Za chvilku to bude veselejší

Rodičovství

Źivot běží tak strašně rychle a já opravdu nechápu, proč si z něj někdo nechce vychutnat každou vteřinu.

Nesnáším, když mne někdo „utěšuje“, že za chvíli už to bude s malým „veselejší“. To až bude chodit a mluvit a krmit králíky u babičky.

Já jsem přece nechtěla rovnou porodit dospělého syna. Jsem šťastná, že mám to malé, uplakané miminko, které má celý život před sebou a kterého můžu nakojit, když má hlad a ve dne v noci chovat a tišit kvůli prdíkům, které jsou teď jeho největší starosti. Už teď je mi lito, že mi v 7 týdnech připadá už tak veliký a dny s ním běží tak strašně rychle. Už teď si sotva vybavím porod a jak si přišel na svět a to, že už jsem máma, mi ještě vůbec nedochází, ale dny přitom tak neúprosně letí. Chtěla bych toho tolik stihnout, ale pak by den musel mít alespoň 150 hodin. Je tak strašně těžké všechno stíhat, když právě začali vysílat můj nejoblíbenější seriál a já bych se na něj vydržela dívat celý den. Celý den bych stála u postýlky a jen se dívala. Dívala se, jak dýcháš, jak sníš, jak se ze spaní „usmíváš“.

Pořád nemůžu pochopit, jak tohle „pan režisér a produkční“ dokázal. Na počátku nebylo nic a po devíti měsících, které tak rychle utekly, se dívám na ten největší zázrak, jaký může být. Připadá mi to jako minulý víkend, když jsme rodičům ukázali tvoji první fotku z ultrazvuku a moje máma se rozbrečela radostí. Nechci, aby už jsi byl velký, jsem lačná po každém okamžiku s tebou. Nejen když sladce spinkáš, ale i když pláčeš nebo se kroutíš, protože tě zrovna bolí bříško, nemůžeš usnout nebo sis právě počůral plínku a já se snažím ti od pláče pomoci. Bojím se, že něco prošvihnu, přeběhne ta chvíle, kdy začneš chodit a mluvit a krmit králíky. Potom přijde i chvíle, kdy začneš chodit do školy a s kamarády, dáš si první cigaretu a poprvé se opiješ a vzbudíš s kocovinou. Poprvé se zamiluješ a poprvé ti nejspíš někdo zlomí srdce. Pak přijde i chvíle, kdy vyletíš z hnízda a budeš mít vlastní rodinu. Snad mi do té doby už opravdu dojde, ze jsi můj syn a já tvoje máma, protože zatím tomu stále nemůžu uvěřit.

Nesnáším, když někdo chce tenhle nejkrásnější čas popostrčit dopředu, jako by mi ho chtěl ukrást. Chci si užít každou minutu tvého života, která mi bude dopřána. Chci být tvoje nejlepší máma i když vím, že jako máma udělám strašnou spoustu chyb a nedostanu šanci natočit ty špatné a nepovedené scény znova. Snad, i když se budeme spolu hádat a ty řekneš, ze jsem hrozná matka a možná řekneš, že mě nenávidíš a práskneš dveřmi, mě budeš mít vždycky rád. Protože já tě miluju a ty jsi první chlap, který mi jednou doopravdy zlomí srdce, až si najdeš jinou, mladší, a já tě s ní nechám odejít a tiše to obrečím.

Teď jsi ale malinké miminko a zatím jsem já sluncem tvého vesmíru. Tak proč bych si měla přát a těšit se, až budeš větší, až vyrosteš? Proč bych si měla myslet, že právě teď to není ta nejveselejší chvíle, co spolu prožíváme?
Moje cesta je můj cíl. Ty jsi vešel na tu cestu a teď už po ní půjdeme společně. I když nakonec najdeš svou vlastní cestu, na té mé už provždy zůstaneš. Kéž bych byla tvoje nejlepší máma. Snad mi všechny chyby matky začátečnice odpustíš :-)

Hodnotilo 33 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 06.05.13 00:19

Krásně napsáno :kytka:

 
marketanda
Nováček 8 příspěvků 06.05.13 07:10

Ano moc krásně, až mi ukápla slzička :)

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 06.05.13 07:20

Hezký, vím přesně, co myslíš. Taky jsem nechápala, když mi někdo říkal - „počkej, až (poleze, přestaneš kojit, bude chodit…), to budeš mít lepší“. Já o to nestojím, popohánět čas, z rodičovské mi najednou zbývají už „jen“ dva roky a já se někdy leknu, jak to utíká. Každé období je krásné, proč to uspěchávat? Díky za deníček.

 
Dandulkaa
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 06.05.13 07:29

Nádherně napsané… každá vteřinka tak strašně rychle utíká a člověk si to ani neuvědomuje. V únoru sem obrečela náš zápis do 1.třídy a ta představa, že se v září z mé malé holčičky stane velká slečna, je až k nevíře. Pro mě je stále to malinké neposedné šídlo. :D

 
Tinakaterina
Závislačka 4191 příspěvků 06.05.13 08:27

Hezky napsáno. Můj syn je v první třídě a jako včera mi připadá den, kdy se narodil. Je třeba si ze života užívat každé chviličky. Jsme tu všichni jen na návštěvě a druhý pokus nikdo nemá.

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 06.05.13 08:33

Nádherný deníček! mluvíš mi z duše! :hug: :hug:

 
xpisk03  06.05.13 09:51

:palec: :potlesk: super deníček :)!!

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 06.05.13 10:04

Moc hezky napsané :kytka:

 
Aony
Závislačka 3006 příspěvků 06.05.13 11:30

Krasne! :hug:

 
Katka27
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 06.05.13 12:00

Opravdu krásně napsané :palec:. Vystihlo to všechny mé pocity. :kytka:

 
Adona-i
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 06.05.13 12:31

Tenhle krásný deníček jsem proslzela. Mluvíš mi z duše. Já už mám předškoláka a strašně mě mrzí, jak rychle to utekla.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 06.05.13 12:41

Obdivuji… ;)

Když se mi narodil první syn, byla jsem šílená, trvalo mi hodně dlouho, než se ve mě probudil ten „mateřský cit“ nebo co - to, o čem všichni básní a hlavně - OČEKÁVAJÍ od novopečené maminky. Všichni si mysleli, jak budu štěstím bez sebe, odpočatá, upravená atd…a to jsem tedy nebyla ani náhodou. Asi tak do 2, 3 měsíců jsem se z miminka vůbec neradovala, připadala jsem si jako stroj - předtím jsem si nedovedla představit to permanentní nevyspání, to, že nestíhám doslova NIC z toho, co jsem stíhala před jeho narozením, cítila jsem jenom stres, nic jiného…Na procházku jsem nešla, protože jsem se bála, že okamžitě začne vřískat. Začali jsme chodit až v těch 2, 3 měsících, když KONEČNĚ se naučil jakž-takž spinkat, jinak jsem to vzdávala.

Je pravda, že potom to byl hodný báječný klouček (trochu už teda vyrostl - příští týden mu bude 13 8) ) a tu první mateřskou jsem si opravdu vychutnala do posledního dne, zavedli jsme si svůj určitý režim, který nám vyhovoval a žili jsme si v pohodě.

Do druhého jsem se „odvážila“ až 7 let po prvním, druhý se narodil o prázdninách mezi 1. a 2. třídou staršího a byl to úplný opak - už jsem na to vše byla nachystaná a hrozně se těšila na to malé miminko. Taky proto, že jsem už věděla, co ty první týdny obnáší - ale i s ním jsem šla poprvé ven asi ve 4 týdnech, dřív ne. Je taky pravda, že v době staršího syna nebyly volně prodejné ty všelijaké kapky na bolení bříška atd…u druhého jsem na to byla nachystaná a kapky srovnané pěkně v řadě :D

Takže já OBDIVUJU, když někdo takto hezky dokáže napsat o životě s novorozencem, smekám… :palec:, já to nedokázala a občas - i teď - si to vyčítám.

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 06.05.13 12:48

Nádherný něžný zápisek.. Každá vteřina života je nanahraditelná, člověk si jí nesmí nechat „vzít“, ale žít tady a teď a užívat si těch nejkrásnějších chvilek.. :srdce:

 
concetta  06.05.13 13:05

Děkuji moc za krásný deníček. Já jsem také z těch, které se strašně těšily, až začne chodit, přestane mít pleny a bude samostatnější. A právě včera večer jsem obrečela, že už nechce, abych mu večer četla knížku a čte si jí sám… už je přece velký. Obdivuji tě za tvůj postoj, ke kterému jsem se dobrala až když už je skoro pozdě.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 06.05.13 13:39

Dekuji za komentare…me vzdyzky ukapne slza ze to holky cejtite stejne a nepripadam si jako blazen :-) a @concetta @Gerberka nemyslim si, ze by bylo co obdivovat, ja se zase bojim…ze peci o dite sice zvladam myslim v pohode…ale budu zvladat se mu venovat az bude vetsi? budu si s nim umet cely den hrat? Budu ho vlastne umet vychovat? Takze pokud se nektera maminka naopak tesi na obdobi az bude prcek vic vnimat a bude si s nim hrat (priklad moji sestry, ktera je vazne neuveritelne co dokaze s detma vymyslet - na vcerejsi oslave narozezin meho synovcw jsem e malem rozbrecela, ze neco takoveho bych ja rozhodne pripravit pro svoje dite nedokazala… ale fakt mi vadi kdyz mi to nekdo vnucuje ze to bude lepsi a porad se me ptaji: nestihas vid? je to zaprah vid? jsi unavena vid? jeste jsi se nesesypala? ty noce jsou hrozny vid? apod :mrgreen: :mrgreen: se spis sesypu z tech dotazu asi :-D

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 06.05.13 13:51

Krásný deníček ;)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 06.05.13 14:13

A samozrejme vsem dekuju za precteni a jsem rada, ze se vam zapisek libi…je fajn, kdyz se o tyhle svoje pocity muzu podelit :-)

Příspěvek upraven 06.05.13 v 21:02

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 06.05.13 14:17

Krasne napsano, obdivuju, ze si to uvedomujes uz takhle brzo. Ja na to prisla az kolem sesteho mesice, ze porad lacnime po kazdem pokroku, ze uz pase konicky, uz se prevali na bok, uz sedi, uz si stoupne… a ze to miminko ale zaroven roste pred ocima a je cim dal samostatnejsi…
Je fakt, ze prvni dva mesice jsem mela strasne, malej porad brecel, nestihala jsem, az jsme presli z MM na UM a zacal konecne sam spat a zacala jsem si to trochu vic „uzivat“, kolem sesteho mesice mi zacalo byt lito, ze to tak bezi a kolem devateho jsem najednou zjistila, ze jsem MAMA, az takhle pozde jsem si to doopravdu UVEDOMILA a od te doby to citim kazdy den a uzivam si kazde pritomne chvile a uz bych nechtela, aby „uz“ vyrostl a „uz“ byl samostatnejsi… Ted je ve fazi (16 mesicu) kdy zacina mluvit, uz ma skoro deset slov, ktere pouziva ve spravnem kontextu… jsem na nej pysna, ale nemyslim na to, kdy zacne tvorit vety… :-) vsechno ma svuj cas prece.

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 06.05.13 14:35

Krásně napsané :hug: Já mám doma tříměsíčního syna a také mi to strašně rychle utíká.

 
Daii
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.05.13 15:34

Klári, cítím to stejně:) Mně se líbí všechna období…po bříšku se mi stýská, i po porodu a tom čerstvém novorozeňátku, zároveň se mi moc líbí, jak je to právě teď, ale těším se i na každou novinku, co se E. naučí. Nemůžu si vybrat, které období je pro mě nej…mateřství celkově je nádhera a…prostě zázrak a já si to neskutečně užívám :srdce:

 
Renatt
Extra třída :D 14656 příspěvků 06.05.13 16:49

Jsem si pobrečela :srdce:
Vidím to stejně a strašně mě mrzí, jak to letí ;)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 06.05.13 18:34

@Daii @Renatt presne…me se styska taky po brisku a porodu a tom momentu kdy mi tea poprve ukazaly a bylo to tak rychly a pak mi ho hned odnesly a ja bych to chtela vratit a prozivat klidne porad dokola :-)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 06.05.13 19:29

Krásný deníček! Mě zase štvalo, když jsem byla s břichem a všichni říkali, abych si to užívala, že pak už se nevyspím a bude to mazec. Já jsem si to užívala, ale zároveň se těšila, až budeme tři :). Když byl na světě, tak mi nepřišlo, že bych nic nestíhala, naopak, docela spinkal přes den a já měla čas na „zotavenou“. Pořád jsem na něj koukala a radovala se. Ale je pravda, že jsem se i těšila, až mu budu moct ukazovat zvířátka a stromy. Teď je mu 11m a je to krásné období. Já se naopak už teď začínám bát, až bude větší, abych zvládla výchovu. Doteď to bylo jen nakojit, přebalit, pohrát si. Ale ta těžší část nás teprve čeká :)

Příspěvek upraven 06.05.13 v 19:59

 
veverušák  06.05.13 20:15

Nádherně napsaný deníček. Zrovna dnes mi volala kamarádka z porodnice a říká, tak ty naše děti půjdou v září do školy a tenhle měsíc oslaví 6.narozeniny. Strašně to uteklo, byly to nejkrásnější chvíle. Ted tedy také, ale tenkrát to byla malá, sladká, nedonošená miminka a najednou předškoláci. Ještě, že mám jednu menší. Holky miluji a je to to nejkrásnější, co mě potkalo.

 
Skuba
Závislačka 2507 příspěvků 06.05.13 20:28

Krásné, cítím to samé :srdce: :srdce:, tak rychle to utíká, bohužel…

 
Yamaha
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 06.05.13 20:29

Krásný deníček!!! :kytka: :kytka: :kytka:

 
Ninocka.1  06.05.13 20:48

Hezky napsany. Mas dar pozitivne prozivat kazdy okamzik s malym. At je to tak stale :) :srdce:

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 06.05.13 20:51

Skvely denicek a mas recht, utika to strasne, uzivej si to, zpatky uz to nikdy nevratis a budes jenom ronit slzy nad fotkama a videama s tim malym uzlikem a rikat si, jestli je to mozne, ze uz je mu rok, chodi… nektere veci clovek nikdy nepochopi, dokud si jimi neprojde..

preju vam spoustu krasnych spolecnych chvil :hug:

 
Renatt
Extra třída :D 14656 příspěvků 06.05.13 21:06

@KlarkaK jojo, taky bych to vrátila :pankac:.
A děti strašně rychle odrůstají:-(
Ale ty to ještě jednou zažiješ, i když to bude zase trochu jiné ;).

 
theres
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 06.05.13 22:18

Cítím to úplně stejně jako ty. Ale čas nezastavíš :( Ale dobré je, že i to „pozdější“ období má něco do sebe…teď je malýmu 13 měsíců a tohle období si naprosto užíváme!

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 06.05.13 23:20

Uf, Klari, slzy se mi kouleji po tvari. Mam tri kluky a ta predstava, ze mi jednou utecou za jinou, je hrozna :( Kez by sel zastavit cas!
Jo a jinak…je to krasne napsane! :andel:

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 06.05.13 23:27

Moc krásně napsané, se vším pocitově souhlasím, i když moje malá holčička bude ještě 6 týdnů uvnitř mě. moc se těším na vše, o čem tak krásně píšeš a souhlasím s tím, že vychutnávat si musíme každý moment, protože bude jen jedinkrát…

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7842 příspěvků 7 inzerátů 07.05.13 10:06

Krásně jsi to napsala, moc pěkný deníček :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 08.05.13 02:05

Tak tohle ja take obdivuju ;) ;) :hug:
ja ikdyz sem mela malou pomerne pozde, tak sem ty prvni tri mesice byla tak nervni, ze se to nedalo vydrzet, vecny strach -vecny otazky tem co uz deti maji :lol: :lol:
no az ted si rikam jak sem byla blba :? :? :?
No cas uz nevratim, ale nekdo to proziva proste jinak, je jinak nastaveny, mozna moc strachu atd..
krasne napsane a uzivej si to dokud muzes coz ty asi podle toho co pises-budes :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Osička
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 08.05.13 20:17

Krásně napsané :kytka:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10129 příspěvků 08.05.13 20:47

Nadherný denicek uz jsem mela slzy v ocich, utika to neskutecne, taky mi to prijde jako by to bylo vcera a nasi cacorce uz budou 4mesice, obcas byhc to vratila, nebo prodlouzila cas, presne jako to pises ty

 
nametelka
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 08.05.13 23:52

Nádherně napsané! :potlesk: Můj „nejoblíbenější seriál“ se vysílá už víc než dva roky a ani po té době nejde odtrhnout oči, často jen stojím a koukám na ten zázrak, který jsme stvořili a pořád tomu nemůžu uvěřit, že ta kouzelná slečna je naše. Vždycky jsem říkala, že každé období života dítěte má něco do sebe a žádné bych nechtěla uspěchat ani přeskočit. V prosinci by se měla začít vysílat „druhá řada“ a já vím už teď, že i druhé dítě budu neustále pozorovat a obdivovat, protože tohle se prostě neomrzí. :srdce:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30582 příspěvků 09.05.13 02:38

Krásný deníček, mám to stejně :) hlavně u prvního syna jsem všechny důležitý kroky neoslavila, ale obrečela do polštáře :oops: 1. zoubek=už nikdy neuvidím nejhezčí bezzubý úsměv, 1. rok=syn už nikdy nebude kojenec, začátek chození=už nikdy nebude upalovat jak drak po všech 4..pár slziček mi taky ukáplo..strašně to letí..období kdy jsme pro miminko středem vesmíru je nejhezčí :srdce:

 
Koblizka
Stálice 63 příspěvků 09.05.13 13:22

Nadherna slova! Pod to bych se klidne podepsala!

 
skoromamuška
Závislačka 4667 příspěvků 09.05.13 14:40

:srdce: moc hezké, pravdivé a za srdce beroucí…

 
Maggie12
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 09.05.13 15:17

:srdce: :srdce: :srdce: skvělé už bych taky chtěla mít takového bobečka na kterého se budu jen dívat a říkat si jak štastná jsem :kytka:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 09.05.13 15:25

Krásně napsáno :kytka:
Já se ale přiznám, že zatím nevím který období je to nejhezčí kdybyste se mě zeptali na miminkovské tak řeknu to.. Teď se mi zdá, že nemohlo být líp, teď učíme na nočník. Malý dělá denně neuvěřitelné pokroky, běhá, rošťačí, už krásně baští sám. Před časem bych řekla že kojení je nádhera teď když vidím že sbodne chvlebík s rajčetem jsem šťastná jak blecha :)
Když příjde kamarádka s miminkem jsem ráda že synek je už velký tak, jak je velký. A když jsem se "sáčkovala s miminkem a někdo by mi tohle řekl poklepala bych si na čelíčko. :mrgreen:
Takže ano máš pravdu každá chvilka je nezapomenutelná, každá je významná a je třeba si jí užít :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama