Za chvíli budeme rodina

Těhotenství
  • bara 1
  • 10.05.13

Čas se krátí a za chvíli nastane ten očekávaný den D. Jednou se těším, podruhé se bojím. Takové nálady jsem doteď vůbec neznala.

V prvním deníčku jsem popisovala především, jak jsem otěhotněla a nevolnosti. Ráda bych popsala, jak se můj život a já změnil za těch pár měsíců a popsala jsem své nynějši pocity.

Je mi 21 let a na miminko jsem pro některé dost mladá. Přeci jen je jiná doba a holky v mém věku si ještě chtějí užívat a nebo prostě nejsou peníze. Na to mám však asi zastaralé názory a myslím, že je v pořádku mít miminko v mém věku a je to i přirozené pro tělo. Ne všichni to tak vidí i v mém okolí a občas nade mnou „přátelé“ kroutili hlavou nebo si mysleli svoje. Jenže já se už změnila a můj pohled na život je někde jinde. Neříkám, že jsem vyspělá nebo rozumná, ale mé myšlenky směřují už jedině k miminku a domovu.

To je také důvod, proč si s přáteli už tolik nerozumím, jelikož jejich zájmy se upínají k užívání životu a posedávání v hospodách, jsem tak trochu třetí kolo u vozu a společná řeč už taky není. Hlavně nikoho nezajímají mé romány o miminku a ukazování věciček. Proto taky můj život dostal jiný směr a já se hodně upoutala na kamarádky s dětmi nebo těhotnými. Nevěřila bych nikdy, že budu celé dny probírat jen miminko, ale nemůžu si prostě pomoct a ráda sbírám informace, když sama zkušenosti s dětmi nemám.

Už se blíží skoro 34tt a já začínám být samozřejmě napjatá, zvědavá, mám strach a všechno vlastně dohromady. Na miminko se těším sice nejvíc na světě, ale to, co se bude dít předtím, je moje noční můra. Tak moc střídavých pocitů neznám, občas mi přijde, že z toho zešílím. Nejde na to nemyslet. Doufám, že to jsou jen moje hormony a vše se uklidní. Před spaním, když mám klid na myšlenky, si představuji to malé krásné miminko, že bude moje a né žádné kamarádky. Že budu nejšťastnější, až ho uvidím a nebo jaký to bude, až ho uvidí poprvé přítel. Bohužel se do toho vmísí i ty špatné myšlenky na porod, bolest, kompikace a také to, že to přítel nezvládne a bude ke mně mít spíš odpor.

Doufám, že takové představy nemám jenom já a že je to přirozené pro každou maminku, která bude rodit poprvé a neví, co jí čeká. Abych se dostala k miminku. Je to tedy holčička Pavlínka. Na kontrole nám vždycky řádí a dělá ksichtíky. Ráda se ukazuje a je to pěkný čert. Myslím, že bude po tátovi taková srandistka. Když se ale naštve, tak to také stojí za to, protože pocit prokoplých střev nebo žeber je u nás na místě. Kolikrát se v noci handrkujem, protože malá chce spát na levém boku a já taky. Musím uznat, vždycky vyhraje. Je to teda silný soupeř a nevzdá se. Trošku se bojím, jestli bude taková i po porodu, ale musím doufat, že se zklidní, protože jinak bude doma pěkně veselo a já se půjdu oběsit:D

Do toho přítel změnil práci, takže doma prakticky nebude a já se bojím, abych to všechno zvládla, až tu budu doma sama jen s čubinou. Ta mi taky moc nepomůže, protože je to žárlivka.

Doufám teda, že to všechno zvládnu a těm, které se bojí z neznáma jako já, přeji také hodně štěstí. Když to zvládly jiné, musím to také zvládnout. Tak Vám děkuji za přečtení a všem těhulkám, co budou za chvíli rodit jako já, držím palce!

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikuszka
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 10.05.13 06:27

Pěkný deníček :-) jak říkám já, raději mít miminko dříve, když víte, že to všechno zvládnete, než čekat a potom zjistit, že už to nejde. Já taky už ve 20 chtěla strašně moc miminko, ale všichni mi říkali užívej si dokud si mladá na miminko máte spoustu času a ejhle bude mi 24 a jinak než umělým oplodněním to nepůjde a ani tak doktoři nezaručujou, že se to povede. Takže všem mladým maminkám gratuluji a hlavně ať to všechno zvládnete a užívejte si mrňousku :-D

 
Janieska
Kecalka 270 příspěvků 10.05.13 06:51

Hezky jsi to napsala, já jsem teda porodila ve 25, ale švagrová měla svoje první mimčo ve 20 a neřekla bych, že to bylo moc brzo… tedy, na ní to nebylo moc brzo, tak nějak mi to k ní pasovalo, ale kdyby mně někdo ve dvaceti řekl, jestli nechci mít miminko, tak bych se zhrozila, měla jsem po škole, chtěla jsem si „něco užít“ a být mámou tam nepatřilo. Co tím chci vlastně říct… každá se cítí být maminkou jindy. A jak píšeš, jestli to všechno zvládneš. Budeš muset, ono ti nic jinýho nezbyde. Ano, porod bolí, ale to vydržíš a péči o miminko taky zvládneš, možná to bude chvilku trvat, než si na sebe zvyknete, ale jakmile si vytvoříš nějaký řád, režim, tak už to půjde jako po másle. ;-) Přeju rychlý, bezproblémový porod a zdravé miminko. :-) J.

 
tterrezzkaa  10.05.13 09:08

Moc hezky jsi to napsala..Přesně vím o čem píšeš :-))

 
silvik88  10.05.13 09:18

Koukam, ze mame stejne „pratele“ a stejné zkusenosti. ale co? hlavni je ted mimi.
moc hezký deníček

 
bara 1  10.05.13 09:26

@Nikuszka To mi je líto, ale určitě to vyjde aspoň umělym teda. :kytka: Hodně štěstíčka @Janieska No zase tak mladá si nepřipadám, neřeknu v 16ti letech. Moc děkuji, snad to bude aspoň rychlé. @tterrezzkaa Děkuji :kytka: @silvik88 No nějak už mě ty přátelé netrápí a jak píšeš, miminko je na prvním místě.

 
MyškaTerka
Povídálka 20 příspěvků 10.05.13 09:53

Ahojda, tak máme stejné pocity :) sice mi je o trošku víc ale přemýšlíme tak nějak stejně :) s čubou mám ten stejný problém je hrozně žárlivá tak jsem zvědavá jak to vše bude.. Musíme si říct že to zvládli jiné maminky tak mi to taky zvládneme, hodně štěstí. já už mám termín za 2 týdny tak snad to bude vše ok.. Přeji hodně sil a ať je vše v pořádku

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 10.05.13 10:44

Když to zvládly jiné, musím to také zvládnout. Přesně. Když to šlo dovnitř, půjde to i ven ;) :D Přeju rychlý porod a ať jste ty a Pavlínka zdravé :kytka:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 10.05.13 10:54

Já měla svoji holčičku ve 24 letech a otěhotněla ve 23, takže taky celkem brzo, ale nelituji toho. Měla jsem sice krásně našlápnuto ke slibné kariéře, ale vše se dá dohnat. Moje maminka si dodělala vysokou školu ve 40 a je spokojená a vše zvládla. Porod určitě zvládneš, nesmíš se toho bát a těšit se! Opravdu to moc pomáhá :) Přítel ti určitě bude podporou, já tam nemít přítele tak asi umřu :D :D Hodně mi pomohl. Přeji ti krásný a rychlý porod a zdravíčko vám oběma!! :)

 
xpisk03  10.05.13 13:09

Buď v klidu, všechno zvládneš! je mi 21, rodila jsem ve 20, manžel odchází brzy ráno a přichází pravidelně pozdě večer a zvládám psa, domácnost i péči o dítě. a to jdu od září ještě k tomu do školy dostudovat si VŠ! taky jsem se toho bála, ale pak zjistíš, že když ti nic jiného nezbyde a manžel prostě nestihne dojít se psem, zvládneš to ty! jsme přeci ženské, ne?!

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 10.05.13 19:02

Pěkně napsáno :) já čekám druhé mimčo a je mi 29let..také si nemyslím, že je to brzo! je to na každé mamince :) já naštěstí měla kolem sebe samé kamarádky s bříškem a nebo už rovnou s mimčem :) Charlottka bude mít k sobě se svou ještě nenarozenou sestřičkou Odettkou blízko, budou mít od sebe jen pouhý rok a dva měsíce :) tak držím palce všem nastávajícím maminkám :)

Příspěvek upraven 26.06.13 v 21:07

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 10.05.13 23:13

Hezký deníček. pocity jsou všechny naprosto přirozené, protože v podstatě nevíš, do čeho jdeš. Je to pro tebe něco nového a neznámého, přesto se na to těšíš a zároveň bojíš. Je to naprosto normální.
Mně je 24 let a čekáme už druhou holčičku. První jem měla ve 22 a obě byly plánované. Ale okolí to tak nějak bralo… Kolem mě bylo spoustu mladých maminek, kamarádek. Takže vše normální i pro ně i v rodině.
Ty pocity k porodu, já se ani tak nebála bolesti, ke konci jsem se na to už těšila. Ale měla jsem hrůzu z toho, že manžel to uvidí a změní to náš sexuální život. Proto jsem ho ani nechtěla u porodu, ale on moc chtěl. Nakonec teda byl a i přesto, že jsem chtěla, ať se tam dolů nedívá, koukal se. Viděl naprosto všechno a byl z toho nadšený. Viděl to, jak jde postupně na svět naše Viktorka. Byla to prý rychlovka. Hlavička, ramínka a byla venku :-) A vůbec to na něj špatný vlviv nemělo. Naopak nás to ještě víc sblížilo, nás 3.
Tak si to těhotenství ještě užívej, dokud můžeš. Je to to nekrásnější v životě ženy. A porod ať zvládneš levou zadní, držím palce. A hlavně ať je vaše princezna zdravá :-)

 
LůcaD  11.05.13 19:04

Bara 1 moc hezky napsané, já jsem rodila když mi bylo 22 let :-) teď mám 9 měsíční miminko a dělá mě i příteli velkou radost. I když si Honzík za svůj mladý život protrpěl hodně, když mu bylo 14 dní byl na operaci pravé plícee, protože se narodil ve 33 tt.

 
Mishka190
Kecalka 193 příspěvků 12.05.13 11:48

Tak mě je 22, taky si myslím, že miminko přišlo v ideální čas, když vidím svojí mamku, která letos oslavila 40 a má už obě děti dospělé a pořád je dost mladá na to, aby dohnala všechno to užívání si, tak se mi to zdá nejlepší :) A pocity začínám mít naprosto stejné :D sem teď 33t a každou noc jsem pěkně nervózní, kdykoliv mě v břiše nějak píchne, nebo mi začne tvrdnout tak už přemýšlím a říkám si hlavně ať to ještě není ono :D Takže určitě tyhle pocity jsou naprosto normální a já držím palce, ať se pavlínčin příchod na svět zadaří co nejlíp ;)

 
kristyna92
Kecalka 460 příspěvků 12.05.13 22:27

Moc hezky sepsaný deníček ;) Já mám úplně stejné myšlenky jako ty. Sice nejsem těhotná (je mi 20 let), ale miminko bych si moc přála. S přítelem musíme, ale ještě chvíli počkat až bude vhodnější doba. Ale chtěla bych být také mladou maminkou :) Jinak jak píšeš, že se rozplýváš nad představami až ji poprvé uvidíš a budeš ji mít u sebe a pak začneš myslet na to jak přežiješ porod, tak to mám úplně stejně :lol:
Přeji hodně štěstí a ať je malá brzy s vámi :kytka:

 
bara 1  13.05.13 10:34

:) :kytka: děkuju všem holky… :hug: :hug: snad nám to teda dobře dopadne co čekám na ten svůj den a těch které se snaží přeju aby brzy cítili ty krásné nepopsatelné pocity. :hug: :kytka: Všem děkuju za podporu a sílu. :jazyk: Je mi lépe, že nejsem jediná, kdo takhle uvažuje a pere se svým okolím:)Hodně štěstí všem maminkám a miminkám

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 16.05.13 20:47

Ahoj, tak já budu mít teprve v září 20 a nezajímají mě názory typu "měli jste ještě 5 let čas, jsi strašně mlaďunká apod..) myslím, že když je na to člověk připravený a oba mimčo chtějí, tak proč ne? =)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama