Zábava nejen pro děti od Computer Pressu

Ostatní
  • emimino
  • 08.03.09

v knížkách najdete spoustu nápadů na aktivity s dětmi

52 nápadů pro děti na každý týden v roce

Kniha je určena všem dětem, které rády výtvarně tvoří a pro svou tvorbu neustále hledají novou inspiraci a nápady. Obsahuje totiž výběr 52 nejzajímavějších výrobků z knih edice Malá dětská dílna, které jsou přehledně seřazeny do čtyř kapitol odpovídajících jednotlivým ročním obdobím. S naší knihou si můžete být jisti, že vám nápady nedojdou celý rok od jara až do zimy, a najdete v ní nápady z těchto oblastí:

jaro

* zdobení a malování vajíček netradičními způsoby

* velikonoční dekorace

* pestrobarevné jarní květiny

* veselá zvířecí mláďátka

léto

* letní, nejen květinová aranžmá

* originální oblečení

* zajímavé módní doplňky

* užitečné předměty na prázdniny

podzim

* pestrobarevné dekorace z přírodních materiálů

* vtipná podzimní zvířátka

* halloweenské šperky

* drobné dárky v barvách podzimu

zima

* netradiční ozdoby na stromeček

* vánoční dekorace a prostírání

* zářivá světýlka a svícny

* tipy na dárky i dárečky

U každého nápadu je nejdříve uveden seznam materiálů a pomůcek, které budete ke své tvorbě potřebovat, a pak je již prostor věnován podrobnému návodu výroby konkrétního projektu, který navíc doprovází názorné barevné fotografie.

Tuto širokou paletu výtvarných nápadů a inspirace pro vás společně připravily: Michaela Bubíková • Lucie Jakubů • Eva Plachá • Blanka Svobodová • Zdena Sitarčíková • Gabriela Tomcová • Linda Topinková • Lucie Ulíková • Petra Vondrová • Iveta Žižková


Rozvoj zrakového vnímání pro děti od 3 do 5 let

Jak krtek Barbora uviděl svět, 1. díl

Publikace obsahuje

1) cvičení pro děti ve věku od 3 do 5 let, která napomohou rozvinout:

* rozlišování a pojmenování barev

* orientaci v ploše - odlišení figury a pozadí

* schopnost rozlišit detaily

* vedení očních pohybů zleva doprava

* zapamatování si zrakově vnímaných objektů

2) metodický návod pro dospělé, který:

* doporučuje zá:,–(y pro práci s dítětem

* pomáhá překonávat obtíže

Zaujala vás titulní ilustrace nebo snad poněkud neobvyklé jméno krtka v názvu knihy? Prolistujte ji a uvidíte spoustu zajímavých nápadů a pěkných ilustrací, které jistě přilákají malého předškoláka.

Až budete s dítkem číst příběh krtka a jeho dětských kamarádů, dovíte se také mimo jiné, proč se krtek jmenuje Barbora. Autorka knihy, speciální pedagožka známá svými předchozími publikacemi podporujícími přípravu na psaní a počítání, se tentokrát zaměřila na rozvoj zrakového vnímání. Vy máte nyní před sebou první díl, určený tří- až pětiletým dětem. Máte-li však dítko šestileté, nemusíte čekat na další díl, můžete s tímto dílem před nástupem do školy klidně pracovat. Jak zjistíte, kniha obsahuje nejen příběh a z něho vyplývající úkoly ve formě obrázků, ale také instrukce pro dospělého „spolupracovníka" dítěte.

Při zpracování publikace autorka vhodně uplatnila pedagogické principy. Postupuje od jednoduchého ke složitému, respektuje věk dětí, uplatňuje zá:,–(u názornosti. Práce s knihou podporuje rozvoj zrakového vnímání - rozlišování odlišných i podobných obrázků a tvarů, cvičí zaměření pozornosti, motivuje dítě k práci. To vše bude ve škole potřebovat nejen při čtení, ale také při psaní, počítání a plnění všech dalších školních povinností. Jako logopedka nemohu opomenout ani přínos pro rozvoj komunikace. Dítko se soustředí na příběh, který mu čtete, učí se pozorně naslouchat a podle slovní instrukce správně plnit úkoly, rozvíjí se tak jeho myšlení. Významné pro dítě jsou i pracovní návyky a také vytváření vztahů k okolí. Učí se orientovat ve vztahu k přírodě, zvířatům, zjišťuje, jak se chovat k ostatním dětem i dospělým. Sami uznáte, že právě to je pro život dosti důležité.

Navíc se potěšíte půvabnými ilustracemi, srozumitelnými dítěti daného věku, které ve shodě s autorčiným záměrem budou dítě i vás učit pozorně se dívat na svět.


Receptíky pro kuchtíky

Hravá kuchařka pro děti

Tato kuchařská kniha plná barevných fotografi í, vtipných ilustrací a napínavých komiksů je určena všem dětem, které se zajímají o kuchařské umění, ale ještě než se pustí do přípravy pokrmů tradičních, rády by si nejdříve vyzkoušely přípravu jídel méně náročných, ale za to originálnějších, hravých a hlavně chutných.

Recepty, které v knize naleznete, zahrnují jak pokrmy slané (chlebíčky, pomazánky, jednohubky a obložené mísy), tak i sladkosti (cukroví a poháry) a nápoje. Provedení těchto obvyklých pochutin vás však zaručeně překvapí. Už jste někdy jedli toast v podobě kraba, pochutnávali si na cukroví, které vypadá jako tučňák nebo pili ovocný koktejl přímo z vydlabaného melounu?

Jednotlivé recepty jsou navíc rozděleny do čtyř kapitol dle ročních období, takže se nemusíte bát, že by vám s naší knihou v průběhu roku došly nápady. Každá z kapitol je pak uvedena vtipným dvoustránkovým komiksem, v němž se seznámíte s opičkou Chechtičkou, prasátkem Chrochtou a mravenečníkem Frfňou. Tito tři zvířecí kamarádi vám pak budou při vaření radit, jak na to a při přípravě každého z receptů vám přispěchají na pomoc s dobrou radou.

V knize naleznete:

* 24 originálních receptů pro malé i velké kuchtíky

* 4 vtipné komiksy a 3 legrační zvířátka

* krabí toasty s opravdovými klepety

* vaječné závodníky na nebezpečně rychlých rohlících

* strašidelně zubaté grepfruitové poháry

* opravdu sladké čokoládové tučňáky a mnohem více…


více najdete na www.knihy.cpress.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama