Zachování parku v centru Prahy

Ostatní

Milé maminky, obracím se na vás s informací a také prosbou. I když se tato situace bude týkat nejvíce maminek v centru Prahy, ráda bych požádala i ostatní, pokud k tomuto tématu budete chtít cokoliv říci, prosím Vás, abyste nás alespoň podpořily Vaším názorem!

Jak mi jistě ostatní maminky, které mají to „štěstí" a bydlí v centru Prahy resp. na Malé Straně a Starém Městě, potvrdí, jsme rády za každý kousek zeleně, kam můžeme s našimi miminky, batolátky i předškoláky vyrazit. Pro miminka hledáme místa, kde by byl klid a alespoň trochu čerstvý vzduch, pro batolata parky, kde můžeme trénovat první krůčky beze strachu vyšlápnutí nějakého psího pokladu a předškoláci jistě ocení, když budou mít k dispozici hezké pískoviště se spoustou prolézaček.

Toto všechno v centru Prahy splňoval snad jediný park - Vojanovy :,-(y, nacházející se mezi Malostranskou (Klárovem) a Kampou. Klid, pohoda, zákaz vstupu pejskům a navíc příslib města, že ve „Vojankách" brzy vyroste nové krásné hřiště na místě stávajícího zahradnického zázemí.

Ovšem neradovaly jsme se dlouho :o( Přišel nový projekt Městské část Praha 1, který plánuje s Vojanovými :,-(y následující:

1. Propojení Malostranských zahrad a vytvoření průchodu z Hradu až na Kampu, čímž se z Vojanových :,-(ů stane nová turistická stezka.
2. Vedení průchodu skrze zahradu Mateřské školy v Letenské, které připraví děti o část zahrady. Kolem zahrady bude vytvořen oplocený koridor, kterým budou turisti procházet kolem hrajících si dětí.
3. Probourání barokní zdi Vojanových :,-(ů.

Pokud se podaří tento projekt pro:,–(it, maminky přijdou o jedno z posledních klidných míst v centru Prahy. Vojanovy :,-(y si až doposud udržely charakter zákoutí, které slouží k odpočinku, stejně tak si zde v bezpečí a klidu hrají malé děti, pro které je toto místo jedinečné tím, že si zde nejen mohou hrát na hřišti, ale díky jedinému východu i běhat po parku, aniž by se mohly ztratit.

V těchto dnech obyvatelé Prahy 1 podepisují Petici za záchranu Vojanových :,-(ů a na čtvrtek 20.4.2006 mezi 15:00-16:00 je plánované setkání všech maminek, které mají zájem o zachování Vojanových :,-(ů se zástupci médií. Pokud máte zájem a chcete podpořit zachování tohoto klidného parku, budeme rády (pokud mohu mluvit za maminky Prahy 1:o) když přijdete a podpoříte nás!

Děkuji za přečtění a zájem

Terka z Květňátek 2005 a Kačenka ( 10,5 měs.)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maya
Kecalka 224 příspěvků 06.04.06 09:19

No to je hrůza,na Praze 1 jsem dlouho bydlela a miluju to tam. Vojanky jsou jediný park v centru kam nesmí psi , je tam nádherně a v létě tam s prckem budeme jezdit. S navrhovanou úpravou zá:,–(ně nesouhlasím, pokud bude petice na netu, ráda podepíšu.

Martina a Adélka 1 rok

 
Inkah
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 06.04.06 10:52

Ahoj,
i když nebydlím v Praze, ráda tam jezdím a ráda bych vás podpořila aspoň touto formou… Doufám, že park nebude zrušený, ale naopak, bude jich pokud možno přibývat víc!

Inka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 06.04.06 14:03

A co děti, mají si kde hrát????????
Teda Terko, tos mě dostala. Pokud by byla petice na netu, podepíšu!!!
Ivča s Klárkou, také Květňátka 2005 :-)

 
Pomlenka
Kelišová 5422 příspěvků 06.04.06 20:06

Terko, to teda koukám, co si dovolí - právě jsem viděla ve zprávách, že na Císařském ostrově má být čističkanová vedle staré, snad šestipatrová budova, Vojanovy :,-(y mají být turistickou stezkou… No fakt, to rovnou můžeme naše děti po:,–(it před dům na asfalt a koukat z okna, jak si krásně hrají, vyjde to nastejno :o((((((
Bydlím teď v Hlubočepích - imochodem hřiště je tu jedno, neoplocené, takže bych tam dítko fakt nepustila, choděj tam venčit psy… - ale bydlela jsem na hranici Praha 5/Praha 1, tak jsem si říkala, že budeme vyrážet na hřiště a do parků tam, že tam je pro prcky i zábava a ne jen procházka.
Psi smí snad všude v centru Prahy, dětská hřiště jsou mnohdy špatně chráněna proti nim, takže i tam se leckdy dostanou, navíc, jak píšeš, je to jedno z mála míst v centru, kde si můžou hrát různě staré děti v naprosté spokojenosti, když se hřiště místo obnovy ruší. No jo, ono je to asi levnější, hlavně, že máme turisty, co nám v Praze dělají ještě větší bordel, než tu máme i bez nich…
Jsem teda pořádně naštvaná, ani se mi nechce tomu věřit…:-(((((((((((((­((((((((((

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 07.04.06 21:06

Holky, díky za vaše komentáře! Květňátka do Vojanových :,-(ů 20.4. dorazí v hojném počtu :o) Čím víc nás bude, tím lépe. Pokud se tam domluví ještě nějaká petice přes internet, určitě vás budu informovat.
Hezký víkend!
 Terka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.04.06 13:20

my tam budeme :)

Sarach & Eli z kvetnatek 2005

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama