Žádná novoroční předsevzetí

O životě

Mamí, to je ale tlustá paní! a maminka rudá jak trenky táhne dítě za sebbou a ani se na mě nepodívá. Přiznám se, vážím bezmála 105 kg... odzkoušela jsem nejrůznější diety, cvičení. Ale stejně mi to dlouho nevydrželo.

Ještě nedávno jsem si chtěla vyrobit cedulku s nápisem „jsem tlustá, no a co?“ a nosit jí na viditelném místě nejlépe na čele.Připadá mi, že v dnešní době má člověk právo být vším čím chce: Politikem, vrcholovým sportovcem, vyznavačem jogy, popelářem či čečenským teroristou. Jen tlustým se žádná práva nepřisuzují! Tlustí všech vah spojte se na obranu svých práv! Už odmala jsem byla takové baculaté dítě. Maminka v dobré víře mě už v kojeneckém věku přidávala do sunaru piškoty, aby mě víc zasytily a prý jsem vypila dokonce až tři flašky na jedno krmení!

Později , vzpomínám si jak mi děda s úsměvem říkal holka jsi prostě dobře stavěná.Jak já jsem tohle slovní spojení nesnášela! V pubertě jsem si přišla se svými 70 kg a 179 cm, širokými rameny a pánví jako slon mezi všemi těmi skoro étericky vypadajícími spolužačkami. Trpěla jsem akné. Prostě jsem se nesnášela. Začala jsem hltal prášky na hubnutí, po kterých mi bylo akorát špatně a stály nemalé peníze.

A teď vážím ještě o 30 kg víc. V pubertě jsem si nedokázala představit, že bych mohla vážit víc než 70 kg. A ejhle… ono to jde. Zhubnout? Jo jde to, ale v mém případě bych do konce života musela chroupat okurek a mrkev. Jde to i bez zbytečných přístrojů za tisíce a zázračných pilulek na hubnutí. Pouze jen si občas udělám takovou měsíční dietu a víc to neřeším. Prostě nebudu vypadat jako věšák na prádlo… bohužel taková jsem nebyla nikdy. Chci si dát v létě zmrzku, když mám chuť, chci želatinové medvídky anebo vychlazenou třetinku piva, chci si života užívat a né se cpát opečenou vatou, abych zapadla do velikosti 36!

Netvrdím že tahle váha mi nedělá zdravotní problémy… do budoucna chci zhubnout kvůli kloubům, ale je to hudba budoucnosti. Mám slabou vůli a pravidelné cvičení nepřipadá v úvahu. Zaplavat si jdu, když mám náladu, kolečkové brusle taky miluji. Hlavně žádné násilí… Takže žádné novoroční předsevzetí si nedávám, budu pořád taková jaká jsem a když se mně doktor na prohlídce zase zeptá: „Nějaké váhové změny?“ Jenom se usměju a udám mu interval ve kterém se pohybuju 90-105kg. Zase mávne rukou a do karty si napíše nejnižší číslo :-)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 04.01.11 13:06

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
díky, skoro můj deníček :lol:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 04.01.11 14:20

Nejsem rozhodně příznivcem drastických diet, ale na druhou stranu myslím, že nejsou jen dva extrémy - buď želatinoví medvídci nebo „opečená vata“… Buď 105 kg nebo velikost 36…

Existují i kompromisy mezi tím a Tvoje tělo i psychika by je jistě ocenily. Co takhle návštěva odborníka…?

 
Vája
Nadpozemská drbna 25688 příspěvků 04.01.11 15:16

Bohunka: :think: Hm, dobrá rada nad zlato… asi si vůbec nepochopila pointu… :nevim:
Nejde o etrémy, ale o princip!

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 04.01.11 16:04

Tak v tom případě jsem to taky nepochopila.
Necítím z toho lehkost, nemám pocit, že by to bylo psané „nad věcí“.
Na mě to působí jako depka a vztek na všechno a všechny kolem

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 04.01.11 16:36

ale kdež, jde vidět že Bohunka ani Cappy nebyli nikdy otylé a takovým se to káže. Jasně že návštěva odborníka pomůže, na čas člověk zhodí - po okurkách a vařených kuř. prsách, ale pokud má člověk dispozici k tlouštce tak se but bude celý život hlídat a nebo holt bude oplácanej. A nebo to je můj případ bede celý život jak na houpačce ještě že mi nebývá špatně od žaludku, bo je to pořád nahoru, dolů, nahoru, dolů…
autorka článku nechce radu jak zhubnout, jen se chtěla vykecat :wink:

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 04.01.11 17:05

Zajímalo by mě, jak se to přes internet pozná, kdo je otylý a kdo ne - nemáme přece u nicku číslo znázorňující konf. velikost :think:
Já jen napsala, jak to na mě působí.

 
66pola  04.01.11 18:20
To BohunkaP

BohunkaP … katastroficky hloupá žena !!!! :pocitac:

 
Ufinka87
Povídálka 45 příspěvků 04.01.11 18:39

Nemyslím si že bych měla depku, ale myslím že i kdbych zhubla 20 kg stejně budu se svou výškou a tělesnou konstrukcí působit stejně robustně…Jo jasný je i něco mezi těmito extrémy ale já bych nemohla opravdu vůbec nic.přikládám fotku můžete to posoudit samy

 
Golls
Stálice 79 příspěvků 04.01.11 20:53

Bóóóžžžíííí :palec: . Jen bych ještě dodala: " A komu se to nelíbí atˇsi … políbí " :lol: :lol: :lol:

 
niki2
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 04.01.11 23:33

Já jsem taky robusní postava (širší ramena a boky). Od puberty jsem bojovala s nadváhou. Moje spolužačky byly taky vždy štíhlé a in.
V devítce jsem nastoupila na atletickou třídu. Nejlíp mi šel hod kladivem :lol: (jako v tom filmu „metráček“), ale děcka mě tam braly, takovou, jaká jsem, což na gymplu nebylo :cry: .
Udělala jsem příjmačky na policejní školu, včetně fyzické zdatnosti. Bohžel, jsem musela po roce odejít kvůli vážné oční vadě… V té době jsem se seznámila s mým nynějším mužem. Měla jsem 67kg a 168cm.
Jenomže během dvou let, co mě vodil na večeře a rozmazloval vším možným, jsem už měla 88 kg.
Tenkrát jsem si řekla dost!!!! A pustila se do diety. Zhubla jsem na 52 kg! Jenomže, pak přišla malá… Po jejím narození jsem se lehce vrátila na svou původní váhu (teda skoro, měla jsem 55 kg). A můj vysněný život šel dál (můžu si koupit cokoli se mi líbí a sluuší mi to). Pak přišel syn a ejhle, zůstalo mi nahoře deset kilo. Dokud jsem kojila, tak to bylo v poho, jenomže jakmile jsem přestala, tak šla váha znova nahoru. (už 92 kg). Znova jsem se začala omezovat. Nejvíc mě štvaly ty komentáře okolí (jak jsem se hezky spravila :twisted: )
Momentálně mám 66 kg (měla jsem 64, ale ty blbý vánoce mi to zkazily :-D ), a hodlám se dostat pod šedesát, a to si i udržet. Chce to jen pevnou vůli.
Holt, někdo nemusí pro štíhlou postavu dělat nic, ale někdo ji má těžce vybojovanou.

 
Hotaru
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.01.11 23:56

Tak já mám rozhodně nadváhu.. a BLE :poblion:
Jednou si rozhodně zajdu pro radu k odborníkovi, ale teď nejsou peníze.. a jak hubnout, když nejlepší jsou diet.plány a cviko přímo na „vlastní osobu“ ? Diety stažené z netu a diety typu „Jedna paní povídala“ nepodporuji..
A mě je jedno že mám vanu a macatý ruce.. Sice se stydím, ale co se dá dělat.. :lol:
Autorko - držím ti pěsti! Mě se deníček líbil!! :-) Proti mě jsi sportovkyně, protože já 1.plavat neumím a 2.na brusle jsem se ještě nedokopala :lol:
Jsem to ale tlustý a líný prase.. vlastně „svině“.. :lol:

Příspěvek upraven 04.01.11 v 23:56

 
Vája
Nadpozemská drbna 25688 příspěvků 05.01.11 09:01

Golls, Hotaru: :potlesk:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.01.11 10:00

ze by nejake hubene stvalo, ze vsichni nechteji vypada, jako ony? :-)
mimochodem to pry je caste rozcarovani evropskych zen, kdyz vyrazi na dovolenou do afriky nebo stredni ameriky, ze ty hubene kazdy jenom lituje :-)

 
jelilenka
Extra třída :D 11155 příspěvků 2 inzeráty 05.01.11 16:33

Ufinko, buď v klidu, někdo je prostě tlustej a někdo je zase hubenej, tak to prostě na světě je, hlavně, že jsi zdravá, to je důležitý a jak říkala moje babička - tlustý budou hubený a hubený budou studený :mrgreen: :mrgreen: , vykašli se na váhu, lidi, kterým se to nelíbí přehlížej, netrap se a užívej si života…podle fotky jsi fajn baba :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 05.01.11 17:54

66Pola: „katastroficky hloupá žena“… hmmm… a kdo, Ty? Když to říkáš… :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 05.01.11 18:01

Milé dámy, nechápu, z jakého důvodu jste se tady do mne pustily… 8-o

Já přece nikoho nekritizuju a už vůbec o ničem nekážu - jen jsem se pozastavila nad extrémy v deníčku a protože sama jsem, ještě jako holčina, do dietologické poradny chodila (Lacenko, podle čeho jsi přišla na to, že ty problémy neznám, vždyť se se mnou - a pravděpodobně ani s Cappy - blíž neznáš, nebo ano?… 8-o ), napsala jsem to…

Deníček se mi taky líbil (a taky jsem ho nijak neshazovala), takže nechápu ty výlevy. :roll:

Příspěvek upraven 05.01.11 v 18:14

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 05.01.11 18:37

66pola, po dlouhé době čtu 2 deníčky a u obou ty někoho (Bohunku) kritizuješ za názor. Nechápu. 8-o

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 05.01.11 19:45

Nic si z toho že tak vážíš nedělej. Já před 3 rokama vážila 53kg při výšce 158. Bohužel jsem onemocněla štítnou žlázou a ted vážím 80kg..Hruza :cert: a dolu už to asi nedostanu

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 05.01.11 19:46

Nedá mi to nereagovat.....

Ufinka87 - tvoji rodičové již v kojeneckém věku „zadělali“ na problém s nadváhou špatnou výživou.
Díky ní se ti zmnožily tukové buňky, které se v pubertě a dospělosti pokračováním těchto stravovacích návyků jenom naplnily.
Je dobře, že si ze své váhy nic neděláš, bereš ji sportovně, ovšem také není vhodné úplně házet flintu do žita - není přeci jenom extrém velikost 36 a na druhé straně 105kg !!! A zhubnutí, třeba jen o 10kg není jenom o hladovění a strašném cvičení!
Zkus pro začátek jednu zmrzlinku nahradit jablkem a projít se každý den dvě zastávky pěšky, nebude to vidět hned, ale za čas určitě (vlastní zkušenost)

Příspěvek upraven 05.01.11 v 19:46

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama