Zaloužilé maminy 25 - Na krku 34

Těhotenství

Nejen že mám na krku třicátý čtvrtý týden, ale také se za pár týdnů dopracuju k tomuhle krásnému věku. Kruci, kdo by to byl řekl, že budu na prahu dalšího začátku. Když mi bylo patnáct, myslela jsem, že ve čtyřiceti už ženskou čeká jen důchod.

Evuška se zamilovala do kola. Nejdřív si v letáku našla jedno s kytičkami a důležitě všem oznamovala: „Koupit. Počebuju." Tak už ho holka má. Z druhé ruky od naší kamarádky. Jen jsem nedovolila ho ozkoušet. Táta se vrhl po hlavě do potřebných úprav, ale bez helmy jsem jim ježdění zatrhla. Nerozhoduju sama. Táta je z padesáti procent taky rodič a stejným způsobem jako já Evušku vychovává i kazí. Vzal však v úvahu moji starost a obavu o její šišatou hlavinku a přistoupil na pravidlo, že bez helmy se na kolo prostě nesedne. V průběhu týdne jsme helmu koupili, teď jen to počasí.

Také má za sebou, holčička moje, další premiéru. Navštívili jsme zubaře. Evuška se povozila na zubařském křesle. Čistila myšce od elmexu zoubky a taky dostala spoustu dárečků. Ale spočítat si svoje bílé perličky ještě nedala. Jsem ráda, že máme tak příjemnou zubařku, že jí Evka důvěřuje. Avšak pusinka je zatím tabu. Domluvila jsem se předem, že za žádných okolností nebudeme tu moji holku lámat a počkáme, až jednou pusinku otevře sama. Nerada bych, aby se zubařů bála.

Sama mám první vzpomínky na zubaře velmi mlhavé. Jen si pamatuju strom, který byl vidět z okna ordinace a na to, jak jsem tátovi seděla na klíně. Z vyprávění vím, že jsem asi ve třech letech měla kaz. Táta mě chtěl nechat ošetřit i za použití mírného nátlaku, ale natrefil na osvíceného zubaře. Ten prohlásil, že dokud neotevřu pusu sama, tak že mě nic vrtat nebude. Prý to trvalo čtyři návštěvy, táta si nechal spravit všechny kazy, pak jsem si prý nechala i já svoji bolístku spravit. Má to neskutečnou výhodu. Gyndy se doteď bojím víc, než zubaře.

Berunka v bříšku roste. Jak říkávala moje babi, už mám „v břuchu vařečku" a blbě se ke všemu ohýbám. Noci nejdou absolvovat bez polštáře mezi nohama a začínám mít strachy. První z krevních testů. Upířit mě budou příští týden a já se modlím za to, aby výsledky jaterních testů byly v normě a ne jako minulé těhu. Další strach se plíží s otázkou porodu a výběru porodnice. V tomhle případě si nejsem jistá vůbec ničím. Ale už s tím budu muset něco udělat. Moje doktorka dva poslední týdny už v ordinaci nechce.

Začínám se neskutečně těšit, až bude miminko na světě. Jen se mi zdá, že na všechny přípravy nemám tolik času jako s Evkou a dělám je jen tak mimochodem, když je chvilku čas.

A věrné moje čtenářky, od středy už jsem oficiálně na mateřské dovolené. Metřík už se dostal pod padesátku dnů a závěrečné finále se blíží.

Hezký den všem.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 17.05.07 22:14

já jsem na MD ode dneška..
víc napsat nestíhám, jen jsem nadšeně přečetla.. příště, jo? teď jdu zalézt do pelíšku si číst.. Michi má píchnutá obě ouška, tak je už třetí den doma.. dneska to měla těsně před velkým třeskem, zlobila příšerně.. a třešnička na dortu-když jsem se už radovala, že je umytá a mizí do pelechu, naprskala po celé koupelně antibiotika, takže jsem ještě uklízela. Teď jsem se byla kochat tím jak krásně spinká..
Dobrou noc všem!

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 18.05.07 10:26

Ahoj Linko,
moc hezký deníček - opravdu umíš moc pěkně vystihnout a popsat pocity,co nás asi všechny provázejí - mě teda určitě…

To kolo a helmu jsme u nás řešili taky tak :-)- až tatínek pochopil,že je OPRAVDU důležitá a nezbytná,a našemu potomkovi nejednou uchránila hlavičku, tak ji konečně taky vyžaduje.Prostě ti chlapi některé věci řeší pořád s dvouletým zpožděním)))

Jinak moje druhé těhotenství ubíhalo formou - „to už jako budeš za DVA měsíce rodit???Ještě nemám hotové to a to..“ narozdíl od prvního „ještě dvaaa měsíce“.Nejhorší bylo,že jsem podruhé odjížděla do porodnice a v porodních bolestech přeskakovala v chodbě kýbl s maltou, ne opravdu ten den jsem ještě rodit dle jeho plánů neměla- ale aspoň se taťka po dobu našeho pobytu v porodnici fakt nenudil, chodbu dodělal,vymaloval a uklidil a já si to potutelně v porodnici užívala.Nějak mu jeho výpočty,podle kterých jsem měla být těhule od července do července nevyšly:-D

Ale musím přiznat,že i já jsem byla tak nějak překvapená tím,jak rychle a nenavrátitelně to uteklo.A dneska bych i něco vrátila - ten pocit,že mám v sobě mimíska,jak asi vypadá, to kouzlo zrození…ale na druhou stranu si mooooc dobře pamatuji na spaní s polštářem, pálení žáhy,monitorování všech WC v okolí apod.Tak si to užívej!Někde vevnitř trošku (v dobrém smyslu slova) závidím.A třeba ještě jednou si to zopakuji a budu taky 34:34))) ¨

Přeji Ti pěkné těhotnění,krevní testy v pořádku (prrrsk x3) a hezké chystání pidivěciček.

Tynda  

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19.05.07 11:06

Linko, ten pocit, že pro druhé dítě připravuju všechno jen tak v „mezičase“ mám taky..ale to je asi samozřejmé, předtím když člověk nastoupil na MD neměl skoro žádné jiné povinnosti, tak se věnoval výbavičce. Zato teď už víš, co připravit, co je zbytečnost, takže to jde snáz. A zároveň vím, že i když to nestihnu, nezblázní se to, že se to prostě nějak udělá potom-až budu nějakou věc potřebovat, prostě ji koupím a bude, nemusím to tu mít nasyslené předem.

Michalka mě dneska zase donutila přebírat miminčí oblečeníčko, moc ji to baví. Zkoušela si pidiponožky, nešťastná, že jí to není. A našla mi tašku do porodnice.. že si tam mám dát plyšáčky, aby se mnou spinkali. Takže tam mám slona a tygra, čekají až pojedou pro Verunku.

Děláte nějaké speciální přípravy na porod? Já jen začínám pít čaj z maliníku a požírám lněné semínko. Nevím jestli to vůbec má nějaký smysl, ale docela mi to chutná..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 20.05.07 18:25

Speciální příprava je u nás jediná - masáž hráze. To je aktuální vzhledem ke stavu při předchozím porodu. Snad to tentokrát nebude tolik šití.

Jinak se připravuju psychicky, slunečné počasí sice vybízí k procházkám, ale Evule měla včera skoro 39,5. Dneska je z toho zvýšenka, ale i tak mám starosti o ni.

Trochu i smutním, cítím, jak byhc hctěla odpočívat a nějak na to nemám čas. Hrnou se ted na nás s tátou spíš ty špatné události.

Vložit nový komentář