Zámecký park Častolovice + zvěřinec + obora

Ještě se malinko vrátím k našemu pobytu v Jeseníkách, protože nesmím opomenout návštěvu zámeckého parku Častolovice, kterou jsme podnikli v průběhu naší cesty domů – zpět do Prahy.

*

Auto jsme nechali zaparkované kousek od zámku, u prodejny Amálka, ul. Komenského 142. Cestou od Amálky do zámeckého parku jsme natrefili mj. na jedno zastavení 3,6 km dlouhé historické naučné stezky Častolovice. Přejdete přemostění nad řekou Bělá, po levé straně již spatřujete zámek

Zámek a kavárna byly v době naší návštěvy bohužel uzavřeny. Zámek je otevřen od května do září denně, mimo pondělí, od 9 do 18 hodin. Zámecký park a „zvěřinec“ jsou otevřené celoročně. Stejně tak byl otevřený Gloriet v zámeckém parku s možností občerstvení (je to kousek od hřiště).

Pokud není nikdo přítomen na pokladně u „zvěřince“, zakoupíte si sami zámecké krokety pro krmení zvířátek za 10 Kč sáček. My zakoupili rovnou čtyři :-) Když pak dorazila paní pokladní, tak už sáčky s krmivem prodávala za 20 Kč.

O zvířátka je vzorně postaráno a návštěvníci „zvěřince“ jsou velmi blízko zvířátkům,
většina z nich se nechá i pohladit. Pokud vám teda např. neuletí :-)

Věřte, že dětem se tu bude moc líbit a nudit se rozhodně nebudou.

Káji slova na závěr: „Kdy sem zase pojedeme?“

Myslím, že v červnu, Kájo. Protože bych strašně moc ráda viděla kvetoucí sbírku růží majitelky zámku paní Diany Phipps Sternbergové, kterých je na 200 druhů. Také bych si ráda prohlédla interiéry zámku.

Doporučuji vám si její jméno vyhledat na internetu a přečíst si s ní nějaký rozhovor.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
4672
13.12.19 05:13

Pekny fotky, kde to přesně je? Nechce se mi to hledat:) Jj naše děticky mají zvířátka taky rady, ted na ne chodíme koukat na trhy, na 28. října jsme byly s malou v zoo, vstup byl symbolicky, jako každý rok, za 28 korun :) Na jaře chceme určitě dát mini zoo Plasy, je tam i minigolf…a moc hezká obora s daňky a zámek je v Blatné, kde občas - kromě daňků - byva k vidění i paní hraběnka :) Těším se na další výletní tipy, fotky řeknou kolikrat víc, než sahodlouhy vyprávění:) :mavam: (edit. oprava, tel.mi přepsal daňky na sáňky, asi už se naladil tím dnešním sněžením :roll:)

Příspěvek upraven 13.12.19 v 21:37

 • Nahlásit
 • Zmínit
66
13.12.19 08:30

Jééé…díky za tip. Moc hezké fotky. Připisuji na seznam míst, co bych chtěla navštívit. 8)

Jahudka 82: Blatnou trochu znám, no spíš hodně trochu. Byla jsem tam teda jen jednou na skok z brontího tábora za známým a zpět do Brna, takže jsem bohužel nestihla ten zámek, ale vím, že je tam celkem vyhlášený a ten mě právě taky láká. Líbila se mi cesta motoráčkem po jednokolejce ze Strakonic do Blatné. Je to už tak 10 let a dodnes na to vzpomínám.

 • Nahlásit
 • Zmínit
66
13.12.19 08:34

Teda ale ty fotky jsou fakt krásný! Cože to máte za fotoaparát? ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8558
13.12.19 19:15

Krásný fotky :kytka: i deníček.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.12.19 21:31

@Jahudka82 je to asi 30 km od Hradce Králové, směr Vamberk. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
23634
22.12.19 08:32

Do Častolovic hodně jezdíme s malým :srdce: od nás to je kousek. Také všem doporučuji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit