Zápisek porodní

Porod

Budu mít rychlý a pohodový porod, vždyť si to po tom všem zasloužím.... Aneb jak jsem to chtěla a jak měl osud jiné plány.

Je pondělí ráno a já už asi po desáté kontroluji, zda mám všechny potřebné věci do porodnice. Stále jsem pozitivně naladěná a snažím se vsugerovat si, že bude všechno bezproblémové a tak nějak v pohodě. Odjíždíme z domova do porodnice a hlásím se na příjmu. Mladá paní doktorka si mě zve do ordinace, podá mi ruku a o minutu později mi dělá Hamiltonův hmat. Poté mě posílá na pokoj, že to ještě potrvá.

Po necelé hodince přicházejí slabé kontrakce po 4 minutách. Takhle to jde další 3 hodiny. Posílají mě na ozvy. Vše v pořádku, ale kontrakce slabé. Dávají mi vyvolávací tabletku. Doktor ji zavádí oooooopravdu hluboko… no velice „příjemná“ záležitost. Dostávám kapačku a mám odpočívat. Odpočívat mi opravdu nešlo. Kontrakce sílily a bolest mi vystřelovala do páteře. Procházela jsem se po chodbách se svým osobním stojánkem na kapačku a připadala si tak strašně sama. Zavolala jsem proto příteli, aby, prosím, okamžitě přijel.

Za půl hodinky byl u mě. Mlčky jsme na sebe koukali a já mu při každé kontrakci silně tiskla ruku. Z mého pohledu mohl snadno číst, že už jsou kontrakce silné. Po několika hodinách mi zavádí druhou tabletku. Prý jsou kontrakce stále slabé.

V duchu si říkám: „Jestlipak by pan doktor také říkal, že je to slabý, kdybych ho kopla do rozkroku?!“

Je to dobrý, stále mě ještě neopouští humor. :-D

Venku už je tma, přítele musím poslat domů a mám prý jít spát. Ale cožpak to jde? Jsem v tom prázdném pokoji a sténání ostatních žen z vedlejších pokojů ještě umocňuje celou tu zvláštní atmosféru. Celou noc chodím po pokoji a střídavě se snažím aspoň trochu odpočívat. K ránu už přicházejí dost silné a dlouhé kontrakce, které mě lehce propínají v zádech. Konečně přijíždí můj skoromuž a já se cítím rázem o moc lépe. Hopsám si na míči a ve sprše si nahřívám záda. Kontrakce stále po 4 minutách. Znovu mě posílají na ozvy a prý už mám jít o patro níž na sál.

Vcházíme do prázdného sálu a já už se těším, že brzy uvidím našeho synáčka. Uklidňuji nervózního přítele, že všechno bude fajn. Pouštíme si hudbu a čekáme, až někdo přijde. Stále ale nikdo nepřichází. Kontrakce se mi zkracují na 2 minuty. Stále nikdo nepřichází. Za hodinu přichází porodní asistentka, že prý mají frmol. Dává mi klystýr i přesto, že jsem v porodním plánu měla napsáno, že jej nechci. No nevadí. Pak přijde na skok doktor, píchne mi oxytocin a zase odchází. Kontrakce už mi podlamují kolena. Pouštím si horkou vodu na záda. Strašně mě bolí celá páteř.

Dlouhé dvě hodiny nás tam nechali opět samotné. Pak jen přišla porodní asistentka, koukla a odešla k jinému porodu. Kontrakce stále sílí a doba mezi nimi se zkracuje na minutku a půl. Mám strašnou žízeň, ale nesmím pít. Za chvilku přichází doktor, prý jsem ještě málo otevřená. Už jen ležím na stole a při kontrakcích se zapírám o držáky na nohy. Kontrakce mě prohýbají v zádech do luku. Už mi nestačí čas mezi kontrakcemi na vydýchání se, na načerpání síly. Prosím přítele, ať jde někoho sehnat, že už to fakt dost bolí.

Přichází asistentka a prý mám začít s další kontrakcí tlačit. Sbírám všechny síly a tlačím, co to jde. Nic. Znovu… Nic. Slečna asistentka běží pro doktora a ten mě prohlíží. S kontrakcí mi zajel rukou snad až do krku a mě už vyhrkly slzy bolestí. Prý je malý zaklíněný v té mojí rozpadlé kosti. Přichází další lékař a snaží se malého vypáčit. Už ve mě měla ruce půlka nemocnice a já stále nepokročila ani o krůček. Mám dál zkoušet tlačit za pomoci jejich chmatů. Stále nic. Kontrakce už jsou tak silné, že mám pocit, že mi explodují všechny orgány. A najednou tma…

Jakoby vzdáleně slyším ostrý zvuk monitoru. Prázdno, nic, tma.

„Paní, haló… proberte se.“ Plácá mě do tváře sestřička. Musíte tlačit.

„Mám žízeň.“ Nic jiného jsem nebyla schopna říct.

A pak zase ta tma. Už mi došlo, že asi ztrácím vědomí. Tma, ostré světlo, tma, vzdálené hlasy. Najednou zase ten ostrý zvuk monitorů. Najednou se kolem mě sbíhá snad deset lidí.

Zaslechla jsem jen: „Tohle není anatomicky možné vést jako přirozený porod.“

Omotávají mi nohy obvazem a já jako bych už v tom těle nebyla… jako bych se na to všechno dívala odněkud shora… vidím to zkroucené tělo a tlupu bílých plášťů.

Pak už si pamatuji jen ostré světlo na operačním sále.

Po dlouhých 32 hodinách končí porod akutním císařským řezem z důvodu porodních komplikací a hrozící hypoxii plodu.

Probouzím se ve výtahu při převozu na pooperační. Přítel tam stojí nade mnou a ukazuje mi fotku syna. Nejsem schopná zaostřit na displej mobilu.

„Je v pořádku?“

„Ano, je.“

„A je hezkej?“

„Nejkrásnější.“

Chce se mi plakat, ale nejde to. Netrpělivě čekám, až mi ho přivezou ukázat. Stále vozí miminka jen ostatním ženám na pokoji. Začínám mít strach. Stále se ptám, kdy už mi ho dovezou.

Po nekonečných 5 hodinách konečně dostávám malého zmuchlaného tvorečka v bílé zavinovačce. Slzy mi tečou po tváři a nedokážu je zastavit.

„Ahoj… tak to jsi ty, co mě tak kopal?“

„Dlouhé 4 roky jsme na tebe s tátou čekali, víš?!“

„Já jsem tvá máma… máma.“

„Teď už bude dobře… jen a jen dobře.“

Hodnotilo 47 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 24.07.15 00:28

Jezisi az na to omdleni Tve mam za s sebou naprosto stejny prvni porod, ukonceny cisarem :think: :think:
Tak diky bohu to dopado dobre :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce:
At vam dela malinkej jen samou radost a gratuluji mamino. :srdce: :srdce:

Presto jsem do druheho sla nakonec, ale uz planovanym cisarem ;) ;)
Hodne stesti rodinko :kytka: :kytka: :kytka:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 24.07.15 06:27

Tak snad po tom všem bude malý minimalne nositel Nobelovy ceny :)

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 24.07.15 07:34

Pláču… ten závěr je strašně dojemný a opravdu ze srdce ti přeju, abyste byli zdraví, šťastní a spokojení. A abyste se ještě rozrostli :mrgreen:

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 24.07.15 07:50

Bečím jak želva krásný deníček gratuluji k miminku :kytka: :kytka: :kytka: :palec:

 
Anes
Kecalka 330 příspěvků 24.07.15 07:55

Super, další zpackaný porod… už od začátku… to je odsouzené od začátku k velkému trápení a bohužel i k císaři… ti doktoři už mě fakt štvou…
Hlavně, že jste oba v pořádku! Přeji krásné dny s miminkem :)

 
nellyssa  24.07.15 08:08

Krásný deníček až mi vyhrkly slzy do očí…vytrpěla sis pěkně teda a moc gratuluji k synovi! :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 24.07.15 08:19

Je to opravdu hnus! ale krásně napsán porodní deníček :) Moc gratuluji :) Já už bych si šla hodit mašli :D

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 24.07.15 08:20

Deníček mě dohnal k slzám, i proto, že před šesti týdny jsem zažila prakticky to samé :,( Děkuji Bohu a svému muži, že jsem přežila a teď mi na rukou dřímá náš krásný chlapeček :srdce:
Přeju hlavně zdravíčko a už jen vše dobré :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 24.07.15 08:21

Moc gratuluju k miminku a je mi úplně upřímně líto, že jsu neměla plánovaný cs… JAKO TEN POROD ZE STRANY PORODNÍKŮ NEMÁ ANI CENU KOMENTOVAT…aneb jak přizabít matku i dítě a pak si připadat jako polobůh, že jsme je zachránili…

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 24.07.15 08:27

Já nechápu lékaře, že jakmile tuší, že porod přirozeně nepůjde, proč hned neudělají císaře.

 
wera8
Kecalka 128 příspěvků 24.07.15 09:03

Ježíš…až se přišel potulit můj 18m mimichlápek když viděl že mi tečou slzy.. uf uf, zlé je za Vámi, přeju jen to nejlepší a hodně zdraví, štěstí a lásky :srdce:

 
Pajafa
Kecalka 152 příspěvků 24.07.15 09:17

Gratuluji k miminku a přeji vše nejlepší a hodně zdraví. Nicméně tohle čtu a znám ze svého okolí tak často, že se divím, že to nikdo ještě neřeší. Klasický scénář: hamilton, oxytocin apod. tzn. klasické vyvolávání. Dítě je uměle tlačeno do porodních cest, které ale nejsou ještě připravené a dítě nemůže projít, tak nastupuje císař. Pak to doktoři podají jako že maminku zachránili. No bez komentáře.
Dle mého názoru vyvolávaný nebo jinak „uměle ovlivňovaný“ porod se nemůže nazývat porodem přirozeným. Nemá s ním nic společného.

 
Solaris
Závislačka 4729 příspěvků 24.07.15 09:43

Milá Keshi, porodní deníky čtu výjimečně a nekomentuji, ale protože tě virtuálně znám jako dlouhosmažku, tak jsem si nesmírně ráda přečetla, že už máš dítko u sebe a že jste všichni v pořádku. Ať se vám jen daří a buďte jako rodina šťastní a spokojení. :kytka:

 
Tunrida
Hvězda diskuse 35495 příspěvků 24.07.15 10:46

Hmm, škoda toho porodu no. O tom císaři se mělo uvažovat už dřív, když jsi měla problémy s tou kostí, a mohlo to být v klidu. Hlavně, že už je to za vámi. A fakt mi věř, zapomeneš na to. Je mi jasný, že teď mi to věřit nebudeš, je to čerstvý, ale časem se to rozplyne a jako by to ani nebylo :lol:
Gratuluju k malému a pořádně si to užívejte, než vyroste - to je další období, kdy začneš toužit po dalším dítěti, když ti vyroste z miminka :mrgreen: A jakpak se vlastně jmenuje?

 
Tunrida
Hvězda diskuse 35495 příspěvků 24.07.15 10:47

@Solaris Dlouhosmažku :mrgreen: Tak to je dobrej překlep :mrgreen: :palec:

 
jajjina
Kecalka 131 příspěvků 24.07.15 11:46

Blahopřeji k vymodlenému miminku, ať vám dělá jen samou radost :)

 
luffinka
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 3 inzeráty 24.07.15 13:02
Keshi

Sleduji tvoje deníčky od samého začátku a přeji ti jen to nejlepší - tobě a miminku - zasloužíte si to :srdce: Věřím, že to nejhorší máte za sebou a teď už si budete jen užívat jeden druhého… ;)

 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 1 inzerát 24.07.15 13:16

Tak tak zadržuju slzy :oops: ty přímé věty jsou tak krásné, krátké, ale výstižné. Gratuluji k synovi :kytka:

 
smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 24.07.15 13:31

Jsi statečna. Ja jsem přesvědčena ze bych 32h kontrakci bez pořádného spánku nedala. A kvůli temto alarmujícím naznakum které často čtu ze porodnici někde rodičku nechají čekat, bych si k dalšímu porodu urcite vzala dulu abych tam nebyla sama (manžel ne-e). A to jsem mela oproti tobě porod extra kratky :,(
:hug:

 
tapinka123
Kecalka 411 příspěvků 24.07.15 13:50

@Anes když zpackaný porod tak jak by to mělo být od začátku jinak aby to nebylo odsouzeno k císaři. za chvíli rodím a tak si říkám co třeba odmítnout aby to nebylo dopředu zpackané.

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.07.15 14:48

Brečím a to já brečím málo kdy!!! :,(
gratuluji ke chlapečkovi :*
já si jen pamamatuju jak mě vezli ze sálu po akutním císaři a manžel tam jen stál, smál se na mě a říkal jak je malá krásná… :srdce:
porod je těžká věc a už nikdy nepronesu větu,,všechny porodily, tak to zvládnu i já" není to jen tak, ted už to vím a mám respect před každou ženou která to zvládla a kterou to ještě čeká! :hug:

 
Mirek Koj
Povídálka 43 příspěvků 24.07.15 15:30

Tak poprvé jsem se u deníčku rozbrecela. Vrátily se mi vzpomínky na muj první porod s Tim rozdílem ze ji ze me vypacily neboli vyrezaly..gratuluji k miminku a nakonec jsem zvládla ještě dva porody a to jsem tři roky po prvním tvrdila ze už nikdy

Příspěvek upraven 24.07.15 v 15:33

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 24.07.15 21:43

Moc gratuluji k vytouženému chlapečkovi…tyhle deníčky s tím nejhezčím koncem na konci mám nejradši :hug: a těším se na další povídání, tentokrát už s uzlíčkem v náručí :kytka:
P. S.také mně to zanedlouho čeká, snad to nebudu mít tak dramatické jako ty… :roll: :)

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 24.07.15 21:57

Pekne napsano a to s kopnutim pana doktora mezi nohy me rozesmalo:-) taky jsem mela ukonceny porod cisarem nastesti jsem trpela jen6h.
preji hlavne zdravi vasi rodince to je nejdulezitejsi :kytka: :kytka:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 24.07.15 22:50

Při minulém deníčku jsem psala, že mě konec dojal, u tohoto konce brečím :)
Holka, užila sis své, moc Ti přeju, ať teď už příjde „pohoda“ a jste oba zdraví :kytka:
Opět se těším na další deníček ;)

 
alena0402
Povídálka 45 příspěvků 25.07.15 14:08

Nádhera a já tu hučím jako kozena:o)))

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 26.07.15 00:35

Přeji Vám jen zdravíčko, štěstíčko a lásku :srdce:!Jsem moc ráda, že jste nakonec na svůj Mount Everest vyšplhala i přesto, že Vás život mockrát srazil na zem a měla tu čest dolů mávat a na samém vrcholu si urvat to nejcenější! Jste statečná a trpělivá :-)
Užívejte chlapečka, kočárkujte…já to milovala :-). Moc se těším na další deníček :hug:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 26.07.15 13:48

Gratuluju k vytouzenemu detatku, ale ten porod teda…dalsi spatna vizitka ceskeho porodnictvi :roll:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 26.07.15 13:50

@tapinka123 Zajdete si do porodnice a na vse se zeptejte, sepiste porodni plan, ze nechcete zadne urychlovani, atd. A jak uz tu nekdo psal, nejlepe mit s sebou nejakou kompetentni osobu, treba dulu nebo dobrou porodni asistentku, ktere verite

 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 28.07.15 19:13

Keshi****
Předem poznamenám, že jsem taky zoufalou snažilkou/NEs­nažilkou (jakkoli blbě to slovo zní) Sleduju tvoje deníčky už dlouho a jsi jediný člověk, který dokázal vyjádřit moje pocity ať už ty pozitivní, nebo negativní. Měla jsem pocit, že mi opravdu mluvíš z duše. Hodně jsem se s tebou nasmála a nejednou sdílela tvou bezmoc a naštvanost a nespravedlnost světa. Když jsem se dočetla, že jsi otěhotněla, tak mi to vhrklo slzy do očí a poprvé mi jako první neblikla ta hnusná myšlenka „proč ona a já ne??“, ale jako první mě napadlo „když to zvládla ona, tak já taky!“
Děkuju ti za nové odhodlání a víru v dobrý konec! :srdce:
Jsi mou hrdinkou a věřím, že po šíleným těhotenství a hrozným porodu vás čekají už jen ty dobré věci!
MOC TI GRATULUJU!!! :* :* :* :srdce: :srdce: :srdce: :* :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 29.07.15 22:26

Jé Keshi ty už jsi maminkou, já jak už se nezobrazuje hned na úvodní straně u deníčků autor, tak je vůbec nečtu :oops: Moc gratuluju a užívej si mateřství :dance: Na všechno zlé brzo zapomeneš a těším se na Tebe v druhém kole :P

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 07.05.16 20:29
NOMINACE

Moje drahé čtenářky, je mi nesmírnou ctí Vám oznámit, že mé deníčky byly nominovány na mamablog roku v kategorii extra. Pokud mě chcete podpořit svým hlasem, tak zde je odkaz: http://www. mamablogroku. cz/…gorie-extra/ Děkuji. :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama