Zápisky praštěné matky II

Rodičovství

DNES JE to RO(C)K. Je to neskutečné, ale dnes je to už rok, kdy nás potkal malý velký zázrak. Dnes je to rok, kdy se narodil náš syn.

Dny utíkají tak šíleně rychle, co nám do života vstoupil ON. Dnes jsme oslavovali rok od jeho narození. Je to neskutečné. Příjde mi to, jako by to bylo včera, co jsme si ho dovezli z porodice. Ani jsem se neotočila a z toho malého zmuchlaného miminka je velký kluk, který už běhá. Jako bych žila v úžasném snu, naše malá soukromá pohádka.

Óda na kus hadru
Samozřejmě né všechny dny jsou u nás jako malované a i můj synáček měl období úmorných větrů, nespavosti a brutálního křiku. Už jsem byla opravdu zoufalá, nevyspalá a klela jsem jak stavební dělník. A pak mi vstoupil do života on - pan Šátek - ó ten všemocný hadr. Musí být natkán z žíní jednorožce a hvězdného prachu, jinak si totiž neumím vysvětlit jeho kouzelnou moc.

Od té doby, kdy jsem malého prvně navázala, tak se ten můj malej nerváček zklidnil, vyprděl a ukázkově spal. Děkuji všem šátkovým průkopnicím, které poslaly do oběhu tento tkaný zázrak. Šátek se stal nedílnou součástí našeho života, pomáhá nám zdolat 83 schodů, pomáhá nám při horských tůrách a malému se díky němu krásně usadily kyčle. A ten nejkrásnější benefit je ta blízkost… Není nic krásnějšího, než když vám ten malý uzlíček štěstí spokojeně odfrkuje na hrudi. <3

Mateřská demence
Ano, už i mě postihla tato zákeřná choroba. Občas jsem tak trochu mimo a můj svět se zdrcl na malý prostor někde mezi „paci, paci“ a klepání h_ven z látkových plen. Občas si přijdu tak „postižená“, že nedokážu komunikovat s „normálním“ člověkem. Jeden příklad mluvící za vše:

Měl přijít kominík. Zvoní zvonek… Vypálím k domácímu telefonu:

„Vy mi jdete protáhnout ten komín?“

Ticho… dlouhé ticho…

„Ehm…no…já vám jen vezu balíček.“

Když jsem seběhla schody a otevřela mu, tak mi tak roztřeseně podával balíček, že mi ho bylo až líto. Snažila jsem se mu vzniklou situaci vysvětlit, ale myslím, že mi nevěřil a myslel si, že čekám na nějakého protituta. :-D

Rodičovské perepetie
Znáte takové ty dny, kdy se dítě chová, jako by vypilo 4 Redbully? U nás bývají docela často. Náš drahý junior je tak trošku napřed, v 5 měsících už se dokázal překutálet přes celý byt, nejlépe pod postel, odkud šel jen těžko vyšťourat, v 7. měsíci si stoupl a v 10. začal chodit… teda spíš běhat.

A teď je to teprv sranda. Chvilku je tady, za vteřinu tam. Leze po skříních, skáče po křeslech a já jen čekám, kdy se začne houpat na lustru. Jak jsou ta dítka rychlá a šikovná, že? Ani se neotočíte a ono už za pomoci balíku mouky promění vaši čerstvě vytřenou kuchyň v bílé království. Ale cožpak se na ně můžeme zlobit, když pak nahodí ten nejsladší úsměv na světě a natáhnou ručičky směrem k vám? To přeci nejde.

A tady opět musím poděkovat svému synovi, že mě naučil trpělivosti a tomu povznést se nad prkotiny. Vždyť je to jen mouka, oplatím mu úsměv a dám mu pusu na čelo. Synáček má po mamince i umělecké sklony. Má úžasný talent pro dekorování bytu. Taková malba na sklo Lučinou je v jeho podání opravdu dokonalá. Maluje nejčastěji na balkonové dveře. :-D Jsem velice ráda, že zatím používá je bílou barvu a ještě nepřešel na tu hnědou, kterou sám produkuje. Takové malby bych už asi neocenila. :-D

Jindy se věnuje zahradničení, zřejmě kontroluje kořenový systém všech kytek, jinak si totiž nedovedu zdůvodnit, proč jsou všechny kytky vyklopené z květníků. :-D A četbu, četbu doslova žere… okousal mi půlku ruských romantiků a všechna díla od Nerudy. :-D Je to prostě frajer a menší i větší škody vynahradí tím, jaký je.

Happy end se vším všudy
Ani nevím, jestli jsem se o tom zmiňovala v předešlých deníčcích, ale ten můj Mr. Nesvadba se o Vánocích konečně rozhoupal a po šesti letech mě požádal o ruku. Bylo to opravdu nečekané, a tak mi trvalo docela dlouho, než jsem se z toho šoku probrala. Termín svatby se rychle blížil a přípravy se stávaly hororem. Co se mohlo posr_t, to se posr_lo.

Že chceme skromnou svatbu jen se svědky, bylo jasné hned od začátku, že nechci bílé šaty, to taky, ale to ostatní… ach ouvej. Jako místo pro svatbu jsme měli vyhlídnutou krásnou malou kapličku, ale tu nám měsíc před dnem D vysvětili, a tak civilní sňatek nebyl možný.

Šaty… no to byl taky řádný průs_r. Objednala jsem si kráááásné mátové šifónové šaty a místo nich mi poslali temně zelené a navíc v jiné velikosti. No prostě už vím, že nemám šaty objednávat přes eBay. :-D

Den D se blížil a v tom mi volají z restaurace, že bohužel probíhá rekonstrukce, a tak musí zrušit mou rezervaci. No paráda. Měsíc do svatby a nám shořely všechny plány. Už docházely nápady, kde, kdy a jak to provedem a pak jsem si vzpomněla… vzpomněla jsem si na tu malou krásnou zahradu, kam jsem s tatínkem chodívala jako malá holka… ten malý kousek ráje jak vystřižený z pohádkové knížky. Inu zvedla jsem telefon a volala na správu městských statků a hle… ono by to šlo.

Měli volno jen v jeden termín, a to na 30. 4. Stylovka na čarodejnice a na 1. máje už budem svoji. Sehnala jsem krásnou šifónovou sukni (do které se překvapivě vešla i moje megaprd_l) a věneček do vlasů. Všechno bylo skoro perfektní… a pak to přišlo… den před svatbou padaly kroupy a bylo 8 stupňů. Už jsem viděla, jak se prodíráme bahnem k oltáři a začala jsem propadat v zoufalství. Pak přišel můj budoucí manžel, chytl mě kolem ramen, políbil na tvář a řekl:

„Zítra to bude krásný den, i kdyby třeba sněžilo.“

Šla jsem spát a tak nějak se smířila s vidinou sukně vymáchané v bahně. Ráno mě probudil synáček svým veselým breptáním. Rozespale jsem rozlepila oko a všimla si paprsků prostupujících skrze okno. Nevěřícně jsem vyskočila z postele a běžela se podívat ven. Všude sucho, sluníčko svítí jak v létě a na obloze ani mráček. Měla jsem takovou radost.

Po všech těch perepetiích ze mě spadl obrovský kámen. Oblékli jsme se a vyrazili do oné zahrady. Obřad byl opravdu snový, svítilo sluníčko, ptáci zpívali. Oddáni jsme byli v tom krásném tichém zákoutíčku s kterým mě pojily vzpomínky z dětství. Stáli jsme tam u jezírka a řekli si své ANO. A tak jsme tam teď najednou stáli MY - já, poněkud obézní víla s věnečkem na hlavě a můj úžasný manžel. Manžel… teď už vážně manžel. :-)

Může být ženská šťastnější? Nemůže! Mám doma dva úžasné chlapy. Navzdory všem a všemu. I přes to, že lékaři tvrdili, že nikdy nebudem mít dítě, tak máme toho nejúžasnějšího chlapečka, o jakém jsme kdy mohli snít. I přes prognózy lékařů jsme zvládli náročné rizikové těhotenství a maličký je naprosto zdráv, i přesto, že tvrdili, že nebude pravděpodobně zcela v pořádku. A i přes to, že nám to spousta lidí nepřála a že s naším sňatkem spousta lidí nesouhlasila, jsme teď svoji. Jsme jedna rodina… navěky. :-*

A děkuji i Vám holky, vám všem… že jste mi vyjadřovaly svou podporu, bez vás bych nebyla tam kde jsem. Děkuji za Vás mé drahé dámy, jsem nesmírně vděčná, že vás mám a přeji všem tolik štěstí, kolik ho potkalo nás.

P. S.: Je mi nesmírnou ctí vám oznámit, že mé deníčky byly týmem eMimino nominovány na MAMAblog roku v kategorii Extra. Pokud mě chcete podpořit svým hlasem, tak zde je odkaz: www.mamablogroku.cz kategorie Extra: Zápisky zoufalé snažilky. Pokud chcete hlasovat jen v jedné kategorii, tak do pole druhé kategorii stačí napsat jen „Ne“, nebo „V této kategirii nehlasuji“. ;-)

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
phoma
Echt Kelišová 7882 příspěvků 11.05.16 06:03

Uzasny denicek v tehlech :srdce: pro me deb… dnech balzam na dusi :srdce: moc ti deluji a uzivej si sveho stesti

Příspěvek upraven 11.05.16 v 06:10

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 11.05.16 06:24

Skvěle napsáno :potlesk:.. Ať jste pořád dál tak šťastní :kytka:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 11.05.16 06:27

Krásný, krásný, krásný :srdce:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.05.16 07:23

To je nádhera! Moc ráda čtu takovéto optimistické deníčky! Přeji vám spoustu dalších slunečných dní!!

 
msonulka
Závislačka 3730 příspěvků 11.05.16 08:16

Já bych ráda viděla tu fotku poněkud obézní víly s věnečkem :D :D :D

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 11.05.16 10:26

Ja bych take chtela nejakou svatebni foto :mavam:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 11.05.16 10:29

Já se taky přimlouvám za svatební foto! :mavam:
Deníček čtivý, pobavila jsem se. ;)

 
Charlie18
Kecalka 124 příspěvků 2 inzeráty 11.05.16 10:38

Četla jsem všechny tvé deníčky. Opět jsi nezklamala, nádhera. Ať se vám daří! :srdce:

 
anikahen
Kecalka 133 příspěvků 11.05.16 10:54

Nádherně jsem se pobavila, krásný deníček… :potlesk:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 11.05.16 11:02

Krásný :srdce: Deníčky od Tebe, vykouzlí úsměv :) A též prosím o svatební foto :D

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 11.05.16 12:13

Krásný deníček :hug: vtipný a čtivý :palec:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 11.05.16 12:29

Jak jsem se nasmala u toho kominika :mrgreen: :mrgreen:
Krasny jako vzdy, preji uz jen krasne dny s manzelem a synkem :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :kytka: :palec:

 
Lenka 80  11.05.16 13:45

Hezky denicek. trochu sice nechapu ze mas mouku a jine potraviny tam kde dite dosahne ale to je tva vec.tvuj uklid navic :-)

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 11.05.16 15:13

@Lenka 80 Já když vařím tak mám dítě u sebe v kuchyni a někdy si holt něco z té linky stáhne, když se otočím do lednice pro vajíčko. Na pytlíku mouky nevidím nic nebezpečného. A v kuchyni mám i otevřené skřínky a nemám je v plánu zavěšovat ke stropu. Malý z nich nic nebere, jen ty věci na lince ho lákají. :lol: A nejsem magor abych něco nebezpečného nechavala v jeho dosahu. Nebo potraviny jsou také nebezpečné? 8o

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 11.05.16 15:46

@Keshi Ne nejsou jen si tim setrime nekteri praci, ale verim, ze je zabavne je obcas nechat vyblbnout :kytka: Ja spis patrim mezi ty neuroticky, kteri by to nedaly :mrgreen:
Delej si to po svem, uzivej si ditka, jsi dlouho cekala :hug: :srdce: :hug: :hug:
Znam tve vsechny krasne denicky a moc jsem ti fandila ;) ;)

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 11.05.16 15:59

@pomenkova Bordel v bytě = šťastné dítě. :mrgreen: Já se právě snažim nic z běžného života neeliminovat, jednám s ním jak s rovnocenným dospělým člověkem - parťákem (až na nějaké drobné výjimky, samozřejmě). A někdy je to opravdu sranda…co ten kluk nevymyslí. Ráda zametu kuchyň, když mu to udělá radost, mám radost i já. Fakt si to užívám, bordel nebordel. :hug:

 
Lenka 80  11.05.16 16:04

@Keshi O nebezpecnosti nepadlo z me strany ani slovo :-).

 
Lenka 80  11.05.16 16:06

@Keshi mozna s jednim ditetem si jde uzivat i bordel. maminky treba tri deti maji asi jiny nazor.ale jak rikam…kdyz te to bavi.

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 11.05.16 16:09

@Lenka 80 Když hlídám všechny neteře a synovce najednou, tak mě ten chlív fakt už nebaví, to je fakt. To jsem pak zralá na Dobřany. :mrgreen:

 
ZaziS
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 12.05.16 12:36

:mavam: opět pěkný deníček! Číst něco takového je příjemné osvěžení :kytka: V soutěži držím palec, můj hlas máš jistý :mrgreen:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 12.05.16 13:47

Krásně napsané :potlesk: :palec:. U kominíka jsem vyprksla smíchy, u vysypané mouky jsem vydechla a ani si nechtěla představit to mít doma. Obdivuji tvůj klid a nadhled, mě by rozhodně šmoulý oči raracha neobměkčily a dostal by pěkný céres :lol:. Ale to je zřejmě tím, že mám nenechavce 2 u už mě nebaví ty katastrofy uklízet, i když rozsypanou mouku po celé kuchyni jsem díky bohu ještě neměla…Přeji hodně zdraví a spoutu šťastných chvil.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 13.05.16 09:57

Úplně jsi mě dojala

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 13.05.16 11:35

Naprosto úžasný deníček!! Máš opravdu skvělé vyjadřování, smysl pro humor, citlivost pro duši.. naprosto zasloužená nominace! Chvíli jsem se řehtala, chvíli zase skoro brečela.. fakt výborně napsané.
Hodně štěstí do manželství a ještě víc naděje a lásky! :srdce:

 
miskakr
Kecalka 420 příspěvků 1 inzerát 13.05.16 20:42

No pobavil mě :D my máme na oknech búúúúíííííí(v pře­kladu kiri) :D :D gratuluji k svatbě :mavam:

 
munchkin
Kelišová 6923 příspěvků 14.05.16 08:33

Tvoje deníčky mám moc ráda… :potlesk:.. Opět super… Taky jsem zahlasovala na mamablogu, tak snad vyhraješ ;)

 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.05.16 05:49

Jak bych mohla nehlasovat zrovna pro tebe! :) držím pěsti a gratuluji!!! :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama