Zápisky přecitlivělé těhule II

Těhotenství

Neboj, II. trimestr bude lepší... prej.

Začal mi 2. trimestr a já bláhově věřila všem těm ženským, co říkaly, že teď už mi bude lépe a alespoň to úmorné zvracení ustoupí. Omyl… Zvracela jsem snad ještě více než na začátku těhotenství. Co je spánek, už jsem znala jen z televize, břicho rozpíchané od injekcí a věčně přidušený stav. Inu…chtěla jsem to, mám to. :-D

Holka, nebo kluk?

Dny ubíhají tak strašně pomalu, když se na něco těšíte… Ty dny mezi ultrazvuky se vlekly šíleně. Při každé kontrole jsem doufala, že už konečně ukáže, co tam dóle má. Ale stále nic. Jako většina ženských jsem si přála holčičku, navíc by to bylo i výhodné - měla jsem spoooooustu věcí po neteři, prakticky celou výbavičku. A pak nastal velký den odhalení. Byla to kontrola v 18. týdnu těhotenství.

„Chcete znát pohlaví?“ zeptal se doktor.

„Jasně!“

„Tak koukejte… jedno varle, druhý varle… pindík.“

Hlavou mi proběhlo: "Kluk, božínku… kluk! Co já si počnu? přece z něj neudělám buzíčka a nenavleču ho do věcí po neteři… Vždyť já nic klučičího nemám! Všichni mi přece říkali, že to bude holka, když ujíždím na sladkém, na ovoci a jsem celá poďobaná.! :-D

Odcházeli jsme z ordinace a já se v duchu loučila s těma krásnýma šatičkama, sukýnkama, s pentlema do vlasů. Zato tatínek se nesl jako páv, že je borec, že udělal kluka. :-D
Nu což, hold jdeme shánět novou výbavičku. ;-)

Lékařský kolotoč
Více než všechny ty komplikace mě vyčerpávaly všechny ty kontroly… Připadala jsem si jako nějaký vzácný exemplář, který by měl být ve skleněné krychli vystavený na Václaváku. Chodili se na mě koukat i lékaři z jiných oddělení, přehazovali si mě jak horkou bramboru a už nevěděli co se mnou. Zkoušeli různé léky, měnili je za silnější, pak zase za slabší.

Když přišly na řadu testy na cukrovku, modlila jsem se, ať nemám i tu… Ta poslední mi do sbírky komplikací chyběla. Co já bych dělala, když jsem živá vlastně jen z ovoce a čokolády? Všechno ostatní jsem ihned vyzvracela. Ale co čert nechtěl - „bum“ - cukrovku mám taky. Takže k návštěvám genetiky, hematologie, kardiologie, gynekologie přibývá ještě diabetologie. Sbírám ty komplikace jak pokémony. :-D

Vzhledem k tomu, že z cukrovkářského jídelníčku jsem téměř nic neudržela, tak jsem začla hubnout, v noci jsem zvracela z hladu a byla jak hadrová panenka. Píchala jsem si krom heparinu ještě inzulín a moje tělo bylo z toho píchání barevné jak jarní louka. Několikrát jsem byla v nemocnici napíchlá na kapačkách a těhotenství si opravdu užívala plnými doušky, jak mi radily známé. :-D

Aby toho nebylo málo, z vysokých dávek heparinu a z toho zvracení se mi rozpadlo několik zubů a začala mi chřadnout stydká kost.

Jak se to říká? „Nejkrásnější období ženy?“

Jedeme dál
I přes všechny ty skeptické prognózy jsem se dostala do III. trimestru. Už jsem si celkem zvykla, že se rozpadám za živa a začala jsem se těšit, že už to všechno brzy skončí a že už to naše malý zvířátko bude brzy venku. Ano, občas už jsem byla opravdu zoufalá a prosila přítele, ať malého vyřízne nožem na pečivo… Jo, takovým tím velkým se zoubkama. :-D

Tak moc jsem se těšila, tak strašně, že jsem se těšila i k doktorovi, abych to naše mimino mohla zase vidět aspoň na monitoru. Můj gynekolog už mě předal rizikovému oddělení naší nemocnice a tam mě kontrolovali 3× týdně (pokud jsem zrovna neležela na rizikovém oddělení porodnice). Dny už se tolik nevlečou a začínají utíkat. Dolaďuji spací koutek pro juniora a snažím se i přes to všechno být pozitivní a myslet na lepší zítřky.

Byl pátek
Vzhledem k tomu, že mé těhotenství byl takový malý zázrak bez menstruace, tak se lékaři nedokázali shodnout na termínu porodu, tudíž jsem vlastně vůbec nevěděla, kdy přibližně to má být. Až tehdy v onen dubnový pátek v rizikové poradně… Klasické kolečko: ozvy, ultrazvuk, konzultace. Lékař už se se mnou chce loučit, ale pak začne zuřivě listovat v papírech.

„Ježišmarja ženská, vždyť vy přenášíte. To nesmíte s těmahle komplikacema přenášet.“

„A jak to mám asi vědět? Já tady nejsem lékař!“

„No takže v pondělí nástup na vyvolání porodu.“

Vytiskl mi papíry pro příjem a poslal mě domů. Odcházím z poradny a začíná mi to docházet. V pondělí…ty vogo v pondělí. Vždyť já nemam ještě přesazený rajčata. A kdo mi bude krmit rybky? Já ještě nemůžu jít v pondělí rodit. No nemůžu! Tolik různých myšlenek mi proudí hlavou… Bože můj, v pondělí už budu máma… máma… mimino moje, jak já se na tebe těším!

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dermabion
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 8 inzerátů 22.07.15 07:27

Páni a já jsem protivná když mě bolí záda nebo nevím jak si večer s břichem lehnout☺️

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 22.07.15 07:44

Komplikace nezávidím, ale za deníček, u kterého jsem se po delší době opravdu pobavila, máš :palec:

 
verulicek  22.07.15 07:51

Hezký deníček! Jsem zvědavá jak jsi dopadla :-)

 
Anonymní  22.07.15 08:03

Tak ty sis užila, já měla v těhotenství pořád problémy s močí a pak ještě gynekologický problémy, takže taky peklo. Pak mi ještě řekli, že jsem pozitivní na streptokoka a já v tu dobu chtěla umřít, protože jsem toho měla fakt dost :D

 
jiline
Závislačka 2747 příspěvků 22.07.15 09:33

Musim rict ze me, 9 dni po porodu to vazne rozplakalo moc jsem ti fandila! Tak at uz s prcikem mate to nejhorsi za sebou a uz si jen uzivate!

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 22.07.15 10:24
:palec: :palec: :palec:
 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 22.07.15 12:43

Luxusní deníček, fakt mě to pobavilo :lol:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 22.07.15 13:29

Píšeš pěkně! Konec mě až dojal, fakt moc pěkně napsané.
Doufám, že jste oba v pořádku. Budu se těšit na pokračování.

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 22.07.15 13:53

Těším se na pokračování :-)
Já teda měla z těhotenských komplikací jenom cukrovku, ale i tak mi to rozhodně nepřipadalo jako nejkrásnější období… :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 22.07.15 15:10

Krasny cekala jsem na tvuj denicek a rikala si, jak jsi na tom.No pani teda to je komplikaci doufam, ze uz drzis poklad v ruce, to(uz) jiste-tesim se na dalsi denicek s juniorem :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.07.15 18:51

Bože jak já jsem ráda, že jste napsala konečně další deníček :D. Pořád jsem na Vás myslela. Mám velikou radost a moc se těším na deníček s Juniorem :srdce:

 
Ba412
Kecalka 183 příspěvků 22.07.15 19:21

Gratuluju moc, moc, moc!!!
Zrovna vcera jsem na vas myslela, jak se vam vede s mimcem.
Od zacatku jsem verila ve stastny konec, doufam ze maly i vy jste v poradku.
A kdy bude to druhe mimco? Chce to jeste tu holcicku prece!
I kdyz ja ji nemam :,(

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 22.07.15 20:03

Dámy moc děkuji všem, co nám vyjadřují podporu. :kytka:

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 22.07.15 20:04

@Ba412 Po tom, co nás potkalo v porodnici opravdu sourozence neplánujeme. Leda by ho odnosil taťka. :-D Více se dočtete v příštím deníčku. ;-)

 
K82
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 1 inzerát 22.07.15 20:26

@Keshi
A kdy bude? Honem, honem! Taky jsem Vas porad vyhlizela a doufala, ze vse dobre dopadne.. :kytka:

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 22.07.15 20:41

@K82 Už je odeslaný ke schválení. ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.07.15 21:20

Doufam, ze vse dopadlo dobre. Po X deniccich o snazenim doufam, ze nepresazene rajcata a nenakrmene rybky byly pokus o vtip. :kytka:

 
Lucyyyyy
Stálice 85 příspěvků 22.07.15 21:29

Super denicek :P

 
Brettynka
Kecalka 107 příspěvků 22.07.15 22:57
super

Zase jeden z uprimnych bez růžových obalu. Pěkný denicek… Úplně si vzpomínám jak si mě tam nechají a vyvolané…vždyť nám budou zítra měnit okna! Teď co mám 2 letého kluka, nejlepší co me mohlo v životě potkat, vím že se svět okolo beze mě nepos…a když jo, tak za to nestal. Aj příští rok budou rajčata :-))) 8)

 
katch.
Závislačka 3844 příspěvků 5 inzerátů 23.07.15 12:16

Ahoj, deníčky jsem začla číst nedávno, na tento tvůj jsem narazila včera a vlastně jsem vzala pozpátku všechny, protože se mi líbil tvůj styl psaní. U Snažení č.12 jsem prskala smíchy. Z tvého profilu vyplývá, žes měla 28.4. ten šťastný den a tedy jsi asi teď ulovila volnou chvilku a sepisuješ deníčky zpětně. Takže se těším na popis 3.trim. a samozřejmě na den D a tvé sžívání s mimčem. Ať se ti daří :mavam:

Příspěvek upraven 23.07.15 v 12:19

 
Tunrida
Hvězda diskuse 36318 příspěvků 23.07.15 16:31

@Keshi To si jenom myslíš, že po zážitcích z porodnice už nikdy víc. Příroda je mocná, umí si zařídit, že ta ženská na to prostě „zapomene“. Však máte na další fůru času.
Taky už jsem vyhlížela deníček nebo informaci o prckovi :lol: Takhle nás tady napínat :mrgreen:
I když po popisu těhotenství to celkem chápu. A asi to ještě není zdaleka vše, co? :?

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 25.07.15 13:53

Tak průběh teda nic moc, ale u deníčku, jak je to napsané, jsem se moc zasmála..! :D

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 25.07.15 13:55

@RadkaCh první tětotenství se nevyvedlo… sebrala jsem poslední odvahu zkusit to ještě jednou.. máme dvojčata 3 a půl měsíce, když jsem byla těhotná, tak jsem si říkala, že už znova fakt ne po minulé zkušenosti… je to asi týden a já si říkala,,no asi by jsme to třetí zvládli" :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama