Zápisky zoufalé snažilky

Snažení

Roky plynou jako voda a čekání je úmorné! Každá náctiletá dívka se asi dvou čárek na těhotenském testu bojí, když se ale přehoupne do období, kdy její věk obsahuje cet, věc se často mění. A tak jsem i já před dvěma lety pocítila potřebu míti potomka a ony dvě čárky se z noční můry změnily na sen.

Zašla jsem tedy za lékařkou a domluvila se, že antikoncepci už brát nebudu. A právě tehdy nastal první problém. Při kontrole mi našli na pravém vaječníku spoustu cyst. Nejdříve mi dali léky, že se „vstřebají“, ale nevstřebaly. Takže po měsíci mi vaječník odstranili. A aby toho nebylo málo, tak druhý vaječník odmítal pracovat. Tehdy mi nasadili hormonální injekce a doporučili co nejrychleji otěhotnět, neb za 2–3 roky už to asi nepůjde. „Se jim to řekne, já bych ráda, ale nejde to.“

Rok a půl do mě píchali hormóóóny a zvyšovali dávky, kvůli chybějící menstruaci a tudíž i ovulaci. Nejhorší a nejbezmocnější období mého života, lemované celodenním zvracením, kdy se člověk už nemůže ani nadechnout, jak ho bolí břicho, neustálé točení hlavy, omdlévání na ulici, rozseklá hlava a kolena, náladové výkyvy zahrnující vztek, lítost, nenávidění sama sebe, brečení u reklam na Google a při každém setkání s těhulkou. Celý tenhle léčebný maraton mě přiváděl na dno mých sil. A právě tehdy sem si řekla: „A dost. To musí jít i jinak“.

Jelikož jsem takový „úchyl na bylinky“, tak sem začala s tinkturami a čajíčky. Ovšem setkala jsem se s velkým nepochopením ze strany mé lékařky, která do mě prostě za každou cenu chtěla cpát ty jejich utrejchy a pokud možno ty nejdražší, že?! :-D Našla jsem si nového lékaře, otevřeného alternativním metodám. Hormony jsme snížili na minimum a doplňovali preparáty alternativní medicíny a ejhle. Po dvou měsících se dostavila menstruace a za měsíc znovu, přesně po 28 dnech, a pak zase. Rozzářila jsem se, usmívala se na každého a věřila, že teď už to půjde.

Po těchto třech cyklech se „teta Irma“ nedostavila a já jsem už viděla, jak chovám malou Adélku nebo Adámka. 7 dní ode dne, kdy jsem to měla dostat, jsem „počurala“ testík s vidinou nové éry života, lepších zítřků, a ono zase nic. Od té doby už se menstruace nedostavila nikdy a testík je vždy negativní.

Zkusila jsem všechno, hormony, bylinky, akupunkturu, akupresuru, reiky, cvičení Mojžíšovky, Jonášovu metodu, hormonální jógu, sexuální maratony, stojky na hlavě po styku a vše bez úspěchu. Když už pro mě byla celá věc opravdu nesnesitelná, přistoupila jsem na návštěvu CAR, ale bohužel ani s asistencí se nezadařilo :-( Vzhledem k mému nízkému věku 24 let mi nedoporučují další návštěvu centra dříve než za rok. A tak zbývá jen čekat, snažit se a doufat, že ty lepší zítřky, ten malý špuntík tam někde v dáli je na obzoru a čeká na mě stejně, jako já na něj/ni.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 04.01.13 09:09

Drž se… přeji ti moc štěstí a špuntík si tě určitě najde.

Když jsem byla tady ve skupině snažilek a prožívaly jsme s holkama spolu každou MS, OVUlaci, testování a tak… došlo mi jak moc veliký zázrak to miminko vlastně je.

Nám se podařilo přirozenou cestou 10tý měsíc snažení a strašně, opravdu strašlivě moc si toho vážím. Díky emiminu a zkušenostem jiných holek jako jsi ty nebo ty „moje“ ze skupiny vím, že se nám podařil obrovský zázrak!!! :srdce:

Moc moc moc ti přeji aby se zadařilo :hug: :kytka:

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 04.01.13 09:19

Nad takovýma deníčkama mi vlhnou oči. Přeju ti dvě čárky a prcka na konci. Drž se :hug: :kytka:

 
blanula19
Závislačka 3557 příspěvků 2 inzeráty 04.01.13 09:35

Určitě to vyjde, jen neztrácet naději. Má kámoška si prošla něčím podobným, po mimoděložním těhotenství jí jeden vaječník vzali a druhý funguje „na heslo“. Menzes má jak kdy, jednou po 3 měsících někdy půl roku nic. Většinou ale to nic. Takhle už to má 5 let a i přes to má doma 3 létého kluka (přirozeně)a snaží se o holčičku.

 
Kvetinka5.2
Kecalka 139 příspěvků 04.01.13 10:15

Neztracej naději a věř na zázraky… neprošla jsem si cestou hormonů… ale čekám stejně jako Ty :)

 
Anonymní  04.01.13 10:48

Taky jsem neměla menstruaci a tím pádem ani ovulaci. Léky na mě nezabíraly…
A teď se skoro po třech letech stal zázrak, prášky konečně zabraly a jsem ve 13 tt.

Ty jsi mladá, věřím, že se taky dočkáš!!! Člověk jen musí nějak přetrpět to blbý období…
Ať u tebe netrvá moc dlouho! :hug:

 
Ivíííí
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 04.01.13 11:04

Jedná holka tady před 3 měsíci taky psala takový deníček kde se ze všeho vypsala a taky dělala všechno možné a nemožné pro otěhotnění a ted po 3 měsících tady napsala že je těhulka. takže třeba to tak vyjde i tobě když ses vypsala a svěřila třeba se ti tím uleví, psychika se uvolní a miminko příjde ;) taky jsem snažilka takže vím cím procházíš a držím ti pěsti ;)

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 04.01.13 11:09

Ahoj,

jako bych četla o sobě, akorát já tahle období zkrátila na minimum, po tom, co jsem neměla menstruaci a ládovala se čínskýma bylinkama, normálníma bylinkama, 2× týdně chodila na akupunkturu a po 4 měsících nic jsem si zašla na vyvolávačku a jala se brát utrejchy a nakonec se zadařilo za dalšího půl roku!

Držím moc moc palce, aby jsi to zvládla, je to dlouhá doba, ale na nízký věk kašli a když tak změň CAR, myslím, že u tebe není na co čekat! jsi dobrá, vyzkoušelas všechno a dál bych jela kombinaci bylinek a hormonů!

Doufám, že tu letos budu číst tvůj další deníček tentokrát o // na testu a úspěšném těhu :hug: :hug: :hug:

 
koldy26  04.01.13 11:10
Homeopatie

Ahoj Keshi, já mám polycystické vaječníky (tedy menstruaci bez hormonu sama nedostanu). Snaha o mimi u nás začala před svatbou v roce 2009. 3roky snahy - různá vyšetření, bylinky, čínské medicína, léčitelé…cvičení Mojžíšové…nic. Čekala nás návštěva CAR. Příprava na umělý oplodnění. Ale bohužel, vajíček se urodilo 60, měla jsem hyperstimulační syndrom, ten nejhorší, selhávali mi orgány atd.. Nakonec při rozmražení všechny vajíčka umřela, takže zavedení se nekonalo. Pak jsem se dozvěděla o homeopatii. Nedávala jsem jí žádný naděje. A po 14 dnech užívání menstruace přišla - bolestivá, docela dlohá. Další už nedošla. Jsem v 21.týdnu těhu. Bojím se, aby vše dopadlo, jak má. Nevím, zda mi homeopatika pomohla, ale beru je stále. Co mě trápí, dojdu za homeopatičkou a vše řeším jen s ní. Důležitý asi je, zajít si za zkušeným homeopatem, on Ti naordinuje, co Tvý tělo potřebuje.

 
eržule
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 04.01.13 11:25

Ahoj, já jsem také dělala pro otěhotnění vše možné i nemožné, stojky, svíčky, měření teploty, zjišťování hlenu, bylinky, čaje, gely, mraky sexuálních poloh, ovu testy :roll:… No, v prosinci jsem se na to vyprdla, protože jsme v lednu měli jít na inseminaci..
A po roce a 2 měsících jsem před týdnem našla //. Je to sice těžké, ale opravdu je dobré pro tělo i pro duši se od toho trochu oprostit.
Moc Ti držím palce, aby to vyšlo :hug:

 
Salorka
Závislačka 3893 příspěvků 10 inzerátů 04.01.13 11:38

Neboj, určitě se zadaří :-) Držím palce! :hug:

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 04.01.13 12:23

Ahoj, je mi líto, že se trápíš. Přeju ti brzské najití // na testu a nezoufej, mám kamarádku, která má pouze půlku jednoho vaječníku a jeden vejcovod. Postupně se jí narodili tři kluci a ten poslední dokonce mimo plán!!! :D

 
CarollinkaElla
Kecalka 199 příspěvků 04.01.13 12:44

Je to zvláštní, že čím dál častěji čtu o problémech tak mladých holek…mě je taky 24,jen už mám 10 měsíční holčičku…popravdě neumím si představit, čím procházíš…u nás to bylo tak rychle, že jsme to vůbec nečekali…každopádně Ti moc přeji, aby jsi otěhotněla co nejdříve a nečekaně…prostě aby si ten malý uzlíček k Tobě po tom všem trápení našel cestu…a Ty byla štastná maminka… :hug:

 
zeme  04.01.13 13:03

Zkus si přečíst knihu Cesta od Brandon Bays

 
novo123  04.01.13 13:55

Strašně mě oslovil ten pláč u reklam na google, měla jsem to samé, když se nedařilo. :lol: Být tebou měním car, i když jsi mladá, tak takové čekání nikam nevede, jenom se budeš dýl trápit. I když zázraky se dějí a jeden bych ti přála - celkově se k tomu stavím tak, že je lepší něco dělat, než čekat. :hug:

 
macík
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 04.01.13 14:33

Zkus jiný CAR, třeba alespoň IUI by ti mohli udělat a nějaká vyštření, genetiku, spermiogram. Je to kravina, odmítat mladší pacientky, protože mnohdy se pak přijde na to, že už je pozdě. Třeba právě v případě PCO má žena šanci na přirozené těhu max. kolem 20 roku.

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 57606 příspěvků 04.01.13 17:02

Co je to za nesmyl, že CAR až za rok, protože je ti 24? Nejsou žádné věkové heanice, změň centrum a řeš to, já to začala řešit po vějšce přesně v tvém věku 24let, první dítě jsem porodila ve 31letech, není potřeba čekat rok a nechat se odradit, kdo ví, jak dlouho to může trvat, mně 7let, tobě přeji tu dobu minimálně 10× kratší a nenech se odradit a vmanévrovat do nějakého zbytečného ročního čekání.

 
macík
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 04.01.13 17:23

Přesně jak jsem psala, stačí se podívat i na můj podpisek. snaha od 2003, v caru nám taky tvrdili, jak máme času dost, a skončilo to málem na psychině. Naštěstí nám vyšla adopce úžasného chlapečka. A tomu zázraku, co ve mě roste teď, už po tolika letech trápení ani pořád nevěřím.
Takže změnit car co nejdřív!

 
jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 04.01.13 18:13

Přeji hodně štěstí :kytka:
Bohužel, je to boj, já už také vyzkoušelo snad všechno :(
Musíme pouze věřit :kytka:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 04.01.13 20:52

Strasne moc ti preju, aby se vam miminko co nejdrive zadarilo! :kytka:
My nastesti patrime mezi ty stastlivce, co maji deti, jen na to pomyslime, paradoxne ted spis resime, jak to udelat, abysme nemeli dalsi, ale tobe chci napsat, abys urcite necekala a jak ti tu radi holky, zmenila CAR a bojovala dal za svoje stesticko :srdce:
Moc vam drzim pallecky! :kytka:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 04.01.13 21:34

Moc držím aplce, ať se zadaří! :andel: Není fér, že někdo otěhotní ani neví jak a pak miminku ublíží a někdo, kdo by moc chtěl nemůže otěhotnět.

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 04.01.13 21:51

Držím palce, ať ti to vyjde. Útěchou zároveň je, že si mladá…Přeju hoodně štěstí, ať se brzy dočkáš svého snu. Určitě příjde :andel:

 
Miki.Veverka
Kecalka 107 příspěvků 04.01.13 22:11

Drž se!!! Nejsi v tom sama, je nás víc.

Věř, že je to o psychice a pak trochu o štěstí. A co tady tak čtu, tak se mi to akorát potvrzuje. Nesmíme smutnit a věšet hlavy! Držím palce :hug:

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 06.01.13 22:13
Dííííky!

Holky, moooc Vám všem děkuji za rady, hned zítra se domluvím na změně CAR. Dostala sem tipy na dobrá centra tady u nás. :palec: Také moc děkuji za přání dvou čárek a za oporu. Ani nevíte, jak se mi ulevilo, že sem se mohla někomu svěřit, někomu kdo mi rozumí a chápe, čím procházím. :hug: P. S.: Snažilky, nakopem přírodě sedinku a toho mimča se dočkáme…věřme tomu! ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama