Zápisky zoufalé snažilky II

Snažení

Fáze: Nemyslím na to, nemyslím na to, opravdu na to nemyslím... tak dobře, myslím. Spousta exsnažilek doporučuje nemyslet na to. No jooo, ale to se lehce řekne. Snažím se, ale někdy to nejde.

Bod první: nové aktivity. Začala jsem se věnovat tvůrčí činnosti, vyrábím si šperky, renovuji nábytek, vyrábím dekorace a maluji. Každý den cvičím jógu a úplně sem propadla geocachingu :-) Ale v mezičase dál všude vidím mimina a těhule. Ať je to nakažlivé, prosím, ať už je to nakažlivé :-D

Bod druhý: síla sugesce. Prý je mocná. Snažím se tedy vsugerovat si, že na to mám, že to prostě půjde a taky to tak bude.

Bod třetí: sbohem stereotype. Každý ví, že stereotyp je zabiják vztahů a hlavně sexu. Jelikož nemám ráda takový ten cílený styk, jako: „Zlato, ovuluji, hupsnem na to. To nevadí, že jsme na pohřbu tvé babičky, já prostě ovuluju, tak pojď na záchod a dáme si to tam.“ A tak sem popustila uzdu fantazii a každý večer se přítel může těšit na jinou ženu. Jednou jsem pokojská Trůdy, jindy domina Paula a někdy zas studentka Alenka :-D A řeknu Vám, že můj drahý se domů vždy opravdu těší.

Bod čtvrtý: naučím se říkat ne. Tohle byl tvrdý oříšek. Jelikož jsem bezdětná, tak mi lidi často cpou svoje děti na hlídání, a to je pro mě těžké, velice těžké. Vždy to obrečím. Ale říkat ne, mi prostě nikdy nešlo. Kamarádi říkají, že jsem prostě hodná, až jsem blbá. Poslední kapkou do poháru mé trpělivosti byla jedna známá, která využívala mé dobroty a i s dětmi u nás často pobývala (kolikrát i týden v kuse). Tahle „rodinka“ byl opravdu odstrašující případ. Veškerá výchova spočívala v tom, že dítka celý den seděla u počítače a televize a pomalu nevěděla, jak vypadá les, nebo park. Raději snad ani nebudu mluvit o jejich stravování. Když dávala párek, pizzu, hranolky či koblihu miminku, tak sem řvala jak želva. Někdy jsem měla tendence nechat si tu malou a utéct někam hooodně daleko. Vrcholem toho bylo, že jednou přišla, a ta větší začala plakat, že má hlad, a když sem jí dala najíst, začala zvracet, jak měla stažený žaludek, ale hlavně že maminka měla na flašku. Teda já si taky občas dám sklenku, ale i kdybych byla brutální alkoholik, tak bych si raději uhlodala nohu absťákem, než aby děti neměly co jíst. A tehdy jsem se naučila říkat ne. Poslala jsem ji pryč, že ji nemůžu ani vidět. Ať mi tu děti klidně nechá, ale ji nesnesu. Naštěstí boží mlýny opravdu melou a ony dětičky už nejsou s ní a mají se dobře… je to na nich i vidět.

Bod pátý: věnuj lásku a péči potřebným. Tenhle bodík začal adopcí nemocného zvířátka. Ujala jsem se malého králíčka, který byl opravdu ve špatném stavu. Prolezlý nemocemi a parazity. Nedávali mu moc šancí. Krmili jsme stříkačkou, podávali léky, mazali srst antiparazitiky, a světe div se… my to zmákli. Bylo úžasné pozorovat ta zlepšení, a jak se má králíček čile k světu. Úžasný pocit. Dnes vesele hopsá a je zdravý. Další součástí tohoto bodu jsou chráněné dílny, kam chodím pomáhat. Je to skvělé, báječné. Konečně si připadám potřebná. A chovanečci se na mě vždy těší… i já na ně :.-)

Bod šestý: nová práce = nový život. Zatím rozpracovaná fáze. Zahájená rekvalifikačními kurzy a nabíráním nových zkušeností. Všechny víme, že s prací je to bída, zvláště pak pro ženu. Já to ale nevzdávám. Věřím si. V úterý jdu na pohovor, tak držte palce. Třeba to teď konečně vyjde.

Závěrem bych chtěla vzkázat všem snažilkám, že nikdy není pozdě začít s něčím novým, co Vás bude dělat šťastnou a pomůže Vám chvilku na to snažení nemyslet. Člověk i na snažení může vidět pozitiva. Máte čas na sebe. Hýčkejte se, rozmazlujte a dělejte takové činnosti, které vás zašimrají u srdíčka. A věřte, že i my se jednou dočkáme dne, kdy řekneme: „Jsem těhotná.“

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 06.01.13 05:15

Držím palce a posílám velký kus nakažlivého těhulkování pro tvůj magický rok 2013 :dance:

 
Salorka
Závislačka 3887 příspěvků 10 inzerátů 06.01.13 06:15

Krásně napsané, držím palce, jistě to brzy výjde :-) :hug:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 06.01.13 06:50

:potlesk: :palec: Velmi hezké, také držím palec :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.01.13 08:16

Hezký optimistický deníček, je to super, když někdo dokáže žít i když to, pro co chce žít zatím nepřichází, obdiv za to :palec: a hodně štěstí :hug: K takové máme se miminka jen pohrnou, uvidíš ;)

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 06.01.13 10:44

Musím říct, že Tě obdivuju, co vše jsi udělala pro rozptýlení a je to super. Já v době snažení byla uplně zoufalá, neschopná ničeho. Moc hezky napsané. Držím palce a věřím, že ti to brzy vyjde. Vždyť přece ty mlýny melou jak píšeš :kytka:

 
Bisu
Kelišová 6939 příspěvků 06.01.13 13:36

Obrovský respekt! A hodně moc štěstí!!

 
Ivíííí
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 06.01.13 13:41

Krásný deníček a myslím, že si opravdu dost změnila svůj život :palec: taky držím palce at to brzy vyjde a doufám, že i mě… :oops: ;)

 
ninuska100
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 06.01.13 14:31

Nádherně napsané, prožívám taky něco podobného jako nemyslet na to ale jak všude je toho tolik :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 06.01.13 15:46

Pěkný deníček :) Četla jsem i první, ale tenhle zní výrazně optimističtěji, což je super :palec: Btw, jak dopadl pohovor? ;)

 
škebloun
Stálice 56 příspěvků 06.01.13 15:48

Seš skvělá, krásný přístup i způsob jakým si to napsala! Já v období snažení po zamlklém byla úplně nemožná a asi se v tom utápěla víc než je zdrávo..
Přeju ať to klapne co nejdřív! :kytka:

 
rehonka
Kecalka 421 příspěvků 06.01.13 16:24

Držím pěsti… a věřím, že to jednou klapne!!!
Pěkné čtení, děkuju!!! :-)

 
Budrum
Závislačka 4832 příspěvků 11 inzerátů 06.01.13 17:24

Krásně napsané, také se mi nedaří otěhotnět, děkuji za tipy, jak na to nemyslet! A držím palce! Snad pro nás všechny bude ten rok s 13kou na konci šťastný! ;)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 06.01.13 18:07

Ano nemyslet na to nemyslet na to nemyslet na to…opravdu to nejde!!! Ja na to tedy myslela a po dlouuuuuuuhé době jsem i já otěhotněla ;) držim palce!!!

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 06.01.13 23:34

Jeeeee kdyby to slo tak ti poslu taaaaakovy veeeelky kus nakazliveho tehulkovani ale bohuzel to nejde tak ti aspon preji at na to nemyslis, nemyslis, nemyslis a nemyslis i kdyz to proste nejde nejde nejde a nejde ;-) hlavne drzim pesticky i na nohach aby se to brzy podarilo ;-)

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 07.01.13 21:09

Atˇti to vyjde :kytka:

 
azerlu
Nováček 1 příspěvek 17.01.13 11:36

Už jsem přečetla více deníčků, i když byly krásný, někdy smutný, nikdy jsem je nekomentovala, ale tady mi to nedá.. Neskutečně jste mě inspirovala a dodala chuť něco dělat,).. Před porodem jsem prodávala v pekárně, kam bych se měla za 4 měsíce správně vrátit, ale moc mě to neláká.. Přecejen to není má vysněná práce..Mám třítýdenní krásnou holčičku, za kterou jsem neskutečně vděčná, ale po pravdě stále mi něco chybí k úplnýmu štěstí.. další nový aktivity.. dobročinnost, přesně nevím, ale děkuju vám za energii, kterou jste mě nakazila :).. A přeji Vám, ať se miminko už konečně podaří! Těším se na váš další deníček a doufám, že bude už s jiným nadpisem :)) :dance:

 
Keshi
Kecalka 215 příspěvků 25.01.13 15:35

Děkuji za oporu a přáníčka. A všem snažilkám posílám „tfuj, tfuj, tfuj“ pro štěstí.

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 25.02.13 17:18

Musíš věřit… pozitivně myslet… tvoje štěstí si tě najde, někdy mu to jen déle trvá. Já jsem opačný případ, o mimčo jsem se nesnažila, v podstatě jsem si ho ani v nejbližších letech nepřála a neplánovala… osud tomu chtěl jinak. Všichni máme svou cestu :kytka:. Držím palce :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama