Zápisky zoufalé snažilky VIII

Snažení

Ještě žiju, ještě dýchám. Aneb po delší odmlce další slovněemocionální výlev zoufalé snažilky. :)

Srdečně Vás zdravím milé dámy a možná i nějaký zbloudilý páne. Dlouho jsem Vás neobšťastnila svým literárním průjmem a tak to musím napravit. Posledně jsem psala o tom, jak se všechno pěkně pokakalo a tím budeme pokračovat.

Onehdá jsme si museli shánět nové bydlení a to se nám koncem července podařilo. Chodili jsme na spoustu prohlídek, ale nic nás neoslovilo. Až tenhle byt. Splňoval vše, co jsme chtěli…balkónek, zahrádka, dobrá čtvť. Prostě jsme se zamilovali. Sice to je trochu nad rámec našeho rozpočtu, no…nemáme co žrát, ale hlavně, že máme krásnej bejvák. :-D A tak sme se přestěhovali do krásného, prostorného, snového bytu v domě „s duší“ (starší zástavba). Má to sice jeden háček - 4.patro bez výtahu, ale aspoň zhubnu. :-D Jednu položku ze seznamu „happy end“ mohu tedy odškrtnout.

Co se týče práce, tak jsem sehnala jen flíček se zkrácenou pracovní dobou, takže žádná sláva, hlavně po platové stránce, ale lepší než kopanec do zadnice. A čemu jsem se snažila vyhnout, tam jsem skončila - v obchoďáku. Aneb jak se z úřednice z kanclíku stala skladnice, automatický robot na obsluhu kasy a uklízečka v jednom. Holt doba je zlá a člověk musí chňapnout po čemkoliv. Tak trošku naivně doufám, že tu nebudu moc dlouho a seženu něco lepšího, hlavně z toho důvodu, že lezení po štaflích ve skladu ve 2 metrové výšce není pro člověka, co často omdlívá a motá se mu hlava, i když stojí na prvním schůdku, to pravý vořechový. :-D A ano, už jsem párkrát slítla, ale jen sem si odřela pupek. Ale každá koruna dobrá, tak se musím kousnout a vydržet. Dokonce jsem taková frajerka, že ze svého pidi platu (5 tisíc) jsem si dávala stranou na dovolenou. No ale znáte to, pak se pokajdilo to a tamto, takže letos byla dovolená ve stylu „Pojď zlato, budeme jezdit prstem po mapě“. :-D

Co se týče snažení…ehm…přek­vapivě stále nic. Zato má nevlastní sestra čeká třetí dítě. Další 3 kamarádky porodily, dvě jsou gravidní, 4 se vdaly a 2 se zasnoubily. Joooo někdy si připadám jako ten nejzbytečnější člověk na planetě, který bude věčně svobodný a neplodný. Ale jinak je všechno sluníčkový a nádherný…opravdu.

Tuhle jsem si vylévala srdénko kamarádce a ona mi poradila, ať na vše hledím pozitivně. Tak se koukám na rozbitou vyteklou pračku, nefungující auto a negativní těhotenský test a nějak nemohu přijít na to, kde je to pozitivum uvězněno. Joooo, už to mám! Rozbité auto řeší mé dilema s tím, kam na dovolenou - doma u telky je přece taky fajn. Rozbitá pračka mi dává možnost být kreativní a opravit ji pomocí izolepy, gumičky, kancelářské sponky a násady na motyku. A negativní test…no přece si nemusím kupovat nové, větší oblečení. My ženské přece strašně nerady nakupujeme, žejo?! :-D Prostě vše je báječné a mám slunce v duši. :-D Zákopčaník i Vlastík Plamínek by ze mě měli radost, jak jsem pozitivní.

Ale ty děti, děti, všude děti… To bude asi tím, že v práci máme jen dětský sortiment - kočárky, hračky a tak. Lhala bych, kdybych řekla, že nebrečím, když kolem mě v práci projede 30. kočárek a projde padesátá těhule. Někdy se musím jít schovat na záchod a pořádně se vyřvat. Uuuuáááááááá!!! Co jsem komu udělala? Čím jsem se provinila? Jsem snad prokletá? A už to jede. Tuna otázek, tuna smutku, tuna slz, tuna bolesti, tuna bezmoci, tuna marného hecování, že teď už to vyjde. Kdy už? Kdy tohle mučení skončí?

Lidi u nás v práci často zapomínají svoje děti. Co kdybych si jedno nechala/čmajzla/půj­čila si? :-D :-D. Tuhle u nás byla paní s kočárkem, zašoupla ho pod výfuk z klimatizace (chytré, že?!) >:-( a šla se procházet po krámu. Než jsme se nadály, paní byla fuč. Tak jsme kočárek aspoň přesunuly do tepla a čekaly, že se paní asi hned vrátí, až si to uvědomí. Hodina, dvě…paní nikde. Tak jsme to nechaly vyhlásit rozhlasem a po další hodině se paní uráčila vrátit a s úsměvem praví: „Jsem tu asi nechala dítě, co? Ha ha. Ha ha.“ Pak ještě začala na mimčo řvát, cituji: „Jakto, že ses zas posral, už tě dneska přebalovat nebudu, nechala jsem si udělat nehty a nebudu si je kvůli tobě ničit.“ No nemajzli byste ji papučí po ksichtě?!!!

A pak přijdou ty závistivé otázky… Proč taková jako ona může být matkou a já ne? Proč ženské, co jdou na potrat, nebo pak pohodí svoje dítě někde venku, mohly otěhotnět a já ne? Proč někdo má 7 dětí a já ani jedno? Óóó ano…i já bych zasloužila fláknout papučí po frňáku, abych s tím přestala. Ale když to prostě nejde…to není fér!

Jooo nežijeme v pohádce. Ve světě není NIC fér. Když políbíš žábu, nepromění se v prince, ale budeš mít jen oslizlou pusu. Dobro nevyhraje nad zlem, sůl není nad zlato. Na svině se nevaří voda, ale hodnotí se jim vklady v bance. S poctivostí nikam nedojdeš a záporáky nikdo neporazí. Zvykni si! Všechno je přece krásný, pozitivní a sluníčkový, když se na to sluníčkově díváme. :-D :-D

Prostě se defakto nic nezměnilo…stále netěhotná, stále přecitlivělá a stále stejně marná a zoufalá. Ale kdo ví, třeba už zítra to může být jinak.
Peace! :-D

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 11 inzerátů 19.10.13 01:02

Věř mi, že díky tvým deníčkům mám vždy sluníčkový úsměv :D protože to píšeš skvěle, i přes ten semtam smutný obsah. Ale nic zlého netrvá věčně!! :mavam:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 19.10.13 04:23

I na tebe miminko ceka!

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 19.10.13 07:25

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tvé deníčky jsou super!! I když patří mezi ty smutné - bude dobře, moc držím palce :hug: :hug:

 
Tinakaterina
Závislačka 4192 příspěvků 19.10.13 07:32

Píšeš moc hezky a s nadhledem, zkus to někam poslat a místo pidi platu v obchoďáku z Tebe bude bohatá spisovatelka. :pankac:
Je to smutný téma a i já patřím mezi snažilky a mám za sebou i pár špatných konců. Tvůj deníček mě přesto pobavil. Musím si přečíst ty starší, ty mi utekly…
Moc hezky řečeno o těch sviních a kontech v bankách.
Já to dotáhla ještě k větší dokonalosti-práci jsem zatím nesehnala, místo slovního průjmu mám spíš ten normální po hormonech, co do sebe láduju v rámci IVF a když se pozoruji v zrcadle, přemýšlím o vstupu do klubu starých rašplí, ačkoli tam věkem nespadám, ale nějak se poslední dobou tak sakra cítím.
Jen ještě napíšu to heslo, co si musíme snažit namluvit: Jsem krásná, zdravá, úspěšná a miminko už brzo přijde :palec:

Příspěvek upraven 19.10.13 v 07:33

 
lentilka248
Kelišová 5962 příspěvků 2 inzeráty 19.10.13 08:13

Drž se!

 
Marcip
Extra třída :D 13125 příspěvků 19.10.13 08:38
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
lennca
Kecalka 355 příspěvků 19.10.13 08:45

Super deníček! :D Jak kdybys mně mluvila z duše. Nevzdáme to, budeme bojovat! :D

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 19.10.13 09:08

My když se snažili druhym rokem..kamarádka mi řekla! Čím dýl budeš čekat, tím zdravější, hodnější a krásnější budeš mít miminko! Docela mi to pomohlo..a teď mám tu nejhodnější holku na světě!!! Drž se!!! Na každou čeká!!!

 
lucsta
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 19.10.13 09:08

Moc pěkný deníček. Je obdivuhodné, jak se to všechno snažíš brát pozitivně a s nadhledem :kytka: Věřím, že i na Tebe se to štěstí jednou usměje a budeš maminka :mavam:

 
Paoloska
Echt Kelišová 7605 příspěvků 19.10.13 09:35

Tak děvče, od Tebe bych si fakt chtěla přečíst knížku :palec:. Sekni se štaflema a vrhni se na psaní. Literární kreativita dýchá z každé Tvé věty. Třeba se tak odrazíš do lepšího života. Moc Ti to přeju :pankac: :kytka:

 
Jitulaa
Kecalka 364 příspěvků 19.10.13 09:46

Ahoj, chtěla bych tu říct, že tě moc dobře chápu, můj přítel podle doktorů děti mít neměl a ani s první manželkou neměl, řekl mi to já to vzala a smířila se s tím ale pořád jsem myslela co bude?… Co když budu chtít vlastní? Taky jsem pořád pozorovala maminky s kočárkem a těhulky a říkala si jak to asi nikdy nezažiju, jelíkož ho miluju a chci s ním zůstat i přes to že děti nebudou,, no nechala jsem to být asi 2 roky a když jsem to nejmín čekala tak se to najednou stalo, zázrak, nikdo nechápal, a ted tady vedle mě spinká ten zázračnej uzlíček, samořejmě když jsem někdy unavená tak jsem trochu protivná ale hned si to začnu vyčítat a mrnousovi se začnu omlouvat :)vždyt je to štěstí, neboj přijde to, já tomu věřím a držím ti palce

 
LucijeS
Extra třída :D 11296 příspěvků 19.10.13 09:51

Jako bych to psala já…snad do posledního písmenka… :hug:

 
ferinka
Závislačka 3531 příspěvků 19.10.13 11:08

Nespravedlnost vládne světem, ale je důležité, že bojuješ, moc ti držím palce, aby ses dočkala svého zázraku. :hug:

 
Sandonoriko
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 19.10.13 12:40

Souhlasim s holkama, ktere navrhovaly, abys vydala knizku…slysela jsi urcite o pribehu J. K. Rowling, ne? Vazne, zkus, to, nemusi to byt novela o 1000 strankach, jen kratke fejetony nebo jen postrehy! Tolika z nas tady zvedas naladu ;) I me, zaslouzile snazilce a zoufalce, ktera je az na male detaily v uplne stejne situaci jako ty ;)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.10.13 13:04

Krásně napsané, jednou to prostě vyjít musí, držím palce :hug:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 19.10.13 13:13

Souhlas!!!Měla bys napsat knížku a jeslti jooo, tak si jí koupím hned a doufám, že dostanu i autogram!!!a pak štafle můžeš opřít do kouta :potlesk:

 
Radkkaa
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 19.10.13 13:49

Perfektně napsané :hug: :hug: Musíme věřit, že i na nás se jednou to štěstíčko opravdu usměje :kytka:

 
brejlík
Povídálka 20 příspěvků 19.10.13 15:02

Hezky napsané nezbývá my než souhlasit a miminka se určitě taky dočkáš :mavam: :mavam:

 
phoma
Echt Kelišová 7902 příspěvků 19.10.13 16:30

Tvoje denicky mi dávají sílu bojovat s životem jako ty…snad se brzo všechny zoufalky a snazilky dockaji :hug:

 
Markyfrana
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 22 inzerátů 19.10.13 17:15

Opravdu zkus vydat miniknížku, píšeš nádherné i když pro tebe velice smutné deníčky… velice Ti přeji aby ses dočkala malého uzlíčka.
V tvém psaní mi maličko připomínáš Monyovou, od ní jsem knížky taky hltala a tvoje deníčky vždy přečtu jedním dechem a i když nejsou ZATÍM se šťastným koncem, tak se vždy usmívám, jak i pro Tebe velmi těžké chvíle dokážeš vtipně popsat. Až vydáš první vydání, zamlouvám si ho.

přeji Ti hodně sil a hlavně //

 
suvik
Nadpozemská drbna 25321 příspěvků 19.10.13 18:02

Nazdar, no, taky jsem se pobavila…vim o cem mluvis, jak hrozne se citis, presto jsem se smala. To je pro tebe dobra zprava! Pozitivni je vyuzit ty mezicasy, kdy se clovek dovede trochu radovat a kdy ma aspon nejakou silu dal se s tim prat. I kdyz ti prijde, ze zadny takovy mezicasy nejsou nebo kdyz jsou, prijde nejaka dalsi facka v podobe tehotenstvi nekoho dalsiho apod. Vysmutnit se, vyvztekat klidne taky ( neni treba mit z toho pocity viny) - vypsat se z toho a mit moznost to sdilet…jesteze aspon tahle moznost existuje vid? ;)

Tak se drz, je to hnus… :hug:

 
lauraoliver
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 19.10.13 19:18

Něco jako česká bridget jones :potlesk:

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 19.10.13 19:35

Jsem tady dnes nová…najela jsem na tvůj deníček a ejhle…mám pocit, jako bys psala moje pocity a něco, co ti diktuju…akorát já bych to neuměla napsat tak dokonale! měla jsem na večer plán pustit si film, ale neudělám to a jdu číst další tvoje deníčky…držím pěsti, aby zítra bylo opravdu vše jinak a v tom pozitivním slova smyslu :palec: a jak už tu některá uživatelka psala..začni někam psát a nebo svoje deníčky pošli do nějaké redakce…budeš mít hned několikanásobný příjem! 8)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 19.10.13 19:40

Každý den si říkám, jak je možné, že je svět v tak odporné nerovnováze. Někdo se otře o trencle, je v tom, práci dostane na prvním pohovoru, místo do ho*na šlápne na pětistovku, rodiče mu odkážou kde co, chlap je miluje a nepodvádí a ty dotyčné jsou objektivně vzato nepříjemné fifleny a slepice. Já tento týden 2× do toho tentonocu šlápla, zub mě bolí, že mi hlava upadne, v peněžence se vyděšeně krčí poslední stokoruna a manžel je od pěti na „půl hodinky“ v hospodě :mrgreen: Ale děti mám, zatím jedno, brzy dvě a hrozně moc moc ti přeju, i Vám ostatním co to taky nejde, abyste je měly. Je to děsné a skvělé a náročné a snadné a často toho mám plné zuby ale nikdy nelituju a přeju to každé, která po tom touží a věří, že na to má :hug:. Drž se! Když něco chceš a je to jen trochu technicky možné, dokážeš to! :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 19.10.13 20:17

Bezva deníček, taky bych se chtěla tak sluníčkově dívat na svět. Vím, že je to někdy velmi těžké, snažím se. Hlavně tobě přeju, aby i na tebe přišla řada a bylo splněno to, po čem toužíš!!! Jó, a hlavně piš, krásně se čteš.

 
monika215
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 19.10.13 20:23

Krasne a vtipne napsany denicek :potlesk:
To snazeni ti uz ted musi vyjit a tipuju rovnou dvojky, aby ses do toho 4. patra bez vytahu solidne nadrela :)

 
eli196
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 19.10.13 21:57

Musím než souhlasit, opravdu máš úžasný talent na psaní :pankac:. Vše dobré prostě nějakou dobu trvá, aby to bylo ještě lepší ;). Já si někdy říkám, že jsem ráda, že se nám miminko nezadařilo hned, protože teď lépe chápu určité věci, vážím si toho co mám a vím, jak si budu vážit toho, až k nám cestu najde ;). Tvůj deníček ve mě opět našel sílu, optimismus a za to ti děkuji :kytka:. Prostě se všechny dočkáme :mavam:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 19.10.13 22:42

Moc pěkně napsaný :potlesk: Držím vám palce.

 
veria
Generální žvanilka 20874 příspěvků 19.10.13 23:30

Teda jít jako neplodka pracovat do obchodu s dětskýma vecma, klobouk dolu, vázne!! To bych byla bývala nezvládla ani omylem.
A ta historka s pani co nechala u vas díte tři hodiny, to je k neuvěření!!!
Jinak drzim palce, vím jak je to na hlavu.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 19.10.13 23:34

Jsi velice silna zenska-dockas se urcite, moc ti to preju :hug: :hug: :hug: :srdce:
Taky me dostala ta divna zenska co nechala dite u vas a byla na nehtech :roll: :roll: V tom mas pravdu, takove mrchy maji deti hned, ale neboj ackoliv se to nekdy nezda, zivot je spravedlivej, zalezi z jakeho uhlu se na to divame :andel:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 20.10.13 22:28

Ahoj,

nevím co napsat, snad jen, že se určitě dočkáš a že zázraky se dějí! Kamarádka za chvíli porodí holčičku a snažili se 4 roky a nakonec téměř přirozeně (po IUI v přirozeném cyklu) a to za sebou měli 2 neúspěšná IVF.

Věřím, že se to podaří i tobě. Tím, že jsem také čekala a malého mám po IVF vím, že jsem mnohem zodpovědnější matkou, než bych byla, kdyby se mi to podařilo normálně. Dítě je dar, nádherný dar a věřím, že když se nedaří, má to důvod. Čeká na nás výjimečné dítě! (a ano, to si myslí každá matka o svém dítěti a je to tak správně ;) ) Ale vážně, ta dušička se najde a čeká na správný okamžik a ten přijde. A o to víc si ho pak vážíme…

Držím palce!

 
novo123  21.10.13 09:58
:hug:
 
Annaamalie
Kecalka 137 příspěvků 21.10.13 13:14

Držím palce, nejsi jediná kdo ma ten to problém. I já s tím bojuji ale zároveň i věřím že každá z nás si zaslouží být dobrou mámou i když nebudeme mít to svoje ale dát šanci a lásku druhejm co na to čekají. :* :potlesk: :hug:

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 21.10.13 15:44

Krásně napsané, moc ti držím palečky :) Taky patřím mezi dlouholeté snažilky, takže rozumím a chápu. Ale my se dočkáme! :)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 21.10.13 17:45

Tvým pocitům naprosto rozumím. Moc bych Ti přála, aby se na Tebe usmálo štěstí a dočkala ses vytouženého miminka :srdce:

 
veverušák  21.10.13 20:33

Krásně napsanej deníček, smutnej a přesto optimistickej. A to je ten hlavní důvod proč se to povede. naprosto rozumím. Nám první dcera trvala 4 roky, od zahájení léčby 9. měsíců čekání na ten zázrak. nechala jsem si zavést dvě mimča, jedno se uchytilo. Předtím 6 neúspěšných ivf. Dva embrytransfery a na potřetí to vyšlo. S každým pokusem se šance zvyšuje. Druhá dcera vyšla až na 4 pokus z rozmražených em. za 6 měsíců od zahájení. A vidíte jedna už mi začala chodit do školy a druhá do školky. Nikdy jsem neztratila naději, že to vyjde, prostě musí. U druhé jsem si myslela, že to nevyšlo. Strašné bolesti břicha, hnědé špinění a druhá čárka tam byla hned. Vyjde to, nebojte a už teď budoucímu človíčkovi po večerech vyprávějte, jak moc si ho přejete a těšíte se na něj. Hodně štstí maminko!!!Jinak jsem si nechala před zavedením udělat asistovanej hatcking - naříznutí obalu emb.-nevím, jak se to píše a pomohlo to.

 
veverušák  21.10.13 20:36

Oprava 6 neuspěšných iui

 
terien
Závislačka 4979 příspěvků 21.10.13 22:06

K miminku radu nemám, jenom držím všechny palce :hug: ale co se týče vylepšení rodinného rozpočtu tak doporučuju co psaly holky, začít PSÁT. A myslim to vážně a beze srandy a první výtisk si prosím s podpisem, páč až budu stará babka tak to střelim a postavim vnoučatům vilu :*

 
majorka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 22.10.13 08:45

Super deníček!!! :palec: :potlesk: :palec: hned jdu dočíst ty předchozí, ty mi nějak unikly. Jako bys mi to psala z duše, každé písmeno, každé slovo, každá věta! :potlesk: Seber odvahu a než přijde vytoužené miminko zaměř se na to psaní! Pošli ty deníčky do redakcí časopisů, novin, prostě neváhej, věřím že budeš mít úspěch! Alespoň zaměstnáš hlavu jinou čiností a miminko tak bude mít prostor! Moc ti držím palce! :hug: taky se snažíme, vím asi jak ti je. Já si pořídila pejska a veškerou svou energii a lásku zatím dávám jemu! Ikdyž jsme nechtěli na výstavy a moc cvičit, tak jsem teď na cvičáku 3× týdně, běháme, cvičíme, hrajeme si, každou mou volnou chvilku. A světe div se!!! Poslední menstruace byla první, kterou jsem za poslední 3 roky neobrečela!!! Věřím, že to přijde, jen to chce prostě čas :hug: :kytka:

 
reditelkaustavu  23.10.13 19:38
Když se to se** tak pořádně

Ahoj, tak mi přijde že, mi píšeš z duše. Dovolenou jsme trávili na stavbě se zedníkama, takže ruce mám od kolečka a lopaty už jak orangután. Mezitím se podařilo miminko, ale v září nastal samovolný potrat - takže kyretáž a nic nedělat. Jako alespoň malou náplast jsem si koupila novou pračku - tak ani to se nevyvedlo, jen co jsme ji zapojili tak se zjistilo, že je z výroby nefunkční. Už tři týdny čekám až servis vyřeší reklamaci. Takže doufám, že se vše zlepší a užívám alespoň poslední teplé dny na zahrádce. Přeji Ti taky velký obrat k lepšímu.

 
darenka55
Nováček 1 příspěvek 25.10.13 08:49

Ahojky jak kdyby jsi mi mluvila z duše, pár kamarádek mělo stejné trápení jako ty pokaždé jsem se snažila jim nahodit pozitivní náladu ale realistickou žádný mazání medu kolem huby, že pokud na to bude myslet tak to nikdy nepůjde lidská chemie ta vnitřní je fakt mocná, říkala jsem jim nemysli na to hod mozek do klidu ale opravdu prostě vypni a ono to přijde v ten pravý čas kdy to tak má být :)) I já už mám svůj věk a miminko bych si přála a začala jsem být v situacích jak kamarádky myslela jsem na to, počítala si plodné dny atd. a nic, najednou jsem se přistihla že právě vše dělám tak jak jsem vždy radila at to nedělají, až jsem se sama zhrozila že jsem posedlá. Zmobilizovala jsem všechny síly a přestala na to fakt myslet sex jsem si vychutnávala, den jsem se zaměstnala jinak, přestala přes net dopředu kupovat neutrální oblečky a hle najednou vše jde těhotenský test pozitivní…( nechci se chlubit či tak ono mám takový komplikace takže nevím jestli jsem nebo ne to je ted jedno) Chtěla jsem jen říct že tvoje bublinka přijde v čas kdy vycítí že přijít má až ty budeš v naprostým klidu a nebudeš se nervovat :)) věř mi co já řeknu je pravda, všechny mé kamarádky po mé radě do 1 roka otěhotněly ještě teď si na to vzpomenem když jsme na drbu, hodně sil a čistou mysl :))

 
blondwamp
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 27.01.14 19:09
:potlesk: :potlesk:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama