Zápisky zoufalé snažilky XIV

Snažení

Až já budu matkou... aneb pár věcí, které jednou, až budu mamčou rozhodně nechci dělat. A doufám, že dělat nebudu.

Mávající prso
Znáte to? Člověk si jde nakoupit do obchoďáku a sotva do něj vejde, mávají na něj maminky svým ňadrem. Ano, kojení je velice důležitá věc, ale opravdu se musí kojit na hlavní promenádě? Miminko se stejně točí za okolním šumem a sotva si jednou srkne. Nevím, jak u vás, ale u nás máme v obchodních domech takové ty místnůstky pro maminky s miminky, kde můžou v klidu dítko nakrmit, přebalit.

Vím, že v dnešním světě je vše otevřenější, ale také si myslím, že kojení by mělo zůstat intimní záležitostí mezi matkou a dítětem a hlavně dítko by mělo jíst v klidu… A ženy jsou stále ženami a měly by mít k sobě samé nějakou úctu a né se brát, jako mobilní mlékárnu. No ne?!!

Podívej, mé dítě je lepší
„To náš Jakoubek uměl chodit dřív.“
„Neměla by ta vaše malá už chodit na nočník?“
„Naše Hanička je krásnější.“
„Ten jejich kluk udělal tohle, to by ten náš nikdy neuděl.“
„Jiříček je mnohem šikovnější než Váš Lojza.“

Že teda ještě mamkou nejsem, ale říct tohle někdo nad mým potomkem, tak se asi neudržím. Jasně, všechny děti jsou v očích rodičů ty nejlepší, nejnadanější a nejkrásnější. Ale hlavně ORIGINÁL! Tohle srovnávání a servírování toho „mé dítě je lepší než to tvé“ mě vážně vytáčí.

Kakání na Facebooku
„Honzíček měl ráno zelený hovínka.“ a jako bonus detailní fotka onoho výtvoru.
Vážně? Opravdu? Ano, ano… takové hlavní příspěvky na vás vykouknou, když si u svačiny otevřete Facebook. Chápu, že to maminku vyděsí, ale opravdu musí postovat fotku ranní stolice svého dítěte na Facebook? Nebylo by lepší zeptat se lékaře? Ano, vím, že se na Facebooku řeší h_vna, ale až takhle doslovně? :-D

Klan agresivních matek
Jedete si takhle z práce, po dvanáctihodinové směně domů tramvají, koukáte se z okna a najednou rána do zad. Tak silná rána, až vás to přimáčkne hubou na sklo. Otočíte se, co se děje a ejhle - maminka s kočárkem. Ještě dvakrát do vás brutálně najede kočárkem se slovem: „Uhni.“
Ono je totiž strašně těžké říct „S dovolením.“ a nebo zaparkovat kočárek v tom dvoumetrovém prostoru vedle vás. :-D

Nebo vycházíte z ordinace a už vám nohy přejíždí kolečka sporťáku. Mě tedy vždy maminka učila, že nejdříve nechám člověka vycházejícího ven řádně opustit dveřní prostor a až poté sama vejdu. Ale to už asi neplatí.

Nebo v práci vám něčí dítko vyhází všechno zboží na zem a vy mu slušně řeknete, že to nesmí házet na zem a tu přiběhne matka agresor, začne vás tahat za vlasy a nadávat Vám do k_rev a podobně a že její dítě si může dělat, co chce.

Chápu, že se maminky moc nevyspí, že je to mateřství záhul, ale to snad neznamená, že si to musí vylévat na celý svět.

Jsem matka - nadřazený tvor
Být maminkou je jistě krásná věc. Mít dítě malý - velký zázrak, zhmotnění lásky dvou lidí, božský dar života. Ale co se mi nelíbí, je postoj některých maminek, co vám každou větou dávají najevo svou nadřazenost. Automaticky s vámi jednají, jako s tou největší nulou, protože nemáte děti. Myslí si, že automaticky budou mít všude přednost. Říkají vám, že jste sobec, když nemáte děti a že život má smysl jedině pokud jste matkou.

„Klaňte se mi - jsem mamka - střed vesmíru.“

Do prkýnka, já jsem taky člověk… i když nemám děti. A když některé superMámy řeknou nám, co děti mít nemůžeme, že jsme zbytečné, nebo že bysme se měly odstřelit… to od nich vážně není pěkný.

Čekám na hrdinu
Bohužel žijeme ve společnosti, kde pomoc druhým není automatická. Ale jak říká moje babička „Líná huba - holý neštěstí.“ Jako tetička čtyř dětí jsem se s kočárkem něco najezdila a vím, že to někdy není snadné. Třeba v MHD, při návštěvě lékaře, úřadu, obchodu. Ale vždy, když jsem někoho požádala o pomoc, bylo mi pomoženo. Vše je prostě o komunikaci a nebát se toho o pomoc si říct. Však jsme lidé, ne?!

Stále mě však fascinují maminky, co se snaží narvat kočárek do dveří, které jsou otevřené jen z jedné poloviny a otvor je tudíž o 20 cm užší než kočárek. U toho se tváří děsně ublíženě, mezitím hážou po kolemjdoucích nenávistné pohledy, skrze zuby prosévají slůvka jako sv_ně, kr_téni a podobně a dál čekají na hrdinu, který sám od sebe půjde a otevře jí druhé křídlo lítaček.

„Pane, prosím, otevřel byste mi dveře?“ Tak málo stačí říct.

Na druhou stranu se musím podělit i o tu zkušenost, kdy jsem chtěla být tím hrdinou a automaticky jsem šla paní s kočárkem pomoct vynést kočárek do tramvaje. A místo „Děkuji.“ jsem se setkala s touto reakcí: „Já se o pomoc neprosila, tak mi nehrabej na kočár.“

Tak já nevím, čekají na hrdinu, ale když už jim chce někdo sám od sebe podat pomocnou ruku, tak o to nestojí?!

Drahé maminečky, pokud chcete pomoc, nebojte se o ni požádat. A my, hrdinové na požádání, vám moooc rádi pomůžeme. ;-)

Mé umělé nehty jsou přednější než mé dítě
Jasné, maminky by neměly zapomínat na sebe, ale prioritou by mělo být zajistit dítko, no ne?! V mém okolí je spousta matiček (a tím myslím matky dětí a né tu věc, co se dává na šroubek), většina se vážně zhostila své role mamky úžasně a v mých očích jsou skutečnými hvězdami. Ale bohužel se setkávám i s takovými, které raději jdou do solárka, než by zašly na výlet s dětmi, poslední peníze utratí raději za umělé řasy, než aby dítěti uvařily, nebo mu koupily nové boty, které prcek už vážně, ale vážně potřebuje.

Z toho je mi vážně smutno. Jako věčné snažilce mi to úplně rve srdce. Neříkám dát dítěti úplně vše, co si usmyslí a tím pádem úplně dlabat na sebe. Jen aspoň nejdříve zajistit to základní… jídlo, ošacení, nějakou aktivitu. Pak ať si klidně nechají udělat umělej zadek a jdou s ním třást třeba na discotéku.

Mé dítě mi ničí život
Skupina, kterou nechápu ze všeho nejvíc. Nasupené těhule, co píšou na sociální sítě vzkazky typu: „Se kvůli smaradovi nemůžu ani ožrat.“ „Sakra, ani pařit jít nemůžu.“ „Game over.“…

Nebo maminy, které potkáte na ulici a řvou na své děti, že jim zničily život, že měla jít raději na potrat. Na každém kroku mluví jen o tom, jaká to byla chyba pořídit si dítě, že jim skončil život a už nemůžou vymetat hospody jako dřív…
Na ty bych měla jednu jedinou otázku: „Znáte kondom?“ Dítě potřebuje lásku, mít pocit, že je chtěné a vítané. Né tohle!

Vím, že jestli někdy budu máma, že rozhodně nebudu dokonalá, že udělám spoustu chyb, že nebudu každý den dokonalým vzorem, že mi občas ujede ostřejší slůvko, že občas budu protivná a naštvaná na celej svět, že mě bude vytáčet i ta sebemenší blbost. Že minimálně jeden bod z výše uvedených bude mým denním chlebem…ale budu se snažit, vážně moc snažit, abych svým chováním byla svému dítku dobrým příkladem.

Hodnotilo 64 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
IvetJas  20.04.14 00:15

Jen poznámka k tomu kojení, můj syn ty super místnůstky na kojení nesnáší a dostával v nich vždycky záchvaty pláče, protože se bál. Občas tam ještě inteligentně pustili hudbu, takže třeba nám zbývalo kojení jen mimo ně, protože to pro něj znamenalo být v klidu…

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30589 příspěvků 20.04.14 00:26

K tomu kojení…ve většině obchoďáů jsou, ale pořád jsou i takové, kde přebalovací místnost=pult na WC pro invalidy..v tom případě ostatní odpustí, ale to jsem kojila radši na „promenádě“ ;)

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.04.14 00:28

Ahoj,
deníček super napsaný. S kojením venku jsem musela párkrát bojovat, protože nebylo zbytí, ale je pravda, že je to mnohem lepší někde v soukromí. Ty mistnosti pro maminky jsou bomba, narazila jsem na to náhodou a nechtělo se mi pryč :D :D :D

S porovnáváním bojuji u partnera, který vidí ve svém chlapečkovi toho nejkrásnějšího, ale co chceš od chlapa, který je na svého syna pyšný jako páv.
Facebookové kakání je opravdu,,pecka´´ :D :D :D
Jako nadřazený tvor se necítím a maminky podobného typu, které,,sežraly Šalamounovo ho_no´´ jsou opravdu na pěst :pocitac:
S kočárkem jsem nikdy problém neměla, jak píšeš, je to o komunikaci a vždy když pěkně poprosím, nikdo mi neodmítne.
Opravdu se omlouvám, jestli jsem někomu najela na nohu, ale když na mé,,S dovolením´´ nikdo nereagoval, tak jsem si musel klestit cestu přes mrtvoly, noha nenoha až ke svému určenému místu ;)

Poslední 2 typy matek mě vytáčí nejvíce. V podstatě se moc neliší.
Zapomněla jsi na poslední typ a to jsou Maminky, které mají děti jako módní doplněk, ty jsou podle mě stejně šílené.
Držím palce abys brzy byla maminkou a držela se svého plánu. Stále jsou mezi náma normálně uvažující osoby, které mají děti na prvním místě a jsou pro ně to nejdůležitější :kytka:

 
Barushe  20.04.14 01:11

Trochu prehnany, ne? :roll: 8)

 
martynna
Stálice 68 příspěvků 20.04.14 01:31

Takový kalibr matek moc neznám, asi bydlím v jiném kraji… Občas se setkávám s přehnaným chlubením, jak je jejich dítko skvělé, to jo… A co se týče kojení, bohužel ne vždy se podaří najít si nějaký úkryt, na druhou stranu existují kojící trička apod, takže když je trochu snahy, není vidět vůbec nic… A moje dítě už taky dostalo na zadek v supermarketu, věřím, že pro ostatní pozorovatele je moje chování neomluvitelné, ale někdy je toho už opravdu dost…

 
martina0310
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 20.04.14 02:55

Vyjádřím se pouze k tomu kojení, protože to ostatní jsem nikdy nezažila. Místnost na přebalení a kojení je prostě záchod a nevím jak by se ti líbilo hodovat na záchodě! Až budeš mít dítě tak hodnot prostory pro kojení!!!

 
Lelio
Kelišová 5167 příspěvků 20.04.14 05:43

@martina0310 myslím si že myslela prostory jako jsou třeba v Karolíně… a to „prostě zachod“ není…
Jinak pěkný deníček :-) pobavila jsem se a zažila jsem na ulici snad všechny případy

 
Lucka_ova
Kecalka 465 příspěvků 20.04.14 06:03

Tak já žiju asi někde jinde, ale většinu situací jsem nezažila až na mavající prso, kdy jsem musela kojit na nádraží…ale to stejně nikdo nic nemohl vidět, jenom bezďáci obšlapovali mlsně kolem ;) Ale neříkám, že takové matky neexistují.

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 20.04.14 06:23

Zazila jsem vsechno, vsechno chapu. Neni jednoduche jit s deckem na nakup, kdyz mame jeste trebe uvarit uklidit pro starsi dite. Jeste k tomu je v obchodech dost hnusnych lidi co jsou bezohledni a i se rvoucim deckem nechaji maminu stat frontu. Jak mam teda dite nakojit? Kdyz kojim dam plinu pres me rameno a hlavu maleho a nic nejde videt.

 
jituskatuska
Povídálka 38 příspěvků 20.04.14 06:26

Z tvého deníčku mám spíš pocit, že nenávidíš všechny matky v okolí. Žiješ ve světě kde jsou všichni zlí a sprostější než kdejaký dlaždič. Myslím že bys měl začít sama u sebe, zkus trochu pozitivnějšího přístupu :jazyk:
A poznámku ke kojení se neodpustím. Myslíš, že žena je méně ženou když kojí svoje dítě? Že k sobě nemá úctu když to zrovna někdo vidí? TO si zas já říkám jestli by tak zapšklý člověk měl být matkou.. Hodně optimismu to života přeje matka co klidně v obchoďáku nakojí :mavam:

Příspěvek upraven 20.04.14 v 06:26

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.04.14 07:04

Bože to je napsané přesně jak to vnímám i já!!! přečetla jsem si tady ty komentáře a vidím, že tě ty kojící matky nepochopily!!! Nikdo neříká at je v obchodáku nenakojíte…neumíte číst??? Bude mě 30 o dítě se snažíme (nikomu to nebudu vykládat),ale opravdu se cítit mezi ženami co vám v každou chvíli naznačují, že vlastně pokud nemáš dítě, nevíš nic, nepochopila jsi život! Cože??? To neznamená, že nevím jaké jsou nejlepší plíny, nebo co na opruzený zadeček, že jsem blbka blbá, protože tím mě někdo chtěl říct, že pokud ho nebudu mít nikdy nebude ze mě hotový člověk.(oni to neřeknou na plnou hubu-to né-ale já to znich cítím) Mám chut je posílat někam(a poslední dobou to vlastně i dělám :lol: ) Jo a ještě přídám jeden postřeh: je zde ještě jeden typ matek a to věčné stěžovatelky…jak je všechno drahé, že botičky stojí petikilo atd…já dítě chci a taky vím, že bude stát peníze, nějaký ten tisíc každý měsíc…strava, oblečení, pak školka, škola, nějaký ten koníček, lékaři atd…nevěděli jste to, že se ted tak divíte??? Já to vím, tak by stím měl počítat každý.

Příspěvek upraven 20.04.14 v 07:52

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8878 příspěvků 20.04.14 07:21

Deníček se mi nelíbí.

Mám jeden návrh: když se tady tak velkoryse nadává matkám („jasně, nejsou takové všechny, ale ty, co jsou, to je ostuda“), co kdybych napsala deníček „Snažilky: nejnesnesitelnější lidi na světě“? Vím o dost vlastnostech, které mě opravdu ničí (taky se s takovýma ani nemůžu vídat), ale nenapadlo by mě sepsat z toho hejtovací deníček, protože to beru jako vlastnost tý holky, a ne důsledek toho, že je to nematka.

A to kojení, to ani nebudu komentovat. Pokud máš tu kliku, že ve Tvým okolí je obchoďák s kojící místností, tak jsi fakt v menšině. I v moderních centrech typu Palladium (o starších a menších ani nemluvím) se kojí na WC pro invalidy, a když si vezmu třeba některé kojicí koutky na Chodově, tak jsou malinké, že tam nedáš kočárek, hudba je opravdu hlasitá (a hlášení ještě lepší) a je tam takové dusno, že bych radši kojila v průvanu na chodbě. Můžeš mi prosím říct, kam chodíš a jestli jsi v tamním koutku zkoušela třeba dvacet minut sedět? (A to už nemluvím o tom, že málokdo schválně vystavuje prsa, pokud matky v obchoďáku kojí, tak se většinou zkusí zašít a z prsa je jim vidět míň než průměrný sedmnáctce v sezóně dekoltovanejch tíleček.)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 20.04.14 07:26

Některe věci jsinapsala vystizne, ale trochu drsne - z toho je videt, ze ses zatim neuspesna snazilka. Mam pochopeni, taky jsem si na prvni dite pockala a je „umelej“, tak si jeste pamatuji nasi konverzaci v „PS“, jak do nas hnusny tehny strkaj brichama a podobne :-) Ale delaly jsme to skryte v diskusi, protoze tyhle pocity siroka verejnost moc netoleruje.

Chtela jsem k tomu napsat, ze kdyz potom s miminem spis trebas nekolik mesicu jen 3 hodiny denne a to jeste prerusovane, dostanes se do zombie stavu, nemyslis a delas veci, ktere bys jinak sama povazovala za nehorazne. Ja sice nevytahla paty z domu, ale dovedu si klidne predstavit, ze ve stavu, v jakem jsem byla, bych mozna taky klidne cizi zenske v tramvaji rekla „uhni“. Ja nebyla schopna ani obliknout se na vychazku po vsi.

souhlasim s kapitolou „lina huba“, naopak si nemyslim, ze ze sebe bezne delaji matky stred vesmiru - nicmene pozornost pro sve deti trebas od cizich v MHD obvykle vitam, protoze ty deti to zabavi (naopak mimina at si radej nikdo nevsima). POkud se kojeni tyce, jsou mi cizi prsa sumafuk a nepohorsuji me - sama jsem takova nestyda. Ukryvam se spise z praktickych duvodu - jak pises -ruch. Nicmene matky musi resit radu komplikovanych situaci, pri kterych je shlednute prso ten nejmensi problem. Trebas mas dve starsi deti (rekneme 2 a 4 roky) na takovem tom hejbacim auticku na promenade a mimino ti zacne rvat hlady - opustis batole a predskolaka a jdes hledat ukryt, nebo nechas mimino 10 minut jecet, abys nikoho nepohorsila? Asi ne. Pokud se tyce decentniho zakryti prsa jen dodam, ze obdivuji ty, kterym to jde. pro me je problem kojeni vubec provest, i tak to byva drama. jakakoli konstrukce drzici na me nebo decku neni myslitelna.
Pokud se tyce sobeckych matek, co jim dite nici zivot - sice neznam osobne takove, ktere by byly az tak moc sobecke nebo az tak moc znechucene, ale pokud jsou, jiste jim davam palec dolu, jako ty. V mirnejsi mire povazuji ty projevy za normalni, mirne sobectvi za zadouci a lecktere prupovidky za humor (sama oznacuji svoje kluky casto s laskou jako smrady)

jeste bych dodala, ze budes sama prekvapena, jak se tvoje vnimani vsech tehto veci zmeni, az budes mit nejake top decko nebo víc. Precti si pak schvalne tento denicek. Pokud teda patris mezi lidi s takovou sebereflexi, kteri si moznost zmeny nazoru pripusti.

Příspěvek upraven 20.04.14 v 07:36

 
Lucyen87
Kecalka 370 příspěvků 20.04.14 07:37

Fíha, takovou sodu jsem nečekala, deníček je suprově napsanej a očividně se ozvaly potrefený husy :D I když se tomu tady nedivím, málokterá matka s nadhledem a smyslem pro humor se chce dobrovolně pustit do „boje“ s klanem supermatek.
Dítě mám, poznala jsem ty typy matek jako ty a ani jako náctiletá jsem je nechápala, hlavně mi u nich chybělo to slušný vychování. Ale co si budem nalhávat, to chybí mnoha lidem, na věk a pohlaví nehledě…

 
ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 20.04.14 07:43

Docela drsně napsané. S většinou těchto věcí jsem se nesetkala, kojící matku v obchoďáku jsem neviděla, asi že tam fakt jen prolítnu, nakoupím a padám pryč, nechodím tam na promenádu. Asi jsem měla štěstí, nesetkala jsem se ani s vulgaritou či agresivním chováním matek vůči mě či ostatním. Asi žiju na jiné planetě. A nebo dokážu hodně věcí pochopit, jelikož jsem se také ploužila po neprospané noci s uřvaným miminkem ulicí a v duchu se modlila, ať už usne a neječí… přijde mi to jako stížnost zahořklého člověka, promiň.

 
Barushe  20.04.14 07:51

@Lucyen87 potrefeny husy? Tak to pozor! Nikdy jsem nikoho neurazela a nenadavala jsem jen proto, ze nekdo nema dite 8o a ani jsem nikoho takovyho nepotkala. Asi nekdo zije v jinym svete nez ja :lol: kojila jsem teda i mezi regalama v obchodaku- moje dite proste jinak nez u prsa se neutisilo a na zachody teda nejdu :poblion: ale to proste nematky nepochopi. Parkrat jsem OMYLEM do nekoho kocarem vrazila, ale ono se velice tezko, napr v obchode plnem lidi, manevruje ;)
Denicek je proste prehnanej a plnej zasti vuci matkam, jak uz bylo zmineno. Nektery body autorka prehodnoti, az bude mit sama dite, nektery body v deniku jsou teda extrem, ktery neznam 8o

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 20.04.14 08:00

Asi nejsem extra všímavá, ale nevzpomínám si, že bych se s něčím nějak extra setkávala :nevim: Když už vidím kojící matku, tak se většinu kryje, že pomalu nevidím ani dětskou hlavu natož prso. Na FB jsem si otravný matky smazala, stejně tak otravy s autama, kolama a jinou bláznivou zálibou, nevidím v tom rozdíl. Agresivní matky nepotkávám nebo mě minimálně zatím nikdo nepřejel kočárem :lol: za to mě s ním přivřel autobusák mezi dveře :lol: Chlubení co dělá které dítě dřív a jakýho má doma kdo raubíře mě občas točí taky, protože nemám snad jedinou kámošku, co by neměla hypermyš, díky které se celý den nezastaví a pak dítě v herně sedí celou dobu na místě kde ho nechala :lol: Chce to asi trochu víc nadhledu jako v ostatních deníčcích ;)

 
kintly
Závislačka 3827 příspěvků 20.04.14 08:08

Normalne neprispivam ale neda mi to. Ke kojeni- taky kojim klidne i v restauraci nedavno jsem tam i prebalovala na zidli skryta v rohu ale co ma clovek delat dite prebalit potrebuje a najist taky a napriklad restaurace nemaji casto prebalovaci koutky o kojicim nemluve. Je fakt ze bych nekojila uprostred restaurace nebo obchodaku vzdy vyhledavam klidnejsi mista v rozich abyCh nepohorsovala takove jako jsi ty. Co se tyka matek v mhd napadlo te treba ze kdyz maminka s kocarkem nastupuje do mhd tak i ti lidi kolem by meli byt ohleduplni a ustoupit aby mohla s kocarkem nastoupit. Ono to taky neni moc prijemny kdyz nastupujes a vsichni stoji a ani o centimetre se neposunou a i kdyz slusne reknes prominte tak nikdo nereaguje? Neni to vubec prijemne. k ostatnim bodum nemyslim si ze bychom se jako matky chovali jako nadrazene bytosti, ano jsem matkou, je to nadherna vec ale neodsuzuji nikoho komu to nebylo doprano a nevim proc by on mel odsuzovat me.

 
koldy26  20.04.14 08:17

Já k tomu napíšu jen to, že dokud jsem byla snažilka, viděla a říkala jsem taky TOHLE JÁ NIKDY DĚLAT NEBUDU!!! A dneska? Po roce s dítětem už vidím věci trošku jinak. A nepozastavuju se nad chováním ostatních matek (ve svém okolí nemám takové extrémy). Každá to „pojme“ trošku jinak. Nejsme každá stejná. Tak to je a bude. „Odsuzovala“ jsem některé chování mojí sestry ke svému dítěti, švagrové… Jsem matka – nadřazený tvor(jak jsi napsala) - spíš si myslím, že mamina, která toho má nad hlavu (a dokáže říct, to co jsi napsala), tak vám ne-maminám někdy i trošku „závidí“. Napsáno v dobrém slova smyslu. Mají toho až kam a trošku odpočinku, vyspání, „bezstatostnosti“ by určitě uvítaly.

 
zrzana2  20.04.14 08:24

Deník se mi nelíbí. Vůbec. Doufám, že brzy otehotnis.

 
Lychee13
Závislačka 2694 příspěvků 20.04.14 08:38

Deníček se mi nelíbil. Přej a bude ti přáno. I když nekojím v obchodáku a ani si nemyslím, že když jsem matka, tak jsem nadčlověk, tak se mě tvůj deníček dotkl a věř, že kdybys měla dítě, tak by se tě dotkl taky.Ale ani se na tebe nedá zlobit, protože jsi jenom neštastná. Přeju // co nejdřív. :kytka:

 
Martina321  20.04.14 08:43

Denicek se mi take nelibi, je plny zasti. A to ja nejsem zadna supermatka, moje dite je ve trech mesicich tri odpoledne v tydnu (16-20) u babicek, kojim uz jen tak napul atd. Nerikam ze nic neni pravda, ale az budes mit svoje dite-preju ti at je to co nejdriv-spoustu veci prehodnotis.

 
Naushika
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.04.14 09:06

Je to tezke, ale co zkusit jiny pristup. Matky jsou taky lidi, no vazne. Nevis kolik z nich ma jake problemy a kdo z nich patril mezi snazilky pet, deset let. Doufam, ze se brzo zadari a pak nam tu napises uplne neco jineho. Zatim doporucuju, jakkoliv to zni blbe a ohrane a jakkoliv je to narocne…odpust ostatnim jejich nedokonalost a odpust i sobe.

Příspěvek upraven 22.04.14 v 15:30

 
Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 20.04.14 09:06

Mě se deníček líbil a přitom jsem matka, nesetkala jsem se úplně se vším, co autorka popisuje, ale se spoustou věcí ano a je to vážně opruz. Co třeba skupina matek dvě a víc tlačící kočárky vedle sebe přes celý chodník, samozřejmě neuhnou, protože ony jsou matky a kdo je víc, ostatní ať si projdou jak chtějí, případně ať se plazí za námi šnečním tempem, o dětech jako módních doplňcích ani nemluvím, tam bych brečela a dotyčnou vyflákala aby se vzpamatovala. Nechápu obecné pohoršení zde, já deníček rozhodně nevnímám jako nereálný a pohoršující. Chytněte se milé matky za nos. A rozhodně se mi v komentech nelíbí ty typu, že je autorka zapšklá a podobně, to jen potvrzuje její slova. Autorko drž se ať se brzo zadaří :palec:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 20.04.14 09:30

Popravdě, s něčím tedy nesouhlasím. Prostě když má dítě hlad, je pro mě přednější ho nakojit než abych si říkala jestli tím náhodou někoho nepohoršuju, je to normální věc. A člověk zas musí trochu žít a ne být zavřený doma- ono mezi kojením máš sotva 2 hod. čistého času a toho se moc stihnout nedá, tudíž je jasný, že když se někam jede, bude se někde muset kojit. Poznáš to, až budeš mít dítě- prostě jestli se nechceš zbláznit, musíš někam vyrazit… toť můj názor. S hovínky na fb souhlasím, zas úplně vše tam být fakt nemusí. To, že přístup některých maminek není ok jsem se taky přesvědčila, taky jsem byla odmítnuta, když jsem chtěla pomoci s kočárkem do vlaku :roll:
Ale ještě se mi nelíbí nehty- dělám si nehty sama a rozhodně si myslím, že jima nějak malému neublížím, i při malé jsem je měla. A že by kvůli tomu strádali? To fakt ne. I ženská má právo vypadat k světu, i když už ji tíží ta poporodní kilča :mrgreen: Třeba jsi to myslela přimo jen na ty barbíny, které opravdu utrácejí moc a na děti kašlou :nevim: Mně to jen někdy přišlo tak, že člověk nemá právo absolutně na nic…
Ale v něčem máš určo pravdu

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28949 příspěvků 20.04.14 09:31

Zbytečně zlý deníček, ty ženský, které se takhle chovají, se tak chovaly i před tím, jen tě to teď pohoršuje, protože jsou matky a ty si toho víc všímáš :nevim:

některé ty věci mi také vadí (např kojení kdekoliv, čí nevšímání si dětí, které terorizují dětské koutky a hřiště), ale že bych to tak hrotila, to ne, prostě se jim vyhýbám)

jo a co je dítě jako módní doplněk??? to jsem nepochopila? jako že ho třeba oblíkám, abychom spolu ladili, že i na sport chodíme v podobných hadrech a tak???…jeslti to, tak se hrdě hlásím :mrgreen:

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 20.04.14 09:40

Drsné, ale pravdivé!!! Souhlasím s každým slovem :)

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12257 příspěvků 20.04.14 09:42

Tvůj deníček se mi zdá hodně zveličený. S většinou věcí nesouhlasím…promiň, ale vidíš to prostě z té opačné strany…až budeš muset fungovat s kočárem, tak to možná teprve uvidíš. Mimochodem už tady jednou takový deníček byl, kdy žena měla podobné smýšlení jako ty a když se stala matkou, všechno (nebo téměř všechno) pochopila…Hodně štěstí do budoucna :hug:

 
McQueen
Kecalka 217 příspěvků 20.04.14 09:48

Tak já nevím, čekají na hrdinu, ale když už jim chce někdo sám od sebe podat pomocnou ruku, tak o to nestojí?!

No to asi bude tím, že některé opravdu čekají na pomoc a jiné o pomoc nestojí, matek je víc jak jedna :lol:

Musí v tobě být fakt hodně zloby, třeba proto k vám miminko nepřichází, že máš v sobě tolik negativní energie? :nevim:

 
minkar
Kecalka 193 příspěvků 20.04.14 09:51

Evidentne, jak jiz cislo tveho denicku napovida, jsi velmi zapskla a zavidis ostatnim to stesti mit dite. To co pises, neni to o matkach, je to o lidech. Jsem presny opak toho, co pises. Snazim se lidi nicim neomezovat, s kocarem jsem vzdy cekala s nastupem do MHD az me nekdo pusti nebo az bude volno… ale lidi jsou nevychovanci a nemaji ani poneti o slusnem vychovani. A nezalezi na tom, zda maji dite nebo ne.
Je tve pravo si svou frustraci vypisovat v deniccich, preju ti, aby i ty ses dockala a na podobny hovadiny nemela cas.

 
Karleon
Závislačka 4364 příspěvků 20.04.14 09:54

Zbytečně nenávistný deníček. Škoda pro tebe.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 20.04.14 10:06

Mě se deníček líbí. :pankac: Já mám tedy spíš zkušenost s těhotnýma, které se chovají, jako kldyby byly středem vesmíru :roll: Tak třeba jednou na trhách mě od záchodu odstrčila mamina, jako že jí mám pustit, že je těhotná- tak jsem se jí zeptala v kolikátém je- prý v pátém- super já jsem byla v sedmém, ale nebylo to na mě ještě vidět :D A za ruku jsem měla malé dítě které už by to déle nevydrželo :pocitac:
Pak sedíme v čekárně u doktora, dvě děti na klíně už opravdu nervózní z čekání. A přijde těhule, a hrne se ke dveřím, že má přednost a že jí má sestra vzít hned. Sestra jí povídá, že se má posadit a čekat, že mi už čekáme hodinu. A tak těhule sedla a i přez své mini bříško začala fuňet, jako by rodila. pak zabouchala znovu na dveře, že tam prostě čekat nebude, že je těhotná :zed:
No maminy a těhulky- neberte to to zas tak vážně. Každá jsme jiná, každá děláme nějaké chyby.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26465 příspěvků 20.04.14 10:13

Takovy pohled ma kazda bezdetna zatim snazilka a je jedno Kolik ji je let…byla Sem v mnohem stejna… :D
Tak o kojeni ja nic psat nebudu, nebot jsme kojila velice kratce, ale vyjadrim se jen k tomu, ze nektere matky jsou jakoby nadlidi a dokazi ublizit slovne nekomu kdo dite nema-ano to mas pravdu..Hodne casto se zaslechla dost nevhgodne poznamky a to musim rict, ze vedeli o nasi snaze..Ale vis co takove nany vetsinou motivuji ani o Tom nevedi…Cim vic ve mne neverili ze dite bude, tim vic semse snazila aby bylo :mrgreen:
Pokud jde o ceny..Tak ja sem ta posledni, co se divi cenam, ale ver, ze te hodne ´ malickosti pak prekvapi kolik stoji, ikdyby si to mela naplanovane sebevic..Ja si nestezuju, protoze musim rict, ze mala ma opravdu vse co potrebuje, ale i tak me nekdy dokazi rozhodoit napriklad ceny kvalitnich botrek, ktere ani nevydrzi do dalsiho jara… ;) ;) ;)
Co se tyce techto naivnich predstav, ze budu nalepena jen na dite, ano to jsme si myslela taky, ale po silenych kolikach me male, ktere se ji drezeli snad do 4 mesicu sem byla obcas Rada, ze mi ji nekdo na dve hodiny vzal a ja si stezovala a blaho a jak..A to jsem na ni dlouho cekala…Ted uz pri druhem tehotenstvi se vybavuji vsim moznym, aby jsme tyto mesice ktere me mozna cekaji nejak ustala se zdravym, rozumem :mrgreen: :mrgreen:
No kazdy dite je totiz jine a odpocata maminka bude reagovat i v Tom aitobuse mile, ta co se nevyspi Kolik noci asi nekdy neco i prohodi..Mne se to jeste nestalo, protoze jezdim autem, ale mozna mas pravdu ze nejake strkanice obcas musi jit na nervy ;) ;) ;)
Ksazdopadne ja ti preju, aby se ti brzy zadarilo a pak nam napises Kolik tech bodu co jsi napsala plnis :mrgreen: A ver, ze je jedno, jak dlouho na ditko cekas, prekvapi to nekdy kazdou, ze chce mit´pro sebe obcas ten casek na nehtiky, ci na umele rasy..Vis je Luxus uz i jit si nechat umyt hlavu ke kadernikovi,…Takove veci ktere se ti zdaji ted normalka je pak pro zeny matky absolutni Luxus a nemusi to byt pokazde zensky co deti nechteji, nebo si stezuji, proste jsou to obycejne ´mamy co obcas radi vypadnou od beznych starosti..To vis,´spokojena mamina, spokojene dite… :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 20.04.14 10:13

Mně se deníček líbí, nic nenávistného z něj necítím. Občas je něco nadsazeno, ale pobavila jsem se. Zvláště sekce „Jsem matka nadřazený tvor“ je k vidění poměrně často :jazyk:.
Držím palce, ať brzo patříš ke „stádu“, ale bez těch extremistických postojů :hug:.

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 20.04.14 10:18

Ahoj,
myslím, že tvůj deníček je zbytečně zahořklej, nenávistnej a naštvanej na celej svět. Dej pozor, abys nezahořkla i ty sama.
Než jsme měli dítě, viděla jsem některé věci trošku jako ty, ale poté má člověk pro mnohé pochopení a pozná situace i z druhé strany. Kojení na veřejnosti nesnáším, nikdy jsem to neudělala, je mi to odporný, ale mám pro to už pochopení. Zkrátka v situacích, u kterých jsem dříve prskala stejně jako ty, jsem dnes smířlivá a chápavá.

Jen chci říct, že tvůj deníček se mi nelíbí, pliveš kolem sebe jedy, zbytečně. Každý někdy musí za den tisíckrát spolknout nějakou nespravedlnost nebo nepříjemnost.

Příspěvek upraven 20.04.14 v 10:18

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 20.04.14 10:31

Líbil se mi deníček. :D Já jsem sice z těch maminek, co neměly šanci kojit, do autobusu jsem se kolikrát dostala až po hodině čekání, dávala jsem všem přednost. :think: Mé děti jsou jaké jsou, ale chlubení si nechávám na doma :oops:,když si nevím rady, ptám se většinou doktorů :idea:,a na vlasech jsem nebyla už 5let :zed:.ale jsem spokojená a deníček byl humorný i reálný zároveň. :) Ne že by všechny maminky byly stejné, ale najde se jich takových docela dost. Vám přeji vše nej, aby se zadařilo. :kytka:

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 20.04.14 10:55

Deníček se mi nelíbí, cítím z něho náznaky zapšklosti…

Žijeme ve svobodné zemi, halllelujah, kde matky mohou kojit na veřejnosti. Mají možnost volby. Stejně tak Ty máš možnost volby se na ně nekoukat. Já se za to nestydím, vlezla jsem si do kouta a rozhodně nestála o nenávistné pohledy těch, které to „uráží“. Kojit u WC by mi rozhodně nepřišlo jako zachování vlastní důstojnosti.

Jsem dostatečně sebejistá, abych si řekla o pomoc, když je to nezbytně nutné. Ale na druhou stranu (asi naivně) očekávám automaticky ohledy (ne pomoc) od druhých. Základem je slušnost na obou stranách…

Ty máš své problémy, druzí mají své. Já ke svému štěstí sice přišla jak slepý k houslím, ale byla jsem na něj sama. Od 7m syna v práci, abychom neumřeli hlady. A ano, někdy jsem byla protivná, neb péče o dítě mě nikdo neoprostil a že to bylo někdy sakra perné. NESUĎ LIDI KOLEM SEBE, NEVÍŠ, JAKÝ S SEBOU NESOU ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH, STEJNĚ JAKO ONI NEZNAJÍ TEN TVŮJ. DÍVEJ SE NA VĚCI S NADHLEDEM A HLEDEJ V NICH TO POZITIVNÍ. Mít tvůj postoj, asi jsem tenkrát skončila v Bohnicích…

Jednou poznáš, v kolika věcech ses mýlila. Přeji ti, ať „to“ přijde brzy…

Příspěvek upraven 20.04.14 v 10:56

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 20.04.14 10:56

Proč by pisatelka byla plná nenávisti? Jen proto, že zatím nemá dítko, tak tomu nerozumí a nemůže to komentovat? A hodně drzé mi přijde tvrzení, že dítko nepřichází, protože je plná závisti a zloby. To mohl napsat opravdu jen ten, kdo si neprošel dlouhou fází snažení a beznaděje. Tady to zavání trošku povyšováním matek nad nematkami a to je přesně to, co pisatelka v deníčku popisuje. Já to cítím stejně a přitom dítě mám :lol:

Příspěvek upraven 20.04.14 v 10:58

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 20.04.14 11:10

@Deniska2000 To není povyšovaní, to je jen jiný pohled na věc. V návaznosti na to, co jsem už napsala… Já měla tendence (naštěstí většinou jen v duchu) bagatelizovat bězné problémy v rodinách, kde jsou na to dva. Není správná odpověď. Dnes vím, že i když bych jich na to bylo 10, je to jedno, problémy mají pro každého jinou intenzitu. Neplodnost jsem řešit nemusela, a proto si její situaci nedovolím hodnotit. Pisatelka však odsuzuje něco, s čím zkušenosti nemá. A to se mi nelíbí a nemyslím si, že by mě tento názor automaticky činil supermatkou!

 
phoma
Echt Kelišová 7879 příspěvků 20.04.14 11:25

Jako dloholeta snazilka nyni tehotna stebou ve spouste veci souhlasim kojit bych radeji sla nekam do auta ci do kojicich koutku. kolikrat na ty kojici cumi chlapi jak na zjeveni.pro me je to take intimni a nepotrebuju k tomu cely obchodni dum…a zle zenske byly opravdu zle i predtim nez byly tehotne.ja nikde bricho nevystrkuju a s lidmi o kterych vim ze se snazi mluvim citlive a a moc na muj stav neupozornuji pokud se sami na neco nezeptaji takze to je spis o mentalite kazde z nas. a u lekaru by me ani nenapadlo predbihat 8o proste az prijdu na radu tak jdu a ze mi je porad spatne :poblion: takze drzim pesti at se brzo dockas a nezapomen ze vse je o lidech ne o tom jestli je nekdo snazilka, tehotna nebo matka :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 20.04.14 11:33

Tve denicky se mi vzdy libily, tento denicek beru s nadsazkou… Taky si rikam, jaka budu, nebudu, ale myslim, ze to nakonec bude jinak…Preji Ti hodne stesti. :kytka:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 20.04.14 11:51

Se taky musim ozvat, páč mi to nedá. Deníček je teda pěkná soda, jak už tu některá napsala a rozhodně i nemyslím, že všechny matky jsou takhle šílený :nevim: S kojením na veřejnosti - holt když není zbytí, tak bohužel musím vytáhnout prso i mezi lidma, přece nenechám řvát dítě hlady. Párkrát se mi stalo že jsem malýho nakojila a hurá na procházku, po hodině se mi vzbudil a hroznej řev :nevim: takže jsem musela nakojit na nejbližší lavičce - později se ukázalo že už musim přikrmovat, že mám málo mlíka. Anaopak se mi talo, že jsem jela s kočárkem tramvají a na plošině pro kočárky bezdomovec, řidič mu nic neřek a každýmu to bylo jaksi jedno. takže ano, musela jsem nastoupit jinými dveřmi, snažila jsem se nikoho nepřejet a do nikoho nevrazit, ale kdyby měl někdo problém s tím, že tenhle prostor není pro kočárky, určitě bych se ozvala.Se zbytkem zkušenosti nemám :nevim:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 20.04.14 12:08

Keshi…Noo, myslím, že ti to zoufalé snažení leze teda silně na mozek. Nic ve zlém, ale chtělo by to zaměřit se na něco jiného. Neexistují v životě jenom matky a jejich děti.

 
daja87  20.04.14 12:10

Jsem matkou a s deníčkem na půl souhlasím. :)
Taky jsem se setkala s matkami které si mysleli že jsou NĚKDO :nevim: Některé dokáží být fakt hnusný a zlý. Ale nejsou takové všechny :*

Příspěvek upraven 20.04.14 v 12:10

 
Danitschka
Závislačka 2816 příspěvků 20.04.14 12:12

Asi jsem z jiného světa, ale takové matky neznám… Možná chlubilky ano, ale podle mě je to přirozené. Dítě je to nejlepší, co z nás vzejde, tak proč se jím nechlubit? Ale rozhodně si nemyslím, že mám nejkrásnější a nejúžasnější mimino a světě, spíš si myslím, že mám doma pěknýho Lojzu, ale je moje a pro mě je nejúžasnější bytostí světa.

Kojení - kojila jsem, když to bylo nutné, kdekoli. My tady v obchoďáku opravdu nemáme speciální místnost, pouze WC pro invalidy s pultem na přebalení. Není tam ani židle - to bych jako měla kojit ve stoje? Prostě jsem dřepla na lavičku, přehodila jsem přes nás šátek a čau… V době kojení pro mě prsa přestala být součástí mě, ale patřila dítěti, takže mi opravdu bylo jedno, kde se dcera nají.

A nematka matku nikdy nepochopí. Pokud nemáš dítě, nemůžeš ty pocity rodiče pochopit. Tohle je můj názor. Taky jsem si říkala, kolik toho budu a nebudu dělat, ale skutek v mnoha případech utek… Dítě člověku překope život totálně vzhůru nohama a za sebe můžu říct, že u nás to trochu game over byl, protože jsme nebyli zvyklí dřepět doma, nevyjet dvakrát ročně na dovolenou, být bez jednoho slušného platu, mít na sebe zoufale málo času. Ale samozřejmě tohle není na pořád, jenom ze začátku je to fakt soda. Až nebudeš mít čas si celý týden ani umýt hlavu, tak pak třeba pochopíš, proč to tak někdo má… Nebo až budeš na dně z toho, že fakt nevíš, proč to mimino bulí, proč jsi tak „hrozná matka“, proč už má zase rýmu, proč nechce jíst… Tak třeba pochopíš i ty naštvané paní v MHD. Ono je totiž lepší si ventilovat vztek na cizích lidech než doma…

Jinak moc přeju, ať si vás brzy nějaké miminko najde!

 
Almatka
Kelišová 6461 příspěvků 20.04.14 12:26

Musíš být velmi hloubavý člověk, když už jako bezdětná máš takto ucelené názory. Dokud jsem neměla děti, tak jsem 2/3 z toho, co popisuješ ani nepostřehla.

Kojení mě osobně neuráží. Nedívám se, nemám tu potřebu. Daleko víc mi vadí kuřáci, pijáci alkoholu, hrubiáni a nepořádníci. Těch potkávám denně mnohem víc než kojících matek. Spíš mě napadá, že je až zarážející, jak se vzdalujeme přírodě a někoho pobuřuje tak nádherná věc.

Mé dítě mi ničí život
Co dodat, takové lidi máš mezi přáteli? A proč?

 
zerezmijka
Echt Kelišová 9358 příspěvků 20.04.14 12:58

Na mě tento článek působí strašně zapškle a zatrpkle. Autorko, promiň.

Abych pravdu řekla, nikdy mě nenapadlo zabývat se cizími matkami a jejich vystupováním takhle dopodrobna. Jasně že si lecčeho kolem sebe všímám, ale stačí mi, že si něco pomyslím a dál neřeším. A ani mě nenapadlo přemýšlet nad tím, zda někomu, třeba to mé kojení kdesi mezi lidmi, může být nepříjemné. Tím, že já moc neřeším ostatní, tak jsem si myslela, že mě a mé dítě taky nikdo řešit nebude. Asi jsem se mýlila.

Příspěvek upraven 20.04.14 v 12:59

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 20.04.14 13:16

Spoustu z popisovaných negativ jsem zažila i u úplně jiných „sort“ lidí, než jsou matky :nevim: Chápu trochu tvůj pocit, ty bys dítě moc chtěla a spousta jiných, co ho mají, se chovají, jako by si toho daru vůbec nevážily. Přitom ty bys byla vděčná a zodpovědná. Pokud je ti z toho smutno, pak je to v pořádku, ale ty závidíš. Každý prostě mít dítě nemůže, tečka, smiř se s tím. Já bych zas nemohla být špičkový chirurg, na to nemám kapacitu. Nemohla bych být pilot nějaké stíhačky, mám pár dioptrií. Nemůžu být modelka, nemám výšku. Mám kvůli tomu plodit deníčky, jak se kdejaký dr chová k pacientům jako ke kusu hadru, jak je kdejaká modelka umělá, to já bych přece vůůbec nebyla. Zoufalý výkřik do tmy.

 
Sanlitun  20.04.14 13:24

Ani, jsi zoufala a hlavne hodne nenavistna…

 
Salorka
Závislačka 3890 příspěvků 10 inzerátů 20.04.14 13:24

Deníček se mi nelíbí…

Nesouhlasím s kojením.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama