Zásady správného těhotenství aneb matky sobě!

Těhotenství

V každé oblasti života se najde spousta opravdových odborníků, kteří vám můžou bezvadně poradit i pomoci. Potom jsou ovšem na světě davy samozvaných odborníků, pro sebe je nazývám vykladači písma, kteří mají všechny správné informace, ale hlavně s nimi umějí skvěle nakládat. A protože to s vámi myslí dobře, ochotně se o ně s vámi podělí.

Od počátku období nazvaného pokoušení se o miminko, snažení, práce na miminku atd. jsem navštívila mnoho serverů a diskuzí (snad kromě těch extrémně alter-bio a dále vyvedených v odstínech světle modré a růžové, až oči přecházejí a hrdlo se úží). Z nich jsem čerpala následující rady, které posílám dál, abyste o ně náhodou nepřišly. Ke každé jsem přidala i svůj krátký komentář, jak a čím mě obohatily.

 1. Pokud se pokoušíte o miminko, není dobré na to vůbec myslet, protože jinak se to 100% nepovede a budete bezdětné (tím pádem totálně zavrženíhodné). V daném období se zejména doporučuje: měnit práci (obzvláště natěšené maminy by měly změnit profesi), plánovat extrémní dovolené na druhém konci světa (a to zejména pokud vaše dosavadní nejvýraznější zkušenost s cestováním byla nákupy v polském pohraničí), nakoupit psy (samozřejmě co nejnáročnější na chov) a přihlásit se do programu adopce.

Osobně se rozhodně nevysmívám dobře míněným radám ohledně dlouhého čekání na potomka. Po přečtení mnoha diskuzí pod články o psychice „snažilek“ jsem ovšem získala neodbytný pocit, že dle názorů těch úspěšných chytrých, se jedná o hysterky, které se neumí zabavit ničím jiným než měřením bazálních teplot, slíděním po ovulačních testech a předčasným nákupům výbaviček. Výrazně sníženou inteligenci samozřejmě nevyjímaje. Mediální masáž udělala své, proto jsem se velmi (VELMI) podivila, že jsem panebože otěhotněla i přes to, že jsem si to přála, a dokonce na to myslela (pozor, někdy i několikrát denně!).

 1. Pokud se pokoušíte nebo čekáte miminko a hledáte informace, případně zkušenosti jiných na internetu, dostanete se do virtuálních světa snažilek, mimísků, bříšek a tuleníček. Mám celkem ráda zdrobněliny a přezdívky, nicméně mi trvalo více než měsíc, než jsem se vůbec zorientovala. Pro zájemce přikládám malý slovníček:
 • snažilka = aspirantka mateřství
 • snažení, příp. snaženíčko = období nechráněných pohlavních styků za účelem plození
 • těhulka = druhá fáze snažilky
 • tuleníčko = pohlavní styk (pokud možno v plodných dnech)
 • manža = manžel (kupodivu pro neženaté potenciální otce jsem speciální výraz nenašla)
 • ovulka = ovulace
 • folíci/folíky = folikuly
 • spermíci = spermie
 • embrísek, mimísek, fazulka, blastulka – různé vývojové fáze pozdějšího dítěte

Můžete spojovat do vět a souvětí, jak je libo. Pokud vám zdrobnělinka ujede i na jiných slovních druzích než podstatných jménech, tím lépe. Jo, pozor na ironii a legraci, je v mateřství naprosto nepřípustná, mohly byste potratit nebo ublížit mimískovi. Pokud si myslíte, že ještě pořád máte v hlavě mozek místo dudlíku, budete se muset zakousnout a hledat. Najdete! Pořád vás takových zbylo dost :o)

 1. Pokud už teda omylem otěhotníte, dozvíte se, že těhotenství rozhodně není nemoc a můžete dělat téměř vše jako před tím. No, jednak se mi to bije s další zásadou, a to že nesmíte prakticky nic, jednak mi to samo o sobě moc nesedí. Můj život se převrátil vzhůru nohama přesně na začátku 7. týdne, kdy můj byt, já a většina lidí a věcí okolo mně začala neuvěřitelně páchnout. Dále jsem poznala, co jsou to ranní nevolnosti. To je nutkání ke zvracení, které trvá zhruba do 6 hodin večer a znemožňuje vám dodržovat tuto zásadu.

Při pomyšlení na racionální stravu se chce vrhnout hned a jediným zdrojem stravitelného vitamínu C se stane Fanta. Dodržovat určitou tělesnou aktivitu dle mého názoru může v prvním trimestru max. žena v domácnosti (bezdětná). Na vyčíhání chvilky, kdy je jí dobře, má totiž celý den. Ostatní sobci (chodící do práce a nevěnující se sobě a přípravě na miminko) se ráno těžce polykajíc dovlečou do práce, přes den nenápadně mlčíc zkoušejí předstírat činnost a večer zase zpět, načež následuje vyčerpaný žďuch a napůl probdělá noc. Tělesnou kondici lze udržovat nočním běháním na toaletu.

 1. V těhotenství na sebe musíte dávat pozor a starat se o sebe. Takže jedem kromě alkoholu, cigaret a drog, je pro vás i cukr-cukrovka, sůl-otoky/tlak, mléko-alergen, bublinkatá voda – neřkuli limonády, hermelín-listerie – no, pro jistotu sýry jako takové (většina je jich stejně tučných), tropické ovoce -alergen, chléb – nepřejídat se, luštěniny – ty zas nadýmají, uzeniny – no to už je vrchol, ryby - rtuť, a už mě to nebaví vypisovat všechno, stejně na něco zapomenu. Jo – káva a čaj a prostě v podstatě vše, co měl člověk rád.


Taky se nesmí skákat, jezdit na koni, cvičit na břicho, tancovat - jenom s mírou, plavat v nehygienických podmínkách, koupat se ve vaně… Ostatně šachy jsou taky sport, ne?

 1. Těhotná žena zkrásní a kdo ne, tak si dítě téměř nezaslouží. No, vzhledem k bezesným nocím, strachům (viz dále), nevolnostem a alergiím tuto zásadu (přesněji řečeno pravidlo) NECHÁPU. Nejhorší je, že většině žen (kromě mně) to opravdu sluší. Inu, není šprochu… Jo, ale znám jednu a ta si stěžovala, že se jí zhoršilo akné… V tu chvíli jsem ji opravdu milovala.
 1. Poslední psanou zásadu, na kterou jsem prozatím narazila, jsem odvodila ze zásady č. 1. Člověk by na to neměl myslet, neměl by se bát, ale pokud je něco špatně, tak se s tím pokud možno okamžitě vyrovnat a nedělat z toho tragédii, protože statistiky PŘECE hovoří jasně. Hysterkám, které se uklidní max. bezprostředně po shlédnutí dítěte na ultrazvuku na hodinu, by se měly děti ze zákona odebírat pokud možno ještě před početím ve formě vajíček. Howk!

Na další fáze těhotenství i na další odvozená doporučení se moc těším a možná, že dojde i na naplnění alespoň jedné rady (udělám pro to maximum, slibuju maminko)!

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
edna01
Povídálka 32 příspěvků 17.02.11 10:33

Opravdu jste mě svým článkem potěšila a pobavila :) přeju hezký den

 
son1cka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 17.02.11 12:07

super :palec: :potlesk: :palec: :potlesk: :palec: :potlesk:

 
marcela.kir
Nováček 1 příspěvek 17.02.11 12:45

souhlas se vším :-D

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 17.02.11 13:02

čau kačus. přítel je příťa prosim tě. máš mezery ve vzdělání :mrgreen: :dance: jinak moc pěkné :potlesk:

 
Ka-tcha  17.02.11 13:08

Bezvadný deníček a první, na který reaguji. Cítím to úplně stejně a velice mě pobavil ironický pohled do světa „snažílkování“ a „těhulkování“. Moji kamarádi často nevěří, co všechno se může člověk na různých mateřských internetových stránkách dovědět. ženy o generaci starší nevěřícně kroutí hlavou a dí, že se to teď všechno zbytečně přehání, zatímco známým matkám i čekatelkám se téměř zvedá žaludek při poslechu těch nejbizarnějších zdrobnělin, na které my, těhotné mozečky, jsme schopné přijít. Na obranu všech těhulek a jejich mimísků a manžů a ovulek ale musím dodat, že: 1. hormony jsou hormony, 2. i seberozumnější člověk s velkou sebekontrolou po čase alespoň trochu podlehne a zapojí se do internetových diskuzí a bez příslušné hantýrky se prostě neobejde… 3. je to strašně nakažlivý… :lol:
Já se zatím snažím se zdravým rozumem všemu odolávat, ale jde to stále hůř a hůř! :lol: :oops: :mavam:

 
Květulííína  17.02.11 13:18

Krásný článek :mrgreen: Miluju ironii a opravdu mě to rozesmálo :palec:

 
Nairobi
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 17.02.11 14:17

:lol: :lol: Skvěle napsané :palec: !!!

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 17.02.11 15:14

Díky Vám všem, jsem ráda, že je nás víc, které milujeme ironii.
Luci - díky, píšu si
Ka-tcha- no jasně, už podléhááám :mrgreen:

 
zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 17.02.11 15:54
:palec: :potlesk: :mrgreen:
 
Sorbetka
Kecalka 363 příspěvků 17.02.11 18:39

Krásné napsané, není nad to, se v těhotenství od srdce zasmát a zaradovat se nad tím, že nejsem sama, kdo ještě nemá mlíko v hlavě.
Ale ještě jsem na začátku, ono to ještě přijde. :-)

 
ppalea
Extra třída :D 11785 příspěvků 17.02.11 19:10

Naprosto přesné… :lol: :potlesk:

 
allowik  17.02.11 21:20

Super :palec:

 
Petule29  17.02.11 21:33
Petule29

To Sorbetka: neboj pokud nebudeš chtít tak nepřijde, mám doma jednoho 18-ti měsíčního raracha a na druhého jsme zadělali v lednu a nikdy mě tohle nechytlo, naopak jsem si vždy říkala, že někdy jsou všechny ty co takhle tlachaj nějak asi jiné než já, mě na to nikdy nezbyl čas. Ani v těhotenství a na mateřský už vůbec. Nevím kde berou čas stále takhle ňufat na netu.
Jinak je to opravdu krásnej článek a moc jsem se zasmála, vskutku krásně ironicky netrapně napsáno :)
Jen tak dál a možná začnu mít i tyhle weby ráda

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 17.02.11 22:02

Skvělé, trocha ironie nikoho nezabije.
Také používám zdrobněliny- nosím ****letáčky**** po rajoně. Více si nevzpomenu.

 
korana.kora
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 18.02.11 00:41

Skvely denicek..nemam slov :potlesk: :potlesk: :potlesk: A tesim se na pokracovani, doufam, ze bude :mrgreen:

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 18.02.11 19:57

Skvele napsano, pobavila jsem se :potlesk:

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 19.02.11 13:36

:palec: tak tenhle deníček mi připomněl moje začátky.
Jen k bodu číslo 5. V těhotenství mi to fakt slušelo, ale komu by to po neplánovaném zhubnutí 8 kil neslušelo :mrgreen:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 19.02.11 22:05

Kráááása … přesně můj styl humuru :lol: Opravdu jste mě pobavila :mrgreen: :-D :mrgreen:

 
hefilka
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 20.02.11 12:47

Supr článek, ještě bych dodala radu mé fanatické doktorky: V těhotenství musíte vyhodit všechna zvířata z baráku jsou pro tebe nebezpečná:-)

 
Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 21.02.11 10:09

Kačus, tak to nemá chybu :potlesk: :palec: Je to fakt úplně přesné a výstižné, mooc jsi mě pobavila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 21.02.11 14:47

hefilka: jo přesně, ale to jsem se dozvěděla až minulý čtvrtek :twisted: už letím vyhazovat buldočka

Jitko11: co jsou to ty „letáčky“?

Jinak moje rodina se teď - prý abych se nenakazila (toxoplazmózou a chřipkama) - začala chovat, jako bych byla prudce infekční já 8-o , pro jistotu mě ani nezvou a sraz si dáváme ve městě :-D

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.02.11 18:41
super!

..deníček jedna radost. Tak nějak nemusím takové ty rádoby ironicky vtipné texty, kde to spočívá na prostým ironickým vyjádření něčeho, co by jinak byla nuda… ale tohle je úžasný. Dávno jsem se tak nepobavila, měla bys to vydat knižně. :palec:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 21.02.11 23:58

Výbornýýý :palec: :lol:

 
qipa
Kelišová 6886 příspěvků 11.03.11 10:47

a to jsem si po přechodu na emimino myslela, že tady na cynismus prostě není podhoubí :mrgreen:

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 11.03.11 12:13

Já eště narazila na clostík, těhutest a těhulkování :D Super deníček! Jo a utrouš :D

Příspěvek upraven 11.03.11 v 13:47

 
ladyves  01.04.11 20:11

souhlasím…konečně trocha pravdy :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama