Zásady správného těhotenství II.

Těhotenství

Aneb co mi maminka zapomněla říct. V bezesných nocích třetího měsíce se člověku honí hlavou věci. Naštěstí už druhý týden se mi podařilo ovládnout sebelítost a výrobu katastrofických scénářů, zato jsem si promítla, co všechno jsem se málem nedozvěděla ani od své maminky.

 1. Maminka mi například neřekla, co znamená fráze, že pouto matky a dítěte se vytváří již v lůně matčině a také že to není fráze …

  Mimochodem si vzpomínám, že jsem v dětství nevěděla, co je to lůno. Ten výraz mi asocioval něco s měsícem, ale celkově jsem spíše byla zmatená.


No teď – když už rozumím všemu tak, že mohu přispívat na internet - již chápu, že to pouto znamená, že mě to dítě dokáže rozčílit ještě před tím, než se poznáme osobně. Že si myslí nebo ví (celkem správně), že se stává středobodem mého světa.

No jak by taky ne, když letím na toaletu pokaždé, když si narovnává hřbet. Že už podle probdělých nocí poznám, že se mu ZROVNA chce růst. Že jeho výbavička na rok stojí stejně jako všechno mé oblečení do práce, které jsem si kdy pořídila. Že jsem díky němu již teď změnila sociální status a další změny budou následovat (a přísahám, nebudu se svých neprovdaných či netěhotných kamarádek bodře ptát hladě si rostoucí bříško – tak co vy? Kdy už na to konečně vlítnete?) No a taky že se na něj strašně těším i se ho bojím.

 1. Maminka mi zapomněla říct, že nejlepší dobou pro návštěvu doktorů je těhotenství. Doktoři – ač jsou dle mého názoru dost otrlí – těhotné prostě neodolají. Pokud se – tak jako já – rozklepete při každém telefonátu neznámému doktorovi, pokud se Vám v čekárně strachy vždy udělá dobře a ustoupí všechny příznaky nemoci, pokud máte neustále pocit, že doktory obtěžujete – doporučuji si toto období co nejvíce užít a navštívit co nejvíce kapacit. Pozor, snažte se informaci o svém stavu vykoktat co nejdříve (pokud možno hned za svým jménem), doktor vás pak objedná na co nejbližší termín a při osobní konfrontaci ze sebe zpravidla vydoluje ten nepříjemnější tón. A hlavně – opravdu se snaží porozumět, co že vám vlastně chybí. Vysvětluji si to nikoli mým osobním šarmem, nýbrž jejich oprávněným strachem, že vděčnost zanedbané matky by eventuelně mohla řinčet soudní síní. Jenom nevím, zda nejsem paranoidní, ale p ř i p a d a l o mi, že na mě ti doktoři mluví nějak z v l á š ť n ě p o m a l u a z ř e t e l n ě v y s l o v u j í …


Nu což, nechám to koňovi, ten má větší hlavu…

 1. S maminkou jsme taky zapomněly včas probrat, jak je důležité najít pro miminko správného tatínka. Naštěstí je tady ještě Pánbu, který mi pomohl v hodině H. Když jsem se totiž blížila do věku, kdy s vámi gynekolog zavede řeč na kouření vs. mateřství a dokonce i vaši „malí“ bratranci začnou zakládat rodiny, pohlédla jsem pravdě do očí, tedy že žiji s člověkem, který mě nemiluje ani se se mnou nechce rozmnožovat, zato si díky mě snižuje náklady na bydlení, a hrdě jsem odkráčela středem lízat si rány. Po půldruhém roce víceméně vtipných „milostných“ epizod jsem však znervózněla a jako předposlední možnost, jak najít toho „pravého“ (před použitím internetové seznamky) jsem zvolila motlitbu.

  Nuže, pokud byste se případně rozhodly si také vymodlit „partnera-rodinný typ, se kterým je fajn sex“, u římskokatolického Pánaboha vám poměrně rychle (katolíci jsou totiž prorodinně orientovaní a Pánubohu navíc až tak nevadí, že prosíte dvakrát týdně, zato poděkujete jednou za rok – o Vánocích) přistane muž s následujícími cennými vlastnostmi:

  1. Vaše přání miminka VELMI uvítá a nechá si pro sebe, že pro něj ta radost spočívá hlavně ve zvýšené frekvenci sexu. Jakmile se zadaří a četnost opadne (v lepším případě na normální úroveň), začne okamžitě plánovat další dítě.
  1. V těhotenství máte jeho plnou podporu – jak pasivní („Je ochoten souhlasit, že lenost je těhotenským příznakem“), tak aktivní (víkend proleží na gauči s vámi).
  1. Taktně tvrdí, že těhotná (=tlustá) se mu líbíte snad ještě víc (konečně totiž máte kromě zadku i velká prsa)
  1. V drogerii se uvolí a brázdí s vámi i mezi regály, kterým jste se (oba) dříve vyhýbali. Pokud zde dlíte už moc dlouho, nic neříká – jenom funí.
  1. Vaše hlasité projevy sobeckosti a rozmazlenosti přičítá jinému stavu a rozhodne se je prostě vydržet.
  1. Bere s humorem, že ačkoli jemu jste zakázala šťastnou novinu říci i rodičům, na vaší straně to ví dokonce bývalá učitelka houslí.
  1. Když se ho zeptáte, jaké auto se mu nejvíce líbí, začne dobře modulovaným hlasem hovořit o výhodách Škody Roomster. Jen on a jedna stíhačka ví, že v počítači má ve složce Diplomka i fotky Demi Moore (netěhotné) a nových modelů Ferrari.
  1. Stačilo pouze jedno dobře mířené plácnutí mokrým hadrem, aby mě přestal oslovovat mamčo, což původně doprovázel ďábelským pomrkáváním…

Jinak Ti maminko ale moc děkuju, žes mi prozradila, že:

 • jsi nevěřila, že jsem těhotná až do doby vynechání druhé menstruace (tak se to měřilo za vás),
 • na konci těhotenství prý může při sexu z prsou vytékat mlíčko (uff),
 • že svému prvnímu vnukovi/vnučce koupíš okamžitě po narození ten blikající meč, který jsme tuhle viděly na pouti a boty se zabudovaným kolečkem, aby se mohl/a co nejdříve zabít,
 • a že porod je pocit, jako když ti do zadku strčí japonský deštník, otevřou ho a snaží se ho silou vyndat ven.


Na další věci si naštěstí už nevzpomínám, ale až mi je připomeneš, určitě si je zase zapíšu!

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
werro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 21.02.11 18:18

:dance: tak to je moc hezké :mrgreen:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.02.11 18:30
dlouho jsem se tak nezasmála...

dlouho jsem se tak nezasmála… a přitom je to TAK pravdivé. Mám 6měsíčního klučíka a s ním jsem si připoměla to, co už jsem od 16letého syna zapoměla. Ovšem dáno takhle hezky dohromady to zní jako fakt dobrá psina… :lol: Mám o hodně starší sestry a tak jsem se ve 12 stala tetou. Když jsem teď rodila, tak mezi pořádnýma kontrakcema jsem si vzpoměla, jak jedné červencové noci segra úpěla přecházejíc předsíní a máma četla z Domácího lékaře něco o členění porodu na doby porodní a o tom, že… v takovém případě neprodleně odjeďte sanitním vozem do porodnického ústavu… No, já jsem odjela sama i bez vzdělávací četby, ale vzpomínka je to nevymazatelná. Takže maminka (i když dnes už není mezi námi) se mnou byla v porodnici taky.. :andel:

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 21.02.11 19:17

:-D :-D :-D poslední bod je fakt trefnej.

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 21.02.11 20:00

:palec: :mrgreen: :potlesk: - více není třeba

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 21.02.11 20:20

Krása :pankac: :mrgreen: Díky za pobavení

 
Golls
Stálice 79 příspěvků 21.02.11 20:26

Skvěle jsem se pobavila a ten konec je nejlepší :lol: :lol: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 21.02.11 21:50

Hihihi :-D Super, těším se na další epizody. :palec:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 21.02.11 22:51

Super :palec: Taky jsem se skvěle pobavila :lol:

 
Ka-tcha  21.02.11 23:57

Opět bezva počteníčko! Tak nějak v tom „požehnaném“ stavu nemám náladu na černé kroniky, osvěžení v tomhle ironickém duchu je přesně to pravé, abychom se zasmály a nedělaly si zbytečné vrásky. Díky za dalších pár let života, jež přibyly řehtáním od srdce. Snad jen jediná připomínka - teď jsem v pátém měsíci, takže je to OK. Ale tak za 3 za 4 měsíce už mi ta poslední poznámka o porodu fakt nepřijde vtipná! 8-o Co dodat, uvítala bych, kdybys přispěla svým deníčkem nejlépe každý den, hned by se mi ten den začínal příjemnějc a svět by byl vždycky o něco hezčí! :huban: Zdraví taky Káča :lol:

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 22.02.11 08:03
:-D
 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 22.02.11 09:15
Nadherne napsane!

Videla jsem se jak v zrcadle a od srdce se zasmala. Priteli se take mooooc libilo, doufam, ze budou dalsi kapitoly :)

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 22.02.11 09:26

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: souhlasím se vším :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Výborný!

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 22.02.11 09:34

Maminazplzně :potlesk:
Jo, rozpodnávání fáze porodu u mámy taky bylo - říkala, že TO prý poznám :mrgreen:

Ka-tcha: mě je taky zatím hej, ale taky tuším, že přituhne a vtipy dojdou :pankac:

Všem díky, strašně jste mi zlepšily náladu :mavam:

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 22.02.11 09:47

:lol: :lol: :lol: jsem se pobavila, moc hezky sepsáno :potlesk:

 
dada1511  22.02.11 10:39

Smekám :-D ,perfektní deníček,hlavně body od A-H jsou přímo luxusní,ovšem nejlepší na tom je,že je to pravda :wink: .

 
LenkaPV
Kecalka 305 příspěvků 22.02.11 14:28
Výborné počteníčko!

Klobouk dolů - už dlouho jsem se tak výborně nepobavila:-). Přiznám se, že si čtu v pracovní době a mám co dělat, abych nevyprskla smíchy na celou kancelář, což by bylo vzhledem k povaze mé administrativní práce přinejmenším podivné. Těším se na další příspěvek!

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 22.02.11 14:35

Moc jsem se pobavila, díky! :potlesk:

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 22.02.11 19:12

Úžasně napsaný :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: budu se těšit na další deníček :palec: :palec: :palec: :palec:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 22.02.11 21:40

výborný, pobavila jsem se japonský deštník byl opravdu uchvátná hláška, až za svůj smích sklízím kopance :dance:

 
tokaja
Povídálka 20 příspěvků 22.02.11 22:58

super deníček :potlesk: :potlesk: , krásně jsem se zasmála.Mám 4 děti tak můžu jen potvrdit ,že je vše pravdivé :-D :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama