zase svitlo slunce aneb nikdy neztrácejte naději

Těhotenství

poprvé jsem byla těhotná ve 20ti letech. Doktor mě poslal na první ultrazvuk až ve 22.týdnu těhotenství do okresní nemocnice. Po chvíli ticha jsem byla objednána na genetiku do Brna s tím, že jsem původně čekala dvojčata, ale jedno v zárodku zemřelo, chtěli mít jistotu, že to neovlivní druhý plod.

V Brně (opět po asi pěti minutách doktorského mlčení), mě a manželovi doktor jednoduše oznámil, že naše dítě má rozštěp páteře a deformaci končetin. Není to omyl?! Přece mě sem poslali kvůli jiné věci! Bohužel se vše potvrdilo a hned mi řekli, že dítě by nechodilo, nic nechytilo do zakrnělých ruček, bylo by upoutáno na lůžko a nevyloučili ani mentální poškození mozku dítěte.

Tak se mi v jeden den zhroutil celý život. Bylo nám doporučeno ukončit těhotenství, poněvadž později by to nebylo právnicky možné!!!
Manžel mě odvezl do porodnice a já přirozenou cestou po umělém vyvolání potratu přišla o své dítě, které ve mě do té doby kopalo a já chtěla umřít.

Nesměla jsem půl roku otěhotnět, ale já nemohla žít s myšlenkou, že nemám dítě hned. Tak jsme to s manželem zkoušeli.

Každou menstruaci jsem si obrečela. Po třech měsících jsem se vrátila do práce a dala tomu volný průběh. Znovu jsem pracovala asi 14 dní a??? Otěhotněla jsem.

Můj život opět dostával smysl, ale já se bála, aby se neopakovaly vrozené vady, aby bylo dítě zdravé.

Teď mi běhá po bytě dvou a půl letý prcek, který se narodil ve 36.týdnu. Kromě vybočené nožky, kterou jsme srovnaly, by člověk nepoznal, že přišel na svět dřív.

Jsem šťastná, že je takový raubíř, cítím, jak z něj čiší život.
A Další věcí je, že jsem teď ve 26.týdnu těhotenství a podle všeho je to holčička. Přešla jsem k perfektnímu specialistovi na patologická těhotenství a dává na mě pozor.

Jen je mi líto, že poprvé jsem musela vše vytrpět, vinou doktora, který mě ve 3 měsíci neposlal na ultrazvuk. Nemusela jsem to brát tak hrozně, protože bych tehdy ještě necítila pohyby.

Ale jsem šťastná, že máme zdravého kluka a teď je jedno, budeme-li mít kluka či holku, hlavně že to bude zdravé dítko.

Také jsem si říkala, proč já!! Ale každého člověka potká v životě něco zlého, ale i když zaprší, vždy se zase rozsvítí slunce, jako v mém případě.
Děkuji také manželovi, který mi byl oporou, protože já sama se sebou bych v té chvíli nevydržela.

Také panu Dr.Baranovi ze Zlína, který je opravdu gynekolog porodník na svém místě a pro pacientky dělá maximum.

Všem ženám vzkazuji, ať se nikdy nevzdávají bez boje!!!

Váš příspěvek
Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 19.04.04 07:29

Ahojky,

je mi líto, že jsi přišla o svého drobečka, ale už přeju jen samé štěstíčko, krásného synátorka a zdravé miminko v bříšku :o)

Držím palce

pááá Šarlotka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 19.04.04 09:32

Ahojky „Vajdovko“,
je mi moc líto, co Tě potkalo :-(, ale štěstíčko se na Tebe opět usmálo a narodil se Ti zdravý klučík a nyní čekám dalšího mrňouska… :-))) Mooooc gratuluji! Já mám také chlapečka, jsou mu 4 roky a je to pěkný raubíř! Ale miluji ho nade vše. Nyní plánujeme druhé mimi a nějak to nejde :-((. Dnes jdu k paní doktorce, tak snad budu moudřejší!!! Přeji Ti jen a jen štěstíčko!!!

Radka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 19.04.04 09:33

:-))) Mělo tam být: „… a nyní ČEKÁŠ dalšího mrňouska…“ Promiň, to asi ty hormony :-))). Každopádně hodně štěstíčka!!!

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 11:41

Je fajn, že ti už všechno vychází tak hezky. Pan Dr. Baran je opravdu člověk na svém místě, myslím, že je to jeden z nejlepších gynekologů na Zlínsku. Také jsem k němu pár let chodila, pak jsem se ale stěhovala o 200 km dál, tak jsem byla nucena odejít a skoro jsem to obrečela. Přeju ti krásné a hlavně zdravé miminko. Radka + 25tt

VERDI
Povídálka 33 příspěvků 19.04.04 13:43

Ahojky Vajdi,
znám Tvůj příběh od začátku. Držela jsem Ti pořád moc pěstičky a prožívala to s tebou. Teď vím jakého máš doma raubíře a další miminko v bříšku. Přeji Ti jen to nejlepší, nemáš to v životě lehké, ale já vím, že jsi veliká bojovnice a že to všechno co ti život připravil hravě zvládneš.
 VERDI

barban
Kecalka 102 příspěvků 20.04.04 22:40

Ahoj vajdovko,

držím ti pěstičky ať Ti to dobře dopadne a Ty za 14 týdnů budeš držet v náručí zdravé novorozeňátko.
Velmi Ti rozumím, také jsem měla velké zdravotní problémy, první těhotenství jsem si odležela 5 měsíců v porodnici a mám zdravého kluka (i když teď po 11 letech je to dáreček k pohledání, ale to je už ta puberta) a před rokem kdy se mi podařilo otěhotnět jsem se díky doktoru Baranovi dostala až do konečného stádia mého těhotenství a já můžu držet v náručí můj druhý poklad - holčičku. Opravdu co dokáže MUDr.Baran je neskutečné, tolik empatie, času, rad a kontrol co nám je schopen věnovat, většinou na úkor vlastního volného času. Proto Ti ještě jednou přeji pohodové těhotenství a kdyby jsi třeba měla zájem mohly byjsme se seznámit, stačí mi poslat do osobní zprávy tvůj email, ráda poznávám nové lidi a Kristýnka by měla o kamarádku event. kamaráda více

měj se moc krásně (mimískovi pusinku)

Bára a Kristýnka z Brusinčat

lenca3
Stálice 55 příspěvků 20.04.04 23:39

Ahojky, úplně chápu jak ses asi cítila, protože já jsem potratila ve 12. týdnu a vzalo mě to taky dost a později bych to asi psychicky neunesla už vůbec. Taky jsem začala chodit k Dr. Baranovi a díky němu máme doma 11-ti měsíčního kluka a jsme moc šťastní. Jinak mám ještě 7-letou holku, takže se nám povedl krásný páreček, ale opravdu je nejdůležitější, že jsou děti zdravé. Moc ti přeju ať jste všichni zdraví a šťastní, hlavně to nejmenší štěstíčko.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 19.06.04 10:56

Ahojky, nevěř tomu, že bys ukončení těhotenství dříve nesla lépe. Vím o čem, mluvím. Nejdřív bylo vše naprosto v pořádku a najednou už ne - a to byl 9tt. Vzpamatovávala jsem se asi 2 měsíce než jsem byla schopna začít normálně fungovat a logicky uvažovat. Vzalo nás to o to víc, že to těhotenství bylo vymodlené a podařilo se až po 2 letech intenzivní léčby atd.
Te´d jsem znovu těhulka, tentokrát už v 10tt, podle posledního ultrazvuku je vše OK. Ale víš, ten čevík pochybnosti ve mě pořád hlodá a mám strach a hlavně obavu začít si to užívat tak jako to první.
S každým vyšetřením, kdy mi dr. řekne, že je vše v pořádku pookřeju a jsem jistější, ale ta trpká zkušenost v tobě zůstává dost dlouho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 23:01

Bude to asi znit divne, ale ja bych radeji prozila tohle, jen abych byla zdrava. V unoru tohoto roku mi lekari zjistili rostrousenou sklerozu. Pak mi rekli, ze jeste nevedi co mi vlastne je. Prvni narozeniny nasi dcery jsem ani nevnimala a stale jsem, jako ve spatnem snu. Mam sice nadeji podruhe otehotnet, ale vlastne ani nevim, jestli mi to doktori dovoli. Verite mi, ze bych dala vse, jen abych byla zdrava. Ani nevim, jestli za par let nezkoncim na voziku. Proste jen doufam, aby to nebyla roztrousena skleroza, aby to doktori vyloucili.Tak to je vse co jsem mela na srdci, trosku se mi ulevilo, kdyz jsem se mohla vypsat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 15:34

ahojte, musím reagovat na tento článek, protože dnes je to čtvrtý týden co nejsem těhotná. Po 20 týdnech úspěšného těhotenství nám nevyšli testy, ale zase nic dramatického, protože to vůbec nemusí být tak vážné. Po ultrazvuku v Brně to bylo jasné, to bylo v pátek a v pondělí jsme měli přijet na genetiku a potrat. Ten víkend se skoro nedal přežít. Každý pohyb, který jsem cítila byl naprosto nesnesitelný, chtěla jsem to zastavit abych nic necítila. Ještě že ti chlapi jsou někdy tak fajn. Máme pětiletého kluka ten byl taky výjimečně v pohodě, jindy neposedí a pořád něco vymýšlí. Naštěstí se ještě nezeptal co miminko, protože jako štastní rodičové jsme mu to vyslepičili jakmile bylo vidět bříško.Myslela jsem, že jsem psychicky už v pohodě, ale nějak to na mě doléhá. Asi se depce nevyhnu. No nic, v lednu se dozvíme proč se to stalo.
Ale jak řekla paní doktorka na genetice: buďte rádi, že máte doma už jednoho raubíře.
Takže zatím čauky a díky, potřebovala jsem to ze sebe vypsat.
 Lucka

Vložit nový komentář