Zasloužilé maminy 10 - Pokroky

Těhotenství

Nic nepotěší člověka jako cizí neštěstí, přidejte k tomu název jako z Blesku a máte spoustu čtenářů. Vám milí čtenáři děkuji za nahlédnutí k minulému článku. Podpořilo mě to v mé snaze psát dál.

Miminko se hýbe. Já vím, říkala jsem to už minule. Jenže plíživě se mi připomenuly myšlenky na porod. Stačí pár zvědavých dotazů a člověku se rozjede v hlavě kolotoč. Je brzy. Je moc brzy přemýšlet o porodu, když vím, že miminko by ještě nepřežilo. Ale přesto tu ty myšlenky jsou.

Bohužel o vyprávění z prvního porodu vás připravím. Je to pro mne natolik osobní a dlouho zpracovávaná věc, že se s ní neodvažuju chodit na veřejné světlo.

Co se tedy u nás doma děje? Evinka je zdravá, začíná jí chutnat a dnes k obědu zvládla tři chody. K mému překvapení se dorazila sušenkami. Ráno při čištění zoubků jsem konečně uviděla štědrovečerní pětku. Už to není to malé miminko, které by si nechalo od maminky šátrat v pusince. Už máme doma osobnost. Takže teprve dnes se mi podařilo objevit kousíček zubu. Není dole, jak jsem si původně podle nateklé dásně myslela, ale nahoře.

Včerejší objev je také zá:,–(ního významu. Evinka nás poprvé u usínání oba odehnala a řekla si, že chce usnout sama u písniček. V našem pidibytečku se nedají zavřít dveře a když dítko nechce, tak prostě nejde říct, usni si sama. Včerejšek byl v tomhle ohledu velký pokrok. Myslím si, že sem tam už se to může opakovat.

A největší průlom za celý týden se nám podařil v plenách. Evička nenosí pleny. Ani na noc. Do druhých narozenin ji chybí malinkatý kousek. Sice přestává chtít přes den spát, za to noc zvládá bez plen. Naší holčičce se během chvilky podařil obrovský krok ve vývoji kupředu. Dlouho se možná chystala, ale najednou mozeček dozrál a pracuje tak, že pokroky jsou viditelné.

Kulíškovy pokroky zůstávají skryté. Do velkého ultrazvuku se ho ani nechystám špehovat. Ve čtvrtek s ním jdu na odběry krve a myslím, že i když už to mám jednou za sebou, že si to přesto připustím k tělu a budu uvažovat, zda je s ním vše vpořádku. Triple testy jsou jakýmsi pomyslným pokrokem v těhotenství. Já doufám a věřím, že proběhne stejně snadno, jako Evčin pokrok.

S tátou se dohadujeme, jak je asi veliký a kolik váží. Ani literatura ani web nám není moc nápomocen. Mezi jednotlivými úseky je už dost velké rozmezí a hlavně. Prameny jsou stručnější a řídí se spíše měsíci než týdny. Přesto si troufnu jeden údaj zveřejnit. Přibližně váží 85 gramů a měří 16 centimetrů.

Co je velmi pravděpodobné, že si stále cvičí ruku a že si cucá palec. Na ručičkách mu rostou nehty. Bývá také obvyklé, že oči jsou stále zavřené a přesto se začínají pohybovat. Na hlavičce už má jemné chmýří.

Tak ať nám výsledky krve dobře dopadnou, holky.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 17.01.07 15:50

Moc gratuluji Evičce k pokrokům, holka šikovná to je.
Zítra volám k Dr pro výsledky krve, taky jsem napnutá jak špagát..měla jsem tam volat dneska, ale: já na to zapomněla.. jsem ostuda, co?  

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 17.01.07 19:44

nejsi ostuda, je vidět že toho máme na zvládnutí víc než jen bříško ;)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.01.07 16:35

hurááá!!! sestřička říkala, že výsledky jsou všechny dobré, takže slavííímeeee

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 19.01.07 13:10

To je parada!
Gratulujem!!!!  

L.

Vložit nový komentář