Zasloužilé maminy 12 - Ultrazvuk, ultrazvuk, ultrazvuk

Těhotenství

Dneska jsem zvládla velký krok, objednala jsem se na velký ultrazvuk. Už jsme si ho s taťkou dvakrát užili. Když si Evinka hnízdila v bříšku, šli jsme dvakrát, protože poprvé nebylo vidět správně srdíčko a komory a Evka se tehdy chovala velmi záhadně, takže se nechtěla ani odhalit.

Objednání na ultrazvuk je pro mne složitější z hlediska místa porodu, ale to dnes rozebírat nehodlám. Spíš mě zaráží možnosti techniky, která už dorazila do našeho města. Objednala jsem se do ordinace, kde mají možnost zaznamenat vyšetření na dvd, pořídit různé druhy fotek a dokonce pořídit i obrázky z 3D ultrazvuku. Pokrok se nedá zastavit, trh využívá touhy rodičů a za nemalou cenu nabízí dokonce i 4D ultrazvuk. Přiznám se ty podrobnosi už mi unikají. Vím jen, že u 3D snímků se vytvoří plastický obrázek, takže lze snadněji rozpoznat podobu budoucího miminka.

Zatím máme asi měsíc čas vše si s tatínkem promyslet a rozmyslet. Už se to také týká naší malé dcerky. Rádi bychom ji tam měli, ale oba se bojíme, že tam nevydrží koukat. Moje šedé buňky mozkové mají tedy o čem přemýšlet, protože ani cena za služby není malá. A tímto se také obracím na vás. Podělte se s e mnou o všechny postřehy a rozdíly.

Evinka zatím dělá další pokroky. Už se s ní stává malá pomocnice. Když uklízím vyžehlené prádlo, pomáhá mi ukládat tátovy kapesníky. Dnes večer si sama nachystala tričko a kalhotky. Zapomněla jen na punčochy. Jestli to takhle půjde dál, bude z ní moje malá velká pomocnice.

Kulíšek má za sebou 18 týdnů. Cítím jeho pohyby a vypadá to, že by už nás, svoji rodinku, mohl začít slyšet. Brzy bude vážit čtvrt, kila. To je jako čtvrtka chleba a pomalinku dorůstá Eviččiny panenky. Bude mít skoro 20 centimetrů. Já vím, že pravděpodobně měří méně. Nejsme s tátou žádné obři, ale tohle je průměr a než mi Kulíška prohlídne zvědavé oko, tak mi nezbývá než věřit průměru.

Mě zmizel pas, který jsem stejně nikdy neměla. Cítím se skvěle, až na občasné záchvaty špatné nálady a záchvaty spavosti. Poslední tři dny mě stále deptají. Jako by závan sněhu a sluníčka pozvedl moji náladu, to o žalostnější je stupnice teď. Chlap mi říká, že má doma puberťáka a to ještě netuší, co ho čeká, až k tomu dospěji naše děti.

Klobouk dolů, i když mi ten pán občas přijde děsnej, i já jsem si vědoma těch svých much. Vzájemně se tolerujeme. To je po zkušenosti ze vztahu mých rodičů báječné osvěžení. Manžel mě vážně miluje a umí to se mnou.

Kéž i to též dokážete říct o těch vašich.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 31.01.07 08:52

Ahojík

nikde nikdo, že bych byla první?

tak já na UTZ většinou beru i dítka. Jezdíme do nemocnice - porodnice motorovým vláčkem, takže to máme jako výlet. Většinou.. naposledy jsem tam byla ve 12tt - dítka samozřejmě se mnou. Ale - větší dítka čekala v čekárně - narvala jsem je do kočárku, a tak seděli. Ale byly u stolu a tam měli vyřazený psací stroj - takže měli o zábavu postaráno.. Jonáš ale v kočárku být nechtěl, tak šel se mnou.. Naštěstí tam měli hračku - plyšového mědvěda - takže držel medvídka a koukal… Byl moc hodný, vydržel to, ale při odchodu se nechtěl rozloučit s tím méďou - takže srceryvný pláč, ale méďu jsem sebrala a vrátila… A starší - byly hodné - ale za úplatu - byly jsme se projet výtahem do 2 patra a zpátky… to se jim moc líbilo.. 
Na příští UTZ se mnou tedy nepůjdou, protož půjdu už od rána na oGTT, a tak tam strávím celý den (UTZ dělají až od 13hod, oGTT od 8). Takže doma bude tatínek hlídat a já si udělám výlet bez dítek… 

Ahoj

Věra 18+3tt, Jonáš 21m, Lucie 34m, Lukáš 49m

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 31.01.07 09:02

krásný den..
Věro, co je oGTT??

Michi se mnou taky chodí pokaždé k Dr, omrkne mimi, pana doktora, zvládá to v pohodě, nenudí se. Jestli Evka není moc velký poděs, vezmi ji, určitě se jí to bude líbit.
S tím 3D UTZ jsi mě dostala.. zase jsem zjistila jakej jsem „trouba“, na nic se nezeptám-a to jsem chtěla vědět jestli i u nás to nahrávají na CD nebo DVD. U Michalky jsme měli s sebou svoji videokameru, teď jdeme jinam, tak nevím jak to bude. Ach jo, zase mám co dohánět.
Jinak blahopřeji, mně pas zmizel dávno, hovím si v těhukalhotech. Jestli to takle půjde dál, v dubnu se už ani nehnu a do června budu jasná koule.
Holky, zdravím všechny maminky i bříška, my vyrážíme za chvíli na zpívání-jen odlepit Míšu od snídaně..

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 31.01.07 09:33

test na zjištění cukrovky - nevím, ale snad se dělá plošně od 24tt nebo těm, co mají „dispozice“. Rodinné nebo větší narozené dítko - Lukáš  měl 4,2, Lucka potom 3,5 a s Jonášem mě hnala asi 4× za těhu a měl 4,55kg.
Takový ten test, kdy se ráno napiješ sladké vody nalačno a oni budou 3× brát krev a zjišťovat hodnotu cukru v krvi… 

Věra

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 31.01.07 11:10

JOjo už ho mám jednou za sebou, můj první komentář byl fuj hnus :D:D::D. Mám rodinnou zátěž…

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 31.01.07 12:34

Ahoj zasloužilé maminy!
Je fakt úžasné, jaké dělá technika pokroky. S Eliškou snad nikde 3D UTZ ani nenabízeli (možná ve špičkových nemocnicích ano, ale nikdo mi o tom neřekl), se Štěpou už by mě ho ve 20. týdnu udělali, ale to jsme ještě žili ve Vídni, a tam mají jiný systém, tak jsme to prošvihli. Tak snad s tím třetím?:).
A to si vzpomínám, jak jakožto svědomitá a trošku „alternativní“ (nesnáším to slovo) matka, jsem v prvním těhu týdny zjišťovala, zda ultrazvuky opravdu nemohou miminko poškodit a kolik je jich bezpečné absolvovat. Se Štěpánem jsme se už jen těšili až ho zas uávidíme. Elišku jsme brali s sebou, ve Vídni jsou ultrazvuky běžně v ordinaci gynekologa. Mají tam min. dvakrát týdně ordinačky až třeba do osmi večer, tak není problém jít celá rodina nebo nechat starší dítko doma manželovi. Navíc je tam běžně u lékařů hrací koutek pro děti. A velký ultrazvuk v nemocnici byl taky super, když nám řekli, že to bude kluk, tak obrovská radost a Eliška celou cestu domů řešila anatomické rozdíly mezi ní a bráškou. Bylo jí něco přes dva roky, tak to bylo legrační. Nejvíc jí ale mrzelo, že se nevyplní její přání a v maminčině bříšku nesídlí malý Krteček:)
Opatrujte bříška!
Katka a spol.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 31.01.07 13:45

moc díky za vysvětlení, taky ho mám za sebou-Michi se narodila přes 4kg, tak to ho prý dělají standardně
A teď mi nedávno někdo říkal, že ho dělají všem těhulím. Nevím co je na tom pravdy, uvidím.. je to nějaký ten 24.tt, takže mám ještě čas.

Dneska mi přišel infomail z rodinky-moc nemlsat, abychom nezatěžovali klouby a kosti nadbytečnými kily.. asi mě viděli na nákupu-koupila jsem si 10 nanuků, na těch nějak ulítávám. Ale jeden snědla Míša.. takže to nebude tak zlý, že jooo?

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.02.07 08:40

Tak mi pověz, proč mám na kontě od začátku týdne dvě laskonky a dva harlekýny? Po šlehačce bych se ted doslova utloukla. :D:D:D

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.02.07 08:43

na to, že je pátek, úctyhodnej výkon.. ani nechtěj vědět co jsme zblajzla já.. úterý- posezení s kámoškou v cukrárně, celé odpol., pak přesun do restaurace a pořááádná večeře, středa-kremrole, ne víc než 6 kousků.. a mezitím ty nanuky, lentilky… mám pocit, že takhle jsem vypadala fakt tak v 6.m těhot.
Ale co, až budeme kojit, půjde to dolů.. přinejhorším tomu trochu pomůžeme, ne??

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 02.02.07 10:24

Ahoj holky!
Mám dotaz, nevíte zda věřit informaci, že těhotenský test Rapiclear je průkazný již 5.den po oplodnění? Zdá se mi to nějak brzy. Nemáte s tím některá z vás zkušenosti?
Katka a spol.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.02.07 12:03

Katulinku,

jak jsem viděla tak na krabičce je citlivost 20. COž je stejné jako každý jiný klasický test. Tuto hodnotu tělo dosáhne zhruba do tří týdnů po oplodnění, což odpovídá prvnímu vynechanému dnu menstruace. Individuálně pak záleží na procesech těla, někdy to může být i dříve.

Bohužel se mi nepodařilo najít návod k použití, ze kterého by se dalo vyčíst víc. Je možné, že jde o zavádějící tvrzení k podpoření reklamy. Nevím.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 02.02.07 16:22

LinkaK, dík za info, taky si myslím, že jde o „klamavou“ reklamu a že tak brzy to test zjistit nemůže.
 Katka

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.02.07 19:02

Ahoj Linko,

na UTZ jsem byla včera, Mimi má za sebou 19 a půl týdne (nebo možná 20 týdnů - je pořád trochu „napřed“), od hlavy k zadečku má cca 15 cm a váží asi 350 g. Pohlaví poznat bylo (tedy já ani manžel jsme nic neviděli, ale doktor si byl jistý), jediné co jsem zvládla, bylo přepočítat prsty u rukou. *:-) Teprve doma jsem si všimla, že na vytištěném snímku dělá naprosto nezaměnitelné gesto - parádní „dlouhý nos“. Takže zlotřilec už teď! :D

Elinda

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.02.07 12:10

No to je krásné, tys mě navnadila. Já jdu spíš později, posledně takhle brzy u mě nebylo nic vidět a tak jsme se s dr dohodly raději na pozdějším termínu…

Dlouhý nos? a Necucal si jen palec? Stejně je to paráda.

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 05.02.07 20:37

Palec si necucal - z té pozice by mu do pusy nedosáhl. :D

Vložit nový komentář