Zasloužilé maminy 13 - Syndrom stavění hnízda

Těhotenství

V minulém těhotenství mě tento syndrom postihl velmi radikálně. Najednou, ze dne na den mě postihlo obrovské nutkání najít nový byt. Začít kupovat výbavičku, začít spřádat plány, kde bude stát postýlka s naším vysněným andílkem, jaký si koupíme kočárek. Kam uložím všechny podivěcičky, co musím vyházet, co naopak do naší domácnosti přibude.

Minule to bylo hodně zajímavé období. Místy jsem až zuřila, když na jakoukoli fotografii domu nebo bytu můj drahý, vzácný manžel odvětil, že na to teda fakt nemáme. (A nebydlíme doposud.) Ovšem nové hnízdo naší rodiny je skoro dobudováno.

Snad proto mám pocit, že syndrom se mi nyní vyhne. Ó nikoli moudrá květeno. Vlastně ho buduju a nevím o tom. Nevybírám sice výbavičku. Nepromýšlím kočárek, židličku. To všechno je pečlivě uschováno po Evičce. Já buduju v obr rozměrech.

Kuchyň je už zrealizována, jakés takés povědomí mám o dětském pokoji, kde prozatím bude stát jen postýlka a komoda. Na zbytek věciček si bude muset Evička i její budoucí sourozenec počkat.

Zrovna teď se pachtím nad plánkem ložnice a nejen, že si různě posouvám čtverečky a obdélníčky. Já dokonce rozmýšlím rozpočet, abych se nerozmáchla příliš a lamentuju stejnými slovy jako moji rodiče. To zase bude stát peněz. Budu ale vědět, jaký kousek nábytku se pořídí, kde bude stát Kulíškova postýlka s kapsářem na nejnutnější věci. Budu vědět, v jakém pořadí budeme nakupovat další vybavení.

Nevím si rady s přebalováním. Doposud byla podložka na pračce v naší minikoupelničce. Evka ji stále částečně využívá. Ale kam se s ní vrtnu teď? Nad pračkou bude bojler na vodu a je to velmi tmavé zákoutí. Koupelna je celkově úzká a skříňka tam asi ani nebude. Když budu Kulicha přenášet do ložnice, neprostydne mi? Kam dám všechny ty serepetičky, které takové mímo potřebuje? Vleze někam kousek nábytku, kde by se dalo rychle přebalit a po ruce byly ty mastičky, vatičky, kartáčky a pleny?

Je to otázka hodná dlouhého a soustředěného uvažování. A tak se v tom plácám. Buduju hnízdo, aniž bych tušila, že období stavění hnízda je tu. Ještě začít kvokat a bude to.

O co vás ani tento týden neošidím, je popis toho, co se v devatenáctém týdnu děje s Kulíškem.
Roste, roste a znova roste. Jeho kotouly a dovádění mě už v noci občas i vzbudí. Přes břišní stěnu sem tam něco zaslechne. Mám ověřené, že když na něj táta promluví, najednou ho nebaví hopsat a poslouchá a poslouchá. Je jako malá opička, od hlavy až k patě ho pokrývají jemné chloupky.

Mámu lehce skolila rýma a neodolatelná chuť na vše sladké a nejlépe se šlehačkou. Vypadá to, že mě příští týden na kontrole pěkně sprdnou. Asi hodně přiberu. Váha začíná být tabu.

Holčinky, těším se na pokec s vámi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 06.02.07 20:43

Ahoj!
Jo jo, s Eliškou jsem taky „stavěla“, se Štěpou už bylo postaveno, tak jen pár modrých oblečků, kolíbku a nějaké drobnosti. Přeju Ti ty hezké starosti se zařizováním bydlení, doufám, že vyřešíš i problém přebalováku. Nám se naštěstí na pračku vejde. Ale v roce a půl je náš hbitý klučík už občas téměř nepřeba­litelný… a je to chvílemi nebezpečné, je jak z hadích ocásků.
Tak ať Ti opička v bříšku pěkně roste, když o tom čtu, už bych docela ráda taky znovu počítala týdny. Uvidíme…
Katka a spol.  

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 06.02.07 21:21

A co zkusit na prebalovani komodu? NAm se osvedcila u obou deti, mas tam i supliky na serepaticky…At Kulisek pekne roste

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 06.02.07 21:23

Ahoj Dibliku!
Chystáš zas nějaký deníček dětí 2003 a 2006? Katka

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 07.02.07 08:45

otázka je jestli komoda vejde do ložnice vedle postýlky, mít komodu v pokoji u Evky mi přijde ještě víc uhozenější. Možná ještě vymyslí něco můj manžel. Ale holky, vaše nápady se hodí.

Katulinku..no ještě nejsem v půlce…takže jupí hurá stejně chystám až po porodu :D:D Jsem srababa a bojím se.

 
Uživatel je onlineSati
Extra třída :D 11483 příspěvků 07.02.07 11:41

No nevím jestli ti pomůžu, ale já jsem přebalovák nikdy neměla a v podstatě mi ani nechyběl. Dokud byla ještě malá, tak jsem ji přebalovala v postýlce na té nejvyšší pozici a když už byla větší tak na posteli, protože mi neustále opouštěla prostor.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 07.02.07 17:53

o budování ani nemluvit, tady se buduje neustále něco.. vyhlásila jsem od půlky června embargo, to chci uklidit a žádnej binec ze stavby..

ad přebalování-my máme na první měsíce takový ten pojízdný přebalovák, i s vaničkou, tu jsme využili-a když se tam už nevešla, šla Míša do sprchy… je dobrý v tom, že na něj vykoupané dítě dáš a odjedeš si s ním kam potřebuješ, máš tam všechny ty věcičky.. přebalovala jsem na něm tak do 6.m, pak mi sousedi dali komodu, takže tu mám teď nastálo v koupelně.

včera jsem byla u Dr, malinko naťuknul copak asi čekáme - ale definitivně se to dozvíme až příští týden. Jsem napnutá jak špagát. A zase jsem se nezeptala jak je mimi velké. Ach jo, fakt jsem matka k pohledání.
Dneska jsme byly v dětském koutku, Michi tam potkala kamarádku ze zpívání, takže i když tam původně byla s někým jiným, hrála si s touhle holčičkou. A pak na plovce řádila jak černá ruka, takže teď jen znaveně sedí a čeká na večeři - ta je už hotová, ale tatínek ještě pracuje, tak ještě chvilku než půjdeme jíst..

Skoro i přemýšlím co vlastně tomu novorozeňátku koupím pěkného.. zdá se mi, že pro něj všechno máme. A kupovat něco jen tak se mi moc nechce. Hračky přežily všechny, oblečeníčka je taky dost..leda nějaká bodýčka dokoupit.. ale to fakt jen pro radost, ne z nutnosti..  jak to vidíte, pořizujete něco, co jste předtím neměly?

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 07.02.07 20:10

Ahoj!
Když jsem čekala Štěpána, koupili jsme kolíbku (maličkou postýlku, co v ní ze začátku byla Ela, jsme museli vrátit) a nějaké „modré věci“ a taky pár klučičích hraček. A taky kapsář na postýlku v podobě vláčku. Jinak nic moc a jsem ráda. Ono se pak toho sejde od kamarádů a příbuzných…
 Katka

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 09.02.07 11:57

Budování hnízda… Právě jsem volala na stavební úřad, stav. povolení už je na spadnutí, tak jsem rovnou obvolala pár firem, ať pohnem s dovýběrem dodavatele, smlouvy na prodej starého bydlení jsem byla včera ověřit, manžel to dnes rozveze, tak ještě zbývá někam složit nábytek a vymyslet, kam se přestěhujem po dobu rekonstrukce… Chi, chi - něco mi povídej o budování!!!

El.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.02.07 13:33

elindo, jsme těsně před dokončením, budování od začátku mi ani nezminuj, asi bych měla krvavé oko a nůž by se nebezpečně leskl v ruce …:D:D:D

Vložit nový komentář