Zasloužilé maminy 16 - Naše chůvička

Těhotenství

Když se nám narodila Evinka, tak jsme pořídili elektronické chůvy. Hlídaly její pláč. Vynímáme doma vymakanější chůvičku. Je to naše Evička. Pozorovala jsem ji posledních pár dnů, jak se stará o svoji Nanynku. Povídá mi, že pláče, potřebuje důdu. Houpe ji v kočárku, zpívá jí halí belí. Hledá lahvičky, lžičky a talířky. Pečlivě ji krmí, sem tam také sama ochutná a hodnotí, že jídlo má dobré. Učí se ji vysvléct, dávat jí plenku. S oblékáním je to poněkud horší. Docela zvládne nasazení botiček. Kalhoty a kabátek jsou nad její síly. Nezbývá než povolat posily.

A hádejte koho přitom napodobuje nejvíc? No přece mě. Poznávám svoje gesta, melodii písniček a některé zvuky. Poznávám, jak Evičku uspávám, jak jí připravuju oblečení. Poznávám svoje reakce, když se Evince něco nedaří. A někdy mi to leze pořádně na nerv. Je to holt moje dítě a aniž bych to chtěla, přebírá ode mne nejen gesta a slova. Postupně přebere i styl řešení krizí a další životní postoje. Jen doufám, že s některými nebude tak zápasit, jako já se způsoby svých rodičů.

S tátou byla o hodně míň, takže jeho způsoby ji tolik neovlivňují. Těším se, až s ní bude moci trávit víc a víc času a že si budem všímat i jeho ksichtíků.

Kulíšek měla bych změnit rod, ale pracovní název ponechám do porodu, už vytváří svoje vlastní hormony. Pomalounku si začíná budovat tukové zásoby, které bude potřebovat po celý život. Začíná poslouchat zvuky zvenčí a mě roste pupek.

Mažu pupek proti striím, i když tuším, že dědičnost mi podkopne moje úsilí. Využívám močák na plno. Maminy, už chodím častěji než Evuška a vyhlídky budou jen a jen horší. Šikl by se jeden pojízdný. Začínám se zakulacovat, mění se mi těžiště, hůř a hůř se mi nazouvají boty.

Mezi námi děvčaty. Nebaví mě sex. Ráda se ponořím do chlapovy náruče, ráda s ním sdílím pohyby našeho broučka. Ale nedej bože, když se mě vyzývavě dotkne. Pomalounku zahazuju normální podprdy. Ze všech vyrůstám. Pro mne opravdu tragedie o třech dějstvích.

Dělám si zálusk na novou těhu halenku. Vybírala jsem na bazaru, ale nic mě nezaujalo. V obchodě taky ne. Růžovou barvu fakt nemusím, už tak si připadám dost sladce s druhou holčinou v bříšku.

Přemýšlím, kdy vytáhnout výbavičku po Evince a začít chystat. Bude toho chystání trochu víc. Nejdřív se musíme přestěhovat. Jak to máte v plánu vy?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 01.03.07 12:01

první..! to musí vypadat jako že celé dny sedím u PC a čekám na deníček

Michalka je od neděle u babi a dědy, za chvíli by ji měli přivézt.

Co je to „normální podprda“? Já celou dobu zůstala v těch kojících..bohužel, bojím se, že na další období kojení si budu muset koupit větší..zatím vyčkávám.. se pak nechci vůbec vidět.

Ad oblečeníčko pro mimi- pořád si říkám, že už se na to budu muset taky vypravit, ale odkládám to, fakt se mi nechce. Nevadí mi praní a žehlení, ale to třídění.

Včera jsem byla na semináři „úrazy dětí a první pomoc“, samozř. jsem to absolvovala v životě už několikrát, tahle paní byla fakt super, měla moc přehlednou prezentaci. Asi vlivem toho jsem dneska koupila uzamykatelnou lékárničku. Máte? Prý je to jedna z nejčastějších chyb v domácnostech, absence uzamykatelných skříněk. Už asi měsíc mám na seznamu: dvě skříňky (s klíčkem) na čistící prostředky.. a ty zatím nemám… chtěla bych je dát na WC, takže musí trošku slušně vypadat.. nemáte tip kam pro ně jít? Aby byly větší, musí se toho tam dost vejít.

Mmch, dneska má manžel narozeniny, tak vymýšlím co mu uvařit.. skoro se i bojím, že to skončí tím, že půjdeme zase do restaurace. Vaření mi teď nějak moc nejde…

Přeju všem miminkám, nejen těm v bříšku, ať pěkně rostou. Jo, a my už neříkáme Vetřelec, ale Verunka, už se tak nějak víc stala členem naší domácnosti…

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.03.07 08:40

Kulíšek stále zůstane součástí mého slovníku.To víte, s holčinkou mi to jaksi nedošlo…

Normální podprda je pro mě ta, která nemá odklápěcí přístup. Ještě existuje těhupodprda, která má zesílená ramínka a nějak líp drží. V měm případě je to skoro jako obyč podprda. Váhám. Ještě mám dvě do kterých v poho vlezu…zatím to jde…až to přestane jít, zvážím, kolik mi zbývá do začátku koja.

Holky je vidět že nejen u nás je šrumec. My se blížíme k akci kulový blesk.

Vložit nový komentář