Zasloužilé maminy 17 - Holčičí a klučičí

Těhotenství

Řeknu vám maminy a tátové, že stále váhám nad pohlavím našeho miminka. I když si myslím, že výhra je už jen to, že je zdravé, stále nemůžu uvěřit tomu, že čekám holku. Jako kdyby se stal nějaký trapný omyl. Berte mě samozřejmě s rezervou.

Pátrala jsem po příčinách svých rozpaků a došla jsem na to, že bych ráda viděla i jiné chování než to holčičí. Jisté zkušenosti s dětmi mám a vůbec si myslím, že rozdíl mezi holkou a klukem není dán jen vrozenou povahou a dalšími vlastnostmi, ale že jej skutečně ovládají hormony. Jak jsem kdysi zhlédla v dokumentu, chlapům se díky testosteronu lépe orientuje v prostoru. Jsem jasný důkaz toho, že mě ovládají hormony ženské. Jsem schopna přetnout i mimoběžky. O parkování se raděj nezmiňuju.

Holky jsou uječené. Mají svoje výhody, pravda. Lépe zvládají hygienu, v dospělosti jsou schopny věnovat se dvěma i více činnostem naráz. Dokážou vyhmátnout systém a dávat věcem řád. Ale častěji pláčou. Jsou více emotivní a takové vlezlé. Častěji očekávají hodnocení a pochvalu.

Kluci jsou větší živlové. Podle mě to mají o hodně jednodušší. Že by to bylo jejich mozkem? Funguje jinak . Za volantem jsou často pány silnice. Mají lepší odhad i prostorovou představivost. Lépe analyzují problém. Ale nedej bože, aby se úkolů vyskytlo více najednou. Jsou upřímnější. Prosazují raději svůj názor, než aby jej sladili do názorů okolí. Občas jsou schopni dlouhodobě žvatlat o nesmrtelnosti brouka, dokud neodkryjí všechny aspekty.

Jsem moc ráda, že naše miminko je vpořádku a doposavad se zdravě vyvíjí v mém bříšku. Snad proto, že první holčička je taková typicky ženská chůvička, jsem toužila po harmonii s klukem. Tak jako je obrazec jing a jang, byla by naše rodinka dokonale harmonická s poměrem mužských i ženských sil.

Co tedy Kulíšek dělá? Často spinká a hodně nasává z plodovky všechny živiny. Roste, přibírá, aby měl z čeho žít. Sluch už má skoro dokonalý. Očička bude muset ještě hodně cvičit a co se týče dýchání, tak tam se pokouší o první náznaky pohybů. A že ho na světě bude hodně potřebovat. Co mě uklidňuje nejvíc, jsou pokroky naší medicíny. Kdyby se nedejbože něco stalo, naše miminko už by mělo velkou šanci žít. A to je hodně uklidňující.

Máma končí druhý trimestr. Sranda končí. Teď moudrá květena, chytrá příroda to moje těhu trochu znekvalitní, abych se nejenže připravila na nedokonalý spánek, ale i na vypuštění tvorečka na svět. Budu se víc a víc podobat slonici. UF. Jediné období, kdy můžu bez obav, ale mírně kontrolovaně přibírat. A ještě mě za to budou chválit.

Na tátovi se stávám víc a víc závislejší. Což mě trochu štve, ale doufám v jeho oporu při porodu. Na tvorečka už se pomalinku připravujem. Dobře si pamatuju, že posledních šest týdnů už se mi nedařilo něco připravovat. Tak zatím v představách umisťujeme postýlku, přemýšlíme o dalším vybavení a já se pomalu rozmýšlím, kdy si vyzvednu věcičky, které jsem uložila na dno nebo prozatím rozpůjčila.

Těším se na zprávičky, co nového u vás holky.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 13.03.07 19:55

Ahoj LinkoK,
vyhoda je opravdu mit zdrave dite! Chlapecek i holcicka potrebuji pomuchlovat, pohladit, pochvalit, bez rozdilu…
Preju ti pekny zbytek tehotenstvi a krasnou zdravou holcicku.  

R.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 13.03.07 21:28

Jé děkuju za přání. DOcela mě to povzbudilo a matička příroda to ještě nějak zařídí, že až uvidím toho drobka u sebe v náručí bude mi všechno jedno, budeto moje milované dítko :D:D:D V srdíčku mám místa haba kuk ;)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.03.07 08:39

Linko, já tě tak nějak i chápu.. já si od začátku říkám, že čekám holčičku- a být to kluk, musela bych si taky chvíli na tu myšlenku zvyknout.  Ber to z té lepší stránky. Holky jsou fakt víc samostatné, využiješ oblečení, které už doma máš, tudíž ty „volné“ finance můžeš holkám dopřát jinde, prostě já v tom vidím samé výhody. A manžel se u nás taky moc těší, že bude doma babinec, že třeba pak dostane ještě i další pokus na kluka..
S tím přibíráním bych to nekomentovala, teď už se děsím toho jak večer půjdu spát a jak si zase lehnu, abych přežila. Má to jednu velkou výhodu-manžel začal v noci dobrovolně (a sám od sebe!) chodit k Michalce když ta zavolá do chůvičky, že něco potřebuje. Chudera má teď příšernou rýmu, tak občas hledá kapesník, nebo klasicky spadlého plyšáka.. prostě každou noc se něco najde.
Byly jsme v pondělí koupit jarní botičky, nic moc - Míša má vysoký nárt, takže jí jentak něco není. Chtěla jsem koupit dvoje-jedny na lítačku, druhé mezi lidi.. ale nic moc se mi nelíbilo, vzala jsem jen jedny a doufám, že brzy seženu ty druhé. A to fakt nejsem nijak náročná-není až tak důležitý vzhled, jako to, aby fakt seděly a byly kožené.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 14.03.07 11:46

Mám jít ve čtvrtek na kontrolu k dr, už by tam měly být i výsledky cukr testu. Do toho se stěhujem. Mám trochu ze všeho nervy. Minulý týden jsem deníček vynechala a o spaní si nechávám zdát. Jsem starý nervák a tak mi to v noci moc nejde usnout, když mě Evka probere.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.03.07 18:07

tys už byla na tom testu na cukrovku? kamarádka, co je stejný tt jako my, také.. na mě asi Dr nějak zapomněl..

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.03.07 18:15

Ahoj holky,
taky se přidávám k maminkám, které čekají druhou holčičku. Taky jsem byla tak trochu připravená na toho kluka, ale holčička mi nakonec udělala taky radost. Taky se snažím v tom vidět ty výhody. Největší radost z toho měla naše prvorozená, která o klukovi nechtěla ani slyšet. Tatínek tvrdil, že je mu to jedno, že když to bude stejná šikulka jako Melika, tak bere zase holku, ale myslím, že doufal trochu v kluka (ale nepřizná to). Já si myslím, že do života to není vůbec špatný mít sestru, sama mám bráchu o 5 let mladšího a celoživotně jsme se moc nesešli. Když byl malý byl hrozný zuřivec a potom jsem mu mentálně hrozně utekla, v dospívání si ke mě chodil pro rady, ale teď je mi dost k ničemu. Malou mi nepohlídá a své problémy s ním stejně moc rozebrat nemůžu, takže sestra by nebyla vůbec k zahození. Holky jsou líp ovladatelný a vychovatelný, horší bude asi ta puberta. Já mám kamaráda a ten chtěl mít velkou rodinu a má 5 moc šikovných holčiček :o).
Takže pánbůh zaplať za zdarvý miminka !!!!!
Eva a Melika

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.03.07 20:04

5 holčiček to musí být nádhera! ve vedlejší vsi měli 4, pátýho kluka..
manžel má dvě starší sestry (měl tři, jedna bohužel už zemřela), mají k sobě blízko, vidím, že je to fakt jiný vztah než bratr a sestra.. tím jak je on o hodně mladší, mají k němu takový pečovatelský vztah, takže nemůžu posoudit jak by to bylo kdyby byl třeba o rok od nich.
U nás se všichni na holčičku moc těší, už se o ní mluví jedině jménem, takže super! Už aby tu ta naše princeznička byla! Jen ať to zase není moc brzy, moc by se mi líbil třeba 15. červen…

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.03.07 21:00

Mě by se zase líbil 19. červenec mám totiž narozeniny a můj táta taky a tak by to už byla třetí generace narozená ve stejný den. Mám termín 25.7. tak trochu doufám :o).
 Eva

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 14.03.07 21:10

Ahoj holky!
U nás je situace jiná, dítko bude mít přadové číslo 3, máme holku a kluka, tak nám je to v podstatě jedno. Asi si to ani nenecháme říst. O malinko raději bych ale kluka. Tak nějak by mi to víc sedlo do naší rodinné konstelace. Zatím je mi šíleně blbě (jsem 9tt), ještě víc než mi bylo se Štěpou, ale pleť mám OK (na rozdíl od těhotenství s Eliškou), tak uvidíme, jestli to ten kluk bude. Obě svoje děti muluju, ale už teď vidím jakýsi zárodek těch spojenectví táta-dcera kluk-máma. Tak další kluk by nás dal s Elou víc dohromady. Musely bychom proti třem chlapům držet při sobě:)
Mějte se báječně
Katka a spol.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 15.03.07 14:44

Ahoj LINKO /> zaujal mě název deníčku, tak jsem sem mrkla. Taky já čekám druhé mimi - a bude to opět KLUČINA!! Už mám doma jednoho sedmiletého chlapce, který je zrovna letos prvňáčkem. Takže tak jako tys přemítala nebo přemítáš o dvou holčičkách, tak já zase o dvou chlapcích :-))))......no, upřímně řečeno, já to tušila, že to bude opět kluk a jsem ráda. Totiž: jak srovnáváš holky a kluky, jing a jang apod., tak chci říct, že nelze jednoznačně říci, jestli to či ono pohlaví je víc „živel“ nebo „uječená“ apod. Můj první syn teda rozhodně žádnej živel není, je to kliďas jakých je mezi kluky málo. Záleží od povahy dítěte - ať je to holka nebo kluk, to je fuk, hlavně že to bude zdravé. A záleží taky na nás, jaké jim doma připravíme prostředí a jakým trochu „směrem“ je budeme v životě navádět nebo co jim budeme jako první ukazovat.  A to, že miminka jsou roztomilá, ať je to chlapec či děvče, tak to snad chápe každá z nás, že když se na nás usmějí, podívají těmi svými kukadly a uchopíme je za ručičku, tak je to stejně něžné, ať je to holka nebo kluk. Jak píše jedna holka tady přede mnou - i kluci potřebují pohladit, vzít za ruku, občas „pusku na pusku“ (to je náš výraz :-)))), takže buďme rády, že mimča budou zdravá :-))))
Ahoj, Gerberka

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 15.03.07 21:37

pusku na pusku.. to je krááásný

moje zlatíčko dneska spinká u tety, vyžádala si ji, že máme vypadnout do kina a nestarat se o vyzvedávání.. takže vegeeet.. mmch, Vratné láhve jsou fakt moc hezký film, už dlouho jsem si tak neodpočinula a nepotěšila se. Doporučuji

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 17.03.07 10:27

Ahoj Linko i ostatní maminky,
jsem vaším pasivním pravidelným čtenářem, dnes mám ovšem něco, o co se musím s LinkouK podělit :)))
Nezáleží na pohlaví, co se myšlení týče, mrkni sem: http://pajanek.invite.cz/mozek.html

Mně vyšlo, že jsem chlap jak vyšitej :))))
Přeji pohodový poslední trimestr,  

Verča

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 17.03.07 19:46

Verčo,
dík za odkaz. Skvěle jsem se pobavila, páč jsem jako vždy univerzální mozek, takže dobře chápu obě strany.

Možná proto, že jsem ženská, mám ty chlapy prostě radši :D:D:D

Hezký den všem.
Linka

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 21.03.07 20:31

Ahoj Linko,
něco ze druhého břehu, 
mám dva kluky a přesně tyto pocity,jenom na opačné pohlaví, mě napadaly a musím říct,že napadají…nějak mi zase uvnitř chybí ta holčička…Moji kluci jsou kluci se vším všudy,zajímají je všechna motorizovaná vozidla v našem okolí, nejraději by si prohlíželi jenom technickou naučnou literaturu a já se cítím nějak ztracená…prostě těžko se mi jásá v jeden den už nad šestým kamionem,co kolem nás projel…Manžel se raduje,že má dva mini chlapíky,co s nadšení vítají jeho práci,záliby…
Je pravda,že poprvé jsem hrozně moc chtěla chlapečka.A v po­rodnici jsem byla hrooozně hrdá))), že ho máme.Podruhé jsem při amnio už chtěla vědět pohlaví,takže jsem se s tím sžila:-) kdybych to nevěděla dopředu,tak bych asi zázela víc na holčičku - těhotenství jsem měla úúúplně jiné.Ale po druhém porodu jsem byla hrdá,že mám dva zdravé syny.A pořád jsem…Jenom mi pořád někde uvnitř ten ženský element.
Ale je pravda ta,že děti potřebují lásku a péči a pohlazení naprosto nezávisle na pohlaví.  

A třeba si vy nebo my ještě pořídíme další mimčo… Třeba někdy…
Tak co nejpohodovější třetí trimestr!

Vložit nový komentář