Zasloužilé maminy 19 - Školka? Školka!

Ostatní

Nevím, jak je tomu u vás milé spolumaminky, ale začala jsem řešit problém školky velmi intenzivně. Znám povahu svojí holčičky. Osobně mi nevadí, pokud mi zůstane na krku ještě další dva roky, ale pro její vývoj by byla školka tou nejvhodnější zábavou.

Nejen, že nás čeká práce s miminkem, ale také naprosto jiný režim. Nevím, jak se mu Evka přizpůsobí. Na některé věci je velmi konzervativní a má ráda rituály. Co mě trápí nejvíc? Její povaha. Je to velmi pohodová, klidná a opatrná holčička. S vrstevníky se sice setkáváme. Ale vždy je v dosahu maminka, u které jde najít oporu, a tak moje dcerunka nemá potřebu řešit případné konflikty sama. Moje dcerka by zkrátka se tam potřebovala životní lekci s dětmi. Aby se v kolektivu trochu rozkoukala a otloukla.

Jak to tak bývá, v době populačního útlumu se v našem městě spousta školek zrušila a budovy se prodaly. Město dokonce finančně zatěžují zařízení jako jsou jesle, a tak se dohodlo se soukromou společností o jejich pronájmu. Jinak by je bylo i přes jejich využití zrušilo. Zájem o školku je tu velký. U zápisu jsem se tedy ptala paní ředitelky, jaké máme vyhlídky na přijetí v polovině školního roku.

Téměř žádné. Náš požadavek bude pravděpodobně zamítnut, i když bych nastoupila v průběhu roku do zaměstnání. Máme tu velký převis poptávky. Raději přijmou dítě už od září, než aby blokovali půl roku místo. Možná se otevřou další dvě třídy pro děti školkového věku, ale záleží to na domluvě s městem a znamenalo by to pro nás docházku přes půl města. Nedávám si moc nadějí. Je mi jasné, jak se město zachová, když se snaží zbavit jeslí.

Na politice v našem okolí mi nejvíce vadí, kolik peněz se strká do sportu a na matky s dětmi, které by se chtěly vrátit do práce kašle. Sport přitahuje sponzory a zájem médií. Město se díky němu zviditelňuje. Opravuje stadiony a na provoz sežene peníze od sponzorů. Do školek se takoví sponzoři nehrnou. Na místo stovky zrušených pískovišť se tu sice objevilo pár dětských hřišťátek, které by měly vyhovět přísným evropským normám. Ale myslím, že tohle určitě nestačí. Ve svém okolí mám spoustu kamarádek se stejně starými dětmi, které se musí vrátit do práce, jinak přijdou o místo. My s Evkou to nějak zvládnem a můžu jen doufat, že příští rok u zápisu dopadnem poněkud lépe. Jak k tomu přijdou ty, které se vracejí do práce? Soukromé školky už teď jsou plně obsazeny.

Je mi z toho jednoduše smutno. Chci pro svou dcerku to nejlepší. Neměla jsem v úmyslu si šetřit práci a jedno dítě poslat do školky jen tak. Vývoj mojí dcerky si o dětský kolektiv přímo říká. Ale kde nic není ani smrt nebere, jak se říká.

Kulíšek je v 26 týdnu a v břiše mi v poslední době vyvádí doslova alotria. Točí se jako na kolotoči,k hnízdí se mi s oblibou poblíž močového měchýře a pravděpodobně přibývá na váze. Malou místnůstku u nás doma s přehledem navštěvuju na čurání častěji než Evinka a zácpa se zase hlásí ke slovu. Posouváme se spolu na pomyslné linii k poslednímu trimestru. A jako by mě to dítě chtělo dokopat k přípravám na svůj příchod. Ale já vytrvám, ještě se neplaším.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mroe
Extra třída :D 13126 příspěvků 27.03.07 22:08

Souhlasim, jsme na tom tak nejak podobne. Ja chodim do prace na castecny uvazek, ale od ledna bych chtela zacit na plny. Zatim kombinujeme babicky a jesle, na plny uz babicky asi neukecam. Tak jsme doufali ve skolku od ledna(dcera se narodila na konci rijna]. Naivne jsem obesla vsech 5 skolek v okoli, kam lze dojit nebo rozumne dojet busem(nemame auto) a to vcetne anglicke a jedne soukrome. Dve jsem vyradila hned, moc se mi nezdal personal i prostredi (v podstate je to jedna se dvema domy), anglickou vzapeti-neutahli bychom financne ani dva dny v tydnu, soukromou hned pote- nejsme v poradniku, nemame sanci, teoreicky tak za rok dva. Zbyla mi tedy jedna a do te jsem dneska poslala manzela na zapis. Vratil se s tim, ze nase sance jsou nulove- kdyz prisli, byli jsme asi 40. na 3O mist a to zapis jeste zdaleka nekoncil a zitra pokracuje. Mame ale stesti v tom, ze nase dcera chodi do jesli, sice zatim jen 5 dni v tydnu, ale i kdyz se to zezacatku jako draha sranda, ted se nam to stokrat vyplatilo- muze plynule pokracovat, uz nam ji nevyradi a az od tri let zacne chodit kazdy den, muzu i ja do prace na cely uvazek.Jen jedna vec me trochu mrzi, bude tam nejstarsi a jelikoz neni nijak pozadu, bude se mozna s kojenci a malymi batolaty nudit. Doufam, ze pristi rok uz nas vezmou, jen se desim toho, ze deti pribyva, skolek ale ne ( to si to ti urednici nedokazou spocitat?/kdyby vyplaceli mensi davky a vic podporovali matky, ktere chteji, ale nemuzou pracovat, vyplatilo by se jim to) Mroe.

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 27.03.07 23:11

Školka - tak tenhle problém začne být u nás aktuální za rok. Malá bude mít v dubnu 2008 tři roky. Nevím, jestli mám jít k zápisu už teď nebo počkat na příští rok. Bydlím na vesnici takže školka je zde jen jedna. Opravdu mě pánové ve vládě těžce pobavili s flexibilní mateřskou. Prý na tři roky to bude nejvýhodnější, ale copak já vím po narození dítěte, že budu doma 3 roky? Co když mě nevezmou zpět do práce? A než si najdu jinou tak co? A i kdyby mě do práce vzali, vezmou mi dítě do školky? Když ne, nemůžu nastoupit do práce, protože babičky prostě nefungují, jedna je moc stará na každodenní péči a druhá umřela. Situace v podstatě neřešitelná. Naše současná vláda pro rodiny s dětma opravdu nic nedělá. I jedináček začíná být v dnešní společnosti luxusem. No opravdu nevím jak to za rok vyřeším, ale tajně doufám, že mi malou do školky vezmou.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.03.07 23:51

Ahojki

školka: jaké krásné téma....... do školky jedině 1 rok před školou - a ani na to snad není nárok. Četla jsem nějaký článek (ani nevím kde), že pořízení si chůvy  vyjde v Praze na cca 24tis. měsíčně - takže u nás x 4 - a můžu jít dělat poslance (protože jedině tak si na chůvu vydělám!!!!!!!!!)

Sati: Jonášovi bude také příští rok v dubnu 3 - a do školky ho „preventivně“ přihlašuji už teď. Sice vím, že asi nemám šanci, ale o to je větší potom příští rok, alespoň tak mi to tady „vysvětlili“..

Takže já už přihlásila všechny tři - Lukáš je hlášen už od loňska, akorát vloni ho nevzali (bylo mu 3,5 let), takže doufám, že letos vezmou jeho i Lucku (té v září budou 3,5 roků), takže „nárok“ by měla… 

A když je nevemou - co se dá dělat, budou doma ještě příští rok se svým očekávaným sourozencem!!!! Akorát nevím, co s nimi budu pořád dělat? 

Věra TP 1.7.07 Lukáš 12/02, Lucie 03/04,0 Jonáš 04/05

 
mroe
Extra třída :D 13126 příspěvků 28.03.07 06:06

Jen k te chuve v Praze. Hledala jsem a pochopila jsem, ze si ji asi nikdy nebudeme moci dovolit, nastesti babicky to pochopily a ,ac nerady, hlidaji.Jedna to ma k nam 100km a druha vic jak hodinu Prahou. Chuva v Pze bere 100 / 130 Kc na hodinu. Kdyz by mela hlidat min. 9 hodin denne, spis 10(mam to do prace 45min), vydelam jako doktorka v nemocnici vcetne sluzeb asi tak stejne. Vzhledem k vzdelani a casu stravenem v praci mi to pripada neumerne, jen nevim, kde je ta chyba, u me, nebo u ni? Mroe

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15091 příspěvků 28.03.07 07:08

   ahojte holky,    když tohle ZASE píši, tak mám opět ten hnusný mrazivý pocit v žaludku a to už asi půl roku,co se tímhle tématem MUSÍM  zabývat :-(  syn bude mít v unoru 2007 3 roky  a musím v tomhle nejzašším termínu nastoupit do práce. potud dobré, ALE jsme  z Brna a místa ve školce nejsou.  vybrala jsem si nejprve maličkou školičku s názvem „zdravá školka“. hned u zápisu manželovi řekli, že nemáme žádnou šanci, je jim to líto :-((( snad příští rok…  ve druhé školce jsem už bojovala já. stále jsem opakovala při všech setkáních s pí ředitelkou, že PROSTĚ MUSÍM DO PRÁCE NA STOUPIT.  nakonec nás přijala s tím, že syn musí nastoüpit už v září. to bude mít 2,5 roků. prý takhle malé dítě ještě neměli a nedostane na něj žádné dotace  ( dle špatného právního výkladu jedné paní na školském uřadě v Brně :-((( ). o tohle totiž šlo - o peníze.  po přijetí jsem očekávala, že budu mít hroznou¨radost,ale ta se NEDOSTAVILA. Jen hrozný pocit, jak to můj syn zvládne. několik nocí jsem nemohla usnout,v podstatě doted na to myslím.
zkušenější maminky řeknou, že dítě si musí zvyknout. vím :-))  ale..... snad se obejdeme bez větších slziček ( i mých :-)    o městské politice ani nemluvím. Brněnské školky jsou přeplněné a nepředpokládám ani, že by chtěli otevřít novou školku…  Irias  

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 28.03.07 09:28

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale téma je pro mě víc než aktuální. Mně totiž syna na školní rok 2007-8 od září vzali. Jenže, v dubnu mu budou teprve dva roky. Přihlašovala jsem ho hlavně proto, aby mohl nastoupit v dubnu až mu budou tři, protože tak se to u nás prý praktikuje, že po dovršení tří let může nastoupit, pokud je přijat. No a najednou ho instituce chce už od září, to mu nebude ani dva a půl. Musím teda říct, že syn je šikovný - v pohodě se domluví, sám nají, pleny už nemá, ale třeba se nesvleče, neobleče… Navíc je ještě mamánkovský kojenec:-)))
Na hlídání mám kamarádku, která ho má dva dny v týdnu, když chodím do práce, takže závislák není, ale stejně mi to září přijde hrozně brzy. Tak taky nevím. Školkám zdar. Et z Květňátek 2005

 
Veru_27
Stálice 51 příspěvků 28.03.07 11:24

Ahoj,
tak koukám, že Vám vezmou dítě do školky už od 2,5 let. Můj syn bude mít 3 roky v červnu 2008, v našem okresním městě jsem obešla školky a v jen v jediné školce mi jsou dítě ochotni přijmout (dokonce „možná i o 2 měsíce dřív“ před 3. rokem, tj. od dubna 2008) za předpokladu, že si školku budu platit celý rok už od září! a budou mu tam jakoby „držet místo“ na těch několik měsíců. skvělá podpora maminek, jesle nejsou nikde v okruhu 30 km od našeho bydliště.
Veronika

 
majka11
Kecalka 236 příspěvků 28.03.07 11:36

Ahojky , jako bych viděla sama sebe před 3 lety když jsme řešili stejný problém se starším dítkem!!! U nás jen s tím rozdílem, že jsme se do školky dostali a to jsem fakt jásala. V září to ovšem začalo- Matýskovi byli necelé 3. roky, to jen podotýkám a nebzl žádný velký mamánek. B yl to jeden velký stres a horor! A to pro všechny zůčastněné. Měli jsme 2. měsíce než bych do práce nastoupila na plno. Dopadlo to ovšem úplně jinak. Z pohodového klučiny se stal uzlíček neštěstí a nervů. Když si vzpomenu na to trhání ručiček od branky, od dveří a od všeho čeho se dalo chytit, tak ještě teď bulím jak želva!! PO 14,dnech pomalu přestal mluvit, v noci se budil a prosil ,že do školky nepůjde. Když to schrnu, vydržela jsem to měsíc!! Pak jsem to vzdala, vpráci oznámila, že nenastoupím a bylo to!! Matýska jsem z toho dostávala tak čtvrt roku a výčitky z toho mám doteĎ. Přišla jsem sice o práci a kupu peněz, ale taky jsme to přežili. Kupodivu ve 4. letech do školky nastoupil a nebylo to tak hrozné- prostě dozrál. Jen jsme museli změnit školku, naštěstí nás „vyměnili“ s jiným dítkém. Hlavně teď nechci, aby si někdo myslel, že poučuju, že malé děti nemají jít do školky, to ne, jen píšu naši zkušenost. Je to silně individuální, ale u mladší dcery to určitě neuspěchám.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 28.03.07 13:11

No, to je ono. Já jsem právě rozhodnutá, že násilím ho tam dávat nebudu. To mi za to prostě nestojí. Naše školka je ve střediskové obci, nic moc se neplatí, takže to hodlám dělat postupně. A buď to půjde nebo ne. Manžel ze školky utíkal, tomu museli v době socialismu sehnat hlídací babičku, já jsem byla zas vyloženě šťastné školkové dítě. Takže uvidíme.  

Jen by mě zajímalo, když je syn přijatý od září a dosud mu nejsou tři roky, opravdu tam musí nastoupit? Hodlám se na to ještě přeptat, ale jen jestli někdo nevíte?
Díky Et

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 28.03.07 13:23

téma do pranice, nežiju teď ničím jiným..
ale vzhledem k tomu, že Michi je srpnová, tak není skoro šance.. leda prý na odpoledne-tj. dovedu ji tam na oběd, ona se nají, jde s dětmi spát (co to je? půl roku doma už nespí a tam by tím měla začít?) a pak si hodinu hraje.. pak si ji musím vyzvednout..
Ve druhém městečku kousek od nás je prý šance větší, ale jen o pidikousek.
Holky, mě to tak štve! Snad si založím školku soukromou.. vypadá to jako dobrej podnikatel. záměr se současnými plány vlády, ne? Nechci se svýho dítěte zbavit, ale vzhledem k tomu, že u nás na vsi fakt děti nejsou, nějaké kámoše jí sehnat musím. A u nás kroužky pro děti v jejím věku nejsou.. jsou pro 1-3 leté, pak díra a pak zase pro školáčky.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.03.07 14:10

Et, chodit nemusí a přesto může byt v evidenci - jen počítej s tím, že budeš platit měsíční registrační poplatek - kolem 200-300. A chodit může začít klidně už v dubnu.
 Lesina

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 28.03.07 14:12

Ahoj,
včera jsem byla s dcerou u zápisu, v lednu 2008 jí budou 3 roky. No, nepochodily jsme,děti mladší tří let u nás neberou a v průběhu roku děti taky neberou, teoreticky by to prý šlo,platit školkovné už od září, ale radši prý dají přednost dětem, které nastoupí už od září, takže prakticky nulová šance. Tak jsem chtěla dceru zapsat od září 2008, abych měla jistotu, že aspoň pak jí vezmou, ale to prý nejde, musíme přijít až za rok, a to neví jestli bude místo…
No hrozná situace, babičky ( hlídací ) nemám, do práce musím nastoupit, je to na palici, asi skončím na pracáku a budou z nás sociálové, protože fakt nevím, jak to dopadne…
 Andrea

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 28.03.07 14:14

Lesi, školka je obecní a díky osvícenému starostovi zadara. Platí se jen jídlo. A už nebo až od dubna? Asi až viď? Takhle bych to nějak viděla, třeba od září na jednou týdně, pokud to půjde, tak zvyšovat a v dubnu bude školkáček jak vyšitý - no maluju si to ideálně, že..
 Et

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.03.07 14:25

To maluješ :) Moje dračice Ada školku upřímně nemusí… Teď jsme se přestěhovali, a tady ve školce místo nebylo - tak jsem s nima doma… Snad od září a ideálně půjdou obě teda Pepi jen na pár dní občas - abych ji sebou nemusela vláčet k lékaři s miminkem…  

L.  

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 28.03.07 18:44

Zítra je u nás zápis do školky, tak tam zkušebně vyrazím, Petra má 3 roky až v dubnu 2008, tak jsem zvědavá jaký ortel mě čeká. Zítra dám vědět.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 28.03.07 21:30

Ahoj holky!
My měli štěstí v neštěstí… Eliška je únorová a u nás v Hostivici ji od 3 let nevzali (nota bene, když už jsem měla půlročního Štěpu), ale vzali ji v úžasný školce na Praze 5. Je to integrovaná školka, kde mají část postižených dětí (ale jsou to třeba jen děti hyperaktivní nebo se špatnou výslovností…). Malé třídy, individuální přístup, spousta akcí (hipoterapie, divadla…). Žádná televize… Super. Jen to dojíždění. Ráda bych aby tam chodily i další mé děti:) (Štěpán a to v bříšku), tak musíme podle toho pomalu vybírat i školu pro Elišku. Jsou jí sice teprv 4, ale ono to tak rychle letí… Nechci totiž, aby každé dítě chodilo do jiné části Prahy a já se nestala celodenní taxikářkou.
Elišku jsem chtěla dát od 3 let, protože už to taky vyloženě potřebovala a celkem si zvykla. Teď je tam spokojená a já si aspoň trochu mohla užít samotného Štěpu.
Tak hodně štěstí a pevné nervy při výběru školek! Je to běs, zvlášť když člověk není typ, co by slyšel na výzvy k úplatkům…
Katka a spol.  

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 28.03.07 21:41

Ahoj holky,  

taky se přidávám ke školkové diskusi. My jsme měli velké štěstí ačkoliv jsme z Brna a já stále ne mateřské, tak mi malou do školky už v letošním roce vzali. Nastoupila když jí byly necelé 3 roky (je narozená v prosinci) ze začátku chodila na 5 dní v měsíci, což bylo nic moc. Kolem třetího roku začala do školky chodit hrozně ráda a každý den se tam těší. Máme bezva paní učitelku a program mají nabitý. Takže jsme měli dvojnásobné štěstí. K tomu tam chodí plno jejích kamarádů. Takže moje zkušenost - 3 roky jsou ideální věk a nevím proč se to láme a malá si v kolektivu hrozně zvykla. Důležitá je hlavně učitelka, aby jí to bavilo a měla chuť do práce s dětmi a potom je školka přínosem. Jen mít to štěstí a být přijat !!! Naše paní ředitelka to loni dělala tak, že brala děti podle toho jak přišly k zápisu (heslo - kdo dřív příjde, ten dřív mele), dále upřednostňovala děti ze čtvrti a potom samozřejmě předškoláky.
Držím palce, aby Vám nějaká dobrá školka vyšla - tu naši v Brně na Vinařské mohu jen doporučit.
Zdraví Eva 

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 28.03.07 22:47

Holky, překvapujete mě, jak jste se s komentáři rozjely. MOc mě uklidňuje, že v tom školkování nevězím sama.. Na vesnicích je situace trochu lepší, místa ve školce jsou.

Uvidímě za rok, já si moc šancí nedávám, ale snad si mě zapamatovali a vyjdou mi příští rok od září vstříc.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15091 příspěvků 29.03.07 07:42

samozřejmě, že bude mít 3 roky v unoru 2008 !!!  holt, ta mateřská :-))) irias

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.03.07 08:33

Linko, tak si dovolím odporovat-u nás bych spíš umístila Michi ve městě než tady na vsi. Fakt. A to ještě dělají to, že i v průběhu roku dítě klidně vyřadí, když potřebují umístit dítě rodičů, kt. chodí do práce.
To víš, téma jsi zvolila aktuální, tak píšou i lidi co většinou na deníček nereagují.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 29.03.07 10:25

Jo holka, asi záleží i na regionu. Právě jsem mluvila s babičkou u nich ve školce by mi dítě vzali hned. Ale jezdi s ním 400 km. :D:D

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 29.03.07 10:56

Takže píšu jak jsem slíbila. Právě jsme se vrátili ze zápisu do školky - a byli jsme úspěšní - hurá !!!!!!!!
Malá má 3 roky až v dubnu 2008. Vzali mi ji od září a nabídli dvě varianty. Buď budu platit do dubna udržovací poplatek 90,– Kč měsíčně, nebo můžu malou dávat do školky na 5 dní v měsíci na 4 hodiny s tím, že oběd by tam neměla, protože pro děti do 3 let se vaří podle jiných norem, takže před obědem domů. Předpokladem je, že dítě je samostatné, chodí samo na záchod a umí se najíst a napít z hrnečku. Tak doufám, že se přes léto zbavíme těch plínek, abych ji tam od toho září mohla aspoň na těch pět dní dávat, aby si pomalu zvykala, i když pro naši malou školka cizí není, chodím tam s ní každých 14 dní na odpoledne - máme takový klub maminek. my podrbáme a děti si pohrají. Dneska u zápisu to probíhalo tak, že my jsme vypisovali papíry a bavili se s učitelkou a malá si tam suverénně hrála s hračkami, jako by byla doma. Měla jsem z toho fakt radost. Tak doufám, že se jí tam bude líbit, i když tam budeme chodit pravidelně.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.03.07 12:16

Sati, tak to gratuluju! je to fakt divný, že někde vezmou i takhle malé dítě, jinde se i větší děti nedostanou..
My budeme referovat až příští týden, to je zápis

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 29.03.07 12:21

Ahoj,taky u nas hpdně aktualni tema.Malej bude mit 3roky v dubnu 2008.Zapis je u nas v polovimě května tak to asi taky zkusim jestli mně ho nevezmou třeba od zaři.
Jinak tady je taky nedostatek školek a taky se občas stane,že vyřadi mladši ditě,aby měli misto pro pracujici rodiče.

Sati,gratuluju,na­kopla si mně,že ten zapis letos zkusim.

Dana

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 29.03.07 13:46

Danuško není zač, a je fakt, že by si naše dvojče měla taky přihlásit :-)

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 29.03.07 13:49

sati,přemyšlela jsem,že je to rok dopředu a do prace se jak víš zatim nechystam.Ale zkusim to.Pokud ho vemou jen dobře.Mezi dětma je spokojeny a v okoli bohužel vrstevniky nema.

d

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 29.03.07 14:19

Ahoj Linko a spol.,
našeho menšího jsem byla taky zapsat, duben 2008 mu budou tři roky.Vzali nás,ale je to jenom díky tomu,že jsme vesnice.A to už teď sem dojíždí maminky s okolí.Plánuji,že bych ho od dubna dávala na zvyknutí,aby od září to pro něj nebyl takový šok.To se vrátím do práce.To bude asi pravá dovolená-co já budu dělat,když v optimálním případě bude starší ve škole a mladší ve školce?Asi si užiji poslední volné chvíle MD před nástupem do práce.
Asi je to opravdu dobrý podnikatelský záměr - školka.Jenom by mě zajímalo - kolik je školné v soukromé školce?
U nás je pouze 200,– plus jídlo, tj.j 25,./den.Ale je to docela vykoupeno množstvím dětí ve třídě.Když tam někdy přijdu a je jich tam 30,tak se mi to zdá šílené…Nějak se  mi přestávají líbit veškeré reformy,co se dělají v poslední době  ve školství.
Rozhodně nejsou pro děti:-(
Tynda a kluci    

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.03.07 15:52

Tyndo, netuším jak jinde, ale co říkaly kamarádky, kt. už na zápisu byly, mluvily taky o cca 26-28dětech ve třídě.

Já dneska potkala pí ředitelku ze školky, kam Míšu nejdu zapsat, ale schovávám si ji v záloze. Prý vzali všechny děti a ještě pár míst je, pro opozdilce. Když přijdu tak v květnu, mohla bych (prý) mít šanci. Kéž by! Michi se denně na školku ptá..

 
mroe
Extra třída :D 13126 příspěvků 29.03.07 16:29

Zavidim, u nas je udrzovaci poplatek temer 400Kc a jeste jsem zjistila, ze predcasne jasam, ze mi dite sice nevzali do skolky, ale aspon muze zustat v jeslich - ted jsem se totiz dozvedela, ze chteji ty jesle zrusit!!!!!!!!!!! No chapete to? Ted se tu postavila dve nova sidliste a jeste se stavi, bydli tu vesmes mlade pary, tesne pred zalozenim rodiny a vetsina ma babicky kilometry daleko. Ja myslela, ze spatne slysim. Jesle i vsechny ctyri skolky praskaji ve svech, moje dite se do ni dostane az skoro ve ctyrech letech a oni maji jeste tu drzost chtit jesle zrusit..... no, ja nemam slov. Asi nikdo v zastupitelstvu nema deti nebo vnoucata. Uz se podepisuju pod petici, ktera se zrovna pripravuje. Mroe

 
mroe
Extra třída :D 13126 příspěvků 29.03.07 16:40

Jo, jeste ke skolnemu v soukrome skolce - u nas v Pze je to 2000+ jidlo a ev. krouzky. V normalni statni je to asi 500+jidlo a krouzky, aspon u nas. Ale u nas je soukroma jeste nepruchodnejsi nez statni, je totit pry o dost lepsi… mene deti a vic se jim venuji, chodi casteji na vylety..... Mroe

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 29.03.07 18:07

Tak už to mám černé na bílém, odpoledne jsem obdržela papír o přijetí - od září je malá školkáč. Jinak u nás je školkovné na půl dne 140,– Kč a na celý den 210,– Kč + jídlo. Takže asi dobré.

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 29.03.07 19:32

Sati,ještě jednou gratulace.
Ja jsem se dnes bavila s učitelkou a ta mně tvrdila,že stači podat přihlašku přišti rok.Jenže mně se to zda pozdě.Do prace se sice nechystam,ale pokud by se po třeticvh narozeninach vyskytlo něco slušnějšiho tak jsem samozřejmě ochotna nastoupit.
Takže si asi pro:,–(im svou a přihlašku podam už letos

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 29.03.07 19:33

Sati, já se to dovím až někdy v půli dubna oficiálně. Snažím se nedělat si hlavu, ale příští rok se budu hodně snažit o přijetí. Určitě.

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 03.04.07 08:10

Dneska jsem se byla ptat ve školce kvuli přihlašce a pod.
Do školky jako školky mně ho ještě nevezme,ma moc prtacujicich matek,ale vezme mně ho do nejmenši třidy.Prostě z jesli udělali školku ,ale s jeslovymi pravidly.Dokonce ho chtěla vzit hned.TAk to jsem odmitla,ale domluvili jsme se předběžně na zaři.Jsem z toho v šoku.Čekala jem problemy a ono tohle:-DDDD

Dana

Vložit nový komentář