Zasloužilé maminy 23 - Óda na chlapa

Těhotenství

Věci se u nás začaly hýbat. Přišly penízky za daně, takže se zvesela nakupovalo. Velké postele s nočními stolky, komoda pro mimi a teď se to všechno sestavuje. Samozřejmě, že ne samo. Velkou zásluhu na tom má můj milý zlatý manžel. Musí mě moc milovat. Stará se o moje lepší spaní. Sice se včera uléhání posunulo na půl jednou, ale ta balada v nové postýlce na nové matraci.

Víte, mnohokrát jsem se zamýšlela nad tím, jak je takový správný chlap důležitý. V těhotenství mám aspoň já co dělat se zvládáním svých hormonů. Obzvláště záchvaty bezmoci a obavy z blížícího se šestinedělí mi připomínají, jakou oporou mi ten můj chlap byl při předcházejícím těhotenství. Absolvoval porod. Ne, že by byl v pohodě, přestříhával pupeční šňůru nebo fotil akční seriál. Pro mě však akční hrdina Van Damme je menší klasa než on. Držel mě za ruku. Hlídal mi prostředí, zvládal se mnou moje předporodní komplikace. Uklidňoval mě, i když toho sám měl asi dost. Pomáhá doteď s naším prvním dítkem a obě ho milujem.

Mezi námi, teď vám sdělím pro mne něco dost intimního. Po porodu jsem si přišla strašně použitá. Nevím, jak jinak to nazvat. Všechno mě bolelo. Na milování či nějaké hrátky ani pomyšlení. Asi nejsem jediná, komu se rozjely stehy a v šestinedělí léčil ještě tahle zranění. Na duši mě to bolelo moc. A ten můj chlap mě podržel. Jemně s trochou nátlaku mě donutil mít zase radost ze sexu.

Máme mezi sebou drobné spory, občas se i názorově neshodnem. Ale stejně holky, miluju ho. Je na něj spoleh. A když si vzpomenu, jak se chová v opravdu vážné situaci, nechce se mi měnit.

Evinku si čím dál víc připravuju na příchod miminka. Už jsme prohlížely pidivěci. Zatím nejsou vyprané, protože komoda ještě není sestavená. Už se bavíme, že postýlka nepřijde do pokojíku, ale poblíž maminky, kdyby v noci mimi plakalo, aby ji nerušilo. Zatím na mě sama zkouší miminkovské kňourání a nechává se obletovat.

Kulíšek s sebou hodně mele posledních pár dnů. Jako by věděl, že brzy pro něj nebudu mít dost místa. Dokáže prý používat všechny svoje smysly a hlavně poznávám, že vnímá a poslouchá můj hlas. Začínají mu růst vlásky a kůže mění svou načervenalou barvu. A váha bud kolem kila a půl. Můj 30. týden těhu nejde přehlédnout. S rozežraností už si to snad nikdo neplete.

Mamka stále nechystá poro zavazadlo. Jako bych měla obavu, že když bude taška v koutě, přijde to a nebude cesty zpět. No nejsem já prdlá? Stejně jednou Kulíšek musí ven.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 26.04.07 16:38

Taky musím dneska pět ódy na našeho tatínka :)
Sklátila nás střevní chřipka - tedy jen holky a mě, taťku ne - a tak se o nás staral, i na pohotovost nás odvezl a dokonce ani moc neremcal, že hrozí znečištění auta (proběhlo to dobře, mně stihl pokaždé zastavit a Pepi poblinkala jen ručník, krerým jsem ji i s autosedajdou omotala…) Mimochodem, nenávidím noční zvracení do příkopu!!! Já měla díky taťkovi možnost dospávat síly až skoro do dvanácti a o holky bylo postaráno - unikly mu jen maličkosti dávkování léků (smecta do tří deci vody), stravování (mléko pro blinkající dítě) nebo v oblékání - Ada měla tepláčky Pepi a Pepi Adinu mikinku :) Ale to všechno není důležité - důležité je, že jsme to zvládli.  A teď se mi pere poslední pračka - takže i následky jsou už odstraněny…  

Přípravy na miminku u nás zatím neprobíhají ale je znát, že jsem už na konci druhého trimestru. Moje těhu obtíže mizí, takže mě chytají roupy, co kde udělat a dokonce si říkám, že ještě stihnu vymalovat předsíň. Já vím, že jsem cvok, ale mě to baví a je to jen malinká místnost - a tak si už v duchu vymýšlím, jaká barva by byla ta správná - a totéž u obýváku - ale tam je jasno, že malování proběhne až po příchu dráčátka na svět. Obývák je přeci jen veliký…  

Chystám se na testy na cukrovku - Měla jsem po Adě i po Pepi po porodu, protože bylo obě veliké. V těhu s Pepi jsem je odmítla, ale teď na ně asi půjdu - přeci jen mám tělo u třetího těhu už řádně zhuntované… A holky budou na pár dní u babičky - taže na ně bude i prostor… A třeba bude dráčátko menší než holky, takže mi je v porodnici nebudou opakovat.  

Miluju tyhle teplé dny - konečně máme možnost být venku na zahradě a tak si jí užíváme plnými doušky - je to fakt paráda.  

Lesina

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.04.07 19:47

JO Lesi, ještě že ti chlapi někdy jsou . Véna jede potřetí tento týden do prahy. KOmoda pro mimi má poškozený díl, tak ji jel vyměnit. SIce se pěkně nasral, ale co by pro miminko a mě neudělal..já budu moci začít prát mimi bodýčka.

Porad, některá jsou zažloutlá, pomůže vanish a vyprat na 60? Eva byla blicí a já nemám tuchu jestli nekoupit raděj novou :,-(u a tohle vyhodit.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 26.04.07 21:41

Já mám výborné zkušenosti s Arielem Kid - vypere všechno a miminkům by neměl vadit. Určitě bych novou :,-(u nekupovala :) Asi jsem hrozná macecha, protože je ani nebudu prát :D Po Adě jsem na Pepi taky neprala :D  

L.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.04.07 09:35

Lesino, toť rada do pranice-taky si říkám, že to oblečení mám sklizené vyprané, tak proč prát znovu..no, ale asi to udělám, nezabije mě to..uvidíme..
Taky u některých bodyček uvažuju co s nima, ale to spíš u těch větších velik., když začínala jíst. Možná je nechám a zase užijeme na první pokusy s krmením.

Ad fujtest (=test na cukrovku)-když ho dělají takhle předem, tak prý u nás v porod. v ČB ho už potom neopakují po porodu, ani u většího dítěte-zkušenost mé kamarádky, kt. na něm byla někdy v tom 30.tt a pak porodila cvalíka. Jenže já chci rodit v ČK, tak nevím jak to bude. Pan doktor mi ale podle utz už teď slibuje větší mimi.

Michi v týdnu viděla totálního newborna, to ještě nezažila..byla nadšená..doma pak lehla na postel a kojila panenku…tak budeme asi kojit obě, každá to svoje mimi.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 27.04.07 10:37

Jééé, to jsme s Adlou kojily - ona medvěda já Pepču :D Teď budeme kojit ve trojko :D:D:D:D A obdivuju Vás, že to budete znovu prát - asi jsem fakt zdechlina :D  

L.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 27.04.07 13:58

já musím, ty žluté fleky mě iritují, aspon ty bodýčka. A už to mám i kam skládat…takže začnu třídit zimní a letní, no jo o půl roku …

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 27.04.07 20:16

Ahoj Lesi a ahoj Linko!!!!
Nevím, Lesi, jestli jsi dostala moji SZ, ale to nevadí, chtěla jsem Ti pogratulovat, ještě si pamatuji, jak jsi se rozmýšlela, jestli třetí holčičku nebo domeček a uplynulo pár chvila a Ty máš i dům a možná i další holku!!! Na regnet chatu jsem si posteskla, že mi schází ta stará parta, co tam byla dřív, ale to je život, nedá se nic dělat…
Jen prosím, kdyby Ti vyšla chvilka, pošli mi fotečku holčiček, ja vyrostly, udělalo by mi to radost, pořád jsou jak přes kopírák???
Linko, hezká óda na chlapa, přeji Ti, ať Vám to vydrží a je krásné přivést dítě do takového harmonického prostředí, tak si to v klidu vychutnávej a hlavně ať to zdravíčko slouží!!!!
Zdraví Metelka alias jezi

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.05.07 18:37

Tak se musím pochlubit: Michalku přijali do školky. Hurááá!!
A s Verunkou jsme byly dneska na kontrole, tak všechno v pořádku, krásně mi zase mávala na UTZ. 
Nějaké novinky?

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.05.07 21:02

gratuluji ke školce, novinky budu mít zítra, jdu na kontrolní utz, tak čekám i s deníčkem

Vložit nový komentář