Zasloužilé maminy 28 - Ne každý den je posvícení

Těhotenství

Mám ráda prosluněné, usměvavé dny i když se právě strhne letní bouřka. Sem tam ovšem přijde mazec. Takový den blbec, jak se říká. Mám právě jeden za sebou, takže jsem v dost depresivní náladě. Nechci vás nakazit, proto nebudu příliš vykecávat.

Evince jsem koupila dětský deštník. Okoukala u mámy velikánský a po pohádce o pejskovi s kočičkou a jejich velkém prádle ji hra na „p.ší„, „mok.ooo“ hodně baví. Tak tu celý den sedíme a nikam se nehrnem, protože se kočce objevila teplotka. Evinka se i tak dost baví, i na nočníku sedí pod deštníkem, čurá a volá: „Mamí, p.ší. P.ádlo, mok.ý."

Táta má taky teplůtku, ale takhle srdnatě to snad ještě nikdy nenesl. Ráno sice povídal něco o půl dnu dovolené, ale přišel normálně. Moc nemluví. Ne, že by nechtěl, ale nemůže. Snaží se maximálně, aby mě nelíbal a hlídá Evku. Je zlatej. Mě to všechno dokopy zmáhá. Možná i proto, že si dobrovolně beru noční službu.

Kulíšek roste. Někteří nezasvěcení si stále myslí, že jsem jen tak tlustá, zasvěcení se ptají, kde mám pupíka, když se chystám za tři měsíce rodit. Klamu tělem. Moje kypré ženské tvary vše dokonale maskují. Ale mezi námi mám vítr. Mám vítr z posledního úseku těhu. Držte mi palce, ať vše to moje tělo ustojí.

Pro Kulíška už je to teď skoro nůďo. Cvičit svaly, kopat maminu, pohybovat jí pupíkem, když leží ve vaně, aby se na něj máma taky smála. Přibírat, ochutnávat plodovku a papkat. Donutit mámino tělo, aby začalo dojit mlíko…

Jak vidíte, je toho dost. Šup sem baby s hezkými zážitky, ať mi ten den trochu líp dopadne.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.04.07 12:56

Ahoj, dny blbce znám, a s dětmi jich není zas tak málo. Např. když Eliška měla dvakrát čtyřicítky, bylo to vždycky v noci a v době kdy byl manžel na služebce. Pak dny, kdy děti měly neštovice, jedno po druhém. Jen co se vylízaly, obě chytly zápal plic… Ale vždycky zas vysvitne slunko:) Třeba dnes jsem doposud měla naopak štístko. Parkovali jsme v Dejvicích a já si nevšimla, že v té ulici se nesmí parkovat kvůli čištění ulic (parkovaly tam totiž desítky aut). K autu jsem se vrátila akorát ve chvíli, kdy na začátku ulice se shluklo pět policajtů, opisovali značky jednu po druhé a dávali papírky za stěrače. Včas jsem ujela a zaparkovala o ulici vedle, kde to bylo v pohodě.
Tak přeju co nejmíň těch dnů blbec… Můj kuliferda roste, končím první trimestr a už mi není tak neskutečně zle. Jen trochu.
Mějte se
Katka a spol.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.04.07 15:14

už je mi to jasné, já vůbec nemusím do deníčku psát, pže Linka to sepíše za mě..
v pondělí taková depka, že jsem málem umřela, fakt jsem jen Míše dala v poledne najíst a hlídala ji, aby se jí nic nestalo
Včera u Dr na kontrole, malá zlobila jak zvíře, odpol. venku naštěstí byla OK, jen ji přestalo bavit kolo (mamíí, bojím-jezdila po kamenech, tak jsem ji musela tlačit a málem u toho vypustila duši).
Dneska má štígro, dobrý.. byly jsme na zápisu, krásně si hrála, nebyla ani sprostá /toho jsem se bála, včera mi na dotaz jakou řekne básničku u zápisu, řekla: ho..o, ho..o, ho..o - a  děsně se tomu smála..
měla slíbeno, že když nebude pištět (akutálně nejhorší zlozvyk co má), dostane čokošku - takže to proběhlo fakt v pohodce.

Manžel slíbil, že dneska dorazí už v pět.. chci vidět.. a že si s ní bude hrát.. dva dny byl pryč, Michi se na něj pořád ptala.

Máme namalované kraslice.. fixama.. bohužel se jí moc líbilo zvětšit ty dírky na nich, takže jsem to musela maskovat mašličkama.. i tak obdarovaní měli docela radost a chválili.. Ještě nás čeká ozdobit perníčky, možná to radši udělám tajně až bude spinkat.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.04.07 15:14

jo, a deštník po mně už asi měsíc loudí, tak se nejspíš plácnu přes kapsu a koupím jí ho k Velikonocům…

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 04.04.07 18:34

NO holky, je mi jasné, že v tom nelítám sama. Ale teprve ted vidím, jak jsem ulítla i s číslováním. Místo 28 dílu je teprve dvacátý…a bude hůř… :D:D:D

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.04.07 19:49

tak číslování vůbec neřeším, já vždycky jen čekám co nového se objeví.
Tatínek nám dneska domů nedorazil dřív, před chvílí volal, že UŽ odjíždí z jednání.. takže zase houbelec..

Dneska jsem procházela oblečení, vybírala co hodit na charitu a zase jsem se ani nedotkla věcí na mimi. Jsem zvědavá kdy to protřídím a začnu prát. To je takovej můj kostlivec, pořád se mi do toho nechce.. Jinak jsem si už aktualizovala seznam do porodnice, doufám, že to tím nepřivolám

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 06.04.07 18:01

Porodnici jsem ješě ani neřešila, jen jsem si byla udělat základní finanční představu do obchodu. Velikonoce před náma a u nás všichni, až na mě, marod. to bude sice krásně teplo , ale prd veselo. Myslela jsem, že se v neděli uleju z vaření na rodinné slezině u tchyňky a prd prd krásná vílo. Vypadá to blbě,

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 07.04.07 17:34

finanční představu? budeš něco dokupovat když máš doma po první holčičce?
já pořád přemýšlím co koupit..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.04.07 10:11

Určitě mi nezbyly žádné plenky. :) A ceny se trochu posunuly, pak porovložky,kalhotky jednorázovky, nějaká základní kosmetika pro mě po porodu i pro mimi, spoustu protiprdíkových čajů..Holka ono se toho nakonec najde. A taky dudlíka. Nenechám si zničit bradavku jako od Evky. Sice bude jen v pohotovosti koupený, ale pokud to bez něj nepude, stresovat se nebudu.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 09.04.07 10:18

no joo, to je pravda.. ale to není až tak děsný, ne? plenky tu nějaké už máme, tu první velikost určitě, Michi mě donutila to koupit.. dudlík-ještě po Míše, neměla ho, takže tu čeká zabalenej na ségru, když ho bude chtít..
vložky koupím až v porodnici v lékárně.. Bepanten mám napsanej na konec května… čajíčky mám, měli v DM tv akci en jejich bio tak jsem ho vzala… jednoráz. kalhotky mám z DM-dostala jsem slevovou knížku pro těhule, tak jsem slevu využila, nemusela jsem lítat po zdravot. potřebách..

kamarádka, co měla TP taky na konci června, v sobotu porodila dvojčátka, kluky jak buky-1,2 a 1,33, už sami i dýchají, šikulkové.. tak si říkám, že  Veru je asi taky tak nějak velká..

škudlím si penízky na nadstandard, snad na mě nějakej zbyde..

doufám, že přežíváte koledníky, u nás zatím OK, jsou něžní..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.04.07 19:28

KOledníky nevedem, ještě se tu oba s evkou doléčují z té hnusné virozy. Porokalhotky za 12 kaček i vložky taky koupím v nemocniční lékárně, ale chci je na celý šesti nedělí tak udělám větší zásobu. Dvojčata se rodí dřív, já doufám že Kulíšek aspon dva měsíce ještě počká…

Vložit nový komentář