Zasloužilé maminy 7 - Myšlenky

Těhotenství

Jistota, že je Kulíšek s námi, je sice bezva věc, ale mě jako by všechny události nedocházely. Když jsem očekávala první miminko, tak jsem se na něj těšila, přemýšlela jsem o něm a povídala si s ním. Když se ohlídnu zpět, jak to zatím s Kulíškem vypadá, tak vidím, že sleduju jeho vývoj. Ale nemluvím s ním. Nemám čas se ani pořádně těšit. Je to divné.

Nevím, čím to je, napadají mě víc ty praktické myšlenky. Nemám doma rybilku, Evčiny plínky miminku určitě sedět nebudou, kdepak skončily vlhčené ubrousky… To bude zase nákupů a peněz.

Jsem z toho trochu zmatená, chybí mi radost a klid. Na druhou stranu má to své výhody. Neplaším se. Vlastně nemám chvilku přemýšlet nad všemi testy, které mě čekají. Už vím jak vypadá porod, umím kojit. Nestuduju žádné časopisy. Stále se pohybuju na rozhraní spánku. Spavá nemoc mě nepřešla ani náhodou. Jestli to takhle se mnou půjde dál, asi se převtělím do medvědice.

Vlastně si na nic nemůžu stěžovat, Evinka je opravdu hodné děvčátko, klidně si během mého dvacetiminutového spánku maluje, nebo sleduje pkapku. V její řeči je to pohádka. Neudělá mi žádnou škodu. Když se proberu, sladce se usměje a říká mi ahoj. Nechápu to, ale chválím.

Kulíšek mezitím hodil laso a přes placentu se chystá všechno chutnat. Zrovínka jsem dobaštila další rybu, nejlepší je zavináč v aspiku. Cokoli v aspiku je hodně dobrá volba. Tak se cpu, sem tam hledám něco, co doma nemáme koupeno. Jako třeba buráky. Nebo šlehačku. Nevolnosti kupodivu nemám. Tedy kromě jednoho dne, kdy mi opravdu nebylo dobře se dá říct, že po druhý je to lepší.

Z embrya je tu najednou skutečný plůdek naší lásky s tátou. Zakládá si zuby. Učí se čurat. To aby nám dělal radost ve spotřebě plen po narození. Kdybych šla na kontrolu až teď, už bych si mohla poslechnout srdíčko. Na příští kontrole jej určitě uslyším. Taky už je jasné, mám-li v pupíku kluka nebo holku. Já mám jasno. Jméno už máj také vybráno. Co tipuješ ty, milý čtenáři?

Táta buduje nové bydlení pro početnější rodinku. Nestačí se divit, že už si kupuju těhu rifle, ale je mu jasné, že jedny ženské nestačí. Nechápu, jak zvládá moje nálady, jen se usmívá nad tím, čím se láduju - a v jakém pořadí. Taky zkoumá, co vyleze z bříška. Jistota je, že to mimozemšťan nebude. Ve dvacátém týdnu půjde zase na píp šou. Koukne se, kdo si to tam v břiše plave.

Blíží se nám Vánoce a já proti své vůli peču perníky, zdobím byt a cítím se dobře. I když jsem rozladěná, že se tohle neděje v novém domově, snažím se být trpělivá. Práce mi pomáhá. Pouštím si tu koledy. Vánoční náladu bych ráda poslala i vám.....

Vaše Linka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Astra
Stálice 60 příspěvků 03.12.06 21:40

Prvni! A poprve!:-))))) Co ta jmena? Napoveduuu!:-))))) Hodne zdravicka vam oboum:-).

 
SAJ
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 03.12.06 23:39

Ahoj,

já se pomalu dostávám ze šoku, který mi způsobily //… Miminko je sice chtěné, ale tak nějak jsme s ním nepočítali, takže je to šok. Navíc toho teď máme k řešení víc, takže je to opravdu nad náš plán.

Taťka má naštěstí radost, jen se netěšíme na oznamování rodině, čekáme, že to pěkně slízneme. Minimálně si vyslechneme něco o cvocích, kteří se ženou do něčeho, co je v dnešní době hazard… Starším dětem je to dost fuk, takže protesty s této strany naštěstí zatím nepřijdou. Ovšem nakombinovat tři sedačky s dětmi, maminku a tatínka do auta… No nevím, nevím… Navíc se v noci budím s noční můrou, že čekáme ne jedno, ale dvě nebo tři… To by byl průser. A to doslova a bez pardonu.

Já vypadám jako pravý puberťák, po obličeji mi vyskakují pupence a jako bonus jich mám pár vzadu na krku a na lýtkách. Nerží mi účes, vlasy mi plihnou a vůbec vypadám děsně. Zvlášť, když jsem nafouknutá tak, že by mi nepomohl ani fenykl…

To, že si těhotenství neužívám mě nepřekvapuje, totéž jsem měla při narození mladšího dítěte. Byl to takový fofr, že to nebyl čas řešit.

Na rozdíl od tebe se chystám k lékaři co nejdříve - chci se co nejdříve uklidnit, že je tam jen jedno miminko… Teda jám opravdu doufám, že tam je právě jedno a ne více nebo méně. Leze na mě nějaká choroba, doufám, že mě to zrovna teď nesklátí…

SAJ

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 04.12.06 09:04

SAJ mám v plánu taky tři, ale nevím jak se povede. Přece jen ty praktické starosti jako tři sedačky v autě a spousta věcí při cestování.

Já už mám dr za sebou. Vím že bude jen jeden Kulíšek.

Taky preventivně beru céčko. CHřipek je ted všude dost. Všechno mě zmáhá. Hlavně plavčo s Evkou. Holka držme se :D:D co jiného nám zbývá

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 04.12.06 10:23

Ahojky,  

tak cokoliv v aspiku byla i moje  krevní skupina když  jsem   čekala  Aničku.  Všelijaké vaječné  tlačenky,   maso s žampiony   v aspiku,ale také obložené vejce,  hamburgery.   A sladké  vůbec   a  to prý když se  čeká  holčička,  jí se hodně  sladké.   Tak  můj tip  je   holčička.   a  toho  klučíka se dočkáte  napotřetí. Jo i já chci 3 děti,   přítel zatím souhlasí s 2 ale  ještě   mu  dávám  čas.  

Míšenka+Aninka

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.12.06 13:08

Ahoj holky!
Jsem tu nová (resp. staronová, téměř rok a půl jsem neměla doma internet; předtím jsem byla s manželem a tehdy ještě jedním mimi ve Vídni) a zaujalo mě, kolik z vás chce tři děti. Těší mě, že nejsem sama… Máme dvě, mladší 16 měsíců teď přestávám kojit a zjara na to chceme „znovu vlítnout“. Problém tří autosedaček jsme řešili před rokem při koupi nového vozu a celkem jsme se po tom pídili. Ani oktávka combi našim požadavkům nevyhovovala, z aut „normálních velikostí“ se vzadu tři děti svezou asi jen v Peugeotu 307 SW. Tak ho máme a jsme max. spokojeni.
Jinak užívat si druhé těhotenství - při věkovém rozdílu dva a půl roku taky nevím o čem je řeč:) Na prvorozenou Elu jsem devět měsíců neustále mluvila a připadala si, že žijeme v dokonalé vnitřní symbioze (:)), u Štěpánka jsem byla ráda, když jsem narůstající břicho uchránila od nájezdů Elišky. Občas jsme mu něco zazpívaly… V druhé půlce těhotenství měl ale těsného kontaktu víc než dost, často jsme totiž praktikovaly metodu pevného objetí, když Eliška měla první záchvaty žárlivosti. No, asi je to v pořádku, že si druho a dálerození zvykají již v bříšku, po porodu to lepší není:))) Ale musím říct, že nemám pocit, že bych jedno nebo druhé dítě šidila a Štěpa je úžasný pohodář a sluníčko.
Tak se mějte báječně
Katka, Ela a Štěpa

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 05.12.06 16:26

Katulinko vítej.

Já jsem dnes nadšená. Přišly mi těhurifle, už se nemusím tísnit v kalhotech s páskem. I když jsem teprve v průběhu jedenáctého týdne, tak se mi nějak volněji dýchá. A nebude mi zima, protože ty jedny slabší kalhoty z minulého těhu jsou už skoro nepoužitelné. :D:D

Hezký den i vám všem.

Vložit nový komentář