Zasloužilé maminy 8 - Všechno je jinak a Kulíšek roste

Ostatní

Původně jste měli číst o Mikuláši a dárečcích. Původně jste si měli vyslechnout chválu na moji dcerunku, původně už byl článek ze tří čtvrtin napsaný, než zasáhla tvrdá ruka osudu a já o všechno nenávratně přišla. O tomhle si teď prostě nepočtete. Technika stála proti mně a na druhý pokus se mi to dávat do kupy nechce. Využívám momentu Kouzelné školky a chvilky klidu a smolím další deníček.

Mikuláš se u nás vydařil, Evince se líbilo, poznámky k příštímu roku: jít se podívat na Mikuláše a čerta a anděla do města, ušít punčochy na dárečky dvě. Snad si můj mozek vzpomene a než se opět svatý Mikuláš snese na zlaté pentli na zem, bude všechno připraveno.

Táta má spoustu práce. Když neříkám Evince, že dělá korunky, tak jí vysvětluju , že dělá ťuk, ťuk na bytečku, aby měla sama svůj pokojíček. Udělal mi obrovskou radost krásnou kuchyní, i když před tím jsem absolvovala snad malý infarktový stav, když jsme málem neměli lino a když jsem zjistila, že chybí elektrický přívod k digestoři. Byla jsem z toho tak na nervy, že jsem s ním i chvilku nemluvila a žhavila jsem dráty, abych s kamarádkami probrala, že každý chlap je vlastně stejný a taková chybka se stává a že nemám šílet.

Na víkend jsem odjela sdělit rodičům tu sladkou novinu. Proto deníček vychází v pondělí. Po dlouhém výletu tam a zpět jsem prostě nebyla schopná sesmolit pár vět. Tatínek nejdříve obálku s obrázkem nechtěl. Prý proč si děláme s Mikulášem starosti. Netušil, že starosti budou na nás a byl dokonce rád, že jako obvykle s obálkou nemrštil do kouta. Otevřel ji a zmohl se jen na větu: „Tak tohle mi hoši nedělejte." Já jsem se mu smála a odvětila, že pro něj jsme to opravdu nedělali.

Kulíšek už má skoro všechno hotovo. Tak snad ještě týden na dodělávky a už bude jen růst a přibírat. Dokáže sevřít pěstičku. Učí se polykat a tuto dovednost bude v prvních měsících svého života velmi potřebovat. Snad má všech pět prstů. Snad je pořídku. Už se těším, až o něm budu víc vědět. Až to jeho kopání kolem 18. týdne ucítím. Srdíčko mu tluče. Pomalu dokončujem první trimestr. To to letí. A já už nosím těhukaťata, ve kterých je mi velmi pohodlně.

Já řeším Vánoce. Dneska jsem koupila živou květinu. Po dlouhém přemýšlení jsem skončila nakonec klasicky u vánoční hvězdy v novém rudém obalu. Na stole leží adventní věnec se dvěmi zapálenými svíčkami a na oknech a dveřích visí obrázky ze slupovaček.

Ježíšek může nadělovat. Jen ty dárky pro starší děti nemám domyšlené. Pokud mě nezachrání švagrové, bude to asi trochu vedle s výběrem. Hledám marně dárek pro sedmačku, čtvrťáka a druháka. Holky raďte. Kdo má pořád přemýšlet. Když se o to pokusím většinou dopadnu jak růže z šípku a vleže.

Dnešní díl je nesourodý, ale uvažte, píšu ho už podruhé.
Vaše LinkaK

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.12.06 17:29

tak tohle mi nedělej.. název deníčku mě příšerně vystrašil, čekala jsem něco děsnýho.. nenapravitelnej pesimista..  

dárek pro čtvrťáka řeším taky- letos jsem nějaká líná, všem dětem z okolí jsem nakoupila puzzle, ale tady bych s ním asi neuspěla..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.12.06 18:25

Oooo stydím se, takhle mě to vůbec ani ve snu nenapadlo.....

 
Astra
Stálice 60 příspěvků 11.12.06 20:28

Ahojky, hezky jsem si pocetla a vubec - byla to prijemna zmena mezi pecenim, uklizenim, staranim o mrne a jinymi zalezitostmi vsedniho kolobehu, zase jednou neco jentak ze zivota. Ale mam jednu vytku, se kterou se pripojuji k predchozimu komentari: seredne jsem se lekla a krve by se ve mne nedorezal, ze se neco strasneho stalo. Tudiz priste prosim ten zacatek vic zvesela:-))), at nemame infarkt:-))). Ahoj a preju hodne napadu na darecky!

 
manzelka
Povídálka 31 příspěvků 11.12.06 22:08

Ahoj Linko!
No teda ty cekas mimco?:)az ted nahodou ze tu listuji denickami a narazim na Tve radky,ctu jak cekas mimco.No to je super,moc moc blahopreji,at jste oba moc zdrave!!!Jsem asi blesk co?Ale to je tou moji absenci na chatu.Tak snad si na me vzpominas.Mej se krasne at mimi krasne roste a at jste zdravy..Ahoj Misa-nick manzelka

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 12.12.06 08:07

Samo , že jsem tě poznala už z nicku. Já mám paměť jako slon. (pokud nezasáhne mateř nebo těhu demence a že kombinace je opravdu šílená :D:D)

 
manzelka
Povídálka 31 příspěvků 12.12.06 13:57

To je dobre ze jsi me z Tve mysli nevypustila:)Hlavne budte vsichni zdravy..Ahoj

Vložit nový komentář