Zasloužilé maminy 9 - Neptejte se...

Ostatní

Mám kolem sebe velmi starostlivé okolí. Sledují mne, Kulíška, Evinku, rekonstrukci budoucího obydlí. A ptají se.

Ne vždy je mi zájem okolí příjemný. Sice jsem sem tam ráda středem pozornosti. Když však zájem neutuchá a pořád se soustředí jen na mou osobu a postavu. Tak jako současný zájem o Vánoce. Ten mi jde taky trochu na nervy. Vánoce mám raděj v soukromí. Nesnáším ten humbuk v televizi. Dejte svému seniorovi pod stromeček vitamín. Vaše dcerka nemůže být bez posledního výkřiku panenky, nejlépe i s příslušenstvím. Kluk nebude mít radost pokud pod stromkem nenajde naši akční nabídku.

Uzavírám se raději v soukromí. Zapalujem si svíce na adventním věnci. Z aromalampy se line vůně cukroví, pokud se zrovna neline z naší trouby. I když jsem se snažila, leccos se mi nedařilo vymyslet, a tak dárky na poslední chvíli budu muset někdy v týdnu dokoupit. Jenže přitom opět hrozí, že někoho potkám a opět se všichni kromě přání budou ptát.

Mohla bych dělat statistiku. Začínám být na některé otázky skoro vysazená. Dovoluji si tedy pro všechny zúčastněné udělat malý seznámek nevhodných otázek.

Neptejte se mě:

  • jak mi je, verze jestli je mi dobře, nebo jestli je mi špatně se taky nepřipouštějí
  • jak se daří pupíku, Kulíškovi
  • jak pokračujeme s těhotenstvím
  • jestli bliju
  • jestli nebliju
  • jestli pořád ještě spím
  • jestli jsem unavená
  • co mi je
  • proč brečím
  • a to už si asi nedám panáka, že

Ve čtvrtek se jdu poptat paní doktorky a sestřiček, jak se těší na Vánoce. Popřeju jim do nového roku a daruji jim svoji tělní tekutinu. Doufám, že se něco dovím o Kulíškovi a některé z nevhodných otázek se stanou opět vhodnými.

Doufám, že mě přejdou noční můry, kvůli kterým se mi nedaří spát. Doufám, že se už konečně přestanu chovat jako puberťák a budu opět zodpovědná matka pro Evinku. Doufám, že svět se přestane bláznit a doufám ve světový mír ;-).

Kulíšek překonal nejtěžší fázi. Dokončil dvanáctý týden svého vývoje. Začal nasosávat od mámy a od téhle chvíle bude jen růst a přibírat. Začíná mu pracovat mozek. Ještě nevím, co z něj bude. A pokud to dítě přežije se svou mámou pubertu bude určitě vědět, kam svůj život směřovat. Ted se učí takové ty drobnosti jako otevřít a zavřít ruku. Občas šťouchnout do mámy. Polykat. Zkoušet ovládat obličej.

Hezké vánoce. Kdybych se odmlčela na déle, vězte, že si je užívám a že po krátkém volnu vás budu zase informovat.

Vaše Linka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lisa
Nováček 7 příspěvků 18.12.06 17:52

Milá Linko,
přeju Ti jen samé dobré zprávy, hodně štěstí a zdraví pro všechny okolo Tebe, spoustu energie, aspoň trochu klidu a odpočinku, krásné Vánoce a do Nového roku i zdravé, šikovné a hodné miminko, které vám všem udělá spoustu radosti.
Lisa + 3

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 18.12.06 21:11

Ahoj Kočko :)
Tak já slibuju, že se už ptát radši na nic nebudu :).

Přeju Vám všem jen to nej, pohodu, zdraví, byteček..a těším se, až se ozveš.

Jestli si do tý doby neokoušu svoje umělé nehty :D
Miselline

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 20.12.06 19:03

děkuji děkuji. Mám teď kupodivu nějaký frmol a nestíhám ani nakukovat. Přesto si sem tam všechny komentáře pečlivě přelouskám ;)
 Linka

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 21.12.06 11:24

Ahojka :)
před chvilkou jsem Ti napsala maila.. teď  tu sedím a čtu to a zase mi stejně jde husí kůže okolo zad a levého ucha :D nevím jak to děláš ale vždycky mě nějak dojmeš.
Opatrujte se všichni, my budeme taky, zatím jsme 2v1 a už se těším až bude Alešek venku jen nevím jak mu domluvit aby už přišel za námi ;)
Manžel má super radu tak na to nemysli ;) ale ono to jde?? :D
Na netu budu zase až v lednu, pokud nebudu tak neschopná dojít pár kroků sem do knihovny, domácí internet v nedohlednu.. konec ledna nebo spíše únor, jinak jsem akční na mobilech a to všech :D heč mám 3:D no tak konec euforie, jdu si půjčit třeba nějakou literaturu a půjdu domů za chlapem a psicí. Jsou tam beze mne jistě bezradní ;) ;)
Všichni se mějte krásně a přeji bílé Vánoce.. sice nevím čím to zabělit ale umělý sníh na oknech mi aspoň trochu dělá tu iluzi že je opravdu zima ;) ;)  

Míša - velchi

 
SAJ
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 21.12.06 13:27

Ahoj, čtu pravidelně, ale nestíhám psát, navíc jsem malinko pověrčivá a mám velký strach, aby bylo miminko v pořádku. Přece jen mít štěstí i při třetím těhotenství je prostě obrovská klika.

Ale dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku a vidět tepat srdíčko pro mě byla docela úleva. Jsem 9tt a miminko je zatím v pořádku. Doufám, že to tak bude i dál. Starším dětem horko těžko vysvětluju, že je nemůžu nosit, ale moc to nepomáhá. Možná i proto mám obavy.

SAJ

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 21.12.06 14:30

holky já dneska taky viděla srdíčko a Kulíšek se pěkně mrská, docela narostl. Dr mi říkala, že budu víc cítit jak mimís roste, protože holt po jednom použitgí to není co to bývalo :D:D

Míšo, těším se na zprávičku, jaký je Alešek krásný človíček. A tipuju že si vybere Boží Hod :D:D

Vložit nový komentář