Zasloužilé maminy - A je po svátcích

Těhotenství

Docela rychle mi ta doba uběhla. Tři králové jsou za chvilku a s nimi skončí celé období Vánoc. Přemýšlím, jak se budeme na Ježíška chystat příští rok s miminkem. Jak budeme se starší dcerkou připravovat cukroví a všechny ty věci kolem. Z letošních vánoc je u nás hitem stromeček. Musí svítit celý den. Jinak Evka chodí kolem stromku nešťastně a upozorňuje, že je potřeba jej rozsvítit.

Dárky, které našla pod stromkem, se staly hitem. František, pejsek a kočička a medvídci musí s navečer usínat. Jinak se hají nekoná. A pomalinku se začínáme rozčilovat, ráno se nechce vstávat, nebude se oblíkat, nebude se snídat. Plíživě se blíží období vzdoru. Náznaky se pomalu zesilují s tím, jak se Evce daří zvládat další a další slova.

Táta je šťastný, že jsme všichni vpořádku. Mě totiž přepadla mírná viroza, projevující se ještě větší spací nemocí a únavou. Pomalinku se ptá, kdy se miminko začne hýbat. Ono se už hýbe, jenže je to vidět jen na UTZ. Já ještě nic necítím a když, tak si to snadno můžu plést s prací střev, které se v tomto čase plní až moc.

Libuju si v nových těhukalhotách, pomalu se rozmýšlím, jak seženu razítka do průkazky. Začíná kolotoč zubař, praktická dr a zakončím to opět na gyndě odběry krve. To si zase sestry budou hrát na upíra a vysajou mě nejméně do tří zkumavek. Přehoupli jsme se s Kulíškem do druhého trimestru. Toto letí.

Na svém těle těhotenské změny sleduju pomalinku také. Pleť mám opět skvělou, pomalu mi začíná být malá podprda. I když zatím nepřibírám a pas jsem nikdy neměla, přesto nemusím nosit cokoli s gumou. Všechna znamínka začínají být výraznější a už jsem také přemýšlela nad tím, kdy začnu mazat břicho, abych omezila strie. Jsou sice dány geneticky, ale myslím že na zvláčněnou pokožku si tolik netroufnou.

Kulíšek má za sebou dokončený vývoj. Začíná spát, budí se, cvičí, otáčí hlavou, kroutí prstíky a otevírá a zavírá pusinku. Čurá do plodové vody, zatím nás to nestálo ani jednu plínku. Ale tělo je zázračná věc a jak jsem se dočetla, plodová voda se mění co tři hodiny. Takže dokonalá čistička funguje.

Zajímavé mi přijde, jak je každé těhu jiné. Dlouhé cestování mi oproti prvnímu těhu dělá problém. Takže k rodičům na dlouhou tří set kilometrovou cestu se už nevydám.

Začal nám další rok. Rok porodu. Kdo by řekl, že to bude už za půl roku? A holky? Jak vy to cítíte?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 01.01.07 19:41

že by zase první? jdu číst..

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 01.01.07 19:43

joo, dočteno.. tak jsme na tom asi stejně, taky pořád svítíme stromeček.. jen s tím spaním je to u nás poměrně OK, má nový pokojíček a je z něj nadšená, chodí tam dobrovolně..
tak si říkám, že budu muset udělat nový metřík.. a že už je to jen za půl roku? no jo, pak nám zase začne ten kolotoč..  

hodně zdravíčka!!

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 01.01.07 20:11

Taky jsem si říkala, jak rychle nám to letí. Jsem ráda, Emitom, že aspoň nekdo se mnou to těhotenství konzultuje. Nás čeká stěhování snad za měsíc, snad za dva. Pak teprve dostane Evka vlastní pokojík. Jsem zvědavá, jak to proběhne.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 01.01.07 20:22

neboj, půjde tam ráda.. aspoň u nás to tak bylo-viděla jak skládáme postel, pořád to okukovala, říkala, že je to nová modrá postel a že v ní bude spinkat.. a fakt, večer tam zalehla, tak jsem jí to povlíkla a bylo.. ani nebyl pokojík vymalovanej, bylo tam spoustu krámů navíc.. postupně jsme to debordelizovali a spinká sama.. děsně ji zaujala chůvička, tu jsme předtím neměli, koupili jsme ji právě kvůli tomuhle stěhování-já bych asi v noci zbytečně chodila Míšu kontrolovat, takhle ji máme na doslech - kupodivu, většinou tam jde manžel (asi proto, že spí na kraji..)  

jsem si koupila kojící polštář, ten jsem taky předtím neměla, báječně se na něm spí.. jo, a bříško mám asi jako předtím v 5. měsíci.. a mažu, mám břicho samou strii od minula, nic moc hezkej pohled.. ale asi je to i dědičné, mamka taky a navíc já dost na pleť trpím.. pravda, že v těhotenství mám nejlepší pleť v obličeji co pamatuju.. že by to tentokrát byla zase holka? no, necháme se pár týdnů překvapit.. za týden mě čeká odběr krve, už teď se toho děsím..naštěstí teď vím, že nemusím nalačno..minule mě Dr honila všude nalačno, teď jsem změnila Dr a ten je rozumnej

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 01.01.07 20:54

Už dva dny vytahuju polštář, abych si jej strčila mezi kolena a líp se mi spalo. :D:D:D

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.01.07 09:28

Ahoj - začíná být malá podprsenka? Tak to závidím. Mně už jsou totiž malé všechny, které jsem měla nastřádané z minulého těhotenství. Z velikosti 75C jsem rychle přešla na 75F - a větší už nakoupeno nemám. Bohužel. Byla jsem se optat do speciálky, jestli mají něco většího, ale pán se mi snažil namluvit, že větší než 75E se nedělají - no, na to, jaktože mám větší na sobě, mi odpovědět neuměl… Zeptejte se odborníka! Ale manžel je zamilovaný jak zamlada - mé prudce bující tvary (díky rychlému růstu drží prsa úžasně tvar - to jsem si od osmnácti neužila!) ho neustále lákají. Chi, chi - to je najednou lásky. Ale jak to budu dál řešit s prádlem, to je záhada. Děsím se, chvíle, až dorazí mlíko…

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.01.07 09:49

ELindo ve speciálce od Anity je i G a H, mám s tím svouzkušenost při koju. Mají je v prodejnách tveren a nebo možná na internetu najdeš seznam prodejen. Jsou sice velmi drahé ale na rozdíl od těch levných mi vydrží dlouho

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.01.07 09:50

opravuju Tveret :D ruší mě tu dítě :D:D

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.01.07 09:57

holky, podprsenka je téma samo pro sebe.. taky nosím ty z minulého období kojení, zatím mi jsou.. ale čekám, že půjdu nakupovat větší.. takže teď pořád nosím ty „staré“ a tak ráda bych si udělala radost novou.. jenže se mi zdá zbytečné vyhodit tisícovku a za nějakej měsíc to schovat do krabice jako malé, tudíž nenositelné
Přidávám se, nic jiného než Anitu nekupuju-po porodu jsem koupila nějakou v běžném obchodě, stála sice asi jen 400, ale za dvě vyprání z ní byl takovej hadr..
Anitu mají i na webu, měla jsem v záložkách tu adresu na obchod, ale už se mi nedaří to najít-asi jsem to vymazala jako zbytečné. U nás v ČB je na ni spec. obchůdek, ceny podobné jako na webu-a navíc si to člověk rovnou vyzkouší.
Takže si jich pak zase pár nakoupím (když nám zvednou ten rodičák, tak ho výhodně zainvestuju) a dokud budu kojit, nic jiného neobleču..
tý brďo, to zase bude.. dva roky s přísavkou..

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.01.07 10:03

jeden odkaz na Anity
http://www.lave.cz/shop.php?…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.01.07 10:05

podruhé - seznam prodejen kde najdete zn. Anita
 http://www.webwork.cz/anita/

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.01.07 16:04

Jo, díky. Ty kojící mám taky od Anity (jsou to géčka), ale nějak nemůžu najít v okolí obchod, který by je měl. Ten krámek, kde jsem je kupovala minule mi mezi těhotenstvími zrušili, bídáci. Ale soupis na netu zkusím. Dík za tip.

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.01.07 20:05

A ještě jedna věc, jak se projevuje pokračující těhotenství. Blbnu. Vážně. Třeba dnes ráno (ještě že už není prvního, to bych pak byla celý rok nemožná!):
chtěla Vítkovi ohřát mlíko. Vezmu mlíko z ledničky, postavím vedle sporáku. Vezmu kastrůlek, dám na plotnu, naleju do něj šťávu - zjistím, že to není nějak ono, odložím kastrůlek se šťávou, vezmu nový, dám na plotnu, naleju mlíko, ohřívám… A to se prý bude léty zhoršovat!

Vložit nový komentář