Zasloužilé maminy - díl 2. - Blivno

Těhotenství
  • 29.10.06

Tělíčko si vzpomnělo. Je to tady. Blivno stavy. Marně přemýšlím jak se jim vyhnout, ale nejde to. Pomohlo by mi natáhnout se na pár minutek, zdřímnout si, ale copak mě mladá nechá? Holky, maminy, jak to řešíte?

Děkuju za gratulace i za výborné postřehy. Ze známých důvodů se zatím do diskuze zapojím přes hlavní články. Ale registruju vás holčinky. V tomhle deníčku jsou dveře otevřené pro všechny stálice, nakukovatelky i další postižené dotekem mateřství.

Elindo, no vychází nám to snad na den přesně. Už máš spočítaný TP? Jsem v tomhle asi trhlá, konec června to jistí, viď.Taky doufám, že ti to vyjde a spolu budem probírat naše holčičí věci. Líp se mi to zvládá, když vím, že v tom nejsem sama.

SylvoL bohužel moje dítko do školky nepůjde ani náhodou. Sice zkusím zápis, ale je než dovrší tři roky, tak se mi nebude chtít tak dlouho platit školku na prázdno. Navíc počítám, že mi ji nevezmou, tady je boj o místo a pracující maminky mají přednost.

Ivanko, vítej, máš to asi krapet složitější než já ale musíme být pozitivní, takže se pojďme chlácholit v tom, že teď nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Takže, co se s námi děje. Přechod na množné číslo mi docela jde. Dva v jednom, drobek v břiše. Asi nám vzrůstají hormony, což zapříčiňuje nevolnosti, které se mohou dostavovat nejen ráno ale kdykoli v průběhu dne. Když na mě tohle vypliv Gogole, moc mě to neuklidnilo. Jak mám utřít dcerce prdku od hovínka, když se mi při tom zdvíhá kufr, už nepověděl vůbec. S ostatními příznaky jsem na tom celkem v poho. Prsa zatím nebolí.

Drobek se zvětšil. Začíná se mu pomalu tvořit trávení a vnitřní ucho. Pořád žije ve svým váčku, jen na mě začíná vrhat to své lasíčko, nebude dlouho trvat a trefí se a začne mě obírat o živiny. Snad mu už ťuká srdíčko. Na UTZ se ještě neženu. Dr by to asi blbě viděla, a těhu průkajdu mi do desátého týdne taky nedá. Výhody druhého těhu vidím v tom, že doktory mám zmáklý a kvůli nějakým vyšetřením se za nima fakt neženu.

Táta je stále v klidu. Diví se, nad čím přemýšlím, když holčička nepůjde do školky, přibude mimi. Na to je prý dostatek času. Já poplašenka bych asi hned od první minuty chtěla budovat hnízdo. Tentokrát je ten klidnější a mírnější on. Ani srandičky si neodpouští. Ptá se naší holky, jestli budem mít kluka nebo holku a slovíčko „kuk" je pro něho dostatečným důkazem, že zase stvořil, co chtěl, tedy kluka. Že ti chlapi musí být tak důležití a mít v tomhle rozhodující význam…

Chutě pociťuju, včerejší kůra masem byla skvělá. Ráno šunčička s rohlíkem, pak hovězí z plévky, pak karbanátek bez brambor, pak opět masičko, tentokrát i s polévkou a na závěr špekáček. A bylo mi dobře. No nechci vidět ten průser s váhou. Holky jak já bych se tentokrát ládovala masem. Ve srovnávání jsem mistr, při prvním těhu bylo maso tabu. Než jsem pochopila, že po mase holt budu blít uběhl sedmý měsíc a vše se srovnalo. Tak doufám, že teď to bude jiné.

Dostavila se ke mně euforie a radost. Jo je to tady, holčina nebude samotinká. Nerozmazlím ji, ani ji chudáka nebudu cepovat, protože pozornost už teď potřebuju dělit dvěmi. Takže druhé dítě - jupíííííííííííí.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 29.10.06 14:12

Ahojka,
první jsem ještě snad nebyla ;). Moc hezký deníček se ti povedl, a s těma chutěma, musím říct že já jsem to nebrala jako chuťe, ale měla jsem to podobně, masový vývar jsem vařila co dva dny, byla jsem schopná existovat jenom na něm :) poslední dobou jsem zjistila že mi už nechutná skoro nic.. nejvíce mi chutná kupovaná čína od číňana na Žižkově a potom taky kupované chlebíčky, ale jeden je dostačující..
Zaplaťpánbů mě nepřepadaly blijavé záchvaty, ale myslím že i tobě se to za chvilečku uklidní, i když pachy mi vadí dodnes, například toalety v IKEA :D to je fakt mňamka…brrrr to nepřeju nikomu natož když je ještě ke všemu těhu ;)
Pokud jsem pochopila dobře tak TP je někdy v červnu, no tak to se moc těším, budeš mít prdínka cca o půl roku mladšího než bude to naše prdítko ;) třeba pak společně někam vyrazíme a já si pak budu pěkně užívat toho piditvorečka co se vám pak narodí ;)
Já osobně jsem momentálně zvědavá jak se poperu s tím novým stavem - to jest, ženská na MD, od úterního večera jsem bez připojení, pak musímrychle vyběhat zapojení linky a internetu v novém domově a pak už snad zase budu online..
A jsem zvědavá jak budeš pokračovat. Držím paleček aby vše šlo jak má ;)
budu Tě sledovat ;)
měj se hezky
Velchi a Alešek33 tt (podle měření už ale 35tt)  

 
Ivanka2
Nováček 7 příspěvků 02.11.06 20:08

Ahojky,
tak tedy… musím říct, že patřím k těm šťastnějším, která na zvracení netrpí..Nicméně soucítím s vámi, ač si to fakt nedovedu představit … já za to denně večer padám šílenou únavou ..:-(( A ráno?? Můj miláček nějak nezaznamenal změnu času a tak vstáváme v rozmezí 4.30 a 5.30.. prostě odvaz…
Manža sice srší optimismem a stále doufá, že tentokráte stvořil holčičku. On přeci ví co dělá!!! Tak už jsem moc zvědavá.. (Mimochodem prvního máme klučinu raubíře s velkým R.)  NIcméně tomu moc nevěřím… mé dvě starší sestry mají samé kluky, takže u nás v rodině by holčička byla zázrak… A tak si už teď rýsuju, jak budu žít doma se samýma chlapama pod jednou střechou.. no nazdar… asi pak budu potřebovat kurzy, jak naučit mužské pokolení domácím pracem a tak..... (ale kousíček naděje na holčičku si pořád schovávám)…
Jinak jsem nějaká sděšená.. neboť mě vychází termín podle měsíčků na červen… má doktorka mi podle prvního ultrazvuku řekla, že druhá polovina května.. ani teda tak nějak nevím, v jakém týdnu tedy sem.. no mám jít dle své doktr. příští týden na vývojové vady, a to by měl být tudíž 13. týden, ale já se domnívám, že by to mělo být cca o 3 týdny míň… no je to nějaké divoké… nicméně u prvního mimča se na výv. vadách trefili se stanovením termínu přimo do černého, tak doufám, že mi tam vše upřesní a nebudu zmatená, jak eskymáckej pes… no ještě že člověk to druhé těhotenství už tak moc neprožívá.. a hlavně nemá moc času přemýšlet …
Maminy přeji hodně síly a energie těším se na další deníček..  

Páčko Ivana        

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 04.11.06 17:58

Ahoj,

pokud dobře počítám, tak mi TP vychází na 25. 6. 2007. U doktora jsem také ještě nebyla, chystám se tam až koncem listopadu. Blivno mi tedy je, ale zatím to (ťuk, ťuk, ťuk) docela krotím - hlavně ledovým salátem a mrkvemi. Večer nakrájím na talíř, dám si ho k posteli a cca od čtvrté ranní pojídám :). Spím jak medvědice zimním spánkem. Děs.

Zatím se snažím vykrmit - minule jsem problila 8. - 10. týden komplet a zhubla o 6 kg. Tak teď se snažím přibrat, než to na mne zase trhne!

Měj se pěkně a drž se!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama