Zasloužilé maminy - Dvě čárky

Těhotenství
  • 22.10.06

Je to tady, doba, kdy se stanu zasloužilou maminkou, je v dohlednu. Včera se mi na testu Objevily dvě tlustice //. Tlustice úplně ne, jedna fialová tlustice a jedna fialková tenčice.

Mě místo opojného pocitu, který se dostavil při prvním těhotenství, zalil zmatek. Zvládnu to? Je to pravda? Co mám dělat? V dušičce je o to větší borčus, že přemýšlím, jestli budu mít dost sil zvládnout dvě děti, jestli vysvětlím dcerunce, že bude mít sourozence. Jak jí dám najevo, že pro ni se nic nemění? Že ve svém srdíčku budu mít místa vždycky dost?

 

Zatím se o každé miminko zajímá. Nosí si panenky, krmí je, houpe je, je taková malá chůvička. Jaké to bude, až to naše bude s námi každý den?

 

Naše širší rodina se docela rozrůstá. S dětmi se roztrhl pytel. Babičkám a dědům přibývají vnoučata a sourozenecké vztahy už delší dobu se zájmem pozoruju. Začátky bývají různé. Někdo svého sourozence přijme bez viditelných problémů, jiná zase žárlí na pozornost, kterou doposud její maminka věnovala věnovala jen jí. Jak je to možné, že ten řvoucí uzlík teď přitahuje maminku víc než já? Ona už mě nechce? Prarodiče jsou také zaměstnanější a najít v jejich rozvrhu chvilku na hlídání bývá někdy složité. Mají rádi práci na zahrádce, někteří rádi cestují, vnoučata si sice rádi půjčí, ale každý den je mít nemusejí. 

 

Tátu budoucího tvorečka z celé věci nemůžu vynechat. Z poloviny je budoucí potomek také jeho práce. Bude ho stejnou měrou kazit, vychovávat i rozmazlovat. Docela mě dostal svým neskutečným klidem. Udělalo mu to takovou radost, že mi přinesl i malý dárek. Je to zvláštní, každý svátek a narozky si vkládá do mobilu, aby nezapomněl, ale tuhle novinku nepřešel jen tak. Rozhodilo mě to ještě o trochu víc. :-D 

 

Taky se mi hlavou mihla vzpomínka na porod. Byl dlouhý a namáhavý.  S odstupem času bolest vybledla a nádherný pocit po porodu si pamatuju lépe, než ty hodiny před minutou zrození. Lítala jsem si někde nahoře u stropu a bylo mi neskutečně dobře.   Jen se mi nechce do stejné porodnice.

 

Už jsem si spočítala, že k doktorce pospíchat nebudu. Co kdyby to nevyšlo, že. Obrním se trpělivostí a do prosince i zde budu uchovávat svoji anonymitu, protože můj nick je dost profláklý. Lesina slíbila, že bude mlčet jako hrob. Nechci to sdělovat ani příbuzným. Čeká mě jen pár týdnů v utajení. Pro tátu to bude možná větší zkouška než pro mne. Zároveň nechci přijít o pozorování, co se se mnou každý týden děje. Prozatím necítím nic. Tedy kromě již výše zmíněného neklidu a zmatku. 

 

Vím, kdy se mimčo narodí. Buď to bude chlapeček a nebo holčička. Jiná možnost není. Prosím jen vesmír a přírodu, aby to bylo dítko zdravé. Ani ještě nemám oslovení pro toho svého drobka, který právě uléhá do svého pelíšku ve stěně mého bříška. Tam bude jako ve vatičce, kde se v teple a příšeří chystá žít. Je tak milimetr velký, kolem něj je váček, který mu prozatím zajišťuje výživu. Brzičko mu začne tlouct srdíčko. Má před sebou kus vývoje, čeká jej spousta práce.

Pojďte se mnou kdokoli sledovat tu cestu. Jste vítáni.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 22.10.06 14:38

Ja moc a moc gratuluju!!!!  A tesim se na cestu, kterou pujdeme po pristich spoustu mesicu :)
A pro zvedavce podotykam, ze neprozradim nic a ze vazne nejde o Tonicku :D:D:D  

Lesina

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 22.10.06 14:57

Připojuji se ke gratulaci, držím palce a těším se na odtajnění :))))
 Verča

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 22.10.06 17:00

Moc gratuluju a tvědavostí hořím!

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.10.06 19:50

Ahoj,

také jsem testovala v sobotu - a také 2 čárky. Doma mám jednoho raubíře, který by mohl dostat sourozence ke třetím narozeninám. Tak to budu sledovat, jak se vede (a budeme-li na tom i dále takhle podobně). Hodně štěstí!

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 23.10.06 18:17

Ahojka,
nehlásím se k zasloužilým maminám, i když podle odsezených let na emimču na tohle pojmenování mám už skoro taky nárok :) nicméně, čekám teprve prvního prcka, a výše zmíněné osůbce moc moc držím palečky aby bylo všechno jak má být a vše bylo tak jak si ona sama přeje aby bylo. Jistě bude vyslyšena.  

Velchi a Alšek už 32 tt

 
SylvaL
Povídálka 16 příspěvků 24.10.06 09:22

Neboj zvládneš, sice začátek bude chaotický - vím o čem mluvím, mám doma dva kluky 4,5 a necelé dva měsíce, ale nic jiného ti nezbyde. Hlavně držím palečky ať je vše, tak jak má být a další vývoj budem sledovat neboj. :-))) Prcek teďka usnul, druhý je ve školce, tak toho využiju a jdu konečně něco udělat :-))

 
Ivanka2
Nováček 7 příspěvků 25.10.06 14:04

Ahoj Lesino, přijmi gratulaci i ode mě… Nacházím se ve stejné situaci, test jsem si udělala cca před měsícem a tak jsem již měla dost času se se vším srovnat a nyní se už na mimi dá se říct i trochu těším… Mám doma rok a pul starého prcka, který mi dal docela zabrat­.. Strávili jsme spolu 2 velmi krušné měsíce v nemocnici a pak dlouhou rekonvalecsenci.. a tak si nedovedu představit  normální průběh prvního roku života.. Bylo to pro mě spoustu štěstí, ale zároveň i mnoho stresu a vyčerpání… Nemám po ruce žádnou babičku, ani spřízněnou duši, kam bych prcka mohla na chvilku dát, abych trochu zrelaxovala a tak mám tak trochu ze všeho co mě v příštím roce čeká malinko obavy.. :-))  Musím však říci, že skutečnost, že nejsem jediná kdo se nachází v podobné situaci mi dodává sílu.. Takže díky za článek a hlavu vzhúru všem maminkám čekající druhé dítě..... :-)))         

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 25.10.06 14:15

Ahoj Ivanko, moc gratuluji k ocekavanemu druhemu ditku, ale bohuzel ja nejsem autorkou clanku :) Pouze jsem ho vydala. A neboj, vsechno bude tak jak ma - a ty zvladnes levou zadni… Druhe deti jsou sice odflaknutejsi, ale na druhou stranu jsou vetsinou stastnejsi a spokojenejsi.

Ja mam jiz dve deti doma a treti zatim necekam :)

esina a dve dracice toho casu lezici a spici (lidi, to je kliiiidek!)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama