Zasloužilé maminy - První zoubek na papáníčko

Rodičovství

Omlouvám se za delší odmlku. A nehledejte souvislost s mírně infantilním názvem. Ne, ještě nedětinštím. Jenže souvislost to mít musí, když je to název. Obojí se u nás stalo realitou. Věrka začala papat příkrmy. No, papat. Skvěle ovládá techniku zvanou mlýnek. Nabere si substanci do pusinky a pokud to zrovna není v souladu s jejím plánem, pak ladným pohybem jazýčku a pusinky celý obsah vytlačí ven. Houby vytlačí. Vyprskne. Terno je, když to odnese mámino tričko. Horší výsledek už je, když to odnesou pouze kaťata. Techniku postupného upouštění koutkem a techniku prskací s nadšením nacvičuje právě teď.

Máma je už z toho trochu hyn, páč vařit ji nebaví, otvírat skleničky ji nebaví a někdy se u toho krmení docela vzteká. Bodejť by ne, když ta starší přece… to jsou ty pozitivní zkušenosti.

Když Věrka dělala všechno lépe než Evička, tak to byl pořád vychvalovaný vylepšený model. Jenže stačí odchylka opačným směrem. Stačí, že papá hůř než Evka a hned to máma trochu nezvládá, jako by nevěděla, že nemůže být ve všem nejlepší.

Všechny tyhle tanečky kolem jídla mají souvislost s nemocemi. Nejdřív nás všechny přece skolila ta blicí verze chřipky. U doktorky na vážení se ukázalo, že s přibíráním to není žádní sláva. Pořád jsem doktorce tvrdila, že na zuby to nevypadá. Takže koncem měsíce máme raději zajít na převážení. Tam už ovšem půjdeme se dvěma zuby. Tři dny po mém troufalém tvrzení, že zuby to nejsou máme první jedničku a včera se prořezala druhá jednička dole.

Od včerejška zase Věrka papá o trochu líp. Bez blbinek u jídla se to ovšem u nás neobejde. Vůbec nemám představu o tom, zda-li jí to stačí. Sní odhadem 90 ml příkrmu a zapije tak dvackou vody. V noci díky tomu spala zase dlouho v kuse.

A Evička. Když vidí, jaký úspěch mají vřískací scénky Věrušky, uchyluje se k nim také. Myslím si, že v tom svoji roli hraje školka. Doma už totiž nemá tolik sil na domluvy a kompromisy. Častěji pak různé spory řeší kvílením, neskutečným pláčem se slintáním a neustále se shání po kapesníku na očička a vysmrkání.

Suma sumárum, za kratší čas, co je doma se stihne víc rozvztekat. A že bych věděla, jak to ve školce jde? Ani omylem. Buď to „maminko, nevím" nebo „neci povídat". Ale podle skvrn na tričku usuzuju, že se tam alespoň nají.

Holky, snad na týden dva dají zuby pokoj. Snad se opět dostanu do kondice a chuti na psaní. Do té doby to budete asi muset vydržet s pomalejším tempem deníčků anebo mě budete muset začít střídat.

Pište, prosím, komenty, ať mě třeba potěší vědomí, že v tomhle kolotoči se netočím sama.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 20.01.08 21:59

Nazdárek!!!
Gratulujem k prvním zoubkům!!!!! Kdo je našel? Letí to děsně, co? Za chvilku bude Věrka sedět, lézt…a pak tu bude první máma /> Naší nejmladší ratolesti byly 3 měsíce, a už je to taky človíček se vším všudy. Krásně se řehtá, reaguje na starší sourozence a tloustne… Obě starší děti měly teď hnusnou virozu - Eliška týden nad 38, ale nic jiného krom horeček (a rýmy) neměly. Jsem ráda, že je to pryč, Štěpánek má jít 5. února na operaci s kýlou a musí být 100% fit. Do té doby Eliška nepůjde do školky, aby něco nepřitáhla. Což je problém… Protože Eliška má první školkovou lásku, Vojtíška, a teď ho dlouho neviděla a neuvidí. Je to legrace; často si zpívá „Vojtíšku, ach mě tak bolí srdce, když se bavíš víc s Baruškou…“ a  „Vojtíšku, jsem tak šťastná, když jdem spolu za ruku…“ Nevím, kam na to chodí, ale má zamilovaný výraz a své písně provází procítěnými vzdechy. Jo, to už jsou jiné starosti, než kdy se začně mimčo přetáčet…:)
Však naší slečně bude za 3 týdny 5 let…
Zatím pa Katka    

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 20.01.08 23:41

ahoj holky,

jeee,me ten deníček potěšil…protože jsme na tom obdobně:-)…kromě těch zubů…

Tak že u nás se od prvního ledna vystřídaly tři virózy…nejdříve ta kašlací a horečková(té byl ušetřen taťka),pak ta střevní (té byla ušetřena snad jen Katuška) a teď máme nějakou rýmovou…prostě u nosu nám všem visí průhledné neustále tečící nudle :-) a s tím souvisící kašel (nejvíce se trápí Katuška,jako malé miminko jí to nejde vysmrkat a bohužel ani odsát ).....

S příkrmama začneme tak příští týden a jsem zvědavá,jak to Katušce půjde pod nos…Štěpánek baštil celkem bez problémů,ale naše slečna vypadá jinak…mé podezření,že to nepůjde tak lehce, vzniklo při podávání sirupků,kapiček a tabletek na horečku a kašel…vše,co jsem se pokusila dát „orálně“,všechno šlo  během chvilky ven  i s obsahem žaludku ..... ona to prostě nepolkne,válí to v puse a pak se nadáví a  je to..... zachránily nás čípky proti horečce do ¨zadečku a nakonec vzala na milost aspoň Fenistil na kašel..toho je troška…
Tak jsem zvedavá,co řekne na mrkev…
NEmáme kvůli nemocem doposud třetí várku očkování a ani prohlídku s převážením…pos­lední byla ta začátkem prosince,kdy paní doktorka strašila,že K. nepřibývá (přibrala za 6týdnů cca 250gr)…tak jsem zvědavá teď…
Ale malá vypadá spokojeně,v noci se stále držíme na 1-2kojení (dle zdraví a nálady)…přes den si střihne 2×3hod spaní .....

No starší brácha má teď taky parádní vztekací období..negati­vismus,asi?.chvi­linku andílek a minutu na to klidně i hodinový řev (a my rodičové ani většinou nevíme proč)…do toho klasika „nechci maminku,nechci tatínka,nechci tady být a vrcholí to "nic nechci“… zaleze někam do kouta a tam brečí…
Např. teď byla u nás návštěva se stejně starým chlapečkem…a Štěpánek doslova proječel celou návštěvu zavřený u sebe v pokojíku...­..hodinu a půl…a důvod? … nikdo neví…
Klasika je jídlo a oblékání…např. sám si vybere jogurt a jak ho otevřeme,tak řekne…nechci ho…já mu v klidu řeknu,nechceš,n­emusíš ho jíst,ale nic jiného nebude a schovám ho......a co následuje? řev (včetně slintání,jak píše LInka…to mě pobavilo :-) )
A nepomůže nic,domlouvání,nev­šímačka…prostě on se musí vyzuřit a pak přijde klidný a omluví se…že má rád maminku a chce se strašně mazlit…jenomže si to představuje tak,že mi v tu chvíli upadne vše z ruky,já si s ním sednu na gauč a půl hodiny ho budu mít na klíně s hlavou v podpaží a on mě bude hladit atd…občas to jde,ale většinou mi do toho bečí ještě Katuška nebo se něco vaří na sporáku.....však to znáte,zasloužilé maminky…tak že ho „předčasně“ se:,–(ím z klína a jdu „hasit jiný požár“…jenže v tu ránu následuje další „zhroucení“ a další řev.....
A jogurt se samozřejmě nakonec po záchvatu zuřivosti normálně sní…uprostřed udobřovacího mazlení mi řekne „Štěpánek by chtěl papat ten jogurtek..“
A tak je to se vším…den po dni…a teď poslední dobou už to je občas na hranici sil…př ipadá mi,že se musí strašně trápit,že v sobě něco dusí a bojuje…taková batolecí puberta…zatím se mi daří reagovat relativně v klidu,ale přijde den a „vybuchnu“ i já :-) :-)

Uf,to jsem se rozepsala,aspoň jsem se vypsala ze špatné nálady…ale poslední dobou mě to fakt trápí,jeslti neděláme něco špatně s tím naším čerstvě 2,5letým bráškou......ale jak tak čtu,tak tím prochází i další maminky…tak že v pohoooooo…to přejde..

A ještě pokroky…naše ještěrka Katuška se teď pár dní pokouší stavět na čtyři…ale rozjedou se ji buď nohy nebo ruce…vydrží na čtyřech tak 2s..ale trénuje…hihi,je to sranda…Štěpánek si s ní vydrží celkem dlouho krásně hrát,podává ji hračky,staví ji různé překážky a jezdí kolem ní autama…ráda je pozoruju…

Taaak a stačilo,bo je to dluhe…

Mějte se pěkně

Jana + Štěpánek (2,5r) + Katuška(bude jí 6m)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 21.01.08 16:57

tak tenhle deníček jsem potřebovala..ne kvůli zoubkům..ale kvůli tomu vztekání.. já už si říkala, že po půlroce života s miminem, Míša žárlit nezačne..a asi je to tu.. vzteká se naprosto šíleně, ještě, že je přes den ve školce-tam je prý vzorná, milá holčička..doma nám to dává sežrat-ne až tak mně, jako když se objeví manžel. Nejhorší jsou víkendy. Dneska ve školce nás prosili ať si děti o jar. prázdninách necháme doma… ach jooo…pojede k babičce, ti ji rádi uvidí a je tam hodná. Jeden den si naopak vyhradím na ni, na dopol. dám mimi pryč a budu jen s Míšou, třeba půjdeme jen nakoupit, ale prostě jen my dvě. To je potom báječná, jak za starých časů.
Manžel, nečtouc emimino, tudíž nepoučen o vztekání a vzdorování, je na prášky. Ale snáší to statečně, neřve na ni, jen je smutný z toho, že jeho příchod domů ji tak rozhodí.

zub máme, jeden..mrkev taky už dostala, dva dny jedla nádherně, teď už taky plive…
jo, a zjistila jsem, že v DM mají příkrmy levnějí než v Globusu-konkrétně ty malé Hipp mrkev, brambory..prostě pro začátečníky…navíc teď dávají kuponek na slevu 15%, tak je to ještě výhodnější..zatím nevařím, kvůli třem lžičkám se mi to zdá ztráta času.. od toho tady fakt nejsem…:))

hodně zdravíčka mamkám i miminkům..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 21.01.08 17:44

Zuby jsem samozřejmě objevila já. Pořád jsem pátrala po tom proč nejí. Nejí ani kupované ani vařené. Jen ty kukuřičné křupky nás zachraňují. Dneska jsem na ni použila fintu, na zeleninku kousek křupky a šup s tím do pusy, tak rychle najezená,jsem nestačila valit oči.

JO u nás táta vede, máma je na druhé koleji a nesmí dát ani pusinku. Protože u nás je to podle Evči rozděleno - Evinka tátova, Věrka mámina…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 22.01.08 09:49

ona právě má tak velkou radost z táty, že začne zlobit..miluje ho, taky říká, že je taťkovo.. a že já mám miminko a Candy (psa)..

kolik že je teď Věrce? na křupky to u nás ještě nevidím..(nar. 11.7.)
malá v noci začla šíleně rýmovat, úplně se dusila, pořád chtěla pít, ale nešlo to, takže se přisávala co půlhodinku, no, šílený.. malinko jí vylítla teplota, takže ani nejdu na kurz, je to teprve druhá hodina a já už budu chybět..

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 22.01.08 20:54

27. bude mít sedm měsíců, já zkoušela kde co, ale na ty zuby prochází jen a jen křupky, každý večer jsem po druhém krmení jako zmlácená. Ona na to čeká, ale stačí trocha nepohody a z krmení je děsná dřina.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 23.01.08 08:50

my zatím dáváme jen obídek, večer ještě nic..
teď má příšernou rýmu a do toho asi leze zub, vidím ho vedle toho prvního..tak je fakt utrápená, pořád pláče, nevydrží chvíli sama.. jen když je tu ségra, tak se jí „zbavím“, hrajou si spolu… začla mi lézt po celé kuchyni, tak je veselo…

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 23.01.08 09:13

haha…ze to potesi,kdyz se vztekaji i jine deti,nez to moje :-)

a jinak ten tvuj popis vztekani je presny…Stepanek se taky strasne vzteka,kdyz prijde tatka po delsi dobe domu,veskery vztek je namiren proti nemu…pak se uklidni,tatinek je jediny na svete,ja jsem nula…a pak to nastane znovu,kdyz prijede treba babicka…vztekani namirene proti ni..posila ji domu,nesmi na neho sahnout (naposledy ji rikal,kdyz byla u nas „tohle je mamincin domecek,babicka jit do svojeho domecku a nebyt tady“…
nastesti tatka i babicka jsou rozumne bytosti a nehrouti se po kazdem takove vylevu…
Trosku jsem vypozorovala,ze on se na ne asi tak tesi,tak strasne,ze pak jak prijdou,tak to nezvladne a a zuri treba na to,ze se babicka bavi se mnou (kdyz si prece mela hrat jen a jen s nim) nebo ze tatka se chce najist a misto staveni vlackodrahy do sebe hazi polevku…

JEdiny,proti komu zatim nebyla namirena vztekavost,tak to je mala Katuska…k nim se chova pekne…nikdy ji nerekl spatne slovo nebo ze by ji neco ve vzeku treba bral…

Jo a dik za tip…do DM chodim rada a vcera jsem v casove tisni koupila nekolik malinkych sklenicek ve Sparu a celkem se mi zdalo,ze to meli drazsi..kuponky do DM mam,jen tam zajet :-)

j.

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 23.01.08 09:40

jojo,rozdeleno to ma Stepanek taky…ale on Stepanek pry je mamincin a Katuska Stepankova :-) …tatinek nam vysel naprazdno…(no pri dobre nalade rika,ze Stepanek je mamincin a pak tatinkuv a babiccin) :-)

Vložit nový komentář