Zasloužilé maminy - Starý rok je mrtev, ať žije ten nový

Rodičovství

Milé čtenářky, Na konci roku jsem všechny zbytky sil věnovala přípravě na Ježíška. A tak mi nezbyl ani kousek na sepsání dalšího pokračování zasloužilých mamin. Poprvé jsem připravovala stromek pro dvě děti, poprvé jsem viděla, že i to naše půlroční miminko fascinují světýlka tak, že se dokáže otočit, dokoulet, doplazit co nejblíže k té vánoční nádheře.

Přivítali jsme u nás spoustu návštěv. Mezi jinými i docela chutnou střevní virozu, díky níž jsme nesnědli skoro nic ze zakoupených dobrůtek, navštívili jsme naposled pohotovost bez poplatku a kyblík se stal neoddělitelnou dekorací našich postelí. Postupně potupně vrhli mezi svátky všichni.

Ale nic z toho nezakalilo radost Evičky nad dárky, které Ježíšek přinesl. Všechny se jí moc líbily. Akorát: „maminko, zapomněl přinést tu mikrovlnku, jak jsem chtěla." Příští rok už si Evička plánuje, že když je teď miminko,tak příští rok už bude chodit a zatancuje si s ním Kolo, kolo mlýnský.

Užila jsem si volna, i když se mi nepodařilo vidět ani jednu pohádku celou. Obě moje holčičky i manžel mě plně zaměstnávali. A pravda, docela se těším, až půjde do práce a my zase budem mít ten svůj rytmus.

Do nového roku hledím trochu s obavami. V lednu čekají Evku ještě nějaké tříleté prohlídky. Vůbec nevím, kde budu platit a kde ne. Kontroly s Věrkou mi snad osvětlí naše dětská doktorka, ale budu si muset zvyknout na naditou peněženku při cestě za lékařem. Jak jsem opět kojná na rodičovské, ztrácí se mi mozek někam do oblasti mléka a já si hůře zvykám na změny. Do práce se ale nepohrnu. Tam už budu muset vydržet až do důchodu. A ten mi nastane, až si na něj naspořím.

Nebudu tady dál šířit svoji novoroční depresi. Mám ji jako každý rok. Raděj se do toho nového vrhnu po hlavě a budu jej žít. Snad za rok na Silvestra se budu moci ohlédnout a říct si, že se mi něco povedlo.

Ať se něco povede i vám.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 01.01.08 21:20

Děsně švindluju - ale to neva, jsem první ;)

Přeji aby byl tenhle rok dobrý rok!!!

L.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 01.01.08 22:31

Též přeji dobrý rok 2008!
My strávili Štědrý den s partičkou na horách; obě starší děti noc z 24. na 25. proprůjmovaly a prozvracely; Klárka v pohodě, je to sluníčko, celý pobyt (22.-25. 12.) zvládla úžasně. Linko, náš Štěpa skončil dokonce 27.12. na Bulovce; střevní chřipka a následná dehydratace. Byl tam dvě noci; manžel s ním (28. večer tam přivezli dvouletého Filípka, který byl s námi na těch horách s touž diagnózou…).  V sobotu ho pustili, večer jsme oslavili Ježíška s mými rodiči a v neděli ráno byl na WC zavřený Tomáš; chytil to od Štěpána, asi jak spolu byli v té nemocnici. Takže včerejší Silvestr byl asi ten nejlevnější, co jsme kdy měli; jen suché rohlíky sice už nemuseli, ale nějaký ten vývar a bramborovou kaši bez másla:) Já si večer vypila lahev nealko sektu; děti usnuly celkem brzy, Tom se mnou chvilku´povídal a v deset taky vytuhl. No, já si ještě hodinku četla a pak šla taky spát. Dělbuchy budily Klárku, tak jsem půlnoc prokojila.
Jinak se máme dobře a se třemi dětmi takového věku jako jsou naše (skoro 5, 2 a 1/4 roku a 2 a půl měsíce) si říkám, že už to může být jen lepší a lepší, takže já hledím do nového roku s optimismem:)
Mějte se báječně
 Katka

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.01.08 09:44

najde se tu rodina kde byli přes svátky zdraví? u nás jsem fungovala jen já, i když se šíleným kašlem-ale nebyly to teploty, tak jsem neměla nárok ulehnout
Pohotovost jsme si střihli pro jistotu dvakrát-Míšu rozbolela ouška. No, jsem chytřejší, už vím kde máme ORL pohotovost, zároveň jsem zjistila, že tamtéž je i pohotovost zubní.
Takže na Vánoce jsme byli opravdu všichni pohromadě-zalezlí doma. Za své vzaly představy o romantických vánočních procházkách-courala jsem tu sama se psem.
Dneska mi přišel mailík z rodinky-vaše holčička Verunka 25 týdnů.. to to ale uteklo! Ani se mi tomu nechce věřit.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 02.01.08 19:44

Jo holky, a to si téma příkrmu chystám na příští deníček. hihih
Prozatím mi úplně stačí vědomí, že v tom nelítám sama a že virozy zachvátily půl okresu.

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 04.01.08 21:48

Stasny novy rok 2008 holky..

denicek jsem uz pred par dny cetla a chtela jsem se smele prihlasit,ze my jsme ta rodinka bez nemoci…

Vanoce byly krasne,Stedry den nadvakrat (nas tatka 24.12. slouzil)…tak jsme meli nas 23.12. a pak jsem byla s detma u nasich a meli Jeziska znovu…taky u nas bylo dost snehu,tak jsme se mezi svatky vyradili na sankach a na snehulacich :-)

Jenomze pak i na nas doslo…1.1. jsem chytla chripajznu ja,horecky,ka­sel..az do ctvrtku se mi chtelo chcipnout v housti a ne se starat o dve malinke deti…3.1. to chytil Stepanek (horecky bez kasle,zato zvracel)..ale ten mel po dvou dnech klid no a vcera (i pres me poctive kojeni a dodavani protilatek) onemocnela Katuska…ta nema nic vazneho,jen zvysenou teplotku a rymu,ale taky pozlobi…minulou noc spala snad jen dve hodiny,zbytek plakala.....a to se normalne budi za noc jen 2× na kojeni…chudatko
Jediny,ktery tomu vsemu zatim unika,to je manzel a asi diky tomu,ze pres krizove dny musel slouzit,tak ze zakerny vir ho nezasahnul.
Tak ze tento tyden byl drsnejsi :-)

Mejte se krasne,jdu dospavat minulou noc

Jana

Vložit nový komentář