Zatím co ty spíš

Rodičovství

Ležíš schoulená vedle mě, v mém náručí. Spinkáš a tichounce oddychuješ. Sleduji tvoji tvářičku, tak souměrnou a něžnou. Dlouhé řasy, jako dva plátky motýlích křídel, položené na tvých růžových tvářičkách, našpulené rtíky a malý nosík. Světlé vlásky lemují tvůj obličejík... Si tak krásná, krásnější než andílek od Murilla.

Vítání občánků :)

Spinkáš, svíráš můj ukazováček ve své drobné ručičce a usmíváš se ze sna. Asi se ti zdá, jak sme si dnes spolu hrály, já stavěla hrad z kostek a tys mi ho vždy s radostí bořila, nebo jak sme si posílaly míček, takovou si měla radost, když se ti ho podařilo kutálet. :)

Moje štěstí, tak dlouho sem na tebe čekala a už ani nedoufala, že přijdeš a teď si tady. Spinkáš schoulená u své maminky.
Snila sem o tobě mockrát krásné sny, ale pokaždé sem se probudila a sen byl pryč. Představovala sem si tě ve svých myšlenkách. Tolikrát sem si přála svírat tě ve svém náručí a zulíbat ručky i tvářičky… Tak dlouho sem čekala! A teď si tady, není to sen, ze kterého se probudím. Si opravdová a si tu se mnou.

Nikdy bych nevěřila, jak moc může být žena šťastná, jak moc se ji život změní příchodem dítěte.
Tys vnesla do mých všechních dní slunce. Vzbudila si ve mě lásku, kterou sem doposud neznala a taky strach. Strach o tebe mé dítě.

Dívám se na tebe, zatím co ty spíš a promítám si ten necelý rok, který tak strašně rychle utekl. Je to jako včera, kdy sem tě poprvé držela v náručí. Tobě se na svět moc nechtělo, dávala sis pěkně na čas. Ale pak všechna ta bolest tvého příchodu a celé ty nekonečné hodiny, to všechno bylo rázem zapomenuto, když mi tě položili na břicho. Když se sálem poprvé rozezněl tvůj pláč. Jak nepopsatelný je ten pocit štěstí. Tolik lásky a něhy, kterou si najednou vzbudila v ženě, která ani nevěděla, že toto někdy může zažít.

První dny doma a zvykání si jedna na druhou. Myslela sem, že to nezvládnu, že zklamu. Ale stačilo se na tebe kdykoli podívat a hned mi bylo líp. Věděla sem, že mě potřebuješ a to mě drželo nad vodou. Šestinedělí sme spolu překonaly a vše bylo najednou hezčí, nové. Ty pocity bezmoci i bolest byly rázem pryč jako mávnutím kouzelného proutku.

Už sem se mohla jen radovat z tvé přítomnosti a odměnou mi byl tvůj první úsměv, první hláska, první zoubek, první slovo, první krůček… Nádherné období poznávání a všeho poprvé. A čas hrozně rychle utíká a ty za pár dní oslavíš své první narozeniny. Jak rychle to uteklo. :?

Chci tě mít stále u sebe a mockrát sem se přistihla, jak sobecky žárlím, když sme spolu celý den a ty se pak s dětskou radostí batolíš k tátovi, sotva otevře otevře dveře, když se večer vrací z práce domů. Jak moc mě v koutku duše zamrzelo, že tvé první slůvko bylo „TÁTA“ a ne MÁMA.
Chtěla bych tě mít jen a jen pro sebe, ale moc dobře vím, že to nejde. Jednou přijde okamžik, kdy mámu nebudeš tolik potřebovat, jako nyní. Že budeš samostatná holčička a mě vyhledáš jen až si třeba odřeš kolínko a budeš potřebovat útěchu a pofoukání bolístky.

Vím, že nás spolu čeká ještě spoustu dobrodružství, výletů, zážitků a také školka, škola, první láska, zklamání, výběr školy, maturita a snad i vysoká, láska, svatba, děti… Čas neúprosně letí a nezastaví se ani na okamžik.
Ty se ráno probudíš a budeš znovu objevovat svět a zase budeš o něco dál ve svém poznávání a uděláš další pokrok ve svém vývoji ať už v dalších smělých krůčcích nebo stavění kostek či kutálení si míčkem, posouvání korálků na labyrintu nebo vkládání kroužků…
To všechno sou pro tebe velké poznatky, ze kterých se právem raduješ a já se raduji s tebou. Přesto, - ale zatím co ty poznáváš svět a rosteš mi před očima, já se začínám bát…

Dívám se na tebe a hlavou se mi honí tolik myšlenek. Pohladím tě po vláskách a políbím. Nevzbudíš se, dobře to vím. Jen se usměješ a dál si sníš svůj sen.
Jsem milující matka, pro kterou si celý svět. Ta na kterou se kdykoli můžeš obrátit, vždy ti budu nablízku. Jsem tu pro tebe moje zlatíčko. Jsem ta, která tě hlídá a bdí, zatím co ty spíš.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
daniswat
Povídálka 42 příspěvků 05.05.13 00:37

Nádherný deníček! Úžasné a pravdivé, také to prožívám. Mateřství je neopakovatelný zážitek. :mrgreen:

 
Rose.le  05.05.13 06:29

Krásně napsané! Mateřství je to nejkrásnějši období! Každý den sledovst vývoj!
Už se těším, až si kolem 7h stoupne v postýlce a bude říkat:mámomámo a já jí vytáhnu, přitisknu k sobě a ještě si půl hodky schrupnem spolu:-) :hug:

 
xpisk03  05.05.13 07:11

Jeeeee, to je nádhernej deníčerk!!i slza mi ukápla :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 05.05.13 10:31

Moc hezký deníček :kytka:

 
chatwenna  05.05.13 11:18

Ja teda nechapu, proc to admin nezkontroluje… Nebo proc to autorky denicku nedaji precist pred odeslanim nejake osobe, pro kterou neni cesky jazyk utrpenim…

To je dneska uz treti denicek plny hrubek.

Ach jo.

 
Ťutina
Závislačka 4853 příspěvků 05.05.13 11:27

Krásný, moc, něco podobnýho jsem napsala malýmu a vložila jsem mu to do obálky, až bude velkej, dam mu to, ještě napíšu pro malou. Děti jsou to nejkrásnější a nejdražší co můžeme mít, děkuji za ten dar mít děti :srdce:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 17 inzerátů 05.05.13 11:28

Mas to hezky rozepsany az jsem se rozbrecela coz casto se mi to nestava! Jinak materstvi je opravdu krasny!!!

 
mamkyjáryk
Závislačka 3521 příspěvků 05.05.13 12:10

Slzička ukápla.. :hug: cítím to naprosto stejně, až se někdy tak sobecky bojim že bude mít nekdy nekoho raději než mě.. :oops: :)

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 05.05.13 12:59

Moc krásný deníček :D Cítím některé věci úplně stejně.. :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 05.05.13 13:58

Krasny denicek a pravdivy :kytka: :kytka: :kytka:

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.13 13:59

Hezký, cítím to podobně. Mateřství je fakt zázrak. Díky za deníček.

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 05.05.13 14:39

Dočetla jsem a slzy mi tečou proudem. Celý příspěvek je jedna velká něha, štestí, láska, radost, kouzlo.. Doufám, že už byrzy budu moci pocítit něco podobného..
Přeji mnoho štěstí a krásných neopakovatelných chvilek s děťátkem :)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 05.05.13 15:30

Krásně napsané, cítím a cítila jsem to samé. A jak píšeš, že tě malá přestane potřebovat, tak přesně s tím jsem se potýkala před rokem. Všem jsem tvrdila, že chlapeček už nebude, že mi dvě děti stačí. Ale dcery povyrostly a mámu už tolik moc nepotřebovaly a ve mně se opět probudila touha mít se o koho starat. Mít někoho, kdo mě bude potřebovat. A tak se nám brzy narodí chlapeček, ten o kterém jsem tvrdila, že už nebude :lol: A jak moc se něj teď všichni těšíme :srdce:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 05.05.13 19:51

Krásné :)

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 05.05.13 20:32

Moc pekne, nezne a dojemne :srdce:
Myslim, ze takhle to citi kazda laskyplna matka :srdce:

 
Mal
Závislačka 3812 příspěvků 05.05.13 20:42

Krásný deníček, plný lásky :kytka:.Také jsme si na malýho počkali, tak si toho hrozně vážím a užívám si to jak jen to jde :-)

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 05.05.13 20:51

Děkuji

Na Haničku sem si počkala čtyři roky, ale stálo za to, to dlouhé čekání. Je to prostě moje sluníčko :srdce:

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 05.05.13 21:10

To se tak krásně četlo :kytka:..jako bych to psala já sama.. :srdce:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 05.05.13 22:05

Krasne napsane.

a na odlehceni mamka mi rikala, ze kdyz dite rekne prve tata, deda proste muzskej rod chtelo by brasku y kdyz zensky.rod mama baba chce sestricku. takova usmevna povera

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 05.05.13 22:21

@kabelitka to doufám jen pověra, druhé mimi bych ráda také holčičku :)

 
MSM20
Kecalka 417 příspěvků 1 inzerát 09.05.13 09:22

@chatwenna MOžná by tě admin měl poprosit zda bys nechtěla kontrolovat a opravovat deníčky ty, když tak výborně umíš pravopis a tak tě pohoršují chyby. Reaguji na tebe neb jsem přečetla dnes již 4 deníčky a v každém je tvůj komentář skoro stejný.
Autorko, krásný deníček. Mateřství je tak krásné, ale čas je neúprosný a tak moc letí. Měli bychom si užívat každé chvilky, každého krůčku a poznatku co se ty malé prďolové naučí.

 
chatwenna  09.05.13 09:29

Mozna, ze jo.. ;)

 
MSM20
Kecalka 417 příspěvků 1 inzerát 09.05.13 09:33

@chatwenna Napiš deníček a já ti opravím chyby určitě jich tam bude víc než dost. Deníčky jsou podle mne od toho aby se další vyjádřili k tématu a ne aby druhé opravovali chyby. Ale nevím jsem tu nová a po přečtení několika deníčku jsem asi pochopila celý princip Emimina. Měla bys udělat něco s těmi háčky a čárky ty se do pravopisu také počítají.

 
chatwenna  09.05.13 09:44

@MSM20 Hacky a carky se pocitaji do diakritiky. Samozrejme, ze v diktatu z cestiny by to byla chyba…

Ovsem, urcite jsi zaznamenala, ze v posledni dobe se rozmohly mobily a internet a tablety apod. a vsude tam se velmi casto diakritika nepouziva :mrgreen:

Denicky slouzi k tomu, abychom sdelili, co nas tesi, trapi, co se nam prihodilo. A meli bychom myslet na to, ze ne kazdy ma takovy (ne)cit pro cesky jazyk…
Nehlede na to, ze je to nase vizitka ;)

Příspěvek upraven 09.05.13 v 09:45

 
MSM20
Kecalka 417 příspěvků 1 inzerát 09.05.13 09:48

@chatwenna To je divné, že to tu pohoršuje jen tebe. Ano, také používám tablet, internet na telefonu, ale i tam jsou čárky a háčky zkus dýl mačkat tlačítko, dojedeš k háčkům k danému písmenku. Kdyby ti tak záleželo na vizitce co se týče tvé lásky k Čj tak by jsi si dala více záležet na tom, že víckrát stiskneš tlačítko. Třeba a, zatím máš hned á, e zatím máš hned é a ě víš? :potlesk:

 
chatwenna  09.05.13 09:57

@MSM20 Vidis, ty jsi prvni, komu vadi, ze pisu bez diakritiky..

Ale ja rozhodne nejsem prvni z tech, komu vadi, ze tady nektere holky pisou snad polsky.. :)

Kdybych psala denicek, tak s diakritikou bude, to se nemusis bat.
Ale rozhodne v nem nenajdes sloveso byt v prvni osobe cisla jednotneho ve tvaru „sem“ :)

Příspěvek upraven 09.05.13 v 09:58

 
MSM20
Kecalka 417 příspěvků 1 inzerát 09.05.13 10:01

@chatwenna Výborně, těším se tedy na tvůj deníček. Snad bude brzy.

 
chatwenna  09.05.13 10:02

@MSM20 A o cem by se ti to tak libilo??? Abych se ti strefila do vkusu ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 09.05.13 10:06

@chatwenna, upřímně řečeno, já taky nechápu, proč máš neustále potřebu tyhle češtinářské záležitosti pitvat.

Ano, leckdo tady píše děsivě… ale každému v tomhle zkrátka „není dáno“. V diskusích má každý právo psát, jak umí - přesně, jak píšeš, je to jejich vizitka. Takže připomínky k pravopisu jsou tam trapně mimo mísu.

Deníčky jsou vizitkou Emimina a jejich kontrola by měla patřit mezi povinnosti adminů. Pokud máš k téhle jejich práci výhrady, měla bys to adresovat jim po SZ - ne tím zaplevelovat diskusi pod nimi. Tím stejně nic nevyřešíš, ničeho nedosáhneš - jediné, co tím způsobuješ, jsou hádky.

 
chatwenna  09.05.13 10:13

@BohunkaP Mas pravdu…

Jenze diskuzi beru jeste tak, ze to clovek pise v rychlosti a nepremysli nad tim tolik…

Ale u denicku me to irituje.. :roll:
Holka to doma pise ctrnactu dnu, dvacetkrat to po sobe precte, posle to adminovi a pak vyjde tohle…

Ale ok, kaslu na to.

 
MSM20
Kecalka 417 příspěvků 1 inzerát 09.05.13 10:17

@chatwenna Třeba o tom jak správně psát deníčky bez hrubek, popsat tvůj komplex k těmto ženám, které nemají takový vztah ke gramatice jako ty. Jistě jsi studovala Čj pečlivěji tak by neměli chybět i rady jak se správně naučit česky abychom nepsali polsky… nevím něco snad sesmolíš. I když nevím asi máš dost malou fantazii když tvé komentáře obsahují pořád stejný text

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 09.05.13 12:18

@chatwenna Milá zlatá rozhodně sem to nepsala 14 dnů, ale když mě zrovna políbila múza a během deseti minut sotva sem uložila Haničku spinkat bylo napsáno. :)
Holky ti tu píšou, ať sama něco napíšeš, že ti to zkontrolují a ty se zeptáš co máš napsat na jaké téma :O No je vidět, že některým holt není dáno. :)
Někumu stačí deset minut, aby něco napsal, jiný ani za 14 dní není schopen nic kloudného vyplodit, tak pak jen chodí a neustále kritizuje jiné. Už sem na tebe narazila u více deníčků a mnohdy si nekritizovala jen ten pravopis, ale netaktně i pisatelku. Asi si tím hladíš svoje Ego? :nevim:

P. S. Napiš mi prosím, kde mám ty hrubky, ať se můžu poučit pro příště. ;)

 
chatwenna  09.05.13 12:22

@LUCIPERKA-ddub Mas hrubku temer v kazde vete… Az pujde maly chrnet, tak ti to opravim a preposlu :mrgreen:

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 10.05.13 21:51

@chatwenna :)

Příspěvek upraven 11.05.13 v 20:29

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 11.05.13 11:19

@LUCIPERKA-ddub Na vašem místě bych do toho už neryla a zopakovala si ze základky rozdíl mezi SEM(na tohle místo) a JSEM(tvar slovesa být, součást složeného slovesného tvaru.)

Příspěvek upraven 11.05.13 v 11:29

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 11.05.13 12:59

@hanka.br. to já vím, že jsem to nenapsala spisovně, ale hovorově. Je to deníček nikoli maturitní práce. Jsem si těchto chyb vědoma. Jen mě překvapuje, že místo obsahu někdo řeší chyby. Ale to je jedno.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 11.05.13 20:02

@LUCIPERKA-ddub Že to není maturitní práce ještě neznamená, že musíte vědomě ignorovat pravidla pravopisu. Také nemám ráda, když se pod deníčky zakladatelky upozorňují na chyby a nikdy bych to neudělala. Na druhou stranu pokud k vyjádření svých pocitů využíváte skoro básnické jazykové prostředky, pak se není co divit, že někoho deníček nedojme, když v něm jsou opravdu zásadní a do očí bijící chyby. @chatwenna vás na ně upozornila, také dostala od ostatních diskutujících co proto a vy, místo abyste si z toho něco vzala, tak ještě popichujete.

 
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 11.05.13 20:33

@hanka.br. šlo spíš o to že paní kritizuje všechny deníčky, ať už jde o pravopis nebo obsah. Už jsem na ni narazila vícekrát při čtení deníčků. Myslela jsem, že deníčky tu slouží pro úplně jiné účely.

Příspěvek upraven 11.05.13 v 20:36

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 11.05.13 20:55

@LUCIPERKA-ddub Deníčky jistě ano - taky to tady už mnohokrát zaznělo. Já jsem reagovala na váš komentář, kterým jste opět chtěla celou situaci rozvířit a který jste smazala. Což je v rozporu s pravidly editování příspěvků, protože z tohoto důvodu pak vypadají všechny diskutující, které na tyto smazané komentáře reagují, jako trubky.

 
mimiXL
Povídálka 15 příspěvků 12.05.13 11:41
Deníček

Dobrý den, myslela jsem si že deníčky jsou od toho aby do nich mámy psaly o svých pocitech a radostech z mateřství a ne aby tu někdo vyčítal, jak ten druhý to má napsat a že to není přesně podle pravopisu… Autorka deníčku LUCIPERKA neudělala nic špatného, jen se chtěla podělit o ty krásné věci, které teď prožívá. S takou člověk pomalu má strach sem něco napsat, podělit se o pocity, ať už pěkné nebo starostlivé…Myslela jsem, že to tu má účel klidu a ne stresu…

 
Carolline1
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 14.05.13 22:17

@chatwenna No hlavně že tvoje čeština je vytříbená… Bože můj, to je opravdu trapný :jazyk:

 
chatwenna  14.05.13 22:40

@Carolline1 Jo, je to fakt trapny, mas pravdu :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama