Zatni zuby a zatlač

Porod

Aneb když to jde dovnitř, jde to i ven. Můj taťka mi napsal krásnou sms: Chci, abys byla šťastná. To, co jsi chtěla, už podle mě už máš, tak zatni zuby a zatlač.

To, že chci ještě jedno mimčo, jsem věděla, to, že osud rozhodne za mě, kdy to bude, už ne, takže jsem v květnu na testu našla dálnici jako vyšitou a šla ji ukázat spícímu partnerovi. Zvedl hlavu a zeptal se mě, co to znamená. „Jsem těhotná.“ Kolem mě to všichni tušili, jen já ne. První tři měsíce byli opět zlo na zemi, nebo spíše v posteli. Jen já, kýbl a hromada kapesníčků. Když jsem se už nemohla skoro hnout, jak jsem byla slabá, a ručička váhy ukazovala o 8 kg méně, rozhodl přítel, že takhle to nejde a odvezl mě do nemocnice. Nasadili mi čípky, které pomohly, sice né moc, ale byla to úleva. Krk už jsem měla spálený od šťáv a i voda ve mně vřela. Zvládla jsem i tohle a čas plynul… Né že by celé těhu bylo bezproblémové, ale dalo se to.

Ve 37. tt mě doktor odeslal do nemocnice, kterou jsem si vybrala, protože se mu nelíbily ozvy miminka a celkově moje srdce taky vynechávalo a objevily se kontrakce. Tam mi změřili tlak, poslechli ozvy a nezjistili vlastně nic, jen to, že má plod srdce zdravé a poslali mě domů. Od té doby jsem ale musela docházet už na kliniku v nemocnici. Přišel PT a já jsem byla stále, jak se říká, celá a protože mě nebolely záda a neměla jsem oteklé nohy, tak jsem uklízela, abych tomu trošku pomohla. Lezla jsem po čtyřech, věšela záclony, chodila na procházky, ale co já vím, asi si ta malá potvůrka dělala lokny :-)

Dny šly dál a ono pořád nic, každý mi radil, abych si užívala sexu a doby, kdy se ještě mohu posadit na zadek. 30. ledna jsem jela na další kontrolu, a protože při každém natáčení přístroj zaznamenal kontrakce, nelámala jsem si s tím hlavu. „Tak paní Dudášová, máte 5 dní po termínu, co tady děláte? Jak to, že nerodíte?“ Řekla mi Dr. celkem přísného vzhledu. Tak si vylezte nahoru, koukneme na to. Hamiltona už jsem měla za sebou, hlenová zátka mi odešla, otevřená na 2 prsty. Najednou jsem ucítila prudkou bolest, načež mi Dr. sdělila, že tudy musí projít moje dítě, tak mám vydržet a nedělat hysterku. Díky ní jsem ale taky opravdu porodila :-) Objednala mě na 3. 2. na vyvolání.

Jela jsem tedy domů. V 5 odpoledne jsem začala cítit mírné bolesti asi po 15 minutách. Nic se nedělo, tak jsem udělala, co jsem měla a šla normálně spát. Ráno okolo půl šesté mě vzbudily silnější bolesti, ty už mě spát nenechaly. Ležela jsem v posteli a čekala. V 9 hodin ráno jsem vstala a oznámila příteli, že asi dneska porodím. To, že celý den budu mít bolesti po 10 minutách beze změny, jsem netušila.

Kolem 8 začaly bolesti sílit a už bylo jasné, že pojedu. Dala jsem si sprchu, po které bolesti ještě zesílily, a před půlnocí šla vzbudit přítele. Bolesti po 3 minutách, voda na svém místě. Jelo se. O půlnoci mi píchli vodu a bolesti opět zesílily. Byla jsem strašně ráda, když mi přivedli partnera. Kolem 2. přišla sestra a píchla mi Buscopan a oxytocin a ve 2.30 hodin už jsem zvonila na sestru, že tlačím. Za 6 minut se narodila naše krásná a zdravá dcera Adélka, 49 cm a 3074 g. Děkuji všem na oddělení v plzeňské nemocnici Lochotín, také svému drahému příteli a otci naší druhorozené dcery, své rodině, prvorozené dceři Kamilce, která se o mě ve svých 2 letech celou dobu starala.

Děkuji všem, kteří si deníček přečetli a držím palečky čekatelkám, snažilkám i maminkám. Já už své štěstí mám a posílám ho dál, do srdíček.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 26.02.12 09:05

Kissi - moc krásný deníček. Nejen tobě, ale celé rodině, jen a jen to nejlepší. Jo a ta sms, je naprosto dokonale pravdivá a moc krásná. :mrgreen:

 
Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 26.02.12 12:48

Ono je sice pravda,ze kdyz to jde dovnitr musi to jit ven,ale co jde dovnitr a co jde ven ze? :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak gratuluju k Adelce a hlavne at je zdrava a stastna :kytka:

 
BarbiePrincess
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 26.02.12 14:07

Moc gratuluji k holčičce a mám takový dojem že si na tebe v květnu vzpomenu jak budu rodit :potlesk: :kytka:

Příspěvek upraven 26.02.12 v 14:08

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 26.02.12 14:22

…nádherný deníček. A tvoji první větu si ode dneška budu pamatovat až do porodu, díky moc :-)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 26.02.12 15:31

Nesnáším ba přímo nenávidím větu tudy musí projít dítě a její variace! :cert:
Moje porodní asistentka (baba jedna hnusná)mi to říkala taky, ale ty jsi měla personál pohodový takže gratuluji k miminku a k celkem poklidnému porodu.
Přejeme Vám do života jen samé štěstí:)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 26.02.12 17:01

Z tvého deníčku zní porod jako návštěva kina :lol: Moc gratuluji k holčičce :potlesk:

 
lennulle23
Kelišová 5512 příspěvků 26.02.12 19:45

Nadherny denicek :kytka: Gratuluju k Adelce a preji hodne zdravicka tobe aj male. :srdce:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 27.02.12 19:14

Krásný deníček :palec: . Přeju jen samé zdravíčko :kytka: :hug:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 16.07.12 01:31

Jen dodam, že porod byl bez nástřihu a den před porodem mi můj taťka řekl, že Adélka je krásné jméno tak ať už kouká vylézt 8)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama