Zdravotní problémy vs. dobrá zpráva

Snažení

Zase přidávám po nějaké době jeden deníček další dlouhodobé snažilky. Ani nevím, čím začít, ale každopádně musím říct, že tyhle stránky mi pomohly po psychické stránce, a za to děkuji.

Tak jako každý jiný běžný pracovní den jdu do práce, tento den je však něčím zvláštní, mám divný pocit. Cestou přemýšlím, jak jinak, než nad tím, jaké to bude, až budu mít to maličké v bříšku, a nad tím, jak dlouho to asi ještě potrvá.
Když dorazím do práce jdu si dělat tu svou, ale není mi dobře, cítím se unavená a bolí mě koleno, divné že? Říkám si, přijdu domů, zítra mám volno, tak si odpočinu. Fajn, bohužel začalo být všechno jinak.

Druhý den jsem se vzbudila s příšernou bolestí celého těla, říkám si: „sakra, co to je? Snad to povolí“, během dne se mi trochu ulevilo, tak jsem vyrazila do města, sice jsem „pajdala“, ale ušlo to. Když jsem dorazila domů, padlo to jak z čistého nebe, z ničeho nic, bolesti hlavy, svalů, a do toho vysoké horečky. Počkala jsem, až se přítel vrátí zpátky domů z práce a následoval odjezd do nemocnice. A pak kolotoč vyšetření, chirurgie, gynekologie, sono a nekonečné odběry krve a moči. Nic nenašli, tak mi ďobli pigáro do zadku a jela jsem domů.

Druhý den ráno nic neustávalo, tak jsem vyrazila ke svému praktickému lékaři, tomu jsem se nelíbila, tak mě poslal na neurologické vyšetření s podezřením na meningitidu, „ŠOK“! Bála jsem se, tak moc, ale to jsem nevěděla, co mě čeká…
První verdikt paní primářky: " No slečno, necháme si vás tu na pozorovaní a provedou vám lumbální punkci", co to je? To jsem se dozvěděla asi o půl hodinu později. Posadili mě na obyčejnou židli a odebírali mi z páteře mozkomíšní mok. Brečela jsem jak želva, žádné lokální umrtvení, prostě mě napíchli jak prase :-( Jediné, co jsem věděla bylo, že se nesmím 24 hodin hýbat, abych neochrnula. Ale stejně mi nepomohli, dnes jsem druhý den doma, beru prášky, ale člověk mě bolí pořad stejně, ještě čekám, jestli se mi nepotvrdí borelióza z mého letního klíštěte, musím počkat ještě 14 dní…

A teď ta dobrá zpráva při tom vyšetření na gynekologické ambulanci mi bylo sděleno, že jsem vyšetřována právě v době ovulace, vzala mě i na vnitřní utz a sdělila mi, že mam endiom. 9 mm, folikul 21 mm a ovulačního hlenu na rozdáváni :-D, akorát bych si prý měla srovnat ty cykly, jinak se těžko zadaří, když mi pěkně haprují. Ale i tak se budeme snažit a mám radost, že je mé tělo „připraveno“ a nemusím na genetická vyšetření.

A teď ta špatná, že jsme se před ovulkou snažili, ale já netušila, že skončím v nemocnici a pod prášky, takže mám strach, že jestli se „náhodou zadařilo“, aby mimi něco nebylo. Teď se naopak modlím, aby se nezadařilo.

Děkuji za trpělivost při čtení.

Hodnotilo 2 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.09.11 08:25

Myslím ,že i kdyby se zadařilo a budete všude hlásit ,že se o miminko snažíte…zvolí léčbu takovou, aby mu neublížili!!!!
Přeji Vám hodně štěstí a optimismu a moc ráda si od Vás přečtu další deníček už o spokojeném těhulkování!!!Držím palečky ať nečekáte moc dlouho..... :kytka: :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.09.11 09:13

hmm taky mě napadla borelióza :( tak přeju ať výsledky nic takového nepotvrdí a ty zjistíš, že šlo o nějakou banalitu.
taky jsem se takhle bála, když mi rentgenovali pánev a nevěděla jsem jestli se nezadařilo, tak hodně štěstí

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 08.09.11 11:57

Snažilko…neboj, i kdyby se zadařilo, tak v prvních dnech stejně není mimi ještě uhnízděné a má vlastní zásoby živin, od tebe tudíž nebere vůbec nic, začíná si z tebe něco brát až tak 5. den od oplodnění.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 08.09.11 17:12

Chápu jak se cítíš. Já jsem měla 4/2010 mimoděložní tehotenství, pak se 10 měsíců nedařilo. Když jsem konečně otěhotněla, tak jsem měla asi v 6. týdnu klíště, , za 14 dní se u mě projevila borelioza a následně zamlklé těhotenství (6/2011). Teď už by jsme se mohli začít snažit, ale i po dvou dávkách antibiotik mám borelii stále pozitivní a musím navštívit infekční.
Tobě přeji, ať tě nic takového nepotká. Nikomu nepřeji tu beznaděj.

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 08.09.11 21:32

Držím palce, ať to není nic vážného a jsi zdravá. Když máš rozházený cyklus, zkusila si měření bazální teploty? Mě to pomohlo a několika mým kámoškám taky. Podle toho zjistíš kdy přesně máš ovulaci a pak už je to snadné :wink: když nejsou žádné další zdravotní problémy. Drž se!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama