Zebřičkový deníček 136.díl - advent

Snažení

Ahojky zebrunky, tak je to tady a začal nám advent. Honem povídejte přehánějte, jak máte krásně nazdobený byteček ať se můžu radovat z té vaší nádhery. U nás to teda vůbec vánočně nevypadá. Věnec mám sice udělaný z chůje, ale stále odpočívá v chladu na schodišti.

Prostě nestíhám a ozdoby na věnec jsou v komoře na horní polici u stropu a abych se k nim dostala tak tu zabordýlkovanou místnůstku musím nejdříve uklidit :-O Takže nevím nevím kdy zapálím tu první svíčičku :-O Ale zase mám jiné potěšeníčko, včera brácha přivezl 2 letého synovce, který je u babičky na hlídání, takže si užívám nádherné chvilky s ním a je mi jedno, že nemám uklizeno, nazdobeno, napečeno.....­.......
Ale napadlo mě napsat dnes do deníčku jak to vůbec je s adventním věncem a adventem.

Kde se vlastně tento zvyk vzal a proč? V jaké barvě by měly svíčky být?

Když nahlédneme do historie, abychom našli první zmínku o adventním věnci, dostaneme se do roku 1860. Právě tehdy napadlo jednoho habsburského mnicha, že by mohl kostel v předvánočním čase zkrášlit zavěšeným chvojím stočeným do věnce. Pověsil je 1. prosince a každý den na něm zapálil svíčku. Ano, na věnci bylo 24 svíček. Později se počet upravil na 12, svíčky symbolizovaly počet měsíců v roce. Zatím konečná verze, kterou známe i my, skončila na 4 svíčkách. Svíčky jsou symbolem čtyř nedělí v adventním čase, které předcházejí 25. 12., kdy se narodil Ježíš Kristus. Vždyť už sám název advent pochází z latinského adventus = příchod.

Jestlipak víte, že správně má barva svíček na adventním věnci odpovídat rouchu kněžích, které v tomto období nosí? První tři týdny jsou ve fialovém rouchu, protože fialová je barva pokání, a poslední týden oblékají barvu naděje - růžovou. Na věnci by tudíž měly být správně tři fialové a jedna růžová svíčka. Málokdo ovšem tento zvyk zachovává a věnec se stal spíše dekorativním doplňkem, součástí předvánočního rituálu a těšení se na štědrý den. Věnce tedy mohou mít spoustu podob, rozličné zdobení a mohou být v barvách, které ladí se zbytkem celého interiéru.

A kdy zapálit letos první svíčku?
V letošním roce vychází první adventní neděle na 3. prosince. Druhá adventní neděle, nazývaná bronzová, bude 10. prosince. Třetí, které říkáme stříbrná, bude 17. prosince a ta zlatá bude tentokrát přesně na štědrý den - 24. prosince.

Tak a teď mi všichni povídejte o tom jaký máte adventní věnec, jestli jste ho vyrobili nebo koupili, do jaké barvy ho máte laděný (já vám to taky napíšu hned jak ho vytvořím :-D) a hlavně si užijte čas adventu bez zbytečných stresů a negativních emocí, zapalte si svíčku a v klidu se zastavte.
 Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 04.12.06 18:39

Jůůů já jsem první :-))
to mám radost. Tak vás všechny zdravím.
Maru - krásný deníček. o tom adventu je to zajímavý. Věnec máme oranžovo-zelený a dostali jsme ho od švagrové (vyrobila sama) :-) ladí nám do bytečku. taky už máme vánoční hvězdu, barborky a jmelí.
o víkendu máme večírek z práce, tak se těším a chci začít péct cukroví.
co Kati u Mudr??
Mějte se krásně. žabucha    

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 04.12.06 19:24

U nas je to podobne ako u teba MARU bordel ale naozaj!Takze nie ako u teba.keby mi stacilo upratat len tu jednu skrinu kde navrchu su ozdoby tak vyskam od radosti.Ale treba upratat vsetko.No aj tak sme zo Sisou dnes v jej izbe urobili veniec.Umely a ozdobeny susenym ovocim a orieskami/teda ovocie sa este neususilo ale ususi sa :-) na nom/A je bielo zeleny.Do obyvky si urobime zivy zeleno zlaty.Aky este netusim ale celkom sa mi pozdava to susene ovocie a mozno sisky.Nieco pekne lacne a moc :-))A Sisa uz ma kupene na vianoce to „romanticke smetiarske auto“ :-))Zajtra si ideme uzit v meste Mikulasa vo stvrtok ma tanecny vecer gymnastiku a cez vikend chodime na zimny stadion korculovat.A zas si niekedy planujeme zopakovat bazen a po nom perlickovy kupel.Tak to vidim ze si tieto vianoce budeme pekne „bahnit“ a co na tom ze v neporiadku.je­zisko ak bude chciet najde si nas :-)) 

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 04.12.06 19:32

Ahoj Zebrušky!    Měla jsem moc hezký víkend, škoda, že už je po něm. V sobotu jsme byli u babičky. Pejsek se nádherně vyběhal, my jsme se prošli spadaným listím (to miluju). Pajsek pak báječně odpadnul a vytuhnul a my jsme si krásně popovídali. V neděli byla u nás kamarádka. Ukazovala jsem jí, jak se dělají věnce a jeden si skusila udělat. Letos kupoval svíčky manžel, takže máme zaltožlutooranžový (zlaté svíčky, žlutá mašle a hvězdičky z pomerančové kůry). Letos jsem ho dělala malinko jinak, je víc „ježatý“ a jsem s ním moc spokojená. Mám hotový i věnec na dveře, ale manžel mi ho ještě nepověsil.    Dneska jsme se dozvěděli výsledky testu. Měla jsem ho správně na 97%. Dostala jsem certifikát, neboť to bylo bráno jako kurz rekvalifikační. Jsem se sebou spokojená a mám radost. Zítra máme první hodiny (každý den 4) angličtiny. Docela se těším. Doufám, že mi to poleze do hlavy.
Maru, moc hezký deníček. Zase jsem se něco nového dozvěděla. Nebudu hnusná, když poprosím o ten příští? Žabucho, jsem moc ráda, že HCG máš na nule a nikam nemusíš. Neboj, příští rok bude opravdu superplodný, když i já se chci zapojit…
Hezký večer
Rafuska

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 04.12.06 21:25

Zdravím Zebřičky,
tak koukám, že jsem tedy pěkně pozadu, když nemám adventní věnec, natož osobně vyrobený. Po bytě máme plno svíček, takže každý večer u nás jedna hoří. Příští rok to tedy budu muset s tím adventem napravit. Ale prozraďte mi, která jste už napsala Ježiškovi?!  No a vidite, za celých  mých 27 let jsem mu nepsala až nyní, možná jsem nikdy nechtěla nic tak moc jako letos a to miminko. Dnes ležela na stole A4 tvrdého papíru (původně na vyhození), vybízela se, abych na ni prostě něco napsala. A když jsem tak koukla na ozdobný malý, svítící stromeček co mění barvy, který jsem v sobotu vyštrachala, abych si navodila vánoční atmosféru, hned mi bylo jasné co napíšu. Ač je to dětinské prostě jsem to tam napsala : „Moc bych si přála miminko“. Když přišel manžel do kuchyně jen se pousmál. Na dotaz , zda se tam taky nechce připsat, nechtěl. Já jen, že kdyby se přidal, mohly by být miminka třeba dvě. Hloupé, že? Ale mě se prostě chtělo to udělat. Ale nebojte, blázen nejsem. Za chvíli ten papír bez tak skončí v koši.  

MARU - moc hezký, naučný deníček. Konečně vím, jak to s těmi svíčkami a adventem vůbec opravdu je. Manžel mrkal, co se tady všechno dovím.  Jsi prostě šikulka.  

RAFUSKO - jsi taky šikulka, jak jsi zvládla testík. Od nového roku budu taky chodit na Aj, jsem ráda, že jsem se konečně dokopala s tou neznalostí Aj něco udělat,snad mi to nadšení vydrží.  

ZABUCHO - firemní večířek ti tedy závidím, u nás se to tak ve velkém neslaví, jen se nás pár sejde v hospůdce. Konečně si to můžeš užít bez starostí, když už máš dobré výsledky.  

Holky, já zase pádím za manžílkem. Kouknem na Zoufalé manželky , to oba můžem. Popravdě řečeno, někdy si taky tak připadám. No, koukám, že moje čerstvě nalakované nehtíky neunesly tíhu klávesnice a trochu se mi „ošoupaly“, ale to přežiju, prostě jsem Vám musela napsat.
Zítra mi držte kopýtka. Jedeme na kliniku do Brna, na kontrolu, jak mi rostou folikulíci, doufám tedy, že tam nějací jsou a můžou se těšit na brzkou punkci. Kéž by bylo všechno dobré.
Tak dobrou.
 Arny

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 04.12.06 21:42

ahojky zebřičky:-)
tak jsem se nakonec k vám dostala. Baruška už spinká a musím se pochlubit, že dostala hodně dárečků - panenku co leze a stále něco brebentí a auto jeepa a  reslící podložku aqua - no a mikuláše - to je zase sladkostí:-O) Předsevzetí už teď bere za své -já dost ulítávám na sněhovém cukroví:-O)
No já mám většinou už na 1 advent komplet výzdobu včetně stromečku, ale letos je to jen bez něk - ten budu stavět teďka o víkendu - strašně se těším. Já mám výzdobu do zlata, ale uvažuji, že příští rok to udělám barevnější kvůli Barunce. No věnec vlastně dva jeden se 4ma svíčkama je na stole a vždy ho dělám v duchu sušeného ovoce - pomeranč, cintron a jeřabiny - letos jsem koupila zlaté svíčky - byly mi simpatické protože se postupně snižovaly - podle zapálení s tím, že na konec jsou všechny stejně veliké. No jsem naštvaná, protože včera jedna prohořela až mi kapala na koberec :-(  takže musím koupit jiné. No a jeden mám na dveřích - ten je celej zelenej jen nahoře mám vínovou mašli s oříškama a šiškama. No a pak mám ještě jeden takovej dlouhej, ale ten je umělej - jako dekorace do stěny:-O) Jinak všude voní františkové a do aromalampy jsem koupila bové vůně - skořice vanilka a hřebíček jablko - voňavující:-O)))))))) taky jsem si v německu koupila takové dřevěné svícny - dávají se do nich františci, ale já je mám jen na výzdobu.Jo a do kuchyně na okno jsem koupila takové barevné lucerničky - moc hezky to vypadá - a ve všech oknech mám svícny - na oknech zlatavo bílé andílky no moc hezky to vypadá :-) Jsem říkala, že jsem ujetá - už se těším na vánoce - vždycky si večer všechno rozsvítím zapálím všechny svícínky a aromalampy a pustím si Nedvědy a relaxuji. Na stromečku mám taky barevé světýlka - no nádhera. Se vám tady rozplývám co :-O)))))))))  

tak to je asi všechno a půjdu si číst mám novou knihu tak ji jdu zmáknout:-)
pa a dobrou noc  

Monika a Barunka

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 04.12.06 21:45

nic nevyhazuj a dej to za okno - v koši by to mohl ježíšek přehlédnout a není to hloupé já jsem kdysi byla i v kostele a prosila jsem :-) zkusit se má všechno nikdy jeden neví :-)))))))))))))  

MaB

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 05.12.06 08:57

Ahoj Maru a všechny ostatní zebřičky.    

Musím pochválit deníček, fakt je poučný a zajímavý. Já jsem letos pořídila taky svíčky, které mají různé velikosti a postupně se odpalují od té nejvyšší. Naaranžovala jsem je do takové kulaté mísy, přidala jsem třpytivé drátky, mrňavé stříbrné kouličky, je to takový netradiční adventní věnec J    

Arny, já píšu Ježíškovi dosti pravidelně, v současném moderním světě mu posílám e-maily. Takže Tvoje přání naprosto chápu a věřím, že se Ti splní.    

Moni, Barče přeju dodatečně všechno nejlepší k svátku. Jak to tak vypadá, užili jste si ho i vy J    

Twiggi, já doufám, že v Alpách sníh bude. Už se moc těším, až vyrazím. I když by mi klidně stačily i ty běžky, kdyby napadl sníh u nás. Třeba nás počasí ještě mile překvapí a na Vánoce to rozjedem J    

Kati, určitě bude všechno OK. Já měla teď při svém druhém IVF nádherný sen. Asi 7. noc po transferu se mi zdálo, že jsem si dělala těhotenský test a byl pozitivní. Byla jsem v tom snu tak strašně šťastná, že se to ani nedá popsat. Běhala jsem po všech lidech kolem sebe a ukazovala jim ty dvě čárky. Jenže pak jsem se probudila L Sny bohužel a někdy taky naštěstí nejsou pravdivé. Ten Tvůj určitě pravdivý nebude, neboj.    

Tak holky, jsem v práci, musím jít produkovat hodnoty… jo ještě k víkendu, já jsem už balila vánoční dárky. Manžel nebyl doma a potřebovala jsem si v těch dárcích udělat pořádek. Tak jsem je rovnou i zabalila. Celkem mě to bavilo, i když těch balíčků bylo hodně a ještě určitě nějaké přibydou.    

Pěkný den    

Pa Kotě

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 05.12.06 09:23

Ahoj holky,
já mám už taky vyzdobeno, adventní věnec mám klasicky červeno zelený, ale docela se to hodí .o))) mám i světýlka v okně, ozdobený okna a i malý stromeček v ložnici, to kvůli malýmu až v pátek přijde :o))) jinak budeme mít ještě jeden velký! No a to je asi všechno, Šuhaj pořád učůrává, takže úklid je jen na chvíli, no a teď nás čeká bourání koupelny, takže to s úklidem zatím moc nepřeháním! No a letos ani nepeču, přítel prohlásil, že doma cukroví nechce a ten trošek na dekoraci dostaneme od jeho mámy, tak jsem ušetřena :o)))

Moniko - dobrej nápad, hned bych ho realizovala :o))) v Orlický přehradě by se mu určitě líbilo :o)))

Kotě - no snad nás to počasí aspoň trochu překvapí o vánocích! Já miluju bílý vánoce!!!!

Maru - hezký deníček! To o těch svíčkách jsem nevěděla, no zase budu chytřejší :o)))

Rafuško - gratuluju!!!

Leňule - to je dobře, že to takhle dopadlo!!!

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.12.06 10:49

Hezký den Zebřičky,

u nás teda moc hezky není, prší. Připadá mi,že teprve teď přišel podzim.

Já jsem adventví věnec dělala v sobotu a v neděli jsme už pálili první svíčku. Svíčky mám vínově červené a jinak dělávám takový přírodní, mám tam ořechy, křížaly, sušené pomeranče…takový jednoduchý.

Už jsem téměř nachystaná na kontrolu, ale protože jsme objednaní na 12.hod. , tak ještě musím počkat. Jindy jsem chodívala bez objednání, tak to už jsem touto dobou byla doma, dnes to bude podrobnější kontrola, proto to objednání.

Jinak zase jsem měla strašlivý sen, zdálo se mi, že mi umřel taťka, fuj. Břečela jsem o 106!!! Hnus, ještě, že to byl sen. Pak jsem měla ještě jeden, že jsme přišli od Dr. a on nám řekl, že budeme mít holčičku. Tak uvidíme, já si myslím, že to bude kluk a manža si myslí, že to bude holka. Třeba se to už dneska dozvíme, pokud se nám nebude ukazovat prdýlkou.

Pa, nejpozději večer se ozvu. Kati + Prcek 16+4tt

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.12.06 11:11

Nástěnka 2.část -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky: ***
Monicka…-10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......-10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka..-8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..-19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.-18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......-28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..-7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…-12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....-17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina-30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII-10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..-28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…-31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…-10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........-5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…-10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......-21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....-27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…-18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....-24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…-14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.-26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....-26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-  27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.....-     12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Pajinkaa.-1.8. 40+5 tt !!! ?????????????
Míšenka.-6.9.2006 v 14:10 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3430 g
Mikaa…-27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ?????????????????
*Pavca.....-
1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
*Mia.......-
28.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.12.06 11:11

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-7.12. návštěva v CAR
Alex012......-
Arny.....-2.IVF listopad 2006, 15.11. začátek stimulace, 5.12. kontrola
Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-3.IVF únor-březen 2007
JJ.........-
Kote…-
2.IVF listopad, 30.11. test z krve

Konopka..-
Leňule + Alex1.....- 2.IUI listopad 2006
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- ****
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 1.IUI listopad, 27.11. ve 12.30 hodin 1.IUI
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-říjen 2006 - zažádáno o adopci
Samsulka-
Sima......- KET  - leden 2007
*Twiggi.....-

*Zdenca…-
KET - leden, únor 2007
*Zabucha…-
**** -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Amalie..-***7.12. 39+1tt (holčička?), TP 6.12.2006
Andrea 2 -  8.12. 16+3 tt (Kulihrášek), TP 22.5.2007****
EvulaI .....- 5.15. 26+4 (Sebastiánek)
*Jitutu32…-*****8.12. 23+3 (Janička), 5.12. kontrola ,TP 4.4.2007
*Kati.......-*****8.12. 17+1 tt,  (Prcek), **5.12. kontrola
, TP 19.5.2007
*Ulrika…-
6.12. 33+0 tt, TP 25.1.2007

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 05.12.06 12:39

Ahojky zabřičky.
Je pěkný číst vánoční deníček a to jak se všechny připravujete na svátky. Musím se stydět. Doma ještě nemám nic nachystáno a taky by to potřebovalo uklidit. Vrací se z práce až večer úplně mrtvá a nejsem schopna cokoliv dělat. O víkendu mě Alex pořád honil ať si jdu lehnout a odpočívat, že jsem toho moc neudělala. Mám jen upečeno pár kousků cukroví. Pokud se dnes dostanu domů před 18 hodinou tak dopeču z těsta co mám zaděláno. Dárečky už mám většinou nakoupené, ale ještě ne zabalené. Nějak to časově nezvládám a taky si nějak nepřipouštím, že budou už za pár dní vánoce.Je pěkný jak to máte všechno krásně vyzdobený a nachystaný. Z vašich zpráviček dýchá vánoční atmosféra. Taky by se mi to doma tak líbílo jen to nezvládám. Uvidím jak po víkendu.
Holky nevíte náhodou jestli po hysteroskopii je nějaký klidový režim nebo ne? Čeká mě to v pátek. Dnes jsem byla u své praktické kvůli předoperačnímu vyšetření. Byli jsem domluvený, že až budu mít výsledky z CT a termín  že ho udělá. Dnesk ami řekla, že to do pátku nestihne ať to odložím. Ve čtvrtek bude mít všechny výsledky a ona to nestihne !!! Málem mě z ní trefil šlak. Bába jedna . Vše jsem na ten pátek zařídila, dokonce dcera pojede už ve čtvrtek k babičce, mám i odvoz a ona by mi to odložila. Já nic odkládat nebudu - jen ať mákne když měla času dost. To mi zas zvýšilo můj jinak nízký tlak. Doufám, že se překoná a stihne to.
Kati co kontrola. co říkal manžel mimču?
Mějte se všechny pěkně. Jdu zas tvořit hodnoty.
 Lenka

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.12.06 13:47

ahojky zebřičky:-)
tak kati čekám co Vám prdelka ukázala :-) nenapínej a co manža plakal?
My s Barunkou jdeme dneska juknout na čertíka a mikuldu a andílka tak jsem zvědavá co bude dělat - ta moje holka se snad ničeho nebojí :-O) Pak navštívíme babičku a prababičku - to zas je sladkostí - kdo to bude jíst. Já to vždycky na jaře pak po rodině rozdávám - nebo dělám návštěvám horkou čokoládu:-O) U nás je po dešti a prosvítá sluníčko,ale už si vezmu péřovku - minule jsem vyrazila v kožené bundě a myslela jsem, že umrznu. No vánoční atmosféra u nás naladěna - jen nejsou dárky, ale to budu řešit většinou z domova - je skvělé mít doma net a poštovní doručovatelku :-) a zybtek pokoupím - hlavně, že vím co a kde koupit. Jo jen ještě mít hodně peněz :-O)
Tak se mějte a vánoce, vánoce přicházejí smějme se zebřičky po roce vánoce, vánoce přicházejí obšťastní dušičky :-)
 MaB

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 05.12.06 17:13

Kati tak co?Kde se touláš,sem napnutá jak kšandy.Je to klučík?   Monička- tak s těma dárkama je to supr když víš co komu dát. My zatím máme jen dárky pro Nellinku, Tomášek si zase jako každý rok vymyslel dary jak blázen. Tak např. MP4, DVD, skůtra, nějakou hokejku vůbec teda nevím co je to za zázrak ale stojí pět tisíc… No fakt není vůbec náročnej asi si myslí že kradem nebo co, jo a toho skůtra mít prý bude, rozhodl tatínek, mě z obou snad trefí, Tomča nemá řidičák a bude mít skůtra, asi ho bude mít celé dva roky v pokojíčku a čučet na něj než mu bude patnáct a bude moct na něm jezdit. Ten můj chlap je jak malej.  

Už jsem šla raději rychle domů z procházky páč už je všude čertů, aby mě nějakej nechtěl vzít do pytle.Včera mi Romča říkal že by mě určitě žádní čerti nechtěli, prej mu zůstanu na krku pořád.Je fakt hodnej ha ha.  

Zítra jdu k zubaři a už mám z toho břichabol teď, fuj.  

Zatím pá, kouknu sem ještě večer co Kati.  

NellaB s Nellinkou

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.12.06 18:27

Ahojte,
tak jsem tu, vím, že jste mě čekaly dříve, ale hned od Dr. jsem šla ještě něco vyřídit do práce a pak jsem šla navštívit Karličku s Tomáškem. Ještě jsme se šly podívat na rozvícení stromečku, podívaly se na čerty a já přišla před chvíli domů.

Vidím, že jste nedočkavé, co to je. Ale bohužel, jak jsem předpokládala, tak si náš Prcek na zadečku pěkně seděl a ještě to nejde rozeznat.
Byla mi odebrána krev na tripple testy a Prcek byl pořádně přeměřen. Byl to vlasně tzv. genetický utz. Dr. změřil hlavičku, bříško a stehenní kost. Zkontroloval končetiny a mozek. Vážíme 203 g !!!! Vše je v pořádku. Podle velikosti jsme dneska dokonce už 17+3tt, takže nám přepsal termín porodu na 12.5., podle MS jsem o týden dozadu, takže 19.5. Protože víme, kdy byly vyjíčka oplodněny, tak si myslím, že bude Prcek asi větší miminko a nejspíš delší. Ale má být po kom. Já mám 172 cm a manžel 189 cm. Pro výsledky tripple testů jdu na 14 dní a pak mě pošle Dr. i na genetický utz do Zlína. Sice si myslí, že je to v pořádku, ale pro jistotu, jen nevím, jestli to stihneme do vánoc, abych měla na svátky klid.

Manža sice neplakal a ani jako většina chlapů nějak neprojevoval nadšení, ale šlo vidět, že byl rád. Smát se, když se Prcek pokoušel trefit palečkem do pusinky. Měl radost, že je to všechno v pořádku.

Kati

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 05.12.06 18:55

Kati moc gratuluji.  jsem ráda, že je vše v pořádku a třeba se pohlaví dozvíte těsně pod stromeček ;-) žabucha

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 05.12.06 19:34

Kati, to je moc fajn, že prďolka roste. Tipuju chlapečka :-) Hlavně, že je v pořádku, holt vás bude ještě napínat, jestli koupit růžovou nebo modrou.

Lostris, všechno nejlepší k svátku!

Omlouvám se, ale víc nestihnu. Myslím na všechny, papa.

Adka a Viktorka

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 05.12.06 20:12

Ahoj Zebřičky,
tak jsem se dnes po celodenním lítání konečně po:,–(ila a hned Vám píšu. Byla jsem dnes na kontrole. Dr.napočítal 14 foliklů, prý je vše jak má být co se týče počtu i velikosti, tak snad to bude dobré. V pátek jedeme ještě na kontrolu, a když  bude vše OK, v pondělí nebo úterý by mohla být punkce vaječníků. Měla bych být ráda, že je zatím vše v pořádku, jenže mě trápí jedna myšlena, nevím zda oprávněně. Při předešlé kontrole mi Dr. řekl, že od 30.11. by mi doporučil, abych si břicho moc nenamáhala a ani necvičila, řekla jsem mu totiž, že v cvičení se válíme po balónech (těch velkých), je to spíš takové protahování, ale prý žádné válení (to, aby mi nějaký ten váček nepraskl, byl by to průser), takže cvičení už žádné nebylo. Ale  já dnes šla na masáž ,na kterou jsem byla už delší dobu objednaná a opravdu ji už potřebovala. Začal ve mě během masáže hlodat červíček pochybností, zda si tím, že tam ležím na břiše a sem tam na mě paní přitlačí, neublížím, aby mi nějaký ten foliklík nepraskl. Když mě paní masérka, chtěla tzv.zapružit na záda, tak to jsem  odmítla. Myslíte, že by to ležení na břiše s masáží mohlo opravdu způsobit prasknutí jednoho z nich? Přeci jen si říkám, že ještě nejsou největší a zralí, že by to snad nemuselo vadit, ale člověk nikdy neví.  

KOTĚ - já tedy koukám, jak jsi šikovná a máš už zabalené i dárky, já to nechávám na poslední chvíli, ale také to dělám ráda, z každého dárečku se raduji.  

TWIGI - jsem ráda, že nejsem sama, která čerpá cukroví od maminky. U nás manžel moc cukroví nemusí, takže je spíš jen na ozdobu a pro návštěvy. Takže to praktikujeme, že pomáhám mamce s pečením a pak si něco málo odnesu.  

NELLA - taky jsem dnes uháněla domů, abych nepotkala nějaké ty čerty a já je potkala, lépe řečeno je měla  v zádech, jak jsem uslyšela za mnou blekotání, které znělo opravdu strašidelně, zřejmně od staršího čerta, raději jsem se neotáčela a pelášila domů. Co kdyby, že jo?!  

KATI - to je škoda, že neznáte pohlaví, já byla tak zvědavá! Snad příště. Koukám, že jste oba s manželem pěkné výšky. Jsme na tom podobně - já 173 cm a manžel 200 cm. Tak jsem zvědavá jak velké bude to Vaše miminko.  

Holky, už budu končit, zase jsem se rozepsala a to ještě nenapsala všem jak jsem měla v úmyslu. Jo, taky jsme dnes polítali v Brně nějaké ty obchody a doplnili dárky. Takže jsem dnes měla opravdu záhul, raději si jdu dát „nohy hore“ a trochu odpočívat u televize.
Pá Arny  

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 06.12.06 07:00

Jeeee, děkuju :-).
Posílám hubánka Vikince a tobě samozřejmě také :-D.  

Lostris

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 06.12.06 08:15

Ahoj holky, zatím jenom ve stručnosti, mám toho nějak moc :o))))

Kati - tak pořád ještě tajemství jo :o)))) hlavně že je všechno v pořádku!!!!

Arny - gratuluju k folíkům, teď ještě aby byly plný vajíček a všechno zdárně pokračovalo až do konce!!!! Já cukroví sice ráda, ale kdo se potom má vejít po vánocích do kalhot!!!!!

Nello - čerta jsem potkala jenom jednoho, ale byl na mě hodnej :o)))) vyklubala se z něj totiž moje známá :o))))

No já musím jít bohužel něco dělat :o(((((

Lostris - opožděně všechno nejlepší k svátku!!!!

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 06.12.06 14:33

Kde jste kdo?  

Máte předvánoční shon co? Já se dnes chystám na perníčky, no uvidím jestli se k tomu dostanu přes to praní a žehlení.  

Konečně jsem včera vyzdobila vánočně byt a taky pověsila věnec na dveře.Jak jsem četla tak už většina z Vás měla vyzdobeno, jen já ostuda nee.
Adka - taky si myslím že bude mít Kati chlapečka, ono se mi o ní totiž zdálo že se jí narodil. Jsem fakt zvědavá.   Monička - tak co kdy plánujete to miminko, četla jsem že jdete k Dr. se přeptat.Jestli jsi to teda už někde psala tak jsem to přehlédla.  

Byla jsem u toho zubaře a Romča měl přijít domů pohlídat malou, hádejte jak to dopadlo. Samo že na to zapomněl, to by nebyl on, nic nového že.Večer jsem mu to ještě připomínala a on mi říkal že není b… aby zapomněl ha ha. Tak jsem přišla pozdě.Teď dělám strašně uraženou. Nakonec mi raději nic nedělal, když mi v tom ulomeném zubu ten cement drží a nebolí to.Říkal že je to na dlouho ten můj zub a nejraději by ho vyspravil až přestanu kojit, to může udělat větší zákrok než teď, mohlo by mi to narušit kojení. To bych nebyla vůbec ráda, když nám to teď tak krásně jde už čtyři měsíce. Ještě že se mi ulomil ten zub vzadu a zevnitř, takže to nejde vůbec vidět.  

Máte některá zkušenost s krvácením z nosu? Tomáškovi  včera a dnes ráno z ničeho nic začla téct krev z nosu, ale hrozným způsobem, myslela jsem že mi vykrvácí. Ještě nikdy to neměl, tak vůbec nevím jestli mám jít raději k Dr.  

Toš jdu něco dělat. Pá NellaB se spící Nellinkou.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 06.12.06 15:03

Ahojky zebrunky,
nebudete mi to věřit ,ale já fakt nestíhám :-O Jediná dobrá zpráva je, že u tety už jsou okna hotová, včera jsem měla dovolenou a celý den jsem uklízely a dneska jsem úplně mrtvá a v práci je toho taky docela dost. Takže tu zívám u počítače, ale spěchám za vámi tak kdyby jsem začala psát blbosti tak mi padla hlava do klávesnice, tak posečkejte až se probudím :-DD    

Můj adventní věnec odpočívá stále nenazdoben na schodišti, ale pokrok je, že už jsem našla krabici s ozdůbkami na věnec, tak už stačí jen chvilka času a taky se budu chlubit. Je báječný číst jak píšete,ž e už máte krásně nazdobené bytečky, úplně se tu rozplývám a představuju si jaké to máte. Asi to budete muset nafotit.    

Zabucho jsem ráda, že HCG kleslo a jsi v pořádku. Tak te´d si pořádně užijeme konec letošního ošklivého roku a příští rok se už určitě dočkáme.    

Zdenco Ježíšek si vás určitě najde neboj :-) u nás je taky pěkný bordel a začíná mi to být jedno. Jen bych chtěla zvládnout napéct alespoň nějaké cukroví. Jojo kde jsou ty časy kdy jsem touhle dobou měla perníčky :-O    

Rafusko ty jsi šikulka, já věděl,že test zmákneš levou zadní. A co angličtina leze ti to do hlavy? Určitě jo a už mluvíš jak kdybys se tam narodila.
Jéje Rafusko to jsi mi udělala radost, jaképak „budu hnusná"? Jsi moje zlatíčko, už se na tvůj deníček moc moc těším, protože ty jsi báječná spisovatelka a tvoje deníčky se moc hezky čtou. Takže ujednáno, v neděli je deníček tvůj.    

Arny já jsem Ježíškovi ještě nenapsala, ale tvůj nápad mi přišel strašně miloučký a hezký. Proč by jsi ten papír vyhazovala do koše, Hezky ho odešli Ježíškovi a těš se že ti nadělí ten nejkrásnější dárek. Máš super úrodičku folikulíků, takže odběr se blíží tak se opatruj a těš se za chvíli je z tebe těhulka :-) . Bohužel ti neporadím jestli mohla ta masáž uškodit, nikdy mě na nic podobného neupozorňovali.    

Jo holky, myslím, že Arny měla super nápad, neuděláme to každá? Minulý rok jsme ve stejnou hodinu vyslovily přáníčko a některým zebřičkám se to přáníčko vyplnilo tak by jsme měli letos zase něco hromadně vymyslet.....­.............­..    

Monicko no ty jsi nezklamala pamatuji si z let předchozích, že u vás je vánoční atmosféra v plném proudu celý prosinec. Tak přeju aby Barunka nic nezničila a radovala se z té nádhery. Jakoupak knížku čteš? jak se včera Barunce líbili čerti a Mikuláš?    

Kotě tak ty už máš zabalené dárky, óóó jak závidím, já bych potřebovala ještě některé nakoupit :-(    

Twiggi tak miluju bílý vánoce, sice nelyžuju, ale taková procházka zasněženou přírodou je pro mě balzámek na dušičku, tak doufám, že počasí nezklame.    

Kati fuj ty máš teda ošklivé sny :-( Jsem ráda, že kontrola dopadla dobře. Jo tak prcek je pěkný stydlínek :-) hold budete mít překvapení, moje neteř se takhle schovávala celé těhotenstvím,t akže švagrová s bráchou vůbec netušili.    

Leňule jsem ráda, že vyšetření dopadla dobře a nic ti nenašli. A co ta tvá dr.? dostala rozum a napsala ti předoperační vyšetření? Jestli ne tak na ní vběhne rozzlobené zebří stádo!    

   

Nello co u zubaře? nebolelo to moc? Jo tak už to čtu, takže tě to vyspravení zoubku ještě čeká :-( ach jo. No a mužský ty jsou prostě na zabití a jsou všichni stejní. Manželovi občas teče krev z nosu, tak bočas bral ascorutin, ale radši bych se poradila s dr. Neleze na Tomáška rýma, mohlo by to být k tomu.    

Lostris taky přeju opožděně všechno nej nej k svátku a povídej jak jsi ho oslavila?    

Tak už mě tu v práci zase honí, tak musím pádit, však jsem se taky pěkně rozepsala a hurá probraly jste mě zebřičky moje :-D tak teď už mi to půjde hezky od ruky :-D papa Maru

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 06.12.06 18:26

Ahoj Zebrušky!    Včera jsem se trochu víc zaměřila na domeček a už jsem toho měla dost plné zuby. Umyla jsem horu nádobí, udělala jsem těsto na perníčky a vyžehlila obrovskou horu prádla.    Angličtina bude dost záhul. Každý den dostaneme takovou obrovskou horu slovíček. Uf.  Naštestí zatím si jich dost pamatuju z minula. Jsme malá skoupina 9 lidí a navíc sedím vedle učitelky.  Je to fakt zajímavé.    Manžel byl dnes u dr. a je nemocný. Hlavně to má z pátečního rytí.  Já jsem to čekala. Byl vyřídit pár věcí v práci, tak na mně počkal, až mi skončí škola, a šli jsme na oběd. Byla jsem nadšená.  Dneska jsem konečně byla s pejskem na procházce s pejskem. Bylo to fajn. I když víc poslouchá páníčka a mě ne.
Kati, jsem ráda, že je všechno v pořádku. Prcek s vámi dost laškuje, dělá se tajemný. Vůbec nemám tip, co bude, až se vyklube. Ale moc ti to přeju.
Maru, díky za deníček. Nevím, jak moc bude tentokrát pohodový, bude to dopis Ježíškovi. A s přípravemi Vánoc v klidu. ježíšek se narodil ve chlévě. :-)))
Přeju moc hezký večer všem
Rafuska

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 06.12.06 19:13

Ahoj Zebricky,  

chci vas jen v rychlosti pozdravit, nestiham. Dodelavame Misakovi jeho pokoj, tak snad dneska to bude konecna.
Jen tak v rychlosti,
NELLO, nejsi posledni to ja jsem posledni, zadna vyzdoba, musim s tim neco udelat.  

MARU, je jasne neco musime vymyslet a ten napad s tim dopisem, to vubec neni spatny, hadejte co si budu prat:)))  

KATI, tak se neukazal jo, stydlinek jeden:)  

Holcinky priste napisu vic, jdu dodelat veceri.
Jinak u me nic noveho, sem tam me boli bricho jako na MS, zavadim Utrogestan a snazim se nepocitat dny, uspech je, ze ani nevim kolikaty den cyklu jsem:)))  

Mejte se moc krasne
pa
Míša a Mišák

 
mia  06.12.06 19:47

Zdravím,

nestíhám, nečtu, omlouvám se.
Dočetla jsem, že Vás Maru které tímto mnohokrát děkuji informovala, že se nám minulé úterý narodil Hugo, šem moc moc děkuju za gratulace. Porod někdy třeba popíšu jako deníček, tedy pokud bude třeba, jen krátce: po minulém CS jsme si vyzkoušeli i variantu spontánní porod, jsem moc moc šťastná.

Od pátku jsme doma, odpočíváme a „zažíváme se“, Max zatím nežárlí, jen Huga náružiě tulí, což je občas dost nebezpečné, a krmení nejoblíbenějšími rozinkami také:-)) Hugo je silný saje co může.

Všem zebřičkám krásný Adent, Kati a Jitutu šťastné těhotnění, Amelii případně šťastný porod a případným nadějkám moc moc štěstí

pa Mia a spol.

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 06.12.06 19:57

Ahojky  holky,  

zase se hlásím po  dlouhé  d obě, prostě to nějak n estíhám, ale poctivě Vás čtu,jen  nepřispívám  

Nello - co se týče  toho k rvácení, já když byla malá, t  ekla mi z nosu hodně často a bez příčin, prý je to v dětsví normální, tak snad to nic  není  

Jinak my  byli včera n a prohlídce ve 3 měsících,  Anička už váží 6060g a  měří 60cm. takže malí, a buclatí.ale  když se na ní dívám, není tlustá, asi  má těžké kosti po mamince ;-)
Jo a  zrovna  jí píchla i injekce  proti dětským nemocem, pořád jsem rozmýšlela hestli Hexa nebo normální, nakonec to vyřešila doktorka, že přiipravila normální  a hned jí to p íchla. Bála jsem se,jakou bude mít reakci,ale  ta moje šikulka  to zvládla  na jedničku. Teplotu neměla, jen napuchlý místa vpichu a večer bezdůvodně plakala,ale dala jsem jí preventivně Panadol sirup a už spinkala.  Asi h ůř jsem to snášela já, už když jí to píchali,tak plakala a já taky, a pak d oma když plakala a koukala na mě smutnejma očičkama,tak jsem brečela podruhé. Já tohle strašně  špatně  snáším.  Už teď  mám hrůzu z píchání naušniček,to bude muset taatínek,já bych t o nezvládla,raději počkám venku v čekárně a pak j í utěším,ale vidět  to bych nemohla.  

no tak jsem s e zase vypovídala z maminkovskejch starostí.
Tak se mějte krásně  

Míšenka+Anička 3měsíce

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 06.12.06 20:11

Ahoj holky, 

tak mám po delší době zase chvilku čas a můžu vám napsat. 

MARU, díky za deníček, moc mě baví si číst o vánocích a jaké zvyky má každý doma. Já jsem letos dostala svíčky na adventní věnec od mojí mamky a trochu jsem se divila, že jsou fialové, a tak mi bylo vysvětleno, jak je to správně:-))). 

KATI, to mě mrzí, že se vám Prcek neodhalil, ale hlavně že je vše v pořádku. A já si myslím, že budete mít chlapečka. No každopádně se můžete zase o to víc těšit na příští UTZ. Zítra mi budou mimo jiné odebírat krev na triple testy, tak si budeme držet palce navzájem, jo? 

MÍŠO, moc na tebe myslím! 

RAFUŠKO, je fajn, že se ti ve škole líbí a že vám to s manželem tak klape. Hezky se to čte:-))). 

NELLO, ať to Tomáška brzy přejde! 

ARNY, to je pěkná úrodička, jen tak dál:-)))). 

MONI, teda u vás to vánočně pěkně frčí, jak to tu čtu, tak se ještě večer taky do nečeho vrhnu. 

MÍŠENKO, zdravíme Aničku. Ani se ti nedivím, vidět bodat do malého miminka je vážně o nervy. S náušničkami to snad nebude tak zlý, můžu vřele doporučit nastřelení. Je to hrozně rychlý, žádná krev neteče a za pár týdnů se náušničky vymění za ty klasické. 

MIO, dohoď nějaké Hugovy fotky, ať se můžeme taky pokochat! 

Zítra se chystám na kontrolu do Podolí a už by měly být výsledky na ty zarděnky, prosím, prosím, držte mi kopýtka, je mi špatně, jen si na to vzpomenu. Taky mi budou dělat odběry na triple testy a aby toho nebylo málo, tak jdeme odpoledne ještě k zubaři.
Tak a teď jdu využít toho, že Elinka spí a vrhnu se teda na tu výzdobu.
Hezký večer. 

Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
mia  06.12.06 20:20

Andrejko promiň tys mi z těhulek vypadla, ale hlídám si i Vás:-))

foto zatím není, tatínek nefunguje a maminka se odmítá rozčilovat:-)

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 06.12.06 21:31

Ahojte Zebřičky.  

Arny - tak stimulace probíhá dobře, to je fajn. Myslím, že se nemusíš trápit tou masáží, myslím, že ti to nemohlo uškodit. Raději nad tím ani moc nepřemýšlej, zbytečně se trápíš. Pokud bys měla jít na punkci v pondělí, tak to ještě vajíčka tak veliké nejsou, aby praskly.  

Nella - ty už máš výzdobu? Já jen adventní věnec. Ale už zítra se chci vrhnout do perníčků. Dnes mi dorazil lístek z pošty, tak pro ten balíček od tebe zítra dojdu.  

Maru - teda ty budeš umývat tolik oken? U nás letos to má na starosti manža, ale už jsem měla dneska nutkání a chtěla jsem jedno okno umýt. Raději jsem to ale nechala být, manža by mě asi zabil.  

Michaela - to je dobře, že nemáš čas ani sledovat, který den jsi, třeba tě potom pozitivní testík překvapí.  

Mia - už jste doma? To je fajn, držte se!  

Andrea - to víš, že budu držet kopyta, jistě nám ty triple testy dopadnou dobře.  

Jinak jsem hodila na rodinu fotečku bříška. Tak když budete mít náladu , tak můžete mrknout.  

Krásný večer Kati + Prcek

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 06.12.06 21:59

Ahojky moje milované zebřičky:-)  

Maru - no teda takhle hodně pracovat - zato to bude mít teta krásné a nejhezčí dárky potěší ty od srdce a z lásky a v rodinném kruhu:-) Neboj taky si všechno vyzdobíš - já zase naopak letos nepeču - s Barunkou to opravdu nejde. No a včera? ta moje holka se snad ničeho nebojí - čerta málem obrala o ocas :-O) a pytel jí zajímal co kdyby tam bylo něco k snědku :-O)  

twiggi - teda tak snad se to s bejvalým v příštím roce vyřeší - moc bych ti to přála a miminko samo taky - musím říci, že ce svém věku si barunky strašně moc užívám:-O)  

NellaB - teda u vás je veselo - ještě, že máš Nelinku pokládek - vyrovná síly v rodině a až bude Tomášek z domu pryč tak budete v přesile:-) No někdy ty chlapi opravdu nepřemýšlejí - u nás to je tak, že vše obstarávám já - Zdenda se ani nesnaží - no jsem ráda, protože jinak jsou mé nervy k neudržení:-O) a se zubařem - ty sis půjčila mého chlapa ne:-D))) Nesnažil se ti nakonec vnitit, žes to neřekla? :-O) Jo a za rok se půjdu vyšetřit na gyndu a domluvit s mým doktorem co podnikneme dál - chtělo by to bratříčka :-) Tak snad dovolí a povolí ( mám 2 císaře )  

Andrea2 - tak tfuj ať kontrola a testy dobře dopadnou  

Adko - zdravíme Vikinku ďáblici - doufám, že už jste bez modřinek:-O)  

Michaela - to děláš dobře, že nepočítáš a nesleduješ. Výsledek bude stát za to :-O)  

Mia - a Hugovi rozinky jako nechutnaj??? :-O)))))  

Arny - neboj neprasknou - teda vlastně jo, ale až v tu pravou chvíli :-)  

Kati- no teda prcek nás pěkně napíná - no jo to bude stydlivka :-O)  

No holky opravdu mě už nikdo nenapadá - to jsem teda zvědavá na koho jsem zapomněla:-O)  

Tak zítra jdeme na rozsvícení našeho městského stromečku - to je ten na náměstí -máme ještě 2 heč :-O) tak jsem zvědavá co Barunka na to. No a jak popsala Maru - jsem ulítlá na vánoční svátky a atmosféra u nás panuje od adventu - no jsem ale ostuda - dneska jsem zistila, že náš lustr je zaprášený jako blázen - normálka jsem na něj zapoměla:-O Holky a dárky už mám objednaný . No a stromeček bude postaven tento týden - opravdu se na něj těším:-) Jo a vánoční kaktus je v plném květu a představte si, že budou i dvojkvěty :-)  

Tak se mějte hezky moje rodinka už chrapká tak se jdu vysprchnout  a jdu si lehnou mezi ně:-O)  

Tak pa a sladké sny Monika

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 06.12.06 22:05

No jasně, že zapoměla:-))))  

Míšenka - teda Anička je kousek - jo Barunka byla taky taková - začala běhat a kila už ta moc nepřibívaj - hlavně zdravíčko a krásný úsměv :-)  

Rafuska - teda to jsi šikulka - taky bych potřebovala osvěžit němčinu a naučit angličtinu - no vlastně nastoupit vysokou školu, ale jsem líná a nědonutím se snad kničemu:-) ach jo No snad to vylepším příští rok - tak ať ti ty slovíčka lezou do hlavy a máš samé 1*  

Lostris - ahoj holka tak jak u vás, kdy se na to vrhnete? z jara? Dodatečně všechno nejlepčí k svátku :-)  

Monika

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 06.12.06 22:18

Hezký večer  Zebřičky,
dnes  jsem měla opravdu perný den.  Ani jsem v práci neměla čas na Vás mrknout. Zmatek nastal ještě doma ráno, když jsem si píchala injekce. Teď si už píchám do břicha tři- tu třetí, kterou si jindy píchám perem, jsem měla nachystanou v malé inj.stříkačce, protože v peru mám jen na jednu dávku, tak mi tu druhou namíchali na klinice ze zbytečků v ampulkách. Píchla jsem to do břicha a když jsem to vytáhla, zjistila jsem, že mi tam půlka dávky zbyla. Úplně se mi udělalo zle, jak dál, nevěděla jsem zda tam můžu zpět píchnou stejnou jehlu a jinou jsem neměla, manžel mě uklidnil a já to tam napodruhé píchla celé, ale měla jsem úplný stres z toho, abych neošidila dávku. No a při chystání Menopuru, když jsem odlamovala hlavčiku ampulky, jsem se pochopitelně řízla, ale to nic nebylo. Na stole po mě zbyla spoušť jehel a stříkaček, že by se za ně nemusel ani ten nejlepší feťák stydět. Doufám, že jsem ty své folikulíky moc nevystresovala. V práci jsem oznámila, že zítra jdu naposledy ( v pátek mám kontrolu a od pondělí neschopenka), radost z toho neměli, ale co se dá dělat, zítra se tam asi ztrhám, abych vše dodělala. Navíc mě pne v břiše, takže mi to sezení nedělá moc dobře a těším se až budu doma. Ale to už vydržím. Uděly jste mi radost, že se Vám moje úrodička líbí. Nedokážu posoudit, zda je to dost nebo málo, hlavně, že tam něco je. Myslíte, že může být ve váčku víc vajíček? Vím, že tam nemusí být žádné, ale větší počet, to je asi hloupost, že?  

MARU - myslím, že je to dobrý nápad , hromadně si něco přát. To by bylo, aby nás zebřičky, ten „nahoře“ nevyslyšel.  

LEŇULE - tak v pátek jdeš na zákrok? Držím palečky, ať vše dobře dopadne. Jsou to tedy problémy s některými doktory.  

MICHAELA VF - Míšo, to je fajn, že nemáš čas myslet na výsledek, psychyka dělá hodně, ale poruč jí, že?! Já to tedy moc neumím. Přeji ať to dobře dopadne a brzy se můžeš radovat z pozitivního výsledku.  

ANDREA2 - držím pěsti, aby testy dopadly co nejlépe, jsou to pořád nějaké nervy, že?  

KATI - ať tě ani nenapadne umývat okna! Pěkně se šetři a užívej si toho co máš v bříšku. Pro jedny vánoce se nic nestane, když zůstanou špinavá. Ještě nemám typ, co to u Vás bude, ale mám pocit, že po IVF se rodí více kluků, takže typuji spíše chlapečka.  

RAFUSKO - už se těším na deníček. Psaní  Jéžiškovi by mi šlo, letos prvně jsem se v tom procvičila. Otázkou je, jak moc budu úspěšná.  

Zase jsem se rozepsala, já to snad jinak neumím. Tak se omlouvám, jestli jsem nudila. Už jsem celá uzíváná, pádím spinkat.
Dobrou Arny

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 07.12.06 08:25

Ahojky zebřičky. Čtu vaše příspěvky s přípravami na vánoce. Já s tím nějak budu muset pohnout protože nemám hotovo nic. Ve středu jsem sice plánovala, že upěču, ale nějak mi došli síly. Snad to doženem o víkendu až se mi vrátí Alex. Dcera  jede na víkend k babičce tak budem sami.
Dnes jdu ke své doktorce kvůli předoperačnímu vyšetření. Ani jsem nezkoušela termín posunout - jen ať sebou trochu hýbne. Výsledky už tam má všechny tak nevidím důvod proč to odkládat. Věděla to dost dlouho dopředu. Ze zítřka mám docela strach - jedu do teplic na hysteroskopii aby se podívali jestli tam opravdu mám polyp a aby ho případně vyndali. Něco málo jsem o tom četla na internetu, ale stejně mě to děsí. Ach jo. Mám ale naději, že zjistí v čem by mohl být problém a my se vytouženého mimča konečně dočkáme. Nevíte náhodou některá něco o hysteroskopii?
Mějte se pěkně. Lenka  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 07.12.06 09:25

Ahoj holky, vy jste toho teda napsaly :o))))

Maru - drž se ať tě ta práce neporazí!!!!! A neboj se trochu cukroví zvládneš!!! Mně se to teda říká, když píct nemusím :o)))) Jo bílý vánoce, kéž by byly!!!!

Mio - tak ať vám to sžívání krásně pokračuje :o)))

Andreo - držíííííímmmm!!!!!

Kati - mýt okna máš zákaz!!!!!!!! Jen to zkus, dojedu a nabančím ti!!!!! :o))))

Moniko - prý by snad v lednu mělo být konečně stání k majetku, tak moc doufám, že bude a dobře to dopadne!!!! Jo a miminko, to by bylo fajn překvapení, uvidíme příští rok :o)))) musí být lepší než ten letošní!!!!

Arny - to jsi dobrá, že zvládaš píchání sama!!!! Já musela vždycky chodit k doktorovi, ale naštěstí to mám kousek a měli pro mě pochopení :o))) a o víkendu to zvládly kamarádky zdravotní sestry :o)))

Lenko - tak ať to dobře dopadne!!!!

Jo a u nás to vypadá na vánoce, že bude pěknej binec :o(((( koupelnu asi kvůli instalatérovi mít do vánoc nebudeme, bohužel zatím jsme nesehnali nikoho, kdo by měl čas, takže to fakt všechno vypadá na příští rok!!!!!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.12.06 09:43

Ahoj holky,  

po delší pauze jsem zase tady a všechny vás moc zdravím:-) Nějak jsem nepsala. Měla jsem v hlavě nějaké takové divné myšlenky jako že něvím jestli tady patřím apod. no nechce se mi to ani moc vysvětlovat, ale mám vás ráda a nedalo mi to sem za vámi zase nepřijít. Tak jsem zase tady:-)
Je tady spousta komentářů a musím si je všechny pročíst.  

U nás snad ani nic moc nového. Byla jsem nachlazená a to asi tři týdny a jen jsem doufala, že to Adámek zase nechytne protože jsme včera měli jít na očkování a už jednou bylo odložené. No a do včerejška byl v pohodě, ale včera se mi nějak nezdál byl takový ubrečený a nesvůj radši jsem to řekla dr. ta ho zkontrolovala a nezdál se jí krk tak ho radši neočkovala. Ještě, že tak odpoledne už měl 38,4 tak jsem ráda, že jsem jí řekla, že se mi nějak nezdá. Teď už vypadá líp.
Včera jsme měli s manželem 10 let co jsme spolu začali chodit a co jsem ho přivedla představit mamce. No nějak to uteklo. Včera ale nebyla nálada něco slavit. Manžel se trochu naboural, ale naštěstí se nikomu nic nestalo.  

Adventní věnec jsem letos poprvé vyráběla sama a překvapilo mě jak mě to bavilo:-) Vyráběli jsme to ve školičce takže Adámek si aspoň pohrál s dětma. Mám z něho radost teda s Adámka i z věnce:-)  

ANDREJKA: moc na tebe myslím aby byly všechny testy v pořádku.  

MIA: blahopřeju k narození chlapečka a přeju celé vaší rodine ať si to spolu krásně užíváte.  

KATI: já jsem si zatím celou dobu myslela, že čekáš chlapečka, ale ani nevím proč dnes ráno mě napadlo, že je to holčička.  

Mějte se hezky. Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.12.06 09:48

MÍŠENKO: Anička rozhodně není tlustá. Adámek měl ve třech měsících 7,5 kg. Fakt se pronesl a když se zpětně dívám na fotky z toho období tak to byl takový malý velký tlustínek:-)) Ale jak psala Monička oni to vyběhají. Teda Adámek zatím chodí a neběhá, ale tlustínek to už není:-)  

Andrea

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 07.12.06 10:00

Krásné ráno,  

dnes jdu s Nellinkou na vážení, tak jsem zvědavá kolik přibrala.Včera jsme dostali půlku krůty od skorotchánovců, vůbec nevím co s ní budu dělat. Romča ji porcoval ve vaně, to Vám byla sranda, pořád chtěl ať nad ním stojím a říkám mu kde má řezat, jako kdybych to věděla že když jsem nikdy nic takového ani nejedla.Tak je v mrazáku, musím najít nějaký recept co sní dělat.   Mišenka - Vy jste pěkní buclíčci, Nellinka měla ve třech měsících 4610g/56cm no je diblínek. Na posledním vážení před dvěma týdny měla 5112g. Kojíš pořád?O náušničkách mám noční můru-fakt to asi nepřežiju! Ty injekce taky nemusím, malá taky plakala při píchání a měla hexa a měla taky horečku, takže žádný zázrak to není a hodně to stojí.   Kati - zakazuju Ti na ta okna vůbec koukat! Já jsem je loni na vánoce také nemyla a nic se jim nestalo, Romča by na ně nesáhl, takové práce přímo nesnáší!Myla jsem je až týden před porodem, tak se na ně vyprdni.   Monička -tak doufám že Dr. povolí i přes ty císaře.   Twiggi- musíš ty dveře do koupelny zavřít aby jsi ten binec neviděla!  

NellaB s Nellinkou

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 07.12.06 10:43

Nello - kojím a  kojím, přes den po 2 hodinách,  v noci už  ne, dneska mi dokonce  spala zase 9 hodin v kuse bez kojo. a naušničky necháš klasicky  propíchnout  nebo   nastřelit?já  asi klasicky  propíchnout.  To  je  blbý s tou  Hexou, známá z mojí  diskuze měla taky Hexa  a  malej měl  taky teplotu. My měli normáln a  teplota nebyla.  Prostě k aždý mimi je jiný a jinak to s nášejí. Jo a  doktorka říkala, že když mají hodně buclaatý nožičky,  tak  to prý líp snášejí, jelikož se t o dá píchnout hluboko.  Tak jelikož  nemáte buřty nohy  jako my,tak možná proto jstě měli  reakci.  

Vím že Anička není  tlustá, ale  je fakt že se   už taky pěkně pronese,  moje záda dostávají zabrat a t o jsme  teprve v začátku.  Jo holky Anička si h rozně  cucá  paleček, když usíná,  nebo se uklidňuje, nevím jak jí to  odnaučit, asi je na  stejně  ještě maalá že? jo a dudlík nechce,  jen z n ouze když má rukavice a nemá paleček.  

Míšenka+Aninka (3měsíce+1den)

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.12.06 10:57

my jsme měli hexa vakcínu a v pohodě na 4. dávku teprve čekáme protože je malý často nemocný, ale doufám, že to taky zvldádne dobře. Jo a možná to je těma baculatýma nožkama ty jsme teda měli:-) a ani u toho neplakal.
 A+A

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 07.12.06 12:33

Nello s tím krvácením z nosu mám bohužel bohaté zkušenosti. od malička mi hodně tekla krev. Vypadalo to jako u řezníka. Doktorka mi na to dala askorutin, trochu se to zlepšilo, ale potýkala jsem se s tím pořád, dokud jsem nezměnila doktorku a ta mě poslala na nosní, tam mi to něčím rozleptali (jen maličko to pálilo a bylo to rychlé), pomohlo to a doteď mám pokoj. jen sem tam při rýmě vysmrkám trochu krve, ale s těma krvavýma vodopádama z dřívějška se to nedá srovnat. jo a nesmím brát acylpiryn ani nic jemu podobného, to prý to krvácení zhoršuje. Určitě běžte k dr, takové velké krvácení není jen tak.  

Míšenko, tak nechte naušničky nastřelit. Je to rychlý, nekrvavý a skoro to ani nebolí, jen maličko píchne. Vikinka se tomu řehtala, ani slzička nekápla, dokonce se ani nelekla. Vůbec to nehnisalo, prostě to bylo, jako by tam naušničky patřily :-)
Tak dudlík strč do pusinky a přilož plenu, aby jí nevypadl. Paleček jí pak těžko odnaučíš. Viki byla taky palečková, tak ve 3 měsících dostala dudlíka. Zkus třeba různý značky, Viki zachutnal až ten od Aventu, s těma za 15,– kč mě poslala někam ;-)  

Moničko, o modřiny u nás není nouze :-) Viki je fakt divoch. a navíc se ničeho nebojí, až se mi to zdá divný… Na Mikuláše jsme chodili venku, všude samá petarda až jsem se kolikrát lekla, jaký to byly řachy a Viktorka nejenže sebou ani necukla, dokonce se tomu řehtala, čím větší rána, tím větší záchvat smíchu až se lidi otáčeli :-)
Jo a z Pronatalu mi došel dopis na zaplacení mražení embryí na rok 2007. Došlo ti to taky?  

Holky, omlouvám se, přečetla jsem to z rychlíku. Pořád mi je všelijak, už teda líp než minulý týden, jenže od včera se mi nějak blbě dýchá a jakoby to bolí, večer to bylo docela drsný, ale ráno zase lepší. Takže chvíli mě to bolí, chvíli úplně dobrý. Tak nevím, připadám si jako hypochondr. Pavel už se na mě zlobí, že mám jít k doktorovi, že to není normální, abych byla takhle strašně unavená a aby mě bolela hlava 2 týdny… Tak jsem volala k dr a sestra mě objednala až na zítra dopo, má prý hrozně nabito. Bojím se, aby Vikinka v čekárně něco nechytla, proto to pořád odkládám. Ale zítra tam fakt jdu. Tak mi držte palce ať to nic moc není.  

Navíc nemám vůbec vánoční náladu, dokonce nemám vůbec dobrou náladu. Podělal se nám bojler. Na účtě v těžkém mínusu, do výplaty daleko. Ach jo… Nedávno jsme museli narychlo koupit pračku a teď zas tohle.  

Papa, Adka a Viktorka

 
ajinav
Kecalka 374 příspěvků 07.12.06 12:54

Ahoj zebřičky,
teď jsme se právě vrátili z CAR, kde nám udělali veškerá vyšetření, která chyběla. V následujícím cyklu by mi měli udělat inseminaci. Takže musíme čekat celý dlouhý měsíc.

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 07.12.06 14:47

Ahoj zebřičky,      

omlouvám se, začala jsem zase chodit do práce a dovedete si představit, jak asi nestíhám. Takže se ani každý den nestačím podívat na vaše nové komentářeL Včera jsme byli na dýchánku s mojí těhotnou kamarádkou. Vždycky před tím jsem to dost špatně nesla a tak nějak podvědomě jsem se bránila se jí jen podívat na bříško. Přitom ho má nádherné! Včera to ale bylo nějak v pohodě, radovala jsem se s ní a těším se, až porodí a až si toho jejího broučka pochovám. A hádejte, kdo mi v tom pomohl? No jasně že vy! Byť jsem tady s váma teprve krátce, moc mi pomáháte. Díky za to.     

Všichni okolo mě jsou nějací nachcípaní, v kanceláři i doma, tak doufám, že to nechytnu. Vždyť jsem teď byla doma skoro tři týdny! Nechtělo by se mi být zase na neschopence.
Byl u nás Mikuláš a nechal pro manžela dvoje ponožky plné mandarinek a čokoládových penízků. Divím se, že nedostal i nějaké brambory a uhlí (to jsem holt nestihla pořídit L)
Jo, mám bezva tip na výborné, ale opravdu VÝBORNÉ sušenky. Pekli je v televizi v pořadu Kluci v akci, jsou děsně rychlé a výborné. Takže pro vás, co nepečete cukroví, ale přesto chcete něco pro návštěvy - ideální tip.      

Arny, držím pěsti, aby folikulíci byli plní vajíček. Nevím, myslím, že v jednom foliklu je jen jedno vajíčko, ne víc. Ale z jednoho oplozeného vajíčka můžou být klidně dvojčata, to jsou pak jednovaječná a „stejná" J   

Kati, aby Tě ani nenapadlo umývat okna. To je prej ta nejnebezpečnější práce pro těhotné. Já těhotná nejsem a okna do Vánoc taky umývat nebudu. Beztak by byly zase hned špinavé, při tomhle škaredém počasí. Svět se nezboří a já jsem v klidu.   

Leňule, moc držím pěsti na zítra. Určitě to dobře dopadne. A Alex Tě v tom nenechá, neboj!      

Mio, dodatečně moc gratuluju k Hugovi. Teda fakt se divím, že mu nejedou rozinky J      

MichaelaVE - Miško, buď v pohodě. Sama vím, jak je to těžké, ale snažíme se dělat úplně všechno a tak se to musí jednou povést. Hezky si hlaď bříško a odpočívej. A těš se na výsledek.      

Maru, to hromadný přáníčko Ježíškovi bychom měly zrealizovat. Já jsem pro. Kdy?      

Rafusko, už se těším na deníček.    

Holčičky, mějte se fajn. Večer jdu na keramiku (chodím už čtvrtým rokem a s holkama si vždycky u hlíny perfektně odpočinu) - musím dodělat ještě nějaké ty dárečky. Na víkend jedu k rodičům na Moravu, budeme dooslavovat ty moje třicetiny. Maminka peče dort, sfouknout 30 svíček bude asi záhul. Ještě že mi neteř a synovec pomůžou.    

Tak pa pa, všem posílám sluníčkový pozdrav od nás z Hradce (tady je od rána moc krásný jarní den, za domem kvetou sedmikrásky a já mám z toho nějakou dobrou náladu)    

Kotě     

PS: Koukám, že je to úplný román!    

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 07.12.06 15:04

Tak jsem zpátky od Dr., malá mi přibrala od minula 3g ale zase vyrostla za měsíc o 6cm. Jsem z toho jelen. Dr. říkala že přikrmovat nemám, že je to běžné a nemám si z toho dělat hlavu pokud nechudne a nepláče hlady. Ach jo už jsem myslela že je kojení v háji zeleném, doufám že nebude!   Mišenka- přesná míra 62 cm a 5115g, faldíčky spíš takové špekáčky na nožičkách má Nellinka taky.Náušničky necháme asi píchnout, naše Dr. nenastřeluje a nenašla jsem Dr. někde u nás blízko kdo by to dělal. Někde do zlatnictví nebo do salonu to nemám důvěru.Dnes tam zrovna Dr. píchala náušničky když jsem čekala v čekárně a miminko křičelo jen chviličku a pak už nic, fakt moment, ale stejně z toho mám strach.Četla jsem diskusi o napíchnutí nebo nastřelení a asi si nevybereš co je lepší, ale sama z vlastní zkušenosti vím  že nastřelení nebolí.   Adka -to se někdy vys… víc věcí najednou co?A je pech že zrovna před vánocema.  

Jdu péct sladký a slaný závin, čekám totiž návštěvu.  

NellaB s právě papající Nellinkou

 
mia  07.12.06 16:15

NelloB
buď šťastná, že máte takovou dr., dětičky opravdu nepřibíraj rovnoměrně a pokud se „vytahujou“ většinou se váha nemění,  takže žádné obavy 6cm je hooooodně:-)

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 07.12.06 18:22

Ahoj Zebřulky,
jen vám v rychlosti letím podat zprávy od nás, Honza mě totiž vyhazuje od počítače:-). Takže hladina mých protilátek proti zarděnkám odpovídá očkování, takže dobré zprávy. Další odběr za tři týdny, aby se vidělo, jak se to vyvíjí. Jsme moc ráda!!! Taky mi odebírali krev na triple testy, výsledky budou za čtrnáct dní. U zubaře běžná prohlídka, nic mi naštěstí nedělali, dokonce začínám věřit, že do tý třicítky dojdu bez vrtání:-)))).
Mějte se krásně, večer snad stihnu víc, ale manža tady teď prudí, tak jdu vyklidit prostor:-).
Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 07.12.06 19:52

Hezký večer Zebřičky.   Nella - tak jsem dneska otevřela ten krásně voňavý balíček od tebe. Moc díky, strašně mi to pomůže a manža se divil, jak mi to sedne. Jako by jsem si to kupovala na sebe.
Taky jsme dostali kousek krůty, budu dělat nějaké krůtí řízky a jinak ji upeču, k tomu červené zelí a bramborový knedlík.
Nellinka bude prostě holka jak lusk, určitě je to tak, jak si myslíš, hlavně, že neubývá na váze. Já jsem jako mimčo i dítě měla problémy  z jídlem a vidíš, jak jsem vyrostla.   Arny - neboj, nic se nestalo, mě říkali, že si jednu injekci můžu píchnout znovu, když se to nepovede. Taky jsem měla strach, ale prý je to ode mě, tak to neva. To víš, že úrodička je fajn, tak akorát! Určitě to budou kvalitní vajíčka.   Leňule - držím kopýtka, ale to dopadlo dobře!   Ajjaa - já jsem taky zvědavá, mě se vždy zdálo a myslím si, že to bude kluk, ale poslední sen byl, že nám Dr. řekl, že to bude holčička. Tak si pak vyber :-).   Adka - myslím, že je to u vás podobné jako u nás. Nám přišli složenky na pojistky, takže už jsme pod nulou a čekáme na výplatu, ještě, že se už blíží. Letos asi nebudou ani dárky. Ale hlavně, že jsme šťastní a spokojeni. Určitě to strašně štve, když peníze nevychází, ale Vikinka vám to jistě vynahradí.   Ajinav - víš, že příští rok bude plodný, tak to třeba rozjedeš právě ty!  

Nebojte okna nechávám na manželovi. Jen jsem se pomalu pustila do úklidu. Včera jsem vytahala věci z kuchyňské linky a skříňky vytřela a uklidila tam. Ale nedělal jsem to vše najednou, mám to rozdělené do etap. Dnes jsem se pustila do perníčků. Takže mám první druh cukroví.  

Hezký večer Kati

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 07.12.06 21:53

Ahoj Zebricky,  

Misak uz spi, tak mam chvilku casu.  

ANDREJKO, to jsemr ada, ze jsou to dobre zpravy a my ti to vsechny rikaly:)) Ale porad drzim palce  

KOTE, diky za povzbuzeni, rpave ted jsem ve fazi, kdy se pozorovat zacinam:(  

AJINAV, uvidis, ze mesic rychle utece a pak uz se zacne neco dit!  

ADKO, jeje a nemohla by to byt zablokovana pater, hypochondr urcite nejsi, protoze to jsem ja, ale je fakt ze od ty doby co chodim na neurologii na odblokovani, me tuk tuk tuk, hlava nebolela a to me bolela fakt dost casto. S tim dychanim, ted to mela moje mamca a me se to taky stave, dle Dr. je to zablokovana hrudni pater, pak ti to jakoby strili-ty to nemusis pocitovat, ale projevi se to tim zhorsenym dychanim, k dr. urcite vyraz a drzim palce.  

KATI, at te ani nenapadne myt okna, pekne odpocivej, jo a mas krasnej pupik:)) jsem mrkla na fotku:))  

MISENKO, teda Anicka tak krasne spinka, to je skvely!  

LENULKO, drzim palce, vsechno bude v poradku!  

ARNY, jak uz jsem psala, kazda, ktera si dokaze sama pichnout injekci, je u me superman:)) teda superwoman:))  

AMALKO, jak to s vami vypada?
Holky ja zas urcite na nekoho zapomnela, tak se omlouvam.  

Ja jsem dneska upekla prvni varku lineckeho cukrovi a dalsi mam v lednici a jeste na rohlicky, musim se do toho uz pustit. Jeste musim udela tvelky vanocni uklid, domyt okna, no proste to co moc nemusim:)
Misakovi jsme dodelali pokojicek, uz treti noc spinka sam a dokonce i sam usina, teda ja jsem vedle v loznici a on na me vola, jestli tam jsem, ale u nas je to i tak pokrok, protoze jsme ho vzdycky museli uspavat u nej u postylky.
Ma to tam moc krasny, teda aspon podle nas, vyfotim to a fotky dam na rodinu:)) se musim pochlubit:))  

No a ja se zacinam pozorovat, boli me bricho, dneska docela dost, jako kdyby mela mrcha kazdou vterinou prijit, do toho mam takovy rozbolavely prsa, fakt super a pak se ¨nemam pozorovat, kdyz se mi tohle deje:)) Ale snazim se byt optimista a stale doufam.
Holciny kolik dni po IUI se muze testovat? jen informativne samozrejme:))  

Zitra jdu na reiki, po 3ti, tak uvidime jestli to bude stacit. Ani jsem vam nenapsala, ze kurzik byl super, skvely lidi, sranda a zajimave veci:)) Dokonce jsem se tam sesla s kamaradkou , kterou jsem 3 roky nevidela. Tak jsme kecaly a kecaly:)) Proste to bylo prima a myslim, ze jsem se neco i naucila, nevim, uz ted mam pocit, ze mi to pomaha.  

Zebricky mejte se moc krasne, zitra se jdu podivat do prace na kolegy a pak ma Misak slibeneho Mekace - jeee doufam, ze me za to neukamenujete:)  

Krasnou dobrou noc  

Míša a Mišák  

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 07.12.06 22:14

Míšo, já už jednou zablokovanou patre (krk i hrudnik mela), ale tohle boli jinak. jakoby tizi a tupe boli. ALe treba to bude ta pater, ja fakt nevim. Jen nevim proc ta strasliva unava…
S testovanim po IUI si to vůbec nepamatuju, snad jako po přirozeným početí nejlíp týden po vynechání MS? ale fakt si to moc nepamatuju.

A+V

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 08.12.06 08:14

Krásné ráno,
jsem tady dnes ale brzo co? To protože jsem měla jít se švagrovou nakupovat dárky na vánoce, ale volala mi že je jí blbě tak se nejede, jenže já už byla vzhůru.   Kati - koukala jsem na rodinku na fotku, moc Vám to na ní sluší. A máš už teda pořádnej těhubřuch,já jsem měla bříško taky hrozně brzy a takové větší, dokonce mi Dr. v poradně řekl jak jsme už daleko v pátém měsíci a já byla teprve v 16tt a nepřibrala jsem ani kilo. Ono je to určitě tím že jsi jinak hodně štíhlá tak to jde tak krásně vidět, víš že máme stejně staré děti? Nellinka má 18 týdnů a Tvoje mimi má 17 týdnů s rozdílem že moje už je na světě.  

Jdu zase zalehnout Nellinka si tře očička, ona není vůbec zvyklá tak brzy vstávat.  

NellaB s Nellinkou

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.12.06 08:24

Miško,
já jsem po IUI testovala vždy až od 14.dne. Dříve to vůbec nemá cenu.
 Kotě

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »