Zebřičkový deníček - 204.díl - Kaitlinin porod BUBLINKY

Snažení

Pozdě, ale přece! Dlouho slibovaný popis porodu bublinky: Strašně se těším na Matýska já se toho vysněného miminka snad nedočkám!

Nechce se mu na svět.Jsem v 41. týdnu a chodím na kontroly do porodnice již ob den. Ve středu 13. srpna jdu na zátěžový test. „Co to proboha je?" Ptám se sestry a ta mi s úsměvem vysvětluje,že midajíkapačku, vyvolají kontrakce a budou monitorem kontrolovat , jak se daří miminku i mně. Dala mi velkou naději, že už brzy uvidím své miminko, je šance, že se mi rozjedou kontrakce! Posazujemanžela ke mně (prý abych se hodinu nenudila) a napichuje mi kanylu, přičemž sleduju manžela, jak je rád, že sedí a přemáhá mdloby a já začínám pochybovat o jeho přítomnosti u porodu. Nenudím se a hodinu bavím manžela.. :-)Mé nadšení mě přechází už po hodině, ač se sestra snaží, jak může, kontrakce vyvolány nejsou, na monitoru „ani ťuk". No jo, zas jsem za „exota"…

V pondělí18. srpna doktor rozhoduje o zítřejším nástupu do porodnice. „K porodu bude ještě dlouhá cesta, takže nastoupíte na oddělení rizikového těhotenství, ať máme čas a zbytečně neblokujete porodní box…" Pravda, pobavil mě, jsem dnes 41+2, tak snad malého do podzimu nosit nebudu :-D.

Domasbalím Šímu k babičce, vysvětlíme si, že jedu do porodnice, aby už konečně (!!! - moc se těší!!!) vyndali doktoři Matýska mamince z bříška a on vymýšlí, že mu budeme říkat Máťa, když jemu se říká Šíma :-) Manželovi dám instrukce co a jak, sama se balit nemusím, už pár týdnů sbalená jsem, jen přeházím věci - ty k porodu budu potřebovat déle než ty na oddělení…

Ráno v úterý 19. srpna nastupuju do porodnice a je mi jaksi smutno. Takhle jsem si to nepředstavovala. Měla jsem naplánovaný jiný scénář. No jo, párkrát se zhluboka nadechnu, rozloučím s manželem („ještě pusu, zavolám, kdyby něco!„) a jdu na oddělení rizikového těhotenství (41+3 pcha!), prostě exot. Sestra mě s úsměvem vítá: „Už na vás čekáme!Ničeho se nebojte, už brzy budete mít miminko v náručí!“ No je k „sežrání" a ze mne všechno napětí padá, začínám se strašně těšit.

Jdu na vstupní prohlídku k paní doktorce - gynekologické křeslo se už stejně stalo mým druhým domovem…Paní nebo spíše slečna doktorka je velmi milá, vysvětluje mi, co se mnou budou dělat. Dozvídám se, že budou miminko pozvolna popohánět a to klidně až do konce 42. týdne… cože?!! ještě 4 dny… zavede mi do čípku gel na vyvolání kontrakcí a já odcházím na pokoj, kam přivezou monitor a přímo na „mé" posteli sledují následující hodinu kontrakce. (to mi po dlouhých hodinách strávených před monitorovací místností připadá jako neuvěřitelný luxus! :-))Nebudu napínat - opět ani ťuk, přibližně 3× pocítím jakýsi tlak v podbřišku, ale to je vše… Pozvednuté obočí sestry (když neví, že na ní koukám - stojí bokem, téměř zády) mi napovídá, že to není zrovna zvykem. Ovšem jakmile se otočí, tak mi s úsměvem říká, že nic se neděje, vždyť jsme na začátku a pro dnešek se už nic jiného dít nebude, opět až zítra ráno gel. Užívám si své spolubydlící, je strašně fajn a téměř celé těhotenstvítrávína rizikovce - má můj obdiv za trpělivost.

Ve středu ráno nás před šestou budí sestra, která mi na posteli ještě v polospánku bere krev (hmmm, upír hned po ránu :-)) zavtipkujem a já se od ní dozvídám, že by mě rád viděl primář oddělení, že si mě brzy zavolá. Asi v sedm na to skutečně dojde a já jdu za ním. Prý ho zaujal můj případ (zvykám sibýt všude za exota) a když si podrobně pročetl mojí dokumentaci předchozích gynekologických „akcí" a zároveň k tomu přidá současnou těhotenskou cukrovku, tak jednoznačně dochází k závěru: „DNES PORODÍME!!! Ať tak, nebo tak".

Začínají se mi klepat kolena vzrušením a zároveň mi dochází, že nade mnou visí strašák císaře. Doposud jsem byla přesvědčená, že to zvládnu přirozeně. No, uvidíme.

Udělá mi Hemiltna, upozorní, že to bude bolet.Říkám, není to tak hrozné, bála jsem se víc. A on: „četl jsem, že toho máte dost za sebou - nebudeme vás více trápit, dnes bude porod". Konstatuje, že po včerejší akci jsem na cca 2 prsty otevřená (JUPÍÍÍ). Zavádí mi gel na vyvolání a mám se dojít na pokoj nechat natočit na monitor (zase nic!) a poté sbalit, budu se stěhovat na sál. (je teprve 7 hodin ráno)

Na sále na mě už čeká milá porodní asistentka. Říká mi, co mám dělat, udělá mi klistýr, okoukne a pochválí oholení- shodneme se na tom, že to s tím bříškem byl artistický výkon a dá mi do zadku injekci na vyvolání. Konečně se začíná trochu něco dít. Ostré řezání v podbřišku se hooodně stupňuje, ale myslím, že to ještě pořádné kontrakce nejsou. Sprchuju se teplou vodou a je to moc příjemné. Asistentka mi říká, že jestli chci mít manžela u porodu, tak je ten pravý čas mu zavolat.Je asi 10 hodin dopoledne a já se strašně těším na naše miminko a pořád si hladím bříško…

Volám manželovi, ať se rozhodne, zda u toho chce být a on okamžitě vyráží z práce. I když je mimo Prahu, i přes dopravní špičku v centru je u Apolináře asi po hodině.Já jsem zatím napojená na monitoru v porodním boxu a trochu nervózně sleduju křivku kontrakcí- i přes bolesti, každé 2-3minuty, na monitoru se téměř nic neděje…Právě přišel manžel, dal mi pusu a než jsme si stačili cokoliv říci, tak mě přichází vyšetřit paní doktorka, která má dnes službu na tomto sále. Řekne, že o mém případu ví od pana primáře z rizikového oddělení a udělá mi vyšetření . Při něm zkonstatuje, že se stále nic nepohlo, otevřená jsem (po dvou hodinách kontrakcí), stále jen na 2 prsty a domluvíme se na protržení plodových obalů - prasknutí vody. Je to ihned hotové a já zírám, kolik vody, krve a hlenu odchází (říkám si v duchu, že to mimčo je za pěkným humáčem) a najednou mi padne pohled na manžela, který na to s úsměvem kouká.Doktorka odchází, ale za chvilku se vrátí a říká, že by mě rád viděl další doktor, se kterým můj případ konzultovala a jestli chci, tak prý mohu do sprchy. To s povděkem přivítám a odcházím se umýt a masírovat bříško sprchou. Po návratu do boxu mě sestra opět připojí na monitor a když zjistím, že mi to na míči nedělá zrovna moc dobře, tak opět uléhám na porodní lůžko.Poctivě prodýchávám každé 2 minuty kontrakce, které mi začínají připadat pěkně ošklivé. Nevím jestli je to normální, ale cítím, že malý má nožičky hodně nahoře a tak se mi u každé kontrakce dělá špatně od žaludku. Říkám manželovi, že jsem zvědavá, kam tohle bude ještě gradovat :-)

Přichází pan doktor, který na mě působí jako hodný starší pán a uvnitř cítím, že jsem ve správných rukou.Opět mě vyšetří a je na něm vidět, že hodně přemýšlí, co s námi. „miminku se ZATÍM daří dobře, otázkou je, jak dlouho. Porod bohužel nepostupuje, stále jste na 2prsty (je už po jedné po poledni - takže bez jupíí..) a navíc je i miminko dost nahoře, mělo by být už níž. Doporučoval bych císaře - co vy na to?" „eh…miminko je samozřejmě na prvním místě, takže jestli to je lepší pro něj, tak jsem samozřejmě pro" :-) Uklidňuje mě, že se nemám ničeho bát a jde svolat kolegy. Otáčí se na manžela „promluvím s anesteziologem, a když to půjde, chcete jít s námi na sál?" Vyvalím oči, protože manžel s úsměvem přikyvuje!

Přichází sestra a dává mi cévku. Já se pochopitelně projevím „jé, to vůbec nebolí, trochu jsem se bála" obdržím od ní jen široký usměv a pokyn, abych šla za ní. Tak cupkám i s hadičkou o pár metrů dál na sál. „jé, vy nemáte ještě napíchlou kanylu? Tak si tady lehněte" Je to hodně zvláštní pocit. Tohle místo znám jen z filmů. Zelená látka, vozík s nástroji, ohromné osvětlení nad lůžkem. Na lehátko si lehám již nahá. Anesteziolog mi vysvětluje, co ode mě potřebuje a jak mě bude píchat do páteře. Lehám si na bok, choulím se do klubíčka, sestra mě přidržuje a anesteziolog bodá. Víckrát a v některých momentech to hodně zabolí. Po počáteční domluvě hlásím co kde jak bolí a jsem pochválená za dobrou spolupráci :-) Trvá to dost minut, než je v páteři všechno co má být. Opět ležím na zádech, trochu na šikmo, aby se mi neudělalo špatně. Projdu kontrolním testem zda od prsou dolů nic necítím. Zvláštní pocit. Před obličej mi pověsí plentu, omotají nohy obinadly a celé tělo opatlají dezinfekcí. Ruce mi přikurtovávají a připadám si jak přibitá na kříži :-) Pan doktor mi s úsměvem vysvětlí, že to je kvůli tomu, abych jim náhodou při operaci do toho nešáhla :-) „no fuj, klidně vemte větší řemen!" :-D To ho pobaví a tak se na oplátku zeptá, jestli nechci v rádiu naladit jinou stanici. Sklízí jen můj smích, že tohle je dobrý :-D Dozvídám se, že to musel přeladit, že tam předchůdci měli hroznou hudbu :-)

Přicházídoktorka a doktor, kteří mě vyšetřovali a ještě jeden další doktor.V závěsu za nimi dětská doktorka, která převezme miminko po narození. Už už chtějí začít řezat, když někdo to zastaví. „ještě manžel!! Aťprvní co uvidí není rozřízlé břicho!" Ta představa mě pobaví, protože by ho určitě museli oživovat :-) Manžel usedá k mé hlavě a ZAČÍNÁME. Necítím nic. Slyším pokyny k podávání nástrojů - hmm, ve kterém filmu jsem to viděla…Paní doktorka „jé tady máme ručičku, to už se mi dlouho nestalo, aby mi miminko podalo na přivítanou ruku" :-) Usmívám se… poslouchám… „ještě tady, tohle podrž, podejte mi…" Zavírám oči a prodýchávám. Kývají se mnou ze strany na stranu a cítím, jak se snaží vytáhnout malému nožičky z pod mého žaludku. Najednou se žaludek propadá do prázdna a já jsem vděčná, že je prázdný. Prodýchnu, je to dobrý..

Uvědomuji si, že v rádiu hrají od Richarda Mullera „po schodoch, po schodoch, poznávám poschodia.." a melodie se mi vrývá pod kůži…

Doktorka: „Gratulujeme,máte krásného chlapečka! Jak se bude jmenovat?„
Já a manžel dvojhlasně: „Matouš..“Slyším slabounké zakňourání…
Doktorka: „Vítej na světě Matouši! No ty jsi pěkný!„
Anesteziolog: „dnes už tu jeden Matouš byl“ opět slabé zakašlání,napínám uši..
Já: „my už máme doma Šimona"
Anesteriolog: „jééé, Šimon a Matouš jedou na riviéru" :-D
Hromadný smích všech a mně dochází, že tohle kluci uslyší ještě mockrát…

Najednou vedle mě stojídoktorka přes děti s malým fialovým uzlíčkem v rukách. „tady je, maminko! Musíme ho jít omýt a přeměřit, manžel může s foťákem s námi". Slyšíte tu fanfáru, já bych přísahala, že i přes to rádio jsem jí slyšela, je mi strašně krásně, v srdci mám takové teploučko a na tváři se mi usazuje úsměv… Odchází i s manželem a mě připadá, že jsou pryč strašně dlouho..
Zpozorním:„vidíte tady ta malinkatá ovaria? To jsem ještě neviděla.." Chci říct něco vtipného o exotovi, o pětiletém snažení, o naplněném snu takříkajíc všemu navzdory, ale nic mě nenapadá a tak se stále jen usmívám. Šijí mě uvnitř. Slyším pořádný dětský řev.. Že by náš, nebo někdo další?

Naskýtá se mi nádherný pohled na přicházejícího manžela se zamotaným miminkem v náručí. Ten jeho výraz říká vše a mě lechtají v očích slzy. Pokládá mi malého k hlavě a sestra mi odepíná jednu ruku, abych si ho mohla pohladit. Hladím ho po tvářičce a obdivuju jeho dlouhatánské řasy. Od pusy mu jdou bublinky. „napil se plodovky, to se stává" dozvídám se od doktrorky. „ten brekot byl malého?" ptám se a dozvídám se, že v tuto chvíli nikdo jiný nerodí, že má náš malý dobré plíce… „můžete nás vyfotit?" ptá se manžel a anesteziolog chytá foťák, „jasně, já zvládnu všechno! :-)" prostě sympaťák !!! Stále mě šíjí. Ještě dost dlouho po tom, co malého odnesly do inkubátoru, aby mu nebyla zima. Celkem mě šili asi třičtvrtě hodiny.

„tak hotovo!"slyším jak odkontrolovávají nástroje, zda zůstaly všechny. Odendávají plentu, ještě zalepit jizvu - bacha na vykukující hadičky, odkurtovat a přijíždí zřízenec s postelí. Přešupují mě na ni - mám chuť jim nějak pomoc, ale stále ještě nic necítím, nohy nejsou moje a tak je jen v duchu lituji, že se musí rvát s touhle nadváhou a v duchu se uklidňuju, že tu snad jsou na to zvyklí. A jedem. U dveří na mě nahází všechny tašky, na chodbě čeká manžel. Jedeme na JIPku skrz celou nemocnici, okolo oddělení rizikového těhotenství, okolo poradny (kolik hodin jsem tu proseděla v čekárně a doufala v dnešek :-), okolo oddělení šestinedělí… Anesteziolog a manžel běží vedle nás. Před JIPkou dostávám pusu od manžela, dám mu pokyn kterou tašku má vzít domů a on ještě na chodbě porodnice začíná rozesílat SMS:

Dnes 20. 08. 2008 se nám ve 14:02 narodil Matouš. Váží3350 g a měří 50 cm.

****
Vaše Kaitlin

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 30.03.09 10:08

tak teď jsem odeslala nástěnku do minulého deníčku :-DDD
zatím nemám přečteno ..... znáte to první místo :-DDDDD

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 30.03.09 10:44

Kaitlin - strašně dlouho jsem nečetla nic tak krásného, něco co by mi vykouzlilo široký usměv a zároveň vehnalo slzy do očí..........mys­lím, že nikdo si nezaslouží tak moc ten uzlíček štěstí jako ty......moc tě obdivuju za vše co jsi musela přestát jak sama píšeš : navzdory všemu.....
Moc tě zdravím a těm tvým broučkům posílám velkou pusinku :-), snad jim ji předáš 
opatrujte se........ a díky za nádherné počtení........

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 30.03.09 10:45

Zebřičky dočasně jednočárkové

Agatha..
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-
Arny…-
Bohun… snažení o druhé mimi
Chica.......snažení o prvního broučka :-)   **SVATBA V SRPNU :-)
**Hanulka…- výhledově - snažení o druhé dítko
Jiitulle… 
Konopka
Kovalda… březen 2008 zahájeno snažení
Leninka1… podzim 2007 IUI
LuckaD…
Maciasek…
MartulaR-2
Marky..... 17.7.2008 kontrola na imunologii v Podolí
Masajka… duben 2008 - podání žádosti o adopci
Matlásek…
Monticka…snažení o sourozenečka pro Filípka
Pajinkaa…
Panda.....- 11.6.2008 imuno vyšetření - výsledky OK!!! - těšíme se na další dvoučárkové hlášení :-)
Rafuška..- leden 2008 - rozhodnutí o zařazení mezi čekatele na adopci
Samsulka…
Svetluska13- květen 2009 3 IVF
Sima......
Twiggi.....
Zdenca…-

Zebřičky dvoučárkové:

Odysea.......­....30.3. 37+2tt…Peter                     TP 19.4.2009 
Rysavka......­...30.3.  36+3tt**                                  ­**TP 26.4.2009
Misenka .........30.3.  29+5tt.....Bobánek II
Alex 012..........30.3.  24+6tt
Nothingn....... .30.3. 14+3tt…Tečka II
**HIPPO......­.......30.3.  7 tt !!!!!!! :-)))))
LOSTRIS......­..30.3.  6tt  :-))))))))))))      kontrola 16.4. **

*Zebřičky se zebřičátky: *  

Monicka.....10­.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa........­...10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2......­.8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka*......­...8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine......19­.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha…18.8­.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča........­...28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka......­...7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007......4­.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka.......­.12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Nafteta......­.23.10.2005 v 3:31 hod.se narodila Kačenka, měří 52 cm a váží 3730g 
Olivia.....17­.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina..30­.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII..10­.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda…28.12­.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma......31­.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie.....10­.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed...........5­.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun.......10­.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>.......21­.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.....25­.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.......27­.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka.......18­.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.......24­.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin.....14­.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn…26.5­.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami........26­.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek…27.6­.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.......12­.7.2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB.......1­.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Míšenka......6­.9.2006 v 14:18 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3440 g
Mikaa.......27­.9.2006 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ????????
Pavca.......1­.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
Mia........28­.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g
Amalie.....19­.12.2006 v 18:41 hod. se narodila Stelinka, měří 53 cm a váží 3780g
EvulaI......27­.2.2007 se narodil Sebastiánek, měří 48 cm a váží 3270g
Jitutu32…16.4­.2007 se narodila Janička, měří 49 cm a váží 3440g
Kati........13­.5.2007 ve 23.39 se narodil Jája, měří 50cm a váží 3100g
Andrea 2…19.5.2007 ve 21.27 se narodila Kačenka, měří 49cm a váží 3160g
Lesina.......5­.8.2007 v 5.10 se narodila Ela; měří 52cm a váží 4250g
Danulenka…7.8­.2007 v 9.10 se narodil Tomášek; měří 50cm a váží 3530g
JJ..........22­.9.2007 v 7:21 se narodila Lea; měří 50cm a váží 3440g
LuciaM.....10­.10.2007 po obědě se narodil Radovan; měří 52cm a váží 3780g
MíšaVE......1­.11.2007 ve 2.58 se vyklubal Davídek; měří 52cm a váží 3220g
Leňulka…15.12­.2007 ve 4.00 se narodil Idmar; měří 47cm a váží 2550g
Ajjaa.......10­.2.2008 ve 20.45 se narodila Viktorka; měří 47cm a váží 2900g
Petulinka…25.2­.2008 se narodil Evžen; měří 49cm a váží 3600g
Janka.......24­.3.2008 TP 24.3.2008; budou dvojčata!?????????? Žabucha......2­.4.2008 v 5:40 se narodila Lucinka; měří 50cm a váží 3360g
Katy1.......25­.4.2008 v 14:49 se narodil Péťa: měří 50 cm a váží 3500g
Ed..........26­.4.2008 se narodila Bellinka
Kotě.........6­.5.2008 ve 23:35 hod.se narodila Barunka měří 50cm a váží 3460g
Ulrika......16­.5.2008 v 11:1­3hod. se narodil Erik (46cm/2560g) a Brigitka (46cm/2590g)
Mia.........26­.5.2008 ve 12:30 hod. se narodil Alfred měří 53 cm a váží 3630g
Tina H......17.6.2008 ve 20:25 hod. se narodil Jareček měří 52cm a váží 4000g
Dalika…4.5.2006 se narodil Jiřík a od 12.8.2008 je konečně u mamky a taťky
Kaitlin…20.8.2008 v 14:00 hod. se narodil Matoušek váží 3,35 kg a měří 50cm
Maru.......2.9­.2008 se narodil Míša váží 3,10 kg a měří 51cm
Adka......9.10­.2008 se narodili Ondrášek  (2240g/45cm) a Štěpánek (2640g/46cm)
Kajdula…18.10­.2008 ve 2:53 hod. se narodila Melinka ( Amélie) váží 3100g a měří 48cm
Karla.......19­.11.2008 se ráno narodil Lukášek
Sylvii.....19­.12.2008 se ráno narodila Barunka váží 3680g a měří 51cm 
Velchi.....20­.1.2009 se narodila Alžbětka váží 4730g a měří 54cm

OSLAVENCI V BŘEZNU 2009      

**  18.3. Markétka od Marky........­.............­..3 roky** **  dvojčátka od Janky........­.............­.............1 rok**

VŠEM OSLANCůM PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!!!

Zebřičky a jejich čtyřnozí kamarádi

Kovalda - pes - kříženec - Jack - první narozeny 23.6.2008
Monicka - německý špic - Jerry - 19.2.1996 - 12let
Sylvii - jorkšírská teriérka - Lizzy - 20.7.2006
Zdenca - spinavo krvný kocur - Konti
Matlásek - chovný golden retriever - Alf - 11.11.1999
Maru - kokršpaněl - Dášenka - 9 let
Sima - flat coated retriever - Surinka - 25.8.2007
MichaelaVE - francouský buldoček - Buddy - 2 roky
Twiggi - slovenský čuvač - Šuhaj - 10.8.1999               - labradorský retrívr - Johnny - 5.12.2007
Montička - francouský buldoček - Monty - 27.11.1999                    - irský setr - Kenny - 21.5.1995
Kajdula - anglický kokršpaněl - Bonny 27.7.1998                                                       - Denny 27.7.1998                 - salašnický pes - Daisy Bernský - 18.3.2006                                                - Iccony Bernský - 4.5.2007
Lostris-pes-Cideček
Bohun - salašnický pes - Comtesa Baronnella Bernská (alias Tesinka) - 1.3.2008
Dalika - anglický kokršpaněl - Ben - 22.12.2001
Nafteta - trpasličí jezevčík dlouhosrstý - Rambo - 24.4.2001
Chica - dvě čivavky - Jessica a Yuvella

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 30.03.09 10:46

Ahoj zebrulky

HIPPO - je super, že jsi na kontrole dopadla výborně. Doufám, že se nebudeš zlobit, ale už jsem tě nemilosrdně :-) šoupla mezi těhulky.
Ty týdny jsem tam dala orientačně i u Lostris tak holky, jak to budete chtít upřesnit, tak písněte a já to hned opravím.  

zatím se mooooc opatrujte  

zdraví masajka

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 30.03.09 10:51

Ahoj Kaitlin deníček krásný, bulím tu.
Ty mě asi neznáš, jsem odvedle z psychiky ale mám stejnou diagnózu. Jen ty etapy jdou u nás obráceně, v bři­še dvě mandličky po IVF s darovanými oocyty a předadopční budem zatím přerušovat.  
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak si vybírala Apolináře?  Díky. 

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 30.03.09 10:56

Kaitlin, lezu ti sem z vedlejšího deníčku. Píšu se slzami v očích, je to krása, úplně jsem si připomněla můj porod, měla jsem taky neplánovaného císaře a na mimi jsme čekali 2roky a nakonec nám pomohli doktoři. Všechno co jsi psala bylo jako přes kopírák! Moc ti gratuluji k obou synům a přeji tobě i jim hodně zdraví!!!
pa villa+tomášek 5měsíců

 
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 30.03.09 11:24

Ahoj Kaitlin,
krásný popis, je vidět, že ses na Matouše hodně těšila.
Před pár lety jsme se v deníčku snažilek pravidelně „scházely“, pak jsem na nějakou dobu ztratila nit, ale když jsem se začala zase objevovat, tak jsem hned hledala, jak to s tebou dopadlo - to už jsi čekala Máťu. Jsem za tebe moooc šťastná, že se konečně štěstí usmálo i na tebe.
Gratuluju k oběma klučíkům a přeju celé rodince spoustu zdraví, štěstí a pohody!
Romana + Nikolka (2,5 roku) + Lucinka (9 měsíců)

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.03.09 11:43

Kaitlin,
brečím jak želva,tak moc vám to přeju!!!Ať ti kluci pěkně rostou a díky,že jsme ten pohodový císařský řez mohly s tebou sdílet.
 Tina

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 30.03.09 12:12

Teda, Kaitlin,
taky mě lechtají slzy v očích. Tvoje trable jsem sledovala a moc Ti držela palečky. A konečně jsi měla u sebe nejen Šímu, ale i Matouška. Pobrečela jsem si a moc přeju Tvým klukům, ať Tě pěkně pozlobí.:-))) Vzpomněla jsem si na svůj porod u Apolináře a jsem naprosto spokojená. Byla jsem tam ten den jediná rodička( zastavený příjem) a tak mě rozmazlovaly sestřišky jako královnu. Popovídaly si, nosily mi an hekárnu dobroty a pak mi pomohly porodit našeho raráška.
Jinak mám ode dneška angínu. Ležím v posteli a Kačenka mě ošetřuje. Už jsem doslala injekci, poslouchala mě jako paní doktorka a pak mi chtěla ostříhat  vlasy. Takže jsem opečovávaná.
TWIGGY : Teda, Johnny je ale fešák. Je krásně nacpaný v tom pelíšku. A spí tam, nebo u Tebe v posteli?
LOSTRIS : Jak se cítíš? Už si připadáš těhotně?
Nafteta

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 30.03.09 13:08

koukám, že se nepodařilo protlačit fotku k článku, tak dodatečně připojuji a jdu číst komentáře, jestli mi teda kluci dají šanci :-)
Kaitlin

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 30.03.09 13:45

Ahojda!
Musím se vám přiznat, že jsem si s chutí zavzpomínala na ten úžasný den a můj zážitek z porodu. Bylo to hodně o emocích a i teď s odstupem času to nedokážu popsat jen pár větami, jak jsem si původně dala za cíl :-)  

villo - ráda slyším, že někdo prožíval porod císařem také takhle optimisticky :-) Přeju hodně pohody s tvým klučinou! :-)  

masajko - kluci poctivě opusinkováni :-D a moc ti chci poděkovat za nástěnku - často si v ní čtu a pomáhá mi se orientovat, když jsem vlezu jen jednou za čas…  

madlicko - gratuluji k těhu!!! :-))) Já jsem si moc Apolináře nevybírala, on si mě vlastně vybral sám :-) Vysvětlím. Chodila jsem tam do CARu a tak jsem to tam měla okoukané (mám ráda, když znám prostředí..), ale stejně jsem byla rozhodnutá, že spíš pojedu směr Kolín (jsem mimopražská a dopravní špička mě děsila) - ovšem pro jistotu jsem se u Apolináře stejně nechala zapsat k porodu (v Kolíně žádný pořadník není). Jenže v těhotenství se mi objevila těhotenská cukrovka a naše doktorka má domluveného specialistu právě u Apolináře, kam jsem musela jezdit v průběhu těhu na pravidelné kontroly, takže to tak nějak samo vyplynulo… Musím k tomu říct, že jsem nelitovala ani vteřinu - personál je tam bezchybný (profesionálně i lidsky) a vzhledem k císaři, jsem se po porodu rozhodla, že se budu rozmazlovat a zaplatila jsem si dvoulůžkový nadstandart se sociálkou. Pokud by ses ráda cokoliv ještě dozvěděla, ráda ti odpovím :-)  

Romiku - ahojky!!! Ráda tě vidím a moc mě těší, že máš dvě cácorky!! Gratuluji!!! Jak se holky máte? Koukám, že je máš vcelku brzy za sebou, tak se chci zeptat, jak to zvládáš? Co začal Máťula lézt a zajímá se o Šímovy hračky, tak začalo od Šímona obrovské žárlení a k tomu tříleťákovský vztekání -  někdy bych ty svoje zlatíčka přetrhla…  

TinoH - díky!!  

Nafteto - u Apolináře to nemá chybu. Kačenka je tedy velká pečovatelka, hlavně mě rozesmálo stříhání vlasů… :-D Brzy se uzdrav!!!  

Mějte se, jdu klukům pomoci se stavěním vláčků (dřevěné z IKEI) Šíma staví, Máťa rozebírá…
Pa Kaitlin a spol.

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 30.03.09 15:40

Ahojky,
Kaitlin: teda tak tu bulim jako želva,bylo to nádherný.No my jsme sice neměli císařák,ale taky pěkný drama.Jsem zvědavá jestli manžel půjde podruhý na sál :-)
Tak u nás kromě toho,že jsem ve čtvrtek začala mít pěknou rýmu a Vojtik zase přestal mít kašel. Při kontrole u doktorky byla tečka zatím v pořádku. Jen na mě pořád řve ,že mám v pochvě špatný PH až patologický.Mám jíst jogurty,víc neporadila.Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Not, Vojtíšek 34 měsíců,teč­ka 14+1tt

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.09 16:43

Ahoj, no koukám, že jsem fotky poslala o víkendu do minulého deníčku, no nic!!!

Nafteto - on to střídá :o))), takže i v posteli :o)), teď momentálně spí v pelíšku a já se potím!!!

Kaitlin - moc hezký :o)))

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.03.09 21:12

Not, tak ta je teda blbá, já ti musím snad i napsat k vám, když to čtu! :-) Jestli máš blbý pH, tak ti ONA měla napsat boritanový globule, to pomáhá dobře. Nebo jsou pak k dostání tobolky Fermalac, to je volně bez předpisu a zavádí se třeba jen 1× týdně kvůli Lactobacilovi. Někdo i radí namočit tampón do jogurtu s kulturama (ten selskej myslím) a na chvíli zavést do pochvy. To jsem teda nikdy nedělala, nějak se mi to eklovalo, ale moje gyndr. třeba byla pro.

Jinka Kaitlin taky musím pochválit deníček, fakt moc dojemnej :-)

zdraví suvik odvedle z Psychiky :-)

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.03.09 21:21

Kaitlin super deníček,  jsem si zase zaslzela, ale krásně :-) pozdravuj kluky .-) Ale,ž e to hrozěn letí, zorvna denska jsem si říkala jaká je to chvilička co jsme se těšily na ty naše uzlíčky štěstí  a představovaly jsme si jaký ten porod vlastně bude a teď  už jsou z nich takový maličkatý rošťáčci .-D  

Masajko děkujeme za nástěnku.  

Hippo to je super, že jsi dopadla dobře na kontrole, opatrujte se.  

Romíku ahojky, já si na tebe pamatuju, už jednou jsem tě zahlédla na emiminu a přemýšlela jestli jsi to opravdu ty, protože jsi se odmlčela, dkyž jsi ještě neměla žádné dítko. Tak jsem ráda,ž e další snažilce od nás se zadařilo a má dětičky :-) opatrutje se.  

Nafteto přeju brzké uzdravení a myslím,ž e s takovou super opatrovatelkou bude fit co nejdříve :-D Kačenka se o tebe moc hezky stará, kolikpka už jsi dneska dostala infejciček? :-D  

Nothing tak se špatým PH zkušenosti nemám, ale kdysi jsem mívaal  často mykozy a vyčetla jsem, že na to pomáhají jogurty s jogurtovou kulturou,t ak jsem je začala baštitve velkým a rychle jsem se dala dokupy. Papkám holandii a jihočeský jogurt ve skleničce, jedla jsem je i dřív,ale ne denně. No a občas to ještě přiživím laktobacily v tabletkách. Tak snad ti ty jogurty taky pomůžou, jen bych jedla jen ty co mají fakt biokultury.  

Twiggi pejsan je moc hezký, moc mut o na fotkách sluší, je to zaltíčko když spinká .-DDD  

A u ná nic nového, Míša měl dneska trošku vyzlobeno, spal 2× jen půl hodinky a ani venku jsem ho neudrnacala, ale te´d už spokojeně spinkáv postýlce,tak to snad bylo jen tou změnou času a nechystá se na něj nějaká nemoc, jinak byl celý den veselej a hravej, někdy rošťačil až moc :-D  Zítra nás čeká očkování, tak to snad bude zase bez problémů a bez teplot.  

Opatrujte se a mějte se moc krásně, koncem týdne už má být opravdu jaro tak se těším :-) papa Maru a Míša 30.týdnů      

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 30.03.09 21:45

Kaitlin, krásně jsi nám to napsala. Četla jsem jedním dechem. A znovu jsem si uvědomila, jaký je to zázrak, že i s velikými zdravotními problémy se dá otěhotnět a porodit krásné miminko… jak je ta medicína dneska vyspělá… strašně moc vám přeju štěstí a i když se tady vídáme sporadicky a ve skutečnosti jsme se potkaly jen jednou, často na Tebe i na kluky myslím.

MARU, na děti má ten posu času dopad, to tedy jo. Barča jede stále podle starého, takže dnes vstávala v půl desátý. Ne že bych nebyla ráda, ale pak nestíháme dopoledne vůbec nic!!!! SNad se nám ty děti brzy zase srovnají.

Mějte se všechny moc hezky, jdu si lehnout, papapa

KOtě

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.09 21:51

Kotě, Maru - já mám pocit, že to působí i na našeho psa, má nějakou spavou a nebo to bude tím, že ležím a potím se, tak je hodný, aby byla panička brzy zdravá!!!!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.03.09 07:27

Ahoj zebřičky,
Kaitlin, deníček je super, ty naše spisovatelko :-). V některých částech mi běhal mráz po zádech. Jsi prostě statečná zebra a ještě dokážeš v takové situaci žertovat.
Jenom zatím nevím, co je to Hamilton a když ti píchnou plodovou vodu, kam odchází? Myslím jako kam v tu chvíli odtéká.  Do postele asi ne :-). Se ptám jako hlupoň, ale o tohle jsem se nikdy zatím nezajímala.  

Lostris

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 31.03.09 07:56

Krasny denicek ani sa to inak lepsie povedat neda…

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 31.03.09 08:17

Ahojky,
Suvik: ten Fermalac mi napsala,ale se slovy,ze mi stejne asi nepomuze.Ze to tam tam tak rozdrazdeny,ze nevi.
Jo holky s tema jogurtama,jsem to lecila pred tehu,ale tedka mi to nedela dobre.Minule mi to i doktorka zakazala,ze se lekari shodli,ze uz to neplati.Zjistili ,ze i do bilych jogurtu davaj pry cukr,coz je blby.
 Not

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.03.09 08:31
 

Kaitlin,fotka je krásná, taková spokojená rodinkaJ   
Masajko,díky za info na nástěnce. Jasně, až budu vědět nové, přesnější informace, dodám.    

Nafteto,přeji brzké překonání angíny. Když jsi v tak dobrých rukou, to tě rychle opustíJ. 
Od včera se nic nezměnilo, takže stále netěhotně :o.    

Not,koukám, dobrá rada nad zlato. Někdy ti doktoři by potřebovali školení, jak jednat s pacienty.  ****
Twiggi,jak ti je?    

Maru,koukám, že s Míšou cvičí změna času. Snad se brzo srovná a už nebude mamku zlobit. 
Kšááááá, žádná choroba k vám určitě nepřijde.    
Kotě,jéje, tak i Barunka jede podle starého času. No nedivím se, mě se taky nelíbilo, že nám ukradli hodinu.

Lostris  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.09 08:59

Lostris - je to lepší, horečku už nemám, ale vrazilo se mi to na pusu, takže ji mám plnou oparů a vypadám jak po nevydařeným botoxu!!!!

Dneska je nádherně, jenom byla ráno poněkud zima, tak jsem zvědavá na ty jarní teploty odpoledne, mám do půl druhý, tak si to snad trochu užiju!!!!

 
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 31.03.09 09:03

Kaitlin: holky jsou od sebe přesně na den 23 měsíců. Když teď zpětně koukám na fotky nebo video z doby, kdy se ta mladší narodila, tak si taky říkám, jak jsem to mohla zvládnout, že Nikolka byla ještě úplný mimino, ale chtěla jsem to tak, tak to mám :o)))) Začátky byly krušné, Lucinka hodně trpěla na prdíky, tak se stalo, že jsem spala třeba hodinu nebo dvě denně, ale teď už je to všechno vpohodě, jsme sehraný tým :o) Holky se taky perou o hračky, ale naštěstí ne moc často, většinou si spolu hrajou.
Maru: opravdu jsem to já ;o) Před několika lety jsem zmizela prakticky ze dne na den a bez nějakého vysvětlování, ale bohužel to jinak nešlo, já už jsem nějak nemohla, všechno se dost komplikovalo, v rodině bylo dusno, měla jsem náročnou práci a tak se to všechno seběhlo, že jsem přestala emimino úplně sledovat, ale to je dlouhý příběh… Jsem ráda, že i ty máš už miminko, i když cesta byla trnitá a navíc sis pěkně „užila“ při porodu.
Moc zdravím i ostatní bývalé snažilky z deníčku Ed, Brusinky, Montičky…
 Romana

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 31.03.09 10:27

babule citam ale nemam silu pisat len v skratke zas ma zmara vysoky tlak huci mi v hlave je mi blbo skratkarobi mi problem snad vsetko pri kazdom pohybe mi puicha akoby ihla v hlave… :-(( davam si magnezium sumive asi to je spojene z mrsinou lebo aj ta sa hlasi o slovo :-((( mam ja teda stastie …asi starnem dokelu!a som si myslela ze mne sa take nieco nemoze stat :-))ozvem sa mozno viac z nocnej ak bude cas… 

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 31.03.09 10:35

Kaitlinfotka je krásná, moc. Řeším stejnou otázku - pořád se to ve mě tak trochu pere, jestli se raději bát a vybírat nejlepší neonatologii (což má podle mě Apolinář) nebo věřit, že je donosím do nějakého 35 tt, a pak můžu třeba v Kladně.   Asi se zaregistruju u Apolináře, Tvůj popis je docela přesvědčivý a také kamarádka tam rodila před měsícem - prý tam byla i maminka co rodila vaginálně dvojčata :-)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.03.09 13:33

Twiggi,to je fajn, že je ti lépe, ale ta pusa musí dost bolet. Chudáku. A nepomohlo by nějaké mazání na opary:?  

Taky se těším až odsud vypadnu. Já odcházím ve dvě. Tak hned skočím do šusťáků a půjdu s hafanem na procházku.  

 

Romik,zdravím Tě.  Jenom si tě nějak nedokážu zařadit. A to jsem psala k Brusince i Montičce.  V naší fotogalerii asi fotky nemáš.  

 

Zdeni,to tě lituji, když je ti tak zle, že musíš ještě do práce na noční. Přeji ať tě bolest brzo přejde.  

 

Lostris  

 
 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.09 13:43

Lostris - to si piš, že to bolí, mažu to jelením lojem, trochu to pomáhá, ale vypadá to strašně!!!! Jo venku je krásně, to se to pak chodí na procházku hned líp co? I když u nás je to boj s vodítkem :o)), no ale můžu si za to sama, využívám velký zahrady, tak chodíme ven jenom jednou denně, proběhnout se!

 
Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 31.03.09 14:00

Ahoj holčiny,

tak se zase hlásím z kontroly!
Vše je v pořádku, srdíčko nám bije jako zvon! Přibrala jsem 0,5 kg , celkem 6 kg. :o)

Začíná to být hodně namáhavé, jsem skoro pořád unavená, jako na začátku těhu.
Prostě bych jen tak ležela a nehnula prstem. :o) Jsem lemra!
Navíc mám dost silné poslíčky. Je to vážně moc nepříjemné!

Všechno je na malého Peťulku už připraveno! Děti se už moc těší na brášku! Hlavně malá, ta je celá jak na trní. Vykouklo totiž sluníčko a to je pro ní znamení, že už se brzy narodí. Tak si povídá s bříškem a ptá se kdy už půjde ven, maže ho krémem, no prostě mě opečovává!
Všichni mě sledují jako časovanou bombu! :o)

Chtěla bych pogratulovat novým těhulkám Hippo, Lostris ............. to je paráda!!!

Kaitlin - moc krásně napsaný deníček, až jsem tu plakala. Krásné !!!

Mějte se co nejlíp to jde! Zase se ozvu!

Odysea 37+3 tt

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 31.03.09 14:19

Ahoj holky!
Nemám přečtený deníček, na to potřebuju klid, abych si to vychutnala a Filda teď sedí vedle u druhé klávesnice, přinesl si židličku a prý pracuje jako já:)))))))))))))))
Jen jsem přišla nahlásit, že kultivace z krku je OK, takže máme jen doléčit kašel a rýmu a v pátek se přijít ukázat, jestli už můžeme slavnostně do školky. Filípek už má chvilky, kdy je s ním k nevydržení. Křičí na mě, že když mu se prostě nechce, tak proč by jedl oběd, proč by se oblíkal atd atd. Takže byl včera bez čtení pohádky před spaním, já předstírala, že je mi tak smutno, že jedu pryč a vyjedla jem s autem z garáže, protože jsem jela za chvíli na volejbal:)) Ani jsem nevěděla, jestli tam můžu manžela nechat s takhle řvoucím dítětem, ale byla jsem odeslána pryč, že to zvládnou:)))
Prý teď Filda píše báseň:))))))))­)))))) Dnes jásal, že se mu podařilo říct knedla místo kledna:)))))))))­)))))))))) To bylo radosti:)
Tak já prchám a snad si večer v klidu přečtu deníček  

Montička+Filda  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.09 17:25

Odysseo - koukám jak to uteklo, máš to za pár :o)))

Monti - koukám, už aby šel Filípek do školky co :o)))

Jinak Johnny měl dneska cestovací, Dan se rozhodl, že vyluxuje a vytře (no tvrdil jak uklidil, ale to ostatní mu tak nějak uniklo, no ale aspoň něco :o)))) a nechal Johnnyho venku, jenže toho to tam moc dlouho nebaví a začne vymýšlet, kudy ven, což se mu samozřejmě povedlo a šel se projít, na volání samozřejmě nereagoval (proč taky, když s ním páníček normálně nikam nechodí) a běžel pryč, Dan se prý vrátil pro kolo a rozjel se za ním, ale on už běžel samozřejmě zpátky, tak ho chudáka přivázal k voliéře, tak jsem ho osvobodila, měl hroznou radost a od tý doby spí, teď na gauči, hlavu má na opěradle a packu pod hlavou :o))), prostě páníček to s ním neumí!!!!

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 31.03.09 18:53

Kaitlin moc hezký deníček - jsem si od srdce zabulela nad tím štěstím - moc,moc,moc zdravíme kluky a Zdenda mi připomíná, že nesmím zapomenout na plaváčka Šimonka ;-))))) JInak se hlásím do klubu exotů - mě porod s Barunkou vyvolávali celý den a porod se nerozjel takže druhý císař,ale hlavně, že ty naše miláčky máme zdravé a u sebe. Škoda, že Vás vyřadili z adopce - jste bezva rodiče. JInak já jsem zase byla označená jako nevhodná dárkyně na darování vajíček - tak jsem to oplakala,ale asi s tím prostě nic neudělám:-(  

Holky na všechny myslím a večer se určo ozvu - jsemk sama doma tak uspím tygřici a jsem mezi váma ju zatím pa pa pa myslím na všechny  

Monika s Barunkou

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 31.03.09 21:26

Ahojda!
Tak Máťula chrupká, Šímovi čte manžel pohádky, tak snad budu mít svých 20 minut… :-)  

Not - já jsem myslela, že manžel nepůjde ani k tomuhle porodu, protože se mu dělá špatně i u braní krve. (obvykle skončí u otevřeného okna s nohama nahoře :-D) Když mi druhý den v porodnici při návštěvě líčil, že ho samotného překvapilo, že s ním nic moje krev při porodu nedělá, že viděl i mé rozřízlé břicho a doktory jak mě šijí, když nesl malého v náručí ke mně, tak jsem zírala s otevřenou pusou :-D  S PH ti moc neporadím, já baštila jogurty. Co mi ovšem pomohlo a musím to tady zaťukat, tak mi jakékoliv problémy s mikózami zmizely už před pár lety, co jsem se začala holit. (na radu kamarádky :-) Zřejmě se tam dole lépe udržuje čisto :-)  

Twigi - fotky jsou nádherný!!! Johnny je pěkný číslo :-)  

Suvik - díky!  

Maru - utíká to strašně… Mamka se mi o víkendu smála, když viděla toho prťouse ťapat podél gauče, že bych si měla pořídit nové miminko, že mi moc dlouho „nevydrželo“ :-D Neboj, Míša se určitě srovná, i když Máťa na mě už 2× vyzkoušel spaní jen 1× za den, to jsem teda čučela, ale dnes zase jako dřív 2×, tak uvidíme…  

Kotě - však já si na tebe taky vzpomenu :-) Naposledy jsme se viděly, když ty jsi byla těhulka a já ještě čekala v pořadníku na vajíčko… :-D Zdá se mi to dneska až neskutečně dávno :-))) Pozdravuj to svoje sluníčko :-)  

Lostris - díky! :-) Snažila jsem se to sepsat tak, jak jsem to opravdu prožívala, bez žádného přikrášlování. Mám na ten den krásný vzpomínky… Jako hlupoň se neptáš, já jsem tohle začala zjišťovat až pár dní před porodem :-D Hemilton je jakýsi hmat, kdy trochu uvolní čípek, obvykle se po tom špiní a odchází hlenová zátka. Prostě se snaží rozjet porod. A to prasknutí vody mi dělali na porodním lůžku. Doktorka vzala něco jako háček a skrze čípek protrhlla ty obaly. Nebolí to, je to jen nepříjemné, přece jen už v té době má člověk kontrakce a začíná být celý rozbolavěný. A největší množství nechala odtéci do nějaké misky (cca 2 minuty?) a potom vše odchází přirozeně na jednorázové savé podložky, které dávala sestra průběžně pode mne. Takže vlastně do postele… :-D Jo a neboj, já si taky pořád připadala netěhotně a doufala, kdy začnu a pak mě manžel párkrát fotil na záchodě, prý ať mám nějakou veselou vzpomínku, když jsem si tam povídala s porcelánem a nadávala bublince, že takový mrňous se mnou takhle cvičí! :-D  

Romiku - doufám, že tě tady uvidíme „pravidelně“ :-) Nemůžeš hodit nějakou fotečku holek třeba na rodinu? Tovíš, vždycky jsem byla zvědavka… :-)  

Zdenco - díky! Držim palce,ať ti je zas dobře!  

Madlicko - já jsem to udělala právě tak. Zaevidovala jsem se k Apolináři „kdyby něco“ a počítala s tím, že budu rodit v Kolíně. Těhu cukrovka rozhodla za mě, protože bych musela jezdit pro papíry před každou poradnou a to je ke konci každý týden a při mém přenášení to na konci bylo dokonce každý den! To se mi fakt nechtělo s tím břichem pendlovat Praha - Kolín… Jo a u mne se rozhodlo o císaři až v půl druhé odpoledne. Do té doby se pořád vše směřovalo k přirozenému porodu (viz protržení obalů…)  Zpětně musím říct, že jsem byla v dobrých rukou. Ani na vteřinu jsem neměla pocit, že je něco špatně a to ten císař byl určitě na místě, malý měl apgar skóre 7,8,9 - takže bylo zřejmě jen otázkou pár desítek minut než by začal mít velké problémy… no, raději nedomýšlet…  

Odyseo - časovaná bomba je myslím správný výraz pro každou skororodičku :-DDD Máš úžasné pomocníčky :-)  

Montičko - Filda skvěle perlí :-) To jsou ty momenty, které člověka doslova dobijí energií, co? :-)  

Moničko - díky, plaváčkovi vyřídim, je to stále pěkný číslo! :-) O tom darování jsem četla a přiznávám, že mi to moc jasné není podle jakého klíče schvalují dárkyně. Já jsem si díky tomu přestala hledat dobrovolné dárkyně, protože jsem si „s velkou slávou“ našla 3 neprošla ani jedna…  Adopci jsem obrečela a smířila se..... Pozdravuj tu svoji princeznu!!!  

Zítra by ke mně měla přijet „spolunocležnice :-D“ z porodnice. Uvidíme se od té doby poprvé, tak se moc těším :-)
Mějte se, pa!!!
Kaitlin, Šíma, Máťa

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 01.04.09 07:54

Přeju krásné ráno,u nás sluníčkové :-)
Kaitlin: me se chce uplně křičet na celý svět ,jak je možný,že takovým lidem jako jste vy nechtěj dát další dítě.Bohužel jak prohlásil manžel,u nás s čechách se na tom všem živí spousta lidí.Takže proč dát děti do rodin,když by přišli o prachy,je to smutný :-(
Dneska se budu snažit dovolat sestře na výsledky OGTT,tak jsem zvědavá.
Jinak si představte co se mi stalo.S moji kamarádkou z dětství,si píšeme a občas se vídáme.Máme kluci přesně na den,jen ona o měsíc mladšího.Já ji dlouho nechtěla napsat,že je těhotná a jak jsem zjistila tak ona,taky ne.No a nakonec jsme obě ve stejným měsíci i týdnu :-) Takže si zase budou dítka spolu hrát.Jo o náhody v životě nikdy není nouze :-)
Ahojky Not

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.09 08:00

Ahoj holky,
u nás teda sluníčko vůbec není :o((( a je pěkná zima, tak jsem zvědavá co bude do odpoledne!!!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.04.09 08:59

Ahoj zebřule,   Zdeni,tak co, jak Ti je dnes? Snad už to je lepší.   Twiggi, jasně, teď je lepší venčení, než se brodit sněhem :-).
Johnny je teda pěkný číslo, jak si dělá z páníčka dobrý den.
U nás to vypadá, že sluníčko taky bude, jako u Not.   Odyseo, prima, že je všechno v pořádku :-). Jé, ty jsi přibrala jenom 6 kg. Tak to máš jenom malý pupíček, jinak nikde ani kilo navíc, co?
Je hezký, jak se o Tebe dcerka stará.   Monti, no super, že Fildovi v krku nic nenašli. Tak snad se ho rýma a kašel už dlouho držet nebudou.   Moničko, tygřice asi nechtěla usnout, když jsi se tu neukázala, co :-)?   Kaitlin, díky za vysvětlení :-). Aspoň jsem o něco chytřejší.
Tak napiš, jak dopadlo setkání se spolunocležnicí :-D.   Not, držím kopýtka, aby výsledky dopadly dobře.
To máte s kamarádkou jako já se švagrovou, to je bomba :-D. Přeji, aby výsledky dopadly dobře.    

Lostris

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.09 09:09

Lostris - no u nás není po sluníčku ani památka!!!! To víš, že si z něj nic nedělá, má ho jenom pro zábavu :o))), na jídlo, procházky a podobně jsem doma já :o))) Já se právě těším na to, že bude hezky teplo, svítit sluníčko a ono zatím nic :o(((

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 01.04.09 12:44

dobra ranko zebricky…no to vam bola sluzba…potes pan buh! :-( no nic ved do roboty chodime predsa pracovat ze? :-)
U nas je pod mrakom nic moc ale 12°co je celkom prijemne a nefuci ani vietor  uz mame dokonca aj papier o prijati do skoly…super!tak budeme skolacky :-) a mame aj instrukcie do skolky v prirode.Vyjde jej to super na MDD odchadzaju a vratia sa v piatok 5 teho a rovno pojdeme na oslavu maminej 80-tky :-)) pojdem po nu asi skor aby si trochu cez obed pospala…dennicek nemam docitany neam silu akosi mozno vecer.A este je aj chlap doma bol na letisku pre brata a asi ma teda cely den dovolenku :-(

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.04.09 13:16

Ahoj zebřičky,

hezky se to tu rozjelo :-),ale já teď stíhám tak max.přečíst a napsat jednu větu :-).
Až budu moct,polepším se,
 Tina

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.04.09 15:27

Twiggi,tak co pusa, lepší se to?   Zdenčo, jo tak ty nejsi nadšená z přítomnosti své drahé polovičky doma, jo? :-)  

Jinak mě dnes překvapivě nepřepadla spací krize po obědě :-O. Včera jsem si dokonce musela na půl hoďky lehnout, než jsem vyrazila se Cidem ven. Teď jsem si vzpomněla, je to uplně mimo téma, ale to jmého našeho psa. Sice se píše Cid, ale vyslovuje se Sid. No ale naše sousedka je asi trošku tupá a přitom má sluch v pořádku, asi, a slyší že mu říkáme Side. Tak ona ho oslovuje Cidáčku, Cide a přitom v tomhle tvaru se to dost blbě vyslovuje :-). No nic, to se mi teď nějak připomnělo.  

Hezký zbytek dne,
Lostris

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 01.04.09 21:33

LOSTRIS naozaj nie.Ak by som ti mala popisat tak doobedu som spala po nocnej ked som sa zobudila chlap pozeral TV vravim ahoj…no a ticho…tak som :,-(la k „ranajkam“ kave a zapla PC on pozeral tv v obyvke…bez debaty bez slova…potom som sla po sisu a na tanecky a doma sa bavil so sisou hrali sa mne povedal zas ahoj az ked po 19.00 odchadzal s kamosmi na futbal.ba este nieco hundral ked som mu povedala nech si neberie sisinu osusku na futbal…ze ci to nie je jedno.......pravdu-povediac mi sa ani inak uz nebavime…podla neho nie som normalna a asi nie je ani o com hovorit.uznavam nie som anjel…ale vidno ze v ich rodine bola zena na udrzanie rodinneho krbu a chlap na zarabanie penazi…na nic viac.a zistujem ze ak som to prehliadala tak teraz to vidim uz dost ostro a nepaci sa mi to.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.09 22:13

Lostris - tak ta pusa vypadá fakt dost hnusně :o(((, jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat!!! Potřebovala bych nějakou radu na opary, už jsem ho neměla snad 100 let!!!! Jinak Johnny dneska na procházce vymetl jedinou kaluž která tam byla, no vyloženě si to užíval a honil srnky!!!

Zdeni - teda podle toho co píšeš, to je normálně na rozchod!!! Ikdyž vím, že k tomuhle se odhodlat je těžký, ale tenhle chlap si tě nezaslouží!!!!!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.04.09 06:53

Dobré ráno,   Zdeni, to úpně chápu, že jsi nebyla nadšená, že byl doma :-(. To je opravdu příšerné chování a jak píše Twiggi, takový chlap si tě opravdu nezaslouží. A jsi mladá, aby jsi s ním zbytečně ztrácela svůj život. Přeji Ti pevné nervy a hlavně hodně síly, aby jsi s tím dokázala něco udělat.   Twiggi,bohužel Ti s opary neporadím, vůbec na ně netrpím. Ale co jsem kde pochytila nějakou radu, nevím jestli to je opravdu pravda, mají se sned vysušit alkoholem (zevně, ne vnitřně :-)), že by  se pak měly lépe hojit.  

Lostris

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 02.04.09 08:01

No tak hned už je trochu pozdě :o(((, tak musím počkat až se to zahojí samo!!!!! Já totiž na opary taky nějak zvlášť netrpím, už si ani nepamatuju, kdy jsem poslední měla!!!

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.04.09 08:53

TWIGGY vraj na opary je dobry B itamin pyridoxin…ale to tak v uvode potierat postihnute miesto.urcite su aj v lekarni masteherpesin ci ako sa to vola je to mala a priserne draha tubicka…osobne teda neviem nepouzivam to nemala som sancu len tolko co baby vravia v praci viem :-)  

no dala som si kedysi zavezok aj som mu povedala ze do sisinej 18-tky vydrzim a potom sa rozhodneme co dalej…cim dalej mam pocit ze nevydrzim ani dovtedy.Jeho riesenie ktore mi kedysi navrhol ze mi neha byt aj vsetko a on si berie sisu lebo udajne z nej aj tak bude len hysterka a neviem este co pod mojim vplyvom…na to som nechcela pristupit…casto sa mi vyhrazal ze hej ak chcem nech si idem ale ona bude s nim v jeho starostlivosti dokonca aj moji rodicia maju na nu udajne zly vplyv…na to som bola schopna mu len povedat ze minimalne tak zly ako maju na nu aj jeho rodicia.....no u nas je to uz viac o stekani ako o ziti…a zas je fakt ze sisa ho ma rada  a mozno ak by mala na vyber asi chce byt naozaj s nim…len mam pocit ze s nim by aj tak potom moc nebola skor by bola u svokrovcov a on by mal tym padom este viac volna ako ma doma,mozno by sa jej aj menej venoval lebo svokrovci by z radostou vsetko kolo nej vybavili sami.

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.04.09 08:55

prepacte ze vam sem zanasam blbu naladu hlavne ked vonku je slnieco a vyzera to na pekny dnik…tak vam vsetkym prajem na dnes slniecko :-)

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.04.09 09:15

Zdeni,
ahoj,to je mi velmi luto, slniecko nase…
Nemyslim si,ze by SIsa chcela byt radsej s otcom,vzdy o nej pises tak krasne  a vela veci spolu robite,robis jej program…neverim,ze by dala prednost otcovi pred tebou… Myslim,ze na teba skocil len bacil depky.....a myslim,ze si poriadne unavena aj z prace aj z partnera…spravte si s malou skoroskolackou krasny vik a bude ti lepsie!!! Budem vam drzat pasticky…
pa
Ivana        

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.04.09 09:20

Kaitlin: krasny dennicek :o)
Vsetky zebricky pozdravujem,som prvy den v praci,tak len nakukujem.o)
 Ivana

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.04.09 09:22

Twiggi: pusa : babsky recept na opar,na noc si ho natriet zub. pastou s fluorom./ ta pasta sa tusim sama o sebe vola fluora?/…aspon tak mi vraveli baby…nech ta to dlho netrapi,aj ja to moc dobre poznam:o(
Ivana  

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.04.09 09:32

ANAVI tak toto zrovna nehrozi v piatok mam nocnu a nedelu cely den takze sobotu si doobeda pospim potom daco uvarit popratat mozno pojdeme tak maximalne na bicykel ak bude pekne…ale nemam prilbu! tak to uz fakt nevie…som asi unavena mas pravdu…ale je to cim dalej horsie s tou mojou unavou…
bolo mi skoro do placu kde som dnes dosla zo skolky tak chlap siel bicakom do prace ,ved to mi nevadi ale on ako siel z deckej do chodby tak pekne stopy po kolesach a koberec cely "popisany od kolies…pre uplnost je to smiesny behun taka elipsa nic moc lacny z polska dostali sme na jeziska od nasich ale ide ma porazit!v zime na tej chodebe nemoze byt lebo by bol cely od blato-snehu a v lete vidim tiez nie lebo chlap mi ho odpase bicyklom …diki-bohu ze ten bicak rano neolejoval lebo minule mi ho nan postavil naolejovany a z retaze este kvapkal olej na ten koberec :-((

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.04.09 10:06

Zdenka: to by porazilo aj mna…chlapi to inak beru…zalezi im na uplne inych veciach ako nam..a ver mi,ze keby si mu to vycitala,tak ti s naivnou tvarou povie: „A co som take hrozne urobil?“ Povedala by som mu „nic,ale vycisti to!“ A mozno by som mu to nejakou formou vratila,napr. keby on povysaval,tak by som tam naschval jedla tak,aby bolo riadne nadrobene, a aby to videl! 
Nocne su fakt o nicom! Myslim,ze tvoja Sisa to chape,ze si mamina musi oddychnut, neboj! Skoda,ze sa s partnerom nerozpravate…mna by z toho slak trafil.....Dolezite je,aby si si riadne oddychla…nemoze ist napr. Sisa k tvojim rodicom na sobotu? Nech si spravia s vnuckou nejaky pekny vylet,Sisa sa nebude nudit a ty nebudes mat starosti,partner si uvari  aj sam…a ty sa poriadne vyspi a celu sobotu sa hyckaj!!!! rob,co ta bavi a hl. neupratuj!!!! Myslim na vas
Ivana      

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama