Zebřičkový deníček 222. díl – Narodilo se naše druhé štěstíč

Porod

Ahoj zebrunky a ostatní, náš deníček už dávno zapadl někde v nedohlednu a já mám pocit, že dlužím sepsání i našeho druhého porodu, protože tady na eMiminu straším už pěknou řádku let.

ještě v inkubátoru
2 komentáře

už jsem v postýlce
2 komentáře

doma v kolýbce

s bráškou
5 komentářů

Všichni si jistě vzpomenete, jak dlouho jsem tu strašila jako snažilka, prožila 4× neúspěšné IVF a stále jsem se nevzdávala a jak mě překvapilo, když jsem naprosto nečekaně zjistila, že jsem těhotná a jak se nám dost komplikovaně narodil Míša :-) Když mu bylo asi 1,5 roku, řekla jsem si, že mě přece předchozí komplikovaný porod neodradí od toho, abych měla i druhé dítě. Jeli jsme na dovolenou a já každému v žertu vyprávěla, jak si tam jedem pro miminko, čemuž jsem sama ani moc nevěřila. Nakonec jsem na dovolené museli kvůli výbuchu sopky zůstat o 4 dny déle a tak zafungoval stres a alkohol :-O a já tam opravdu otěhotněla :-D

Těhotenství jsem si užívala, nic závažného mě netrápilo, všechny testy dopadly na výbornou, jen ta péče o prcka mě docela zmáhala, ale pořád jsem s ním zvládala chodit na plavání a jiné aktivity, takže jsem na sebe byla patřičně pyšná. A přišel UZ ve 20. týdnu. Mojí gyn dr. se trošku nezdála velikost miminka, a tak mě pro jistotu poslala na genetické pracoviště, ať mě tam taky zkouknou. Protože mě tam pro jistotu posílala při prvním těhotenství, byla jsem v pohodě a klidná a těšila jsem se na super zážitek z UZ. To se ale brzo změnilo :-(

Potvrdili mi tam, že je miminko o 14 dní mladší, má menší hlavičku a bříško a začaly nekonečné konzultace s dr. Bylo mi vysvětleno, co všechno našemu miminko může být, jaké může mít vady a co všechno se může stát. Byla jsem jako ve zlém snu… Pak se dr. začal divit, jak to, že jsem nebyla na odběru plodové vody, když jsem to měla i vzhledem k věku podstoupit. Ale moje gyndr., pokud vyjdou dobře testy, neposílá na odběr plodovky jen kvůli věku. No, dobu jsem si tam o tom všem povídali, manžel mě v tu chvíli chtěl asi přizabít, protože ten na diskuze s lékaři moc není a razí teorii, že se mají poslouchat. Nakonec jsem těm dvěma chlapům stejně podlehla a odběr jsem podstoupila.

Nebudu to natahovat, všechno dopadlo na výbornou nic se nepotvrdilo a já věděla na tuty, že čekáme zdravou holčičku. Jenže ta naše holčička byla pořád malinkatá a dělala doktorům až do konce velikou starost. Takže následovaly kontroly a kontroly každý týden, jednou v genetické centru, další týden u mé dr. Bylo to náročné, ani zpětně nevím, jak jsme to zvládali. Naštěstí mám doma super babičku s dědou, kteří mi hlídali Míšu.

Kupodivu jsem byla neuvěřitelně klidná a byla jsem přesvědčená, že všechno dopadne dobře, že se nepotvrdí prognózy, že mi selže placenta, zhorší se průtoky a že naší princeznu budou muset vyndat nedonošenou. Prostě jsem byla přesvědčená, že tam vydrží co nejdelší dobu. Jen jsem měla pocit, že si to těhulkování moc neužívám a jen lítám někde po doktorech, doporučili mi, ať radši zruším cvičení a plavání, když mám doma ještě 2letého prcka, a tak jsem si nechala jen plavání s Míšou, protože jsem se pořád cítila dobře.

A tak naše těhotenství ubíhalo a ubíhalo. Po zkušenostech s prvním komplikovaným porodem jsem se začala obávat, jak to vlastně podruhé zvládnu, že budu panikařit, že se to bude zase opakovat. Ale moje gyndr. mě uklidňovala, že bude všechno v pohodě, že mi pak k tomu všechno řekne. Tehdy mi ještě nedocházelo, že náš porod už má dávno naplánovaný :-O

Asi ve 32. týdnu se dr. zase začali dohadovat co s námi dál, jestli hospitalizace nebo ne, zkoumali, jak naše holčička roste nebo neroste. Každý týden jsem se bála jestli skončím v nemocnici nebo ne. Nakonec jsme to vydrželi až do 35. týdne, kdy mi dr. vysvětlila, že se může kdykoli cokoli zhoršit a půjde o zdraví nebo život naší holčičky a že by to radši viděla na plánovaného císaře. No byl to pro mě šok, já bláhová věřila, že vydržíme do začátku ledna, protože bylo pořád všechno v pořádku, no blbá jsem byla :-D A tak jsem jeli do nemocnice, kde jsou zařízení na nedonošeňátka nebo pidimimina. Tak na mě nejdřív koukali, že je všechno v pořádku a proč tam tedy jsme, ale domů už nás nepustili.

Začal kolotoč sledování ozvů, ultrazvuky, monitory a stále bylo všechno pohodě. Sestřičky se dost často zapotily než tu naší malou potvůrku, která s nimi hrála na schovku, našly. Jednou dokonce zaměstnala všechen personál, co ten den sloužil. Sestřička nenašla ozvy, takže na sál na monitor. Ani tam je nenašli, to už byl plný sál lidí, kteří se tvářili hodně ustaraně a já pomalu kolabovala a hlavou mi probíhaly strašně myšlenky. Až jeden dr. přivezl ultrazvuk a konečně tu naší holčičku našel. Ale museli přiložit sondu přesně na místo, které určil. A to mi stačilo, začala jsem si přát, aby jí co nejdřív vyndali.

Čekala jsem ještě dva dny než naplánovali císaře, protože ta naše pidiholčička se rozhodla, že zůstane pod žebry v příčné poloze a už se odtud nehne. A tak jsme šli na sál, kde nás sestřičky vítaly s úsměvem a oddychly si, že už tu malou potvůrku nebudou muset hledat :-) Zvažovala jsem, jestli celkovou narkózu nebo epidural, kvůli mým problémům s omdléváním při poloze vleže na zádech. Ale milý anesteziolog mě přesvědčil, že epidural bude nejlepší a že si mě ohlídá. A opravdu byl super a za chviličku jsem uviděla ten náš miniuzlíček, který měl ale hlas, že překřičel všechny na sále. A narodila se naše Klárka. Manžel, který stihl přijet, když vykoukla na svět, si ji pochoval, sestřičky ho vyfotili a už chvátala do inkubátoru.

Super bylo, že mi z nedonošeneckého chodili říkat, že je Klárka v pořádku a druhý den už jsem se za ní mohla jít podívat. A večer už jsem jí dokonce donesla svoje mlíčko. Úplně mě překvapilo, jak rychle se mi spustilo. Prý to bylo tím, že jsem otěhotněla dva měsíce po tom, co jsem dokojila. Nakonec bych mohla ukojit snad celou nemocnici :-D

Když jsem se já oklepala, došlo na rozhodování co dál. Klárka byla v inkubátoru a vyndavali mi ji na chviličku na pochování a na přikládání. Jenže ona se nepřisávala a když jsem viděla velikost její pusinky, tak jsem se snad ani nedivila. A tak dostával moje mlíčko nejdřív sondou a pak lahvičkou. Blížily se Vánoce, a tak mi doktoři navrhli, že bych měla jít na Vánoce domů za Míšou, že mě tam potřebuje víc než Klárka. Bylo to těžké rozhodování. Ale po telefonátu s mojí maminou, která se starala ještě o moji 96letou babičku, která se po mém odjezdu do nemocnice hodně zhoršila, mi pomohlo se rozhodnout, že je mě opravdu víc potřeba doma. Možná to někdo odsoudí, ale já to tehdy tak cítila. A tak jsem odjela, sice rozpůlená na dvě části, jedna chtěla být s Klárkou a jedna chtěla domů za Míšou a pomoci se vším, co bylo doma třeba.

Bylo to těžké období, ale zvládli jsme to. Za Klárkou jsem jezdila ob den, vždycky se zásobou mlíčka, až mi sestřičky řekly, ať už ho nevozím, že to nemůže vypít :-D A kdykoli jsem si mohla zavolat, jak se jí daří. Den ode dne se lepšila. A přesně na Vánoce, když jsem se hnala k inkubátoru a neviděla tam Klárku, jsme dostali ten nejhezčí dáreček – Klárka už byla v postýlce a inkubátor nepotřebovala.

Hned po svátcích jsem jela za ní, s novým elánem v žilách a dokonce se i moje babička báječně zlepšila. A začal další boj, Klárka se sice hezky přisávala, ale vyčerpávalo ji pít, takže se moc nenajedla a museli jsme stále krmit lahvičkou. A já byla tak odhodlaná kojit. A místo toho nastal maratón, zkusit přiložit, nakrmit lahvičkou, odsát mlíčko…. A tak pořád dokola. Protože Klárka hezky přibývala, na Silvestra o vizitě jsem se dozvěděli, že můžeme jít domů a ten Nový rok přivítat jako celá rodinka. To bylo radosti, ale i stresu, jak to budeme doma zvládat, co nás čeká, aby se jí nic nestalo, když je taková maličkatá. Bylo to super být zase doma. Ale zároveň to bylo moc moc těžké období. Ale vytrvaly jsem a po dvou měsících jsem mohla hrdě říct, že mám plně kojené spokojené miminko :-)

A jak tak koukám, tak jsem se rozepsala víc než jsem chtěla a protož skončím a pokračování jak to s námi bylo ten celý první rok napíši třeba do dalšího deníčku. A omlouvám se za překlepy, ale už to po sobě radši číst nebudu :-O Jiank to neodešlu :-D

Opatrujte se

Maru

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »
 Váš příspěvek
 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 15.12.11 09:00

Maru přeju hodně zdraví a štěstí.Trošku mě to rozbrečelo,ale hlavně,že to dobře dopadlo.

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 15.12.11 10:46

Maru-Moc hezkej deníček.
A přeji i tvojí rodince hodbně štěstí zdraví at vám děti dělají jen a jen velikánskou radost.
Moc dobře to dopadlo.
A v tom finále kolik ti malá vážila když se jim zdála hodně malinkatá děkuji.

 
hellokitty28
Kecalka 328 příspěvků 15.12.11 11:21

Krásné, dojalo mě to! Hodně štěstí! :kytka:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 15.12.11 12:18

Ahoj,
Maru, moc hezky jsi to popsala. :-) Hlavně, že vše dobře dopadlo.

U nás dnes zase sněží, pokud to vydrží mohli bysme zítra vyzkoušet saně, co jsem minulý týden koupila. Já se nakonec naučím ten sníh mít ráda, či co… :wink: Bude to hlavně kvůli Vítkovi.

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 15.12.11 12:49
Krásné

Nádherný deníček,i slza mi ukápla. :*

 
Petruszka
Závislačka 4814 příspěvků 15.12.11 14:20

Moc krásný deníček :kytka: A kolik malá měřila a vážila??

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 15.12.11 14:46

Omlouvám se, zapomněla jsem napsat míry :-O ach ten mozek vykojený :-D

narodila se 36+4 a vážila 1850 g a měřila 42 cm
v roce má 71 cm a 6580 g
takže drobínek

Maru

Příspěvek upraven 15.12.11 v 14:47

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 15.12.11 15:38

Lostris - no u nás je spíš jak v půlce listopadu! Hnusně a maximálně prší :cert: :cert:

Maru - tak jsem si říkala, že jsi ho asi už poslala :mrgreen:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 15.12.11 16:35

Maru-Takže fakt byla malinkatá.
A i ted není moc veliká drobeček je to.
Ale hlavní že je zdravá a dělá vám moc velikánskou radost. :dance: :dance:

 
Ifka07
Kecalka 174 příspěvků 15.12.11 17:33

Moc pěkný deníček :-)
No vidíš to, mně taky celé těhu říkali, že malá je cca o 14 dní menší, ale nikdo to nijak neřešil…nakonec jsem rodila v 41. tt (šla jsem na vyvolání, měla jsem přezrálou placentu a žádnou vodu - ale do té doby mi nikdo utz nedělal na kontrolu placenty a průtoku …) a její míry byly 2,64 kg a 44 cm …
Si tak občas říkám, jak je možné že člověk tu dnešní péči ve zdravotnictví, přežije vůbec ve zdraví :-D

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 15.12.11 22:12

Moc gratuluji,jste holky šikovné :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: !!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 16.12.11 08:58

Ahoj holky, už je pátek :lol: :lol: :lol: a příští týden bude kratší a pak budu mít volno, na to se snad těším nejvíc :lol: :lol: :lol:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 16.12.11 11:37

Ahoj,
Twiggi, tak to máš bezva, ze budeš mít kratší týden :palec:.
Dnes je tam pořádná chumelenice a dost tam fučí vítr :-o. To zase bude procházka na prd.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 16.12.11 12:06

No u nás nechumelí, ale je pěkně zataženo a Dáda říkal, že fouká :mrgreen:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 16.12.11 13:58

Tak tady příšerně leje :evil:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 17.12.11 12:15

V nás zase sněží. Ale včera z toho večer byla hnusná mokrá břečka :evil:.

Kam nám zmizela Zuzi? :think:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.12.11 13:31

U nás je nad nulou a včera teda lilo příšerně, dneska mrholilo a teď padala nějaká krupice, no prostě počasí nic moc :evil:
No jo, Zuzi se nějak dlouho neozvala :think:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 17.12.11 20:54

no tu som moje zlate nic zle sa nedeje krom toho ze tu vladne bordel darceky nedokoncene a este nic napecene a zajtra neviem ci sa k niecomu dostanem.sluzby mavame priserne teraz.zmenil sa nam sef takze uz hospitalizujeme aj porezany prst ako sa vseobecne smejeme a pribudaju alkaci co sa im vredy pustaju z krvi…no klasika previanocne ochorenia po vianociach to budu starsi psychiatricky ludia ktorych budu mat uz po stedrom dni doma plne zuby tak pojdu k nam a tak…a obrat pacientov ani nevravim za den ich otocime aj 16 a to sme 8 lozkova koronarka :lol: uz sa smejeme ze sme centralne lozkove oddelenie…a samozrejme prispevok od poistovne je nula bodov lebo pokial pacient u nas nepobudne 24 hodin z hocakeho dovodu skrtaju nam financie pretoze liecbu na jis nevyzadoval ;)
no a okrem toho som nascipana soplim v noci sa dusim lebo neviem ustami dychat skriabe ma v krku a huci mi v hlave ako v uli…
a zajtra ma sisa vystupko a ja hnusna darebacka co uz ani neviem kde mam zehlicku tak ma zajtra caka skrobenie a zehlenie kroja :roll:
no a este pecenie cesta uz su zarobene na balkone si hoveju a dokedy to netusim :nevim: ale mam volno teraz az do stredy tak nejak musim stihnut :palec:
a prsi a prsi :evil:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 18.12.11 09:27

Tak už mám dva vánoční dárky :lol: , pro bráchu a pro tchyni :mrgreen: , no pro Dana mi jeden malej taky příští týden přijde, tátovi ho koupí brácha a já mu jenom přidám, no manželovi od tchyně koupíme lahev něčeho dobrého, no a teď Dáda :think: a je to!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 18.12.11 09:45

No tak už není ani zumba, tak to budu fakt tlustá jako prasátko :cert: :cert: :cert: , na spinning taky prachy nemám, tak nevím procházka s Johnnym to asi nezachrání, no on už dneska ráno jednu měl, když se prorval plotem :cert: :cert: :cert:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 18.12.11 15:51

Tak jsem si zapálila všechny čtyři svíčky, Dan s Mumkem spí, Dáda je u kamaráda a já mám pohodu :lol:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 18.12.11 20:30

Zuzi, to jsem ráda, ze jsi se ozvala :-).
Přeji ti brzké uzdravení. V práci ať to zvládneš a ať ti to se žehličkou odsýpá :wink:.

Twiggi, prima, ze uz máš nějaké dárky :-).
Tak Johnny zase zatoužil sám se procházet, to je rošťák :-D.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 18.12.11 21:09

Jo jo a jakou měl radost, když mě viděl, to dokonce ukázkově přišel ke mně :mrgreen: . No dárečky nějaký máme a něco dalšího se rýsuje, tak to snad půjde, jenom si říkám, jestli Dáda není divnej, on chce měkký dárky (mikynu a kalhoty), tak mu to asi splním a vezme si to domů, tady má hezký, ale to, v čem přišel k nám bylo teda fakt děsný :poblion:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 19.12.11 00:33

AHoj holky,
děkuji všem za přáníčka a krásné komentáře.

Jsem tu jen v letu, protože už padám únavou, tak nemám ani všechno pročteno. Zítra nás čeká poslední bourání a pak už se ta naše rekonstrukce bude opravdu chýlit ke konci :pankac: :dance: :potlesk: Takže zítra nám vybourají dveře do bytu a v úterý je osadí a osadí i všechny dveře v podkroví, pak jen olištujou podlahu, dodělají antény nějkaý zásuvky a to nejhlavnější bude u konce. Pak nás teda čeká spoosta dodělávek, ale to už bude v pohodě.
No snad nakonec budeme mít i vánoce, ale zatím to tu teda nevypadá. Sice jsme zvládly s maminou upéct ia nějaké to cukrovím, ale jinka je to tu jako po bitvě :-D Ale už se těším, podlahu máme fakt krásnou, se na ní chodím dívat a sedíme tam s dětičkama, jak jsou místnosti prázdný, tak je tam super ozvěna a Klárka se zhlíží ve střešních oknech a je to sranda :-D

NO nebudu se to rozplývat a jdu tadši chrupat, protože jsem strašně moc unavená a už toho rekonstruování mám fakt plný brejle :-O
Dobrou noc a já se zítra ozvu a napíšu víc pa Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 19.12.11 10:41

Ahoj, tak dneska už je to docela pohoda :lol: , kluci hrají fotbal a pak ještě jedna hodina a je to :dance: , zítra taky bez suplování, tak ještě ve středu bez supla a bude to pohoda, nějak se fakt těším nato volno, to bude na vánocích to nejlepší :lol:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 19.12.11 17:19

Tak, Dádovi jsem koupila nový džíny, teď ještě nějakou mikynu a bude to! Pak ještě nějaký auto a mám hotovo, aspoň bude mít co do školy a nebude vypadat jako bezdomovec!!!!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 19.12.11 22:17

Lidi jsou svině :cert: :cert: :cert: , teď mi volal Dan, že nedostane výplatu :cert: :cert: :cert: , to je bomba, potřebuju zaplatit ještě tři složenky a měli nám zítra dodat dřevo, takže jsme bez dřeva a bez peněz, je mi z toho na :poblion: , co mě ještě letos čeká to fakt nevím, nejdřív to s Danem, pak mi místo jedenácti tisíc pošlou z pojišťovny šest set a nakonec Dan nedostane výplatu, obávám se, že je to na jednoho fakt už dost :,( :,( :,(

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 20.12.11 01:12

Ahojky,

Twiggi no tak to je síla co se děje, to mu nedají jako ani korunu??? Takhle na konci roku to je teda k nas..... :cert :cert: : :cert:
Holka moje milá drž se, vím, že je to vyčerpávající období, ale zvládnete to :hug: :hug: :hug:

My máme vybouráno a zazděno, připraveno na zítra na dveře. Zedníci byli opět šikulové, ani moc nenadělali, fakt super parta. Za to manželse vyznamenal, vidím rudě ještě teď, potřebuje si tu natahat nově kabely - internet, antény apod. a nenapadlo ho nic jinýho než vzít takvou malou frézku a vyřezávat s tím kus podlahy pod prážkem. Bylo z toho strašně toho jemnýho prachu. Což o to, stejně už tu byl v předsíni nepořádek, jenže on si musel nechat otevřené dveře do pokoje, kde byla dřív babička a kde máme teď uskladněné věci, které nejsou teď kam dát, mimo jiné tam byl i kočárek s fusakem :twisted: :twisted: :twisted: A to mě teda dakt neštvalo, že ho ani nepřikryl 8o Takže mám zase co prát a chudák Klárka z toho do teď kašlala jak nám to našlo i do bytu, no na zabití.....

Tak jdu chrupat, opatrujte se pa Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 20.12.11 08:05

Maru - no nevím jestli ani korunu, ale stejně bude stačit, když mu dá jenom minimum, to nejsme schopni zvládnout, mají nám dneska přijet se dřevem, tak už to není z čeho zaplatit a já mám platit skoro deset tisíc na složenkách!!!!! Takže je to stejně v háji :cert: :cert: :cert: :cert:
Koukám manža perlí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a ty tu strašíš pěkně pozdě!!!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 20.12.11 09:43

No tak jsem viděla na zítra suplování a je pěkně na nic! To jsem si myslela, jak mám docela fajn týden, tak zítra mám supl ve svý třídě šestou hodinu, to ještě jde až na to, že jich polovička chybí, tak je to docela na nic :cert: :cert: :cert: a pak devátou hodinu v prváku, tak to je teda úplně na hlavu, chtěla bych vidět studenta jak od tří odpoledne je schopen pobrat učivo z matiky :cert: :cert: :cert: , co mě proboha ještě čeká :?

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 20.12.11 15:47

No tak něco málo jsme dostali, tak jsem zaplatila dřevo a dvě složenky a ještě jedna chybí, no stejně nic moc :evil:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.12.11 20:11

Maru, manžel, koukám, na zabití :wink:. To by mě taky pěkně nakrklo.

Twiggi, tak to je dost na hov.. když jste takhle bez peněz. Ach jo. Přeju vám ať to zvládnete.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 20.12.11 20:38

Nejhorší na tom je, že je Dan celý dny a pomalu i noci v práci :cert: :cert: :cert: honí se a je to na nic :evil:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 21.12.11 08:49

Tady krásně sype, konečně to vypadá jako v zimě a před vánocema :lol: , škoda že to nevydrží :(

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 21.12.11 10:24

Tak a Dan od ledna nastupuje do nový práce, tak snad to bude lepší než tady!!!! A hlavně nebude pořád pryč a bude taky trochu doma :lol: a já nebudu muset řešit Mumka až pojedu v půlce ledna na lyžák :mrgreen:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.12.11 12:23

Twiggi, tak to je super, ze má Dan novou práci. :-) A co bude dělat?

Já už z toho sypání sněhu tak nadšená nejsem. Znamená to kamarádit se s hrablem a tím moc velká kamarádka teda nejsem. Kdyby ten náš dvůr nebyl tak velký, tolik by mi to nevadilo.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 21.12.11 13:50

No bude jezdit jak jinak :mrgreen: , ale jinde a měl by být víc doma!
Sníh mám ráda, ale je to už fakt mokrý, takže nic moc!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 21.12.11 19:33

Tak mám další dárky :lol: , pro Dádu mikynu (chudák, samý měkký dárky), byla za polovičku, tak to nekup :mrgreen: a pro pejsky salám (pro každýho jeden a psí) a Mumkovi ještě pořádnou tvrdou kostičku (to jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží!) ještě musíme něco koupit manželovi od tchyně (ten by to nepřežil, ale stačí mu lahev něčeho dobrého) a Pétě no a pak, že nebudeme kupovat dárky :cert: :cert: :cert:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.12.11 09:08

Zase jenom já :( , to už všechny připravujete vánoce :think:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.12.11 09:48

Já mám Vánoce připravený :-D. Teda jídlo ne (kapr, řízky a salát), :wink: ale stromeček už je ozdobený dva týdny. Já ho radši před Vánoci, než pak aby tady strašil v lednu, když už je vánoční atmosféra pryč.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.12.11 11:06

Tak to už jsi nachystaná :lol: , já stromeček až na štědrý den a straší až do půlky ledna :mrgreen: , jinak dneska musím uklidt a vyprat a zítra salát, protože ho budu dělat jenom já, tchyně ne, ale ona bude dělat hodně jiných věcí, tak já udělám aspoň něco :lol:
Ve škole už nic neděláme, za chvíli pojedu s tátou pro stromek a pak domů, Dan snad taky přijde brzy, má uklidit dřevo :mrgreen: a příští rok už nebude v práci dva, tři dny v kuse, ale jenom tak devět, deset hodin denně, což je naprostá pohoda :mrgreen:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.12.11 13:40

Já zítra udělám polévku s játrovými knedlíčky, rybí mi nechutná. Salát uděláme až v sobotu :) .
Ještě k té rybí polévce, mě je už blivno jen při představě, co všechno plavalo v té vodě, než se vývar udělal :poblion: .

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.12.11 14:09

Rybí taky nedělám a nechutná mi, tchyně ji dělá, tak ať si ji dají, ale já tohle fakt nemusím!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.12.11 17:48

Tak uklizeno, ještě pověsit prádlo a zítra ten salát a vyžehlit, no a taky zabalit dárky :mrgreen:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 23.12.11 01:22

AHojky,
kouokám, že tu vládne vánoční atmosféra ;-)
Nám dneska odešli řemeslníci, konečně :-D a dodělávky až v lednu, Otočili nám jedny dveře, tak to musí přijít předělat a od toho se odvíjí pár dalších věcí. Takže veselo. A já se to tu snažím trošku debordelizovat, aby k nám taky přišel Ježíšek :-D Tak se mi to snad povede, mám na to ještě zítra. Dneska jsme dopatlaly s maminou cukroví, chtěla jsem dělat ještě nepečené, ale kašlu na to :-D Takže zítra už jenupeču vánočku. A já se teda hlásím k milovníkům, rybí polévky, děláme výbornou :-D Jinak u nás klasika, rybička, salát.
Dárky zabalené nemám a stromeček budeme zdobit v sobotu, musím odexpedovat děti o patro níž k našim,aby měli překvapení, už se těším na ty rozzářený očička. NO a bude až do půlky ledna, aby jsme si ho užili. A v podkorví budeme mít maličký v květináči :-D

A te%d už jdu opravdu chrupat, abych zítra vůbec vstala :- D Dobrou noc Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 23.12.11 08:22

Maru - ty teda ponocuješ!!!!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 23.12.11 13:02

Je u vás taky tak hnusně jak u nás :cert: :cert: :cert:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 23.12.11 13:04

Maru, co ty takhle pozdě tady strašíš?

Polévku mám hotovou. Odpoledne manžel udělá br. salát. Zitra jenom usmažíme kapra a řízky. :-)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 23.12.11 13:08

Jo, u nás od rána prší :evil:. Ze sněhu je hnusná břečka.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 23.12.11 13:25

Já už mám dárky zabalený (teda ještě nám asi jeden chybí, ale to už je na Danovi :lol: ), ještě udělám salát a půjdu s Mumkem na procházku a stavím se ve vinotéce :mrgreen: , stromeček zítra (dvakrát) a odjezd ke tchyni, no ale já se těším :lol: , když si čtu ty diskuse o tom jak jsou strašný, tak si říkám jak se mám, teda ne že by mě někdy neštvala, ale to je v pohodě :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »