Zebřičkový deníček č. 221 – Jak Martínek na svět přišel

Snažení

Ahoj všem zebrám a zebřičátkům, dlouho jsem se neozývala a i když občas nakouknu, tak na psaní čas není. Ono s tím časem je to teď s třetím dítkem vůbec všelijaké. A tak jsem si řekla, když je deníček už hodně daleko vzadu, že napíšu, co se u nás děje a dělo.

Martínek po porodu

Moje rodinka
1 komentář

Jedna vánoční
2 komentáře

Moje zlatíčka
2 komentáře

Před porodem: No myslím, že naposledy jsem psala minulý rok na začátku prázdnin (vím jsem ostuda) – léto, jak víte, bylo hodně horké a s pupíkem, batoletem a Markétkou jsem si každou procházku a pochůzku musela řádně promyslel, jestli jako je to fakt nutné chodit jinam než na zahradu. Třeba dojít na hřiště bylo fajn, ale nazpátek do toho kopce byl nadlidský výkon (obvykle jsem tak třikrát stavěla a musela se vydýchat :-))

Na konci července jsme odjeli s kamarády na dovolenou – tam to bylo super, veliký dvůr, děti neměli kam zdrhnout a i o Marušku se vždycky někdo postaral a pohlídal. Po návratu jsem začala pomalu chystat výbavičku na Martínka, ale abych toho náhodou neměla málo tak se jednou v noci vzbudila Markétka s tím, že nemůže chodit. Naštěstí byl doma ještě manžel (ráno měl odjíždět na služebku a to nevím jak bych řešila kdybych byla doma sama), tak ráno začal objíždět doktory. Nakonec skočili v Motole s tím, že na eeg jsou nějaké změny a že asi epilepsie.

No, pustili ji ještě domů, ale za dva dny nástup, že udělají ještě rezonanci. Ta se dělá v celkové narkóze a byla nutná hospitalizace. Holky, mi tam s ní byli nakonec týden – a to jí nic nebylo, žádná medikace, rezonance ok, ještě dělali eeg celou noc a natáčeli jí na video jestli třeba nemá v noci nějaké skryté záchvaty. Nic. Výsledk tedy je epilepsii naštěstí bez projevů a bez medikace. Ale ještě se vrátím do toho Motola – já měla měsíc před termínem (co si budem povídat, sotva jsem chodila, nohy jak konve, kyčle mě bolely…), tak tam chtěl zůstat manžel, jenže zase nemůžou dát na pokoj, kde jsou maminy chlapa a taky nemůžou dát chlapa do pokoje, kde jsou dospívající slečny – prostě ho tam nechtěli. Tak jsem musela já.

Sestra, když mě viděla, tak mi radši i objednala jídlo na oddělení :-) Ostatní maminy museli kamsi do jídelny. Spaní byl děs, ale zas o tolik horší než doma to nebylo. Nejhorší byla nuda. Zachránila mě sousedka, co nám půjčila dvd přehrávač, takže mohla Markétka koukat na pohádky. Maminu, co byla s chlapečkem se mnou na pokoji, pustili domů, a tak jsme se alespoň na víkend s maželem vystřídali. Ne nebudu to prodlužovat – přežili jsme, Marky je od té doby v pohodě a já tam dokonce ani neporodila :-) A co bylo nejlepší přestali mě bolet kyčle.

Ten den, co Markétku propustili, tam byl manžel, abych mohla jít do poradny s pupíkem. A vyšlo to tak, že jsme se doma akorát všichni sešli - dojeli domů busem. Poradna ok nebyla – špatné průtoky pupečníkem a že odpol ať jedeme ještě do porodnice na přeměření a tam že uvidí. Takže jsme počkali až se Maruška vyspí, pak jsem odvezli babi, která doma hlídala, na vlak a jeli na Kladno. Tam bylo sice vše ok, ale radši si mě tam nechali. I druhý den bylo všechno ok takže ten třetí mě pustili. Na porod se prý nic nechystá tak můžete domů. No a pak už se až do porodu nic zvláštního nestalo. Ale můžu vám říct, že loňský srpen bych podruhé zažít nechtěla.

Porod: Jak jsem byla doma, tak jsem zase začala chystat výbavičku. Na konci srpna se k nám nastěhovala moje mamka, a že měsíc u nás zůstane. Jak já jí ráda viděla asi ani nemusím psát .

2.9. – to byl čtvrtek manžel dopajdal domu, že si natrhl lýtkový sval na volejbale, druhý den jsem jela koupit Markétce boty do Prahy, po cestě jsem naložila manžela, aby nemusel busem i s bolavou nohou. Doma si všiml, že často koukám na hodinky a povídá, že ho bolí noha, že dneska bych rodit ještě nemusela. Já měla poslíčky už tak dva týdny, takže jsem byla v klidu – až do večera – on koupal děti, mamka pletla, já seděla a tuhlo mi břicho co osm minut – tak jsem se začala těšit, že už? Ale jak jsem vstala, tak se to zase zpomalily :-( No, tak jsem si šla lehnout. A ono zase a začalo to pobolívat.

Začala jsem být nervózní, pořád jsem koukala na hodinky, pak jsem šla wc a začala jsem slabě krvácet – manžel šel zrovna do ložnice, že jde spát. Tak mu povídám, ať se oblékne, že jedeme. No šel se ještě osprchovat, zabalil si batůžek a kulhal k autu. Do porodnice jsme dorazili o půlnoci – udělali monitor (kontrakce žádné), prohlédli mě (na tři prsty, už se to chystá – může to ještě trvat,ale vy to znáte), tak udělali přípravu, manžela zatím odvedli na porodní pokoj (rodila jsem tam zrovna sama). Když jsem tam přišla, už měl slušivý modrý obleček, ale moc jsem ho neprohlížela, páč jsem musela urychleně na wc, tam jsem strávila cca 20 min.

Vylezla jsem asi v 0,45 a začala jsem pochodovat po pokoji a rozdýchávat kontrakce, které začali chodit po 2-3 minutách a povídám, že jestli to do hodiny neporodím, tak asi umřu :-) No neumřela jsem a ani to tak dlouho netrvalo – cca v 0,55 mi praskla voda. Šla jsem do koupelny, vlezu do sprchy, další kontrakce a já tlačím, tak volám ať rychle pro někoho dojde, že rodím. Manžel přestal kulhat a běžel pro PA. Přišla PA s dr. a se slovy, tak se na to podíváme (to už jsem se blížila k porodnímu křeslu), mi pomáhá nahoru, dolehla jsem, přišla kontrakce – už vidím hlavičku tak můžete tlačit (jako by se to dalo ovlivnit, musím říct, že jsem netlačila, že se to tlačilo tak nějak samo, ani nohy jsem nestihla dát nahoru), Martínek (50 cm/ 3510 g / hodinu po půlnoci) byl najednou venku a s ním i spousta vody jak si vypustil zbytek bazénku. Hned mi ho dali do ruky, řval jak tur. Poraněná jsem nebyla a v porodnici byla dost nuda. Těšila jsem se domů, na ty svoje holky.

Po porodu: Musím říct, že jsem si šestinedělí užila – měla jsem tu mamku až do konce září a ta se o všechno postarala. Chodila s holkama ven a já mohla být doma, vařila, uklízela. Prostě patří jí můj velký a neskonalý díky, že to pro mě/nás udělala. Já si Martínka užívala co to šlo, protože mi bylo jasné, že až máma odjede, tak to bude dost náročné. A nejlepší byla cesta na hřišťátko a zpět - já ten kopec zdolala najednou a nemusela jsem odpočívat :-) Odjela a ještě na týden přijela tchýňka. No a pak už jsem musela sama. Jde to, nějak.

Nejhorší je asi jít někam na čas – třeba ráno do školky na devátou, k dr. apod. Ale holky Martínka vzali tak nějak přirozeně – Markétka už věděla do čeho jde a moc jí nezajímal a Maruška byla ještě malá (17 měsíců) a pro ni to bylo prostě jako fakt, že teď už je tu miminko. Takže vztahy holky-mimino řešit nemusím. Ale vztahy mezi nimi to je děs. Neustále se o něco tahají, Marky nechce nic půjčit, Maru pak brečí… Ale jsem ráda, že je mám, i když je to dost často na budku. Doma neustále jak po výbuchu, uklízím jen po večerech taktéž vaření jen večer. S nima nic prostě přes den nezvládnu. Ale jsou to zlatíčka :-) A nedala bych je za nic na světě, hlavně večer když usnou :-)

O Martínkovi napíšu třeba víc (když budete chtít), už teď mám pocit, že jsem se nějak rozepsala. No jsem plna energie – přišlo jaro a Markétka je u babi, tak mám jen dvě děti.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka!

Ryšavka + Markétka (pět let) + Maruška (dva roky) + Martínek (skoro sedm měsíců)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »
 Váš příspěvek
 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 07:10

Hurá první :lol:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 07:16

Ryšavko - no koukám, že máte veselo :lol:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.03.11 10:34

Ryšavko super deníček, no teda užila jsi si nervů až až, ale hlavně, že to všechno dobře dopadlo. Máš super dětičky. Holka máš můj obdiv, já to tu občas nezvládám a to mám jen 2 dětičky. Jo s procházkama? Myslela jsem si jak budu chodit pořád na delší procházky a teď je nám nejlíp na zahradě :-D Míšu ty procházky až tak nebavčí :-D TAkže díky díky za zahrádku, tam je pohoda a člověk tam i něco udělá, když mu teda ten rarášek nezačne kazit pomáháním :-D

MOc se opatrujte rodinko a doufám, že se ještě někdy uvidíme ;-)

U nás je vše normálka, zahrada,k práce v podkoroví, výběr oken, pořád dokola dokolečka. Ale zítra půjdu Míšovi domluvit zase plavání, tak bude změna :-D

papa Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 10:56

Maru - tak to Dádu taky už nebavili, teď tak maximálně když může jet na kole, ale to je tak asi všechno, tak ještě že mám psa :mrgreen:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.03.11 11:54

Ahoj,

Ryšavko, super deníček :palec: . Tak hlavně,že je Markétka v pořádku a doufám, že se už ten problém nevrátí.
Jinak klobouk dolů, že jsi se ještě nezbláznila se třemi dětmi :-D . Já toho mám někdy dost i s jedním.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 12:08

Lostris - v klidu, bejvalka jich bude mít šest!!!!! Bere si do pěstounský péče dceru svýho bratra (čtyři roky) co jde sedět! To už je takovej malej dětskej domov!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.03.11 12:09

Maru, jsi se ptala na Vítka. No tak chodí už suverenně, jenom když víc zrychlí, tak obvykle končí na zemi. Klubou se mu stoličky na hoře i dole, ale naštěstí ho to kupodivu nijak výrazně nebolí, protože v noci má spaní klidné. Naštěstí. A co se týče vlasů, jsem ho už taky několikrát stříhala, ofina mu lezla do očí, ale to byl teda starší než je Klárka :-) , ta má bezkonkurenční háro. :mrgreen: Nás taky čeká výměna oken. Manžel se vrhl na rekonstrukci další místnosti v bytě, v té jsme měli původně ložnici. Vítek tam bude mít pokojíček.

Příspěvek upraven 30.03.11 v 12:10

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.03.11 12:13

Twiggi, nevědět, co je bejvalka zač, :-? tak bych řekla, že je to skvělá ženská, když se bude starat o šest dětí. Ale takhle, chudáci děti.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 12:26

No asi tak :poblion: no dostane na ni peníze :evil:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 30.03.11 16:04

RYSAVKA mas moj hlboky obdiv a sklanam sa pred tebou :palec: :potlesk: aj sise sa velmi pacia vase fotky marketku spoznala hned ked som jej povedala ze na dalsej je je bracek tak povedala ze ved ona mala sestricku takze naozaj si pameta no a potom sa uz len rozrevala „a ja nemam nikoho“ :wink: a marketka ma aj sestru a uz aj brata…ale teda si taka zena „udernicka“ ja by som bola s takej akcie zivotnej uz davno poskladana niekde v pezinku :wink: este raz klobuk dole!

TWIGGY tak neviem co na tu bejvalku povedat…ale ved u nas to romovia tak robia ze sa mnozia snad len koli „dotaciam“ od statu a kedze to aj tak nestaci pokryt ich zivotny styl tak potom vyplakavaju pri kazdej prilezitosti ze sme rasisti vsetci ostatny a nechceme ich podporovat este viac :roll: tak nech zbohatne teda aj ona ale nech tie deti aj trochu vychovava :think:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.03.11 18:15

Zuzi - já už ji neřeším vůbec!

Tak jsem dneska byla bruslit, na procházce s Mumínkem, teď jdu na spinning, tak nevím že když mám tolik pohybu, tak se mi to břicho spíš zvětšuje než zmenšuje :evil:

 
KÁJA92
Povídálka 45 příspěvků 30.03.11 19:27

Prej: manžel přestal kulhat a běžel pro PA :lol:
jinak krásnej deníček, za mě teda rozhodně chceme vědět o Mrtínkovi víc ;-)

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.03.11 20:07

jo to jsem úplně zapomněla napsat - samozřejmě se těším na další vyprávění o Martínkovi a nejenom o něm :-) Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.11 06:56

Ahoj :mavam:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 31.03.11 07:23

:palec: dobre ranko :-? :lol:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.11 12:07

Bože to je den! Jak já nesnáším papírování a když to musí být takhle a ne jinak :cert: :cert: :cert:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 31.03.11 17:04

AHojky :mavam:
copak papíruješ Twiggi, koukám, že už to ani u vás není jen o učení ale o papírování :-O

Já si dneska užívala dopoledne jen s Míšou, byli jsme domluvit plavání, koupili jsme holiny, užili si 50% výprodej v Tescu :-D jen jsme nějak zapomněla na sebe :-O ale zase Míša má hezký trička, KLárka svetýrek a manžel triko, no nekupte to za ty ceny :-D

A teď odpočíváme, KLárka chrupe na zahradě, Míša kouoká na pohádku a já teda využívám kklidu a zašívám, měla jsem tu už hromadu :-O

tak papa Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.11 17:18

Maru - no musím říct, že za tu dobu co učím, tak je těch papírů tak dvojnásobek a náš zástupce se v tom snad vyžívá! Taky těch mejlů co za den chodí, polovinu toho vyhazuju a ani nečtu, jinak bych nedělala nic jinýho!

Jdu na procházku trochu sprchlo, ale nebylo to tak hrozný a teď tam zase leze sluníčko!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.03.11 17:18

Jak to, že jsi na sebe zapomněla?

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 31.03.11 21:33

No hlavně už jsem měla málo času, protože jsem nechala Klárku doma a měla jsem strach, že už bude mít hlad :-O takže jsem udělala jen nejnutnější :-O
 Maru

 
ANETG
Kecalka 400 příspěvků 01.04.11 07:47

to je jako bych to psala já..mám taky tři děti..a té
nejmladší jsou tři měsíce…A ti dva starší se pořád hašteří a jak ty píšeš někdy je to s nima nabudku,ale za nic bych je nevyměnila.Asik je to všude stejné.A já porod ten třetí jsem měla taky hrozně rychlý…přeju hezký den

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 07:52

Ahoj :mavam:
Už je pátek :dance: :dance: :dance: a na víkend hlásí pěkně :dance: :dance: :dance:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 01.04.11 08:06

nam prsi a mam nocnu a zajtra som chcela ist do kolacinkova pozriet sesternicu a tetu a vyhrat sa s ich troma detmi ale dufam ze dazd prejde…chlap je doma :-? ide pre brata na letisko :wink:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 08:17

Zuzi - no tady pršelo v noci, teď se pomalinku projasňuje, tak to snad vyjde, ale hlásí fakt pěkně!
Dan je taky dneska doma, takže to nebude pohodový pátek a to ještě není ani dneska ani v neděli zumba, naštěstí je v sobotu tak aspoň něco!

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 01.04.11 11:20

tak uz neprsi a zacina vykukat slnko dufam ze do zajtra to bude oki…ja tiez nemusim volne vikendy od istej doby ale mam volno len v sobotu takze doobeda budem spat po nocnej a potom dufam pojdem het a v nedelu mam dennu tak to som tiez do vecera v robote…je to tak lepsie :wink:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 11:56

Tak to já volný víkendy mám ráda, ale taky jsem ráda, když chvíli nic nemusím, jenže Dan by pořád dělal něco kolem baráku a i když vím, že se to musí, tak se mi prostě někdy nechce, tak jsem radši, když jsem kus víkendu sama a udělám si všechno po svým a v klidu!
No jdu domů!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 17:42

Tak máme za sebou velkou procházku, Mumek je úplně vyřízenej :lol: , no ale už se s ním konečně začíná líp chodit, však bylo na čase! Až na začátek, kdy neví co by očuchal a občůral a sem tam zatáhne, tak pak už je to naprostá pohoda!

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 01.04.11 19:28

a ja som sa zavrela v spalni a hrala sa chvilku z nb a spala potom a kocur chudak ani neblaznil za konzervami z viedne :lol: :think: ze by mu nechutili?! ved chlap mu ich nakupil tak vela :wink: mal by byt vdacny :wink:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 19:52

Já myslím, že je mu naprosto jedno odkud jsou :mrgreen:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.04.11 20:44

Koukám na Zemana :mrgreen: Bič boží :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 02.04.11 12:09

Ahoj :mavam:
Venku je teda pěkně hnusně :evil:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 02.04.11 12:33

Ahojky u nás je nádherně :dance:
Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 02.04.11 12:48

Těžká závist :mrgreen: , no ale možná, že se to roztrhá a to sluníčko fakt vyleze! No jdu uklízet :evil:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 03.04.11 10:49

Ahoj, dneska je krásně a já jdu za chvíli s kámoškou na kolo :lol: , včera jsme byli na zumbě a pak na pivku, no trochu se to zvrhlo, šli jsme s Danem a přišli kolem jedný ráno, ale bylo to fajn! Tentokrát naprosto fajn víkend :lol:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 03.04.11 22:15

AHojky u nás taky super, bylo nádherný počasí, užívali jsme si venku..... prostě pohodička. Jen mě maličko prudí švagrová, ale za to si možná můžu trošku sama........... ale to je jedno. Škoda, že se má počasí zkazit a bude takové= to klasické aprílové, dneska už to vonělo úplně létem. Jen jsem vůbec nevěděla jak obléknout KLárku :-O no zvyknu si, ale je to občas boj.

OPatrujte se papa Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 04.04.11 07:57

Ahoj :mavam:
Dneska mám nějak dlouhý den, ve škole do čtyř, pak letím na kosmetiku a pak na spinning, to asi večer padnu! Chudák Mumínek, bude skoro celý den sám doma :-(

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 04.04.11 21:52

Holky nedělejte ze mě hrdinku - co jsem si upletla (jak se říká) to mám. Ono to fakt není tak hrozný i když je to težko si představit.
Já jsem si minulý týden maximálně užila - Marky byla u babi takže jsem měla jen dvě děti. Nejlepší bylo, že jsem nikam nemusela - do školky myslím. Byla to taková pohodička jen nakoupit pár rohlíků, na hřiště nebo na zahradu no pohodička, co vám budu povídat. Jen teda Martínek s Maruškou mají zase rýmu. Martínek se zdá to zatím nemá na průduškách tak to snad zvládne jako obyčejnou rýmu. Zatím mu každá rýma sedla na průdušky (už měl bronchitidu 4× :-( )Markétka si to taky s babi užila - udělala výzdobu na velikonoce, takže máme teď doma všude vajíčka :lol: Pomalu to nebylo kam dát. V neděli si manžel udělal výlet na kole s holkama - Markétka prý krásně jela, já měla strach jak ubrzdí kopec, ale v pohodě. A pak jsem pro ně dojela - do auta se vešel kočárek, vozej za kolo, Markétky kolo. Jen manžel musel šlapat kopec sám.
Ale jak se tak rychle oteplilo tak mám jako Maru problém s oblékámím, vůbec nevím co dávat. Ale v něděli jsem odolala a nedala punčošky. Chudák by se asi uvařil kdyby je měl. No musím to ještě vychytat.
Jinak mám pocit, že dochází mlíčko. Pije nějak moc často a v pátek jsem měla zánět a ted mě pěkně bolí bradavky když pije, tak nevím co to je. Jak má rýmu tak se zase budí často v noci a nevím jestli je to hlady nebo rýmou. Už se budil jen dvakrát a to byla pohodička - první kojo kolem třetí a pak v šest. Teď už zase jedeme co dvě hodiny :roll: Uvažuju nad daším příkrmem, když už měsíc papká zeleninku a asi dám nejdřív kaši večer a budu doufat, že se zlepší se spaním v noci.

Twiggy - tak co padla jsi nebo ne? Já doufám, že nee :lol:

Maru - no počasí dneska fakt nic moc. Ale zase jsem zajela koupit dětem boty, minulý týden jak bylo hezky se mi nechtělo a dneska bylo takové fajn počasí na nákup. Tak Marušká má tenisky, Markétka taky a ještě si vyhlídla střevíčky (prý na doma, ona si neusále hraje na princezny a olbíká sukýnky a šatičky) no tak jsem jí je koupila. Jsem si říkala, že jsem vyhodila peníze i větší kravinky než střevíčky a ona z nich měla fakt velkou radost :-) a já zase z ní.

Tak se mějte R

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 04.04.11 21:58

Ryšavko - no nepadla :mrgreen: , všechno jsem zvládla, Mumek to taky vydržel, tak mu to zítra vynahradím a půjdeme na delší procházku!
Botičky fajn :palec:

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 04.04.11 22:13

A ještě abyste vyděli tu mojí princezničku :-) Tohle je teda fotka rok stará, a sukýnku a závoj šila babi.

No a už končím jdu poklidit a spát.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 05.04.11 07:53

Ahoj :mavam:

Ryšavko - hezká princeznička :lol:

 
maryja  05.04.11 11:00

.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 22:01

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 05.04.11 17:27

Nějak ty lidi nechápu, jdu s Mumkem na procházku, vraceli jsme se přes náměstí, šel mi krásně u nohy, já se zastavila u výlohy a najednou asi tříletá hočička a mává mu asi 10 cm před čumákem bonbónem a její máma na to jenom kouká, no tak jsem jí říkala, aby to nedělala a až teprve potom zareagovala, no ten náš čumák nereagoval vůbec, ale kdyby to udělala jinýmu psovi a ten po ní chňapnul, tak chudák by za to mohl!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 06.04.11 07:51

Ahoj :mavam:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 06.04.11 11:55

dobre ranko po nocnej :mavam:

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 06.04.11 13:36

No aspoň někdo se ozval!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 06.04.11 19:13

ahoj nestíhám,snad naknu později večer :-)MARU

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 07.04.11 07:03

dobre ranko
TWIGGY vstavat a sup do prace a zdravim muminka :potlesk:

MARU no co stihla si?

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 07.04.11 08:13

Zuzi - no v práci už jsem a co jsi mi psala, tak to jsem akorát snídala :lol: , Mumínka budu pozdravovat doma, ale chudák měl už klíště, tak musím odpoledne vyrazit pro obeojek, teda mrcha bylo pěkně nacucaný :cert:

 
zuzica
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 07.04.11 09:06

no jupi mozeme sa uz aj my tesit na kliestov to zas bud eprace v robote ked uz to zacina.nasa sisa zas chce o tyzden zobrat kontiho do skoly na ekologicky kruzok. :roll: oni si takto nosia morcata zajacikov macky ci malych psikov korytnacky ale nas kocur je iny element.strasne sa boji uz ked by som ho niesla z bytu :wink: rozmyslala som ze by ich ucka mohla zobrat radsej sem k nam byvame hned vedla skoly to by nebol problem ale nas konti je este aj nepriatelsky k detom teda on sa ich strasne boji a ak tu je susedka a chce ho pohladkat tak ho sice drzim ale zazera skaredo na nu ze sa ho aj ona boji alebo ak to nema koniec spokojne na nu aj zasyci aby ju vylakal :wink: odhovaram sisu od toho ze ona sa sice pochvali nim ale kocur bude velmi vystraseny…ale nechce sa toho vzdat…a co je aj tak blbe nemame na neho ziadnu prenosku a ani voditko…ak chodime s nim k veterinarovi tak tak ze ho nesiem v rukach…ak som ho strcila do cestovnej tasky vzdy sa tam zo stresu pocural a sycal celou cestou

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 07.04.11 10:19

Zuzi - no tak to se snaž ji fakt přesvědčit, nevíš co kocour ve stresu udělá :think: , já bych to asi moc neriskovala, náš Mumek je mezi lidma naprosto v pohodě, ale Šuhaj a nebo Twiggina to moc nemuseli, tak jsem je do davu nebrala, to jim bylo líp doma na zahradě! Tenhle ne, tomu je to naprosto jedno :lol:

Tak venku leze sluníčko, takže na tělák půjdu ven, jsem ráda, tělocvična mě nebaví!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zebřičkový deníček Maru - 73.díl


Reklama