Zebřičkový deníček - Kati - 164.díl

Snažení

Moc zdravím všechny Zebrunky a přicházím se svým popisem porodu. Snad se mi podaří dát vše dohromady, není to sice tak dávno, ale přece jenom člověk rychle zapomíná a zvlášť na porod :)

Bylo, nebylo… ****
Můj termín porodu byl stanovený podle MS na 17.5.2007, podle UTZ na 12.5.2007. Počítala jsem spíše s tím podle MS, protože nebylo pochyb o datu oplodnění při IVF. Měsíc před porodem jsem začala navštěvovat porodnici a už 4 týdny před 1.termínem mi Dr. naznačil, že to bude dřív, že jsem už otevřená na 1,5 cm. Doma jsme se na to začali připravovat, rychle dokoupili potřebné věcičky…apod. Nález byl další týdny téměř stejný, otevřená na 2 cm, jinak žádný náznak.
Přišel první termín a já byla stále 2v1, nějak by mi to nevadilo, kdyby mě doktoři nepřipravovali na porod už měsíc předem :-).

Byla neděle 13.5. -den matek . Už ráno jsem měla takové tušení, ale protože jsem si nebyla jistá ( takových tušení už jsem měla :-D) - nechala jsem si to pro sebe. Ještě jsem měla naplánovanou návštěvu chalupy a mých rodičů a kdybych něco naznačila manželovi, tak by mě zavřel doma a nikam mě nepustil :-). Na chalupě jsem se ještě dokonce vrhla na mini práci na zahrádce, pak ještě návštěva mých rodičů a cestou domů jsem teprve mé tušení sdělila manžovi. Ten chtěl, abych hned volala své porodní asistentce, která měla jít se mnou k porodu. Domů jsme přijeli kolem 19. hodiny a protože mě druhý den čekalo KTG a kontrola, tak jsem vlezla do sprchy a dala své ochlupené části těla do pořádku :-O Jak jsem se osušila ručníkem, ozvalo se v mém podbřišku prasknutí, jako když někdo praská klouby, to už jsem věděla, která bije. Vzápětí ze mě vyhrkla plodová voda. Zavolala jsem manžu, aby mi podal mobil, že zavolám PA. Když zjistil, že je to tady, začal tak plašit, že jsem to byla já, která jsem ho přesvědčovala, že se nic neděje, že „jen" rodím a teprve jsme na začátku.

Bylo 19.30, já ulehla na levý bok, dle rady PA a čekala, kdy přijede za mnou a kdy se objeví první kontrakce ( prý tak za 30 - 45 minut od prasknutí vody, ha, ha).

Bylo 19.45 - za 15 minut přišla první kontrakce. Představovala jsem si to úplně jinak, byla to taková velká křeč v podbřišku, něco jako při MS, ale hodně silnější. Hezky jsem to prodýchalaa po chvíli, tuším tak do 10 minut další. PA dorazila, podívala se do mě a sdělila mi, že jedeme, otevřená jsem byla na 4cm. Má představa, že si pobudu v klidu doma, se teda nekonala.

V nemocnici mi natočili KTG, následovalo vyšetření - otevřená na 4 - 5 cm. Manžu jsme poslali domů s tím, že až půjdu na sál, tak ho PA prozvoní. Kontrakce byly docela časté, alene moc pravidelné, ani jsme to nestíhali stopovat :-). PA mi napustila vanu s mořskou solí a olejíčky a protože jsem měla šílené bolesti v křížích a tuhly mi lýtka, udělala mi masáž. Kontrakce byly dost šílené a bolesti v křížích nesnesitelné, ale dařilo se mi je prodýchat a mezi kontrakcemi odpočívat. Strašně rychle to utíkalo a já šla na další KTG, kontrakce byly dost silné, ale mám pocit, že byly stále ne příliš pravidelné. Po natočení KTG mě nemocniční PA vzala na vyšetření, a že mi poté dá klystýr. Při vyšetření se trošku udivila, řekla mi, že branka je zašlá a jdeme rodit :o, zavolala doktora a šlo se na to. PA zavolala manžu, já si ještě za doprovodu několika kontrakcí došla na záchod a šlo se na to.

Bylo něco před 23.hodinou. Přesvědčovali mě, že jen 3× zatlačím a malý bude na světě. Ale nebylo to tak. Pokusila jsem se rodit na stoličce, ale najednou jsem necítila kontrakce, i přesto, že jsem je měla. Poznala jsem to jen díky tomu, že mi tvrdlo břicho. Po asi 20 minutách tlačení mě chtěli píchnout oxytocin, ale já ještě nechtěla. Tak jsme se přesunuli na porodní stůl a začala jsem znovu tlačit, už to bylo lepší a malý se začal posouvat vstříc světu :-). Dokonce mě nechali sáhnout na jeho hlavičku, která už částečně čouhala ven a povzbuzovali mě k dalšímu tlačení. Nakonec mi oxytocin píchli, ale to už snad ani nestačilo zapůsobit, protože v ten moment přišla kontrakce, já zatlačila, ucítila bolest (natržení, to byla taky asi jediná bolest a mé jediné zakřičení, teda spíš zasténání :o) a pak jen mlasknutí a Jája byl na světě :-)))) !!! ****
Bylo 13.5.2007, 23.39 hodin.
Hned zavolali manžu, který čekal na chodbě, Jáju mi dali na bříško a my jsme se nad ním kochali. Myslela jsem, že budu brečet, ale vůbec na to nebyl čas :-D Jáju mi odebrali na ošetření, manža jako vzorný tatínek mu byl pořád na blízku a já byla v péči doktora, který dával do pořádku mé zranění. Nástřih jsem chtěla jen v případu nutnosti a ani ho nestihli. Natrhla jsem se ale na opačnou stranu, tedy k poštěváčku. Opíchání rány, šití a potom následné hojení mi přešlo 1000× horší než celý porod, ale musím říct, že teď se už cítím jako v patnácti :-O
S Jájou jsme strávili ještě nějakou chvíli na sále, ale pak mi ho odebrali , aby se ohřál na dečce.

Pro mě byl porod moc krásnou záležitostí, ani jsem nečekala, že to bude tak „snadné". Jako prvorodička jsem počítala s horším a delším průběhem. Nakonec od prasknutí vody to trvalo 4 hodiny, pobyt v porodnici 3 hodiny :-)

Ještě teď po 7 týdnechmám občas pocit, že to byl jen sen a běžím se podívat do postýlky, jestli tam Jája opravdu leží :-). Je to krásný sen a doufám, že se s něho nikdy neprobudím. Přála bych vám všem zebřičkám snažilkám, aby se vám tento sen taky vyplnil a pořád věřím, že na vás všechny už někde to miminko čeká. Tak vám přeji dobrou noc, ať se vám ten krásný sen co nejdřív zdá!

Trošku jsem se rozepsala, tak se nezlobte!

Kati a Jája - dnes 7 týdnů

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 01.07.07 22:12

První,a le vypínám takža dobrou zítra  

Monika

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 07:51

druha!! :-)
KATI nemam slov je to krasny dennicek a dufam ze nam napises este niekedy nejaky podobny! :-)

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.07.07 08:44

Dobré ranko zebřičky:-)
tak nejdřív bych moc pochválila deníček, protože jsem si pěkně zavzpomínala . Kati prohlídka dopadla dobře a tuleníčko myslím, že bude taky OK :-O) Jo a úplně živě jsem si dovedla představit tvého manžu když ti praskla voda:.O)  Oni to ti chlapi asi opravdu prožívají víc než  ženský -no to je asi tím, že nám 1nic jiného nezbývá že a za 2 jsme k tomu prostě stavěný no:-DDDDD  Důležité je, že je Jája zdravej jako řípa a roste jako kluk buk:-D  A moc doufám, že za nedlouho přibude i sestřička.   

No a samozřejmě všem ostatním zebřičkám, kteří dočasně neměly to štěstí zažít ten pocit neskutečného štěstí ať nezoufají,protože jejich čas se naplnil a nové deníčky s popisem jejich porodu na ně už čekají:-DDD  

No a zpravodaj od nás holky co Vám budu povídat ta moje holka zase vyváděla - tentokrát to bylo, ale dosti horší -představte si, že se opírala a točila na jednom zábradlí ( byly to schody do hospody cca 1metr nad úrovní betonového terénu ) celou dobu jsem byla u ní a dohlížela jsem, al enastal moment,kdy jsem se otočila a co nemyslíte - no jo spadla dolů a přesně na hlavu:-(  No chytla jsemjí, ale pozdě jak už to prostě bývá - bušilo mi srdce to si ani nedovedete představit. Baruška měla šátek a krev netekla ani na hlavě neměla bouly nebo odřeninu. No brečela, ale ne tak hodně jako vždycky, prostě tak jako když se lehne - no já jsem se viděla v nemocnici, ale tza chvilku jsme se všichni uklidnili a já říkám - počkáme hodinku a když začně zvracet tak jedem do nemocnice. No přišli jsme domu a Barunka snědla a vypola na co přišla - pak se vykoupala a řádila jako čert. Já jsemjí pořád klepala na hlavu a říkala si, že kdyby měla frakturu lebky tak by asi takhle neřádila, ale pro jistotu jsem nespala celou noc a hlídala ji. No výsledek byl ten, že druhej den ráno na nás hupsal v 7 hodin a uděala se mnou takové berany-.berany, že jsem myslela, že frakturu lebky mám já :-DDDDDD Na hlavě dělala i stojky a několikrát se bouchla opelest - takže jsme nikam nejeli a já usoudila, že je opravdu po mamince a má silné kosti i kořínek:-DDDD Teď se směju,a le holky fakt to byla rána jako blázen a mě bilo srdce na poplach- fuj ještě v noci se mi o tom zdálo.  

No a jinak u nás prší a prší,ale dneska jedeme k mojí mamině -měla včera svátek tak vezeme šampíčko a dáme si do nosu:-O)  

No a vy piště ať víme co je nového  

Monika  

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.07.07 08:46

No a než jsem tophle dopsala tak si počmárala fixou celé tepláky - no čertík:-O)  Jo a jinak jsme se dneska obě probudily s rýmou jako bejk:-(  Tohle počasí mě dostává fakt.  

Monika

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 08:54

MONICKA este ze som sa sem kukla.....zas som sa pekne zasmiala…ale az ked som docitala…ten zaciatok bol teda menej k smiechu :-(
Mali by sme barunku zo sisou zoznamit…mozu sa potom otlkat spolocne :-))
Sisa sla dnes konecne po dvoch tyzdnoch do skolky…uz sme sa tesili na to obe :-) a ja planujem ist do sprchy a potom asi na masaz…zobudila som sa z tym ze nemozem pohnut hlavou a mam stuhnuty chrbat az po lopatku…asi starnem a tuhnem :-)) a asi si pojdem dat usit plavky na mxi zenu…lebo tuie co su v obchodoch oblecu leda nejake kachekticky :-)V praci je to des.....rozhodli sa asi zomierat mladi ludia…a asi aj vsetci za mojej asistenie :-(( hrozny vikend to bol! :-((

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 02.07.07 09:39

moc krásný deníček.
Kati - hezky si napsala závěr svého těhotenství. Všechno jsme s Tebou prožívali od začátku až do porodu. Taky bych si moc přála, aby všechny zebřičky se toho krásného zážitku dočkaly.
Já mám teď  takovou malou depinu. V hlavě se mi honí myšlenky jestli vůbec budeme mít s manžou děti. Stalo se vám to taky? Ze všech těch pokusů, co jsme absolvovali ani náznak, že by se to mohlo povést. A tak jsem z toho taková smutná. Plánujeme v srpnu dovolenou do Řecka moc se na ni těším, ale stokrát bych ji vyměnila  … však víte. Všichni kolem mě v rodině už své ratolesti mají, o to je to horší, když přijedeme k manželovým rodičům, tak se nevyhneme dotazům a co my, jak to s námi vypadá. Už jsme jim to všem řekli, ale asi s námi chtějí sdílet všechny podrobnosti, ale to mají smůlu. Tak jsem si jenom trochu postěžovlala, nechci vás tím trápit a zatěžovat, ale muselo to jít ze mě. Snad bude brzy líp.
Kotě - držím palečky na IUI.
Sima  

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.07.07 10:39

Zdenco - teď už se tomu taky směju,ale fakt mi nebylo dobře po těle - byla to taková hnusná dutá rána - no fujjjjj. No to by bylo zajímavé ty dvě pohromadě - by mě zajímalo,kdo by trumfoval - jo tak asi proto děláme ve zdravotnictví viď :-DDDDD Zdravíme Sisu. No jestli bude ještě někdy nějakej srazík tak se fakt těším, že se poznáme:-DDDDD  

Sima - teda depku pryč - to bude zase dobrý uvidíš - tohle občas přepadlo každého a jak říkám podívej se na mě -přez všechny ty překážky mám dneska 2letou princezničku :-DDDDDD  

Monika    

No holky a vy ostatní kde jste??? No jo prší a vám se nechce z pelechu co:-DDDDD

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 02.07.07 10:57

Ahoj Zebrunky, 

KATI, teda hltala jsem to jedním dechem. Měla jsi opravdu rychlovku. Křížový bolesti jsou vážně pěknej hnus, ale můžu tě uklidnit, že až si pojedete Jájovi pro  sestřičku, tak to může být úplně jinak (s Kačenkou jsem měla to štěstí a nedošlo na ně). 

MONIČKO, teda Barunka je vážně asi hyperaktivní. No nenudíte se doma, co? Eliška zase včera spadla z kuchyňský linky, naštěstí ji Honza stačil chytit, ale bouli na čele má stejně. Teď jsem se mrkla na fotky a musím napsat, že Barunka je už krásná velká slečna! Moc jí to sluší. 

SÍMO, ať tě chmury brzy přejdou, všechno dobře dopadne a ty se svého miminka dočkáš, tím jsem si jistá! A vůbec se neomlouvej, že ses z toho potřebovala vypsat, od toho tu čeká pěkných pár uší, aby tě vždycky, když budeš potřebovat, vyslechly. 

Holky, my se máme fajn. Jsem sice šíleně unavená, nějak na mě dolehlo chronické nedospání, ale tento týden jedeme celá rodina na chatu, tak si tam, alespoň doufám, odpočinu. Kačenku trápí hodně bříško a přes den je docela plačtivá. Nadšená z toho teda nejsem, zatím nám nic nezabírá. Ale naopak krásně saje, z čehož mám velkou radost ( po šestinedělí má 4,3 kg - no Jája to sice neníJ, ale pořád je to o 0,6 kg víc, než měla Eliška).
Docela mě vyčerpává, že pořád musím být ve střehu a hlídat Kačenku před Eliškou. Eliška ji totiž bere jako pokusnou panenku a jde po ní. Na jednu stranu by ji upusinkovala, na druhou stranu ji štípla do ručičky do krve. Tím mě strašně vytočila. Ptali jsme se na to kamarádky (dětský psycholožky) a ta nás uklidnila, že je to naprosto normální a že to Elí nedělá se zlým úmyslem, ale prostě jenom zkouší, co to udělá stejně jako zkouší všechno ostatní. Já si ale myslím, že nejvíc jsou momentálně zkoušený moje nervy:-)))). 

Hodila jsem pár fotek do galerky. 

Andrea2+Eliška(v za 6 dní 2 roky)+Kačenka(6 týdnů a 2 dny)

 
 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 02.07.07 11:35

Ahoj Zebricky,

KATI, zrovna jsem premyslela, kdy nam ten svuj porod popises a je to tu, takze to byla rychlovka co, a to natrzeni asi taky nic moc, vid, me nastrihli a bolelo me to 6 nedel.

SIMO, nesmutni, dobre to dopadne uvidis, dockas se, budeme ti drzet palecky a v cem je vlastne u vas problem?

MONICKO, teda to je certik malinkatej, hlavne ze je v poradku, ufff. A jak ti je, lepsi?

ZDENCO, tak to jeste priberte Misaka, to cert, teda vlastne dablik:)

Tak jsem se dneska probudila s lehce umrtvenou rukou, takovy malinkati mravenecci, u palce u ruky a to brisko pod tim, tak to tak vidim, ze jak jsem vcera uspavala Misaka, tak jsem si prelezela krcni pater, docela me to tahlo, ale ja si rikala v pohode, hned vstanu, no jenze ja usnula, asi tady mam vysledek, hruza furt mam neco.
Manza je na zabiti, reci jako ze jsem k nicemu, ze nejsem holka do nepohody, ze prehanim a tak, me to rozbrecelo a dokonce jsem mu rekla, ze je debil. Tot rychlovka od nas.
Koukam, ze venku prsi, poco teda nic moc, kuchtim si smazeny kvetak, tak se totalne prezeru:)) To mi zas bude tezko:))

Mejte se moc krasne
pa Míša V.

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 02.07.07 11:37

ANDREJKO, malem bych na tebe zapomnela, jsi sikovna, jak zvladas, jsem zvedava jak to pak bude unas, je fakt ze Misa je starsi, no uvidime. Hlavne odpocivej, teda ono to asi moc nejde, vid:)

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.07.07 11:49

ahojky  

no úplně jsem zapoměla pochválit taky fotky - nojo hlava děravá, ale Andrejko - ty tvoje princezny - co povídat  jedním slovem nádhera:-D  To víš, že eliška bude všechno zkoušet je to přeci přirozený vývoj,ale neboj se určitě to jednou přejde -no je otázkou jestli to nebude v 18ti :-DDDDDDDD  

MichaelaVE - a to tvoje bříško - no jo roste, roste a Mišák je kus chlapa a neboj budeš to zvládat stejně dobře ajko Andrejka:-O)  No jo chlapi oni si  někdy prostě nevidí do pusy. Noa jak mi je pořád blivno a výsledky budou až příští týden,a le stejně musím ještě zaskočit na gyndu - jaterní testy a stav hormónů a se Zdensou jsme domluvený, že kdyžtak prostě tu blbou antikoncepci brát nebudu a kdyby se náhodou porařilo těhu -tak je to vlastně výhra -no ne:-DDDDD A ty s eopatruj - bude dobře neboj  

No a jinak od nás - včera jsem zmokly a dneska máme obe s Bárou rýmu - se z toho poser.....:-(  

Tak piště Monika

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 12:03

ahoj zebricky…teeeeda tu je skoro pusto!Na masaz idem o 17.00 vraj mam zobrat aj sisu :-)) tak reku „kaomska chces tu mat z toho drevaren?“…No je to byvala kolegyna…teda robila na RHB ale v malom spitale sme sa vsetci povazovali za kolegov…a Sisu uz pozna,chodi ku nim do skolky cvicit z detmi cviky na spevnenie svalstva a rovnu chrbticu a tak…Sisa na tetu ivetku neda dopustit a ona tiez tvrdi aka je dobra a poslusna :-)Tie deti sa v skolke asi spravaju uplne inak! :-) ako doma  

SIMA nic sa neboj…bezne reakcie mas!Ono si tymi obdobiami asi musime prejst a kazdy to berie inak…ja sa priznam ze som pomaly nenavidela male deti santiace na ihrisku…prekazalo mi ist v lete na pivo napr.na terasu kde byvali aj detske preliezky…na porazenie…ale my sme to este aj pred rodinou a kazdym „tajili“ a chlap nebol k tejto teme komunikativny takze som sa v tom „machala sama“…a znasat otazky typu:„ja viem ked robis v nemocnici,mozes si vybavit cokolvek-akukolvek antikoncepciu a juraj ani nemusi vediet o tom“…to bolo na odstrel…nie mna,ale tej dotycnej osoby :-))!Pockaj,este nie je vsetkym dnom koniec a ver ze sa podari!Nejak sa to babetko ku vam iste dostane.Cakaj a stane sa.  

ANDREA 2 no to je fuska…neboj preskacete aj stipance a neskor sa len pousmejes ako „natahovali tvoje nervicky“…bude aj dobre! :-)Moja sestra este mladsieho brasku dotiahla po zemi do sprchy ze tu ta umyjem studenou vodou ked budes curat do plienky :-)))Mamu skoro porazilo…segra mala dva roky a on skoro uz rok :-)  

MICHAELA VE misaka berieme do partie :-)) certov nie je nikdy dost :-))A chlap nech sa rychlo spamäta.....zebrie kopyta su dost tvrde :-))Ale nebolo lepsej otazky pocas MD ako:"co si cely den robila?ved si doma a len sa hras z malou! :-) asi zije len preto ze som nevlastnila vtedy zbran :-)) ani teraz ju teda nevlastnim :-))ale su dni kedy by som ju asi spokojne pouzila :-))

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 02.07.07 12:13

MONICKO, taky bych se na tu antikoncepci vyprdla, je docela zrejme videt, ze ti nedela dobre a Barunka je uz velka holka, takze nejaky ten sourozenecek by se siknul co:)) Jo a ryma vas postihla, to je z toho divnyho pocasi, zrovna jsem koukala ven a zas prsi, ach jo, hlavne at vas to brzo pusti, no asi tyden vid:)) Predstav si, ze Pusinka (Petra) teda Tomasek ma nestovice, od zacatku cervna cekali, ze je dostane a vcera se osypal, no meli jet na dovcu, tak to pada, protoze bude nasledovat jeste Luky.

ZDENCO, mluvis mi z duse, ten muj mel stesti, ze v dosahu nebylo nic tezkeho a ostreho:)) Nekdy tu jejich logiku fakt nechapu, no jo muzsky, co planujete na prazdniny se Sisou?

Teda ja se fakt prezrala, kvetak byl malej, ale i tak pulka je pulka:)) sotva funim.

Zatim packo
Míša V.

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:19

nic velke…v septembri ideme do Tunisu na 15 dni…teraz cez vikend chata v beluskych slatinach,tak na horske tury,gulasik,o­pekacky len 20km od nas.No a cez dovolenky teda tak za dva tyzdne maju prazdniny v skolke pojde z nasimi do Podhajskej len neviem ci na dva alebo cele tri tyzdne ale aspon na jeden isto,lebo ja dovolenku nedostanem.Vcera sme dopilovali bicykel a po nocnej alebo pred,budeme zabehavat bicak a ja korcule…samo ze po bocnych cestach…ja korcule neovladam riadne a brzdu na nich vobec a ona bicak tiez este poslabsie.No a uz len nejake vylety do okolia a kupaliska ked sa zadari.

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:21

no este som zabudla …najradsej by som este sla na nejaky zrazik zo zebrickami.....a co vy ostatne nesli by sme???Zas niekam uprostred ako bol teraz.....a mozno september alebo zaciatok oktobra bude este pekne…

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:22

ako nenapadne zvysujem prispevky :-))  

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.07.07 13:25

Ahoj holky,  

tak jdu na skok za váma. Zase mi není dobře a u počítače se mi to zdá ještě horší:-( a přitom mívám hlad, že bych taky snědla půl smaženého květáku jako Míša jenže to bych pak asi nepřežila. No snad bude brzy lépe a já se taky najím jako člověk no možná víc než člověk:-)) Byli jsme s Adi ráno ve školičce tak si zase vyhrál. Sice už v autobuse mi asi desetkrát říkal, že nechce zpívat tak jsem mu vždycky řekla, že nemusí, ale myslím, že si to užil:-) Včera byl spokojený s Adamem na rybách a já jsem je jenom pozorovala a seděla tam jako lazar:-( Koupili jsem mu sedačku na kolo a když mu na:,–(íme i přilbu tak je tak důležitý, že by to stálo za fotku:-))) Tak tolik od nás:-)  

KATI: krásný deníček a porod jako z pohádky:-) taky bych si takový ten další přála. Jo a Adam vůbec nestresoval fakt byl celou dobu v klidu. Když jsem ho v noci vzbudila, že už je to tady a šla jsem se koupat tak on si klidně zase usnul a pak si šel v pohodě dělat snídani sice mi taky nabízel, ale na chleba s vysočinou jsem fakt neměla pomyšlení:-))) no asi je vyjímka. Byl v klidu i při porodu. Ani jsem nevěděla, že jste se domluvili, že manžel nebude u porodu. No každý je jiný a každý se na to asi necítí. Hlvně, že vám Jája tak krásně roste a dělá vám radost:-) Moc se těším až ho uvidím osobně:-)  

MONI: Barunka je fakt kaskadér:-) hlavně, že je v pořádku ze začátku to znělo šíleně. Prý prší u nás je úplně jasno a vedro, ale když u vás prší tak k nám by to mělo taky dorazit což já zrovna teď vítám:-)  

ZDENCA: tak to máš za sebou teda náročný víkend v práci:-(  

SIMA: já se fakt divím, že si příbuzní ty otázky neodpustí. Ach jo já někdy žasnu (i ve svém okolí) jak se někteří absolutně neumí vcítit do druhých. Přeju ať je brzy lépe a věřím, že všechny zebřičky se miminka dočkají.  

MÍŠA: to je dobře, že ti tak chutná:-) a manžel to tak snad nemyslel:-( chlapi jsou někdy děsní.  

ANDREJKO: jsi šikulka, že to tak zvládáš já už si to teď nějak nedokážu představit. A to bude Adi starší než je teď Eliška. Asi si budu k tobě chodit pro rady:-)  

Tak zatím papa jdu dělat špagety.  

Andrea a Adámek a mimi 7+1t.t.        

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:38

aaaaa moja neter Boba ma 20-teho v Prahe promocie.Na chvilu som zauvazovala ze by som sla zo Sisou na vylet…ale…musela by som krkat v robote o vymenu sluzieb…a to je u nas tazko :-( Tak si neham zajst chut :-(

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:39

Dufam ale ze sa do Prahy niekedy dostanem aj zo Sisou…chodi z BA udajne nejaky rychlovlak ktory je za 4 hodiny v prahe…to by snad ten vlak prezil :-)) no mozno by nebol zly aj zrazik v Prahe…tak uvazujem :-))
JA CHCEM ZRAZIIIIIK!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.07.07 13:50

ZDENCA: no tak snad nám vyjde aspoň ten moravský. Co říkáš? Nestačili bychom ti pro začátek:-))) Jinak klidně bych byla i pro tu Prahu někdy. Mám to tam hrozně ráda moc se mi tam líbí, ale zatím jsem tam byla jen třikrát:-( Akorát bychom to nějak museli vymyslet se spaním protože na otočku by to asi bylo náročné.  

A.

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.07.07 13:54

AJJA stacil by mi ,jasne :-))
len teraz ma „natiahla“ ta promocia :-) Ja som v Prahe bola este ako skolacka zo zakladky z triedou na vylete na tri dni :-) a uz si moc odtial nepametam…teda skoro nic…:-) fuj sa idem hambit do kuta…

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.07.07 13:58

ZDENCA: a já jsem zase nikdy nebyla v Bratislavě. Taky se jdu stydět do kuchyně:-)  

A.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.07.07 16:45

Ahoj zebrušky!
Tak jsem měla docela vyčerpávající víkend. :-)) Nesedlo mi nějaké jídlo, také jsem ho vrátila. V sobotu jsem nějak přežila v práci a pak už jsem jen ležela. Včera jsem jen vysála postel a už jsem byla unavená. Dost mě to šve, ale už to snad bude jen a jen lepší.
Kati, moc hezký deníček. Jsem moc ráda, že tě Jája dlouho netrápil. Na fotkách vypadá nádherně. Úplně ti ho závidím. :-))
Simo, tak tohle mám skoro pořád. Tcháni také vědí, jak na tom jsme a často nás nutí, abychom brali něaké prášky (teta to tak před 20ti lety dělala a má dceru). Já když od nich neustále slyšlím, co dělají 3 neteře, tak si chci pořídit ještě jednoho psa a mít manžela sirotka. :-))
Přeju všem hezký den. Jdu dělat meruňkový koláč. Otrhat rybíz a angrešt jsem už nestihla. Momentálně tu dost leje. U nás se říká, že je ragoš.
Rafuska

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 02.07.07 19:10

Ahojky zebřičky.
Konečně jsem se dostala k tomu přečíst příspěvky.

Kati moc pěkný deníček. Úplně jsem si vzpomněla na to jak jsem rodila Magdu. Šla jsem ten den na kontrolu do porodnice a nějak mi nebylo dobře tak šel manžel se mnou. Když jsem přišla k doktorce tak jsem jí řekla, že mi není nějak dobře a ta mě hned poslala na příjem. Dost mě tím překvapila tak jsem jí řekla, že nevím jestli to je ono. Z knížek jsem měla nastudováno, že kontrakce určitě nepřehlédnu tak mi přišel příjem předčasný. Ovšem realita byla jiná - doktor mě prohlédnul a řekl, že mám polovinu za sebou. Přitom mě nic nebolel. Pak mi na sále píchnul vodu a opět se žádné hrozné kontrakce u kterých bych řvala jak ve filmu nekonaly. Když jsem začala tlačit tak jsem po chvíli byla unavená a řekla doktorovi, že si potřebuji odpočinout ( měla jsem nastudováno že porod prvorodiček trvá několik hodin a já rodila teprve chvilku ), ale doktor řekl, že odpočívat nesmím že už je hlavička skoro venku. Tak jsem párkrát zatlačila a malá byla na světě. Od příchodu do porodnice to bylo asi 2 hodiny. Jak jsi psala ty tak i pro mě bylo daleko nejhorší z celého porodu šití. Dodnes si pamatuji jak jsem nabádala doktora ať už to nešije, že to stejně nikdo kontrolovat nebude J.    

Míšo u nás je to naopak. Já si připadám děsně neschopná a Alex mě obskakuje a vše doma dělá. Dneska když jsem se vrátila z práce tak přinesl večeři - talíř dušené mrkve L. To já vůbec nemusím. Naštěstí mě jen zkoušel a mrkev byla pro něj a já dostala borůvkové knedlíky se zmrzlinou a šlehačkou. Taky upekl borůvkový koláč se žmolenkou. Mňam J. Občas z něj mám komplexy, co všechno stihne a udělá a já nezvládám nic. Musím se přiznat, že tvému pojmenování manžela jsem se musela smát. Ty chlapy nás někdy dokážou pěkně vytočit.     

Moniko je dobře, že je malá v pořádku. My jsme o víkendu jeli přes Most tak jsem si na tebe vzpomněla. Doufám, že se naplánuje další srazík a budem konečně moc poznat tebe i tu tvojí malou dračici J.    

Jinak zebřičky u nás nic nového. Pomalu se kulatím. Je mi už líp a už nejsem tak šíleně unavená jako na začátku, ale pořád toho naspím nejvíc z rodiny. Začali prázdniny tak Magda odjela k tátovi a my máme dva týdny klid. Jak jsem minule psala o tom, že chce Magda bydlet u táty tak to neskončilo. Sice druhý den se omlouvala, ale když jsme po ní něco chtěli tak to bylo nanovo. Teď je u táty a ten řeší jesli jí zvládám, jestli se u nás neděje něco špatného když se chce stěhovat a co bych říkala tomu, že by u nich rok bydlela. Tak máme veselo a jen čekám kdy k nám vlítne sociálka.
Koukám jak jsem se zas rozepsala. Jdu si dát něco dobrého k večeři. Mějte se všechny pěkně.
 Lenka

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 03.07.07 06:58

Ahoj zebrulky,
tak sa vám hlásim po včerajšom odbere. Vajíčok je dosť - 22, to som skutočne ani len nečakala. Keď si pomyslím, že pri 1.IVF som mala len jedno vajíčko, tak toto je skutočne na neuverenie. Dnes o ôsmej si mám volať koľko sa ich oplodnilo. Keďže manžov spermiogram je horší, dali sme si urobiť ICSI, ale nie na všetky vajíčka, lebo to by sme sa nedoplatili, len na 13 vajíčkach, ostatné išli na prirodzené oplodnenie - dúfam, že aj tie sa pekne oplodnia.
Takže som už ako na tŕni a neviem sa dočkať, kým zavolám.
KATI - moc pekný opis a hlavne celkom rýchly pôrod. Myslím, že pred tehu si si už od osudu vybrala dosť trápenia, tak to bola odmena za to všetko…a samozrejme, najväčšia odmena je malý Jája!
SIMA - nesmutni, takých nálad mám aj ja dosť a dosť. Momentálne sa na terajšie IVF dívam s nadhľadom, vravím si, že nech to dopadne ako dopadnúť má a nejdem si nad tým teraz lámať hlavu...... ale viem, ak príde zas neúspech, tak ma to dosť položí. Ani u nás doteraz ani pri blastocystách žiaden  náznak, že by sa niečo dialo… tiež si vravievam, či už nám nie je súdené mať detičky…neviem…tak­že tvoje pocity moc poznám.
MONIKA - ehja, tak pri takom páde, by som aj ja mala zástavu srdca od ľaku a obáv. Ale našťastie všetko dobre dopadlo…no, malého „čertíka" asi ťažko ustrážiš..:-))

 

Zebrulky, už nestačím, ku všetkým zareagovať, musím makať, predsa len včera som tu nebola. Ale ozvem sa po ôsmej, ako dopadli naše embryjka.
 janka

 
 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 03.07.07 09:18

Takže info z embryológie:
15 vajíčiek išlo na ICSI - 13 sa oplodnilo
7 vajíčiek išlo na klasiku - 5 sa oplodnilo
Embryologička vravela, že vyzerajú veľmi pekne a či nechceme nejaké darovať, ja veru neviem, neviem, …čo by ste mi poradili?
 janka

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 03.07.07 09:53

Ahojyk zebřičky:-)  

jak s emáme při úterku?? U nás svítí sluníčko - však jsme taky mraky poslaly na Moravu:-O) Ony ty zahrádky potřebují dost zalejt a co lesy??? no jasně na houby ne:-DDDD  

Janka1 - teda to je úrodička- přesně 18 oplodněných  jsem měla i já a jak s darováním?? No jen můj názor -darovat vajíčka se sama chystám. O embryích  jsme taky přemýšleli, ale jinak se přemejšlí když ještě nemáš dítě ( to jsem si sama uchovávala v ledu ) a jinak když už mám dítě. Já to beru tak, že tím můžu moc pomoci lidičkám,kteří by bez toho byli ochuzeni o tu nádheru být rodičem:-O) Je to jenom na Vás, ale teď bych volila zmrazení pro Vás - jo jinak  v kartách vidím holčičku do roku:-O)  

Leňulko - to si piš, že se určitě jednou na srazíku potkáme:-O) No a co poradit s Magdou - je to těžké  tuhle situaci jsme my museli řešit dost razantně - holce bylo 12 let a vyhrožovala sebevraždou. Bohužel Zdendovo ex-manželka je debil a s ní se opravdu jednat nedá - no holka šla k máme a jak to dopadlo se ani neptej - první dítě si pořídila hnedka v 17ti a máma ji vvhodila z domova a teď bydlí a žije s cikánama a je dokonce těhotná :-((((((((((( Sice cikány nenávidím, ale bereme to tak, že je tam spokojená a šťastná- no co dělat - asi ji vydědíme a necháváme ji žít jejím životem - stejně s tím nic neuděláme. Neboj si piš, že jsme dělali co jsme mohli, ale bohužel:-((((( No věřím, že je to Magdy uberta a ty si zkus promluvit s ex-manželem ať je rozumný, protože tohle přesně bude dělat i ona u něj a co by pak z ní vyrostlo - držím pěstičky a jinak odpočívej a nenervuj se  

Ajja - jsem ráda, že krvácení dopadlo dobře amimísek je v pohodě. Fakt jsem zvědavá na pohlaví,a le to si ještě počkám viď. Jinak  nat je mi líto ( dočetla jsem se o tom v květňátkách 2005 ), ale přijde mi, že se stím dobře srovnala.  

MichaelaVE - tak ať ti výsledky dobře dopadnou - mě doktorka naznačila, že bych mohla mít boreliózu - tak se děsím jak to všechno dopadne - pro výsledky jdu v pondělí. Na manžu se vyprdni - oni ti chlapi jsou někdy burani :-O)))  

Zdenca - teda ty ses včera činila - uděluji velké plus:-O)  

No a jinak u nás je klid - díky bohu, ale to je asi tím, že jsme včera byli na oslavě u babičky - vlastně jo jenmalinká opravdu malinkatáperlička( abyste věděli jakou má Barunka smůlu ) včera si sundavala ponožky s takovou vehemencí, že si dala i s ponožkou pěstí do oka a má tam modřinu:-O))))))))  JInak jsem Vám dala fotečky do galerky tak se jukněte:-)  

Andrea2 - už jsem ti princezny  pochválila,a le opravdu velikanánská pochvala ja to zvládáš. No přiznávám, že i docela závidím tu tvoji maminu jako babičku -u nás to moc nefunguje:-((((  

Tak se mějte a piště přeci nejste všichni na dovolené  

Monika

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.07.07 10:37

Ahoj holky,  

posíláme hlášení z Moravy:-))) Mamka si vzala Adámka a pojedeme si pro něho večer. Je to fajn když máte „fungující“ babičku. Zvlášť když to fakt potřebujete. Jojo Moni déšť a bouřky k nám dorazily s plnou parádou, ale teď už zase svítí sluníčko.  

JANKA: teda to musí vyjít a ještě k tomu když ti Monička předpověděla holčičku a už do roka:-) Určitě se máš na co těšit:-)  

MONI: ale jo Nat se s tím srovnala tak snad se jim brzy zase zadaří. Já do květňátek skoro nechodím občas si tam něco přečtu, ale skoro nikoho tam neznám. Doma je doma:-))) je to zvláštní když mám taky květňátko no však to máme podobně. Přeju ať jsi brzy v pořádku. Taky jsem měla boreliózu, ale naštěstí rychle zabraly ATB.  

A+A+mimi

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 03.07.07 11:13

Ahojky zebřičky.
Moni já na dovolené nejsem. Dnes jsem zůstala doma a pracuju na noteboku. Do kanclu se mi nechtělo. Alex spí po noční tak tu jsem jak myška a dokonce jsem se odhodlala k práci v domácnosti a odmrazuju lednici. Taky chystám oběd. Jsem prostě dneska za vzornou ženu J . U Magdy taky doufám, že jsou to jen pubertální přeháňky. Snažila jsem se vysvětlit bývalímu, že pak jí nikdo nevychová když se bude stěhovat podle toho jak se jí zrovna zachce. Bohužel to řešíme jen po telefonu což se moc nedá. Teď je u něj a večer před spaním mi píše sms jak nám přeje dobrou noc a jak nás má ráda. Tak doufám, že není vše ztraceno. No uvidíme. Tobě budu držet palce aby to ta borelióza nebyla a byla to jen nějaká banalita.
Janka1 - gratuluji k embrijkům. Je skvělí, že se jich podařilo tolik oplodnit. Držím palečky aby z nich brzy byli mimíska v bříšku.  

Jdu dokončit tu lednici. Tak zatím…
Lenka

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 03.07.07 15:16

Janka - tak to je teda úrodička. Moc držím palečky, aby se mimísek u Tebe v bříšku zabydlel. O tom dárcovství jsem taky přemýšlela, ale jak píše Monička, nejdříve bych myslela na svoje miminko a potom bych pomohla. Je to samozřejmě na Tobě.
Kdy půjdeš na ET, budeš mít prodlouženou kultivaci ?? 

  Moničko - ať Ti tu boreliózu nepotvrdí. 

  Leňulko - starosti s Magdou Ti fakt nezávidím. Jsem zvědavá, jak se rozhodne. Třeba sama pochopí, že u mámy je nejlépe. 

  Rafuško - asi je to všude stejné. Hold musím být obrněná na každém kroku. 

 

Včera jsme byli s manžou jezdi na kolečkových bruslích. Bylo to fajn, dobře jsem se odreagovala.
Dnes jsem byla na vyšetření hormonálního profilu, příští středu jdu k Dr. domlouvat tu inseminaci nebo rozhodne rovnou histeroskopii. Uvidíme. 

 

Tak zatím pa Sima

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 03.07.07 23:43

ahojky zebřulky:-)  

tak Vám jdu popřát dobrou noc - jsem právě dopracovala tak si půjdu lehnout. Jinak zítra večer jdu makat rukama do fabriky a taky ve čtvrtek a v pátek na celej den - no tak jsem zvědavá jak to tam zvládnu - teď když je mi stále blivno,ale musím se překonat a ukázat zaměstnancům, že se dá makat když se chce:-O))))))  

Tak se mějte a piště  

PS taky se u Vás tak ochladilo????  

Monika

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 04.07.07 06:47

MONIKA - bodaj by tvoje karty vravili pravdu a do roka by som skutočne mala dievčatko, tak milé ako tvoja Barborka. Fotečky sú fakt krásne.
A kdeže si sa to vybrala makať?
SIMA - predl´žená kultivácia bude, zo štyroch oplodnených vajíčok, čo som mala v predchádzajúcich dvoch cykloch sa 3 dostali do blastocysty, tak dúfam, že aj tentokrát bude podobná úspešnosť. ET teda vychádza na sobotu. Inak držím palce pri hysteroskopii a následne pri IUI.
AJJA - veru taká babička je niekedy na nezaplatenie.
LENULE - ak Magda píše večer SMS-ky, že vás má ráda, tak to zas tak zlé nebude. Ono tá puberta dokáže s deťmi poriadne zamávať a určite ani tak nemyslia, čo povedia. A tiež si myslím, že sťahovanie hore-dole by jej moc neprospelo.
Nuž, idem sa pustiť do práce, zajtra máme sviatok - voľný deň, tak už sa moc teším. Dnes do CAR volať nemám, vraj embryjka každý deň nechcú vyrušovať, takže až zajtra. A s tým darovaním sme to s manžom prebrali, určite si ich necháme zamraziť pre seba a ak by sa podarilo, tak nejakého mrazáčka darujeme. Ale je skoro predbiehať veci, veď ešte ani nevieme koľko sa ich dostane do blastocysty.
 janka

 
kote
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 04.07.07 08:14

Ahoj zebřičky,  

KATI, deníček je moc hezký. Úplně jsi mě natěšila až budu rodit já. Teda doufám, že to vůbec kdy bude :-( Ale jo, já jsem přece ten životní optimista, takže když nebudu rodit já, přineseme si domů adopčátko a to bude vlastně takový náš porod :-)) Určitě taky plný emocí!!!  

JANKO, to je parádní zpráva. Moc na Tebe myslím, aby se embryjka krásně vyvíjela a hlavně zahnizďovala!!! Já jsem ve svých dvou IVF taky neměla moc vajíček a před třetím pořád otálím…  

MONI, kam jdeš makat? Rukama?!? To skoro vypadá, jako bys šla někde na stavbu :-)) Hele a ta Barunčina hlava - no ještě že to byl jen normální pád!!  

SIMO, depky přichází a odchází, známe to všechny. Zase bude líp, kolečkové brusle jsou super zábava na odreagování. Taky jezdím :-))) No a hlavně je léto a to myslím že deprese odchází úplně samy. Nemám pravdu? Už určitě odešla, že jo!!!!  

AJJOO, MÍŠO, holky těhulky, buďte na sebe opatrné!  

LEŇULKO, Magda se určitě hodí do klidu :-) To víš, prochází složitým obdobím, navíc ty jseš těhotná, což může hrát taky roli, i když se Kagda na sourozence moc těší, přece jenom ji to ovlivňuje.  

Holky, moje MS stále nic. Dneska jsem 36 DC! Včera jsem zašla do CAR, pan doktor pravil že se to chystá, ale že nedokáže říct kdy to bude. Tak vyčkávám. Pro další cyklus jsme se rozhodli zkusit IUI bez hormonů. Já si totiž myslím, že těmi hormony mi zkrátili cyklus, který jsem měla normálně 32 dní, takže přirozeně ovuluju později, až kolem 18 DC, a všechny předchozí inseminace jsme dělali kolem 12-14 DC. Tak jsme s panem doktorem usoudili, že tomu necháme volný průběh, příroda přece ví, co dělá, no ne? Jsem zato ráda, zkusíme zase trochu jiný přístup a uvidíme. Taky jsem se ptala na to srovnání kostrče, příští týden uvidíme, co se s tím bude dát dělat.  

Jo, a taky se omlouvám za nástěnku. Mám ji doma, teď píšu z práce… no a doma se dneska jen otočím a mizíme na víkend pryč, tak nevím, zda ji stihnu poslat. Kdyby ne, tak příští týden to napravím!!!  

Kotě (včera mi prasknul koutek, mám to nateklé a pěkně to bolí!)    

 
kote
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 04.07.07 08:16

.. ještě jsem zapomněla pozdravit RAfušku a Zdenču. Ahoj holky!!! Zdenčo, ty jsi teda pěkně zvyšovala příslěvky!!!  

Kotě

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 04.07.07 10:43

Ahojyk zebřule:-)  

tak mám oběd v troubě -Barunka myje nádobí:-O) takjsem s Váma i píšu Ehmmm snad z toho nádobí něco zbyde - no lépe řečeno  z Barunky - je tam palička na maso:-DDDDD  

Jinak jdu pracovat ke Zdendovi do firmy - to víte v kraji,kde je společně s Ostravou největší nezaměstnanost nechtějí lidé makat - tak chodím na brigády já. No mě to vůbec nevadí, protože protáhnu tělo a hlavně ukážu zaměstnancům, že to jde makat:-O) A pro mě na mateřské je to příjemné zpestření:-DDDD Budu dávat 5 barev obalů na sešity dohromady a dám do pytlíčku a zalepím -jednoduché jak facka - už se těším do procesu.  No tím tady mezi Váma moc nebudu,a le koukám, že to flákají všichni:-O)  No mě čeká dovolená na chalupě - jestli se Zdensou - to je ve hvězdách, ale budu tam s maminou a Barunkou a neteřinkou - takže super 14 dní. Jo a jinak jsem se rozhodla, že normálka strčím Barunku na noc k našim a uděláme si se Zdendou pěknej večer. Ještěnikdy jinehlídali a já doufám, že to všichni přežijem a my se Zdendöu místo prima večera nevytuhnem hnedka v deset:-DDDDD  

Janka - určitě karty nelžou a víš co uvidíme jestli se ještě otvrdí pohlaví kluka u Ajji tak pak bych nepochybovala - joa taky dvojčata u Maru:-DDD  

tak holky pa a pište Monika s Barunkou

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 04.07.07 13:13

Moničko - pěkně jim to ukaž jak se pracuje. Věřím, že Ti  brigáda mateřskou zpestří. Moničko, podíváš se mi taky do karet, jestli na mě čeká taky mimísek?
Janko - myslím moc na Tebe.  Věřím, že se mimísci budou pěkně vyvíjet a v sobotu bude ET. Ale dozvím se to až v pondělí :(
Dnes odjíždíme s manžou na Moravu k jeho rodičům na chatu (Jeseníky). Přijede tam jeho sestřenice s malým Davídkem (necelý rok) a bude tam švagrová s Amálkou. Moc se na ně těším.  Já tam budu zase jako exot jediná bez dítěte. Musím obrnět případným otázkám.
Kotě - taky jsem měla 3× IUI bez stimulace a teď  to zkusím znovu.
Hezký prodloužený víkend Sima  

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 04.07.07 13:37

Ahoj Holky,

vsechny moc zdravim, ja se prave dobelhala z centra, teda ja uz snad ani nejsem hlemejzd, je jeste neco pomalejsiho:))

MONICKO, juuu, to mi ted mame Misaka na chalupe u rodicu, vcera si ho odvezlia dneska tam za nim jedem, no my vytuhli ve 23:)) tak jsem zvedava na vas:)))

SIMO, Monicka se fakt neplete, podivej na me, rikala druhy kluk a copak mame v brisku, no chlapaka:))

KOTE, kde se ta tvoje MS flaka co, ja to ale mela taky tak, normalni cyklus 32 i vice dni, jednou i 38, po hormonech se to zkratilo, ale stejne to nepomohlo, pak jsme to jeden mesic nechali prirode aaaaaaa, doktori se divili, bylo to tam:)) drzim palce.

Jak uz jsem psala dneska vecer jedem za Misakem na chlupu a pak v sobotu na Vysocinu, jsem rada, ze jsme tu dovolenou odvolali, protoze se fakt citim max. na tu Vysocinu a  to me k lesu asi stejne budou muset dovezt autem:)) chci na boruvky a houbicky, tak snad neco bude.
Dneska jsem si vyzvedla vysledky glukozoveho testu a je to OK, byl to hnus, ale hlavne ze to mam za sebou a je to v poradku. Mam tu jeste zehleni, ktery musim dodelat nez odjedem, pak me manza zaukoloval vyluxovanim, uklizenim zahrady a kramu pod pergolou, no vidim to tak, ze se nedrive pujdu natahnout:))))

Mejte se moc krasne a ja jsem jeste do vecera juknu. Jinak krasne prazdniny a ja budu kolem 16.7..

pa Míša V. + Michálek chalupujici a mimi (zřejmě Davídek)

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 04.07.07 13:38

Jee a jeste JANKA, moc a moc drzim palce, budu na tebe myslet, sobota vid? Hodne stesti

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 04.07.07 13:40

Ahoj zebry,

u mně je to pořád na střídačku, ale spíš bídně. Pořád se to všechno ve mně pere a tak není nálada na psaní. Asi potřebuju trochu pauzu. Ale určitě to chápete, co vám budu povídat..... Aspoň vždycky proletím komentíky, ale už nenapíšu…
Zítra odjíždím s Vikinkou k našim, tak nám snad oběma ta změna prospěje, sice to bude zas trochu náročný s našima, ale zvládnem to :-) Asi budu pryč 14 dní, takže bez netu. kdyby se cokoli dělo, dáte mi vědět smskou? Díky ;-)

Kati, nádherný deníček, překrásný porod a na jeho konci vytoužený zdravý uzlíček. Prostě sen každé zebřičky :-) Pozdravuj Jáju ;-)

Mějte se tu bez nás krásně, opatrujte se.

papa,

Adka a Vikinka dnes 1 a třičtvrtě roční

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 04.07.07 16:46

Ahojky zebrunky, už jsem ZPÁTKY :-)
V Turecku to bylo prima, mám spoustu zážitků, ale ty Vám napíšu až v deníčku :-D POmalu se snažím aklimatizovat, musím říct,ž e tu teda zimice ošklivácká. Nemám vůbec přečtený deníček tak netuším co se tu za tu dlouho dobu dělo, myslela jsem na vás, ale stihnu pročíst až příští týden. Zítra odjíždím s naší partou na stanování-chatkování někam na Slapskou přehradu, tak musím rychle vybalit a zase znovu zabalit. Už te´d mi dje z toho hlava kolem a vůbec se mi necche. Ale dětičky už se těší, dle zpráv kaamrádek už jsou nabvalené a všichni se netrpělivě až to tetka Maru vezme pevěn do svých rukou :-O ne nadarmo mi asi říkají „mámo“ :-D Takže se jdu vzmužit a balit spacáky, kotlíky a hlavně hry a jdu si užívat zase úplně jinak.  

Mějte se tu prima, vracím se v neděli a deníček určitě pošlu, opatrujte se papa Vaše cestovatelka hyperkativka :-D Maru  

 
kote
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 04.07.07 17:43

Nástěnka 1.část ****
Zebřičky dočasně jednočárkové:

 

Adka007..- 
Agatha..
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…- 1.IUI - 3.1.2007
Alex012......- 4.IVF do konce roku 2007
Arny…-
Dalika - 
Hanulka…- výhledově -  snažení o druhé dítko
Janka1…- 3.IVF červen 2007, od 29.5. zahájena stimulace (dlouhý protokol), 2.7. odběr vajíček (odebráno 22)
Jiitulle…
Kaitlin…- únor 2007  - zažádáno o adopci (sourozenec pro Šimonka), 21.6. návštěva sociální pracovnice
Kajdula…
Katy1.....- únor 2007 - IVF, 2.3. - konzultace v CAR
Kotě…- léto 2006 - zažádáno o adopci
Konopka 
Leninka1…
5.6. RHC Mojžíšová, laparoskopie - 2.7. nástup do nemocnice, podzim 2007 IUI
**Lostris…
LuckaD… **stimulace před IVF
**Maciasek…
MartulaR-2 
Maru......- **4.IVF - snad červenec/srpen 2007
**Marky.....
Monticka.. - únor 2007 - zahlášeno snažení o druhé dítko, 7.5.2007 - IUI
Nadulka…
Pajinkaa…
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..- říjen 2006 - zažádáno o adopci, podzim 2007 - druhá příprava na přijetí dítěte
Samsulka…
Sima......- červen 2007 změna CAR (přechod z Podolí do Iscare)
Twiggi.....
Zdenca…- 
Zabucha…- leden 2007 - zažádáno o adopci,  **IVF - 27.6. zahájena stimulace
 

  Zebřičky dvoučárkové: 

 

Danulenka - 35tt
JJ.........- 3.7. 29+6tt
LuciaM…- 4.7. 26+2 tt (Nezbedníček Kopkáčik :-))) Janka alebo Radko :-)
Lesina…- 4.7. 38tt
MichaelaVE…- 4.7. 23+2 tt (Brouček); TP 29.10.2007 
Leňule + Alex1.....- 2.7. 15tt
Ajjaa............- 4.7. 7+4tt

 
kote
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 04.07.07 17:43

Nástěnka 2. část ****
Zebřičky se zebřičátky:

 

Monicka…- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......- 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka*..- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…- 31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…- 10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........- 5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…- 10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......- 21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....- 27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…- 18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....- 24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…- 14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.- 26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....- 26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-   27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm  a váží 3500 g
Karla.....-      12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Míšenka.- 6.9.2006 v 14:18 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3440 g
Mikaa…- 27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ????????
Pavca.....- 1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
Mia.......- 28.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g
Amalie..- 19.12.2006 v 18:41 hod. se narodila Stelinka, měří 53 cm a váží 3780g
EvulaI .....- 27.2.2007 se narodil Sebastiánek, měří 48 cm a váží 3270g
Jitutu32…- 16.4.2007 se narodila Janička, měří 49 cm a váží 3440g
Kati… - 13.5.2007 ve 23.39 se narodil Jája, měří 50cm a váží 3100g
Andrea 2…-19.5.2007 ve 21.27 se narodila Kačenka, měří 49cm a váží 3160g  

 
kote
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 04.07.07 17:46

Čau babulky zebřulky,  

tak jsem nakonec ještě ukradla minutku před odjezdem a posílám nástěnku :-)))  

A taky zdravím „mámu MARU“ :-)) Vítej zpátky. Už se těším na zážitky :-)))))  

Holky, pá pá, pádíme na víkend ke kamarádům, bude tam asi 15 dospělých a stejný počet dětí, už se na ně moc těším. A jsem si téměř 100% jistá, že nějaká z kámošek bude těhotná, už jsem je půl roku neviděla, to by bylo, aby nebylo :-(( No jsem na to připravená, ale u srdce mě stejně píchne, se znám :-)))  

Mějte se nádherně, všechny.  

Vaše Kotě

 
LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 04.07.07 18:24

Ahojte,
mám jednu opravu k tabuľočke - stimulujem clomhexalom, ale nie pred IVF, skúšame klasicky.  

dnes som 12 DC, bola som si u dr pre výsledky z histologie - že to mám vraj dobre (bolo tam písané niečo ako „včasné endometrium“ „14-16 deň normálneho cyklu“ - viac si nepamätám čo tam bolo napísané. No ale dr vravela že je to v poriadku, že duphaston brať nemusím. A že vraj ovuláciu by som mala mávať 14-16 deň.
 Lucia

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 04.07.07 22:51

Ahoj Zebrušky!
Včera jsem tu měla bráchu a synovce. Trhali jsme meruňky, ale ještě mc zralé nejsou. Tak asi na přelomu týdne. Jsem moc ráda, že budu mít 4 dny volné v kuse. Včera jsem se dozvěděla, že sousedka porodila. Nikdo netušil, že je těhotná. Prý ani ona sama. Nezdá se mi to normální. Příjde mi to nefér. Kouřila jak fabrika, flámovala…  V tomto žádná spravedlnost neexistuje.
Maru, jsem ráda, že jsi zpět a že jsi si to užila. Užij si i tyto 4 dny.
Moniko, Doufám, že to v práci zvládneš. Zlepšuje se vůbec tvoje rýma (snad si to dobře pamatuju)?
Dobrou noc.
Rafuska

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 04.07.07 23:21

ahojyk zebřule:-)
no jo nedá mi to a šla jsem vás pozdravit a dokonce dřív než sprchu:-D  tak jsem dorazila z práce a hnedka za Vámi  

Maru vítám tě doma zpátky a na deníček se už moc a moc těším - doufám, že si nebyla zklamaná a budeš bájit jako já:-O)  

Jinak moje rýma - co dota zase bolavej nos a rýma žluto zelená -přemýšlím,kde se to furt bere -asna na něco v pondělí příjdou  

Tak pa jdu se sprchnout a snad usnu zítra jdu na celej den - se moc těším - i kdyžmakám jako fretka    

Monika

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.07.07 17:25

Ahojte Zebřičky,  

Tak jsem konečně tu. Měla jsem tu na dva dny kamarádku, pak ještě včera návštěvu, tak jsem se stihla za váma podívat až teď.  

Zdenca - no, doufám, že se ještě zadaří a Jája bude mít sourozence, tak bych pak zase o porodu napsala :-)  

Monicka - teda mě taky bušilo srdce, když jsem četla, jak Barunka spadla na hlavu. Mě by se krve nedořezal. Hlavní je, že je v pořádku!!! Co tě holka ještě čeká!  

Sima - taky jsem měla před rokem období, kdy jsem myslela, že se miminka nikdy nedočkám a vidíš, hned další IVF se povedlo a Jáju mám tady! Pořád věřím, že na vás všechny dojde, určitě i ty se dočkáš!  

Andrea - Jáju naštěstí moc bříško netrápí, i když zrovna dnes kvůli bříšku plakal, ale jen jednou. Chce to vydržet, za chvíli to přejde, ale věřím,, že ti holky dávají zabrat, já mám jen Jáju, takže dospávám přes den s ním.
A co ty, nepopíšeš nám svůj porod? Vím, že to asi při holkách nestihneš, ale kdyby náhodou…jsem zvědavá!  

Michaela - nejhorší bylo to šití a opíchání!!! Pak mě to bolelo týden, ale po vytáhnutí stehů jako když utne. Mohla jsem si sednout, prostě paráda! Myslím, že lepší než kdybych si nechala nastřihnout hráz.
Ten tvůj manža to trošku přehnal, ne? Už je to snad lepší!  

Ajjaa - manža má názor, že porod je ženská záležitost, ne, že by měl z toho strach, to ne. Nikdy jsem ho do toho nenutila a musím říct, že to tak bylo moc bezva. Snad ti bude co nejdřív lépe, už se těším, že uděláme srazík a uvidíme se!  

Leňule - tak to jsi s Magdou měla opravdu rychlovku, snad i tento porod bude pohoda. Já taky vůbec nevyváděla, jediné mé „au" bylo až při poslední kontrakci, kdy jsem se natrhla. V těch filmech je to úplně jinak :-)  

Janka - to je super úrodička! To by bylo, aby se embrijka nechytly a ještě ti jistě zůstane pro sourozence:-)  

Kotě - je fajn, že vyzkoušíte IUI s přirozeným cyklem, třeba to bude to pravé!  

Lucka - to je bezva, že jsi v pořádku!    

Rafuška - to máš pravdu, že spravedlnost v tomto neexistuje! Doufám, že si hezky užíváš volna! A co meruňky? Dělala jsi knedlíky nebo zavařuješ? Mě naši přivezou meruňky od babičky z Brna, takže budou knedlíky, už se těším, i když já je nemůžu čerstvé, takže si je musím dát do mražáku.  

Snad jsem na nikoho nezapomněla. Přeji vám krásný prodloužený víkend! U nás je pěkně škaredě, celý den prší a dost, takže jsme doma.  

Pa Kati a Jája (7 týdnů a 4 dny)        

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 06.07.07 07:54

Tak u nás prší a prší a je škaredo a zima. V práci je málokto, každý si užíva predĺženého víkendu, aj ja mám chuť vypadnúť.
Včera som volala do CAR, tak všetky embryjka sa pekne delia, zatiaľ sa ani jedno nezastavilo vo vývoji, 16 embryjok je 7-8 bunkových a 2 sú len 6-bunkové. Embryologička ich preložila do iného roztoku (na predĺženú kultiváciu), zajtra ráno mám volať a už mi povie o ktorej hodine mám  prísť na transfer.
KATI - ako vidím užívaš si samé návštevy, aspoň ti je veselšie, keď je manža v práci.
MONIKA - tak tá večná nádcha nie je nič moc, bodaj by si sa jej už zbavila!
RAFUSKA - tiež mám mnohokrát pocit, že v tomto spravodlivosť neexistuje. Neviem, prečo príroda nadeľuje detičky tam, kde ani nie sú žiadané a inde ich zas odopiera???
LUCKAD- tie výsledky vyzerajú dobre, endometrium je v poriadku, tak už len aby sa tam zavŕtalo embryjko!
KOTE - tak ako? bola tam tehulka? to pichnutie u srdca dobre poznám! …a neprajem ho nikomu.
MARU - už sa teším na zážitky z Turecka a užij si aj tieto 4 dni voľna!
MICHAELA - dúfam, že na tie čučoriedky a huby došlo.
SIMA - a ďalšia chatárka!, len nech sa trochu vyčasí a neprší, až si trochu prírody užijete.

 

janka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 06.07.07 09:54

Janka - to je bezva, že se embrijkům daří. Na transfer by jsi měla jít nejpozději zítra, ne? Já taky měla prodlouženou kultivaci a transferovali mi blastocysty. Jája je jedna z nich :-). Tak to určitě vyjde i tobě! Blastocysty jsou nejlepší k transferu. Držíme kopýtka! Manža už do práce nechodí, protože má prázdniny, aůe i tak je pořád někde v trapu.

Holky, s Jájou začíná být čím dál veseleji:-), už si brumlá víc než týden a už tak dva dny bouchá ručičkama do hraček a hrazdičky. Je to sranda, jak se na to soustředí a snaží se trefit, když mu to nejde tak u toho pěkně bručí:-)

U nás pořád lije a lije :-( a já se tak těšila na zahrádku a zatím trčíme doma.

Tak pa , jdeme ke tchýni na oběd! Kati a dva Jájové (manža a syneček)

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 06.07.07 12:04

Ahoj zebricky!
JANKA drzim palceky,super sa to zatial vyvija…mne sa embriaa nikdy dalej nedostali ako po 4 bunky…bud ich „narychlo“ transferovali alebo proste ukoncili sami svoj vyvoj a ani sa nic nechytilo.  

KATI tak nech obed chuti a JAJA nech sa tiez dobre bavi :-)  

Tu tiez prsi tak prehankovo a ideme na chatu do slatin.Sisa ma aj prsiplast aj gumaky takze nas nic nezaskoci ale zajtra uz ma byt pekne a v nedelu tiez prideme az v pondelok tak nestihnem byt ani nahodou prva v dennicku.....tak vas krasne zdravim a tesim sa na vas po vikende.Ja idem utuzovat partnerske rodicovske a priatelske vztahy :-))Vinko je uz zbalene :-))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama