Zebřičkový deníček Maru - 101.díl - 3.IVF - jak ho zvládnout

Snažení

Ahojky zebrunky a všichni ostatní, kteří k nám do deníčku nakouknou. Tenhle deníček má být o tom jak se cítím a já stále přemýšlím jak začít.......

Od začátku našeho snažení uběhlo pěkných pár let, radši to moc nepočítám… Roky ubíhají strašně rychle a celé to naše snažení mi splynulo do jednoho dlouhého období. Počítám jak ubíhají měsíce - IUI, IVF, IUI....... dny od MS k další MS, procházím obdobím nadějí, radostí a obdobím smutků............. a teď je asi načase zamyslet se nad tím co dál.
A tak si to sama pro sebe shrnu - manželův spermiogram je dost proměnlivý a když už si začneme myslet,ž e je vše OK tak se potvůrky někde zapomenou a dozvíme se,ž e se spermiogram zhoršil. No a tak už mi není 20 let :-DDDDD ale uhnula mi 30tka :-O . A proto mi dr. doporučila nečekat a zkusit ten 3.pokus. Snažím se nemyslet na to, že je to právě ten třetí, poslední pokus hrazený pojišťovnou, ale vypněte mozek, aby vám tu myšlenku stále nevnucoval. A tak se mi stále vrací otázka „ CO BUDE AŽ ANI TENHLE POKUS NEVYJDE?" zblázním se, rezignuju nebo se proměním v zapšklou babici :-DDDD :-O

Řeknu vám, vůbec to pro mě není lehký. Po poslední IUI jsem byla hrozně nabitá energií a na IVF bych šla hned, ale jak se přiblížil termín konzultace,tak jsem začala být nejistá, nervózní, ustrašená....­......... Najednou ani nevím co jsem chtěla dr. vlastně říkat. Mám sice udělané nějaké poznámky, ale teď mi přijde, že je zbytečné se na cokoli ptát, protože je to celé o štěstí, náhodě......... prostě je to něco mezi nebem a zemí.......... Přemýšlela jsem, co mám udělat abych zvýšila tu šanci, ale vlastně mě nenapadá vůbec nic. A tak se mi honí hlavou otázky - mám ležet? A jak dlouho? Co mám udělat jinak než u předchozích pokusů? ...... Pomůže když sním žížalu? :-DDD

A chce se mi křičet do celého světa - „ já to MIMINKO hrozně moc chci!!!!!!!!!!!!!"

Dr. mi minule naznačila,ž e mi tentokrát naplánují jiný protokol, myslím, že se mu říká - dlouhý. A to mi v hlavě vyvolává další otázky - jak budu reagovat na jiný protokol? půjde všechno hladce? budu mít víc vajíček? A budou kvalitní když jich bude víc?.........

A tak se pořád plácám v otázkách, chvíli si říkám, že tenhle pokus prostě vyjde,ale pak mě přepadnou hrozný pochybnosti a začnu přemýšlet jestli jsem vůbec připravená na to celý ten kolotoč absolvovat. Nemám to doložit? Ale na kdy, budu vůbec někdy připravená víc než teď? Asi ne. Asi to chce skočit do toho rovnýma nohama a ono to nějak dopadne...........

Možná si teď říkáte,ž e o tom moc přemýšlím a zbytečně se stresuju dopředu. Asi už jiná nebudu.........
Tenhle deníček bude asi hodně zmatený, ale věřte,ž e takhle zmatená jsem momentálně i já. Bohužel tenhle víkend mi k té pohodě moc nepomohl, s manžou jsme měli tak trošku krizi a včera jsem se parádně pohádali :-O Asi jsme oba dva nervozní z toho co nás čeká a já od něj čekala něco víc a on na to nebyl připravený. Prostě chyby v komunikaci a naprosté nepochopení a už se to s námi vezlo :-O Já vím,že to k manželství to patří a prostě se to stává....... Ale co vám budu povídat docela mě to rozhodilo. Hlavní věc, že už jsme zase v pohodě a dneska jsme si to všechno vyříkali.A teď už bude zase dobře.

Ach jo chtěla jsem aby tenhle deníček byl optimistický a dodal energii mým spolubojovnicím a moc se mi to asi nepovedlo :-O

Ale na závěr vám musím říct, že jsem strašně ráda, že vás mám, že to můžu prožívat s vámi a vím, že když se do IVF vrhnu tak mi pomůžete všechno zvládnout a přestát. Vždyť sem se můžu přijít kdykoli virtuálně vyplakat a vypovídat a vždycky tu najdu spoustu spřízněných dušiček. Jsem moc ráda, že vás mám a že jsme se tu našly a doufám,ž e se toho krásného štěstíčka v podobě voňavého uzlíčku dočkáme všechny co jsme tady.

Takže vzhůru do boje :-D pa Vaše Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 12.03.06 20:48

Jupí!!! jsem první
MARU + moc krásně napsané, aspoň vím, co to všechno obnáší, protože já tohle nezažila, ale jsi statečná zebřička, ty to zvládneš a bude z tebe skvělá mamča!!
My s manžou teda krizi neměli, ale taky se to stává, je fakt, že když je toho už moc a Vy máte teď z toho všeho nervy, tak určité věci člověk jinak bere, ale je fajn, že už jste sti to vyříkali a že jste v pohodě.
Zebřičky, myslete na mě zítra, oznámím to totiž šéfové, že končím,
Hlavně bych si potřebovala dojít k dr., protože celý víkend mi bylo hrozně špatně od žaludku a když přestal bolet, tak zase začala bolet hlava, navíc se mi na tváři vyrazily nějaké fleky.
Zebřičky, děkuji moc, zítra se opět přihlásím a předem děkuji za Vaše kopýtka, jinak nejmenovaným zebřičkám přeju krásný týden a hlavně ať už je ta zima pryč.
 Panda

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 12.03.06 21:21

Ahoj Maru,

nevim jestli si me jeste pamatujes, dokonce jsme se jednou i osobne videli, kdysi na srazu v Dunkinu, byla tam i maky, Pusinka, Amalka a ostatni.
Pokazde lehounce nakouknu do tveho denicku, tise sleduji jak se mas a jak vsechno zvladas. Chtela bych te nejak potesit povzbudit, aby se ti do toho 3tiho, urcite vitezneho pokusu, slo o poznani lepe.
Budeme ti s Misakem drzet palecky (tehdy pri nasem setkani jsem maleho cekala, ted bychom chteli druhe a uz vic jak rok, proste ani „tuk“).Vim, ze moje pocity po „roce“ je nic proti tvym, ale snaz se VERIT, uvidis, dobre to dopadne. Moji sestrenici to na 3ti pokus vyslo a to to vypadalo dost beznadejne.
Mila Maru, drz se, nepisu zamerne aby si na TO nemyslela, protoze vim, ze to nejde, proste nejde. Opravdu na tebe budeme moc a moc a moc myslet a doufam, ze se za nejakou dobu doctu, ze se vse podarilo.
HODNE STESTI

Míša (Mišul)

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 12.03.06 21:42

Maru , moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc držím pěstičky!..taky mě to zřejmě za nedlouho čeká, takže se psychicky připravuju..sice prvni pokus, ale nervičky pracují......
Drž se holka!

Marťula od štěstíček

 
Jeny
Kecalka 364 příspěvků 12.03.06 21:56

Ahoj Maru,
nedá mi to tě nepovzbudit. Jsem vaše „nakukovatelka“ už něco přes 3 roky. Pamatuji si Montičku a tebe, tenkrát jsem pochopila, že mít v dnešní době miminko není až tak o tom „jen chtít“. Mezi tím jsem otěhotněla a dnes mám 7,5 měsíčního chlapečka. S manželem jsme měli hned na poprví a „dobrou“, těhotenství a porod bez problémů.
Pořád se dívám na tvoje deníčky a doufám, že uvidím, zase krásnou zprávičku, která se už konečně bude týkat tebe. Máš úžasnou vůli a trpělivost a snahu nevzdat se. Vydrž, i když se zdá, že se nic nezmění, po bouřce vždycky vyjde slunce a já věřím, že i tobě a manžílkovi zasvítí sluníčko i když teď máte trvale zataženo :-) Vydrž a doufej, že do třetice to vyjde. Moc ti držím palce a náš Honzík taky.

Jana

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 12.03.06 22:01

Dobrý večer pruhandy,
tak na tenhle deníček jsem celý večer čekala:-D

Maru - moc krásně jsi to napsala a není to vůbec zmatené. Tuším co prožíváš, páč to samé prožívá i Kati, tak se snažím stát při ní. A proto:

Holky, Maru, Kati, Kaitlin a Lostris a všechny co čekájí na tzv. „třetí“ pokus. Nechci Vám psát slova typu tentokrát se to určitě povede, páč jak píše Maru, je to o štěstí, náhodě a nevím čím vším. Ale spíše Vás chci povzbudit v tom abyste do toho pokusu šly. Naplno. Páč jestli to nezkusíte, nebudete nikdy vědět, jak to mohlo dopadnout. A to je horší, než mít strach, ale zkusit to. Nebojte se zebřičky naše a jděte do toho. My ostatní Vás podpoříme a budeme tu jen a jen pro Vás.
Doufám, že to není moc zmatené a nesrozumitelné.

Karla

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 12.03.06 22:10

Krásný večer Zebřulky!

Maru - MLUVÍŠ MI Z DUŠE!!!! Vím, že naše snažení není tak dlouhé jako to tvé, ale přece jenom nás čeká 3.IVF a já jsem tak zmatená ještě nebyla. K tomu, tak jako u vás, jsme se taky nepohodly a já měla pocit, že to ani nemá smysl zkoušet. Pořád se v tom plácám. Taky přemýšlím, co se zeptat na konzultaci. Vím, že chci, aby ze mě dostali co nejvíce vajíček a co nejvíce jsme jich zamrazili, prostě zichr, kdyby se to IVF nepodařilo. A jestli se nepodaří.....­....nejhorší na to pomyslet:-(. Taky jsem přemýšlela, oddálit to, ale je to spíš útěk před strachem.
Myslíš, že by žížala pomohla…???? :-))))
Už nám nějak Zebřiček pod čarou ubývá, tak, co přidáme se k těm dvoučárkovaným?

Krásný týden Kati

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.03.06 22:57

Teda holky co mi to děláte, úplně jste mi vehnaly slzičky do očí............ tolik krásných slovíček.....­.......... děkuju :-) Jo a palečky a kopýtka prosím ještě chvilku šetřete, dám vědět kdy ten náš pokus vypukne a tuším že si pak se mnou užijete :-D

Pando zítra na tebe budu myslet. Přeju aby už ti nebylo špatně a neměla jsi žádné zdravotní problémy.

Mišul no jasně, že si tě pamatuju :-) Nakoukni a piš k nám častěji, určitě ti to přinese štěstíčko a Mišáček bude mít sourozenečka. Držím palečky.

Marťulo přeju abys přírodu přelstila a žádné IVF tě nečekalo. Kdyby náhodou tak přijď mezi nás, jsme tu ostřílené IVFačky :-D poradíme, podržíme, pofoukáme..........

Jeny posílám pozdrav tobě i Honzíčkovi.

Karlo teda napsala jsi to moc hezky a vůbec ne zmateně. Máš úplnou pravdu takže vzhůru do boje. Posílám pohlazení bříšku.

Kati no nevím jestli žížala pomůže, ale prozatím si to nechám jako poslední možnost :-D
To je mi líto, že jste se taky nepohodli, je vidět,ž e nervíky pracují na všech frontách. Doufám,že se společnými silami doplácáme k našemu vytouženému cíly. Takže vyhlašuji heslo „plácání zdar" :-DDD

Koukám,že mi začalo slušně hrabat, to mám asi z toho žehlení manželových košil,tak půjdu radši do hajan. Mějte se tu hezky a dobrou noc Maru

 
mia  12.03.06 23:00

Zdravím,
tak se musím přiznat, že už odpoledne jsem se za poslední příspěvek a vlastně celý poslední týden styděla. No a po přečtení, deníčku, řekla bych intimního, od Maru, mimochodem jednoho z těch co mě vzaly na emiminu nejvíc, bych si nafackovala.
Vždyť jsem se právě do tohohle deníčku vrátila abych vyvolala těhulkovskou vlnu, která by strhla především ty, které pamatuji před Maxem a najednou v prvním cyklu jančím, ale dost

Maru
přestože asi už jako stá či kolikátá ti musím napsat, že jsi pro mě strášně silná a statečná ikdyž se tak asi občas necítíš, moc na tebe jakož i na ostatní, co „to nemají lehké“ myslím i když vím, že nemůžu pořádně pochopit jaké to je. Mysli na IFV, nemysli na IFV …, ty víš co je třeba, zebří stádo bude s tebou. Nevím zda přesně pochopíš, co jsem ti chtěla, je to takový intenzivní pocit, ale do slov se mi vtěluje kostrbatě.

Pando
zítra roluji kopýtka, ať tě v práci pochopí, nebo minimálně netrápí.

Stejně jako píše Zdenča, cítím se těhotně a to jeden negatiní test v den neočekávané MS nezměnil, takže zítra jdu pro nový a uvidí se.
Maxův exém už jsem také rozdýchala, podařil se dostat do suché fáze, tedy kortikoidy odpočívají tiše v lednici a dál používáme přírodní prostředky.

Ryšavko
je mi líto, že kojení vám přináší starosti, netrap se, dej UM a uvidíš až se situace zklidní co dál, na kojení život nestojí.

Tak a jdu spát, když jsem „trochu uklidila“,
dobrou noc všem Mia

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 13.03.06 00:04

Ahojky Maru,

napsala jsi to moc hezky, tak od srdce. A já ti moc přeju, aby to tentokrát vyšlo, protože už čekáš tak dlouho. Tak budu mooooc držet palce a po vánocích se budu těšit na nové miminečko :o))))

Hodně sil přeje Lipka, Maru a Sofi

P.S. Doufám, že se zase někdy uvidíme :o)

 
janka1
Kecalka 174 příspěvků 13.03.06 06:57

Dobré ráno zebričky,

MARU - moc krásne napísané, pri čítaní mi srdce stislo a veľmi dobre som si vedela predstaviť všetky tie obavy. Ale čo nám už ostáva? Len zas pozbierať všetky sily a byť silná - tak to od nás blízky očakávajú (i keď niekedy je tu už dosť ťažké). Budem ti moc a moc držať palčeky a budeme spolu jednoducho veriť, že to už výjde!
TINNA - ešte dodatočne blahoželám k maličkej Barunke. Až je to vaše slniečko vždy zdravučké!
PANDA - ja som z Kysuckého N. Mesta, 9 km severne od Žiliny. Dolný Kubín je až na Orave, čiže o kúsok ďalej, ale pozrieť Oravský hrad odporúčam.
ZDENCA - tak o tvojej metóde som ešte nepočula. Nie som zdravotníčka, ale vždy som si myslela, že Utrogestan treba brať hneď po transfere. Ale ako píšeš, tak aj Agolutin má podobné účinky, je to tak?

A zas je tu nový týždeň a vonku mráz -10. Podľa mňa sú to už posledné vzdychy pani zimy a do konca marca bude konečne preč.

janka

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 07:02

Maru - všechno už řekly holky přede mnou......... a zapšklá babibice z TEBE nikdy nebude!!!!!!!

Holčiny týden u našich byl fajn - dítě neustále na mraze v kočárku a jeho matka lebedící si v teplíčku u kafíčka a pojídající dobroty. TeĎ mě polevá horkost, když se podívam směrem k váze - ještě jsem neměla odvahu si na ní stoupnout. Taťka si nic v Jizerkách nezlomil a může se o nás opěch pečlivě starat. Jen jsem neměla čas pročíst si minulý deníček tak doufám, že mi nic zá:,–(ního neuniklo.
Bosorka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 13.03.06 07:22

maru, ani nevies ako moc ti to prajem. drzim palce, nech si stastie a TA nahoda :,-(ne aj na teba!
 danka

 
Missorka  13.03.06 07:49

Maru,

já mám čytři palce, Vojta má čtyři palce a Val to samý…

Myslíme na tebe!

Peta a missorčata

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 13.03.06 07:50

MARU ten denicek je suprovy a vobec nie „rozlietany“ my zebry ho chapeme uplne aj keby bol ako pomotany.Ver ze ja som tiez spekulovala co este by sa dalo vylepsit.Ale na rovinu si povedzme nepomozeme si bude sa zadari alebo nie.A ci budes lezat alebo nie je tiez len otazka nahody v uspesnosti.ja som po prvom IUI sla na ples a po „vyspati“ v nedelu do dennej sluzby a praca je aj trosku fyzicky narocna a vyslo.dalsie IUI uz pocas MD a teoreticky v klude ani tuk.A dokonca ani dva prve transfery pocas MD nic.Teraz transfer ohodnotim zas v plnom „provoze“Dam vediet o tyzden ako zabral :-))Ale zatial som teda stale tehotna a citim sa fajn nechodim curat ani vracat :-))

JANKA tato „moja“ metoda pochadza z netu od ceskych dievcat ktore ju robili pod dozorom dr.Agolutin je vlastne ten isty „progesteron“ co aj v utrogestane.Bud sa picha ako vyvolavacka alebo v skorom stadiu posobi ako podpora pre tehu.Ublizit mi to nemoze a je mi to pohodlnejsie pichat raz denne ako 3× zavadzat,aj koli smennosti v praci.Ale dnes uz prechadzam na utros.Injekcie dosli :-(
Nakolko je metoda spolahliva uvidime zatial sa ja citim tehotno/cize ziadno :-)/a co si mysli HCG v krvi netusim :-))Moc pokusat ani nebudem.

 
sutka
Kecalka 422 příspěvků 13.03.06 08:06

jsem z diskuze IVF a ICSI a tak ti rozumim, snad te potesi, kdyz ti reknum, ze ze sceho okli znam nejmene 2 maminy, ktere vydrzely a maji krasne deti -lec jedna ze 6. IVF a druha ze 4. a 5. - stalo je to sum sumarum kolem 100 000( ale obe rikaji, ze pak dostali i par injekci z CARu, kdzy nekumu neco zbyloa vsichni jim vychazeli vstric.. Ja ted cekam na druhy pokus z 2. IVF ( v oprvnim po¨pokusu z II. IVF nedosli k ET, tak se snad nepocita) chapu te- nervy na pochodu, cloveks e nakonec s manzou pohada atd. moc Ti drzim palcea ver, podari se to, i kdbys mela zas rok setrit, aby mela na dalsi pokus.. Drzim palecky

 
magdulka
Kecalka 242 příspěvků 13.03.06 08:17

Kamarádce vyšlo 5.IVF a teď má 9měsíčního kluka. U každého IVF měla dost vajíček ale ta se postupně po oplodnění rozpadávala, ty co vydržely byly fakt pěkné-moruly-šedesátibuněčné a přesto se nepovedlo.Po 4.neúspěchu si nechala napsat lázně a 5. pokus se povedl a dokonce zbylo ještě na zamražení (dřív ji všechna kvalitní zavedli a na zamražení nezůstalo nic).Injekce si sehnala přes internet od holky, co jí zbyly z přecházejících pokusů a už je nepotřebovala-prodala jí je asi za polovinu ceny. Taky ji v centru kam chodila udělali slevu-že si nezapočítali asist. hacking(nevím jak se to píše).
Nám se poprvé vajíčka vůbec neoplodnila i když proběhlo ICSI takže manžel musel na vyšetření-vše dopadlo OK.Tento pokus protože nedošlo k přenosu se nepočítal. Další pokus vyšel a doma mám dvouletý vzteklý dvojčata/kluk a holka).Musím říct, že my už dopředu měli zažádáno o adopci a měli za sebou už všechno a papírování a psychotesty když jsme šli na ten pokus který se povedl.Ale k tomu musí člověk dospět.Jen jsme si říkali že když ty formality a čekání kolem adopce jsou i 4 roky ať neztrácíme čas.
Tak držím pěstičky.

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.03.06 10:01

Kurňa. já už myslela, že se sem nedostanu. Nějaký problém na emiminu, či co. Hlásilo mi to, že jsem anonymní uživatel a že se mám přihlásit a přitom nahoře byla má přezdívka uvedená… tak nevím.

Takže…

Ahoj holky,

Tinnko, ahojda holka naše. Jsem ráda, že jsi se ozvala. Graguluji k Barunce a přeji brtké zažehnání prdíků.

Karlo, tvé odpočítávání nemělo chybu :-).

Claudie, to je jasné, že těžko zvládneš mimčo a ještě na plný úvazek psát do vícero deníčků :-). Je fajn, že jsi se ozvala a věř, že i nás by zajímaly Matýskovi krkanečky a konzistence stolice. :-D.

Vendelino, dobře, že svatba proběhla celkem v poklidu. Stejně by tvé rady byly nevyslyšeny a švagrová by si vesele kouřila dál.

Bosorko, včera jsi mi mluvila s duše :-D. Ráno jsem nevěřila vlastním očím, co těch bílejch sr… napadlo. Snad se mi ještě nestalo, abych se tím brodila nejen přes náš dvůr, ale i po silnici. Nestíhali pluhovat, asi si v neděli přispali.

Pando, myslím na tebe, ať to v práci probíhá v poklidu.
Nejdříve jsem chtěla poprosit o recept na buchtu, ale po přečtení, že je to pracné od toho asi upustím :-O Já ráda rychlovky :-).
Přeji brzké překonání zdravotních problémů.

Tak a teď k novému deníčku:

Maru, myslím, že jsi se trefila do pocitů všech, které čeká IVFko. V hlavě zmatek. Mísí se pocity naděje s beznadějí. No však uvidíme jak to dopadne a jestli je zdárně doplácáme dobrému konci:-). „plácání zdar" :-DD

Žížaly ještě nějakou dobu můžou být, díky sněhu, v klidu :-D

Karlo, díky za slova povzbuzení :-).

Zdenco, jaký termín testování chceš vyvěsit? 21.?

Zatím přeji hezký den. Koukám, že manželská bouřka se rozšířila po celém území Česka :-O. K nám také zavítala, ale není to napětím před IVF. Žertovala jsem na oslavě narozenin manžela a švagrové když se začali bavit o práci, že manžel za únor přinese domů místo platu mateřskou /za 9 dnů v práci to fakt bude asi 3500,– Kč/. Manžel se urazil a bohužel nepomohla včera ani má omluva, stále se tváří jako kakabus. Tím mě vždy štve, že když se už urazí, vydrží mu to na dlouho. Nemám ráda domácí dusnou atmosféru - to se nerada vracím domů, špatně se mi spí. Já to nedokážu. Vždy to přejdu, stačí mi jeho slova, že ho to mrzí.
Tak jsem si tu postěžovala a jdu něco dělat.

Pa Lostris

 
samsulka
Kecalka 198 příspěvků 13.03.06 10:23

Ahoj holky

hura konecne se mi podarilo prihlasit,tak snad me to nevyhodi.

MARU dekuju ti za denicek,uplne mi mluvis z duse! Ty pocity uplne chapu a je to urcite jeste stokrat horsi,vsechno se neda napsat.
A ze se v tom placas a bojujes vim,co to je.Ja se v tom placam uz rok a pul a porad nevim,co je lepsi a jestli ustojim jeste dalsi bolest.Ale necekej na nic,muzu ti rict,ze cim vic cekas,stejne je to porad to same a je to fakt o stesti.Roky utikaji,aspon mne co chodime na vsechny IVF a IUI tak stokrat rychleji a mam pocit,ze mi neco utika pod rukama a nejhorsi na tom je,ze se to neda zastavit.Taky jsem se rozhodla (a to diky vam),ze to jeste jednou skusim a nevim,co bude dal,kdyz to opet nevyjde.Ale kdybych to neskusila,nikdy bych si to neodpustila.
A co by z tebe bylo,kdyby to nevyslo(ale na to ani nemysli!!! To ti nedovolime!), no asi vsechno,co jsi psala.Ja jsem nejdriv myslela,ze mi pukne srdicko,pak jsem vsechno nenavidela a pak jsem byla uplne prazdna a bez zivota.Ale pak se zase postavis a jdes dal,protoze musis!! A nekdy v koutku duse veris,ze se to musi povest. Jen mam pocit,ze s kazdym pokusem neco ve mne vic a vic umira,vlastne ani sama nevim,co to je.
To jsem teda asi popsala blaboly,ja nevim moc psat,co citim,jen jsem ti chtela rict,aby jsi to nikdy nevzdavala! Dekuju ti a vam vsem,ze jsem vas nasla a snad mi pomuzete a ja to moje 4IVF nejak zvladnu.

SUTKO,MAGDULKO moc dekuji za povzbuzeni,ze se to i na 5-6.pokus muze podarit!

PANDO at ti to v praci vsechno probehne co nejhladeji.A ces­tujes vlakem uplne jak muj manza,budu vas muset seznamit!

ZDENCO porad na tebe myslim a jsem plna napeti,jak dopadne to tvoje ordinovani,ale je mi to moc sympaticke,clovek musi skusit vsechno!

Tak jsem si uz myslela,ze vcera pojedem do Prahy,ale kdyz jsem videla tu kalamitu,tak me chut do soferovani uplne presla.Tak jsem jen manzilka odvezla na vlak a jsem zase slamena vdova.No snad mi to utece a uz se moc tesim na vikend.

Holky preji vam vsem krasny tyden

samsulka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 13.03.06 10:31

Dobré ránko zebřulky,
jéjé to je od večera příspěvků. To je moc fajn.
Holky myslím, že o víkendu a před měli ti naši chlapi asi celorepublikově menstruaci, ne? Ten můj taky zrovna nebyl k sežrání:-DDD V sobotu jsme byli na plese a taky jsme se pohádali, ale raději nás to hned přešlo, jinak bysme neměli s kým tančit. V tombole jsem jako vždy nic nevyhrála, ale vždycky si říkám, že je ještě brzy, páč budu teprve tři roky vdaná:-DDD Tak to mám štěstí v lásce. Tomášek v domečku to naše tancování snáší dobře, dokonce celou neděli propařil. No kdoví, co pak s něho bude:-DDD

Pando - držíme kopýtka, aby jsi byla v pořádku. No a taky dobře pořiď se šéfovou. Dej pak vědět jak to dopadlo.

Zdenco - jak se cítíš, mamino?

Maru - až bude po IVF, tak si to rády s tebou užijeme a budem držet kopýtka, neboj. A já bych volila cestu být po IVF doma, ale chodit ven na procházky, prostě si užít volna. Když byla Kati po KETu, tak jsme chodily ven a dokonce jsme šly vozit dvojčata.

Lostris - doufám, že bouřku jste už zažehnali. Já to taky nesnáším. Ať se ti daří v práci:-DDD

Holky já bych nejraději Vám ty žížaly nasbírala, kdyby to pomohlo (samo ve srandě). Moc bych Vám to všem přála.

Tak a my jdeme s Tomšou převlíkat peřiny.

Karla a Tomša

 
samsulka
Kecalka 198 příspěvků 13.03.06 10:32

LOSTRIS taky jsem byla anonym se jmenem nahore! Uz jsem tu silela!
Preji ti,at to s manzilkem urovnate.Do dusne atmosfery se fakt tezko vraci z prace. No oni ti nasi muzsky jsou nekdy pekne tvrdohlavi a jesitni.Ja bych to taky vzala z legrace,ale chlapi to asi berou jinak.Ale ty vis urcite jak na neho,tak drzim kopytka,aby udobrovani dopadlo co nejlepe!

samsulka

 
lucka2
Kecalka 109 příspěvků 13.03.06 11:04

Ahoj Maru a ostatní,
omlouvám se, že vám lezu do deníčku, ale chtěla bych vás trošku povzbudit. Já jsem byla na svém prvním IVF v srpnu po třech neúspěšných IUI a byli jsme s manželem hrozně šťastní, že nám to vyšlo na poprvé. Takže teď přispívám do deníčku Květňátek a červňátek 2006 a už se těším na dvojčata - mají to být holčičky (právě jsem ukončila 30tt).
Takže nezoufejte, věřím, že to vyjde i vám, ať už je to na jakýkoliv pokus (kamarádka má Terezku na 3. pokus). My jsme se taky strašně báli a pro jistotu jsme si zaplatili nějaké ty nadstandardy - lepší stimulační injekce (Gonal), prodlouženou kultivaci embrií (5 dní), ICSI, asistovaný hatching na 1 embrio (myslím, že ty 3-5 tisíc za to stojí, aspoň já jsem měla pocit, že jsme udělali maximum a teď už je to na přírodě, aby se taky koukala s nějakým tím zázrakem vytáhnout) a taky máme 5 embrií zmražených. Hlavně jsem nechtěla podcenit vůbec nic a po transferu embrií jsem opravdu 14 dní ležela a chodila jenom na záchod a pro jídlo do kuchyně. Až od 3. týdne jsem riskla procházky (pro malý nákup). Možná ten náš úspěch nebyl zrovna tím, ale já tomu ležení opravdu věřím a všem ho doporučuju. Kromě utrogestanu 2× denně jsem taky od začátku brala těhotenské vitamíny, spíš pro můj lepší pocit.

Držím vám všem, které máte před prvním nebo dalším pokusem IVF, hodně štěstí a věřím, že se taky brzy dočkáte vysněných miminek.
Hodně štěstí!
 Lucka

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 13.03.06 11:04

Ahojky zebřulky

Maru - moc hezky napsané, já tě moc obdivuji že máš pořád tolik sil,nevím jak bych na tom byla já, já bláznila už po půl roce, úplně se za to stydím, a že o tom moc přemýšlíš si vůbec nemyslím, ono totiž na to přestat myslet a dělat jakoby nic určitě nejde. Aspoň že krize s manžílkem je zažehnána.

Panda - tak zítra držíme kopýtka ať to už máš v práci za sebou a bude líp

Lostris - no jo chlapi, oni když se někdo dotkne jejich ješitnosti ohledně výdělku tak je zle. Ale určitě to zase bude dobrý, myslím že taková dobrá domácí večeře to spraví

Tak jsme v sobotu byli na plese, nakonec bylo to fajn, dokonce jsme si s přítelem skočili i polku, rock and roll, no byla sranda, jen ten začátek, nejprve jsme si neměli kam sednout,tak jsme seděli na baru,tak jsme myslela že mi upadnou záda, pak mi třítel místo soli krásně osladil hranolky tak se nedali jíst, pak jsme v tombole vyhráli kytičku Primuli,měla jsme z ní radost a pak mi jí přítel vyměnil za salám, kterej hned snědl no zabít. ale ve finále to bylo fajn.

Holky můžete mi poradit? Jdu ve čtvrtek k zubaři, a bolí mě zub takže je asi jasné, že mi bude něco dělat, jen nevím, jestli mi jako těhulce v 14 tt může dát injekci proti bolesti, nevíte jak to je?

Tak se zatím mějte pěkně
Míšenka + Bobánek

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 13.03.06 11:04

Ahoj holky,
bohužel Vikinka mě nenechá přečíst ani deníček ani komentáře, ale musím aspoň narychlo napsat, že od zítřka jsem bez připojení :-(((( Bude se mi moc stýskat, snažím se rychle vyřešit připojení nové, ale asi to nebude hned. Mějte se zebřulky krásně, zkusím se na vás ještě večer mrknout. Máme teď děsnýho nespavečka a pak následně unavenýho křiklounka, takže nemám ani chviličku.
Zatím pa a doufám že brzy zase ahojky.

Adka a Viktorka

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.03.06 11:07

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Alex......- 23.2. endokri­nologie
Amalie..-
Janka…- 15.3. ECHO srdce, IVF duben
JJ.........-
Kaitlin…- v roce 2006 čekání na adopčátko a transfer darovaných vajíček, čekání na dárkyni do 24.3
Kati.......- 17.3. ve 12:30 hod. konzultace v centru
Konopka..- 20.3. laparoskopie
Lostris…-
LuciaM…-
Mia........- začátek snažení 10.2.2006
Maru......- 14.3. konzultace s dr.
Marky.....- 22.2. imunologie
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-
Samsulka-
Sima......- 15.3. centrum Podolí, březen IVF
Twiggi.....- 9.3. návštěva dr.
Ulrika.....- začátek snažení únor 2006
Zdenca…- 7.3. KET

Žabucha..- 22.3. imunologie

Zebřičky dvoučárkové:

Cami.....- 17.3. 24 tt (dvojčátka), TP 7.7.2006
Falco.....- 17.3. 31 tt (šampioni)
Karla.....- 14.3. 25 tt, 14.3. kontrola , TP 1.7.2006
Marka…- 13.3. 39 tt+3 (Koblížková), 16.3 kontrola a monitor, TP Markétky 17.3.2006
Mikaa…- 15.3. 12 tt+2 (Mikaaček), TP 25.9.2006
Míšenka.- 17.3. 14 tt+3 (Bobánek), TP 13.9.2006
Narcisek.- 15.3. 26 tt+0 (holčička), TP 21.6.2006
NellaB…- 13.3. 19 tt (překvapení), 13.3. kontrola , 30.3. 4D UTZ. TP 6.8.2006
Nothingn.- 15.3. 29 tt (pan chlapeček)
Pavca.....- 15.3. 11 tt+5 (Tajemství)
Pajinkaa.- 13.3. 20 tt+5

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka…- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......- 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka**..- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
barbucha.- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…- 31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…- 10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........- 5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…- 10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů......- 21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.- 25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
*Tinna
.....- 27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 13.03.06 11:30

ahoj holky,

Maru - denicek je uzasny, napsala jsi to krasne od srdce a myslim, ze jsem tve pocity krasne pochopila. jak rikas - je to o stesti, nahode a moc ti preju, aby to vyslo, protoze si to moooc zaslouzite. to plati samozrejme i pro ostatni zebricky snazilky… takze s chuti do toho - pul je hotovo :)))

Misenko - zubarce rekni o svem tehotenstvi a uvidis, jestli ti injekci doporuci. ja byla za tehotenstvi u zubarky dvakrat. jednou jen na preventivni prohlidce a jednou proto, ze mi vypadla plomba, ale injekci jsem si dat nedala, vydrzela jsem to vrtani - proste mi to prislo lepsi bez ni, bala jsem se,aby nahodou nejak neposkodila mimi, i kdyz zubarka rikala, ze by to nemelo mit zadny vliv, ze je to lokalni umrtveni… ale jistota je jistota, navic jsi jen ve 14 tt… ja byla myslim uz tak v 25tt… a stejne jsem se bala.

Adko - tak Vikinka zlobi? no aspon vite, ze ji mate :))))!!! jak to ze budes bez netu? menite providera? nebo davate dokupy novy PC?

Jinak novinky od nas: v noci me trapily poslicky, prodychavala jsem jako o zivot :) ale po hodine a pul to preslo a ja spala az do rana (az na nekolik navstev WC). Takze stale jsme 2v1 a ja jsem docela i spokojena, ze se Marketka krasne dopeka :) a ze se slechti, aby byla po narozeni krasna (to rika manza :))

Ted si pujdu udelat nejaky dobry obidek - mam tam zbytek jasminove ryze, tak jen neco k tomu a pak odpocivat s knizkou do postylky!!!! DNESKA NEJDU DO PRACE!!!!

V patek mame termin porodu, tak vas budu pravidelne informovat, jak to vypada :) Kdybych nahodou rodila, tak to dam vedet po Pavci, mam na ni tel. c.

Papa

Marka + Marketka 39+3tt (4 dny do TP)

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 11:45

Jéééé to je tak krásný, zavzpomínala jsem si, jak jsem psala do deníčku, že mám bolení a krvácím a drzhý den byl ten můj habánek na světě..... marko přeji hodně hodně hodně hodně sil a pohodový porod (aspoň tak jako jsem měla já).
Bosorka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 13.03.06 11:48

ahojky,
tak ložničku máme jako ze škatulky, pěkně nachystanou na tuleníčko. Páč jsem včera dostala výtku, že se málo tulíme:-(((( No jo, mu se to řekne, jenomže manža je furt v práci a když přijde tak je tak unavený, že kolikrát si s ním nemůžu ani povykládat. Natož tulit. A pak si vzpomene o půlnoci a to já se odebírám do říše snů. Takže začarovaný kruh.

Marko - jen pěkně už zůstaň doma a odpočívej a nabírej síly na porod. To je důležitější než práce:-DD Moc ti držím kopýtka, aby bylo vše ok a porod proběhl podle tvých představ.

Míšenko - já jsem někde četla, (fakt si nevzpomenu kde) že jsou nějaké injekce proti bolesti i pro těhulky, ale že si musí holka říct. No a možná ne každý lékař bude ochotný. Ale bohužel nemám takovou zkušenost, páč já byla na preventivce asi taky kolem 14. týdne a nic mi nedělal. A teď mě v dubnu čeká další.

Adko - doufám, že se Vám brzo podaří to připojení vyřešit. To víš, chyběla bys nám:-DDD Pozdravuj křiklouka Vikinku.

No a my jdeme pokračovat v úklidu.

Karla a Tomek

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 11:49

Hlásím, že nám se „mužskomenstrunační den“ vyhnul, jen byl včera manžílek nějak ospalý, tak třeba má jen jiné příznaky. :-)

Jo holčiny jako pyšná matka se musím přiznat, že jsme najeli na příkrmy - mrkvička a brambůrek a dneska mi konečně snědl asi 30 ml..... slyšte, slyště :-) Jen se mi pořád nepřetáčí, takže možná zamíříme na neurologii - máme líné dětátko, má to dokonce i v průkazu.
Bosorka

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 11:51

Jéééé Adko doufám, že budeš brzy naspátek moc by si nám s Jéňou chyběla. Posíláme hubana pro princeznu od lenocha.
Bosorka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 13.03.06 11:52

Maru a ostatní holky co vás čeká třetí IVF - nevím co vám napsat. Všechno už tady zaznělo. Bojujte dál, prostě to nevzdávejte stojí to za to (i když - když kojím tak nadávám jak dlaždič. Ještě, že z tomu Markétka nerozumí). Když čtu o vašich pocitech tak mám pocit, že jsem si to miminko ani nezasloužila. A to jsem měla pocit, že po roce snažení se mi hroutí celý svět. Moc, moc vám všem přeju aby to vyšlo.

A co já a kojení - bolí to bolí pořád. Doktorka se setřičkou byly hrozně fajn. Nic moc mi sice neporadily, ale moc mi to psychicky pomohlo si o tom s někým popovídat a ony mě ujistily, že to je normální a že by se to časem mělo srovnat (až se bradavky trochu ochodí a ztvrdnou) - znají z vlastní zkušenosti. Můžu prý jednou, dvakrát za den z toho bolavějšího prsa odstříkat a dát stříkačkou nebo lžičkou (to nám moc nešlo, málem jsem berušku svojí utopila) a pokud by to nešlo tak klidně i z flašky. Důležité je přikládat i k tomu bolavému, aby bylo správně stimulované a bylo dost mlíčka. Mám být prý hlavně v pohodě - jíst na co mám chuť :-)) - zrovna teď se láduju studenskou pečetí, nic nedělat a soustředit se jen a jen na kojení. Zkouším to zkouším. Doktorka mi dala i číslo na mobil abych kdyžtak zavolala i o víkendu kdybych si potřebovala s někým promluvit.

Maminy co máte holčičky - také jim tak narostly prsa? Trochu zvětšené je měla (a je to normální), ale teď o víkendu jak jí narostly to je docela síla.

Pando - roluju kopýtka.

Karlo, Lostris, Maru - co t do těch vašich manžílků vjelo? Takhle vás zlobit a hádat se s vámi. Lostris doufám, že ho to brzo přejde a udobřite se. Také nemám ráda, když to trvá moc dlouho.

Bosorko - tak tu váhu někam ukliď ať tě zbytečně nestresuje. To určitě není dobře.

Míšenko - já myslím, že lokální umrtvení nevadí ani v těhu. To ti řekne zubař. Já byla se zubany i na rentgenu a v pohodě.

Marko - už se ti to blíží. Přeju abys měla rychlí porod a už moc dlouho na to svoje štěstíčko nečekal.a

V sobotu přijela moje sestřička s klukama podívat se na Markétku - my teď přijímáme návstěvy jen pokud přivezou oběd :-)) měli jsem španělské ptáčky s knedlíkem a ještě nám přivezla i večeři - lívance a přivezla je i s marmeládou a šlehačkou. Je to zlatíčko. V neděli jsme byli doma protože celý den sněžilo. Dneska je tady nádherně. Tak po dalším kojení chci vyrazit ven. Snad se přes ty závěje někam dostanu.

Hezký týden všem zebrám a těm pracujícím ať ten týden rychle uteče.

Ryšavka + Markétka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 13.03.06 11:55

Zebřulky,
utíkám na oběd, je to moc fajn, že se ozvaly i nakukovatelky a povzbudily nás - díky!

Maru - vídíš, jak jsi zaujala a rozhýbala ledy, já taky čekat nebudu ani nechci, stejně by to k ničemu nevedlo. Jak jsi psala, raději se v tom budeme plácet, ale aspoň máme naději!!!

Marka - jéžiš, pořád na tebe myslím!!! Konečně nejdeš do práce? Teda opravdu brzy :-)

Adka - to je škoda, že tu s námi nebudeš, tak snad se brzy ukážeš!

Karla, Lostris - taky vaši pánové zlobili? Myslím, že by potřebovali taky jaro a my tím tuplem!

Samsulka - to je moc fajn, že jses rozhodla do toho jít! Opravdu nás při životě drží ta naděje, kdyby jsme to vzdali.......to přece nejde!!! Nesmíme to vzdávat!!!

Lostris - myslím, že většina hádek se točí kolem peněz, u nás taky, když nedhodím, že by jsme měli šetřit......už je ale ovzduší lepší!

Zdenca - uvidíš, že tvé těhotenství potrvá až do 39tt!! Budeme tak moc držet palečky!

Tak dobrou chuť!!! Kati

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 12:14

Ryšavko to je mi líto, že tě kojení bolí, mě nejvíc dostávaly ty příručky, že kojení nesmí bolet. Já nejvíc trpěla v porodnici - vpáčené bradavky vs. ten můj savec. Pak se už nějak otužily a bylo to dobrý, měla jsem ale kliku, že mi je nijak nezdevastoval. Zatni zuby holka ona ta bolest porodem nekončí - já např. strašně vysloveně fyzicky trpěla, když dostal injekci.:-)

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.03.06 12:15

Jak píšu o kojení tak mám flek od mléka přes půl hrudníku, jdu se převléci,,,,

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 13.03.06 12:26

Rysavka - jste holky sikovny a urcite to zvladnete. Je prima, ze si mas o tom s kym popovidat a trosku te lekarka uklidnila. JO, jinak k tem zvetsenym prsickum u mimi - to jsou stale jeste hormony z porodu, samo to zmizi neboj. Kamaradky holcicka dokonce i „jakoby menstruovala“ hned po porodu. Ale doktori ji uklidnili, ze to je proste temi hormony.

Ted jsem si udelala sladkou ryzi s kakaem - jooo, ta nase holcicka ma proste „sladky zub“ :)
(Holky, ja nikdy nesnedla tolik sladkeho jako ted za tehotentstvi, nikdy mi nechutnala cokolada, oplatky a sladke pokrmy, spis jsem si dala tlacenku s cibuli - a ted jsem jak blazen a porad doma musi byt aspon tatranka :))

Marka + Marketka 39+3tt

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 13.03.06 12:32

Ahoj holky, tak jsem zase tady :o))) no konečně! Ještě jsem vás nečetla, je tady nějak práce :o((( no ale určitě si najdu chvilku, abych to dohnala! Prázdniny byly fajn, jenom ty tři jobovky být teda fakt nemusely! Začalo to tím, že jsem byla u dr., který na mě rovnou vypálil, že asi ty protilátky proti vlastnímu vajíčku mají vliv na oplodnění a i vzhledem k věku bysme měli podstoupit to 3. ivf , no vzhledem k naší finanční situaci nic moc! Pokračování bylo druhý den na veterině, Twiggi má opravdu rakovinu, byl to melanom, jediná dobrá zpráva je, že ten druhý článek byl čistý, tak snad jsme to chytli včas! No a poslední jobovka, příteli ukradli telefon, takže fakt skvělý období!
No snad to nějak vydržím a už se to konečně obrátí k lepšímu, jinak nevím!
Jdu si přečíst co jste napsali ať jsem trochu v obraze :o))))

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.03.06 12:50

Ahojky!

MARU: mám jen hrozně malinkou představu, co všechno se ti honí hlavou. Má cesta za Filípkem byla o hodně kratší… A když si představím, že bych svou bolest z tehdejších neúspěchů měla několikrát znásobit, to si vůbec nedovedu představit. Asi už bych se dávno zhroutila… Jsi hrozně silná osůbka!!!!! Maru, z celého srdíčka Ti s Filípkem přejeme, ať to tentokrát už opravdu výjde!!!!!!!

Myslíme na Vás!

pá Montička + Filípek

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.03.06 13:12

Díky všem za podporu, já věděla, že se tady můžu vykecat :-). Zítra napíšu, jaké je doma ovzduší. Snad už bude dobře.

Samsulko, máš můj obdiv, že jsi včera vůbec sedla za volant :-).

Karlo, je fajn, že vaše manželská bouřka neměla dlouhého trvání :-).
Takže jméno Tomášek už vyhrálo? Já jen, že jsi po týdnu nezměnila .-D.

Míšenko, jsi mě rozesmála. I když tobě asi v tu chvíli, co ti přítel vyměnil kyti za štangli salámu, do smíchu moc nebylo :-).

Adko, doufám, že to nebude mít dlouhého trvání, tvá nepřítomnost mezi námi.
Přeji, ať se Vikinčino spaní zlepší a vrhá na vás zase samé úsměvy :-).
Když bude nějaká důležitá novinka, písnu ti SMS.

Marko, ty jo, pěkně to uteklo a další zebřičátko se bude hlásit na svět :-).
Já bych se spíš divila, kdybys pár dnů před porodem do té práce ještě šla. Snad to nemáš ještě v plánu…
Já bych si dala jak to sladké tebou vyjmenované, tak i tu tlačenku s cibulí. To jsi mi připomněla, tento pokrm jsem už dlouho neměla :-).

Karlo, tak o půlnoci bych na tulení také neměla náladu :-). Přeji, ať tuli stihnete dříve.

Bosorko, to radši ospalého manžela, jako jsi měla ty, než tohle, co bylo :-).
Teď doufám, že to nepomotám, takže příkrmy Jéňovi chutnají, nemusel tedy manžel namontovat stěrače na brýle :-) (to pomotání se týká těch stěračů na brýlích, psala jsi to nedávno ty?)

Ryšavko, chudáku, stále při kojení trpíš. Au au. Je fajn, že máš podporu od doktorky a můžeš ji případně i zavolat. Sákriš, snad si bradavky už brzo zvyknou a kojení nebude bolet.
Takovou návštěvu - s obědem - bych přivítala i já a to se o žádného prcka nestarám :-D.

Kati, kvůli šetření jo. Místo aby byl tvůj manžel rád, že chceš naspořit nějaké paníze. Oni jsou vážně někdy na zabití :-). Samozřejmě, že my v jejich očích také…

Twiggi, posílám ti veliké pofoukání na dušičku. Opravdu těch špatných zpráv jsi si minulý týden „užila".
To doufám, že i přes nepříznivé sdělení, že se jedná o rakovinu, po odstranení článku bude Twigginka v pořádku. Držím kopýtka.
Snad na to 3. IVFko peníze ušetříte, když je to pro vás jediná šance.

„Hurá" do pracovního procesu.
Lostris

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 13.03.06 13:15

Ahoj zebřičky,

ráno jsem psala příspěvek a nešel odeslat takže píšu až teď.

Maru - moc a moc na Tebe myslím, vůbec deníček není zmatený je krásný jako vždy.Vím že je to moc těžké po tolika pokusech jít do dalšího a co dál když to náhodou nevyjde.Chtěla bych Ti napsat že tentokrát to určitě vyjde, ale to nejde budu Ti s manželem přát moc a moc štěstí, chtěla bych Tě nějak potěšit ale sama nevím jak.

Panda - máš recht když v práci nejsi spokojená tak honem pryč, myslím na Tebe a nestresuj se! Já jsem se nervovala když jsem šla říct že odcházím do práce do které bych se už nikdy vrátit nechtěla, dnes jsem strašně ráda že tam nejsem. Už máš nějakou novou práci?

Lostris - tak jsem stejná jako Tvůj manžel já se taky nafouknu, ale sama bych nechtěla být nafouklá a nevím pak jak to sehrát jako že se vyfukuju.Většina hádek bývá ohledně peněz, já jsem přítele když začal podnikat živila a on se za to nestyděl že nepřispívá na domácnost, tři roky všechny vydělané peníze zůstávaly ve firmě a potom už se firma rozjela tak že mi začal přispívat na domácnost a tak a teď je tím živitelem on.Někdy to tak prostě je že je hůř nebo líp.

Mia - já jsem testovala dva dny po vynechané MS a test byl negativní asi po hodině se na něm objevila nepatrně viditelná druhá čárka, ale to už prý neplatí.Po pěti dnech už byla na testu vidět zřetelná druhá čárka, takže to ještě nic neznamená třeba těhu budeš.Málokdy se mimi podaří napoprvé i když mně se to při posledním těhu stalo, ale před tím to vždycky trvalo delší dobu.

Marka - to je zázrak nejdeš do práce! Tak už jen do pátku a možná ani to ne.

Karla - tak jsem se dnes ptala v poradně na cvičení a nesmím. Včera mi začlo tvrdnout bříško a v podbřišku mně pobolívalo tak jsem dostala hořčík a musím ležet a nic nedělat.Tak si to cvičení pořádně užívej.

Zdenča - že by těhu? Potichoučku šeptám a držím kopýtka.

Od čtvrtka jsem se za Vámi nedostala protože přijel Tomášek ze Slovenska a se synovcem do neděle okupovali počítač.Testy AFP mám prý na jedničku tak doufám že už to nějak dopadne jdu ležet. Pa, pá.

NellaB 19+1tt (překvapení)

 
Amalie1
Nováček 4 příspěvky 13.03.06 13:55

Milá Maru,

zrovna mám zase doma na pár dní počítač a přečetla jsem si tvůj deníček. Strašně krásně si to napsala, až tu u toho brečím, jak je mi to líto. Co můžeš udělat jinak? Asi nic, vždyť už děláte naprosté maximum! Ale neboj ono to vyjde prostě musí! Pořád Tě vidím ve snu, který se mi zdál myslím po vašem druhém pokusu, se dvěma culíkatejma holčičkama a ty budeš mít já tomu věřím! Přeji Ti z celého srdce moc síly, klidu a odvahy do toho boje! Věř mi, že to stojí za to, vy to dokážete!
Obě ti s Amálkou držíme palečky a posíláme velkou pusu.

Pa Martina a Amálka

PS: Amálka mi tu dost často hlásí, že chce sestřičku Barunku. Tak nastartuj tu vlnu Maru a já se taky svezu jo?:o))))

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 13.03.06 14:22

Lostris - díky za podporu, fakt ji dost potřebuju, nějak je toho na mě moc!

Maru - přesně vím jak se cítíš, mám to podobně, na jednu stranu bych to chtěla hrozně zkusit a na druhou se toho strašně bojím! U nás jsou ještě problémy finanční, takže se děsím toho, že když se to nepovede, tak ty peníze vlastně vyhodím, je to děs!

No já mám dneska ještě jednu hodinu a jdu domů, nějak mě to na první den po prázdninách docela stačí, už se mi vůbec nechce!

Zdenčo - držím kopýtka, zjistila jsem, že jsi byla na ketu!!!!

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 13.03.06 15:16

Maru - moc krásně jsi to napsala. Já sice nejdu na 3. IVF, ale první a tak nevím moc dobře co mě čeká, i když čtu všechny možné rady a tak. Moc Ti přeju, aby to 3 IVFko bylo poslední a splnil se Ti ten nejkrásnější sen. To samé přeju Lostris a Kati, které jsou před velkým rozhodnutím také. Určitě vím, že do toho půjdou s Tebou, takže zebřičky JDEME DO TOHO.

Ryšavko - doufám, že brzy pominou bolesti při kojení a bude vše OK. Nic jiného než zatnout zuby a vydržet nezbývá. Držím palce.

Víkend jsem celý proležela, abych před IVF byla v pohodě a přidal se ke mně i manža, páč na něj lezla choroba také. Už se cítím lépe a doufám, že na mě už nic nevleze (myslím tím nemoc).

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 13.03.06 15:18

Maru - moc krásně jsi to napsala. Já sice nejdu na 3. IVF, ale první a tak nevím moc dobře co mě čeká, i když čtu všechny možné rady a tak. Moc Ti přeju, aby to 3 IVFko bylo poslední a splnil se Ti ten nejkrásnější sen. To samé přeju Lostris a Kati, které jsou před velkým rozhodnutím také. Určitě vím, že do toho půjdou s Tebou, takže zebřičky JDEME DO TOHO.

Ryšavko - doufám, že brzy pominou bolesti při kojení a bude vše OK. Nic jiného než zatnout zuby a vydržet nezbývá. Držím palce.

Víkend jsem celý proležela, abych před IVF byla v pohodě a přidal se ke mně i manža, páč na něj lezla choroba také. Už se cítím lépe a doufám, že na mě už nic nevleze (myslím tím nemoc).

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 13.03.06 16:07

ahojky,
tak byt je uklizený, no a teď s Tomáškem odpočíváme. Za chvilku vyrážíme plavat, takže se tu objevíme až večer.

Lostris - jojo, máš pravdu, manža si vybral Tomáška. Nic jiného nechce. Ještě se mu líbil Filip, ale mě to připomíná medvídka z dětství, kterého mi brácha pořád mlátil. Takže to bude Tomášek:-DDD Jo ale kdyby přece jenom z toho byla holčička, tak ta bude Karolínka.

Nello - to je škoda, že nemůžeš cvičit, ale co člověk pro mimíska neudělá, že? Tak raději lež a odpočívej. Nám doporučovala PA k hořčíku pojídat ještě i vápník. že na to dr. zapomínají. Drž se a měj se hezky.

Twiggy - teda to byl týden, taky posílám pofoukání na dušičku. A nejen tobě ale i tvoji Twiggince. Takže jdete to třetího IVF? Určitě se to nějak s penězmi udělá, ne?

Ryšavko - takže prsa pořád bolí? To je mi líto, přeji pevné nervy.

Simo - tak doufám, že jsi to všechno vyležela. Budeme držet kopýtka.

Mám kamarádku v Americe, která měla včera termín porodu. Ale ještě se miminku na svět nechce. Takže čekám každý den zprávy, tak snad už každou chvilku.
Přišel manža domů, tak chce zase PC. Ach jo. Tak se mějte holky hezky a večer ahoj.

Karla, Tomášek a manža

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 13.03.06 16:29

Ahoj holky,
hrozne se stydim, jak vas zanedbavam, sotva vas stiham cist. Kdyz uz si konecne rikam, ze se snad najde chvilka, abych vam napsala, tak do toho neco vleze.
Prvne dekuju Marce, ze sem dala vedet o narozeni Lucinky. Manzel se nejak nemohl tohoto denicku dohledat, tak to nakonec napsal jen do unornatek. Porod vam kdyztak nekdy popisu jako denicek, ale az bude cas. Nebylo to tak strasne, jak jsem cekala. Jedina neprijemnost byla, ze se mi hned po porodu udelal opar, takze jsem se ke svemu zlaticku mohla priblizit jen v rousce, o nejakem pusinkovani jsem si mohla nechat jen zdat. Ted uz mela Lucinka mesic, sice nas trapi prdiky a obcas breci, ale je to nase zlaticko.
Ted jsem vubec stastna, ze ji mame, protoze si za to osud snad vybira dan. V listopadu jsem vam sem asi psala, ze mi umrel tatka a minuly tyden mi zcela necekane umrela mamka. Takze jsem byla i s Lucinkou „u nasich“ (ted uz jen prazdny barak) a zarizovali jsme pohreb, vybijeli kraliky, slepice, prase. Do toho jeste posel pes. Mamka mela mit za 14 dni 60tiny, takze ted jeste rusim oslavu. Aspon ze u nas byla vikend pred tim a stihla Lucinku videt, tatka se ji ani nedozil. Tahle zima teda pro me byla opravdu prelomova - mam Lucinku, ale ztratila jsem oba rodice. Asi kolobeh zivota. Ale nebudu vam sem vnaset chmury, jen jsem se z toho potrebovala vypsat. Doufam, ze brzy bude lip.

Maru, drzim moc palecky, i s Lucinkou, at to vyjde.
Holky, mejte se fajn a neztracejte nadeji a silu.
Bohunka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 13.03.06 16:44

Bohunko - ježiši, tolik trápeníčka pro jednoho človíčka je opravdu moc. Ještě, že máš tu Lucinku. Přeji ti, aby čas brzo vše zahojil. Moc moc foukám na bolavou dušičku. Opatruj se a také posílám pohlazení pro Lucinku. Drž se zebřičko naše.

Karla

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.03.06 16:58

Bohunko, zebřulko naše, to je hrozné období. Posílám hrozně velikánské pofoukání na tvou bolavou dušičku. Drž se holčinko naše. To jsou rány osudu, že oba rodiče odešli po sobě :-(.
Měj se moc hezky a věřím, že díky Lucince a manželovi se držíš nad vodou.
Budeme moc rády, když budeš mít chvilinku času a někdy písneš, jak žijete. Na deníček s tématem porodu se budu těšit.

Lostris

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 13.03.06 17:04

Bohunko - je mi to moc líto, že jsi tak krátce po sobě přisla o oba rodiče a Lucinka o babičku. Určitě jí bude moc scházet. Drž se a ať vám Lucinka dělá jen a jen radost.

Ryšavka

 
mia  13.03.06 17:05

Zdravím,

Janko
kéž by jsi s tou zimou měla pravdu

Bosorko
teda to sis u vašich musela užít „péče“ když se bojíš na váhu:-)) A taťku máte šikovnbého tak co by nepečoval. A elikáánská gratulace Honzíkovi k zelenince, když vzpomenu na toho svého bambulu, ten asi dva měsíce dofal, že si to rozmyslím a bude jen a jen prso

Zdenco
moc n tebe myslím

Lostris
neboj chlapy jako by měli někdy své dny, také dusno nerada, tak držím palce aˇu vás už není

Samsulko
ještě že jsi rozumná a nejela, to by bylo o nervy

Karlo
co by z Tomáška bylo, eselý chlapík

Mišenko
tak to ti přítel vlastně projedl květinu:-)) teda ty těhule plesají
A u zubaře jsem v těhu byla asi měsíc před porodem, a bez anestezie, ale jak radila Marka nahlaš těhu a uvidíš.

Adko
tak se mějte s Viktorkou dobře než se nám zase vrátíš.

Marko
ty už jsi na rozskočení, tu noc nezávidím, ale je to známka, že vše se vyvíjí zdárně. A do práce už nechooď.

Simo
to jsi měla pěkný víkend a choroby huš huš

Rysako
to je dobře že se ti u dr. ulevilo, tak přeji ať Markétka otevírá pusinku jako u zubaře.

Kati
tak co bylo dobrého?

Twwigy
teda protilátky, melanomi a zloději jedni zatrolení, tak ať se k nim už nic nepřidává.

NelloB
děkuji moc za povzbuzení

Bohunko
upřímnou soustrast a ať Vám Lucinka dělá jen radost.

tak a ještě špitám, že dnes odpol //, k dr. jsem objednaná na příští čt, tak doufám že to posvětí a já potom všechny snažilky strášliě poprskám do jarního času
pa Mia

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.03.06 17:12

Mio, tak já špitám gratulaci ke || :-). Držím kopýtka, aby bylo vše okay.

Lostris

 
mia  13.03.06 17:21

Lostris
díky, aˇje u vás průzračno s čerstvým vánkem:-))) Šťastnou cestu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »