Zebřičkový deníček Maru 130.díl

Ostatní

Ahojky zebrunky, To máme ale krásné počasí. Taky máte tak dobrou náladičku, já jo :) Celé odpoledne jsem strávila prací na zahrádce a na sluníčku,  takže jsem čerpala tu úžasnou sluníčkovou energii do zásoby na zimu. No a teď jsem se zkulturnila :D a chystám se do divadla.

Přemýšlela jsem o čem mám dneska psát a napadlo mě, že se tu objevují nové zebřičky a že by nebylo špatný oprášit tak trošku něco o snažní a metodách, které nám mají dopomoci k vytouženému cíly a miminku. Pro většinu z vás to nebude nic nového, ale opakování nikdy nezaškodí :-O. A tak jsem našla pár knížek, které jsem si nakoupila za dobu našeho snažení a hledala a hledala...... a píšu a píšu..... A protože je pro mě v současné době aktuální téma IUI - umělá inseminace, tak začnu hezky od začátku ......

Umělá inseminace IUI - je metoda, při které je za účelem oplodnění zavedeno sperma do pochvy, děložního čípku, dělohy nebo vejcovodů. Tato metoda je nejúčinnější v případech, kde sperma obsahuje dostatečně vysoký počet spermií a kde žena trpí anatomickými poruchami čípku nebo funkčními poruchami cervikálního hlenu. Používá se ovšem často i ke zvýšení úspěšnosti oplodnění při použití léků k ovlivnění ovulace nebo v případech nevysvětlitelné neplodnosti.
Metoda má svou dlouhou historii a první pokusy byly zaznamenány už v roce 1780. Vzhledem k tomu, že umělá inseminace je ve srovnání s jinými možnostmi léčby jednoduchá a levná, je rovněž jednou z prvních forem léčby mnoha párů, pro které je vhodná.
Nicméně, úspěšnost inseminace závisí na průchodnosti vejcovodů, kterou je vhodné lékařem nejdříve ověřit. Pokud se sperma nemůže dostat k vajíčku přes neprůchodné vejcovody, jsou šance na oplodnění tímto způsobem zcela mizivé.

Poté, co lékař rozhodne, že žena je vhodným kandidátem k provedení umělé inseminace, je monitorována první polovinu jejího menstruačního cyklu. Sledování se děje pomocí ultrazvuku, vyšetření krve. V době ovulace je získáno a připraveno sperma partnera a toto sperma je zavedeno pomocí tenké cévky do reprodukčních orgánů ženy. Inseminace se provádí 24-36 hodin po podání injekce na vyvolání ovulace a zvýšení produkce progesteronu.

Před zavedením spermatu do ženských pohlavních orgánů musí být sperma připraveno, tzv. „promyto". Promytí se provádí tak,ž e po zkapalnění spermatu, které trvá asi 30minut, je sperma umístěno do speciální chemické látky, která izoluje nejaktivnější spermie. Poté je sperma vloženo do malé centrifugy, aby mohly být odebrány nejlépe se pohybující spermie. Tento proces zvyšuje šance na oplodnění, neboť umožní použití jen těch nekvalitnějších spermií. Pomocí tohoto procesu jsou ze spermatu rovněž odstraněny různé chemické látky.

Při kombinaci metody vyvolání ovulace a umělé inseminace dojde k oplodnění obvykle v průběhu 3-4 cyklů. Úspěšnost inseminace závisí na příčině neplodnosti páru, ale bývá zpravidla kolem 10-15% na jeden pokus.

K umělé inseminaci může být rovněž použito darované sperma. V ČR tuto metodu mohou využít pouze manželské páry.
Dárcovství spermií zahrnuje získání, uskladnění a použití spermií darovaných anonymním dárcem buď metodou umělé inseminace IUI nebo techniky IVF. S darovanými spermiemi bývá úspěšnost oplození vyšší,n eboť darované sperma je podrobně vyšetřeno na pohyblivost, počet a tvar spermií. Dárce je rovněž pečlivě vyšetřen na genetické odchylky, pohlavně přenosné nemoci, HIV, hepatitidy a cystickou fibrózu.
V ČR manželský pár, který podstoupí metodu s použitím darovaného spermatu, uvede základní vlastnosti muže - budoucího otce (barva vlasů, očí, výška, hmotnost, krevní skupina), centrum asistované reprodukce pak dle těchto znaků vybere sperma vhodného dárce, ale bližší informace o dárci manželskému páru nepodává.

Metoda IUI je hrazena z pojištění, příplatek za dárcovství spermií činí 500-1500 Kč.

Tak tolik teorie, musím se přiznat, že jsem si i já oprášila některé informace a docela mě pozitivně naladilo, že bývá nejúspěšnější 3.IUI. Takže to mám tentokrát fakt velikou šanci...... doufám, že mě příroda nezklame ............

Tak já se s vámi rozloučím a frčím za kulturou do divadla :-) mějte se tu moc hezky, opatrujte se papá Maru

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 22.10.06 19:10

1!!!!!!!!!!!!

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 22.10.06 19:19

No to je snad poprvé.........
Ahoj zebřule poslušně hlásím, že se mi Jeníček o víkendu slušně rozchodil - dokonce dokáže sám zvednout ze země hračku a postavit se, je to ovšem pohled pro bohy - ta vyšpulená prdýlka a balancování..­....... Začíná další etapa,za chvilku ho budu nahánět po bytě :-)). Na neurologii jsme dopadli dobře, prý to nic není a nevypadá to ani na šlachu (připomínám, že jsme tam šli pro neustále ohnutý malíček LHK) ale pro jistotu nám doporučila ještě ortopeda.

Maru - venku bylo dneska opravdu hezky, já si užívám tyhle poslední hezké procházky, kdy nepřimrzám k držadlu kočáru :-)))

Adko - tak co dělá princezna? Jo (neodpustím si malé rýpnutíčko) stále jsem to nedostala :-))))) Jéňa měl zase rýmu s laringitídou, na čtvrtek jsem naspala asi dvě hodiny v pěti- a desetiminutovkách, pořád jsem ho měla na sobě (dobrá posilovačka)..... snad budu mít aspoň měsíc zase klid.

Zdravím všehny zebřule, snad se sem dostanu častěji a zase se zorientuji a vítám nové dušičky.
Bosorka a capkající Jeníček v této chvíli chrupající.

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 22.10.06 19:43

Druhá!!!
Jdu číst.

adka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 22.10.06 19:56

Ahojky,
Maru, jsi šikulka, zase si to v hlavách pěkně utřídíme a pak přírodu přemůžeme ;-)
Na co jdeš do divadla? Víkend sis užila perfektně a sluníčko nachytat se hodí, ale doufám, že zima nebude tak dlouhá jako loni.

Bosorko, jsi holt dítě štěstněny .-) já to čekám každým dnem. Od porodu po dvanácté, mě hrábne :-(
To balancování je nádhera, Viki taky dneska předváděla akrobatický číslo - ze stoje se ohýbala na zem pro hračku a přitom si na chvíli odpočinula - položila si hlavičku na zem a zadeček trčel do vzduchu, pak se zas postavila a pokračovala „v práci“ :-)
Fajn, že je Honzíkův paleček v pořádku, doufám, že to i ortoped potvrdí.
Ta laryngitida vás teda zlobí :-( Tak ať je pokoj a vyspíte se.

A co u nás? Navzdory hrozbě děsivého víkendu s tchýní v patách, proběhlo všechno hladce. Tchýně pobyla a zase odjela, dalo se s ní povídat. Fakt to šlo a skoro mě mrzí, že nemůžu přidat žádnou vtipnou historku ;-)
Vikince vyrostli osmý zoubek, ale bohužel se tlačí ještě stoličky a to bude asi na dlouho :-( Chození pořád pokračuje, nejlíp jí to jde za jednu ruku, to lítá jako čert, ale jak má jít sama tak pěkně váhá a moc se jí nechce.

Mějte se krásně a vykročte do nového týdne tou správnou nohou :-)

Adka a Viktorka

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.10.06 20:09

Ahojky zebřulinky,
tak jsem alespoň na bedně.
Maru, moc pěkně jsi to napsala, tedy neuvažuješ už také o napsání nějaké literatury. Myslím, že by to byl určitě bestseller, věř mi. Zkus to. Užij si pěkně divadla.
Omlouvám se, ale jako vždy nestíhám, obdivuji Maru a ostatní časté dopisovatelky. Já ne a ne vás dočíst.
Teď  trochu něco o tom co se děje se mnou. Tak, já jsem dnes 1DC, začátek nové přípravy na KET. Mám brát estrofem čtyři tablety a k tomu náplast estrodermu. Ještě jsem si na:,–(ila se souhlasem doktora agnucaston. Tak doufám, že mě nebude zlobit sliznice a cca 6. listopadu budu moci jít na 2KET. Nějak se ale bojím. Není to tak lehké jako při prvním KETu. To jsem tomu hodně věřila, teď  najít tu pozitivní energii a víru je prostě těžší, než jsem si kdy dovedla představit. Nejraději bych teď upadla do zimního spánku a probudila se až se bude vědět výsledek. K dobré náladě mi nepřidal ani léčitel, tedy to jsem si pěkně naběhla. Léčitel prohlásil, že mě nemůže pomoci a podle toho co zjistil, že mi nikdo a nic nepomůže, prý teď není na mimi pro mě dobrá doba a kdy bude, to mi prý nemůže říci, ale hned tak to nebude, prý asi tak za dva roky. Hrůza co? Doufám, že nebude mít pravdu.
Opatrujte se, krásný večer všem.
Ahojky JJ  

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 22.10.06 20:11

A ještě k minulému deníčku…

Kati, teda to byla fakt smůla a zvládla jsi to dobže. Jen mě při představě jak čistíš odpad zvonem trochu trochu zatrnulo, jestli ses moc nenamáhala. Buď už opatrná!!!!

Mio, porod máš hezky naplánovaný, tak přeju ať jde všechno podle představ. Ale pro každý případ je lepší mít různé varianty a nehrotit to podle plánu, když to nejde. Taky nemocnice moc nemusím, ale když je nejhůř, dá se to přežít. Jen s Maxíkem nevím, možná by to vyřešil nadstandard? Ale starat se o mimi, sebe a Maxe by bylo asi hodně náročný..  Užij si bříško, i když to spaní je problémový, brzy ti bude chybět :-)
Těším se na další zebřičátko.

Adka zničená a Viktorka už spící :-)

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.10.06 20:27

Ahojte holky,
tak vidím, že nám ty Zebřičátka začínají pěkně cupkat :-), tak mamky hodně sil, teď vám to začne, budete za nima běhat, pokud ještě máte nějaké kilo navíc, tak se to bude dobře zhazovat :-O. Musí to být krásné chvilky, že? Už se na to všechno moc těším!

JJ - vykašli se na nějakého léčitele. Já jsem taky kdysi volala jedné bylinkářce a ta mě hned řekla, že mi nemůže pomoc, taky jsem to hodila za hlavu a vidíš!!! Vždyť ti budou všechny zebry držet kopyta a je mnohem větší síla!!!

Odpoledne už se to dalo, teda málem jsem rozbila jedny drahé hrníčky, ale stihla jsem je zachytit :-D. Manža mě pochválil, že jsem tak strašně „šikovná“, ale strašně ho mrzelo, že mi s tím nemohl pomoct. Adko , neboj, zase jsem tak strašlivě s tím zvonem neřádila, Prcek je určitě v pořádku!

Pěkný večer Kati 10+3tt

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.10.06 20:27

Nástěnka 2.část -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky:
Monicka…-10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......-10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka..-8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..-19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.-18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......-28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..-7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…-12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....-17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina-30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII-10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..-28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…-31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…-10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........-5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…-10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......-21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....-27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…-18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....-24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…-14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.-26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....-26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-  27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.....-     12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
*Pajinkaa.-
1.8. 40+5 tt !!! ?????????????
*Míšenka.-
6.9.2006 v 14:10 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3430 g
*Mikaa…-
27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ?????????????­????****
*Pavca.....-***1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
 ****

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.10.06 20:28

ahoj holky,
dneska bylo opravdu krásné počasí. Tak jsme si udělali s Tomšou a manžou výlet do ZOO do Lešné. Taťka se těšil jak malý kluk, že ukáže Tomšovi slony:-DDD no básnil o tom celou cestu. Vešli jsme do ZOO, zašli se podívat na rybičky, Tomšovi mohli vypadnout oči z důlku jak na ně koukal. A pak jsme si to rovnou zamířili do Afriky na slony. Byli jsme asi 5m od slonů, Tomša zavřel oči a otevřel je až o tři hoďky později doma:-DDD Taťka byl hrozně zklamaný, no jak malý kluk:-DD Ale bylo to hrozně fajn.  

Maru - pěkně sis užila prácičku na zahradě. No a moc fajn deníček. Pěkně jsem si zavzpomínala na svoje IUI.  

Adko - škoda, žádná historka. To já jsem byla s tchýní v sobotu, ale potkaly jsme se jen fakt na dvě minuty. Raději jsem šla vozit Tomšu, abych s ní nemusela být.  

Rafuško, Andrejko, Nelly - jak Vám vyhovují ty termíny na srazík. Navrhly jsme 31.10. nebo 1.11. Vendelíně je to jedno, může oba termíny. Čas bych taky nechala kolem obídka. Místo stejné jako minule.  

Zdenco - tobě posílám mimibacílky od Tomáška. Klidně bych ti mohla poslat (pro jistotu) pixlu těch slintanečků. Máme jich teda požehnaně.   Žabuško - nevím, zda jsem ti v minulém deníčku vůbec pogratulovala. Takže obr, obr, obr gratulace ke dvoum //. Držíme kopýtka a pusinkujem tetu žabuško o 106.  

Bosorko - tak Jenda už taky chodí, jéjé to tak rychle utíká. My se začínáme zkoušet přetáčet, ale ještě nám to nejde:-D Posíláme moc pozdravů.  

Kati - cos to dneska vyváděla? Zítra ti brnknu, jo?  

Tak holky krásnou dobrou noc, já se jdu pověnovat manžovi, páč jede až do pátku školit, tak budeme s Tomšou sami.  

Karla a Tomášek

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.10.06 20:28

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-
Alex012......-
Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-10.října 2006 laparoskopie, 3.IVF říjen - listopad 2006
JJ.........-
2.KET listopad

Konopka..-
Leňula.....-
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- 3.IUI listopad ,27.10. utz
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 1.IUI říjen , 24.10. utz folikulíků
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-
Samsulka-
*Sima......-
16.10. kontrola imunity, KET listopad 2006
*Twiggi.....-

*Zdenca…-
3. IVF říjen 2006,19.10. - transfer -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Amalie..- 26.10. 33+1tt (holčička?), TP 6.12.2006
Andrea 2 -  27.10. 10+3 tt (Kulihrášek), 26.10. genetické testy
EvulaI .....- 24.10. 20+4 (Sebastiánek)
Jitutu32…-*****27.10. 17+3 (Michal nebo Jana), 25.10. poradna ,TP 4.4.2007
Kati.......-*****27.10. 11+1 tt,  (Prcek), 30.10. kontrola
*Mia.......-
26.10. 36+6 tt (Flek),
Ulrika…-25.10. 27+0 tt, TP 25.1.2007 *Žabucha..-
20.10. potvrzení těhu!!!, 27.10. kontrola


 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.10.06 20:54

Kati - já jsem si ti vprdla do seznámku, tak promiň.
 Karla

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 22.10.06 20:58

Ahojky Zebřičky!  

Kati  - teda ta tvá příhoda z minulého deníčku by mohla být inspirací pro A JE TO!  

Maru - já taky to sluníčko doslova hltám! Jsem tak šťastná, že je pěkně a můžeme být venku. Jaro je zase o kousek blíž a ještě vlastně ani nebylo ošklivo, každý den navíc je skvělý. Zimy se teda děsim, s miminkem to asi moc na dlouho ven nepůjde a s Amálkou doma to bude očistec!  

JJ - tak to je teda ten léčitel pěkný blbec (pardon). Určitě si nenech zkazit náladu! Moc držím na KET palečky!  

Karli - docela jsem se musela manžílkovi smát! Ti chlapi jsou fakt jak děti. Úplně si pamatuju, jak jsme takhle vzali Amálku do zoo, to jí bylo nějak kolem roku a ten můj se hrozně čílil, že jediné co jí zajímá jsou kolem pobýhající psi ostatních návštěvníků. Sloni, žirafy atd. jí nechávali naprosto chladnou.  

Mio - tak Flek je zase kluk! No vidíš my umíme jen holky! Porod máš pěkně naplánovaný, tak ať to klapne ať už ve Vrchlabí nebo na Bulovce. Neboj přenášet určitě nebudeš, druhé děti se spíš rodí dřív. Jsem moc zvědavá jaké jméno jste vymysleli.  

MíšoVE - tak neházej flintu do žita, třeba bylo ještě moc brzo, nikde přeci není napsáno, že ovulace musí být přesně 12. den cyklu, můžeš jí mít klidně až na konci. Třeba zabere ten Clomhexal, na mě to teda žádný efekt nemělo, ale já nejsem normální:o) Každopádně uvidíš co ti řeknou na příštím ultrazvuku a možná bych zkusila ovulační testy, nejsou sice nejlevnější, ale zase máš pak jistotu, že to funguje. Držím palečky!  

No já se za chvíli půjdu uložit, včera jsem trošku ponocovala. Ségry přítel měl oslavu narozenin a tak jsem si s Nelou i zatancovala. No ulehla jsem asi ve 2 ráno a budíček byl v půl sedmé. Taky mi nějak pobolívá v krku, tak snad zabere kloktání heřmánku.  

Mějte se krásně!  

Dobrou Martina a spol.

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 22.10.06 21:15

ahojky zebřičky.
Kati - jé ty jsi mě už přestěhovala k těhulkám jo?? no nevím nevím, snad to tak bude ;-)
Víkedník byl OK, byla jsem na chalupě, užívala si synovečka - ale netahala jsem ho - váží už 12kg.. byla jsme opatrná a báječně jsme se odreagovala. špinění ustalo, fakt to bylo jen v ten pátek ráno před UTZ - zřejmě z nervů! jinak jsem unavená, a občas mi něco - pach, jídlo atd nesedne, ale zatím v rámci možností dobrý. vydržím všechno, jen ať mimi roste a daří se mu!!
Maru - hezký deníček. opakování nikomu neuškodí a napsala jsi to moc dobře :-) taky jsem dneska užívala sluníčka na zahradě - ale nepracovala jsem. tchyně mě k ničemu nepustila ;-)
holky budu doma na neschopence, tak tady s váma budu víc :-))
dobrou noc, krásné sny žabucha  

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 22.10.06 21:27

Maru - tak předně hlásím se na srazík, už se moc těším, až Vás všechny zase uvidím a někoho určitě poprvé…
Krásně napsaný deníček, stejně Tě moc obdivuju, jak jsi statečná
Zabucho - gratuluju
Zdenka - roluju kopýtka, aby Sisa měla brášku nebo sestřičku, moc přeju, aby Ti to vyšlo.  

Rafusko - chtěla jsem jsem Ti jen říct, že Tvůj deníček byl super, moc krásně se to četlo.....
Ajja - je mi líto, že máte takové problémy s manžou, já jsem nedávno taky řešila krizi, ale je fakt, že nemáme děti, tak to člověk bere úplně jinak..
Kati - stejně to tak hrozně letí, některé zebřičky hlásily // a už mají malá zebřičátka, tak snad ta těhuvlna přijde ke všem ostatním
Zebřičky,
přeju Vám krásnou dobrou noc
Dnes bylo krásně, stihla jsem oprat pár praček, hlásím, že už máme po 2 letech konečně domalovaný pokoj, zatím bude přes zimu u nás bydlet od manželovy sestřenice syn, budou předělávat barák a taky nám pomohl, aby jsme mohli bydlet ve svém.
 Panda

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 23.10.06 09:10

Ahojky všichni. K těmto stránkám mě přivedla moje Leňulka. Víte - rádi by jsme měli mimčo. Krásné a chytré po mamce. Krásné a chytré po mamce. Máme oba velké dcery, ale drobečka by jsme si moc přáli… Každý den se probouzím a vím, že mám jeden z nejkrásnějších darů života - mám Leňulku a vím, že mě miluje. Teď ještě aby se nám podařilo mít miminko. Vrátit se s ním do dětství a prožívat chvilky plné her a pomáhat mu v prvních krocích života. Jsem přesvědčen, že ho mít budeme. Vždyť jsme na začátku. Vlastně píšu proto abych Vám všem poděkoval. Po přečtení vašich příspěvků jsem otevřeně začal mluvit o svých citech při snažení se o mimčo. Všem Vám za to patří velké DÍK.

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 23.10.06 09:15

Dobre ranko Zebricky,  

tak PC jeste mam, manzovi do toho neco prislo, tak doufam, ze ten pocitac totalne neklekne.  

MARU, denicek super, taky me to navnadilo:) Drzim palce do tretiho pokusu  

JJ, teda , vyprdni se na to, ono to vyjde, hod to za hlavu!  

MIO, teda tak koukam, porod se blizi :)  

KATI, dekuju za podporu, ja byla tak vykolejena:)  

AMALKO, taky se mi to pak rozlezelo v hlavne, holt nejsem tabulkova:)) treba me zitra moje telo mile prekvapi. OVU testy jsem uz zkousela a posledni dobou to i vychazelo. Tak uz jsem se objednala, sice ma volny termin az koncem listopadu, ale to nevadi, objednal si me hned na 3 terminy a pry to mozna zvladnem jen 3× anebo bych pak jeste prisla. Ja si ty leky spletla, chteji mi dat clostilbegyt, tak uvidime.  

Misa stale dost kasle a ma rymu, no a ja to chytla, desny, snad nas to brzo pusti.  

Mejte se moc krasne
Míša a Mišák    

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 23.10.06 10:17

Ahojky zebřulky, teda vy jste toho od včera napovídaly, to je moc dobře :-)    

Bosorko gratuluji Jeníčkovi k rozchození a chceme fotečku s vyšpulenou prdýlkou :-D A přeju ať se vám laringitida vyhýbá obloukem.    

Adko v divadle jsem byla na hře „Plukovník Jakobovskij" hrál tam Tepfrer, Rychý, Balzerová....­....... bylo to moc hezký. Jsem ráda, že návštěva tchýně tentokrát proběhla v pohodě .    

JJ v podstatě už jeden bestseller píšu tady na emiminu :-D
Na léčitele se vykašli, určitě nemá pravdu. Snaž se být co nejvíc v klídečku a a těš se na KET brzo budeš těhulka. Posílám dávku energie :-) A s tím zimním spánkem bych to brala taky, jen nevím jestli bych se nechala probudit těsně před porodem nebo radši až po, když už by byl prcek v postýlce :-DDDDD    

Kati koukám,že si budu muset pročíst minulý deníček, jak tak čtu tak jsi měla nějkaý perný den.....    

Karlo moc hezky jste si to v ZOO užili. A slony ukážete Tomáškovi příště, takhle si je mohl hezky v klídečku pořádně užít taťka :-D    

Amálko doufám, že bolení v krku ustává a nepokouší se o tebe nemoc. Sluníčko je fajn a neboj i v zimě to s Amálkou doma zvládnete, přece bude mít spoustu práce s opatrováním miminka :-)    

Zabucho dodatečně gratuluju k těhulkovství a přeju a´t je všechno v nejlepším pořádku a ono bude protože už se hlásí o slovo nevolnosti a pachy takže žádné strachy mimísek tam v bříšku hezky roste a příště už ti na UTZ zamává :-)    

Pando na srazík s tebou počítáme.    

Leňule jsem ráda, že jsi mezi nás zavítala tvoje povídání mi vehnlao slzičky do očí. Moc hezky jsi to napsal a věřím, že Leňulka má v tobě velikou oporu. A za druhé jsem ráda, že náš deníček pomohl dvěma super lidičkám, to mě fakt hřeje u srdíčka. Asi před rokem a půl takhle pomohl tenhle deníček i mě a mému manželovi, když na nás padla krize z dlouhodobého snažení. Přeji vám moc moc štěstíčka a brzo vytoužené miminko.    

MichaeloVe na zítra zatínám kopýtka ať jsou lepší zprávičky. Tuším,ž e jsi v minulém deníčku psala i o výšce sliznice, tak jsem ti jen chtěla říct, že já jsem začala pít bylinkový čaj kontryhel (kdysi jsem to vyčetla na internetu od holčin) a myslím si, že to opravdu funguje a sliznice roste víc. JO a taky si myslím,ž e opravdu pomáhá dodržovat pitný režim. No nevím jestli jsem ti pomohla ale takhle to mám vysledovaný z reakcí mýho zlobivýho tělíčka :-O
Recept aby rostli folikulíci ale nemám, já naštěstí reaguju na clomhexal bez problémů.    

Tak se jdu vrhnout zase do práce mějte se tu hezky papa Maru

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 23.10.06 11:26

Ahoj Zebricky,
zdravim jeste jednou, mam chvilku casu , tak proc to nevyuzit, obed mam uvareny:)  

LENULE, musim rict, ze mas uzasneho partnera. Jeho sluvka me uplne dostala, prijde mi totiz (vim ze to tak u kazdeho neni), ze muzsky jsou v techto vecech spis „nepouzitelni“. Nebo je to spis tak, ze nedavaji sve pocity najevo. Moc vam preju, aby se na vas brzo usmalo stesticko a // se objevily.  Drzim vam palce.  

MARU, dekuju, az kdyz si to napsala, tak jsem si uvedomila, ze teda ten pitny rezim, no proste mi to nejak nejde. Ja vypiju snad maximalne 2-3 sklenicky vody, nejak neni cas:)) tak jsem hned najednou vypila 3 :)) a uvarila si ten cajik, treba to pomuze. Jsem zvedava jak budu ragovat na ten lek Clostilbegyt, o nem Dr. mluvila, ale ono je to asi na jedno brdo, vid.  

Zitra jdu v 8.45 tak pokud mi pujde pocitac, dam vam vedet, jinak si dovolim napsat Kati:)
Mejte se moc krasne
 Míša

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 23.10.06 11:38

My chlapy o tom co cítíme nedokážeme moc mluvit. Díky emiminu a hlavně článcích od Honzy jsem začal víc mluvit o tom co cítím i pochopil to co cítí Leňulka. Ahojky Alexx - snad se to podaří a budu už pod svou přezdívkou

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 23.10.06 11:40

Ahojte Zebřulky,
U nás je to dnes jak na větrné hůrce, asi nám to přinese nějaký deštík!

Amálie- to jsi mě pobavila s tím A JE TO!, je pravda, že by se to tam docela hodilo :-D

Zabucha - to víš, že už patříš mezi těhulky, já taky měla z toho strach, když jsem se tam zařadila, ale zatím se naše mimi drží, tak u tebe to bude taky dobré! Vidíš, už máš i příznaky, jistě tentokrát to je ono!!! Prostě musí!!!

Leňule - je moc fajn, že jste na to dva. Obdivu muže, kteří jsou schopni takhle otevřeně mluvit a zapojit se mezi nás! Můj manža to sice taky všechno hodně prožívá, ale spíše vnitřně. Určitě budeme rády, když budete mezi náma oba. A neděkuj, od toho jsme tu, abychom se navzájem podporovali a předávali si své zkušenosti! Hodně štěstí!

Michaela - nemáš, ale vůbec zač!!! Doufám, že už máš optimističtější náladu. Maru mi připomněla, že mám taky několik receptů na růst děložní sliznice, jsou možná sice složitější, je tam zapotřebí hodně bylinek. Ještě se po těch receptech podívám. Pokud nebudeš mít PC, tak klidně napiš!

Ještě překopíruju vzkaz pro moravské zebřičky z minulého deníčku :
Moravské zebřičky - neměly bychom se teda nechat zahanbit a taky se sejít na srazíku. S Karličkou jsme přemýšlely, že by jsme se mohly sejít ve všední den, když jsme teď všechny doma. Přece jenom o víkendu bude asi v Ikei dost narváno. Tak co říkáte? Mysleli jsme 31.10. (úterý) nebo 1.11.(středa). Asi by jsme se tam sešly na oběd, tak jak minule. Napište který den by vám to víc vyhovovalo, a nebo kdy jindy, pokud tam něco máte. Doufám, že se sejdeme všechny a třeba i některé další zebřičky z Moravy. Jak mi napíšete, tak to dám dokupy a hnedka termín a čas upřesním! Těšíme se (já, Prcek, Karlička a Tomášek)

Jdu si uvařit polívku, už mi zase kručí v břichu. Prcek je strašný nenasyta :-DDD. Už se mě u dr. ptali, kolik jsem přibrala, tak zatím kilo, ale to není těhu, ale tím, že nemám žádné nevolnosti, ale spíše mám pořád hlad, takže se zatím daří mámu špíčku!

Kati a Prcek

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 23.10.06 11:52

Ahoj holky, dneska toho mám nějak moc, takže jenom ve stručnosti! Víkedn byl tak nějak v pohodě, krásný počasí, škoda, že se to už bude kazit!!!

Kati - jenom to s tou prací nepřeháněj!!!!

Adko - buď ráda, že s tchýní to šlo, sice nějak příhoda by byla fajn :o))), ale lepší je že to proběhlo v klidu!!!

JJ - na léčitele se vykašli!!!!!!

Maru - jaký bylo divadlo?????

Karlo - tak malýmu jsou čtyři roky a ze zoo (ve Dvoře Králové) ho nejvíc zajímal vláček a autobus na safari, no a potom žirafy a hadi, no a když jsme tam byli v loni, tak to jasně vedl vláček, ostatní nic moc :o))))

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 23.10.06 12:55

Ahojky zebřičky:-)
teda jak vy to děláte??? když tu mám čas být tak deníček mlčí a když nemám ani chvilku tak vy se činíte no hrůza s Váma :-O)  

tak na začátek mám obrovskou radost z Leňule, ale hlavně z Alexxe, který pochopil vo co gou - smekám klobou, protože můj chlap to stále po tom všem co se nám stalo v sobě dusí . Proto doufám, že budete společně psát hodně a často, abych mu ukázala, že o citech se dá mluvit i psát  

No Maru deníček super myslím, že osvěžit toto téma není zbytečné kort když tu je tolik nových umělinek. A propó všem s Barunkou držíme pěstičky.
Nekdo tu psal o léčiteli - myslím, že jj - no tak na to se hnedka vyprdni - mě jeden řekla na férovku, že nikdy nebudu mít děti - no a jak to dopadlo po dlouhých letech 2 i když to jedno umřelo - hlavní je, že moje tělo umělo donést 2 veliké děti. Zrovna v sobotu j¨sme jeli okolo a říkám Zdendovi pojď půjdeme mu taky na férovku ukázat to dítě co není - ať mu to Barunka poví :-O)
Holky jinak teda už nevím - jo kalamity Jane od Kati mě teda dost pobavila - asi tě přejmenujem nástěnkářko:-O)))
Karlo - no to věřím, že manža musel být smutný, ale však on si ještě užije až bude s Tomáškem hrát fotbálek a dělat další vylomeniny :-O)
Hoky mě už nic nenapadá - dříve to bylo lepší to jsem si listovala a psala zárověň - teď to nejde a moje hlava co jsem na mateřská - je nastavená na paci paci a houpy houpy - tak pardón  

Určitě se budu snažit večer nakouknout a snažit se všem odepsat.  

Mějte se hezky u nás je hnusně a sychravo Monika a spící Barunka  

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 23.10.06 13:16

Ahoj Zebrušky!     Tentokrát jsem si opravdu užila víkendu. Oslavovali jsme totiž moje narozeniny. Největší radost jsem měla z kytek v květináči. Palmy a bramboříku. Manžel překvapil Tokajským vínem. Dostala jsem i dort, který jsem si moc přála, takže jsem byla moc nadšená a spokojená.    Za to dnešek byl „skvělý“. Jela jsem na konkurz a jeden autobus vůbec nejl, tak jsem musela pozdějším. Zdrhala jsem do kopce a naštěstí jsem to našla i stihla včas. Za to konkurz samotný ho byl horor. Bude se stydět ještě týden, že jsem tam šla. Mám za sebe pocit, že fakt můžu jenom uklízet. Dneska si to ještě odnese zbytek dortu a zítra už to snad bude dobré.
Kati, Karlo, kdy sraz zatím nevím. Zítra se dozvím, kdy a jak bude ta angličtina, takže vám dám vědět až zítra večer. Ale moc ráda bych vás viděla.
Leňule, takového přítele jako bych bych brala hned. Jdeme žádat o adopci a manžel se mnou ani nechce mluvit, jak si dítě představuje. Moc ti k příteli gratuluju a přeju, ať nemusíte na miminko dlouho čekat.
Hezký den všem. Jdu si pro dort.
Rafuska

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 23.10.06 13:17

Ahojky holky,
musím jen  v rychlosti, neboť  musím  už asi po 59X natahovat kolotoč,  Anince se moc  líbí.  Jinak má chudák nějakej  zánět  v pupíku, nejprve  to vypadalo jen  jako granulom,  to  se prý někdy stává,aleteď jí tam  našli   nějaký  bacily, tak dostala anibiotickou mast a doufám, že to přejde, aby nemusela brát  antibiotika normálně. Musím se pochlubit, dneska  v 11 porodila  moje ségra  kluka Františka.  Asi  si taky užila, neboť  v sobotu  jí praskla voda  a  porodila až dnes. ale  hlavně  že jsou  oba  v pořádku  a  mají to za sebou  

Míšenka+Áňa  

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 23.10.06 14:35

Ahojky Zebřičky,  

tak jsem ulehla nějaká chřipajzna, ale teplotu nemám tak se léčím heřmánkem. Taťka zůstal dneska doma a zítra už snad budu fungovat.  

Alexi - jak psaly holky, máš můj obdiv! Leňulka má velké štěstí, že tě má vedle sebe, taková podpora to je paráda. I když musím říct, že můj přítel se taky dokáže bavit o těchto věcech bez problémů, jen možná není tak chápavý nebo jak bych to řekla. Je trošku flegmatik, takže se nestresuje a ono to nějak dopadne. Každopádně věřím, že vám to vyjde!  

Míšo VE - Clomhexal a Clostilbegyt je totéž, asi od jiného výrobce.Jinak zabrousila jsem do galerie Brusinčátek a Myšák je naprosto k sežrání, ty kukadla, no fakt nádherný klučík! To pití je určitě důležité a jde o zvyk, ze začátku se budeš muset nutit a pak zas budeš na vodě doslova závislá. Já bez vody nevycházím z domova, denně vypiju určitě 3 litry.  

Pando - jsem ráda, že dorazíš na srazík, to už je dlouho co jsme se viděly na tom posledním. Jsem zvědavá na novinky.  

Moničko - máš recht, léčiteli bych Barču pěkně dovedla ať se podívá. Já mám zase chuť donést Nelu ukázat paní doktorce z CAR v Podolí, ta taky nedávala šance, ta by čuměla!!! Nechápu jak může být někdo tak krutý a tohle říct. Naděje přeci umírá poslední…  

No dneska byl nějaký plodný den, dvě kamarádky co měly termín až v půlce lis­topadu porodily. Dva kluci jako buci teda obzvlášť ten jeden má 3,8 kg, to je snad lepší, že ho nedonosila:o)  

Tak se mějte jdu se uložit.  

Pa Martina a t.č. o 106 ko­pající Nela      

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 23.10.06 17:14

Ahojky zebřičky
Amálko - taky se moc těším na srazík, až Vás uvidím a taky bříška, je to už dost dlouho, co jsme se neviděly.
Amálko - budu mít pak na Tebe prosbu, přinesla by jsi mi s sebou číslo na toho léčitele, který už je odzkoušený, protože většinou, jak člověk čte, tak jsou to vesměs negativní zkušenosti.
Maru - jsem moc na Tebe zvědavá, tak snad Ti do toho nic nevleze.
Míšenko - ať je Aninka v pořádku a další skvělá zpráva - další šťasní lidi pod sluncem…
Kati- díky moc za tvou práci, hlavně se opatrujte a s tou prací to nepřehánějte
Zabucha - uvidíš, že to bude dobré, hlavně když jsi pod dozorem, ale stejně je to fajn, že se Vám to povedlo přirozenou cestou.
Taky bych ráda, jenže poslední dobou manža do noci účtuje, a na nějaké tulení už nemá moc náladu, i když mimčo by moc rád, ale trochu se bojím, že je problém ve mně, jestli už nemám psychický blok, už se prostě bojím, navíc dnes začínám mít problémy s manžovou rodinou, švagr vychcaný, nedělá a tchán ho ještě podporuje, dnes mi taktně připomněl, že má švagr zítra 50, jenže mně taky nikdo nepřeje, letos ani mi taťka k svátku nepopřál, takže udělám radikální řez, taťka navíc přes nás chodí do sklepa, ale nemá tam brambory, jen vodárnu a kotel, jen jsem si všimla, že tam dycky chodí, když jsme v práci. Takže budu chtít klíč, jak se tady mám cítit jako doma? Nejhorší, že to vždycky poznám, že vleze i jinam, než do toho sklepa.
Včera jsem se bavila s bratrancem a říkal, že na vánoce si dávají maličkosti, že si dávají dárky jen s manželkou, ono je to tak možná lepší, protože já vždy nevím, co pořídit tchánovi a švagrovi, koupila jsem mu kdysi tričko a ještě jsem ho na něm neviděla, přitom si myslím, že nemám tak špatný vkus, protože 2. švagr má z mých dárků radost a nosí je…
Letos asi budeme na vánoce poprvé tady, no uvidíme, jak to přežiju, už teď je mi trošku líto, protože u mamky jsou to pravé vánoce, no nebudu předbíhat, uvidíme, co řekne manžel. Ale chtít to po něm nemůžu…
Takže tolik, jsu z toho ještě ze všeho rozhozená, musím si říkat, že jsou horší věci, jenže mě připadá, že se sem vůbec nehodí a stýská se mi po lidech, které mám tak daleko, nevím, jestli to nemám řešit, manža mě miluje, ale na druhou stránku - ty špatné mezilidské vztahy mě ubíjejí..l..
Mějte se krásně
 Panda

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 23.10.06 17:17

Ještě vzkaz pro Alexe - klobouk dolů, že jsi to schopný řešit a diskutovat o tak vážných věcech, tiše Vám to zavidím a přeju brzo miminko…  

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 23.10.06 20:22

Ahoj zebřulinky,
já věděla, že u vás najdu podporu, jste zlatíčka.
Maru, ta dávka energie byla přímo cititelná.
Karlo, já jsem byla v ZOO Lešná minulý rok o dovolené. Je to jedna z nejkrásnějších ZOO u nás, moc se mi tam líbilo. Manža bude mít určitě příležitost malému všechno pořádně ukázat.
Bosorko, doufám, že máš při ruce vždy foťák, s tím snímkem, jak jsi popisovala Jendovo postoj (poleh) by jsi určitě vyhrála nějakou cenu.
Kati, potěšila jsi mne, že nejsem ztracený případ. Opatruj se, žádné čištění odpadů, či cirkusová čísla se skleničkami.
Amalie, děkuji moc za držení palečků. Koukám, že čekáš mikuláščátko, přeji Ti, ať máš co nejkrásněšího andílka.
Zabucha, gratuluji, to je super zpráva. Neboj, určitě si zasloužíš dvoučárkové místečko. Vše dobře dopadne.
Michaela VE, na zítra držím palce, ať je tam krásný folik.
Twiggi, máš pravdu, ten léčitel si nezaslouží, abych na to vůbec myslela. Díky za povzbuzení.
Krásný večer přeji. Jsem dnes nějaká utahaná a žaludek začíná zlobit, asi se mu příčí papání pilulí. Doufám, že to zaspím.
Ahojky JJ  

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 23.10.06 21:04

Ahoj holky,omlouvám se,že vám sem lezu ale pročítám si vás často. Maru svým deníčkem připomněla také naše období.Dovolím si jej popsat.  

Jak už to bývá, dohodli jsme se s přítelem, že se vrhnem na miminko. Já 23 let,můj přítel 27 let. Po 7 letech užívání HA jsem vy:,–(ila, samozřejmě MS nikde. Takže začal kolotoč, který většina z vás určo zná - chození na vyvolávačky, měření BT- mudr. usoudila, že u mě nedochází k ovulaci, zaclostylbegyt, píchání pregnylu, povinné sexování.Takto jsem to prožívali po dobu 8 měsíců.Pak jsem řekla dost a našla si na netu CAR - Gest. Objednali jsme se vím, že to bylo v září roku 2004. Byla jsem z prostředí CAR úplně unešená!!! Nejen jak to tam vypadá ale i jaké ochotné, vstřícné, milé sestřičky tam jsou. nebylo to jak u mojí MUDr. 2 staré sestry, které vycházejí na chodbu a vyvolávají jména pacientů a s otevřenýma dveřma řeší, kdy která pacientka měla naposledy menzes atd.  

V Gestu jsme byli přiděleni moc sympatickému panu doktoru a pak následovali asi ještě 2 návštěvy, kdy mému příteli, zjišťovali spermiogram a mě hodnoty v krvi, UTZ, a průchodnost vejcovodů. Přítel byl v naprostém pořádku, u mě zjištěna anovulace a PCO. Začala jsem brát clomhexal a opět píchat pregnyl. Na léčbu jsem dobře reagovala a tak jsme se domvluvili na IUI.Jenže v říjnu jsme už měli zaplacenou dovču, tak se nám inseminace posunula na listopad.  

V půlce listopadu mi doktor zjistil dominantní folikul a naordinoval píchnout pregnyl s tím, že provedeme naše 1IUI. NOc před  inseminací jsem pořád přemýšlela, jestli to bude bolet, jak to vše bude probíhat-jak to bude dlouho trvat.Ještě bych chtěla poděkovat nyní už manželovi, jak vše podstupoval s klidem a držel mojí psychiku nad vodou.Hlavně za to jak v den „D“ ráno za mnou přišel a řekl mi: Já Honza Inseminátor jsem připraven na tu naši první inseminaci.!!!! Holky, vybouchla jsem smíchy a smála jsem se ještě po cestě do Prahy.  

Můj inseminátor šel do kabinky, aby nasbíral ty naše potvůrky a pak jsme čekali „prý je musejí vyprat“ :) Pak nastala moje chvíle-sestřička mi ještě ukázala zkumavku z manželovým jménem, prý abyste neřekla, že vám tam posíláme jiný!!!!a pak to byla opravdu chvilička a doktor řekl hotovo. Byla jsem vykulená, že to proběhlo tak rychle,bez bolesti. ještě chvíli jsem ležela a pak jsem dostala instrukce a nastalo období čekání...........  

Za několik dní mě začali bolet hrozně prsa a taky jsem si všimla, že je mám nějaký napuchlý-dřív jsem tam neměla skoro nic a teď, když jsem třeba šla po schodech, tak se mi tam začalo jako by něco hejbat. Ale snažila jsem se tomu nevěnovat pozornost, pač doktor říkal, že je velmi malé procento těch, komu se to povede hned na poprvé.  

Přišel den, kdy jsem zkoušela testovat. Ráno, celá nedočkavá jsem načůrala do skleničky a držela papírek- ale objevila se jen 1 čárka.Ubrečená jsem hodila test do koše a šla do práce, kde jsem skoro celý den probrečela-naštěstí nebyl úřední den.Domů jsem přišla odpoledne a hned jsem se vrhla na mojí oblíbenou dobrůtku -kindr čokoládky.A jak jdu vyhodit papírek od čoko - kouká na mě z koše test a na něm i druhá tlustá čárka!!!! Holky, připadala jsem si jak ve snu, dvakrát jsem si protřela oči a fakt tam byla!!!!Letěla jsem koupit ještě další 2 testy a oba vyšli pozitivně.  

V červenci roku 2005 se nám narodil zdravý chlapeček Rudík 2650g a 47 cm.  

Holky chci vám napsat, že všem držím moc palečky a přeju moc,moc štěstíčka aby se všechny z vás mohli radovat z malého (já už nyní velkého) tvorečka jako já a jako ostatní, kterým to jde tou lehčí cestou.  

 
 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.10.06 07:36

Ahojky zebřule, 

MARU, šikovně jsi napsala deníček, opakování je matka moudrosti, či jak se to říká :-)

BOSORKA, prima, že je Jeníček v pořádku. Doufám, že dobré zprávy uslyšíte i od ortopeda. 

ADKO, to je fajn, že návštěva tchyně proběhla v poklidu. Radši takovou klidnou bez vtipných historek, kterým by předcházely vaše nervy. 

JJ, přeji aby sliznice nezlobila a ty jsi mohla absolvovat 6. KET, po kterém budou naše kopýtka křečovitě zatnuta :-). A na léčitele se opravdu vykašli. 

KATI, no tak po takovém akčním víkendu si zasloužíš nějaký ten odpočinek, co? Tak doufám, že tak činíš :-).  

KARLO, však jste v ZOO nebyli naposledy, takže bude mít manžel ještě mnoho zážitků s Tomáškem :-)

ŽABUCHO, však k těhulkám také patříš, určitě to tak budeJ, žádné snad.   

LEŇULE, jsi skvělý chlap, určitě jsi své drahé polovičce velkou oporou.    

RAFUŠKO, tak dodatečně vše nej k narozkám :-)
Jak jsi to myslela, že s tebou nechce manžel mluvit, jak si dítě představuje??? On se na adopci netěší? 

MÍŠENKO, gratuluji tvé setře k Františkovi. 

AMALIE, přeji brzké zdolání bacila, snad ti je dnes lépe.     
PANDO, jejda, ty už jsi nakousla téma vánoce. No já jako každoročně je začnu vnímat, co se dárků týče, tak týden před Štědrým večerem :-)
Tak si s tím hlavu nedělej, když ani na tebe si švagr nevzpomene, když máš narozky, či svátek. Opravdu nevidím důvod, proč ty by jsi měla jeho obdarovávat. 
No a to, že vám tchán, s prominutím, šmejdí po bytě, tak to je fakt síla. Přeji brzké vyřešení této dost nemilé situace. 

KACULKODRACULKO, hezký příběh ze života, hlavě díku tomu, že má šťastný konec :-). Hodně štěstí vaší rodince. 

Mějte se krásně, 
Lostris  

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.10.06 08:44

JJ, omlouvám se, nějak se mi popletly číslovky a z dvojky mi tam skočila šestka. K tak vysoké číslovce nedojdeš, protože dvojka bude to štastné čislo :-).
Lostris

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 24.10.06 09:01

Ahojky Míšo. Musím přiznat, že článek který včera psal Alex o našem snažení o mimčo mě taky dostal. Dokonce si udělal svou registraci a bude psát pod svým jménem. Jsem na to zvědavá. On byl na to také nepoužitelný až do té doby co četl články na emiminu a začali jsme o tom otevřeně mluvit.Jak říkal chlapy to řeší uvnitř. Jsem ráda, že se to u nás změnilo. Snad se nám to brzy podaří. Ahojky Lenka

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 24.10.06 09:04

Ahojky Lostris. Máš pravdu Alex je mi velkou oporou. Jsem za to moc ráda. Už si udělal svojí registraci a bude psát z domova pod svým jménem. Taky se těším na jeho další přízpěvky. Měj se pěkně. Lenka

 
Alex11
Povídálka 25 příspěvků 24.10.06 09:35

Ahoj všichni. Musím přiznat, že vaše ohlasy mě překvapili.Děkuji za ně. Nikdy jsem netušil jak bolí, když má člověk srdce plné slov. Nemá si s kým popovídat. Jsem šťastný a vděčný zároveň, že já takového člověka mám vedle sebe. Moji Leňulku. Povídat si s vámi je fajn. Často poučné. Moc nám to pomáhá probírat naše problémy touto cesto a dozvídat se mnoho vašich příspěvků a názorů. Díky moc. Ale monitor nepohladí a ani neumí bramboráčky. Zato moje Leňulka jo. Je to člověk před kterým se nestydím přiznat slzy. To jsem ve své podstatě ješitný chlap co vždy city schovával. Je krásné někomu věřit - miluju ji. S ní budu mít mimčo i kdybych měl otěhotnět já. Uděláme pro to všechno. Vím to, ačkoliv se nám to zatím nedaří máme velké plus. Milujeme se. Bydlíme spolu relativně krátce, ale každý den když přijíždím z práce - vracím se DOMŮ. Tím domovem je moje Leňulka. Svým srdcem dokázala ze čtyř stěn vytvořit skutečný domov. Je krásné milovat a být milován. Je štěstí milovat.

  • A teď něco pro tebe lásko moje. Neboj se věřit. Miluju tě.

,, stačí zavřít očia nechat se láskou véct
ať svět kolem nás se točí
tvoje srdce chci ve své nést.
 Alex

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.10.06 10:10

Ahoj Alexi,
klobouk dolů nad tvými slovy a tvým postojem… Musím přiznat, žes mi nahnal slzy do očí. Vy dva už veliké štěstí máte - jeden druhého, nejenže se milujete, ale uvědomujete si, jaké je to štěstí. Přeju ať miminko na sebe nenechá dlouho čekat a z vás dvou se stanou milující rodiče.

Adka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 24.10.06 10:29

Ahoj holky, tak to vypadá, že nás dostihlo to pravý podzimní počasí :o((( ještě že není pořád ještě taková zima!!!!

Pando - jak tak koukám, taky to nemáš jednoduchý :o((((

JJ - není za co :o))) hlavně, že ti to povzbuzování dodalo energii :o))))

Alexi - krásný vyznání!!!!

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 24.10.06 11:03

Ahoj Zebricky a Zebraku,  

ted me napadlo, jak se rika samci od zebry? Zebra, zebrak, fakt nevim:))  

ALEXI, jsi uzasny chlap! Lenulka ma v tobe obrovskou oporu. Drzim vam palce!  

JJ, diky za drzeni palcu:)  

Takze co u me noveho, sliznice trochu narostla 7,3 a folik tam taky byl 10, ale to je pry malo. Takze zaver je, ze zrejme vajicko nedozrava. Vajicek mam ale dost, ty produkuji hormon a proto sliznice roste, coz je pry dobre:) Od pristiho cyklu Clostilbegyt a uvidi se jestli folik naroste a co to udela se sliznici. Ja doufam, ze vse bude v pohode a ze ta 1.IUI nas bude cekat. Kazdopadne budu dal pit Kontryhel , snad se to nebude nejak tlouct:)  

Musim jit neco ukuchtit.  

zatim pa Míša a Mišák  

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 24.10.06 11:52

Ahojky holky. Musím se přiznat, že i já jsem zamáčkla slzu. Je krásný mít vedle sebe chlapa o kterýho se můžu opřít. Věděla jsem, že se chystá napsat další příspěvek, ale tohle mě dostalo. Pěkný den všem. Leňule

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.10.06 14:52

Alexi,
pokud by sis chtěl taky popovídat s chlapem, můžu říct manželovi. Už kolikrát říkal, že je škoda, že tu není žádný chlap, se kterým by mohl pokecat.

Adka

 
Alex11
Povídálka 25 příspěvků 24.10.06 15:06

Ahoj Adko. Budu rád jestli si budu moc promluvit s nějakým chlapem.Když bude mít náladu tak ať napíše.
Ahoj Alex

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 24.10.06 19:35

Ahoj Zebrušky!     Tak mám za sebou docela perný den. Ráno já i manžel jsme byli u zaubařky, pak jsem s maželem seděla na hematologii a pak jsem byla na pracáku, kde nám řekli více o angličtině a dělali krátké pohovory, protože zájemců bylo více, než mohli vzít. byla jsem trochu nervózní, ale vyšlo mi to. Mám velkou radost, konečně se budu zlepšovat.
Kati, Karlo,na sraz můžu jedině ve středu 1.11. Navrhněte čas a já se za vámi budu snažit dostat.
Hezký večer
Rafuska

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 24.10.06 20:06

Ahoj zebřulinky,
mám na vás dotaz, kolik dnů po podání prvního utrogestanu či crinone vám byl proveden KET? Dostala jsem informaci, že by ke KET mělo dojít druhý až čtvrtý den podávání gestagenů. Mě doktor KET udělal až šestý den. Prý je to problém. Co o tom soudíte? Na internetu jsem o tom zatím nic nenalezla. Poraďte. Díky.
Ahojky JJ

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 24.10.06 21:12

Pěkný večer Zebřulky!

Já nevím, jestli jsem co jsem těhotná prokletá nebo co? Dneska jsem chtěla upéct nový recept na chleba v pekárně, ale nějak mi nedošlo, že je tam velké množství všeho, takže mi těsto překypělo a musela jsem drhnout pekárnu :-)

Rafuška - ještě opožděně přijmi gratulace k narozeninám. Prodiskutujeme čas srazíku a dáme vědět!

Misenka - hlavně, že už to má tvá sestra za sebou a František je zdravý!

Panda - máš to teda trápeníčko, já mám sice dobré i rodiče i tchánovce, ale mnohdy jsem ráda, že je vidím jen jednou týdně. Rozhodně bych nechtěla s nima bydlet, nikdy nedělá dobrotu, když rodina bydlí dohromady.

Kaculkadraculka - díky za tvůj příběh, měla jsi opravdu veliké štěstí. Příběhy se šťastným koncem vždy povzbudí!

Alex - Leňulka má velké štěstí, že tě má. Taková krásná slova by jsme chtěly slyšet i my , ostatní Zebřulky :-). Ale všichni chlapi nemají tolik sil to napsat. Držím vám pěstičky!

Michaela - uvidíš, že příští měsíc už bude sliznice ukázková a IUI se bude konat, žádné čekání!!!

Adka - tak tu budeme mít dalšího chlapa? To bude bezva!

JJ - asi ti neporadím, já měla zavádět Crinone gel  4 dny před ET, ale představ si, že já na to zapomněla a zavedla až večer před ET, v návodu psali, že se má zavádět až v den ET. Měla jsem strašný strach, že jsem něco pokazila a ani jsem to v CAR neřekla a vidíš, vyšlo to! Mimís se chytil. Ale je to opačný případ. Myslím, že snad dr. ví, co dělá!

Sladké sny Kati a Prcek

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.10.06 21:33

ahojky zebřičky:-)
tak jak se máme při teplém večeru? snad bude ještě hezky když nám to tak krásně prorokují co?  

teda na úvod musím napsat, že mě dostal Alexx s Leňulkou - no co k tomu dodat - kdyby si ten můj chlap taky chtěl povídat. No jo nestěžuju si já vím, že po zážitcích co jsme spolu prožili jsme jako jeden,ale teď jsme nějak v koncích - no určitě to je jen přechodné období a moje cholerická povaha k tomu taky nepřidá :-O)  

Barunka je andídel s ďáblem v těle - je zlatíčko - strašně se rozmluvila a taky už kamarádíme s nočníkem jen je strašněj problém venku - je horčí než pes co vidí to sní - no fakt i broučci to odneslï - normálka je slupla - ta potzvora než k ní doběhnu všechno slupne :-O) No už po hovínkách vím, že její imunita je 101 % Je to zlatíčko a fakt jí dávám najíst věřte mi :-))))  

Kati - neboj nejsi prokletá jen hormóny štěstí ti rozklepaly ruce, nohy a tak trošku mozek :-) ale tím si projde každá těhule:-O)  

jj - už si to moc nevybavuji,a le jedno vím stále jsem něco hlídala a vyplňovala, horóny, bazální teplota - vyprdni se na to a věř z plnejch sil - to je oč tu běží - nestresuj se fakt mi věř. Při umělým jsem bylůa strašná - no ostatně jsme si tím tady skoro všechny prošly, ale s Barunkou - povedlo se samo o sobě a to jsem jezdila na valníku po polních cestách byla v aqua parku a dělala další vylomeniny a povedlo se. Neboj věř lékařům a raduj se z pozitivního testu:-O)  

Tak a už zase nevím:-(

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.10.06 21:40

díl II :-)  

Pando - teda máš to trápení, ale já jsem taky zastánce velkého říznutí - třeba to bude mít opačný efekt a ty konečně pročistíš vzduch :-O) Asi bych taky určila pravidla - soukromí je každého věc  

Michaelo - nebo však sliznice naroste a vytoužené IUI bude - však se spermijky už nemůžou dočkat :-O)  

Lostris - holka vítej tebe jsem dlouho neviděla - doufám, že zavítáš častěji a už se těším na brzské zprávičky o začátku snaženíčka:-) co v práci nezlobí tě?  

Vendelíno - tak se oslava blíží co?? Už máš připravený dortík a dátečky??  

Ajja - tak co Adámek už chodíte a jak se máte???  

Adko - tak co jak je holky. Co Vikinka už se rozbehla na 100% nebo jen a jen zkouší :-)  

Andrea2 - no a co u Vás co Eliška - jak se holky máte a jak ti vlastně je???  

twiggi - tak co ve škole - topí??? a co malej jak dopadlo to horečkování? asi obyčejná chřipajzna co???  

Maru - no šéfko nakonec - jak se cítíš ty??? a kdy na to zase vletíme - teda vy my jen budeme držet kopýtka :-O)  

No snad jsem na nikoho nezapoměla, ale jsem nějaká vygumovaná tak kdyžtak parón a zebřičky všem přeji krásně užitý podzim a hlavcně mějte se rádi :-)  

Monika a spící zlatíčka

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.10.06 21:42

díl II :-)  

hoky prosím nějak se mi nevybavuje v jakém intervalu se platí zmražení embrií - mě teď došlo, že ty naše mrazáčky jsme naposledy platily předloni v květnu - když jsme tam byli na genetických testech po porodu kačenky - no to bylo v 2004. Doteď se mi nikdo neozval a ani nepřišla složenka???? Víte nebo se mi zeptáte???? nebo tam mám zavolat??? co myslíte????  

MaB

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.10.06 21:48

Ahoj holky,

dnes jen v rychlosti. Přiznám se, že ještě nemám ani přečtený deníček, ale určitě to napravím:-)

Adámek je zase nemocný a dr. už se to nezdálo tak jsme měli dnes přijít na odběry a na výtěr z krčku a nosíku a ještě k tomu jsem mu ráno neměla dát ani sunar. Řeknu vám, že jsem z toho byla docela vyklepaná, ale zvládl to dobře. Ani nezaplakal a dr. nás pochválila a dala Adámkovi obrázek. Za to jí Adi ještě udělal pápá:-) Vypadá to, že to souvisí s ekzémem, který má po mě. Zítra si budu volat na část výsledků.

KATI, KARLA, NELLA, RAFUSKA, VENDELÍNA a jiné Moravačky:
Všimla jsem si, že se řeší srazík. My bychom už snad příští týden mohli. Teda doufám, že už bude Adámek zdravý. Jen čas přes poledne nám moc nevyhovuje protože malý chodí kolem 11 spát a v kočárku už neusne, ale samozřejmě nemůžu chtít aby jste se všechny přizpůsobovaly tak bychom třeba dorazili později. Kdybych ho nedala spát tak by byl dost protivný. No uvidím jak to uděláme kažopádně bych vás všechny ráda viděla.

Omlouvám se, že dále nereaguji jednotlivě oravdu nevím co jenového musím si to teprve přečíst.

Mějte se hezky

Zatím papa

Andrea a Adámek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.10.06 21:54

Jo málem bych zapomněla. Doma už je to lepší. Přes víkend se to vyhrotilo a vypadalo to fakt na rozvod, ale tím se pročistil vzduch a už je zase dobře. Uvědomili jsme si, že se máme rádi a že chceme být spolu a hlavně na Adámkovi je vídět jak je spokojený když jsme všichni pohromadě:-)
Děkuji vám za podporu.

Doboru noc

A+A

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 25.10.06 08:09

Ahoj holky, zatím jenom ve stručnosti, přece jenom musím jít něco dělat :o)))

Moniko - ve škole nám už snad topit začali, aspoň dneska je tady docela teplo! Malej je už v pořádku, takže pohoda, jenom bejvalka už má místo mozku … protože si vyrazili v neděli i se všema dětma, za přítelovým tátou a potom i za jeho mámou, no nějak jsem to nepochopila? Jedeme tam teď o víkendu, tak to s „tchýní“ proberu! Jo a malej měl taky období, kdy jedl i hlínu, tak když byl u nás, tak jsem musela dost hlídat, přece jenom máme pejsky!!!

Rafuško - to je dobře!!!!

Ajjo - ať se Adámek brzo uzdraví!!! No a je fajn, že jste to doma urovnali :o)))))

Už musím jít!!!!

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.10.06 09:28

ahojky všem.
vegetím si doma a je mi fajn :-) teda po ránu nic moc - včera jsem i 2× zvracela,ale snad to tak má být ;-)
jsem zvědavá na pátek, co mi řekne  Mudr, snad tam něco bude vidět.
Maru -kdy se chystáš na IUI?
Kati - ty máš teda zážitky… hlavně že jste v pořádku. cítíš se dobře?? už Ti to utíká. já chci taky :-)
Leňulko a Alexi - ta vaše slova mě dostala :-)) moc vám přeji, ať to brzy vyjde.
holky mějte se všechny krásně a já zase přijdu
papa žabucha    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »