Zebřičkový deníček Maru 131.díl

Snažení

Ahojky zebrunky, Předem deníčku připomenu sraz zebřiček v Praze. Koná se 1.11.2006 od 15 hod v herně  v YWCA Rybalkova 33, Praha 10. YWCA v ČR Rybalkova 33/186 101 00 Praha 10 tel/fax/zázn.: 271 742 915 mobil: 728 325 520

Pojedete-li MHD směrem od metra (náměstí Míru), nasedněte do tramvaje č. 4, 22 nebo 23 (směr Vršovice) do stanice Jana Masaryka. Odtud dále pěšky Francouzkou ulicí za odjíždějící tramvají až na roh s Máchovou ulicí (velké pekařství). Po necelých 50m zahněte vlevo. To je již Rybalkova ulice (jednosměrná). Minete po levé straně veterinární službu a kadeřnictví. YWCA sídlí v sousedství Domu Naděje. Havlíčkovy :,-(y neboli Gröbovka je naproti. Cesta pěšky trvá cca 7 minut.

Pojede-li MHD ze Strašnic a Vršovic, pojedete tramvají č. 4, 22 nebo 23 až na stanici Jana Masaryka, dále viz výše, nebo vystoupíte už na stanici Ruská. Přejdete na levý chodník a půjdete do vršku po Francouzské až na křižovatku s hodinami. Odtud vlevo dolů ulicí Donskou až na křižovatku s Charkovskou a Rybalkovou. Po pravém chodníku Rybalkovy ulice opět nahoru až k sídlu YWCA - č. 186/33 (vlevo je souvislá zeď Havlíčkových :,-(ů). Pěšky, většinou do kopce, cesta trvá cca 5 minut.

Pojede-li autem, upozorňujeme, že Rybalkova ulice je jednosměrná směrem od Náměstí Míru a že je zde velmi obtížné najít místo k zaparkování.

**Účast přislíbily: Ryšavka, Amálka, Baruška II., Brusinka, Mia, Lipka, Lucije, Kaitlin, MichaelaVE, Panda, Bohun, Maky, Maru, Jitutu **

Takže to vypadá na super srazík a já už se moc moc těším až vás všechny uvidím. Doufám,ž e jsem na někoho nezapomněla, když tak se připomeňte a já to aktualizuji.

A teď téma deníčku, na stránkách idnes.cz rubrice mobil jsem našla zajímavý článek a tak vám ho sem kopíruji. Mě to teda přivedlo k zamyšlení jestli na tom nemůže být alespoň troška pravdy, páč můj manža mobilní telefony prodává a docela hodně telefonuje (ale ne zmiňované 4 hodiny) a náš spermiogram je hodně proměnlivý........

**Mobilní telefony ohrožují mužskou potenci (autor: profimedia.cz)
Nemůžete otěhotnět? Důvodem je možná mobil vašeho muže
**Velmi časté používání mobilního telefonu může mít zá:,–(ní vliv na kvalitu mužského spermatu. Pokud denně voláte více jak čtyři hodiny, je dost pravděpodobné, že vaše potence klesá. Uvádí to nejnovější výzkumy.
Vydatné používání mobilního telefonu možná snižuje mužskou potenci. Informovali o tom vědci z nemocnice Cleveland Clinic v americkém Ohiu, kteří se danou problematikou mimo jiné zabývají.
Z provedeného výzkumu vyplývá, že muži, kteří s telefonem prohovoří více jak čtyři hodiny denně, mají méně spermií s menší pohyblivostí. Jejich ejakulát tak strádá na kvalitě.
Výsledkům však oponují britští experti. Tvrdí, že pravděpodobnost snížení kvality mužského semene v závislosti na četnosti používání mobilního telefonu je velmi malá. Hlavní důvod snižující se mužské plodnosti vidí v sedavém způsobu života.
Studie se zúčastnilo na 364 mužů léčených v indické andrologické klinice v Mumbaii. Výsledky výzkumu pak nadace odhalila na letošním setkání americké společnosti pro reprodukční medicínu (ASRM).
Ten pravý důkaz chybí
„Připouštíme, že výsledky přímo nedokazují vliv mobilních telefonů na kvalitu mužského spermatu. Jsou ale přinejmenším výrazným varováním,“ řekl Ashkok Agarwal, který celý výzkum vedl.
Spermiogram ukázal u často volajících mužů nižší průměrný počet spermií ve zkoumaném vzorku. Zatímco u jedinců, kteří mobil používají jen sporadicky, byl průměrný výsledek 86 milionů spermií na mililitr, dotyčná skupina jich měla pouze 50 milionů.
„Dokázali jsme výrazný pokles všech parametrů rozhodujících o zdraví spermií, což s konečnou platností jasně odráží světový trend snižující se plodnosti,“ pokračoval Agarwal a dodal: „Lidé, kteří bezmyšlenkovitě používají mobilní telefony, pak mohou být jeho příčinou.“
Dle Agarwala lidé používají mobilní telefon s podobným rutinním návykem jako zubní kartáček. Neuvědomují si však, že oproti němu může mít mobil zničující účinky na potenci. „Neměli bychom o tomto problému jen mlčet, ale jasně jej dokázat. Mobily totiž hrají obrovskou úlohu v našem životě.“
Agarvalův tým přitom upozorňuje i na možný dopad elektromagnetického záření na buňky ve varlatech muže, které se starají o tvorbu testosteronu.
Britové oponují
Doktor Allan Pacey z Sheffieldské univerzity, který je uznávaným expertem v oboru andrologie, se však k výzkumu staví skepticky. „Studie je to dobrá, nemyslím si však, že je hodná zveřejnění,“ říká.
„Jestliže s mobilem velmi často telefonujete, v kapse asi příliš dlouho nepobude. Pak je nasnadě otázka, jak je možné, že poškozuje buňky varlat, když s nimi téměř nepřijde do styku,“ vyvrací závěry Pacey.
„Když držíte mobil vysoko u hlavy, je přece nesmysl, aby měl přímý vliv na vaše varlata,“ dodává tento čestný člen British Fertility Society (organizace zabývající se otázkou plodnosti).

Ještě vám musím poděkovat za vaše kopýtka a že jste na nás v sobotu myslely, cítím se skvěle a věřím, že to tentokrát vyjde :-) Snažím se opravdu odpočívat a prostě si užívám a těším se............
Mějte se moc moc hezky a opatrujte se papa Vaše Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.10.06 20:21

Ahojky zebřičky:-)  

první hurá  

tak srazík Vám moc, moc, moc závidím hodně foťte ať se pokocháme fotečkama a všechny moc pozdravujem - určitě se uskuteční mega srazík tak se poznáme - já a Praha - no nevím i když je to vysvětlené jako pro „blbce“ - parón  

Maru - jak jsme už několikrát psaly do třetice všeho dobrého a změna lékaře - jen pozitivní zprávičky :-)  

Jo a mobil a sperma - asi se nemá o čem psát - pamatuji, že jeden čas to byly slipy. Můj chlap je nosí skorem od narození a spermiogram byl nadprůměrný :-O) Myslím, že je to tlachání do větru,a le to je jenom můj názor :-)  

Tak pa a mějte se Monika a spící Baruška - ta změna času je děsivá

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 29.10.06 20:37

Stříbro?? :-))

Adka

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 29.10.06 20:39

:-))
no tak nam by to mozno aj :,-(lo…sedave zamestnanie…sedi za pocitacom a vybavuje klientov cez mobil :-))Ze my vobec mame Sisu! :-)Tiez si myslim ze sa to zaklada na pravde tak 50:50.
No a idem sa pochvalit dnes ma zobudili riadne bolesti krizov a podbruska uz som si myslela ze aj krvacam ale bol to len „zbytok“ utrosu.Som si skoro porevala a slubila som si ze zajtra idem do prace a vezmem si krv.Malo to byt az vo stvrtok…ale aspon budem vediet na com som a nebudem sa musiet ladovat liekmi.A hlavne cely den uz ma nic nebolelo a uz si zas domyslam ze sa aj mohlo podarit :-))Boze som to ja ale domyslavka :-)
Chlap uz tomu neveri…uz len ked zistil ze zas je len stvorbunkove/nikdy nam zastial nevykultivovali viacbunkove a ostane dve co sa kultivovali dlhsie zanikli v dvojbunkovom stadiu/ tak to odpisal. No a po tej rannej prihode som tomu len „pridala“.Tak mam v plane ho teraz pekne nas… a byt pozitivna :-)) 

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 29.10.06 20:43

Zdenco drtím kopýtka co mi síly stačí, ještě není nic ztraceno......... :-) moc moc moc na tebe myslím a manžu hezky převez pozitivním výsledkem krve. Opatruj se pa Maru

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 29.10.06 20:50

Ahojky zebry,

Maru, jak to děláš, že vždycky přijdeš se zajímavým námětem na deníček? Jsi prostě šikulka :-)
Mám radost, že se cítíš skvěle, užívej si to než se začneš bát o drobečka nekonečných devět měsíců ;-) a pak už celý život.

Moničko, tak jak válčíte s Barunkou? Viki se začíná projevovat a řekla bych, že je to naprostá moje kopie, co se týče povahy (ajajaj, to bude síla, možná přehodnotím vztah k našim;-) ). Jinak chodí čím dál líp a je to taková šibalka, nevěřila bych, že takovej prcek se tak rychle a všechno učí.
Jojo slipy, džíny, mobily, aj. to všechno může mít vliv, ale taky nemusí.. Holt nás už tohle neutěší. Manžovy spermie aby pohledal a na mobil to svádět nelze :-)

Ten srazík neskutečně závidím. Holky užijte si to, moc pozdravujte Barušku, doufám, že tam bude s holčičkama :-) Chtěla bych vás vidět a konečně poznat, doufám, že ten obr srazík vyjde…!!!!

Adka a Viktorka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 29.10.06 21:03

Zdeni, to vypadá fakt slibně. Věřím, že to vyšlo a bude to tam!!! :-)

A+V

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 29.10.06 22:56

Ahoj,

já se omlouvám, že se vám sem pletu, ale chtěl jsem něco poznamenat k těm mobilům. Údajně zatím nikdo nic nedokázal, ale možná trocha opatrnosti neuškodí. Taková malá věc, která dokáže komunikovat s vysílačem, který je zhruba 8 až 12 kilometrů daleko. To není zas tak málo.
Dnes je oblíbené takové to „bezdrátové připojení k internetu“ známé také jako WIFI. Zařízení komunikují na stejnou vzdálenost s přibližně desetinovým vyzářeným výkonem (nemá smysl zabíhat do podrobností a vzorečků, navíc bych to ani neuměl, jde jen o nějakou představu). Dokonce jsou zařízení, které komunikují na vzdálenost kolem 20 km a vysílají asi jednou třicetinou výkonu mobilu.
Teď si představte, že vždy na dvojnásobné vzdálenosti „slyšíte“ tu anténu čtvrtinovou „hlasitostí“ (síla signálu). A tuhle věc si člověk dává k hlavě. No, snad to nic nezpůsobuje, ale…

Ještě jedna zajímavost: Kdyby kosmonaut zapnul mobil na Měsíci, tak by to v radiovém spektru byl druhý nejsilnější signál, který jsme schopni na Zemi pozorovat. První bude asi Slunce, takže když je mobil u hlavy, asi bude první. I Slunce jako druhé má na náš život celkem velký vliv, takže rozhodně je dobře, když se alespoň studuje, co ty mobily vlastně způsobují.

Jinak já mám ten tarif s 300 minutami zdarma, takže se raději prásknu sám, než aby pak někdo odhalil, že kážu vodu a piju víno :)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.10.06 07:51

Ahojda zebřule,  

MARU, žádné takové řeči, že IUI nevyjde. MUSÍ. Tak se pěkně šetři, ať se tvoří embryjka:-).
No naše IVF proběhle asi na jaře nebo létě, až bude po zimě, na kterou se ani trochu netěším :-(. No když jsem slyšela předpověď, že už tento týden má sněžit brrrrrr…   ŽABUCHO, teda to je už pěknej kousek :-). Tak se hezky opatruj a hlaď si bříško.  

ZDENČO, no a třeba tvé netěhu pocity znamenají, že se zadařílo. Budu držet na čtvrteční krevní testy kopýtka.
Doufám, že se ti ho podaří řádně nas… a test bude pozitivní :-).  

ALEX, LEŇULE, z vašich příspěvků je cítit láska a porozumění mezi vámi. Takže věřím, že najdete společnou řeč nad jakýmkoliv tématem ať vážným nebo nevážným. Takže Leni, věřím, že co se týče adopce si s Alexem určitě dokážete promluvit, uvidíš.
No a teď to níže čtu, že jste si již promluvili a oba jste pro, tak to je super :-).

ADKO, jéééje, takže se příští rok chystáte „zadělat“ Vikince na sourozenečka :-D. No to je super.  

Tak se jdu připravit na ty davy…:-). No fakt je to síla, jak teď nikdo moc nechodí. Den se straště táhne a pomalu to utíká. Snad budou chtít lidi vycestovak okolo vánoc a zjistí, že nemají doma platný pas.  

Krásný den,
Lostris

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 30.10.06 08:19

ahojky zebřičky.
dneska jsme měla nějakou divnou noc, bolelo mě břicho, byla jsme snad 5× na WC a myšlenky byly všelijaké :-((
srazík je super. pokud mi to ve středu dopadne všechno Ok u Mudr, tak bych za vámi taky dorazila. ale jak říkám, záleží to na Mudr.. snad to bude OK.
dneska se chystám do práce s lístkem na peníze a asi jim to budu muset říct, aspoň manžerovi, protože chudák holčina, co mě teď zastupuje to nemůže sama dlouho zvládnout a já se jim jen tak nevrátím ;-)
Kati - těším se na zprávičky od Mudr.
Maru - opatruj se a pohlaď bříško. moc moc držím palečky.
holky mějte se hezky a já odpo zase přijdu.
papa žabucha

 

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.10.06 08:35

Ahojky,
tak změna času se u nás projevila - Viki vstává teď ještě dřív… A já jsem ještě mrtvolnější…  

Lostris, jaro - léto, tak to vidím i u nás, takže nám to klapne oběma a budem si blé stavy a porody on line současně užívat, ju? ;-)
Jestli jsou všichni jako my - Pavel má propadlý pas a já do svého nestihla zapsat Vikinku, tak se ani nedivím, že nikdo nechodí :-)  

Zabucho, neboj, miminečko tě jen tak zkouší :-) a bude hůř :-)  

Holky, kde se flákošíte? čekala jsem horu komentů a nic :-)  

Adka a Viktorka

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 30.10.06 08:53

Ahoj Zebrušky!    Včera to bylo docela děsivé, když jsem zjistila, že tak brzo bude tma. Uf, zase budeme jako krtci. Hodinu navíc beru všemi deseti, ale tu tmu…    Tak jsme dnes konečně odevzdali žádost na adopci. Mám takovou radost, že se zase něco pohnulo. V pondělí nás čeká návštěva soc. pracovnice. Manžel se rozhodl, že vybílí kouplenu vápnem. Tak to jsem zvědavá. Vždycky si práci naplánuje a tím to skončí. Jenom sekání trávy novou sekačkou naplánuje a hned realizuje.
Maru, jsem ráda, že jsi v pohodě. Moc hezký deníček. Můj muž by musel teůefovovat alespoň 20 hodin denně, což naštěstí nedělá. :-))
Zdenco, občas je nejlepší se zdravě naštvat. Pak se také něco povede. Tak nevidím důvod, abys nám večer? nebo kdy budeš mít výsledky oznámila, že bude mít Sisa sourozence.
Kati, nějaké novinky od tebe? Moc na tebe myslím.
Hezký den všem  Rafuska

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 30.10.06 09:46

Ahoj holky, 

zdravím vás při pondělku. Ta změna času by byla moc fajn, jen kdyby Eliška nevstávala jako hodinky přesně o hodinu dřív:-))). 

MARU, díky za nový deníček. Osobně si myslím, že mobily mají dost negativní vliv na naše zdraví, i když nevím, jestli jde zrovna o spermiogram. Jsem moc ráda, že se cítíš skvěle, to musí vyjít!!! A mám dobrou zprávu, podařilo se mi plavání přehodit na pondělí, takže ve středu můžu taky dorazit. Už se strašně těším, původně to vypadalo, že to nepůjde. 

ZDENČO, teda jsem tak napjatá a pevně věřím. Vypadá to nadějně. A to odběr proběhl teda už dneska? (úplně jsem to nechytla). Jestli ano, tak si do večera snad okoušu snad všechny nehty:-)))). 

RAFUŠKO, skvělé zprávy!!! Dalo se to do pohybu a vy se prostě dočkáte!!! 

ŽABUCHO, uvidíš, ve středu to dopadne výborně a ty za námi dorazíš na sraz ukázat bříško!!! 

LOSTRIS, ať ti to v práci rychle uběhne! Myslím, že jaro je dobrá volba, už se těším na další mega vlnu (ty, Adka…) 

ADKO, tak Vikinku posun času taky neposunul ani o minutu:-)? Barušku budeme určitě pozdravovat, moc se těším na její holčičky a samo na všechny ostatní děti! 

My jsem si užili pohodovej víkend. V sobotu jsme se sešli u kamarádů (3 rodiny se třemi dětmi). Eliška začíná mít nějaký stydlivý období, takže první půlhodinku byla dost zařezaná. Pak se teda otrkala a pěkně si hrála. No a když jsme jeli domů, tak celou cestu v autě prořvala jak tur, jak chtěla zpátky mezi děti:-). Jsem moc zvědavá, co bude dělat na srazíku mezi takovou kopou dětí. 

Přeju hezký den
Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.10.06 10:13

Ahoj zebřičky,  

byla jsem s rodinkou v Harrachově a bylo to super! Normálně už je to rok co jsem měla naposledy MS a právě loni v Harrachově jsem ji dostala naposled. Letos jsem přemýšlela pořád kam jet na pozimní prázdniny, Romča to nechával na mě a Tomášek chtěl jet zase tam.Ale měli jsme hroznou smůlu, já jsem chtěla jet domů přes Prahu že bychom šli ještě v neděli na Václavák se projít a tak, ale pršelo tak z toho nic nebylo.Tak aspoň jsem chtěla v Chodově koupit v Nextu malé kabátek oni ho totiž v Brně nemají a už je zima tak aby mi nezmrzla.No samo že ho neměli ani v Chodově tak jsme frčeli domů a asi 50km za Prahou z ničeho nic vyběhl z pole pes takový velký a krásný myslím si že to byl labrador, toho přítel viděl ale ve vteřině za ním další a taky labrador ale ještě větší a toho sejmul pravou stranou, no oprava za víc jak dvacet tisíc fakt na mašli. No ale ještě že Romča chtěl jet svým autem a ne mým menším to by dopadlo mnohem hůř. Já jsem se normálně tak strašně lekla i malá začala v autě hrozně plakat že jsem jí nemohla utišit, byla to strašná rána, ve stodvceti sejmout takové velké tele a Tomášek byl celej vyhukanej. No ale kdo by čekal že přes dálnici budou přebíhat dva psi. No a nakonec jsem ten kabátek koupila v Brně, takže má Nellinka nejdražší kabátek v republice! Já si to pořád vyčítám že jsem chtěla do té Prahy, ale Romča říkal že si to tak nemám brát že by se to mohlo stát i jinde, hlaně že se nám nic nestalo.  

Jo a taky už je to rok co jsem měla naposledy MS a taky to bylo v Harrachově, to tak strašně letíííííííííí­ííííííííí.   Maru - moc zatínám kopýtka!   Kati,Karla - tak v kolik dorazíte do té Ostravy?Budeme na sebe čekat zase venku? Nebo budeme čekat uvnitř myslím v té restauraci.  

NellaB  a  spící Nellinka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 30.10.06 10:39

ahojky,
napíšu jen v rychlosti. Moc se všem omlouvám, že jsem Vám nedala vědět o Kati. Bohužel je od pátku zase v nemocnici, zase začala krvácet. Spíše špinit. Je to tentokrát hematom, ale raději si ji tam nechali. Dneska mi psala smsku, že tam bude nejspíš do pátku. Dneska se za ní konečně stavím, tak Vám potom napíšu víc. My jsme o víkendu objížděli hroby, tak jsem neměla vůbec čas. Včera jsme měli ještě oslavu manžových narozenin.   Moravské zebřičky, protože by Kati na sraz nedorazila a bez ní by to nebylo ono, tak navrhuju středeční srazík zrušit a posunout o pár týdnů pozdějc. to se ještě domluvíme.  

Mějte se moc hezky, jdu si udělat něco s hlavou, páč dneska jdeme s Tomšou na vítání občánků.  

Karla a Tomášek

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.10.06 11:17

ZEBRICKY diki za drzanie palcov ale tentoraz nezabralo :-) idem vy:,–(it lieky moje HCG je menej ako 0,1.Takze snad bude nieco O.K. zo zmrzliniek.Idem to rozchodit asi zacnem debordelizovat poriadne :-)

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 30.10.06 11:29

ZDENČO, je mi to moc líto:-(, pevně jsem doufala a věřila… Snad ti Sisa brzy zase vykouzlí úsměv na rtech, pevně v ni věřím. Moc na tebe myslíme.
KARLO, pozdravuj od nás KATI! Teda musím říct, že to nemá ani trochu jednoduchý. Moc bych jí přála už jenom klidné těhotenství.
Andrea2+Eliška

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.10.06 11:40

Jejda co se to děje? Jedna smůla za druhou… :-(

Zdeni, je mi to líto, jdu to odsmutnit s tebou… Zmrzlinky už vyjít musí!!!!

Karličko, díky za info o Kati. Myslíme na ní a držíme kopyta ať se hematom rychle vstřebá a už těhotenství pokračuje bez komplikací. Kolik člověk musí prožít strachu o mimi než se vůbec narodí… :-(

Nello, to je teda pech, ale opravdu nejdůležitější je, že to odneslo jen auto, i když to naštve. Hlavně, že jste vyvázli ve zdraví a nakonec i kabátek je, tak nebuď smutná.

Alexi, došla soukromá zprávička?

Teda kdo vymyslel ty změny času?!?!?!? Sakra, teď budem vstávat asi pořád v 5.30 :o

Adka a snad usínající Viktorka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.10.06 12:25

Ahoj holky,
tak jsem konečně tady, dneska mi to nějak trvalo :o))) mám pěknou rýmu, tak je to den nic moc :o(((
díky za podporu, myslím, že do toho půjdeme, přece jenom to ještě bude nějakou chvíli trvat, takže to prostě přijmu za svý,jde jenom o tom se s tím srovnat, ale myslím si že to půjde :o)))

Zdenčo - Je mi to líto :o(((. Máš pravdu, bejvalka je dost divná, čím dýl ji znám (a to se s ní když nemusím rozhodně nestýkám!), tak se mi některý věci zdají divnější a divnější!!! Já taky nejezdím k příbuzným bývalého manžela, nějak by mě to ani nenapadlo!!!

Adko - no moc jsem jich nikdy neměla a ani teď by to asi nebyla žádná sláva a taky přece jenom s věkem se ta kvalita horší!!! Ale mám čas na to, abych si všechno urovnala v hlavě, k doktorovi jdu až v lednu a než se k tomu dostaneme, tak to asi potrvá!!!

Lostris - tak to já se přidávám, taky nám to musí vyjít tak na to léto, tak to nás tady potom bude fůra :o)))

Karlo - pozdravuj Kati a ať se drží a je všechno v pořádku!!!

 
Alex11
Povídálka 25 příspěvků 30.10.06 12:32

Ahojky došla. Určitě odpovím.Alex

 
janka1
Kecalka 174 příspěvků 30.10.06 12:49

ZDENCA - doprdele, to ma tak štve! Dúfajme, že zmrzlinky budú kvalitnejšie. Však raz sa už zadarilo, tak by sa znovu nejaké poriadne embryjko mohlo nájsť!
KATI - ach jaj, máš to ťažké zebrička moja! Ale hematóm majú mnohé tehulky a vždy sa vstrebe. Tak nech je toto už posledná komplikácia, nech je už tehulkovstvo konečne v pohode.     
janka                                                                                                                                     

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.10.06 14:38

Karla -mc pozdravuj Kati a doufám že všechno dobře dopadne! Je jasné že bez Kati by ten srazík nebyl ono, klidně ať se posune až na dobu kdy se bude Kati cítit líp. Nám s Nellinkou je to jedno když bude srazík později aspoň uvidíme Kati s bříškem.   Adka - taky jsem měla strach z té změny času že mi bude Nellinka vstávat dřív ale kupodivu vstává i po té změně pořád stejně, na ni to asi nepůsobí.Já vůbec tu změnu času nechápu fakt ne pro mě je to totální b…No a kabátek ji sekne i když je trošku větší, ale je v něm kus.  

Před chvilkou jsem přišla z procházky a je tam pěkná kosa brrrrrrrrrrrr­rrrr.Já chci teplooooooooo.  

NellaB s Nellinkou

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 30.10.06 16:08

Karličko,  moc pozdravuj Kati. moc moc na ni myslím a držím všechny kopýtka. nemá to holka teda vůbec jednoduché..
Já jsem byla v práci oznámit, že tam teď jako nebudu.. tak z osobního hlediska byli všichni rádi, že mi to moc přejou, ale z pracovního moc ne :-(( to už tak bývá..
Venku je opravdu zima. jdu si uvařit čajík a lehnout do peřin na chvíli ;-) žabucha

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.10.06 18:16

Ahojky zebrunky,   Holky, které jdete na srazík v Praze mám prosbičku - KDO MUŽE VZÍT FOŤÁK????? Já bohužel v tyto dny foťák nemám k dispozici. Děkuju.  

Monicko dobrá připomínka s tím foťákem, děkuju, skoro bych na to zapomněla.  

Adko já a zajímavé náměty do deníčku, toť pouhá náhodička, není proč mě chválit.  

Petrch děkujeme za poučný komentář.  

Lostris ani mi o zimě nemluv, namlsala jsem se toho hezkého počasí, které vydrželo celý říjen a taky mě překvapilo,ž e už má sněžit, fuj fuj fuj asi bude nejlepší zalézt do peřin.  

Zabucho těším se že se poznáme na mrazíku, to je přece jasný že od dr, budou jen samé dobré zprávičky. Držím kopýtka.  

Rafusko gratuluju k podání žádosti o adopci, jste šikulky. Teda a to je teda fofr, hned o víkendu návštěva soc.prac. to jsi mě překvapila. Pak nám musíš vyprávět jak to proběhlo.  

Andreo to je super, že jsi si plavání mohla přehodit, už se na vás těším.  

Nello no teda ty jsi mě vystrašila, hlavně že se vám nic nestalo, to je teda šok na dálnici a 2 psi. Nic si nevyčítej, to nemá cenu a raduj se z kabátku určitě Nelince moc sluší.  

Karlo moc moc moc Kati pozdravuj a ať se s mimíčkem opatrují, pevně věřím,ž e už je to poslední komplikace  a že už si te´d bude užívat těhulkovství bez problémů.  

Zdenco ach jo to snad ani není možný, tak strašně mě to mrzí.............. co Sisa, zvládáte to společnými silami ? Zebrunko hlavu vzhůru, pořádně ukliď ať to máte doma přichystané až se ti v bříšku zabydlí mražáčci J  

Twiggi přeju ať tě rýma brzo přejde. Jen si nemysli leden je tu natošup a začneš s dr. vymýšlet tu nejlepší strategii na boj o miminko.  

Holčinky dneska mi to nějak nepovídá, dostavila se utrogestanová únava, takže už se necítím tak skvěle jako včera. Asi půjdu brzo zalézt do pelíšku a vyhlásím zimní spánek, jen nevím co mi na tenhle nápad řeknou v práci :-O Mějte se moc hezky papa Maru

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.10.06 18:55

zebricky tak uz som sa z toho trochu vydychala…ale som trubka trubkovita!Mam pre vas radu…nehovorte nikdy svojim detom,ze planujete surodenca,pripadne ako ja,ze mame embrio v maternici.moja Sisa teda uz dost dobre vie,ze to znamena mat noveho surodenca.Mala samo radost,poslucha­la,hladkala embrio,spievala mu,recitovala a dnes ked sme dosli zo skolky hned ukazala embriu novu knizku.To som ju uz musela vyviest z omylu a povedala som jej,ze embrio si to rozmyslelo a uslo nam.Tak ma presvedcila,ze ona vie,ze nema nohy a nemohlo ujst,tak som povedala,ze bolo chore a vytiekla mu krvicka a uz zmizlo…bola to teda kravina ale nic ine ma v tu chvilu nenapadlo.Na to teda spustila rev,ze ona chce surodenca a preco jej to embrio spravilo,ved bola dobra a poslusna.Poviem vam zebry bolo to hrozne!vtedy sme uz revali obe…je to horsie a mozno aj stokrat,ako pocut negativny vysledok v telefone.Uz to nikdy nespravim,infor­movat ju budem az „to bude iste“.Toto ma statocne upozornilo ze to nie je vhodne.A ja koza stara som to nevedela.  

KARLICKA pozdravuj KATI a nech sa drzi!  

APrepacte ze nereagujem na ostatne ale akosi sa mi neda…asi to treba lepsie rozdychat…uz ani nie tak vysledok ako to ostatne :-(

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.10.06 19:09

Zdeni, nevyčítej si to, myslela jsi to dobře. Sisa je tak zlatá, tolik lásky a najednou nic… Ach jo, to je tak nespravedlivý. Posíláme jí pusinku a pohlazení a velké přání ať to příště konečně vyjde. Drž se, muselo to být pro tebe moc těžké.. :-(

A+V

 
mia  30.10.06 23:07

Zdravím,

omlouvám se, že jsem minulý denníček vynechala, tedy s ubývající pozorností jsem ho přečetla, ale íc už nic …

no ale tento ýden si Vás hodlám užít:-)) na sraz se chystám, dokonce to mám tentokrát blíž, vemem to přes Grobovku … ale oťákem nesloužím, máme noý, tak mi ho manžel nepůjčí, je to jeho nová hračka, kdybyste mu chtěly vyčinit, tak si ještě přidejte, že se „teď“ usel koupit, protože je třeba vyfotit Flekův dům, když už se Maxův nestihl, no a co myslíte, dokonce jsem si pořídila i nové spodní prádlo … no a teď už jen doufám, že porod bude brzy, takže mám téměř jistotu, že to nestihnem:-))) no takže zabít málo, tedy se nerozčiluju.

Maru užívám si tvé nadějné zprávičky a ty pěkně odpočívej

Monicko_S no rozhozené spaní Barušky nezávidím

Zdenčo jejda to je mi vás všech moc líto aj Sysy

Adka007no tak to máte doma veselo s tou vaší cácorkou, jo a to zrdcadlo co nám ty dětičky nastaují mě také někdy děsí a jásám, že mé dítko co nemá moc režim změnu času neregistruje

Lostris já škoda, že se pasy dělaj dle bydlištní příslušnosti, občanku mám už pár dní propadlou (čekám až se Flek narodí, abych ho tam měla) a  pas doslouží příští jaro, tak by ses mi šikla:-)

Zabucho to by té tvé dr. přišlo draho kdyby tě o nás chtěla připravit

Rafuško gratulaceeee k podání žádosti, tak ještě nějakého silného anděla strážného, aby to bylo brzy:-))

Andreo2 ve středu uvidíš bude Ela za hvězdu a ty se hezky rozmazluj

Nello_B to vám tedy takový zážitek nezávidím, nám vběhla na 70-átym do Prahy když jsem byla v 5tt s Maxem pod ko la srna, takže si to umým živě předstait

Karlo děkujem za zprávičky

Katimoc na Vás myslíme, ale když jste pod dozorem, tak bude dobře

Twiggy ať už je ta rýma pryč a něco hezkého se brzy rýsuje:-)

já se mám dobře a všichni mí chlapy taky, jen ten velkej je nějakej upracovanej, užívám si kontrol u PA, ta je spokojená, že se vvše chystá a je v pořádku, já se snažím si opakovat, její slova, že není kam spěchat, že má Flek čas … no už mě to zmáhá, ale až na korbu (snad ji přivezem zítra) mám už vše, bylijsme ve Vrchlabí, nadšení mého muže jsem radostně převzala i já, už nám v ložnici stojí i postýlka a absolvovali jsme dě noci s Maxem na tátově straně postele, jen Max si občas vleze i s eřinou do mimipostýlky, lehne si dá si dudlík a culí se miminko miminko, dnes večer se mi snažil ysvětlit, že tam smí protože se slovi  „miminko není“ ukazoval na postýlku a potom my vyhrnul triko a s vševědoucím pohledem oznámil „miminko“ a dal břichu pusu, no uvidíme jak to zládnem, snad vyjde ten nadstandard ve Vrchlabí a když ne bude to taky muset jít

tak pa Mia + Max20měs a Flek38tt.

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.10.06 07:48

Ahoj zebřičky,   ŽABUŠKO, doufám, že ta noc na včerejšek se už neopakovala a na dnešek jsi se vyspala už dobře. No a ve středu bude určitě všechno v pořádku, uvidíš :-).  

ADKO, tak to mají asi všechna mláďata stejný, i náš Cideček jak je ráno zvyklý chodit v půl šestý ven, tak v neděli přišel o hoďku dříve :-). Naštěstí se obrátil na podpadku, tedy na polštářku a odkráčel si ještě zdřímnout. To bohužel Vikinka ne, cö? Ta už měla nový den a mamko starej se :-).  

RAFUŠKO, tak ať pondělní návštěva soc. pracovnice proběhne v poklidu. No a třeba manžel překvapí a nezůstane jenom u slibů.  

ANDREJKO, tak i Elinka se přidala k raním ptáčátkům :-).
To se Elišce nedivím, že se jí nechtělo domů, když si tak pěkně hrála :-).  

NELLO, no fuj, to jste měli nepříjemný zážitek. Hlavě, že se vám nic nestalo. Jak se ale já znám, mě by bylo straště líto toho pejska :-(, ani ne tak auta… No jo, v té situaci se stejně nedá nic dělat, když vběhne pod auto na dálnici.
Ale určitě Nelince ten nový kabátek moc sluší, i když přišel tak draho :-).  

KARLI, držím KATI kopýtka, aby hematom brzo zmizel, byla v pořádku a ona mohla jít domů.
Tak jak probíhalo vítání občánků?  

ZDENČO, moc mě to mrzí, že zase, sakra, nic… Posílám veliké virtuální pohlazení po dušičce tobě i Sisce. Však se jednou svého sourozence dočká.  

TWIGGI, přeji brzké překonání rýmy. Pěkně pij hodně tekutin a opatruj se :-), ale to ty určitě děláš.
A co tvoji chlupatci, Twiggi a Šuhaj, neodrazil se na nich změněný čas? Ten náš kromě toho ranního vstávání v neděli (teď už se to naštěstí srovnalo) se dožadoval o hodinu dříve svého krmení :-D.  

MARU, jen pěkně odpočívej, dokud můžeš :-). Tvá malá ratolest tě pak nenechá oddechnout.
Souhlasím s tebou a přidávám se k vyhlášení zimního spánku :-D. Já bych tedy trochu švindlovala, stačilo by mi jenom zalézt do pelíšku s nějakou dobrou knížkou.  

MIO, no tak když manžel vyfotil Flekův domeček, tak kdepak je? Šup s ním do galerie, my se chceme také těšit z pohledu na něj :-).  

Přeji všem krásný den,
Lostris      

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 31.10.06 09:08

Krásné ránko,  

tak zítra má sněžit a já nemám ještě koupené zimní boty.Musím něco splašit, včera jsem Nellince koupila ke kabátku kozajdy s kožíškem no vypadá srandovně. V sobotu jdeme na vítání občánků tak musí vypadat šik.   Mia -tak už jen dva týdny fakt jsem napnutá jestli je flek holčička nebo klučík.S tím foťákem je to u nás obráceně, přítel tomu neholduje vůbec zvládne nás tak akorát vyfotit jinak nic.Ty jedeš teda do Vrchlabí? No budeš rodit po druhé aby jste tam stihli dojet.S tím spaním s dětma to budete mít těžké, švagrová má děti tři roky od sebe a spávala s oběma dohormady na manželské posteli a brácha se odstěhoval do dětského pokojíčku.Pamatuju si jak jsem byla poslední dva týdny těhu hrozně unavená tak si dokážu představit jak Ti je a ještě musíš pobíhat okolo Maxíka.   Zdenča -je fakt lepší to dětem neříkat, my jsme to prvně Tomáškovi neřekli a udělali jsme dobře, ale po druhé jsem mu to tele vyslepičila a dopadlo to špatně a on tak hrozně plakal a pořád se vyptával, po třetí jsme mu to neřekli a on na to přišel sám.Ony to ty děti hrozně nesou špatně když se tak hrozně těší a pak se jim to špatně vysvětluje.   Karla -jak se má Kati?  

NellaB    

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 31.10.06 12:18

Ahoj Zebrušky!    Tak jsem podepsala smlouvu o rekvalifikaci a v pondělí začínám. Už se docela a těším. Doufám, že mi to do hlavy poleze. Budu se snažit. Právě jsem dopekla cuketový koláč a ještě si budu hrát se zapékanámi brambory. Když má tu vlněnou troubu, tak brambor udělám hodně. Alespoň nebudu muset každý den vařit a můj věčně hladový manžel bude mít večeři.
Zdenco, mě tak moc mrzí, že ti to nevyšlo. A když jsi psala O Sise, málem jsem brečela také. Myslím na tebe.
Lostris, jsem ráda, že Cid se ráno nechá přesvědčit, aby nevstával dřív. Náš se také docela nechá přesvědčit, ale večeři vyžaduje on i kočka podle starého času. Musím jim to postupně posunovat, přece mě nemůžou tak honit. :-))
Maru, jak se cítíš? Moc to přeju, aby to vyšlo. Pořád máme málo těhulek.
Hezký den všem
Rafuska

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.10.06 12:47

Ahoj holky, tak rýma zatím nic moc :o((( no ale znáte to, neléčená 7 dní a léčená týden :o))) naštěstí se to nezhoršuje :o))) dneska jdu domů dřív, tak si půjdu odpočinout ke krbu :o)))

Zdenčo - tak to muselo být pro Sisu těžký, no ale hezky jsi jí to vysvětlila, držím kopýtka ať se to podaří z mražáčků a Sisa se brzy dočká!!!!

Maru - taky si myslím, že to do ledna uteče!!!! Jsem na to zvědavá!!!!

Mio - drž se a ať se Flek vylodí rychle :o)))) Maxík je sladkej :o)))

Lostris - pejsánci jsou v pohodě, jídla se teda dožadují pořád o hodinu dřív, ale oni by oba dva mohli jíst pořád :o))) Šuhaj nám ve svých sedmi letech ještě vyrostl, takže je toho až dost :o))) se vstáváním problém nemáme, my vstáváme až když se někdo z páníčků probudí, no a Twiggi ta vůbec moc nechce vstávat, ráno s přítelem chodí jenom Šuhaj, Twiggi tvrdě spí :o)))

Nello - vyfoť Nelinku a dej jí na rodinku ať se taky pobavíme :o)))

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 31.10.06 14:59

Ahoj Zebricky,  

tak hned na zacatek, zatim to vypada , ze zitra nedorazime. Po 3 letech se mi rozjel dost hnusnej zanet oka, ja mam totiz takovy hnusny revma, ktery se timhletim projevuje, uz me to zlobi druhy tyden a vcera se to rozjelo, no proste desive, oko mam jak kralik, nemuzu moc koukat. Oko mam rozkapany Atropinem a kapu kortidoidni kapicky, no mnamka. Dost to boli, takze pokud se mi to zlepsi, tak bychom s Misakem dorazili, ale nevim nevim.  

ZDENCO, je mi to moc lito, doufala jsem:( Je mi lito i Sisi, ale urcite bude za chvilku lip, za chvilku stejne otehotnis a bude to. Fakt me ty deticky prekvapuji, ja taky vcera sedela a drzela si oko a Misak pribehl a rika - MAMINKO TO BUDE DOBY AZ SE TI NAJODI MIMINKO, fakt jsem cumela, zacina se taky dost ptat, ach jo.  

KARLICKO, moc KATI pozdravuj, drzime palce, jsou to bojovnici  

MARU, tak jakpak se citis, drzime palce, do 3tice bseho dobreho to je JASNY!  

NELLO, to musi byt Nelinka fesanda, to bude chtit fotku na net:)  

TWIGGI, jeje rymajzna, jak rikas, lecena i nelecena, proste tyden, me super zabral Otrivin.At te to brzo prejde.  

RAFUSKO, tak at se nam pekne zrekvalifikujes:))  

MIO, teda tak ted uz to mas fakt za par a uz mate vybrany jmeno?  

ZABUCHO, jeste jednou gratuluju, je videt, ze kdyz priroda chce, jde to:)) hodne stesti  

ALEX a LENULKO, gratuluju k zasnoubeni a kdy planujete svatbu? uz nekdy brzo nebo az treba v lete?:)  

Jinak u nas nic noveho, Miska uz konecne prestava kaslat i ryma je fuc, tuk tuk, jsem zvedava na jak dlouho. Ja poctive piju kontryhelovy caj, koukala jsem, ze budeme holky zebricky kontryhelacky:))) a uz se teda docela tesim az to dostanu, ze se neco zacne dit, vyzvedla jsem si leky a pak zacnu zobat.
Jdu trochu odpocivat, teda jen tak jak mi to Miska dovoli, uz to zase boli.  

Mejte se krasne a pokud ne zitra, tak doufam, ze priste se uvidime :))  

Míša a Mišáček  

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 31.10.06 19:52

Zebřičky zítra držte kopýtka na srdíčko. jdeme na UTZ a na imuno a na krev kvůli té srážlivosti. mooc se bojím, jsou to nervy.
co ta Kati???? Moc na ni myslím.
hezký večer a dobrou noc žabucha

 
mia  31.10.06 22:31

Zdravím,

Lostris práě, že stááále nic nevyfotil:-))

NellaB pořád tomůže být víc než dva týdny a Flek co by  holčička by mě opravdu překapil, jen by bylo po starosti s těmi jmény. Pobíhání kolem Maxe je problém vlastně jen  tom, že nemůžu odpočívat kdy chci, jinak je strašně poslušný a šikoný. Nellinka bude jistě nejkouzelnější účastnice vítání občánků:-).

Rafuško držím palce ať v pondělí skvěle začíneš. Nechceš nám taky uvařit, máš na menu samánámioblíbená jídla:-).

Twiggy doufám, že krb zafungoval a rýma tě utěšeně opouští, děkuji za hodnocení Maxe, inu nezbyde mi, než být „pyšná matka“

MichaeloVE to je škoda, hlavně tedy toho očka a jméno pořád jisté není:-((

Žabuško myslet budem a srdíčko potluče jak o závod ****
na Kati myslím také

no dnes jsme dozařídili dě poslední ěci, přezuli auto a doezli korbu a všechny textilní věci jsem vyprala, tak teď už co ten Flek

dobrou Mia a spol

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.11.06 10:36

Ahoj holky :o)))
No tak rýma je sice pomalu na ústupu, ale nějak mi to postupuje dál, takže mám čím dál tím větší kašel a musím říct, že se mi čím dál tím hůř mluví, což je docela dost blbý :o((( občas mi pěkně přeskakuje hlas!!!! Tak jsem zvědavá, co se z toho vyvine!!!

Karlo - jak je Kati, je něco novýho?????

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.11.06 10:41

Ahojky zebrunky,
teda já už se těším na srazík, že ani nemůžu pracovat :-D Za chvíli jdu na oběd, vzala jsem si půl dne dovolenou a vyrážím směr Praha.  

Mio jsi šikulka jak máš všechno pro Flíčka přichystané, te´d už budeme jenom netrpělivě očekávat až vykoukne na svět.  

Zabucho kopýtka jsou zatnutá už od včera, a těším se že nám povíš samé dobré zprávičky.  

Michaelo to je mi líto, že tě přepadl takový ošklivý zánět, no uvidíš odpoledne jestli se ti neudělá lépe. Přeju ať to brzo přejde.  

Twiggi tak co zabrala krbová terapie a odpočinek, cítíš se lépe?  

Rafusko teda máš můj obdiv jak vaříš, já to tenhle týden nehorázně flákám, protože jsem každý den mimo domov. Včera Salsa a pak jsem šli do hospody a dneska se vrátím pozdě večer tak si musí chudák manžel jídlo někde ulovit sám :-O Nechceš nám trošku jídla poslat :-DDDDD  

Nello - Nelinka bude určitě ta nejkrásnější princeznička na vítání občánků, už se těším na fotky.  

Lostris tak k zimnímu „spánku" s knížkou v ruce se přidávám taky. To by bylo žůžo......
Jo chtěla jsem se tě zeptat jak jezdíš autíkem, co jsi udělala řidičák, tak jsi přemýšlela o tom, že by jsi někdy i dorazila na srazík. Tak co zebrunko, řídíš autíko ??????????  

Zdenco jak se máte? Se Sisou mě to moc mrzí, ale věřím, že budete mít brzo obě dvě zase úsměv na tváři. Posílám oběma pofoukání na dušičku.  

Kati moc na vás myslím a držím kopýtka.....   

Ještě ke srazíku - foťák vezme určitě Kaitlin, takže fotky budou :-)  

Moc děkuju,ž e na mě myslíte a držíte kopýtka, zatím vám teda nic moc neřeknu, jen to,ž e jsem strašlivě unavená a večer odpadávám a nic nedělám, doma už to vypadá jako po výbuchu, prádlo k žehlení se tam kupí.......... no děs. Ale nevadí, jsou důležitější věci než mít uklizeno a snad to o víkendu po kouskách doženu.  

Mějte se hezky a opatrujte se já večer napíšu jaký byl srazík snad neusnu ve vlaku a nepřejedu :-O :-D Maru

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.11.06 10:52

V první půlce cyklu zkuste tělu dodávat rostliny, které pusobí na hormon estrogen. To je například čaj z maliníku, z černého rybízu (list), z šalvěje, z jetele lučního. Tyto rostliny mužete brát buď jenom v první části cyklu nebo po celou dobu. Estrogenově mimochodem působí i lněná semínka. Stačí, když si jedenkrát denně zamícháte lžičku lněných semínek do jogurtu. Nezapomeňte při tom hodně pít.
V druhé půlce cyklu (to znamená po ovulaci) se nejlépe osvědčil kontryhelový čaj, který má účinky jako hormon progesteron. Pijte ho teplý, nejlépe třikrát denně až do menstruace.
 Maru

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 01.11.06 11:10

ahojky zebřičky. srdíčko aztím ajsně patrné nebylo, ale mimi roste a odpovídá to 7tt, což Mudr říkala, že je na srdíčko čas..tak snad jo. na další UTZ jdu ve čvrtek 9.11.
Zebřičky moc se omlouvám, ale na srazík nemůžu, trochu špiním a  nechci nic pokoušet, Mudr nařídila ležet, tak se nezlobte..a všechny pozdravujte  a užijte si to.
co ta KATI??????????­?????? nemáte na ni někdo tel?
papa žabucha

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 01.11.06 12:12

Ahoj holky.Dneska začal nový měsíc a já mám den blbec. Bylo by asi lepší zalézt doma do postele a celý to zaspat. Ráno jsem to opět dostala. Doufala jsem, že se to tentokrát podaří a ono nic. Zas mám z toho svou smutnou.Cítím jak mi zas dochází síly. Alex mě pořád uklidňuje a přesvědčuje, že se to jednou podaří. Volala jsem do Pronatalu do Teplic a 13.11 tam pojedu na sono a ve čtvrtek by mohla být inseminace. Jsem na to zvědavá. Alex se snaží jíst vitamíny a dokonce přestal chodit do své oblíbené sauny aby se mu ty jeho potvůrky probrali a úspěšně dorazili k cíli.Co bude dál nevím.Teď jsme se zařizovali tak není moc financí není a podle mého nebudem mít z čeho zafinancovat pokud by mělo dojít na IVF.Alex mě přesvědčuje, že určitě našetříme, ale mám obavy že to bude trvat . Ach jo. Je mi z toto všeho mizerně. Omlouvám se za depresivní příspěvek, ale ............  vždyť víte.
MichaelaVE - Alex plánuje svatbu až na léto, ale prý se může stát, že nám rupne a bude to dřív.
Mějte se všechny co nejlépe. Lenka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.11.06 12:34

Ahoj holky,
tak se po menší pauze zase hlásíme. Adámek už skoro nekašle ani nesnoplíkuje tak snad mu to aspoň chvíli vydrží. Dnes jsem mu začala dávat homeopatika, které by mu mimo jiné mohly pomoct aby nebyl pořád nachlazený.
Tak to vypadá, že už fakt přijde zima:-( a to ještě nemám pro Adámka zimní boty ani kombinézu. No aspoň, že jsem mu koupila bundu a pořádnou zimní čepici jak na lyže:-) i když teda nelyžujeme:-)
V pátek měl manžel volno tak jsme si udělali výlet do Luhačovic. Jéé tam bylo krásně. To město fakt miluju. Vzpomněla jsem si na Rafusku, která tam taky nedávno byla a když jsme jeli přes Vsetín tak jsem se dívala jestli někde neuvidím Karlu s kočárkem a Kati na procházce:-) No a taky jsem v Luhačovicích zavzpomínala na srpen 2004 to jsme tam byli na víkend a zřejmě jsme si přivezli Adámka takže holky snažilky udělejte si dvoudenní výlet do Luhačovic napijte se zdravých vod a ono to určitě vyjde:-) Teda aspoň za zkoušku to stojí.  

Jo a taky chci chodit s Adámkem do solné jeskyně nebyla jste tam někdy některá?  

KATI: snad už je vše v pořádku a brzy tě pustí domů. Moc na tebe myslím.  

ZABUCHA: hezky odpočívej. Já jsem v těhotenství taky špinila stačila i krátká procházka. Určitě bude vše v pořádku.  

RAFUSKA: to je fajn, že jste už podali žádost o adopci aspoň se něco hnulo a manžel je šikovný, že chce kvůli sociální pracovnici bílit koupelnu:-) ať se ti daří při rekvalifikaci.  

ZDENCA: je mi to líto, že to nevyšlo. Je smutné, že je z toho Sisa tak zklamaná, ale určitě si nevyčítej, že jsi jí to řekla. Jednou z ní bude moc hodná sestřička pro svého sourozence.  

MARU: držíme palečky aby to vyšlo.  

TWIGGI, MICHAELAVE: holky, přeju brzké uzdravení.  

Holčinky mějte se hezky a užijte si dnešní srazík. My počkáme na Kati až bude v pořádku a taky budeme srazíkovat.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek      

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 01.11.06 13:05

Ahoj Zebřičky, hlásí se vám jedna zatoulaná zebra. Dlouho jsem se neozvala, ale ne proto, že bych na vás zapomněla, ale nějak jsem měla útlum. Doufám, že si na mě ještě pamatujete.  

Mezi tím jsme byli s manželem na kontrolním vyšetření imuna a měli jsme i pohovor s primářem. Docela jsem ráda, že jsem na něho počkala. Taky mi řekl, že vzhledem k tomu, že Prednison beru dlouhodobě, nebude mít takový účinek a myslí si, že výsledky nebudou v pořádku. Takže mě moc nepotěšil. Za 14 dní bych měla vědět víc.  Taky jsem mu řekla, že máme ještě 5 mražáčků a že bychom do konce roku, pokud se imunita zlepší zkusili KET. Takže uvidíme podle vyšetření a tak jsem přerušila na měsíc léčbu Prednisonem.  Prý je to lepší a před KET se zase na:,–(í. Samozřejmě mě upozornil na dodržování gumisexíku a vyhnout se případným zánětům.  

Maru - moc na Tebe myslím a doufám, že tentokrát IUI  vyjde. Moc bych Ti to přála. O těch bylinkách jsem taky už četla, ale nevěděla jsem který a kdy. Tak teď už mám jasno.  

Karličko - pozdravuj Kati a dej prosím Tě vědět jak to s ním vypadá. Doufám, že to bude poslední komplikace a pak bude vše O.K.  

Bohužel na srazík se nemůžu dostavit, protože máme rozlučku s naším šéfem, který u nás končí. Ještě nám nového nezvolili. Hezky si to tam užijte a hodně foťte. Kdo pojedete autem, dávejte pozor. Hlásí vychřice a dokonce i sněžení.
Sima  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 01.11.06 13:35

Ajjo - snaží se, ale čím dýl mluvím, tím je to horší, že bych zavedla výklad bez mluvení :o))))

Leňule - jen se z toho hezky vypiš, však ono je to potřeba, já bych mohla vyprávět, přece jenom po víc než osmi letech by toho bylo až dost!!! No a penízky to je taky kapitola sama pro sebe!!!

Zabucho - hezky odpočívej, ať je všechno v pořádku!!!!

Holky, přeju príma srazík!!!!!!! Hezky si to užijte!!!!

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 01.11.06 14:23

Ahoj Zebřičky, 

v rychlosti sem nakukuju, ale za chvilku balím a vyrážíme s Elí na sraz:-). 

ŽABUCHO, myslím, že je to na dobré cestě, doktor ví, co říká. Opatruj se a šetři se. 

ANDREJKO, když jsem se doslechla, že ve čtvrtek má sněžit, tak včera proběhla blesková akce. Koupila jsem Elišce zimní boty a nánožník na kočárek a v pondělí naštěstí přišla kombinéza. Přeju taky rychlé pořízení.

SÍMO, snad se dozvíte za 14 dní samé dobré zprávy a půjdete brzy na KET a ty budeš do konce roku těhotná! 

Ostatní moc zdravím a omlouvám se, že nereaguju víc. 

Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 01.11.06 14:51

Ahoj Zebrušky!    Tak jsem konečně vykopala brambory. na to, že jsem je jenom na:,–(ila a tím to skončilo, to nebylo až tak marné. Manžel si vzal dneska dovolenou a líčí koupelnu vápnem. Zatím má jednu vrstvu, tak ještě asi dvě. Spolu jsme zavezli 18 asi pětikilových balíků papíru do sběrného dvora. Je škoda, že už za to nic neplatí. Vždycky jsme měli na jeden chleba. :-)) Ale doma je zase místo. Ještě se chystám otrhat jablka a pak už asi padnu za vlast, protože mě ještě dostihla mrcha a to umírám sama o sobě.
Maru, asi mi teď nezbaštíš, když napíšu, že strašně nerada vařím. Příprava jídla musí trvat 10 min, jinak se mi do toho nechce. Včera jsem se fakt překonala a dneska jsme si to zvlnili v troubě a dojedli. Žabucho, jsem ráda, že kontrola u dr. dopadla dobře. Přeju, ať špinění brzy ustane a ty si můžeš užívat těhotenství.
Užíjte si srazík, hodně foťte, ať se pak máme na co koukat a co obdivovat
Hezký den všem
Rafuska

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 01.11.06 14:53

Ahojky. Já se už taky pokouším několik let. Jen s Alexem teprve krátce. Každý měsíc kdy to dostanu je děsnej. Jsem zvědavá na to jak našetříme. Úplně mě vytáčí když vidím kolik alkoholiků a feťáků léčíme zadarmo a na to když chceme mimčo musíme doplácet. Ach jo.
Měj se pěkně. Lenka

 
Jitutu32
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 01.11.06 19:34

omlouvá se všem zatoulaná zebra :-(
tak to jsem blbá........mám toho moc kvůli bytu a tak a neměla jsem čas za vámi zajít a utekl mi srazík :-((((((((
to mě mrzí..........já která bydlí na Praze 10 :-((((((((((smutním a omlouvám se
Jitutu,Monička a mimísek 18tt

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.11.06 21:45

Ahojky holčinky, už jsem doma ze srazíku a jdu vám v rychlosti napsat jaké to tam bylo. Bylo to úžasný a sešlo se nás fakt hodně, pokusím se vyjmenovat snad na nikoho nezapomenu.
Takže: Brusinka s Janičkou a Jiříkem
Martina s Amálkou a s prckem v bříšku
Bohunka s Lucinkou
Kaitlin se Šimonem
Lipka s Maruškou a Sofinkou
Ryšavka s Markétkou
Andrea2 s Eliškou a prckem v bříšku
Baruška s Eliškou a Kačenkou
Mia s Maxem a prckem v bříšku
Panda
a moje maličkost :-)
Dětičky byli úžasný, roztomilý, prostě k sežrání :-D  takže jsem nasávala ty miminkovské bacílky co to šlo, tak uvidíme........... kdyžtak se příště nechám celá oslintat :-D
Fotila Kaitlin a Bohunka takže určitě vloží fotečky do galerie.
A já pádím do hajan protože jsem fakt unavená z toho cestování. Přeji všem dobrou noc Maru  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 02.11.06 08:13

Tak to je holky fajn, že jste si to tak užili i s prckama :o)))

U nás fakt sněžilo, no a ten studenej vítr, to je teda síla, myslela jsem, že než dojdu do školy, tak mi upadnou uši!!!! Nějak se mi potom krásným podzimu nechce ani věřit, že by měla být zima, no na lyže a snowbord se těším, ale to okolo, to teda fakt ne :o(((

Leňulko - nejsi sama kdo má problém s penízkama, taky to musím nějak zvládnout a našetřit do léta na ivf, zdá se to sice dlouhá doba, ale s dluhy po bývalém manželovi, to není nic moc a taky hypotéka moc nepřidá a aby toho nebylo málo, tak nám teče odpad v koupelně, takže teď  zvažujeme co udělat, jestli to jenom zalepit (na jak dlouho) a nebo si půjčit a udělat koupelnu novou (už by to potřebovala!!!), ale věřím tomu, že to zvládneme a to moje poslední ivf bude!!!!

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 02.11.06 09:13

Ahojky,
ten sníh a mráz je snad zlej sen? Večerní sníh jsem myslela, že zaspím a ráno bude fuč a on padá :-( jak já tu zimu nemám ráda… Kdyby aspoň nebyl ten vichr, abysme mohly s Viki ven…

Holky, omlouvám se, že nereaguju, jsem nějak mimo nebo co… Asi na mě něco leze nebo ta změna času? Jsem unavená, bolavá a nemyslí mi to…

Leňulko, ty peníze a vztek na systém ve zdravotnictví zažíváme taky. Proč máme tolik platit za něco co jsme nezpůsobili… Je to na hlavu, s šetřením na IVF se tu potýkáme asi všechny. Je to smutný, ale co naděláme. My prostě nejezdíme na dovolenou, auto máme na rozpadnutí a v podstatě si nic nekoupíme, aby byly korunky na IVF. Je to tvrdý, ale my to nezměníme. Hlavně aby se podařilo.

Adka a Viktorka

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 02.11.06 09:22

Ahojky zebrundy,  

teda dnes je u nás pěkná kosa a je tady dokonce sníh! A to si Tomášek nechtěl ráno při -2 stupních obléct zimní bundu a to má lyžařskou a ta je dost tenká a o botech ani nemluvím. Fakt puberta jak blázen, že prý nebude chodit navlečenej jak debžo, no jestli já se musím rozčilovat takhle po ránu. A to mi už nahlásil že v zimě nenosí čepici, že by se mu zničil účes, má totiž bodlinky a geluje si je.No co já s ním budu dělat teda vůbec nevím asi mu ta palice v mrazech umrzne ale hlavně že mu ty bodliny budou stát, nebo mu taky zmrznou a opadají.  

Lostris - to víš že mi toho pejska bylo líto, ale chudák to odnesl.  

Leňule - taky tomu nerozumím proč feťáci mají léčbu zdarma a za něco tak důležitého jako je miminko se musí sakra hodně platit!  

Rafuška - tak Ty teda řádíš, já teda takové práce jako je vykopání brambor nesnáším!!! Jako dítě jsem musela pomáhat rodičům na zahradě a teď jsem spokojená v bytě, no a na jaře budeme stavět domeček ale bez políčka, jen trávníček!!!!! A to už Romča říkal že by se nějaká rajčátka šikla a taky okureček, ale já fakt nee!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!Jsem holka z dědiny ale prý to tak nevypadá, já obdivuju každého koho to zahradničení baví jako moji mamku, ta by tam nechala duši.No a samo že i Tebe takové výkony co píšeš jsou hodné obdivu!   Žabucha - doufám že už to špinění ustalo, hlavně hodně odpočívej začátek je nejdůležitější! A příští týden se těš na srdíčko to už půjde určitě vidět!  

Karla - tak jak je Kati?  

Teda to je zase román!  NellaB s Nellinkou

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.11.06 09:34

ahojky zebřičky.
srazík jste si asi pěkně užily, škoda, že jsem tam nemohla být s váma.. ale zase odpočinek se mi vyplatil, protože už nešpiním (ťuk, ťuk) a je mi o něco líp. i když po ránu moc ne :-(
co je s tou Kati?? Pořád na ni musím myslet.
dneska za mnou přijede kamarádka s 16nácti měsíční dcerkou Bárou tak se na ně moc těším :-))
mějte se hezky. jo a taky u nás byl ráno sníh, ještě že nikam nemusím.
papa žabucha  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »