Zebřičkový deníček - Maru - 140.díl

Snažení

Ahojky zebrunky, Máme tu spoustu nových zebřiček a tak mě napadlo, že tak trošku zavzpomínáme............

Náš první deníček na téma „ snažení" spatřil světlo světa přesně ve čtvrtek 2.1.2003 v 18:31:20 hod. Tehdy to byl deníček snažilkovský a jmenoval se „snaženíčko snažení" později „snažilkovský" deníček. V té době jsme měly tradici,že jakmile snažilka otěhotněla předala štafetu psaní deníčku na další snažilku a založila většinou svůj těhulkovský deníček. Někdo napsal deníčky 2-3 a někdo napsal deníčku o hodně víc a já tu s vámi sedím dosud :-D A tak jsem zapátrala v historii a představte si, že můj první deníček vyšel v pondělí 12.4.2004 v 1:00:00 hod - no přiznávám,že mě tahle informace tak trošku zaskočila (to snad ani není možný, že už je to tááááááááááááák dlouho :-O, někdy se divím, že to moje povídání ještě čtete :-O :-D). Ale jsem přece ostřílená snažilka tak jaképak dlouhé přemýšlení nad tím, jak ten čas letí......

A tak píšu píšu, znáte mě tu už jako svoje vlastní botičky a přes naše trápení se přenášíme všemi možnými způsoby a vzájemně se podporujeme a vítáme nově příchozí. I když by bylo nejkrásnější, kdyby lidičky s těmito problémy vůbec nepřibývali. Bohužel realita je jiná :-(

A přichází pondělí 1.11.2004 a tehdy přejmenováváme snažilkovský deníček na zebřičkový deníček. PROČ????? Pro ty kdo dosud neví - zebry mají na sobě přece spoustu proužků a čárek a my tu všechny čekáme na ty svoje dvě tlusté vytoužené čárky na testíku. Tak proto!!!
A kdo že to vymyslel, tak to vám hned prozradím, byla to naše milá Kaitlin :-)
A vlastně se název změnil i proto, protože se s námi rozhodly nadále zůstávat i těhulky a maminky.

Nu a tak jsme tu společně profrčely až do roku 2007, který bude určitě tím nejšťastnějším pro nás pro všechny. Za tu dobu tu prošlo spoustu snažílek-zebřiček. O některých máme stále zprávičky, o některých jsem už neslyšely, ale pravdou je,že jsme pořád skvělá parta, která se drží vzájemně nad vodou a za to jsem moc ráda a moc vám tu všem za to děkuji.

A protože v deníčku nás bylo vždycky hodně, hned v pořadí třetím deníčku jsme se začaly zaobírat myšlenkou jak se o sobě dozvědět víc - odkud jsem, co nás baví, čím jsme prošly.........a nepsat to přímo sem do deníčku. Přece jenom jsou to informace osobní a tak by je neměl číst náhodný návštěvník. A tak už v pořadí třetím deníčku jsme založili SEZNÁMEK. Seznámek se rozesílá na email a podmínkou pro získání seznámku je pravidelné přispívání do deníčku minimálně 3 týdny. V současnosti ho rozesílám já - no vlastně poslední dobou jsem to hodně zanedbávala, ale chci to změnit a celý seznámek aktualizovat, jak už jsem se domluvily v loňském roce. Takže zebry moje milé - pošlete mi na ma.ru@atlas.cz informace o sobě a já dám dohromady nový seznámek. Vím,že už se některé z vás ozvaly a jsem moc ráda, všechno mám zaznamenáno a chtěla bych aby se ozvaly všechny kdo mezi nás teď chodí ať to máme zase hezky kompletní :-)

V seznámku jsou i informace, kde najdete naší fotogalerii - tak to už stojí za uvážení nám něco o sobě prozradit, co říkáte? :-D

Tak doufám,že jsem vás tou historií moc nenudila :-)
Mějte se moc moc hezky a opatrujte se papa Vaše zebra Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.01.07 20:51

První:-) jdu číst.
A+A

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.01.07 21:01

MARU: určitě jsi mě nenudila. Ráda jsem si deníček přečetla. Už fungujeme fakt docela dlouho a jsem ráda, že jsem tady zůstala i když už (momentálně) snažilka nejsem.  

KARLA: tak to je fakt nepříjemné:-(( přeji ať vám je už dobře.  

Zítra nám začínají pochůzky po doktorech. Tak snad se dozvíme něco víc o Adámkové imunitě apod. Jo dnes jsem s ním byla kupovat papučky a jednou se mi tak vzteknul, že jako neměl nožičky a chtěl si lehnout na zem. No ale i to patří k rodičovství:-) ale doma mi to zase vynahradil a mazlili jsme se a smáli atd.  

Mějte se hezky.  

Andrea a Adámek

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 07.01.07 21:37

třetí - do třetice všeho dobrého:-)  

Teda Maru to je strašný jak to letí - jejda. Dneska jsem unavená hróóóźně moc, ale zítra se na Vás vrhnu a slibuji, že info pošlu :-)  

Milé zebřičky mějte se moc hezky  

dobrou noc Monika

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 07.01.07 21:38

Maru - krásný deníček.. moc děkuji za rekapitulace. ty datumy mě také trochu děsí, ale to už tak bývá. ale věř, že tento rok bude náš :-)))
víkendík jsme si užili a zítra hurá do práce. čeká nás podání žádosti o adopci - už abysme to měli za sebou a mě Mudr - cukr - to se fakt bojím, aby bylo vše OK. ale samozřejmě jsem přes vánoce hřešila :-(
mějte se krásně, opatrujte se. žabucha

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 07.01.07 21:47

Ahojky,  

Maru- moc hezký vzpomínání, já si pamatuju jak jsem k vám chodila v roce 2003, to myslím vedla Montička,  byla tam coby  předsnažilka a těšila se,že budu brzo snažilka. Jenže osud tomu chtěl jinak a já se rozváděla. Ale vrátila jsem se zase coby předsnažilka a tentokrát to dopadlo dobře.  

Moničko  -  no jo vlastně, jak je 2× císař, tak 3 . už musí být. Moc budeme držet pěsti na t o podání žaloby. a tvrdě na ně, to jim přece nemůže jen tak projít, a né jako msta,ale aby se to už nestalo někomu jinýmu.  

Zabucho - to je  fajn že už podáváte  papíry na adopci,  tak ať vše  běží  tak jak má.  

Karličko  -  no  Anička má zatím 6,5kilo ale i t o mi stačí, ráda  se nosí a moje záda trpěj už teď.Nevím  co za rok. Tak ať je střevní viroza brzy  pryč.
No už  nevím co jsem j eště chtěla napsat.  

a  jak se tu řešila  svatba, naštěstí už jsou pryč ty d oby, kdy když nebyla ženská  s dítětem vdaná,tak byla největší povl. A já b ych se třeba eventuelně i vdala, ale jak už jsem psala já když už svatba tak jen my a  svědci, ale přítel chce r odinu a kamarády a to n echci já.  Jako rozbíjení talíře, únos nevěsty  a všechny tyhle kraviny mě nějak neberou. A taaky těch peněz co by to stálo,  to  si  je radši  schovám až budeme stavět.  

tak končím, jdu do pelechu
Míšenka+Anička

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 07.01.07 22:35

Vyhnala jsem manžu od počítače a ještě za vámi mrknu :-) 

Karličko přeju brzké uzdravení tobě i manželovi. My takhle leželi minulý týden ve středu, Naštěstí to mělo krátké trvání a už ve čtvrtek večer bylo lépe jen mi přetrvávala únava, tak hezky odpočívej. 

Kati gratuluju k chlapínkovi, to je super zprávička. Ale stejně největší radost mám z toho,že jste v pořádku. Jo a vyberte hezké jméno :-) 

Ajjo přeju a´t u doktorů dlouho nečekáte a Adámkovi se zvýší imunita. Budu na vsá zítra myslet. 

Moni šupky hupky do pelíšku, zítra si to tady u nás v deníčku určitě vynahradíš a budeš psát celý den :-D 

Zabucho přeju ať výsledky cukru dopadnou co nejlépe. Jste šikulky, že už jdete podat žádost o adopci, už se taky pomalu chystáme na přady, ale ještě nemáme všechno v kupě a manža je pořád táááááááááák moc zaneprázdněný v práci :-(  a jezdí pořád pryč, ach ho muset asi doma přivázat za nohu u stolu :-D 

Míšenko pamatuješ si na Montičku dobře. Já mám vždycky hroznou radost, když se k nám do deníčku někdo vrátí ať už po rodinných problémech nebo když se snaží o druhý dítko. Moc to hřeje u srdíčka,ž e je tu mezi námi všem dobře. 

Tak já půjdu taky do hajan, včera jsem tu měli s naší partičkou posilvestrovskou párty. Zbyl nějaký alkohol a nealko pití a brambůrky apod. :-D a nikdo to nechtěl nosit domů tak jsme zavelela, že si to k nám přijdou sníst. A tak jsme oslavili svátek Tří králů a docela se to protáhlo dlouho do noci a byl to super večer, alkohol se teda nevypil skoro žádný a zase nám tu zbyl ale jinak jsme se nasmáli až jsme brečeli. Dneska odpoledne jsme šli na krátkou procházku a  večer jsem konečně vyžehlila tu kopici prádla, která mě tu strašila už pěkně dlouho. Včera jsem se teda pokoušela holkám vrazit nenápadně do ruky žehličku, ale divte se neprošlo to :-DDDD
Jé já jsem dneska nějaká ukecaná :-O a stejně už mi tu za zády podupává manža a chce k počáítači,t ak ho pustím přeji všem dobrou noc pa Maru

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 08.01.07 00:12

Moje milé zebřičky,
už dlouho jsem u vás nebyla, ale koukám, že Maru rekapituluje a tak mi nedá neposlat alespoň jeden příspěveček.
Hondě moc na vás vzpomínám a chtěla bych vám všem - těm mě dobře známým zebřičkám i těm novým - popřát do nového roku - snažilkám dvě obr tlustice na testu - těhulkám krásné a zdravé mimísky - maminkám zdravé a hodné dětičky.

Moje holky Eliška a Kačenka oslavily v prosinci 1. rok. Je to neuvěřitelné jak příšerně to letí. Tenhle týden se nám holky vydaly do světa po svých vlastních nožičkách a docela jim to jde. Jsou to takové moje dvě čertice, ale neviměnila bych je na světě za nic. Vůbec mi nedovolí, abych k vám chodila, stále si ještě přividělávám účetnictvím, tak na nic jihého mi už nezbývá čas. Je velice pravděpodobné, že se k vám za nějaký čas vrátím jako snažila, neboť bychom rádi ještě toho kluka a máme ještě 6 mrazáčků, tak proč to nezkusit.

Holky moje moc na vás myslím a věřím, že všechny dojdete jednou svého vysněného cíle a to: miminko. Já myslím, že je jedno jeslti vlastní nebo adopčátko (věřte mi nebo ne, ale ten Kaitlinin mrňousek jako by jí z oka vypadl, no celá Kaitlin co vám budu povídat), hlavně aby bylo zdravé a vy jste byly šťastné a spokojené.

P.S. pro ty kdo o nás vědí víc jedna super zprávička: S Kačenkou jsme byli před vánocemi na poslední kontrole v Motole na kožním a na onkologii nás čeká poslední prohlídka v červnu. Ten nádorek na noze jí krásně bělá a ustupuje, prý to do pěti let bude úplně pryč. Moc jsem si oddychla.
Mějte se krásně Bára, Eliška a Kačenka 13 měsíců

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.01.07 08:19

MARU super dennicek az daco zosmolim poslem snad aj ja nejake aktualnejsie info.  

IVANKA no to je teda dost ze sa ukazes!Mohla by si aj castejsie,vidno ako to leti uz rocne babetka…Ze BARUSKA?tebe zelam teda aj muzovi uz toho chlapca,alebo ze by rovno dvoch? :-))  

ZABUCHA drzim palce!
AJA tak isto!  

Asi idem spat na tom ARO uz akosi nestiham,zabudla som aj co som nevedela :-)) ale snazim sa len nechapem ako som tam mohla vydrzat 8 rokov…je to jak fyzicky ale hlavne psychicky narocne…nic pre starsie kategorie :-))
A ozaj pridavam sa do kategorie vydaja-nechtivych zien :-)10 rokov spolu byvame v jednom byte predtym dva mimo a este predtym dva roky len randenia…a papier mi nechyba :-) zijeme…ako-tak ale zijeme :-))A uz to asi ani jeden nechceme menit,vlastne sme sa o sobasi ani nikdy poriadne nebavili :-) 

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 08.01.07 08:46

Hezký nový týden Zebřičky!  

MARU - moc hezký deníček, vlastně jako vždy hezký a zjímavý. Jsem moc ráda za tu rekapitulaci, jako novější zebřička jsem tyto informace uvítala. Koukám, že deníček existuje pěkně dlouho.   

Už se těším na Seznámek, až se budu moci  na Vás mrknout do galerie.  

Tak já se jdu vrátit do pracovního procesu a něco dělat, ať to pak nemusím dohánět.  

Mějte se hezky Arny

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.01.07 08:52

Ahojky zebřulky,

 

ADKO, já ti rozumím a klíďo si postěžuj. Když jsi s Vikinkou téměř sama, navíc teď ještě obě nevyspalé, to je jasné, že se objeví splín. I to počasí, jako na podzim, tomu moc nepřidá. Na druhou stranu díky za ně, dvoumetrové závěje by lepší náladě jistě také nepomohly J.
Ono by to chtělo, kdybys mohla na chvilku vypadnout a věnovat se jenom sama sobě. Přeju ti, abys to mohla v nejbližší době realizovat a hlavě přeju, aby Vikince zoubky pěkně vylezly a byla to zase ta usměvavá pohodová holčička J
Tchýně je vskutku ftipná „jedu náhodou kolem", to by nikdo nevymyslel… J

 

AJINOV, držím kopýtka, aby IUI klaplo J

 

KARLO, Cideček je stále rošťák, co poslouchá jen když široko daleko nikoho nevidí, no a hovínko by si jisto jistě dal, ale teď jsme dlouho žádné nepotkali J.
Posílám Tomáškovi pusinku :-D.
Sice nebude mít Tomášek nevěstu, ale bude mít parťáka na lumpárny :-D.

 

LEŇULE, holčino naše, netrap se bejvalkou. Důležité je, co k tobě cítí Alex. A z toho co jsem si tu přečetla je jeho cit k tobě dost hluboký a věřím, že jeho bývalá má smůlu J.
Držím kopýtka, aby UTZ dopadl dobře a ve čt proběhlo IUI.

 

RAFUŠKO, posílám virtuální pohlazení, ale možná, že ho už nepotřebuješ a je ti lépe, doufám. Držím kopýtka, aby ti práce vyšla. Hlavně ti přeji, aby si manžel uvědomil, že když si neseděla pět let za volantem, tak asi jen tak řídit nebudeš. Mohl by ti s tím pomoci.
Tak čtu, že v sobotu to bylo s manželem už dobré, to je fajn J.

 

KATI, gratuluji k chlapečkovi :-D. Bezva, že je v pořádku.

 

MONI, toho 22. budeš mít podporu celého zebřího stádečka, takže to zvládneš.
Budu držet kopyta, aby se vám podařilo otěhotnět spontánně J.

 

ARNY, tak v centru při transferu neříkali, že by bylo s embryemi něco v nepořádku, že by mě chtěli uklidnit… nevím, ale stejně jako vám se nám přestanou vyvíjet.

 

AJJOO, to jsi měla maminčino hlídání využít a trošku si od Adámka odpočinout. Adka by mi dala za pravdu J. (Aha, už to čtu, že ne uplně J, celá noc je moc)
A manželem to doufám bude jen nějaká menší krize, přeji brzké překonání a ať vám to ve vztahu zase brzo klape.

 

ŽABUCHO, přeji, aby návštěva dr. přinesla dobré zprávy.

 

ANAVI, ahojda Ivanko J. Ty už máš pěkně velkou princeznu. Pokud to půjde, přijď mezi náš častěji.

 

MARU, vymyslela jsi hezký vzpomínkový deníček J.

 

BARUŠKO, ahooojky, tebe jsem dlouho neviděla. No toto letí, holčinám je už rok J. Tak pokud tě nechají čertice aspoň chvilku odpočinout a k účtování také nebudeš mít toho moc, přijď mezi nás.

 

ZDENCO, obdivuji tě, zato jakou zvládáš práci.

 

Tak se loučím, přeji hezký den.

 

Lostris

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 08.01.07 08:54

Ahoj všichni, ráda bych se k vám přidala, jsem tu krátce a připadám si nějak ztracená. Tenhle článek mne velmi potěšil, protože obsahuje všechno, abych věděla, že patřím sem k vám. Teda chtěla bych se s vámi podělit o své radosti i starosti.
Mám skoro dvouletého chlapečka, který se nám narodil po pěti letech snažení ( operace, inseminace, IVF) Nakonec se zadařilo na druhý pokus a náš Radimek je vlastně zmrzlík.  Chtěla bych další, alespoň ještě jedno miminko. I když máme ještě tři „mraženky“ tak bycho to chtěli zkusit klasickou cestou, protože náš problém se dle pana doktora mohl vyřešit sám během mého těhotenství. A vím, že nikdo jiný než vy nepochopí tu situaci.
Tak se mějte a budu ráda, když se budu moct obracet na vás. Katy

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.01.07 10:07
 

Ahojda KATY1, jsi mezi námi vítaná. Přeji, ať se snažení daří a aby jsi nám zanedlouho hlásila pořádné tlustice :).  

Lostris

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 08.01.07 12:32

Krásné poledne,   Karla - tak to přeji ať se brzy uzdravíte! No já mám břichabol taky, ale úplně z něčeho jiného.Zítra jdu nechat Nellince nastřelit náušničky.Fakt z toho mám nervózu, ale vůbec to nebolí (vlastní zkušenost), dnes jsem ji objednala a zítra jdemem na to a asi to doma neřeknu a až přijde taťka z práce ten se ale bude divit.Moje Dr. to dělá klasicky a to byla doma hádka kdo tam s ní půjde, samo že to zůstalo na mých bedrech, jenže já bych v čekárně řvala víc jak Nelča.Včera jsem potkala kamarádku a jedí Dr. je nastřeluje, tak jsem táááák šťastná že nemusím malou trápit.   Kati -tak co už máte jméno?  

Všechno mi vypadlo co jsem chtěla napsat, jsem to ale tutan, co si nenapíšu to nevím.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 08.01.07 12:36

Ahoj holky!
Tak jsme měli zase malýho, až jsem zírala, že bejvalka neměla kecy, že jsme ho přetím měli tak dlouho a dala nám ho! Přítel pro něj byl ve školce, ale jak přišel oblečenej, no hrůza, to že byl špinavej pominu, kluci jsou tak trochu prasátka :o))), ale měl díru na slipech, ponožky taky hrozily, že se z nich každou chvíli vyklubají palce, na sobě nějaký šílený tepláky a ty co měl ve školce měly na kolenech díry, no hrůza a děs!!!! No a taky mě včera docela dorazil, protože začal rozvíjet teorie, že už nepůjde k mamce a že se mu po ní stejskat nebude, no normálně mě mrazilo!!! Však taky když jsme ho vraceli, tak celou cestu nás přesvědčoval, že pro něj musíme jít dneska do školky, no mně se normálně chtělo brečet!!!

Lostris - však já jsem taky ráda, že to tak s přítelem máme, mně totiž hrozně vadí, když se naštve a nemluví se mnou, ale naštěstí to u nás fakt dlouho netrvá :o)))
S tím centrem je tak trochu problém, že já takhle nemusím vůbec dojíždět, ale jak jsem zjistila, tak můj doktor začal spolupracovat s Gennetem a o těch jsem slyšela jen to nejlepší, tak uvidíme!
No bejvalka je kapitola sama pro sebe! Naštěstí si s ní říkám jenom dobrý den a nashledanou a to je všechno a když musím něco víc, tak se k tomu musím hodně přemlouvat!!!!

Adko - drž se!!! Ty zoubky se jednou vyklubat musí!!!!!

Ajjino - držím kopýtka!!!

Leňule - naprosto tě s bejvalkou chápu!!!!

Rafuško - kašli na něj!!! Já jsem začínala jezdit po 13ti letech od řidičáku a ze začátku to teda byl pěknej horor a dneska už jezdím docela v pohodě, ale přítel je profesionální řidič, takže se občas u volantu hádáme, ale když jedu sama, tak v pohodě, i na vánočních nákupech jsem byla sama v Hradci Králové a bez problémů, takže to chce jenom začít, ale až bude lepší počasí v zimě je to na začátek nic moc!!!!

Kati - tak gratuluju k chlapečkovi :o))))

Arny - momentálně jsou problém jenom ty penízky, takže to třetí ivf musí ještě chvíli počkat, ale do léta to už není tak strašně daleko :o)))

Maru - teda pěkně to letí!!!! Ale rozhodně nenudíš :o)))))

Míšenko - tak to jsme na tom podobně, přítel by chtěl svatbu s kamarády a rodinou a mně by to stačilo jenom ve čtyřech, jednu svatbu už za sebou mám, tak to mi docela stačilo!!!!

Katy - ahoj u nás!!!

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 12:58

Ahojky zebřičky:-)  

tak zatím jenom pro Katy1 - četla jsem tvůj článek a myslím, že jseš opravdu ve správném deníčku tak vítej a moc ti přeju, aby se // objevily na testíku co nejdříve:-) Máme skoro stejně staré děti - já Barunku - 10.5.2005 - teda bejk jako vyšitej - mimochodem její taťka je 3.5 - takže jsme trojice co ti povědět - já jsem lev - dobrá kombinace co? - no milujeme se :-O))))))))))  

Hoky nebojte se - jdu uspat a pak se na Vás vrhnu :-O)  

Monika a Barunka - právě otočila své žehlicí prkno a sedí na tom jako na koni - jdu zasáhnout nebo si něco vrazí mezi nohy:-O)

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 08.01.07 12:58

Ahoj zebřule,
opravdu to strašně letí, teď to tu tak počítám a jsem tu od r. 2004....... Je fajn, že jsem tu „mohla“ zůstat i jako mamča, přece jenom jste mi tak nějak přirostly k srdci :-)))))

Andreo - doufám, že se s Adámkem dozvíte samé pozitivní věci, je to hrozné když ti dítko marodí a ty mu nemůžeš pomoci..... já trpím při těch jeho laryngitýdách - teď je na ně pořád to pravé počasí, tak se jen modlím, aby na něj nějaká ta mrška zase nehupsla. Taky jsem na vás myslela, napiš co Adámek dělá, jak si hraje...... Když si vzpomenu jak jsem si stěžovala, že mám lenocha - co bych teď dala za to, kdyby se na chvilku zastavil :-))))  Čeká nás  první prohlídka u zubaře, jsem zvědavá, co Jéňa na to. Co děláš při záchvatech vzteku? Podřebuji inspiraci, až to příjde na nás.

Míšenko - neboj bude hůř! :-)) Já ybch potřebovala záda  nová,  po druhý dítěti mi asi naroste hrb! Chtělo by to lázně - plánuju si je na jaro. Ovšem uvidíme, co manža a Jéňa na to… Kdy chcete stavět? Nám konečně budou zasíťovávat pozemek, tak snad na jaře. Budeme si pak popisovat, jak prohazujeme písek :-))))

Tak Maru konec lenošení a hlas se u nás - žehlička tu na tebe taky čeká! Já nemůžu neb jdu večer na anglinu - opět duta jako bambus!

Báro - teda klobouk dolů, 2 děti a ještě účto..... že ty si po večerech leštíš svatozář? Teda zajímalo by mě, jak to děláš venku, když se ti holky rozeběhnou na opačné strany - bacha na šilhání :-))))

Adko - taky mám depky a to něho nejsem skoro celý den sama. Mateřství je krásné, ale náročné a jsme taky jen lidi. Někdy mívám kačířské myšlenky, jaké by to bylo, kdybychom byli ještě sami...........to když padám na hubu. Jenže pak se na mě usměje a já jsem ta nejš´tastnější máma pod sluncem. Musíme vydržet do jara, bude krásně a my budeme moci děti vypustit ven, slunit se na lavičkách a dívat se jak se mlatí do hlavy lopatičkama. :-) Ze zoubků nás čeká poslední špičák, první stoličky máme komplet. Kolik jich ještě bude? Zuby jsou potvory bolavý!

Kati - gratuluji k rošťákovi, aspoň tady holky nebudou mít přesilu.....

Twiggi - teda mě úplně mrazí, jak mluví o mámě...... o tom oblečení nemluvě. U vás by mu bylo 100% líp!

Bosorka

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 08.01.07 13:01

Jo a musím si trochu postěžovat, neb jsem asi neschopná matka - mé dítě má pořád plíny, chudinka malý a neusíná sám, nýbrž ho uspávám - ležim u něj a on mi čochní vlasy. (tchýně měla nějaké připomínky) - takže budete-li mít cestu kolem sociálky, nezapomeň te mě nabonzovat!!!!

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 08.01.07 13:03

Katy vítej!  

Dala jsem aktuální foto Nellinky do galerky tak se můžete mrknout.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 08.01.07 13:35

Bosorko  - bylo, ale když o tom s ní přítel začal mluvit tak vylítla jako fůrie, že malej je jenom její a nikdy mu ho nedá a já nevím co ještě, nejhorší na tom bylo, že malej u toho byl!!!

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 08.01.07 13:38

Dala jsem spát malýho a řekla jsem si, že se juknu. Díky za přivítání, je to skvělej pocit. Jdu rychle uklidit byt (no klícku 2+kk) protože jdu odpoledne k dr. a tak doufám, že mi řekne, že je vše v pořádku a připravené na mimi.
Tak se mějte. Když bude čas tak zase přijdu.

 
mia  08.01.07 13:48

Zdravím,

po dlouhé době, tedy šem zebřičkám i jejich blízským přeju ať je tento rok krásný a přinese jen samá příjemná překapení, všem zdraí a sílu.

Maru deníček nenudí, ono to tak nějak k novému roku patří ohlédnout se, jsem tu s přestákou po otěhotnění s Maxem (to se ještě deníček opouštěl) od léta 03 což je děsná doba. Ale vy nutně musíte mít tenhle rok pořádně veselý, když si takhle užíváte:-)

Kati gratuluju k odtajnění:-))

Karlo rychle ty bacily vyžeň

Aajjo ať se z toho běhání po dr. nesložíte a ať se dovíte jen samé dobré zprávy, no Adámek holt začíná mít vlastní hlau, což je dobře, jen takovýhlech projevů kdyby nás ty dětičky ušetřili:-)) Max to také párkrát dal a už se to neopakuje

Žabužko ať je na tebe Dr. hodná a cukr v normě, a ať je podání žádosti provázeno štěstím

Misenkotak to jsi ne tom s obřadnostma jako já, já tedy vdaná jsem, ale přesně jak píšeš, ve čtyřech

Baruško jejda ony už běhaj a Kačenčinu nožku ať jdete  létě ukázat naposledy

Lostris zdravím i hafana

Katy vítej, kdy přesně se narodil Radimek? já mám Maxe 02/05

Nello_B jejda ta už je veliká a moc Vám to oběma sluší

Twiggi užívejte si malýho pokud to jde a na bejvalku … ale s tím yzedááním, bych byla naměko:-(

Bosorko jupí ítej do klubu neschopných matek, Max má ještě pořád plínyt a usíná jen  přítomnosti mé, nebo tatínka a to ještě  mé raději, protože si hraje s vlasy a těch co mi radí mám taky dost grrr.

Dala jsem Vám do galerky našeho naducánka, už má 5kg, v pátek dostal očkování TBC dnes jdem na kyčle … někdy musím k dr. já … no ale co, máme se dobře, naštěstí jsme zdrávy a mám nově méně proizorní kuchyň juchů, můžu víc vařit.

Jo a jste mé novoroční předsevzetí:-)))

pa Mia a spol.

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 13:50

Tak zebřičky ahojky:-)  

Bosorko - no teda tys mě při pondělku rozesmála - veselá kopa co:-) Tu sociálku vezmi přes kopírák neb Barunka a je starší  a má stále pleny a usíná se mnou teda ona v postýlce a já cca 2 metry od ní na posteli, nočník naprosto bojkotuje a v pokaděné plýně si velice libuje:-) tož od nás a na dupíní a její záchvaty vzteku? dupu a vztekám se taky - když mě kousne kousnu taky - moc to nedělá párkrát to zkusila:-O)  

Ajjo - tak ať vám to všechno dopadne dobře - jo takové problémy mám s neteří - jsou jí 3 roky a začala chodit do školky - doktorka jí předepsala nějakej imunoglukát - nebo tak nějak - je to na posílení imunity - zkus se na to zeptat. No ani se nedivím v tomhle počasí mi ukaž jednoho, kde je zdravej:-O) Adámek je určitě v pohodě  

Barusko - teda holka ahooooj tys tady nebyla pěkně dlouho - teda holk yuž jsou veliký - pošly foto do galerky ať se pokochám a mám stááááááááááá­áááááášnou radost, že vyšetření dopadlo takhle super a, že to nebude ani vidět. Normálka jsi mi udělala velikou radost a věřím, že jste si dost oddychli:-) Jo jinak asi si četla my máme mražáčků 5, ale nejdříve to zkusíme normální cestou a když to rok nepůjde tak se vrhnem na KET - taky chceme móóóóc kluka:-O)  

Adka - teda chudinka Vikinka takhle trápit  zoubky - nám teď lezou spodní špičáky - máme řidčí stolici a všechno okusujeme, ale jinak v pohodě - no to jsem tě asi neuklidnila co - víš co dost zabíralo Barunce - v dm drogerii jsem koupila :,-(u 3 kartáčků - stojí kolem 70,–Kč - jsou to jeden kartáček usnadňuje proříznutí  - druhej masírujew proříznuté a - třetí je klasika učí dítě čistit zuby. Barunka sice u toho značně slintala, ale byla naprosto v pohodě chodila s kartáčkem i spát a čistění zubů teď není žádnej problém:-)  

Maru - teda takhle jste si s partičkou užívali? no pěkně jste ten novej rok rozjeli - a tak to má být :-) Jo a vyřiď manžílkovi, ať si konečně na ty papíry udělá čas nebo mu přijdu dát na prdel - tohle je důležité - co bude dělat až ho dcera nebo syn budout tahat za kalhoty, že si chtějí hrát??? to bude vždycky říkat, že pracuje????? Ať mě jako neštve nebo uvidí - to mu vzkazuju - rozkaz:-)  

Kati - tak co je neříkej, že jste celej víken neseděli u papíru a kalendáře a nevymejšleli jména - sem s nimi:-) Karlička s Tomšou určitě radili:-O)  

Tak víc si nepamatuji tak za chlvilku.....­............ pokračování :-)  

Monika

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.07 14:06

Maru - moc hezký deníček. Je to opravdu neskutečné, jak dlouho už tady deníček je. Vlastně měl minulý týden narozeniny - 4 roky! Utíká to, já už budu mezi vámi za měsíc dva roky! A nedokážu si představit, být bez vás a i když budu mít našeho chlapečka, tak vás neopustím!   Baruška -to jsem ráda, že jste všechny v pořádku! To opravdu letí, už mají holky rok. Snad se za náma brzy jako snažilka vrátíš, to si opravdu nenech ujít, ještě by mohly být jedny dvojčátky :-).   Katy1 -vítám tě mezi náma! Tak hurá do snažení, ať je tu co nevidět další těhule!   Monicka -snad to s tou žalobou dopadne dobře.   Arny -pokud tvůj manžel přistoupí na dárce, tak to zkuste. U nás to bylo horší, že manža ani nechtěl a já se také chtěla pokusit o vlastní. Je pravda, že nám vždy stimulace a embrijka vycházela krásně, tak jsme neměli důvod. Doktor nám nikdy neřekl proč to nevyšlo, spíš tomu sami moc nerozuměli. Divili se, že embrijka jsou první kvality, sliznice a vše krásně nechystáno a nic. Prostě nám řekli, že to máme zkoušet, že to jednou vyjde. Někde jsem četla, že je to jako u normálního otěhotnění, taky se nezadaří hned první měsíc, jenže ta představa čekání je strašlivá. Určitě počkejte, až se bude na další pokus cítit, u mě vždy vyšel podzim. I když jsem byla po KETu chvilku těhu, tak to byl taky podzim.   Adka -máš pravdu, že je to jiné, když vím, že je to kluk. Ta představa je najednou opravdová, už má jakoby nějakou podobu. Bylo mi samozřejmě jedno , co to bude, ale je skvělé to vědět.   Ajjaa -věřím, že to bylo těžké Adámka nechat u babičky, ale myslím, že si časem zvykneš a budeš ráda, když si uděláš chvilku pro sebe.  Mě se pro holčičku taky líbila Ella , ale i české jména Anička, Anežka, Eliška, tak to necháme až na jindy, snad další bude holčička :-).   Rafuška -to víš, že uděláme fotečky , ale pokud by jsi se rozhodla, tak můžeme na tebe počkat a vyrazit odpoledne.  

Moravské zebřičky -Domluvím se s Karličkou a srazík určitě uděláme. Počasí nám přeje, žádné náledí ani sníh. Byla jsem v sobotu v Ostravě v Ikei a bylo to příšerné, tolik lidí, asi by bylo lepší se sejít v týdnu.   Nella -tak to už uvidíme Nellinku s náušničkama, to bude krasavice. Těším se, že se uvidíme!   Twiggi -vždy mám strašnou radost, když píšeš, že jste měli malého u sebe. Je to moc hezké, že vás má tak rád, ani se ti nedivím, že se ti chce brečet, když ho musíš vrátit. Kéž by jednou u vás mohl zůstat napořád.  

Holky, díky za gratulace k našemu chlapínkovi. Tady sice je konečně zase nějaký kluk, ale v mám okolí jsou samí kluci. Tchýně má dva kluky, manželova babička měla 3 kluky, takže ze strany manžela se zase holčičky nedočkali. Ale ještě se jistě nějaká podaří :-).
K tomu jménu, myslela jsem, že se bude jmenovat po tatínkovi - Jaromír. U nás se to totiž tak sešlo, že i můj a manželův tatínek jsou Jaromíři. Tak jsem si řekla, že by bylo škoda, to porušit. A jak bych všem třem ješitných chlapům udělala radost, že? Když by se dědečkové i tatínek mohli chlubit, že je malý pojmenovaný po nich. Manžel prvně moc nechtěl, chtěl Jiřího, taky jsme měli ještě Jakuba, Jana, Petra, ale vypadá to, že přece jenom ten Jaromír vyhraje.  

Dnes jsem byla ještě na kontrole u mého GynDr., byli jsme pochváleni. Všechno je v pořádku a já mám5 kilo navíc, ale ještě to přijde, jistě v těch dalších 4 měsících přiberu nejvíc.  

Moc vás zdravím a snad se brzy ukážu. Manža v poslední době hodně pracovat na PC, proto jsem tu tak často nebyla.  

Kati + Prcek 22+2tt

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.07 14:07

Nástěnka 2.část -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky: ***
Monicka…-10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......-10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka..-8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..-19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.-18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......-28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..-7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…-12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....-17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina-30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII-10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..-28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…-31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…-10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........-5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…-10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......-21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....-27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…-18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....-24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…-14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.-26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....-26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-  27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.....-     12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Pajinkaa.-1.8. 40+5 tt !!! ?????????????
Míšenka.-6.9.2006 v 14:10 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3430 g
Mikaa…-27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ?????????????????
Pavca.....-1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
*Mia.......-
28.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g
*Amalie..-
19.12.2006 v 18:41 hod. se narodila Stelinka, měří 53 cm a váží 3780 g

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.07 14:07

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-1.IUI - 3.1.2007
Alex012......-
Arny.....-
2.IVF listopad 2006, 14.12. v 8.30 - transfer, 2.1.2007 - test

Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-3.IVF únor-březen 2007
JJ.........-
Kote…-léto 2006 - zažádáno o adopci
Konopka..-
Leňule + Alex1.....- 2.IUI - 11.1.2007 ????
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-*****
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- ****
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 30.12.2006 - IUI, 15.1. testování
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-říjen 2006 - zažádáno o adopci
Samsulka-
*Sima......-
KET  - leden 2007
*Twiggi.....-

*Zdenca…-
KET - leden, únor 2007
*Zabucha…-
leden 2007 - zažádáno o adopci, 7.2.2007 imuno­logie, únor 2007 - konzultace v CAR**** -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Andrea 2 -  12.1. 21+3 tt (Kulihrášek), 16.1. utz, TP 22.5.2007****
EvulaI .....- 9.1. 31+4 (Sebastiánek)
Jitutu32…-*****12.1. 28+3 (Janička), TP 4.4.2007
*Kati.......-*****12.1. 23+ 0 tt,  (Prcek - kluk), 8.1. kontrola, 29.1. v 15.00 - genetický utz (kontrola), TP 12.5.2007
*Ulrika…-
10.1. 38+0 tt, TP 25.1.2007

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.07 14:08

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-1.IUI - 3.1.2007
Alex012......-
Arny.....-
2.IVF listopad 2006, 14.12. v 8.30 - transfer, 2.1.2007 - test

Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-3.IVF únor-březen 2007
JJ.........-
Katy1.....-
Kote…-léto 2006 - zažádáno o adopci
Konopka..-
Leňule + Alex1.....- 2.IUI - 11.1.2007 ????
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-*****
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- ****
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 30.12.2006 - IUI, 15.1. testování
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-říjen 2006 - zažádáno o adopci
Samsulka-
*Sima......-
KET  - leden 2007
*Twiggi.....-

*Zdenca…-
KET - leden, únor 2007
*Zabucha…-
leden 2007 - zažádáno o adopci, 7.2.2007 imuno­logie, únor 2007 - konzultace v CAR**** -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Andrea 2 -  12.1. 21+3 tt (Kulihrášek), 16.1. utz, TP 22.5.2007****
EvulaI .....- 9.1. 31+4 (Sebastiánek)
Jitutu32…-*****12.1. 28+3 (Janička), TP 4.4.2007
*Kati.......-*****12.1. 23+ 0 tt,  (Prcek - kluk), 8.1. kontrola, 29.1. v 15.00 - genetický utz (kontrola), TP 12.5.2007
*Ulrika…-
10.1. 38+0 tt, TP 25.1.2007

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 14:09

Díl II - pokračování:-)  

Míšenka - teda teď mi došlo, že se vlastně už vídáme dlouho - já jsem byla u Montičky jako Moni - pamatuješ - v době když ses rozváděla jsem se vrátila poprvé nechvlilku ( PC jsem měla jen v práci ) bylo to mezidobí po mém 1 porodu a 2 těhotenstvím:-) Jsem ráda, že je nás tady víc, které mají ohledně  svatby stejný názor - já nevím pro mě je to jen kus papíru, ale jo je to důležitý tak snad letos kejvnu a něco s tím provedem - ať mám s Barunkou teda stejný příjmení - zatím, ale máme stejný začátek S :-O)  

twiggi - teda to je fůrie - no jo co naděláš asi moc inteligencí neoplývá viď - )plně nenávidím lidi co řeší takové věci před dětmi - dala bych jí hnedka z fleku facana až by spadla na zem - kráva jedna - chudák kluk ten musí být zblblej - spíš ť mu zašije ponožky s lípky než se hádat, kdo bude mít kluka - evidentně nestíhá a kašle na něj - o co jí vlastně jde??? chce toho kluka zničit???? Neboj počkej dvojčata povyrostou a ona bude s nervama v kýblu ještě ráda Vám ho dá - ty mezitím vyřešíš bejvalýho a domeček a budete spokojená rodina - no ještě ta holka ne??? však půjdeme do IVka - no jasně:-O))))))  

Lostris - jsem ráda, že teď častějš přispíváš - tak co už je něco konkrejtnějšího ohledně IVKa - mám pocit, že o tom tady moc nepí¨šeš - děje se něco nebo se jen pletu a jsem slepá:-O)  

Arny - tak mám dojem, že už mezi náš ty 3 neděle chodíš ne, že bys mohla dostat přístup do seznámku - stejně jako Kotě, ale nevím ten čas nehlídám - zeptáme se šéfky Maru - co ty na to a co vy holky - když už děláme tu aktualizaci:-))))))))  

No a chybí ještě někdo??? Fakt už nevím jsem nějaká vygumovaná:-O) Celej víkend jsem makala u toho mýho ve firmě - cjtěla jsem přijít na jiné myšlenky tak jsme si to vyměnili - stejně nepřizná, že ho Barunka dost zaměstnala - prý v pohodě - byla posr… anaá až za krkem a taťka usnul v obýváku ve 21,30:-O))))) co k tomu dodat:-O))))) No a po večerech dělám papíry, ale mě to nevadí stejně jsem noční pták a chodím spít kolem půlnoci a teď poslední dobou až tak kolem 2 hodiny - dám Barunce mlíko a pak spíme do 8 rána. Musím se pochlubit - koupili jsme velikou polici a dali ji mezi postýlku a postel, aby se Barunka naučila být jakoby oddělená od maminky a docela to jde jen ráno asi kolem 7 chce ke mě do postele - no nevydržím a změknu a válíme se spolu do těch 8-8,30hodin. Prostě klídek pohodička a strašně si to užívám Bosorko , Mio -prostě to nechám na jaro a pak pleny vynechám a mám pocit, že odnaučování půjde o to lépe a rychleji - Baruna už na nočník chodila, ale teď zase odmítá - to jimám nutit a zprotivit jí to? - blbost,že jo ať si kdo chce co chce říká - tak holky mějte se pohlaďte a opusinkujte princezny a prince a vy zbytek pusinkujte testíky se dvěma // pořááááááááááádně tlustýma    

Monika a Baruška

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.07 14:09

Nástěnka je tu dvakrát, zapomněla jsem připsat Katy1.

takže Katy1 - omlouvám se, ale už jsi mezi náma!

Kati

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 14:12

potřetí a napodledy:-)
doufám:-)  

NellaB - teda Nelinka je princezna amoc jí to sluší:-) Ostatně máš i toho velkého pronce pěkného - musí to být rošťák, ale chůva zároveň co?  

Ostatně jsem se koukla na všechny malé zebřičátka a jsou všechny jako ze škatulky:-)  

Maru a ostatní navrhovala bych taky, aby každej dodal nejnovější fotku své osoby, když dělám etu aktualizaci:.)  

pa Monika  

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 08.01.07 14:13

Ahoj holky, 

zdravím všechny při pondělku. Konečně mám zase chvilku čas, Eliška naštěstí spinká a mně se podařilo alespoň částečně odbordelizovat byt. Poslední dobou je to docela náročný, připadá mi, že stíhám uklízet přesně stejnou rychlostí jako Elinka všechno vytahuje. Takže si asi dovedete představit, jak to u nás vypadá:-). K tomu jsme se ještě přehouply do fáze šílených breků a scének při jídle, protože Elí prostě jinak než sama nesní ani sousto. A to je teda nářez, protože pak mě většinou čeká asi 30 minut úklidu včetně umytí a kompletního převlečení dítěte. Jsem z toho hotová. 

O víkendu jsme se měli moc fajn, jeli jsme na návštěvu ke kamarádce na statek. V sobotu dopoledne se děti převlíkly za tři krále (byly celkem 4 a Eliška to zatím jenom sledovala) a šly za doprovodu dospělých a kytary koledovat po vesnici. Všichni si to moc užili a vůbec celý den. Ten statek je obrovský, skládá se ze 3 domů a žijí tam 3 rodiny a my jsme většinu dne trávili všichni dole v obrovský kuchyni s kamny. Kamarádčin chlapeček Kubík slavil 5.narozeniny, tak bylo veselo a oslavovali jsme. Ten jablečný koláč se taky hodil, tak jsem byla spokojená. Odpoledne jsme se šli projít po obrovských pozemcích, které ke stavení patří a mě to nádherně osvěžilo. Jsem tou Prahou nějaká vysátá. 

Dneska odpoledne přijde ségra s Vojtíškem, jemu je dneska přesně rok. Tak jsme pro něj s Eliškou balily dárky, které díky tomu vypadají tak trochu použitě:-), ale doufám, že nám to odpustí, protože Eliška to balila rozhodně s láskou:-))). Už se obě na ně moc těšíme, Eliška už asi týden volá tak 20× denně Vovo, Vovo (to jako Vojta) a hledá ho, tak dneska se konečně dočká. 

MARU, díky za vzpomínkový deníček, trochu na mě padla nostalgie, jak to strašně rychle letí.. Já jsem do deníčku přišla přesně v lednu před dvěma lety, kdy jsem byla těhotná s Eliškou. Tou dobou jsem měla Honzu 2 měsíce v Guinee a moc mi pomohlo, že jsem mezi vás přišla. Tak a dost vzpomínek, teď se všechny soustředíme na ten superplodný nový rok! Teda ať tě manža moc nezlobí s těmi papíry, jinak mu vlítneme na záda:-). Aktuální informace do seznámku dovalím. 

BOSORKO, na tchýni kašli! Mně připadá úplně v pohodě, že má Jeníček ještě plínky. Eliška je má taky (jenom teda ráno je zvyklá se vykakat na nočník, ale to je jenom zvyk) a to je starší. Já jsem naopak teď viděla na více místech názor, že se to nemá uspěchat, protože pak se může stát, že dítě chodí na nočník, protože mu to maminka řekne a získá tím něco jako reflex a nečůrá a nekaká, když si o to řekne tělo. Tak nevím, ale dneska je Elišce 18 měsíců a já jsem si řekla, že ji to pomalu a nenásilně začnu učit. Vycházím z toho, že to stejně musí umět nějak pojmenovat, aby si o to mohla sama říct. 

ADKO, BOSORKO, ty chvilkový splíny moc dobře znám, přidávám to na konto tý hnusný a dlouhý zimě, ono to na optimismu moc nepřidá. No alespoň že můžeme pokecat tady v deníčku. Adko, z dívčích jmen se mi zatím líbí Zuzana, Alžběta a Lucie. U chlapeckých mám totálně vygumováno. Já bych teda chtěla hrozně moc Jeníčka, ale Honza se zatím cuká. 

KATY, vítej u nás! Snad ti přineseme brzy štěstí. 

TWIGGY, to musí být vážně srdcervoucí, když malej nechce k mámě a chce být u vás. Moc bych vám přála, aby se podařilo dostat ho do péče. 

NELLO, teda Nellinka je nádherná! Moc jí to v tom čepečku sluší a bude ještě krásnější s náušničkami. Zítra to dobře zvládněte a opravdu se neboj, Eliška to snášela skvěle! 

LOSTRIS, to je fajn, že máš na nás zase trochu víc času. Už jsi si zvykla v nové práci? A představ si, že jsem tu ztracenou občanku dneska našla (už mám dávno novou, protože za týden a kousek jdu ségře za svědka) na nevyzpytatelným místě - zasunutou pod kobercem. Tak teď už nemám sebemenší pochybnosti, že to má na triku to moje šídlo:-))). Ale dle tvé rady jsem tu ztrátu nahlásila na policii. 

ZDENČO, já tě teda obdivuju, na ARU bych to teda psychicky nezvládla ani den. 

BARUŠ, ahóóój!!! Moc ráda tě vidím. Teda sklapla mi čelist, když jsi napsala, že těm tvým dvěma cácorkám už byl rok. Nestíhááám. To je super, že se to Kačence takhle krásně spravilo, umím si představit, jak tě to trápilo. A hele, kdy se chcete začít pokoušet o chlapečka??? Jak vás znám, tak z toho budou dva chlapečci ani nemrknete:-))). 

ŽABUCHO, tak ať ti to dobře dopadne!!! 

ANDREJKO, držíme Adámkovi palce, ať má taky chvilku klid, chlapíček. 

MIO, jdu se rychle mrknout na toho vašeho valiboučka:-).

MONIČKO, teda to jsi mě rozesmála, jaké máš na Barunku metody: Oko za oko, zub za zub… Hlavně s tím kousnutím:-). Ale prej to vážně funguje, asi na tu mojí princezničku něco z toho taky brzy vyzkouším, někdy mi už vážně tečou nervy. 

To jsem se teda nějak rozepsala, tak se zatím mějte.

Andrea2+Eliška (dnes18m) +Kulihrášek (20+6tt)

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.01.07 14:18

Ahoj holky,  

tak máme za sebou neurologii a dnes jsme tam byli naposled. Hurá. Adámek všechno dohnal takže dr. řekla, že máme přijít jen kdyby byl nějaký problém tak snad nebude. Ale zase jsem si tam připadala jako neschopná matka nebo nějaká školačka. Prý je to moje vina, že Adámka nezajímají hračky:-( Ale ony ho nazajímaly nikdy ani pro něho nikdy nebyly motivací k pohybu třeba aby se za nimi plazil nebo lozil. Prostě nezájem. Adámek má rád knížky a kostky když si stavíme s ním a je rád ve společnosti. Prostě hračky ho nebaví. Miloval plavání jenže jsme to museli ze zdravotních důvodů přerušit což mi je pořád moc líto a doufám, že na jaře zase začneme. Zítra nás čeká alergologie tak pak podám info.  

ZABUCHA: přeji ať to máte s tou adpocí brzy vyřízené a u dr. ať se dozvíš samé dobré zprávy.  

MARU: teda vy si umíte užít posilvestrovskou oslavu, ale tak je to správné:-)  

BARUSKA: přeji moc zdravíčka pro obě tvoje holky a s tím klukem to je super nápad:-)  

ZDENCA: a na jakém oddělení se ti lépe pracuje na normálním nebo na ARU nebo JIP? nebo kde tě to víc baví jestli to jde takhle říct?  

KATY1 - taky tě u nás vítám:-) a pozdravuj svého chlapečka. Přeju mu ať má brzy sourozence:-)  

BOSORKA: no Adámek si sám nehraje vůbec. Potřebuje u toho pořád něčí asistenci. Miluje teletabís jenže se na to nemůže dívat pořád. Chodíme do školičky nebo do herničky teda pokud je zdravý a tam je spokojený. Jak už jsem psala pohybově všechno dohnal a už to taky není lenoch:-)) Skáče na postelích apod. Jo a s jeho vztekáním si taky moc nevím rady no asi nejlepší je nechat ho být nebo upoutat pozornost na něco jiného, ale někdy je to fakt o nervy co:-) a plínky taky pořád nosíme a nevidím v tom žádný šílený problém. Mamky v mém okolí odnaučovaly taky kolem dvou let a taky spí s námi Adámek v posteli a uspáváme ho. Takže možná přijede sociálka na nás obě:-))  

TWIGGI: tak to je fakt síla ta bývalka. Nedovedu si představit, že by o mě jednou Adi tak mluvil no hlavně se budu chovat tak aby neměl důvod.  

IVANKA. moc tě zdravím. Nedávno jsem si na tebe vzpomněla. Možná si mě pamatuješ jako Adelinku taky jsem si změnila přezdívku. Pozdravujeme malou a ukaž se častěji.  

Jdu zkontrolovat oběd. Zatím papa  

Andrea a Adámek        

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 14:19

ale už opravdu naposledy:-)  

já za to nemůžu to Kati - přerušila tok mých myšlenek:-O)  

teda to je moc pěkné jak jste to vymysleli - takže vlastně i Jarda viď - teda někdo tak Jaromíra oslovuje:-O) Myslím, že tím uděláš radost všem a jméno a rodinné tradice půjdou o pokolení dál:-) To teda tvrdě závidí Zdenda - máme samé holky tak neví komu předá příjmení - no určitě toho kluka zkusíme a ty zas naoplátku pak s Karličkou holku ne:-)  

Monika

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.01.07 14:23

Jééé tak to už jsme tady 4 neschpné matky pokud dobře počítám jejichž děti pořád nosí pleny a neumí usnout samy:-))))  

Jo a Moni to je dobrý nápad s těma našima aktuálníma fotkama:-)  

Taky jsem pro sraz někdy v týdnu.  

A+A

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 14:26

mám radost, že jste všechno dohnali a z doktorky si nic nedělej - to víš něco říci musejí tak proč to nesvést na maminku - to je to nejjednodužší. Hlavně, že to dohnal a je v pohodě. Barunka je zase ujetá na krtečka - pouští si sama dvd a sedne si k televizi a kouká - už jsem si na to zvykla - já alespoň uvařím neobo něco poklidím. Nechávám jí prý to k vývoji patří ostatně stejně jako to vztekání. Jo ještě k tomu plavání - já jsem teď ve městě vedle nás objevila plavání dětiček ve slané vodě - tak se na to chci v létě s Barunkou vrhnout - zatím auto využívá Zdenda - no mohl abych tramvají, ale to by ji Barunka zdemolovala:-) opravdu vydrží sedět ( 30minut ) jenom u toho krtečka - povídáme si u něj - říkám jí co je tam za zvířátka a napodobuji zvuky - no někdy si říkám, že jsem zralá na chocholouška, aleš na Barunku to fakt zabírá a já z toho mám radost - takže kašly na doktorku a dělej vše podle Adámka - on ví nejlíp jak rychle mu to vyhovuje:-)  

Monika

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 08.01.07 14:30

No teda, než ten můj komentář odešlu, je tady zase spousta nových. 

KATI, Jaromír je hezké jméno a hlavně i docela vzácné. Přeju ti, aby to u manžela hladce prošlo. 

MONI, teda tu víkendovou výměnu ti docela závidím. Určitě jsi si odpočinula od přebalování, krmení a pusinkování. Je vážně sranda, jak jsou všichni chlapi stejní, to je přece úplná brnkačka starat se o dítě, ne?:-)))))). 

ANDREJKO, jsem moc ráda, že máte tu neurologii za sebou a s konečnou platností. Jen ta doktorka je teda fakt divná, její kritika na tvoji adresu kvůli hračkám mi připadá nejenom nemístná ale skoro až drzá. Vždyť ona Adámka vůbec nezná, ty jsi jeho matka a hlavně každý dítě je úplně jiný. A taky je to úplně jedno, jestli má radši klasické hračky nebo knížky. Ona na tu kritiku nemá právo, tak se tím, prosím, nenech deptat. 

Tak a už vážně končím. 

Andrea2

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.01.07 14:32

Ahoj holky,  

Maru, pro mě byl deníček moc zajímavý, jsem mezi vámi teprve pár týdnů, takže to pro mě byly nové informace. Také jsem Ti poslala info mailik o sobě, abych na Vás mohla mrknout i v galerce :-)  

Kati, jsem moc ráda, že Tvoje těhu probíhá OK. Jsi pro mě zářný a živý příklad toho, že se boj nesmí vzdát  a že je to potom moc krásný.  

Katy, vítej. Zdá se, že máme mezi sebou další Kateřinu :-)) (já jsem taky Kateřina)  

Holky, o víkendu jsme byli na prvním díle přípravy k adopci. Bylo to naprosto báječný - nejen proto, že jsem potkala spoustu holek, které jsou na tom dost podobně jako já (jedna čerstvá maminka tam byla i se synkem, který se jim narodil na 5.pokus IVF ze zmraženého jediného vajíčka od dárkyně! Malý putoval z ruky do ruky, protože tohle zázračné dítě určitě nosí štěstí), ale psychologická příprava na péči o dítě byla hodně poučná a to nejen v případě, kdy pečujeme o adoptované mimi, ale také o vlastní. Bylo to opravdu uvolňující a nabilo nás to novou energií do dalších bojů. Tím chci povzbudit hlavně vás holky (Žabucho, Maru) o kterých vím, že o adopci přemýšlíte. Myslím, že přípravu, jakou si projdou tyto páry by měly absolvovat úplně všechny páry!  

Zítra slavíme s manželem 8 let od okamžiku, kdy jsme spolu začli chodit. Musím říct, že to bylo krásných 8 let, i když poslední dva roky neběžely úplně podle našeho vysvěného scénáře (kdyby jo, už máme dneska minimálně roční dítě!) :-( Byla tady diskuse o svatbách, my jsme tu naši připravili dost dopředu, měli jsme na ní asi 80 lidí, převážně kamarádů a užili jsme si to opravdu báječně. První myšlenka, která mě ráno po svatbě napadla byla, že je škoda, že už to máme za sebou, protože náš svatební den byl opravdu moc pěkný. Ale je pravda, že ne každý touží po svatbě, po nervech, které s její přípravou jsou většinou spojeny… a ani papír nezaručí pevný svazek… to je jen otázkou těch dvou! Takže všem vám holky moc přeju, abyste měly krásné vztahy se svými protějšky. A aby hádky a neshody byly vždy jen dočasné a řešitelné!!!!  

Pa pa, moc vás všechy zdravím  

Kotě

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.01.07 14:44

Já jsem si naši svatbu taky moc užila a ráda na ni vzpomínám. Bylo mi moc krásně:-) ale taky nikomu neberu jeho názor ohledně svatby. Přeju Ti ať máš taky brzy mimčo v náručí.  

A+A

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 08.01.07 14:44

Ahoj zebrušky!    Docela jsem si užili neděle. Byli jsme u babičky, pejsek se krásně proběhl, my jsme se prošli a bylo to moc fajn. Na pohovoru jsem nebyla. Auto nechtělo jet. Uvidíme, co to bude. Včera bylo všechno OK. Možná to tak s parcí mělo být, protože jsem se dívala na spojení autobusem a nestojí za nic. Autobusy na sebe vůbec nenavazují. Ve škole jsem si chvílemi připadala jako ze druhé pomocné. když se učitelka ptala druhých věděla jsem, když se ptala mě, tak jsem byla mimo.     Maru, teda náš deníček už má hezkou historii. Jsem moc ráda, že jsi se na to podívala.
Katy1, vítám tě mezi námi. Doufám, že brzy bude mít tvůj chlapeček sourozence.
Hezký den všem. Jdu ještě vyvenčit pejska.
Rafuska

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.01.07 14:49

Holky,  

vy jste hrozně rychlé! Než dopíšu příspěvek, je jich tu aspoň pět nových!!!  

Kati, já mám dobrého kamaráda Jaromíra. Říkáme mu Jardo, ale znám taky jednoho Jaromíra, co mu lidé říkají Míro. Ale je fakt, že jich po světě moc nechodí.  

Já teda za sebe a snad i za Arny souhlasím, že bychom rády dostaly heslo do galerky, abychom se na vás mohly kouknout :-) Je to celkem legrace, já si představuju, jak asi která vypadáte - myslím, že moje představy budou úplně špatné. Třeba Kati si představuju jako vysokou štíhlou hnědovlásku a Moničku jako mamču s kudrlinama :-) Tak co, trefa?!?  

Pa Kotě

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.01.07 16:42

ahoj zebričky!
konečne to tu zase žije a u nás v robotke prestal zhon, tak sa pridávam. Musím si vás prečítať lebo priznám sa nie som veľmi v obraze…  

U nás nič nové, snažíme sa a tento týždeň idem k Dr. a uvidíme čo ďalej.  

Cez sviatky sme mali doma švagrinku s manželom a malou ročnou dcérkou - no musím priznať, že maličká nám dala poriadne zabrať. Ako ráno otvorila oči až do poobedia kedy si na chvíľku schrupla, sa nezastavila. A potom zas. Prerovnala nám knižky a CD v poličkách, pokakala nám posteľ, 1000-krát vysypala kocky a všetky hračky, na stole nikdy nič nezostalo dlhšie ako 10 sekúnd. Ale bola fakt zlatá, na spapanie. Keď odišli zrazu bol byt taký divne tichý a prázdny…  

A predstavte si, moja kamoška je tehotná, zistila to na Vianoce a je z toho nešťastná. Ona dieťa ešte nechcela, má tehotenské nevoľnosti a celý deň sa jej chce spať :) no podľa nej katastrofa. Tak mi to prišlo trochu ľúto. Jej manžel sa teší veľmi, ale ona to asi urobila len kvôli nemu. No snáď ju to prejde a začne sa tešiť.  

Zatiaľ nereagujem jednotlivo, len som zaregistrovala chlapčeka u Kati - Gratulujem!!!  

Lucka    

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.01.07 18:44

teda Kotě:-) normálka tu pláču smíchem:-D  

to je naprosto dokonalý tohle hádání :-D No nevým co si představuješ pod pojmem " mamča" - já myslím takovou tu docela dost zaoblenou a prsatou:-) No na začátek oblá jsem, ale zase tak hrozně ně - vížím 76kg a před porodem jsem měla 60-6kg na výšku 167cm - no a před porodem jsem měla husté a kudrnaté vlasy - to je pravda, ale teď na fotkách uvidíš poloviční "pochcanou " slámu :-D  
No,ale u Kati jsem myslím dost trefila - jen si nedovedu odhadnout jestli ty vlasy nemá tmavší:-)  

Dobrej tip:-O)  

Monika

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.01.07 18:53

Monicko,  

mamco s kudrlinama :-)) fakt jsem se zasmala :-))))) No tak nejak si Te fakt predstavuju, uz se tesim na foto.  

Pa pa Kotě

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 08.01.07 18:56

Ahojky zebrunky,
Teda vy jste toho napovídaly, to už tu dlouho nebylo a já jsem moc ráda a raduju se tu jako malé děcko,ž e nám to tu tak bezva frčí :-DDD
Tak a te´d jdu číst, psát a odbíhat k vaření večeře, dělám rizoto, páč jsem včera navařila moc rýže :-O  

Baruško jsem moc ráda, že jsi se ozvala, pozdravuj svoje princezničky. Mám radost,že Kačence dopadly všechny kontroly dobře. Posílám vám všem pohlazeníčko.  

Zdenco přeju ať si na ARU brzo zvykneš a zase se zaběhneš do toho vysokého pracovního tempa. A prosím nezapomeň odpočívat jo? A co tvoje ouško a kapačky?  

Lostris nám taky nikdo nevysvětlil proč se nám přestávají vyvíjet embrijka :-( prostě řekli,ž e v téhle fázi to už zjistit nemůžou. Ale navrhli nám dárcovství spermií, podle embryologa by mohl být problém tam, že má manža horší spermiogram. I když kdo ví, má ho špatný tak nějak proměnlivě. Tak pořád přemýšlíme......... a uvidíme........  

Katy1 vítám tě mezi námi a přeju ať na sourozence dlouho nečekáte. Budeme se snažit ti tu dobu čekání zpříjemnit.  

Nello zítra držím kopýtka ať nastřelení náušniček proběhne rychle a bez problémů. A pak nám napiš co taťka na to :-)  

Twiggi jsem ráda, že jste si užili s malým. I když jak líčíš jak se o něj bejvalka stará to je hrůza, sociálku na ní a pak hupky šupky stěhování malýho k vám. Já vím je to těžký, ale já bych vám to moc přála.  

Bosorko omlouvám se ale na žehlení k vám fakt nedorazím :-D včera mi ta hromada úplně stačila a jsem ráda, že na žehličku budu teď chvíli jen koukat :-O
A s plínek a uspávání si nedělej hlavu, on na ty plíny Honzík přijde sám a rovnou bude chodit na nočník a ajk to vidím u neteřinek tak se taky moc rády takhle uspávají a vydrželo jim to taky docela dlouho. No a újmu  to na ně teda rozhodně nedá, jsou to mazlivky a kdo by tomu mazlení odolal, že?   Áááááááááááá hladovec dorazil domů tak ho jdu nakrmit a dopíšu to později Maru

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 08.01.07 20:00

Katy1 tak co doktor doufám,ž e tě potěšil a řekl samé dobré zprávy.  

Mio no doufám,ž e tenhle rok pro nás bude ten nejveselejší, no užíváme si občas, je fajn mít v okolí lidičky se kterými si rozumíme, někdy mi připadá, že nemít je a naše zebří stádečko tak už jsem dávno v blázinci. Musím kouknout na fotečky, užívej si novou kuchyň a ani nevíš jak mě těší,ž e náš deníček je pro tebe novoroční předsevzetí.  

Moni no ty jsi mě rozesmála, představila jsem si jak na sebe s Barunkou vrčíte, okusujete si uši, ruce nohy a při tom dupete :-D Já vím ono v tu chvíli to asi moc zábavné není, ale když je to napíše černé na bílém tak to fakt rozesměje :-O
Manžovi to vyřídím, věřím,ž e to pomůže :-D zítra mu to tedy ještě prominu protože jede na 2 dny pryč,ale pak se na to vrhneme a nejpozději po víkendu bude vše připraveno. Dostane prostě nůž na krk :-D
S nápadem aktuální fotky souhlasím, alespoň zkoukneme jak nám to všem sluší :-DDDDD
Seznámek rozešlu až budu mít od všech informace tak se holky čiňte ať nováčci vidí naše fotečky.  

Andreo dovedu si živě představit jak to u vás doma vypadá, synoveček má taky období kdy papá sám :-O a máme ho tu docela často, ale jinak jsou to zlatíčka.
Jsem ráda,ž e jste si užili bezva víkend, to muselo být nádherný když ty převlečení prckové koledovali, máš fotky?  

Kati tak jméno už je skoro rozhodnuté to je fajn. Tohle řešíme s manžou taky, on by chtěla až se jednou dočkáme aby se eventuelní klučík jmenoval po něm, protože se to jméno dědí po generace,a el pro změnu se to moc nelíbí. No máme ještě spoustu času, tak uvidíme. Posílám pohlazeníčko pro tebe i pro bříško a opatrujte se.  

Ajjo jsem ráda, že na neurologii dopadlo všechno dobře a už tam nemusíte. Já si teda myslím,ž e každý dítko je jiný a prostě každý zaujme něco jiného, přece nemůžou házet všechny děti do stejného pytle :-O  a představovat si,ž e budou jako z učebnice.  

Kote jsem ráda, že se ti příprava k adopci líbila, je to přesně jako když to popisovala Kaitlin, Už se na to začínám i těšit.  Užijte si krásně a v pohodičce zítřejší výročí, co plánujete?
Jo a podmínka pro nově příchozí, až se kouknou do galerky tak nám pak napíšou jak si nás představovaly :-D Už se na to těším, jak si třeba představuješ mě?  

Rafusko tak toa si nebyla práce přímo pro tebe, tolik překážek, to musí určitě něco znamenat. Určitě na tebe čeká super lepší práce. A řízením auta se určitě brzo otrkáš a už nebudeš chtít sednout na místo spolujezdce.  

LuciM kamarádka je hloupá,ale asi jí to těhotenství prostě jen zaskočilo, určitě na to štěstí které jí potkalo přijde později. Ty se opatruj a nech se od ní nakazit těhubacílkama.  

Tak a já jdu zbalit manžílka, páč kdyby se balil sám, tak z něj všichni asi padnou smíchy jak by oblečení nakombinoval a půlku věcí by stejně zapomněl :-O
Přeji hezký večer a dobrou noc Maru

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.01.07 20:40

Tak zas ahoj.
KATI ved ja som uplne zabudla ze ti chcem blahozelat k chlapcekovi!Tak mi to dufam Jaromir prepaci. :-) U nas sice neobvykle meno ale je pekne.mne sa hlavne nepacia velmi extravagantne s ciro slovenskym priezviskom.Myslim ze by to malo aspon trosku ladit a mozno aj zniet.  

KATY 1 vitam ta v nasom zebriom stade!dufam ze uz si sa zabyvala a bude ti s nami fajn.  

MARU usi si poriesim az vo februari,januar som na tom ARO a nechcem ist odtial na planovanu PN,bolo by to nefer.
Inak viac sa vas tu pytalo,ARO ma bavi najviac.Ked som na nom zacinala pred aaa /poviem par rockami :-)/ tak to obnasalo striedanie sa aj na lozkovom ARO anesteze a RZP.To bolo fakt fajn.Sice „velky zaber“ na vykony zakroky a vedomosti a aj prax ale to som mala rada a bavilo ma to velmi.teraz som len na lozkovom co obnasa 9 lozok + 3 dalsie sestry v sluzbe.Ibaze som si trochu odvykla a spohodlnela som po 7 rokoch co som uz z ARO bola mimo som stratila vela z praxe a vedomosti ani nehovorim.Zistujem ze technika sla milovymi krokmi vpred.A na akych novych „strojoch“ som ja zacinala,dnes uz su v sklade zakryte a pripravene snad len na nejaku pohromu a velky stav nudze :-) Ale praca je to suprova,hoci az teraz vlastne mi „dochadza“ aka vycerpavajuca.Ale aspon si mam kde „vytrieskat“ energiu a potom uz doma nikoho neotravujem :-)  

ZEBRICKY o tych plienkach mam tiez par story :-)Tiez sa pytala „neskoro“ lebo jej tatino to stihol ovela skor!/:-)/…atd.A som si ju rozmaznavala lebo mala jednorazovky a na nocnik sa nikdy preto nenauci lebo jej je dobre v plienke! :-)Je to za nami a naucila sa na jar a ked bolo uz teplo na suknicky…chodila „naostro“ bez nohaviciek a len si cupla a cikala,potom sme pridali nohavicky.problem bol doma lebo nechcela zachod ani nocnik,len ist von a cikat do travy :-)Ale naucila sa potom aj doma do zachodu.A na jesen pred 2 narodeninami  uz nemala plienky vobec ani na spanie.Sama sa z nich vyzliekala v postielke tak som zavelila ze ked ocika postielku dam jej plienku naspet a ona ju uz nikdy nepocikala.  

No zas sa ozvem idem skrotit satanasa :-)

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 08.01.07 21:05

Ahojky :-)

Katy1, vítej a hodně štěstí ve snažení ;-)
mmch máme taky mrazáčka :-))))

Lostris, tak kdy se do toho 3. IVFka pustíte? Co říká manžel?
jo počasí si nevyberem, už aby byl aspoň duben… Tohle je zas ráj nemocí a stejně těch pár stupňů nad nulou + vítr moc fajn není. Těšila jsem se, jak se bude Viki válet ve sněhu a válí se mi akorát v blátě… ALe obr závěje taky nechci. Holt jsem moc náročná :-))
To hlídání asi nevyjde, nabízala jsem mámě, jestli by nepřijela, Pavel má jet na pár dní pryč. Tak mi nabídla, abych jela k nim. Ale to se mi moc nechce, Vikinka tam nechce spinkat… Prodbělý dny a noci mě fakt únavy nezbaví. Takže to potáhnu sama dál, snad to vydržím. Nic jinýho mi ani nezbývá.

Baruško, ahooooooj! To je fajn, že jsi tu! Maru měla super nápad takhle zavzpomínat, poslední dobou jsem na tebe moc myslela a taky na Lotrandu, ale ta se už vůbec neobjevuje. Jaká byla oslavička narozenin? a co takhle fotky?
Tak Kačenka se zlepšuje, to je fajn. kdy se vrhnete na bratříčka? ;-)

A už nevím co jsem chtěla…

Jo, Maru, poslala jsem ti info k seznámku, došel?

Dnešní noc už byla celkem fajn, ráno si beru Vikinku do postele, protože se mi nechce tak brzy vstávat a ona se dneska tááááák mazlila, tulila a usínala na mě, bylo to tak krásný, že je všechno nepříjemný zapomenuto :-) Začíná tvořit první minivětičky, je to strašně srandovní, kolikrát jí nerozumím, ale když to konečně pochopím, je tak šťastná. Pár dní chodí a říká: „bibi bibi“ a už mi konečně došlo, že myslí zuby a že jí bolí. A nedávno jsem šla do špajzu, utíkala za mnou (jak jinak, aby jí nic neuteklo), strčila tam hlavičku a říká: „ťo tam? ňam?“ je to krásný, ale nebudu tvrdit, že je to vždycky lehký…

Adka

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 08.01.07 21:08

kRÁSNÝ VEČER,
Mia - téda Hugo je buclíček! Tak Nellinka má teď v pěti měsících 5920g, vždycky když někoho potkám tak mi každý říká že je nějaká malá a já říkám ne malá, ale drobná.Ale hlavně že je zdravá a spokojená. Jak to zvládáš s takovýma prckama? Co Max na brášku?   Bosorka - na tchýni se vys..... je bl…, Tomášek sice neměl dlouho plíny, chodil čůrat v pohodě, ale vždycky někam zalezl byl potichu a nadělal si do kalhot, byla jsem z toho zoufalá a to mi dělal jen doma.Jednou u oběda zalezl pod stůl a říká mami kakat a od té chvíle chodil na záchod, prostě to chtěl sám a né že já mu budu jako poroučet kdy co jak má dělat.Neboj malá si líny do školky nosit nebude.   Monička - tak to by mně teda nenapadlo oplácet to kousání, ale je to určitě dobrá metoda ať taky malá ví jak to bolí. Tomášek je výborná chůva, jenom by pořád malou nosil a dělá s ní blbosti, když si potřebuju odskočit tak ji pohlídá, normálně mi to málokdo věří že tak velký kluk má zájem o miminko.   Kati -mám kamarádku a ta má maléo Jaromírka samozřejmě že po tatínkovi. Je to pěkné jméno a nemusíš mít strach že jich potom bude ve školce deset. Ten srazík v týdnu bude určitě lepší, hlavně bude všude míň lidí.   Kotě - to jsi se fakt trefila, Kati je štíhlá tmavovláska.        

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 08.01.07 21:25

Ahojky,  

Moničko - no  jasně že  si na tebe  pamatuju, to  je jasný ne?No  vidíš, stejně jak ten život  obrací vše  naruby,   nedávno  jsem  se rozváděla, žádnýho  chlapa  nechtěla  ani vidět no a teď  mi jeden spí v ložnici  a  mám  s ním Aničku.  Jé, takže  budeš  letos  panna nevěsta,   to je pěkný
Maru- teda takovej  mejdan bych si taky  nechala líbit, a žehlit taky můžeš k nám, udělala  bych  ti  i něco d obrého  

Bosorko - no stavět asi  tak za 3 roky,ale uvidí se, a kde máte  pozemek?my  ten náš na Podlázkách jestli víš kde to je. Vedle Putny  asi 3 km od Bolky.  

Katy1- vítej mezi námi, a ť se brzo zadaří  Twiggi - no vidíš, tak to jsme n a tom stejně se svatbou,  člověk  by spíš  řekl že ženský budou chtít větší slávu  a svatbu se  vším  všudy,  a ono ejhle
NelloB - no jo n aušničky, to byl horor i u nás, jenže my normálně propichovali. už nikdy. příště to nastřelení.  Ale ty holčičky jsou s nima tak kráááásný. a už máte oočkováno? my už máme za sebou 2 dávky.  

Lostris - taky jsi ráda že v Jablonci není sníh?já k dyž si vzpomenu na loňskej rok, tak  mě   úplně rosí,kolik  toho  tam bylo.  

Kati -  jé  Jaromír  - no úplně vidím  prince  Jaromíra z pohádky  Třetí princ. Né ale jméno hezký,  já mám moc ráda české jména. Hele a třeba to holčička  ještě může  být,  mý známý  4 doktoři potvrdili kluka no a porodila  holčičku.  

už nevím co jsem  chtěla dál, takhle   večer už   mi to fakt nemyslí,tak  budu končit  

paá
Míšenka+Anička

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 08.01.07 22:04

Ahoj Zebrulky,  

tak koukam, ze jsem to spravne uhadla, jupiiiiiiiiii,
KATI moc blahopreju k chlapeckovi, tak at se jeste poradne dopece:)  

Holciny teda vy jste se rozjely, to je prispevku:) A koukala jsem na ty vase miminka, jsou proste uzasny, nadherny brouckove:)
Budu si muset denicek poradne procist i s prispevky, abych byla v obraze.  

Krasny vecer
Míša V.    

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.01.07 22:05

Maru,  

tak Tebe si představuju jako hrozně energickou holku, která má delší černý havraní vlasy a pořád úsměv na rtech :-))  

Dobrou noc Kotě

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »