Zebřičkový deníček - Maru- 184.díl - tak trošku nostlagický

Snažení

Ahoj zebrunky, Asi se ptáte, proč má deníček název „tak trochu nostalgický. Hned vysvětlím........... Asi před týdnem jsem v deníčku hledala pro kamarádku kdysi námi vytvořenou hitparádu odpovědí na častou otázku pro snažilky „kdy Vy plánujete děti?. A tak jsem postupně pročítala deníčky a hledala a hledala a vzpomínala a vzpomínala. A najednou jsem si uvědomila jaký kus cesty máme vlastně za sebou, čím vším jsme si prošli a hlavně co všechno jsme tu společnými silami zvládli.

Najednou jsem si to všechno připomněla a jak jsem tak pročítala tak se mi střídaly nálady jak aprílové počasí. Nad některými historkami jsem slzela smíchy, nad některými příběhy zase brečela jako želva. Ale přišlo mi hrozně krásný, že většina příběhů končí šťastně. A najednou mi přišlo hrozně fajn, že máme skoro celé naše snažení díky emimimu krásně zdokumentované a nikdy nezapomeneme čím jsme vlastně prošli, co jsem zažili, co nás trápilo a z čeho jsem byla totálně na dně. Možná, že kdybych si to nepřečetla, tak bych díky našemu momentálnímuš­těstíčku pomalu zapomínat začala. Když jsem si četla některé své věty, když mi zrovna nebylo do skoku, tak už mi to skoro ani nepřipadalo pravdivé. Ale byla to zatraceně pravda, každý ten pocit beznaděje, je tu hezky zapsaný a je tu zapsaná i ta úžasná podpora, která tu panuje. A za kterou jsem moc moc ráda.

A tak tenhle deníček nebude moc dlouhý, protože u mě začalo nostalgické období vzpomínání a zvlhlých očí :-D A všechno mě dojímá nebo mi to přijde neskutečné :-D

A tak mi zase přišlo neskutečné moje rostoucí bříško a miminko v něm :-) ale jsem nejšťastnější bláznivá zebra :-D

A nemyslím tím vším jenom na sebe, ale i na vás moje milé zebry. Protože Vy jste ten veliký kus naší cesty ušly se mnou a všechno jste to se mnou vydržely, moje nářky četly a s Vámi i celé emimino a spoustu dalších lidiček. A za to všem patří veliký dík.

Maru+Mumínek 17+6 tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.03.08 11:17

zeeeeeby prvaaa!

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.03.08 11:22

MARU no mas to tu ozaj ako na dlani…otvoris minule denicky a vidis aka to uz je minulost…a mozno sa budes usmievat popod fuz ked otehotnies druhy treti krat a ani nebudes vediet ako :-)  

A ostatne zebricky su nam kde?Vsetky spia alebo tak horlivo tvoria v praci hodnoty?  

Ja mam dovolenku az do stvrtku tak si poodychujem a potom fuj do prace :-)

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.03.08 11:27

ááá jsem třetí!!!!
jdu číst. teď jsem dopsala komentář ještě do strarého deníčku pro Kotě - tak si ho prosím přečti ;-) žabucha

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.03.08 11:34

ahoj zebřičky.
Teda Maru - to mi nedělej, já tady slzím… máš ve všem pravdu.. je to velikááá a dlouháá cesta, kterou jsme tady prošly a když se ohlédneme zpátky, tak člověk jen kouká.. krásný deníček. člověk by se měl na chvíli v tom spěchu zastavit a zavzpomínat ;-)) tobě to taky pěkně utíká.. 18.tt teda to už je parádní. to už ucítíš to motýlčí šimrání za chviličku.. já už jsem tuto dobu cítila, tak se těším až to nahlásíš! pohlaď pupíka.
Kotě - tobě jsem napsala do starého deníčku.
Zdenčo hezky jste si to užili :-)) a to tiramisu no dala bych si.
jinak včera jsme taky koukali na Madagaskar a ta zebra byla super!!
velikonoce jinka u nás dost netradiční. všechno jsme si užili jen u našich, doma jsem nic nechystala..
manža pořád láká Lucinku ven, ale ona zatím nic.. poslíčky mám teda občas hustý, ale vždycky to nějak rozdýchám a nic.. tak uvidíme. zítra jdeme na monitor a do poradny a ve čtvrtek na UTZ - doufám, že to fakt nebude obří miminko!!
mějte se. žabucha, mimi 38+4tt

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.03.08 12:16

Ahojky!  

MARU, i když krátké, přesto krásné!!!!!!!
Já mám doma maroda. No jen hrozný kašel a rýma, ale na chození do školky to fakt není. Jsem docela ráda, neb se Filda budí kašlem i ve čtyři ráno a to se mi pak opravdu nechce brzo vstávat a chvátat do školky. Ne že bych si mohla přispat, i tak je budíček v půl sedmé, ale nemusím vstávat z postele, hlídat hodinky a tak:)))
A jak dopadla naše kontrola v CARu? No dle paní doktorky výborně. Endometrium 5, folikulíky 13,11,10,9,8,…Takže další  kontrola zítra a vše vypadá, že den D bude v pátek. Však dám ještě vědět, kdy Vám poprosím o držení kopýtek:))
Jo holky, a pan doktor pak říkal něco o tom, že se uvidí, jestli nebudou muset nějaký ten folikul odsát, neb se jich tam urodilo zatím nejmíň šest. Nemáte s tím někdo zkušenost? To to proběhne stejně jako u odběru na IVF? V narkóze? Chi chi, jsem kapku nezkušená:)))))))))
Doufám, že jste si velikonoce krásně užily. Filípek byl spokojený a to je hlavní. Dnes přijede moje mamka, ať pohlídá Fildu, když budu lítat po kontrolách, takže už se na babičku moc těšíme!
Zatím prchám, mějte se mooooooooc krásně
Montička+Filípek

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.03.08 12:27

Ahojte v novém deníčku,

MARU, jo jo, to vzpomínání je někdy hodně těžké. Ale funguje to, že člověk na to zlé většinou rychle zapomene a uchovává si to hezké. A jak píše žabuška, Ty už budeš co nevidět cítit mumínkovo vrtění a to je zase další důkaz toho, že i když jsou cesty někdy zatraceně dlouhé a trnité, mívají zasloužené šťastné konce :-)

ŽABUŠKO, moc díky za info. Taky bych ráda dvě desky, protože jednu bych chtěla umístit do toho našeho košíku a druhou do postýlky. No a po cca půl roce bych asi desky odpojila a používala jenom chůvičku. Je to fajn, že to tenhle přístroj všechno dokáže. A Lucince se u Tebe prostě moc líbí :-))) Ale chápu, že se to vleče. Vydrž, ono to bude co nevidět!

MONTIČKO, tak úrodička je parádní. S odsátím folíků nemám zkušenost, ale nemyslím si, že by to bylo v narkóze. Přece jenom při IVF se jedná o záchranu těch vajíček uvnitř a tady, když je folíků více než by mělo, asi moc nezáleží na tom, jestli se při odsátí zničí. Teda uvažuju tak trochu nahlas, možná že úplně blbě :-))

KAJDULO, vy jste už grilovali, jo? A nebyli jste tak trochu zmrzlí?

Holčičky, pa pa pa, vaše Koťáko a prťátko

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 25.03.08 13:56

ahojky zebřičky:-O)  

Maru super deníček -no jo už tady na emimču válčíme pěkně dlouho co - jo tak je na co vzpomínat:-O) Důležité je teď to tvoje rostoucí bříšlo:-D  

Holky jinak Vám musím napsat co se mi dneska přihodilo - jsem z toho dost v rozpacích  a nějak ani nemám náladu psát víc  

v díle 181 jsem Vám vložila článek měsíc po měsíci k porodu ( nebo tak nějak :-O)  Zkopírovala jsem ho po souhlasu od jedné maminky andílka ( z BC od Missorky -kam chodím když mám splín nad Kačenkou, abych Vás tu moc nezavalovala slzičkama) No a dneska mi jedna,která zanechala jenom nicka - jakci se nepodepsala napsala soukromou zprávu -jak jsem drzá a sprostá to uveřejnit a nenapsat, že ten článek pochází z Vaše dítě( teda myslím) Jsem z toho tak vykolejená - dokonce to asi Lesina do mého komentáře dopsala. Nejvíc mě na tom dojímá, že se mě ně+kdo nezeptal,kde jsem to vzala a hned mě napadají a Lesina ( nebo někdo jiný -admina zde na emimču ) to klidně ač se mě nezeptají vložíněco do mého komentu. Přijde mi to nějaké celé divné a ten fakt nevím jestli vůbec mám chuť jsem na emimčo ještě psát, protože je to o nošich pocitech, starostech atd a vlastně cizí lidé sem lezou a očumují nás :-(  Beru si to dost k srdci, protože holky znáte mě -myslím si, že jsem férový člověk,ale tohle mě teda dostalo - normálka se do mě sprostě navezla a nadávala mi jako malému fakanovi a co víc anipodepsat natož napsat jestli chodí do nějakého deníčku - no hnus  

Holky zlatíčka moije moc se Vám omlouvám, že jsem hnedka vybafla takhle zhurta,ale tohle mě fakt dostalo. Nevím co simám o tom myslet a doufám, že ta dotyčná osoba se alespoň omluví i když ze stylu jejího psaní to nevypadá:-O) Taky mě zaráží jak někdo může bez mého souhlasu a zjištění skutečné věsi připsat něco k mému komentáři - to se jednou stane, že tam NĚKDO připíše bez mého souhlasu NĚCO ošklivého :-( Nechápu to a opravdu teď nevím jestli mám chuť tady na tomto serveru v něčem pokračovat  

Monika

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 25.03.08 13:58

Holky já jsem to napsala asi dost zmatečě,ale jsem fakt vykolejená- tak tohle se mi ještě nestalo  

MaB

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 25.03.08 14:09

tak holky je to v sekci těhotenství- tak kdyžtak jukněte - ta dáma se jmenuje arteccc - nováček serveru - 24.3.08  

teda jsem z toho zhnusená - no  nic MOnika

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.03.08 14:09

MONI, no to je mi teda taky nějaký divný?! Hlavně asi to, že to bylo bez podpisu… a odkud ten článek byl? To psala nějaká holka někde jinde na webu, ne? Jestli jo, tak bych brala, že je to veřejná věc. Ježiši, to si asi musí každý uvědomit, že co dává na web, jako by troubil do světa!!! A dyk tam ani nebylo nic špatného, ne? Teda jestli myslím ten stejný článek, ten popis těhu měsíc po měsíci…

To se Ti nedivím, že jsi vykolejená. Tak se zase „zakolej“ a hlavně nás tu neopouštěj. Protože ty patříš k tomuhle deníčku stejně jako MARU. Teda pro mě určitě. Když jsem sem začla chodit, byla jsi první, kdo mi odpověděl a taky mi přišlo hrozně fajn, jak se s životem dokážeš prát a tak vůbec… máme Tě tu rády :-))) (určitě mluvím za všechny holky).

Už je trochu líp?

Kotě

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.03.08 14:12

MONI nebud smutna a prosim nerob nejake zle zavery…nehaj to vychladnut prosim…bolo by mne osobne velmi smutno za tebou a hlavne aj preto ze neviem kde by som ta na nete potom hladala…ved net je este väcsi ako svet .-))Bud tu s nami prosim!
Ale uznavam mne by sa tiez nepacilo ak by mi niekto „kto moze“ pripisoval nieco ku komentarom a mohol by to robit! malokedy totiz spätne sledujem ci su tak napisane ako som pisala :-(Mne sa tiez raz podarilo takto „bojovat“ na diskusii ale tam zas slo o to ze myslim len na svoje „blaho“ a nemyslim na zivoty svojich „deti“ ak podstupujem IVF a vlastne som si mala uvedomit ze nemozem mat vsetko/cize deti/ a mam sa uskormnit lebo boh dava deti len dobrym ludom.No keby som nebojovala tak sisu nemam a to som happy hlavne preto ked ma este aj stat tak „pekne podporuje“ cize AZ! 3 pokusy mi priplaca!

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.03.08 14:57

MONI, přečetla jsem si diskusi k tomu článku. Arteccc to trochu přehnala, ale uvědomila si to a jak jsem koukala, už se omluvila za nepřiměřenou reakci.

Takže tu s námi zůstaneš, viď že jo!!!!!

KOTĚ

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.03.08 16:29

KOTE kde si to mozem pozriet?

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.03.08 16:34

Moničko - já to taky nemůžu najít.. tak nevím ani moc kde to hledat.. ale každopádně nikam nechoď! já budu rodit…;-)
Montičko - super zprávičky, tak to bude dobrá úrodička. ale s odsáváním před IUI taky nemám zkušenosti. já měla vždy tak 2vajíčka..a to bylo OK. Filípkovi brzké uzdravení!
já jsem odpolko vytuhla na 2hoďky a jsem teď nějak mimo..
mějte se žabucha    

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 25.03.08 16:57

MARU - díky za krásný deníček - musím řici, že jsem skoro brečela. Jsem moc ráda, že i Ty uskutečňuješ svůj sen a že to všechno prožíváš právě na eMIMINU. Musím říci, že právě podobné  reakce mi nedovolují eMIMINO zabalit a jsem hrozně hrdá, že eMIMINO byl právě můj nápad.

monicka-S -
I já jsem dostala trošku rozrzlený mail-ale nic si z toho nedělej, a hlavně doufám, že Tě to neodradí od psaní na eMIMINO.  Víš internet už je takový, když čteš články na různých webech často máš pocit že čteš to samé a nikdo se neobtěžuje uvádět zdroj - a to prosím dělají i profesionálové. My jsme jen amatérky. Je fakt že samotným přeposíláním a znovuuveřejňováním není kolikrát zcela jasné, kdo vlastně autor je - já tomu pak říkám lidová tvorba.
Je fakti to, že pokud je znám zdroj, pak by měl být uveden. Citace je podle mě možná (s uvedením zdroje) jinak by nemohla vycházet celá řada odborných knih, kde autor opravdu čerpá jen z jiné literatury a nic sám nevynalezne.
Myslím si že autorka diskuze psala vše s příliš horkou hlavou. A´T uže je její zloba oprávněná či nikoliv - vše se dá říci slušně, bez urážek. My všechny tady máme nebo budeme mít děti - jak je chceme vychovávat, jak jim chceme jít příkladem, když my samy se nedokážeme slušně domluvit.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 25.03.08 17:22

Koťátko prosím pošli mi do SZ svojí adresu,knečně jsem něco vyrobila na oplátku za vánoční rybičku a samozřejmě jsem tvou adresu ztratila. Děkuju Maru

 
kovalda
Kecalka 220 příspěvků 25.03.08 18:14

Maru - deníček je krásný. Máš pravdu, že je třeba někdy se ohlédnout zpět a zavzpomínat, abychom si vážili toho, co máme. I když myslím, že ty zebřičky jako Ty, které měly svou cestu za snem dlouhou a trnitou, tak si svého štěstíčka velmi váží i tak .o)

Zdenca - tak co, snědli jste všechny ty dobroty, co jsi nachystala? A koupala se Sisa v tom rybníce (jezeře), jak se těšila? :o) Já doufám, že ne, protože při tom jarním počasí, co je venku, by mohla mít omrzliny :o)))

Kotě - nakoukla jsem ještě do starého deníčku a všimla jsem si, žes mne přihodila na nástěnku - moc díky :o) Jen doufám, že ten můj drahý nebude moc často spát mimo domov (jako dnes), protože bez něj se to snaží špatně :O)))

Žabucha - jejda žabuško, ty jsi ještě celá? Neboj, Lucinka nebude veliká, je to holčička, tak se čančá do krásy. Ona sama nejlépe ví, kdy se má narodit :o)

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.03.08 19:12

KOVALDA jo jo vsechno mi sezrali :-)) teda aj ja s nimi a najprv ohrnovali nos aj nad dvoma 1,5l flasami sampusu ale v pondelok rano ked uz ziaden alkohol nebol bolo nam dobre :-)))
Sisa sa v jazere nakoniec nekupala ale zato ju zliali na balkone z vedrom vody a posibali korbacom :-) ten som chcela odkupit pre pripad ze by bolo nutne ju sibat aj inokedy ale vraj je nepredajny :-)) skoda budem ju musiet pacifikovat varechou :-))

 
kovalda
Kecalka 220 příspěvků 25.03.08 19:55

Zdenca - no to jsem si mohla myslet, že mi nic nenecháte :o) A že ohrnovali nos? To já bych neohrnovala, tak klidně se šampaňským přijeď :o) V obchodě se začínají objevovat i jahody, tak bychom si daly do trumpety :o))

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.03.08 20:08

ŽABUŠKO, ZDENČO, je to pod diskusním fórem, těhotenství a ta diskuse se jmenuje něco jako tohle bylo fakt hnusný nebo tak nějak. Taky jsem to chvíli hledala.

Jo, dneska v poradně vše OK. Mám brát dál magnesium (měla bych ho brát každý den, ale je mi po něm nějak divně od žaludku, tak ho beru obden :-), čípek je OK, další kontrola za 14 dní. Vzali mi stěry na tu divnou bakterii, tak snad to bude vše OK. A taky začnu pít maliník a asi zkusíme masáž hráze - nevíte, jestli na to musí být speciální olej nebo můžeme použít třeba ten těhotenský na strie a pajizvičky od Weledy?

Dobrou noc holky moje zlatý prouhatý

Kotě

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.08 21:23

Ahoj zebřičky,hlásím se po dlouhé době.Sice se po mně nikdo nesháněl :-),ale přesto jsem ráda,že tu s vámi můžu zase být.Měli jsme totiž týden internet mimo provoz,naposledy jsem vás četla minulé úterý.Já vím,že je to trochu krkolomné,ale napsala jsem si tehdy nějaké komentáře a je mi líto je teď smazat jen proto,že už nejsou tak aktuální.Ty myšlenky pořád platí.Tak jen pár řádků:

Vrátím se k té malé čertici na fotce-Moničko S,Barunce to šibalství kouká z očí,určitě se s ní doma nenudíte.Je krásná.
Masajko,4 roky čekání na adopčátko se mi taky zdají dlouho,ale co víš,třeba se po nějaké době čekání objeví v některém baby boxu čerstvé mimi/jako předevčírem v našem olomouckém/-a bude vaše hned!Možná si to představuju naivně jednoduše,ale aspoň bych si o tom snila-to se může,ne?
Maru,jedním okem v tom chvatu jsem si včera všimla,že jsi mi poslala přístup do galerie,tak děkuju a těším se,až si vaše fotky vychutnám,až bude net spravený.
Doufám,že je ti dobře,už by se opravdu ty výkyvy měly uklidnit.
Ajjoo,vydrž,vydrž s bobánkem uplakaným,Viktorka je krásná,ale dokáže to hodně vyčerpat,že?Taky se toho trochu děsím,až se teď mimi narodí,přece jen je to už 8 let,co jsem to prožívala s mladší dcerou.S pořádkem si nedělej starosti,je to pořád dokola-něco uklidíš a za chvíli můžeš znovu,jak stohlavá saň.A určitě si můžeš počítat k dobru,že Adámek nedá na sestřičku dopustit.Horší by bylo,kdyby na ni zanevřel-víš,že mimina jen brečí a není s nimi žádná zábava,jak to někdy čtu v časopisech.
Kotě,nebuď smutná,já teď taky cítím,jak se mnou cloumají hormony,člověk to moc ovlivnit nemůže.Mně se líbí,že tchyně za tebou přišla,to znamená,že má dobrou vůli,moje by to neudělala a jistě by si myslela,že jsem přehnaně citlivá.Nám nepřála snad ani jedno dítě-první jsem si prý umanula moc brzy po škole/ještě jsem ani žádné peníze nevydělala a už budu zase doma/,druhé jsem si umanula do stavby domu,což se teda nedělá,protože ONA s tím má tolik práce navíc/dokonce mě posílala na potrat/,a teď,to třetí,to už si úplně klepe na hlavu,protože jsem hloupá,když dvě už mám tak odrostlé…mám se připravit na nejhorší.Ještě,že manžel je při mně.A můžu ti říct,že už mě to ani nerozlítostňuje,ale vzteká.A nic jí už nepomůže,že má holky ráda a hodně mi pomohla,když mi je vodila do školky…tohle má u mě v duši navždy zapsané.
No,tak jsem si teda postěžovala,aspoň vidím,jak moc to ještě bolí.Promiň a opravdu-nebuď smutná.Uvidíš po porodu,přesně,jak píšou holky.
Kovaldo,vítám tě mezi námi,já jsem taky celkem čerstvá,ale je mi ti dobře.
Zabucho,to je klasika,že?Takové to uklízení těsně před porodem,každá doufá,že by se tím mimi mohlo trošku popohnat…J Ale už se brzy dočkáš a my s tebou.Budeš mít tatínka u porodu?
MichaeloVe,to je škoda,žes nemohla dát Michálka do školky,měla bys víc času na malého.No,už aby vás ty nemoci začaly obcházet.Manžel měl pásový opar,když měla dcera 4 měs. A taky jsme ho museli izolovatJ,prý je to stejný nebo podobný virus a pro miminko je opravdu ještě brzy.
Kajdulo,jsem ráda,že je to s hematomem pořád lepší,už se ti přiblížila ta 12-ti týdenní hranice a budeš snad za vodou.Ale šetři se.
LuciaM-tak jak se vyvíjela ta reakce po očkování?Doufám,že vás to netrápilo dlouho.
A ten spánkový deficit ti opravdu nezávidím,3hod­.denně je strašně málo!

Tak to by snad bylo všechno,dnes jsem toho ještě moc nepřečetla.
Pozdravuju vás všechny,co tvoří tuhle partu,fakt jste mi chyběly.Já jsem mezitím absolvovala poradnu,hodně často mi tvrdne břicho,tak si píchám hořčík,ale čípek se prý nezkracuje,to jsem ráda.Taky jsem byla na 3D ultrazvuku,máme hezkou fotku obličejíčku.
Tobě,Maru,ještě jednou dík za heslo do galerie,moc se na ty fotky těším-ještě jsem neměla možnost tam vlézt.
A Montičko,už teď držím palce na pátek!

Dobrou a nezlobte se,jestli je to trochu zmatené.
Tina+mimi 29.t.

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.08 21:31

Ahoj zebřičky,hlásím se po dlouhé době.Sice se po mně nikdo nesháněl :-),ale přesto jsem ráda,že tu s vámi můžu zase být.Měli jsme totiž týden internet mimo provoz,naposledy jsem vás četla minulé úterý.Já vím,že je to trochu krkolomné,ale napsala jsem si tehdy nějaké komentáře a je mi líto je teď smazat jen proto,že už nejsou tak aktuální.Ty myšlenky pořád platí.Tak jen pár řádků: #?-:nbsp;
Vrátím se k té malé čertici na fotce-Moničko S,Barunce to šibalství kouká z očí,určitě se s ní doma nenudíte.Je krásná.
Masajko,4 roky čekání na adopčátko se mi taky zdají dlouho,ale co víš,třeba se po nějaké době čekání objeví v některém baby boxu čerstvé mimi/jako předevčírem v našem olomouckém/-a bude vaše hned!Možná si to představuju naivně jednoduše,ale aspoň bych si o tom snila-to se může,ne?
Maru,jedním okem v tom chvatu jsem si včera všimla,že jsi mi poslala přístup do galerie,tak děkuju a těším se,až si vaše fotky vychutnám,až bude net spravený.
Doufám,že je ti dobře,už by se opravdu ty výkyvy měly uklidnit.
Ajjoo,vydrž,vydrž s bobánkem uplakaným,Viktorka je krásná,ale dokáže to hodně vyčerpat,že?Taky se toho trochu děsím,až se teď mimi narodí,přece jen je to už 8 let,co jsem to prožívala s mladší dcerou.S pořádkem si nedělej starosti,je to pořád dokola-něco uklidíš a za chvíli můžeš znovu,jak stohlavá saň.A určitě si můžeš počítat k dobru,že Adámek nedá na sestřičku dopustit.Horší by bylo,kdyby na ni zanevřel-víš,že mimina jen brečí a není s nimi žádná zábava,jak to někdy čtu v časopisech.
Kotě,nebuď smutná,já teď taky cítím,jak se mnou cloumají hormony,člověk to moc ovlivnit nemůže.Mně se líbí,že tchyně za tebou přišla,to znamená,že má dobrou vůli,moje by to neudělala a jistě by si myslela,že jsem přehnaně citlivá.Nám nepřála snad ani jedno dítě-první jsem si prý umanula moc brzy po škole/ještě jsem ani žádné peníze nevydělala a už budu zase doma/,druhé jsem si umanula do stavby domu,což se teda nedělá,protože ONA s tím má tolik práce navíc/dokonce mě posílala na potrat/,a teď,to třetí,to už si úplně klepe na hlavu,protože jsem hloupá,když dvě už mám tak odrostlé…mám se připravit na nejhorší.Ještě,že manžel je při mně.A můžu ti říct,že už mě to ani nerozlítostňuje,ale vzteká.A nic jí už nepomůže,že má holky ráda a hodně mi pomohla,když mi je vodila do školky…tohle má u mě v duši navždy zapsané.
No,tak jsem si teda postěžovala,aspoň vidím,jak moc to ještě bolí.Promiň a opravdu-nebuď smutná.Uvidíš po porodu,přesně,jak píšou holky.
Kovaldo,vítám tě mezi námi,já jsem taky celkem čerstvá,ale je mi ti dobře.
Zabucho,to je klasika,že?Takové to uklízení těsně před porodem,každá doufá,že by se tím mimi mohlo trošku popohnat…J Ale už se brzy dočkáš a my s tebou.Budeš mít tatínka u porodu?
MichaeloVe,to je škoda,žes nemohla dát Michálka do školky,měla bys víc času na malého.No,už aby vás ty nemoci začaly obcházet.Manžel měl pásový opar,když měla dcera 4 měs. A taky jsme ho museli izolovatJ,prý je to stejný nebo podobný virus a pro miminko je opravdu ještě brzy.
Kajdulo,jsem ráda,že je to s hematomem pořád lepší,už se ti přiblížila ta 12-ti týdenní hranice a budeš snad za vodou.Ale šetři se.
LuciaM-tak jak se vyvíjela ta reakce po očkování?Doufám,že vás to netrápilo dlouho.
A ten spánkový deficit ti opravdu nezávidím,3hod­.denně je strašně málo!

Tak to by snad bylo všechno,dnes jsem toho ještě moc nepřečetla.
Pozdravuju vás všechny,co tvoří tuhle partu,fakt jste mi chyběly.Já jsem mezitím absolvovala poradnu,hodně často mi tvrdne břicho,tak si píchám hořčík,ale čípek se prý nezkracuje,to jsem ráda.Taky jsem byla na 3D ultrazvuku,máme hezkou fotku obličejíčku.
Tobě,Maru,ještě jednou dík za heslo do galerie,moc se na ty fotky těším-ještě jsem neměla možnost tam vlézt.
A Montičko,už teď držím palce na pátek!

Dobrou a nezlobte se,jestli je to trochu zmatené.
Tina+mimi 29.t.

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.08 21:33

Tak aby to bylo ještě zmatenější,nejdřív to nešlo odeslat a teď to tam máte dvakrát.Omlouvám se,Tina.

 
kovalda
Kecalka 220 příspěvků 26.03.08 05:51

Dobré ráno zebřičky,
tak honem vstávat :O) je tu nový den :o)
Ani nevíte, jak vám závidím, že jste ještě v postýlkách. Já jdu vyvenčit Jacka a hurá na autobus.

 
kovalda
Kecalka 220 příspěvků 26.03.08 05:54

TinaH - díky za uvítání :o) Jé, ty už budeš mít 3. mimčo. To je super. Teda čtu, že to s tou tchýní nemáš vůbec jednoduchý, já bych ji při své povaze asi ......no nevím co, ale nejsem zrovna kliďas, tak bych jí asi něco aspoň řekla.
Obdivuji Tě, že to snášíš s takovým klidem. Hezky si všechny dětičky vychutnej a na tchýni a její řeči nedbej :o)

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 26.03.08 07:56

Moni - já jsem ten komentář zaregistrovala a dost se mi nelíbil tón jakým byl napsán. A upřímě věřím, že se tě to dotklo, zvlášť když píšeš, že jsi měla svolení to zveřejnit i když asi od někoho jiného než od autorky článku. Teď jsem dočetla tu diskuzi. Ach jo. Co k tomu dodat. Jen doufám, že na emičo nezanevřeš a budeš sem stále chodit. Bylo by tady bez tebe smutno.

Maru - zavzpomínat se musí, to máš pravdu. A ty to vaše snažení máš krásně zdokumentované.
Zdenco - No to veřím, že jste všechny dobrůtky spapali a všechno vypili. No určitě jste si to užili.

Zabucho -  tak co Lucinka? To se jí tam tak líbí? Nejdřív to vypadalo, že tě tak dlouho ani nenechají a teď se ti to vleče, co?

Kotě - No už to máš taky za pár. Já maliník nepila (fakt mi vůbec nechutnal) a hráz jsme taky nemasírovali (manžovi se do toho moc nechtělo tak jsem ho nenutila). A jak jsem četla před porodem diskuze o tom jestli masírování pomohlo proti nástřihu tak mi tak vůbec nepřipadalo. Já byla nastřižená jen kousek, ale potrhaná jsem byla vevnitř a proti tomu by mi masáž stejně nepomohla. Takže tak.

 

Velikonoce u nás - tak my jsem v sobotu a neděli byli u kamarádů co mají dvě dětičky a až na rozbroje o hračky to byl fajn výlet. No v neděli odpol jsem se pustila do pečení jidášů a barvili jsem s Marky vajíčka No barvu jsme měli úplně všude J Poté co si Marky nalepila samolepky tak půlku vajíček vysypala na podlahu. Pořád s nima někam chodila a nechtěla je dát z ruky. Ani taťkovi nechtěla dát v pondělí, že moje, moje J No v pondělí jsem pozvala na oběd sousedy - mají pětiměsíční dvojčátka holčičky a ač jsou jednovaječná tak jou každá úplně jiná J Dělala jsem knedlo, zelo, vepřo a až na ty knedlíky z prášku se mi to moc povedlo. Jimmy se olizoval až za ušima (je to angličan).

Tak tolik od nás. Mějte se krásně a já jdu makat.  

Ryšavka

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 26.03.08 08:13

Ahoj zebřulky!!!!!!
Hned na úvod se musím pochlubit, že papíry k adopci už mám doma!!!!! a taky musím poděkovat Kotěti, že mě napsala na nástěnku… to už jsem vaše na 100% ???? :-DDDDD  

MARU opět nádherný deníček !!!!! znovu si mi připoměla jak moc statečné tady jste a jak moc trnitou cestou jste si musely projít než se ta „mrška“ štěstí pochopilo, že ty voňavé a největší poklady si zasloužíte právy VY !!!!!! 
A jak jste si užily velikonoce s neteřinkou? Musím se přiznat, že roládu jsem upéct nestihla :-((, ale i tak jsme si s manžou užili krásné velikonoce a to je hlavní - že jsme byli spolu.....  

KOTĚ poslala jsem ti SZ. Jak čtu tak si opět nezahálela, moc se těším na fotku tvého výtvoru, no musím přiznat, že tvojí Barunce trošku závidím :-DD, tolik krásných věci už si pro ni vytvořila…
ad tchýně-myslím Kotě, že tě to nemusí trápit, už to, že za tebou přijela světčí o tom, že jí na vás záleží, jen to neumí dát najevo a jak se Baruška narodí bude úplně „zblázněná“ , uvidíš všechno bude v pořádku. Ještě ti bude vadit, že chce Barušku tak často .-)  

TINO H - ty čtyři roky jsou opravdu dlouho....., ale přesně jak píšeš já už teď sním jak budu mít toho našeho drobečka v náruči, nejhorší je, že si začínám pohrávat s myšlenkou, že to ivko přece jen zkusíme..a narodí se nám určitě dvojčátka…pak nám zavolají, že pro nás mají adopčátko…(no tři roky je ideální odstup).. a budeme mít broučky tři…přesně jak píšeš snít se přece může .-))), ale ty dopady na tvrdou zem jak se člověk probere jsou docela husté, ale na to se mi teď prostě myslet nechce !!!! takže zatím sním svůj sen......a pro začátek doufám, že nás schválí jako vhodné k adopci.....  

ZABUŠKO no vidím, že tvoje Lucinka bude moc poslušná..... přece jenom počkala až bude mít její plašící a nestíhají teta zebra čas, aby nepropásla její narození :-DDDDD Takže Lucinko teď už můžeš !!! :-DDDD
Moc na vás obě myslím.......  

MONICKO - doufám, že se nenecháš odradit od psaní nějakou pisatelkou, která ani pořádně neví o co jde !!!!! Diskusi jsem četla a pisatelka se na konci omlouvá za svou horkou hlavu!!!!! Myslím, že především ona by si měla uvědomit co píše a nenapadat za to jiné!!!!!
My přece musíme vědět jak se vám daří!!!!! a co ten tvůj „božský čertík“ provádí!!!!! Moni jak si mi to psala !!!! hlavu vzhůru žádné fňukání… a psát a psát !!!!!! :-DDDDDD  

KOVADLO myslím, že jsem poslední  , která tě zde nepřivítala :-((((, ale jak brzy zjistíš já jsem poslední dobou znečně nestíhající zebra :-DDD, takže tě tady dodatečně vítám a upozorňuju tě , že přebírám po Kotěti nástěnku a budu tě nahánět, abych tě co nejdřív zapsala do těhulek!!!!(tam budu zápisky dělat asi nejraději .-DD) Jsi prostě první na ráně, takže už žádné noci bez přítele!!!!! (samozřejmě svojeho!!!!!:-DDD) A brzké dvě // !!!!!!!  

zatím se mějte já se brzo!!!! zase ozvu vaše masajka

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 26.03.08 09:13

dobre ranko,len sa hlasim do poctu :-)

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 26.03.08 09:23

Ahojte zebřulíny :-)

MASAJKO, no to je super, že máte doma ty papíry. Teď už se všechno začne hýbat tím správným směrem. A heleď, vůbec není nereálné co píšeš. U nás se čeká na mimi 5 let a přitom nám nabízeli holčičku už na podzim, cca rok a čtvrt po odevzdání žádosti!!!! Kdybych nebyla tou dobou těhotná, máme ji nejspíš už doma. Hodně záleží na vaší toleranci k rase, romské nebo poloromské mimi je k dipozici určitě dříve než zdravé bílé děťátko. Vyplnění těch papírů zabere hodně času, tak se do toho honem pusťte, ať můžete zahájit přípravu. Bude se vám to určitě líbit!!!!

TINO, ty si magenzium pícháš v injekcích? Já ho užívám v šumivých tabletkách a je to celkem dobré pitíčko :-) Včera jsem se ptala pana doktora, dokdy ho mám brát, a řekl mi, že můžu klidně až do porodu. Tak mi to nějak nesouhlasí s tím, co jsem četal tady na emimču, že od 36tt by se brát nemělo?!? Tak teda nevím… jak jsi na tom s informacemi Ty? Jo a k tchyni, já jsem byla ráda, že přišla. I když jak píšeš, i když bude po porodu dobrá babička, to, jak se chovala doteď asi z hlavy nevymažu a prostě to tam bude ať budu chtít nebo ne :-( Ale já už se s tím nějak popasuju :-)

KOVALDO, nechápu. Před šestou hodinou nám psát, to snad ani není možný… to máš teda elán, takhle brzy sednout k PC!!!!!

RYŠAVKO, já s tou hrází taky nejsem úplně přesvědčená, jestli to má cenu. Proto se mi ani nechce kupovat ten speciální olej na masáž hráze, stojí celkem hodně, když to pak třeba ani nebudeme provádět… maliník jsem si právě uvařila, já mám bylinky ráda, takže mi chutná.

ŽABUŠKO, tak jsme s manžou rozhodli a půjdeme do toho stejného zařízení monitor + chůvička, co jste pořídili vy. Moc díky ještě jednou za rady.

Tak holky, musím vám něco napsat. Kromě obšití koše jsem pro Barborku naplánovala ušít ještě takové látkové obrázky, buď je dám nad postýlku nebo nad přebalovák, ještě nevím. Začla jsem v pondělí a ušila 4, včera jsem se pustila do dalších a manža že prej Barborce taky jeden ušije… byla jsem jak opařená. Tak si vzal nůžky, nastříhal si látku, pak vystříhnul dílky toho obrázku (sice se mě pořád ptal, jak to má udělat a jakou barvu látky má použít, ale byl kouzelný :-)) no a pak se pustil do šití. Seděl u toho na gauči, naprosto zkroucený a poté, co přišil první kousek celého obrázku mi naznačil, že to asi celé nezvládne. Tak jsem nakonec domeček dokončila já, ale i tak jsem ho celý večer chválila a Barborce jsem vysvětlovala, že tento obrázek je ten nejkrásnější. Strašně jsme se u toho nasmáli, protože jemu se pořád uzlovala bavlnka a vyvlíkala se mu jehla a on se u toho tak nádherně rozčiloval… no je to prostě šikovnej taťka :-) I když závěrem prohlásil, že asi zůstane u toho, co mu jde. A šití to rozhodně prej není.

Jdu vyfotit ten koš, teď tady mám dobré světlo :-)

Pa pa pa Kotě a prtě

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 26.03.08 09:36

Ahojky zebrunky,
Zdenco teda ty si užíváš dovolené, to je super, co se Sisou plánujete? Tiramisu jsem taky nakonec dělal, jak říkám úplně jsi mi ho připomněla a všem taky moc chutnalo. 

Zabuško pořád na tebe a na Lucinku myslím a jsem nedočkavá na zprávičky od dr. Koukala jsem na fotku pupíku, paráda a postýlka už tam hezky na Lucinku čeká. 

Montičko Filípkovi přeju brzké uzdravení a tobě držím kopýtka na IUI. S odsátím folikulíků bohužel zkušenost nemám, určitě se zeptej na příští kontrole. 

Moničko já tu diskuzi taky četla a přišla mi hodně zbrklá a neví o čem tyhle stránky jsou. Ale pevně věřím, že tě to neodradí za námi chodit. Já tě prostě nepostím to si teda nemysli !!!!Co by jsme tu bez tebe dělaly ty naše dobrý dušičko :-)
Teď si uvědomujj,ž e mi navíc zrovna tenhle příběh pak přišel od kamarádky, která nechodí na emimino ani na jiné stránky o miminkách, protože ještě dětičky nemá a zatím je neplánuje i emailem :-O Takže to asi kolovalo všude možně a tak je celkem zbytečné kohokoli napadat. 

Kovaldo kdepak se ti toulal drahoušek? Takhle by to opravdu nešlo, hezky se snažte ať tu máme brzo novou těhulku. Br ty teda vstáváš brzo. 

Kotě jsem ráda, že jste v pořádku a koukám,ž e už se Vám to taky hezky krátí. 

Tino za přístup neděkuj a až budeš mít opravený PC tak chceme fotečky a´t vás můžeme pořádně okouknout, to víš jsem zebry zvědavé :-D Jsem ráda, že i vy jste s prckem v pořádku. 

Ryšavko hezky jste si užili velikonoce, ´plně Marky vidím jak utíká s vajíčkama a nedá ani koledníkům, no přece si je namalovala tak proč rozdávat :-DDD 

Masajko super, že máte papíry doma, já je mám doma ještě teď a skoro vyplněné :-O. Měli jsme je tam nést začátkem roku. Takže věř, že papíry k adopci začíná cestička ke štěstíčku. A klidně si plánuj jak se povede IVFko i adopce, já jsem si taky pořád plánovala co bude. Prostě mám z tebe radost,ž e se nevzdáváte a bojujete. 

Sylvi přístup do galerie dostaneš, když aktivně přispíváš déle jak 3 týdny. Tak mi prosím pošli emailovou adresu na email ma.ru@atlas.cz a já ti pak pošlu vše potřebné. 

U nás jsme si velikonoce užili moc hezky. Ve středu večer přijela moje 14letá neteřinka a bylo to s ní moc prima. Sice bylo ošklivo a nemohly jsme na procházky, ale zabavily jsme se jinak. V pátek jsme byli ve městě koupit kamarádce dáreček a okukovaly jsem mimivěcičky, ale vydržela jsem a zatím nic nekoupila. Ale až přijede příště,t ak půjdeme nakupovat :-D V neděli přijel brácha se zbytkem rodinky, takže bylo veselo a vypadalo to u nás jako po výbuchu, malovaly jsem vajíčka. NO a já jak rozmíchávala barvu tak ten pytlíček byl trošku prasklý a tak jsem si na sebe trošku vyprskla zelené barvy,t akže děti měli rázem zelenou tetu :-DDDDD trošku jsem to opláchla, ale když jsem se šla večer umýt,t ak jsem zjistila, že jsem zelená i mezi prsama :-O nO co bych pro dětičky neudělala žejo? :-DDDD V pondělí byl tak trošku ve znamení návštěv, zastavila se tu neplánovaně tchýně s tchánem, co jeli kolem a večer na chvilku kamarádi, tak jsem povídali a po očku koukali na náš oblíbený Madagaskar. Prostě pohodové velikonoce. 

A včera večer když jsem ležela a odpočívala tak mě asi čutal ten náš Mumínek do bříška, bylo to takové lehoulinké a za chvilku to přešlo. Tak snad se nepletu a bylo to ono :-O 

Mějte se moc prima a opatrujte se pa Maru+Mumínek 18+0 tt

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 26.03.08 09:40

Teda, to je manža šikulka i když mu to vůbec nešlo. Ale že se do toh ovůbec pustil tak to klovouk dolů. Můj manža taky šije - ale jen na stroji a musím mu to nastehovat a on přešije. Zdědil totiž po tetě šicí stroj a já při stěhování ztratila návod (teda si po dvou letech jsem ho zase našla) takže jediný kdo ho umí obsluhovat je manža a když mě vidí jak to šiju šejdrem tak si k tomu nakonec radši sedne a přešije. No ale já moc nešiju, to mi nikdy nešlo.
 R

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.03.08 09:45

ahojky zebřule:-O)  

Děkuji za hezká slova ohledně té fuj kauzy:-O) Koťátko tobě patří můj asi největší dík za zastání - až jsem si poslzela:-O) Je hezké poznat, že za mnou stojí taková banda. A nebojte však víte, že bych to bez Vás nevydržela ani den:-O) Jste už vlastně moje rodina:-O)  

Kotě - co se týče maliníku já ti nevím,ale ten se pije až při porodu - vyvolává kontrakce - tak pozor. Jo a hráz jsem masírovala obyčejným olejíčkem aviril - jsem si sním i mazala břicho( ale mě rostlo už od začátku takže jizvičky žádné) Jinak doporučuji i začít masírovat prsní bradavky a taky je sprchovat studenou vodou ( vše se mi dost osvědčilo po porodu když nešlo kojení a fakt dostaly bradavky záhul - byly už připravené a bylo vše bezproblémů  

Zabuško - neboj tvůj porod s ipřeci nenechám ujít - už tak se moc těším na Lucinku a jsem zvědavájestli vyjde ten dubnovej datum:-O)  

Maru a kde tebe máme - co bříško udělej nějakou prima fotečku:-O)  

Zdenco - tak koukám, že jste si velikonoce prima užily co??? A zase na nás nic nezbylo :-(  

TinaH - teda představ si, že jsem normálka zapoměla kdy vlastně ty rodíš:-O) Se normálka stydím - no ještě, že tu máme tu nástěnku a hnedka to omrknu. Jinak Barunka je opravdu čertík,ale jsem za tomoc ráda - je to prostě býk švihnutý se lvem - takže se umí pěkně vztekat,ale na druhou stranu zase úžasně mazlit. Kdyžněcoprovede tak za mnou přijde a obejme mě a říká maminko mám tě rád - no co tibudu povídat sežrala bych ji:-O)  

Montičko - tak abych pravdu řekla tak i já to slyším poprvé. Já jsem šla rovnouna OPU a odsáli všechno a pak nechali jen ty nejlepší vajíčka,která oplodnili. V každém případě i tohle je krásná úrodička - už se těším až budeš hlásit //  

Kovaldo - teda ty seš po ránu dost akční, že se ti chce zapínat PC - tak si to v práci užij a ať ti to brzo uteče:-O)  

No a na koho jsem zapoměla???? Kaitlin co takhle poslat nějakou fotečku - už dlouho ses neozvala - co kopanečky sílí - určitě ano - tak si to moc vychutnávej ju. Šimonkovi posíláme moc pusinek  

No a co u nás??? Ja jsem byla včera rozhozená tak jsem si pro odreagování šla udělat nehtíky pak jsem si koupila bezva tuničku, ale až doma jsem si všimla, že mi tam pokladnínechala barvící patronu - takže tam musím znova, aby mi ji sundali:-O) No a Barušce jsem koupila riflové šatičky, legínky a tuniku. Tak jsem se uklidnila a řekla si, že je to všechno o lidech pak jsem si vzpoměla na jednu mou spolužačku,která obchoduje na mimibazaru a dala tam fotku její Barunky na vodících dětských kšírách(  až na nich se venku uklidnila a procházky začly být normální) no a jedna paní ( oblast USA) jí napsala něco v tom smyslu co je to jako za mámu, že oni na kšírách vodí psa a že ona vodila děti jen za ručičku.Podotýkám, že ty kšíry jsou opravdu super jeden čas jsem onich taky přemýšlela, protože Bára měla nejraději běhání do silnice a já za ní lítala jak pošuk:-O)  

Taky bych Vám chtěla říct ještě ohledně mé kauzy, že Šárka se mnou komunikovala přes SZ a vše se vysvětlilo - ocenila jsem i přístup Lesiny a veškeré vysvětlení - ta autorka diskuze se omluvila za svoji horkou hlavu a já to beru jako poučení i kdyžmě tohle dost mrzí, protože můj názor je takový, že když někdo vloží něco na web je to vlastně přístupné všem a co si budem povídat jsme v době internetu  

Je to za mnou a nebojte zůstanu věrná vždyť jste už za tu dobu kousek mě a znám všechny Vaše pocity a radosti a chmury . I jábudu jako Maru tak trochu nostalgická - jsme tu spolu už cca 5 let - začínala jsem v deníčku,který vedla Montička a teď Maru. Nejvíce si vážím podpory v době kdy jsem byla na dně, protože mi umírala Kačenka a vy ač jste nemusely jste mě držely svými krásnými slovy a následně se pak společně se mnou radovaly když jsem vyprdle oznamovala těhu s Barunkou a celé těhu se bála a bála jak to dopadne. Takže se přidávám k Maru a i já děkuji za to, že emimčo a vy jste  

Monika s Barunkou

 
Uživatel je onlineMichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 26.03.08 09:46

Dobre ranko Zebricky,

KOVALDO, teda v takovu hodinu a  ty uz jsi vzhuru:)

ZDENCO, dobre ranko za hranice :)) Jak se mate a co Sisa?

MASAJKO, budu moc drzet palce, aby jste nemuseli cekat tak dlouho a co to IVF, pujdete do toho?

KOTE, teda manza je takovej sikovnej, ty brdo, to cucim:)) K tomu maliniku, ja ho pila,ale nemelo to teda zadnej efekt, ale mozna jsem zacala pozde, cca 3 tydny pred porodem, me chutnal, ale ja mam moc rada bylinkove caje. A masaz hraze, tu jsem planovala i s Misakem a jaksi jsem se k tomu nedostala, i kdyz spis proto, ze v pribalovem letaku toho olejicku psali, ze by se masirovani nemela provadet kdyz mas predcasne stahy a to ja mela (od 5.m jsem byla na neschopence). Sice me u porodu nastrihli,ale ja za to byla rada, protoze Misakova sisticka ne a ne vylezt:)) a ted u Dady nestrihali jen majinko jsem se natrhla, ale 2 stehy tonic neni.

TINOH, uz treti miminko, krasa a uz vlastne vite copak budete mit, jsem to asi prehledla?

LUCIO, ani nevis jak jsem na tebe vzpominala, Dada dostal Hexa vakcinu, nejdriv pohoda u ockovani ani necekl, ale pak doma, 38,5 a porad plakal, teplotu mel jeste cely druhy den. No reakce pekna, to jsem u Misky nezazila, vydesena jsem byla pekne.

MONI, ja ten clanek taky nemuzu najit, teda me to nakrklo jenom jak o tom pises, doufam, ze nam „neuteces“, kvuli nejaky „dame“, ktera ma zrejme potrebu poucovat a nadavat. Mam pocit, ze takovyhle lidi se nekde mnozi ci co:)), ach jo, ja byla tak nastavana, jenze jsem ten clanek nemohla najit, bych tam asi neco napsala, jsem horka hlava, bojovala bych za tebe jako lvice:)) (jsem srpenatko:))

ZABUSKO, tak co jak je? Neboj uz to bzo bude, urcite.

MARU, jak se mate s Muminkem?

Tak Misak uz chodi do skolky, muzu ho tam davat jen na 10 dni a pak ho vzit domu a pockat jestli bude dalsi vyskyt nestovic, jsou to teda pocty, ale aspon neni tak zpruzelej:)) Ja vcera mela nejakou depku ci co, malej rval, nechtel poradne jist, manza me stval, tak jsem si pobrecela. Mam pocit, ze jsem strasna mama a nic nezvladam:(

Ale pokrok je, ze Dada si lahvicku sem tam vezme, jen se mi zda, ze vypije dost malo 60-100 a to je max. co kdy vypil, ale jeste ho kojim, tak snad mu to staci.

Nemate nekdo recept na vajecnou pomazanku, muzsky byli koledovat a ja nevim co s tema vejcema delat. :)

Mejte se moc krasne a pa

Míša V.

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 26.03.08 09:47

Hodila jsem do galerky ten koš.

MARU, to jsi byla taková teta vodník :-))) A mumínek už se ozývá, nádhera, co?

Kotě

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.03.08 09:51

jejda úplně jsem zapoměla na Masajku- no až se stydím taková událost papíry na adopci jsou doma - teda to je velkýkrok takže šup,šup vyplnit a mazat na úřad ať to sviští. Kdyžbudeš přebírat tu nástěnkovou štafetu po koťátku tak ať se brzo doplníš do maminek -no taky i třeba do // :-O)  

Rysavko - tak angličan se u knedla zela vepřa olizoval ju -no to věřím co si budem povídat české knedlíky jsou knedlíky:-O) Jsem teda velká šikulka a ani se nedivím malé, že nechtěla dát vajíčka u nás to bylo asipodobně jen s tím rozdílem, že když mě švihal brách tak mu dost vydatně pomáhala :-DDDDD Potvůrka mlátil maminku:-O)  

Koťátko - teda tvůj manža je opravdu šikulka už se těším na fotečku  

MaB

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.03.08 09:58

teda holky jánež něcoodešlu tak vy už napíšete:-O)  

Michaela VE - no jo ty jsi vlastně taky srpeňátko - lev jako já viď :-D Je to v diskuzním foru - těhotenství - tak to bylo fakt hnusný. No a jak se máte??? doufám, že už jste nemoci zahnaly směr - někam daleko a že Davídek už tak moc nepláče. Moc na Vás myslím  

Maru - teda to už určitě byly ty krásné kopanečky - sleduj dál a hnedka nás informuj - teda úplně tě vidím -slastně unavená Maru - ležící na gauči - koukající na Madagaskar - se zelenýma prsama a s krásným obr bříškem ze kterého se snaží mumínek prokopat ven - a na závěr vidím ten slastně " přiblblý" výraz na tváři - omlouvám se za výraz,ale ono to štěstí snad ani jinaknejde pojmenovat:-O) Však ty mě znáš a víš, že to myslím od srdíčka a nejlépe jak umím:-D  

MaB

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 26.03.08 10:01

MÍŠO,

vajíčkovou pomazánku jsem dělala včera :-) Dělám ji úplně jednoduše: 1 obyčejné pomazánkové máslo (ale může být třeba i lučina nebo podobný sýr, dá se přidat i 1-2 trojúhelníčky taveného sýru pro vylepšení :-)), do toho vejce (zvlášť žloutky a bílky nastrouhat na jemném struhadle) - dávala jsem 3. Přidat úplně nadrobno nakrájenou cibulku (1 menší), osolit, přidat 1 lžičku plnotučné hořčice a důkladně promíchat. Na namazaný chleba či rohlík na ozdobu dát plátek kyselé okurky. Manžovi moc chutnala :-)

MONI,

Ty sem prostě patříš, o tom není pochyb. A udělala sis pěknou radost tím novým hadříkem :-)))) To je spávný přístup.

Já tady s vámi kecám a nic nedělám :-)) Mám dneska zřejmě jednu z posledních pracovních povinností, od soboty jsem na mateřské, tak si to začnu pořádně užívat. Jen by teda mohlo být lepší počasí, abychom mohli s prťátkem ven na prochajdy.

Kotě a prtě

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 26.03.08 10:06

Nástěnka 1.část

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-
Alex012......- 4. IVF únor 2008
Arny…-
Bohun… snažení o druhé mimi; čekání na dárkyni
Dalika -  
Hanulka…- výhledově -  snažení o druhé dítko
Jiitulle…
Kaitlin…- leden 2008  - rozhodnutí o zařezení mezi čekatale na adopci (sourozenec pro Šimonka)
Konopka
Kovalda… březen 2008 zahájeno snažení
Leninka1… podzim 2007 IUI
Lostris…nechává snažení volný průběh
LuckaD… 2. pokus IUI na jaře 2008
Maciasek…
MartulaR-2  
Marky.....
Masajka… březen 2008 - rozhodování o podání žádosti o adopci
Monticka.. - IUI - asi 28.3., od 20.3. stimulace Fostimonem
Nadulka…
Pajinkaa…
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení; únor 2008 - zintenzivnění snažení
Rafuška..- leden 2008 - rozhodnutí o zařazení mezi čekatele na adopci
Ryšavka… prosinec 2007 - zahlášeno snažení o druhé dítě
Samsulka…
Sima...... IVF začátkem roku 2008
Sylvii… únor 2008 zahájeno snažení
Twiggi.....
Zdenca…-  

Zebřičky dvoučárkové:

Janka....... TP 24.3.2008; budou dvojčata!   Žabucha...... 25.3. 38+4tt (Lucinka); TP 4.4.2008;
Katy1........ 28.3. 35+1tt; TP 2.5.2008    
Kotě.........27.3. 33+5tt; poradna 8.4.; TP 10.5.2008
Mia.........24.3. 30+3tt
TinaH.......25.3. 29tt
Ulrika.....28.3. 28tt; budou dvojčátka!!!!!
Kaitlin… 26.3. 20+4tt
Maru........27.3. 18+1tt;poradna + UTZ 9.4.
Kajdula…  25.3. 11+2tt;
Falco…27.2. zah­lášeny //
Aďka.....26.3. 7+0tt; budou dvojčátka; kontrola 26.3.

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.03.08 10:42

Koťátko si zlatíčko a vajíčkovou pomazáznku máme dneska k večeři - my teda k tomu kyselou okurku:-O) Teda koukám, že všichni dělají vajíčkovou pomazánku -no jak je toto možné :-O)  Jo jo si piš, že jsem si udělala radost největší samo, že s Barunky -tak posuďte :-O)

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 26.03.08 10:42

Ju, první pohyby, tak to ti moc gratuluju.
Od teď už budou jen sílit to abys nezapoměla, že máš mumínka v bříšku.
 R

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.03.08 10:44

jejda koukám jaké píšu blbiny - mělo tam být samo, že z Barunky:-O)  Se fakt stydím a radši toho už nechám a jdeme se na chvilku projít tak pa zebřulky moje  

MaB

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 26.03.08 10:45

Moni jasně,že jsme jedna rodinka a pěkně zebří a bláznivá. Holky teď jsi mě teda rozslzela jak jsi to hezky napsala......­.............­..
Dobře jsi to včera udělala, není nad to zahnat splíny nakupováním :-D
Jo pupík musím vyfotit, už jsme manžovi říkala, že to flákáme..

 

MíšoVe jsi skvělá máma i když je jasný, že občas depka přepadne a nic se nedaří. Posílám pohlazení. Máte to ale trápení s neštovicemi. Tak Dáda už bere flaštičku to je super, je to šikulka. Na vajíčkovou pomazánku jsem taky chtěla poslat recept, ale Koťátko mě předběhlo, taky jí tak dělám, ale te´d radši bez cibulky :-D

 

Kotě na koš jsem koukala a je nádherném, jsi šikulka.

 

Jo holčinky jen doufám,že jsem si to lechtání a oťukávání v bříšku s něčím nespletla, já jsem takej blbec, že radši vymýšlím co to mohlo být jiného. Mě prostě dokud asi Mumín nebude kopat až budu nadskakovat :-D tak si budu říkat kdo ví co to je :-O No blázen, jen jestli to tu se mnou vydržíte. Moni popis byl skoro přesný, jen maličká oprava, nebylo to v pondělí u Madagaskaru, ale až včera. Ale přiblblý výraz ve tváři, to sedí, ale to mám skoro pořád :-DD

 

Jejda ty peřinky už asi budou vyvětrané dost, měla bych jít ustlat, ostuda jsem :-O
 Maru

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 26.03.08 10:51

Moni - Baru je teda fešanda, jen co je pravda.
R

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 26.03.08 10:53

Ahoj zebřulky, tak máme za sebou druhý den školky. Dneska to bylo tak, že paní učitelka (jiná než včera) Radimka přivítala, podali si ruku a tak mu vyprávěla a vzala ho do náruče. Mávla na mě ať zmizim. Tak jsem utekla domů a za hodinu jsem se tam vrátila. Na chodníku nic nebylo slyšet a když jsem zazvonila, tak mi přišli spolu naproti. Radim vysmátej a hned se ke mě vrhnul. Převlíkl se a ještě řekl paní učitelce, že zítra přijde. Žvatlal celou cestu domů a ještě mi nakreslil obrázek.  Zítra ta jde zase na hodinu a příští týden to budem prodlužovat. Tak snad to bude dobrý. Ta druhá učitelka není taková, ale snad to taky půjde.
JInak já jsem také nenašla tu diskuzi, ale, myslím, že by si měl každý rozmyslet, než něco napíše a kor kritiku, když neví ani přesně o co se jedná. Je to o toleranci a někdy se to holt nepovede.  

Za chvilku vyrážím k zubaři - doufám, ž mi nic dělat nebude.
31:3 jdu ve 13:30 k dr na kontrolu a pak 11.4 jdu už do poradny do porodnice.  Bohužel budu muset vzít Radimka s sebou k dr, protože určitě nebude ve školce tak dlouho aby pro něj šel manžel v 15:00  

Jdu se mrknout do galerky a pak si jdu vyčistit zuby, páč jsem se napucla.
 Katy

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 26.03.08 13:49

Ahoj holky!
Mám tu mamku, tak jen v rychlosti hlásím zprávy z kontroly.
Vše OK, nachystáno na pátek. Dokonce jsem Vám s tím endometriem kecala, bylo 8 místo 5:)) Dnes 13 a úroda nám krásně roste, tak mám folikulíky 2×16 a 2× 18.
A s tím odsáváním jsem to špatně pochopila. Dělalo by se až v případě, že se jich tolik i oplodní a uchytí. No to by mě piclo… Radši na to nemyslím…
Takže v pátek  osm odevzdat spermošky, aby jim mohla dát paní laborantka růžové a modré mašličky a kolem jedenácté jdeme na to!:)
Už jsem si píchla Pregnyl:)  

Tak páááá a děkuji za držení palečků  

Montička+Filípek (řádící jak černá ruka:) A to vstával v půl šesté:))  

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 26.03.08 14:22

MONTICKA tak na piatok zelam vela statsia a pevnu ruku dr. :-) verim ze sa podari a nebudes musiet viac „oslintavat“ sklicka :-)))

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 26.03.08 14:24

No asi idem po Sisu do skolky a pojdeme asi na plavaren…pocasie je tu pod psa chvilu snezi potom vijde slnko vsetko sa roztopi a zas sa zatiahne a snezi.....no a nakolko ma dnes tatino svoj futbalek tak mi sa tiez nejak zabavime…

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.03.08 14:28

Ahoj holky,zdravím vás,

Kovaldo,dík za podporu ohledně tchýně-to víš,já se taky rozčiluju,ale je mi to houby platné.Ona na:,–(í ukřivděný výraz a stejně si vede svou.Jsem ráda,že teď budu doma a nebudu ji potřebovat,protože to pak člověk musí hodně překousnout /a týká se to i spousty dobře míněných,ale nevyžádaných rad/.Já jsem si 3.miminko přála a počítám s tím,že to nebude Havaj,to je nad slunce jasné.Hlavní je,že jsme spokojení a holky to krásně prožívají,to jsem si ani neuměla představit.

Masajko,přeju pevné nervy při vyplňování formulářů a dotazníků a hodně štěstí :-)

Kotě,košík máš moc pěkný! Hořčík si píchám a máš pravdu,od 36.t. by se měly injekce vy:,–(it,prý by mohl být při porodu a po něm snížený svalový tonus dělohy /špatně by se zavinovala/ i svalů u miminka.Ale šumivé i obyčejné tablety se můžou až do porodu.No,možná by nám mohla k tomu něco napsat i Zdenča? Mě by to tvrdnutí břicha později nevadilo,ale teď mě to ještě znervózňuje-přece jen-mimi je ještě drobek nezralý.
Maliník můžeš od 36.t.,měl by pomoci při přípravě por.cest k porodu.Ale na někoho nezabírá.
Tvůj manžel je prima,takové společné zážitky jsou k nezaplacení.

Maru,první pohyby to budou!Uvidíš,za dva tři dny si budeš úplně jistá.
Strávila jsem dnes u vás v galerii spoustu času,tak už si vás,holky,dokážu líp představit :-) Fotky nějaké vložím,jestli to budu umět…Zatím jsem to nezkoumala :-)

Moni S,Barunka je zase kouzelná!
A nic se neomlouvej,TP mám kolem 18.6.,ale obě sojky jsem přenášela,tak s tím počítám i teď.I když možná jak vy:,–(ím ten hořčík…Ani nevím,jestli to tady mezi zebřičkama můžu napsat,abych se některé snažilky nedotkla,ale HROZNĚ se těším.Nikdy jsem 3.dítě neplánovala,ta touha přišla tak nějak sama,a myslela jsem,že už nemám v sobě víc lásky,než jsem dala holkám a manželovi.Ale teď vidím,že jí mám dost i pro bobánka-no hormony to umí zařídit :-)

MíšoVe-pohlaví nevíme,ale dá mi to strašné práce vydržet a nezeptat se.Je nám to celkem jedno,ale mohl by to být pro změnu chlapeček,ať se něco přiučíme…:-)
Ty se drž se svýma klukama!!

Katy1-Radimek je šikula,mezi dětma mu bude dobře a až se obeznámí,ani nebude chtít domů,uvidíš!Já jsem se vždycky hnala,aby holky netesknily,a pak jsem musela čekat  v šatně,až si dohrají,domalují…

Mějte se hezky,zebřičky,Ti­na+mimi

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 26.03.08 16:30

ahojky holky pruhovaný :-))
teprve teď jsem se vrátila z Podolí.. děsný!! všude jsem čekala a jsem z toho fakt K.O.! a to tam jdu zítra znovu.. na UTZ. takže - monitor OK, poradna OK, nález v pohodě, odpovídá tomu co je.. porod může přijít každou chvíli, otevírám se a hlavička naléhá fest. břicho mi pěkně kleslo, na monitoru byly vidět kontrakce.. zítra jdu na UTZ jak je malá velká a pak v neděli další monitor.. pokud neporodím do středy, tak naplánují indukci - nesmím přenášet.. takže Moničko, možná ten termín vyjde ;-) jo a na diabetologii vše OK, už mě tam nechtějí.. :-)
jinak vás všechny zdravím, reagovat budu jindy, jsem mooc unavená, ale myslím na vás!!
pa žabucha, mimi 38+5tt  

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.03.08 21:28

kuk zebry pruhované, neskutočné sa stalo skutočným a ja mám odovzdané všetky daňové priznania!!! keby som mohla tak si niečo tuhé nalejem :-) dnes to bola bojovka, lebo drobec mi spal za celý deň asi 10 minút a v noci sa budil po polhodinke, takže som úplne grogy, ale posledné papiere som odniesla susedovi keď manžel kúpal drobca a veget… teda ešte upratať papiere a čaká ma už tento účtovný rok, ale DPH je až o mesiac, to stihnem  

ani neviete ako je mi fajn, konečne sa to  nás trošku stabilizuje a ja nebudem vstávať a líhať s myšlienkou na dane  

zajtra sa ozvem podrobnejšie aj si prečítam čo ste tu popísali,  

dobrú noc a sladké sníčky  

Lucia a Radko

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »