Zebřičkový deníček - Maru 36.díl

Snažení

Ahojky zebřičky, Minulý pátek jsem se mezi vás nedostala, prostě jsem to nestihla, ani nevíte jak jste mi chyběly :)

Prostě toho bylo moc, nejdřív jsem byla u gyndr., no nedivte se už jsem jí týden neviděla, tak se mi moc stýskalo :-D ale teď vážně, přepadla mě po dlouhé době mykoza jak vystřižená. Dr. se smála, když mě viděla ve dveřích a dala mi nějaké bobule, které by neměly vadit kdyby se mi v bříšku už klubalo miminko. Tak se léčím?.
Pak jsem vezla maminu na převaz a tam jsme dlouho čekaly a tak už jsem se ani do práce nevracela.
A víkend jsem strávila vařením, pečením?????. No užívala jsem si, ale chtěla jsem aby mamina jen odpočívala a nepřepínala se, tak jsem se starala a starala. Ale našla jsem si čas a včera večer vyrazila s kamarádkou na kafíčko, moc hezky jsme pokecaly.

Caprinko posílám pohalzeníčko a pofoukání na bolavou dušičku.

JO a holky četly jste,ž e Montička už má Filípka na světě, to je super, žejo? Úplně jsem se rozslzela, když jsem to četla.
Ale žádné slzičky dočkáme se všechny, příští rok totiž bude ten nejlepší :-D

A teď trošku zvesela, surfovala jsem minulý týden na netu a zaujal mě jeden článeček a nedá mi to se nepodělit. Já myslím,ž e je to dobré pro odlehčení předvánočního shonu a dusné atmosféry, která nás může doma provázet a já jsem si tedy v článečku přesně našla svého miláčka :-DDDDD Takže jsem vám ho sem zkopírovala,dobře se bavte.

Jak vnímají vánoční shon muži

Jako muž si troufnu říct, že pro muže jsou Vánoce stejně velkou psychickou i fyzickou zátěží jako pro ženy. Většina žen si myslí, že muž nemá žádné starosti, jelikož nepeče, málokterý uklízí a vánoční nákupy neřeší.

Nejen z vlastní zkušenosti můžu říct, že pro muže je nejhorší to, že žena automaticky předpokládá, že její manžel, přítel, milenec ví co by měl v domácnosti před Vánoci udělat a ještě s větší samozřejmostí předpokládá, že letos pod vánočním stromkem najde něco originálnějšího než loni.

Muž je od přírody bytost jednoduchá a potřebuje určit směr. Ideálním řešením je dát muži jasně najevo, co od něj okolí v předvánočním čase očekává. Doporučuji na papír napsat například deset úkolů, které od něj očekáváte : odstavit skříň, uklidit sklad, koupit stromek, připravit žárovky na stromek apod., zavést věci konečně k babičce a ideálně naplánovat mu, kdy a kam vezme o víkendu děti, aby jste měla alespoň dvě hodiny pro sebe. ( kino, bazén, McDonald?s, Zoo, ).
Možná, že většina z Vás bude mít obavy z toho, že tatínek bere děti někam sám, ale oni to zvládnout, jsou přece nejlepší, tak zvládnout děti na dvě hodiny nemůže být pro ně problém.

Ideální moment pro předání instrukcí se jeví nadcházející adventní neděle s lahvinkou vína a nějaké té jednohubky. Jsem přesvědčen o tom, že takováto domluva, nejen že usnadní vánoční shon, ale navíc odpadnou hlášky typu ?každý rok to po tobě chci, tak proč Ti to mám říkat? apod.

Stejný problém mají muži s nákupem dárků. Je potřeba mu dát jasně najevo, co od něj očekáváte. Vezměte katalog a zcela bez předsudků si v něm zatrhněte co by Vás oslovilo a nechte jej na viditelném místě. Pokud víte, že tohle nepomůže sedněte spolu k internetu, uvařte si kafe nebo si připravte drink ( fernet, carolans ) a domluvte se, že si společně prohlídnete vánoční nákupy na internetu. Pokud ani to nepomůže a znáte se s jeho nejlepším kamarádem nebo máte dobré vztahy s jeho bratrem či sestrou, tak jim zavolejte a bez předsudků na ně vybalte, že punčochy a deštník si můžete koupit sama a letos očekáváte novou koženou kabelku a v ní nový mobil. Tu kabelku samozřejmě už máte vybranou a kamarádovu jen sdělíte, kde jí má Váš miláček koupit.

Muž za to nemůže, předpokládá, že když jste loni ty punčocháče ze slušnosti tak obdivovala, tak udělá to, že 22.12., jak celý rok nevěděl kde jsou v obchodě punčochy, tak se mu rozsvítí a půjde přímo tam.

Přeji Vám příjemné zážitky s tímto návodem.

Tak jak se vám to líbí,t aky v tom vidíte své miláčky :-DDDDDD Každopádně přeji ať ten předvánoční shon zvládáte bez stresů, hádek a podobných ?radostí?.

Přeji vám krásný týden,. Mějte se moc a moc krásně a pište pište pište :-D ahojka Maru

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.12.04 22:50

Ten kdo číhá na netu,
ví že deník už je tu!!!
Nový týden v zebřím duchu
začnu první- juchůůůůůůů!!!!

…pokud mě někdo nepředběhl…
Claudie

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.12.04 23:08

Taaak, teď jsem si to i konečně přečetla :--)) , Maru, Ty jsi naše deníčková virtuoska, hi hi, protože co týden víš, jaké téma vymyslet a vždycky je to na tu správnou notu!!!!
Musím to jen potvrdit. U nás je to tak, že já automaticky předpokládám ( MYLNĚ !!!) , že manžel za ta leta už skutečně ví CO nosím a co ne, jakou kosmetiku používám, co mi voní a co mi radost opravdu neudělá … Na druhé straně manžel předpokládá, že pořádný dar je pouze to, co se týká cyklistiky, lyžování, squashe nebo jakéhokoliv jiného sportu, věcí, které dělám zejména proto, aby se se mnou nerozešel/ nerozvedl a myslel si, že jsem sportovně založená :---)))))) No a z toho se těžko hledají komprosmisy a já se opravdu nad novou „vidlí“ (na kolo), kterou jsem dostala k dvouletému výročí ( naivně jsem čekala něco voňavého) nedokázala tvářit odvázaně a vyskočit do stropu radostí a byl sekec. :--))
No prostě u nás platí, že když je bezradný, jde do sportu, protože tam je doma a pokud tomu chci zabránit, musím napsat přesně CO, KDE , jak to vypadá, jaké číslo či velikost atd. Jedno mu musím nechat, že nikdy nekouká na peníze a je radši když mám radost a je to TO ONO i když to stálo o tisícovku víc než kdyby šetřil.
Tak jsem miláčka zdrbla až mu jistě zvoní v uších a jdu se ještě jednou kouknout na toho krásnýho Filípka do galerky.
Ahoj
Claudie

Katia
Stálice 88 příspěvků 13.12.04 06:39

Ahoj holky, mohu se k vám také přidat? Jelikož jsem také snažilka, bylo by mi u vás fajn. :o) .

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 13.12.04 07:07

Ahojda zebřičky!!!

Já mám za sebou víkendík a hlavně nazdobené perníčky. Příští víkend zvládnu ještě nějaké dodělávky v cukroví (větší část upekla mamina) a mám skoro hotovo. Dokonce jsem všera zabalila skoro všechny dárky :-) (nedá mi to, musím to napsat… „to zas budou kecy“ :-D) Udělala jsem to záměrně, protože teď o víkendu už musím dát dárečky některým příbuzným, se kterými se už do vánoc neuvidim :-).

MARU - to jsi mi zas kápla do noty :-D Ani mi o chlapech nemluv. Já mám snad doma dokonalý prototyp :-D Nejenže z domácích prací udělá pouze to, co je mu řečeno (musím ho však pochválit, že obvykle bez žádných řečí :-)), ale navíc už měsíc řeší, co dostanu k vánocům. Jsem na to zvědavá :-D Protože zatím padly nápady jako akvárium, lustr apod…

Capri - tak mám výhodu, že manžel je totální antisportovec (čímž obvykle se svou štíhlou postavou překvapí). Já bych z něj sportovce trošku chtěla, ale co jsem si vzala, to mám :-) Zase mi nehrozí dárky tvého typu, taky výhoda :-D

Katio - ahojky, vítej mezi námi!! Ráda vidím novou tvář. Snad se ti bude mezi námi líbit a snadno s námi překonáš to období čekání na // :-) (tak ať jsou brzo! :-D)

Ještě vám musím napsat, že jsem byla v sobotu 200% tetou :-) Hlídala jsem (od 10ti do 17ti hod) malé neteřinky. Jééé, jak já jsem si to užila… Okamžitě bych zůstala doma na mateřské, no co vám mám povídat :-) Měla jsem nejdřív strach jak to zvládnu, ale holky byly dobré a manžílek nakonec neodjel, jak původně chtěl, prý mě v tom nemůže nechat a tak to bylo pohodové…

Krásný týden!
Kaitlin

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 13.12.04 08:11

Ahoj zebřičky,
tak jsem poctivě (doufám) dočetla minulé komentáře a i nový deníček. Maru vyslovuji ti pochvalu před nastoupenou jednotkou, krása, krása, krása.

Musím se vypovídat, protože od pátku mi to leží na jazyku a nemám s kým bych se o to podělila. Do Pronatalu jsme dojeli o pět minut dřív než jsme měli domluveno, ale čekání se nakonec protáhlo na hodinu a půl víc. To byla jedna rána (i když ne tak pro mě jako pro manžu). Když jsme se konečně dostali do ordinace, sestřička u:,–(ila mažela stranou asi dva metry od stolu kde jsem seděla já a doktor. Pan doktor se nejdříve ptal na rodinou anamnézu z mé strany a manžela se akorát zeptal, jestli už má nějaké děti. Druhá rána - manžel tam byl asi úplně zbytečně!? Následně mě pan doktor prohlédl na ultrazvuku a udělal mi pár stěrů, musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, jak velmi šetrně to udělal, moje pí. Dr. vždycky do mě tak hrozně reje, že si pak alespoň hodinu nemůžu pořádně sednout. Pak mi pan doktor řekl, že uděláme první inseminaci a to nejlépe v prvním možném cyklu, ale pak zjistil, že by ultrazvuk vyšel někdy mezi svátky, a to že mají zavřeno, protože malujou. Tak mi napsal recept na leden, mám užívát od 3. do 7. dne cyklu, pak se na 11. den cyklu objednat na UTZ. Potom podle výsldu by se mnou přijel i manža a udělali by mu spermiogram a pak rovnou inseminaci. Kdyby prý první inseminace nevyšla tak asi cituji pana doktora „uděláme laparoskopii a uvidíme“ ?????????

Mám několi otázek, na které jsem se BOHUŽEL vůbec nedokázala zeptat Dr. neboť jsem byla totálně auf.
1. Budou do mě cpát prášky, aniž by znali výsledky manželova spermiogramu? Trošku postavené na hlavu, co když je problém u manžy a nedej bože nemá ani jednu spermii?
2. Proč tak rychle inseminaci, více méně bez pořádných vyšetření?
3. Laparo? Není to brzo po první inseminaci?

Jde mi z toho trošku hlava kolem.

Claudia: Krásná říkačka, hezky trefná, ty jsi tedy hlavička. Opravdu zajímavé dárečky dostáváš k dvouletému výročí. Můj manžel říká „soudím tebe podle sebe“ tak asi když je tvůj manža takový sportovní nadšenec… určitě to myslel v dobrém on by bezesporu měl z takového dárku velkou radost.

Katia: Vítám, tě mezi námi. Z vlastní zkušenosti musím říct, že je to moc uklidňující a povzbuzující mít se komu svěřit a s někým se podělit o svoje smutky i úspěchy v životě. Přeji ti ať jsi brzy // zebřičkou.

Kaitlin: Je vidět, že tvůj řidičák na dětičky opravdu funguje, je z tebe úžasná teta, a moc ti přeji aby z tebe brzy byla i úžasná mamina.

Bára

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 13.12.04 09:34

Báro - tak tomu také moc nerozumím… S námi se nejprve domluvili, že udělají pořádně vyšetření, zda všechno funguje, na druhou stranu, IUI je tzv. zadarmo a kdyby se to ihned povedlo, tak by to bylo super, ne? :-) Jaké léky ti předepsali? Mně nejprve než laparku nabídli vyšetření, kdy tě napustí kontrastní tekutinou a zkouknou ultrazvukem a teprve poté, co by se jim něco nezdálo, tak bych šla na laparoskopii. Laparoskopie má tu výhodu, že pokud se objeví nějaké srůsty apod., tak je okamžitě odstraní a už není třeba další „týrání“.. Já jsem nakonec, díky anovulačním cyklům, těmto vyšetřením ušla.
Tak pevné nervíky, já jsem bohužel přišla na to, že jdu z centra vždy s jinými pocity a že se pokaždé dozvím něco, s čím jsem nepočítala… s tím se smiř :-)
Kaitlin

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 13.12.04 09:51

Ahojky holčinky,
Claudie super básnička, jsi šikulka. A k dárkům do tvého miláčka, co na to říct?????.. ale věřím, že to myslí dobře a jsou to dárečky do srdce.
Můj manžílek se dokonale snažil když jmse spolu začali chodit, to věděl co mě zajímá a co by mi udělalo radost a dokázal to koupit a dokonce sám. Ale teď je přece lepší se zeptat a nejlépe když si to dojdu i vybrat. Ale většinou usmlouvám i nějaké to maličkaté překvapeníčko,a le musím o tom nepřetržitě mluvit a mluvit minimálně týden :-DDDDDD

Katio vítám tě mezi námi, vlastně už jsem ti všechno napsala do osobní zprávy tak doufám,ž e dorazila :-)

Kaitlin ty provokatérko, tak ty už máš všechno hotovo jo???????? Tak tě čekám na návštěvu a budeš pomáhat u nás jo?????? :-DDDDDD
Teda to jsi si užila neteřinek, to se hned pozná kdo má řidičák na miminka :-DDDD

Barusko je to přesně tak jak psala Kaitlin, jednou jdu od dr.s výbornou náladou a někdy mě srazí pěkně na zadek. U nás začala dr. s manželovým spermiogram a od toho se pak odvíjelo všechno dál. Pak odběr krve na hormonální hladiny, nasazení clomhexalu, plánované snaženičko?????? o laparoskopii jsme taky mluvily, ale nebyla jsem na ní. Prý by příznaky endometiozy viděla i trochu na UTZ a myslí si, že jínemám a stejně se pak všechno obejde při IVF a to je naše nejpravděpodobnější možnost vzhledem k spermiogramu manžela. Ale víš co už jsem si zvykla ? co doktor to jiný názor, co centrum to jiný názor a pak se v tom vyznej, někdy si připadám jako v džungli. Držím palečky a hlavně pevné nervy.

Jdu něco popracovat, odpoledne jedu zase s mamčou na převaz. Mějte se krásně pa Maru

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 13.12.04 09:55

Koukám na recept, ale za boha nemůžu přečíst co tam napsal možná closlilbegyt, tak nevím. Já se samozřejmě budu snažit vyhnout se laparo, protože jsem po jendé laparoskopii se žlučníkem a mám po břiše tři sice malé ale zato hezky viditelné (mám vysokou pigmentaci) jizvičky. Samozřejmě, když bude laparo potřeba tak se bránit nebudu ale určitě musí existovat i nějaká jiná vyšetření než hned řezat. Jinak doktor mi ke konci připadal i docela příjemný, kdo chodí do Pronatalu určitě mi napíšete vaše zkušenosti je to pan doktor Hulvert.
Hlavně manžel byl nasra… protože tam byl úplně zbytečně, myslela jsem si, že je to vždy problém obou, protože k tomu abych měla dítě, musíme být dva. Čekala jsem nějaké uvítaní, možná toho chci asi moc, bylo to tam jak na běžícím páse.

Bára

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 13.12.04 10:00

Maru a Kaitlin, díky za podporu. Mě to zas tak nevadí, že jsem z toho vyjukaná. Věřím doktorům a většinou mě nezklamali. Já sem držka, tak se s nimi nějak domluvím, horší je to s Ivošem, někdy je jak malý dítě. Chtěla bych mu to co nejvíce usnadnit, tak příště hlavně vím, že mám na všechno ptát.

Bára

Katia
Stálice 88 příspěvků 13.12.04 10:09

Ahoj holky, teď jen v rychlosti a krátce, jsem totiž v pracovním tempu a v poledne musím mít práci hotovou.
Takže je mi 27 za pár dní, klasika vdaná . Naše snaženíčko budou mít v ruce lékaři, páč učebnicová neplodnost je u mého mažílka. Jak tady již bylo psáno..co lékař to názor, co centrum to názor, takže u mne v jednom centru dokonce našli problém s tvořením vajíček. No nevím, uvidím. Budeme se objednávat na konzultaci jen nevím ještě kde… Nemá někdo zkušenosti s centrem v Olomouci? Ostravu nechci za nic na světě.
No nic, utíkám, vrátím se až budu mít dodělanou práci , mám provaz na krku ale závislost na netu je silnější :o). čusíík

zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 13.12.04 10:12

Baruska presne ako vravia dievcata co dr.to iny nazor.U mna zacali z RTG maternice/da sa iba pozriet/ laparo je vyhoda ze ak daco zaroven je mozne aj odstranit co tam nepatri.Rok ma dr.ladoval liekmi planovane sme sa snazili a po roku konecne spermio a samozrejme zly nalez skoro ma porazilo.Vtedy som nemala tolko info no a dnes viem preco najskor nie spermio…neboli to,nezatazuje sa organizmus…Ale je to za mnou.Ano rada podstupim „hoci-co“ ale co ak to netreba.Skus dr.„nahovorit“ aby doporucil spermiogram a potom mozte ist "dalej.U mna tiez skusili IUI bez liekov,bez laparo,bez nejakych special.vysetreni a bum-ho.Sisa uz ma dva roky.Tak vyskusaj IUI/je to najmenej narocne na organizmus z ostatnych metod/a ak nie tak dalej uz by som zvazovala.Ale pozor % uspechu je trochu nizke…ale ved to uz vies.rajem ti aby sa to podarilo ako u nas na prvy sup.
CLAUDIE z teba je hotovy basnik :-)
KATIA vitaj na palube!
KAITLIN tak ked si tak pekne uz pripravena tak sup sup ku mne tu sa mozes tiez realizovat :-)U nas to vyzera akoby sa vianoce este ani neblizili :-)A este zvladas aj dvojicky…to som ja ale darebacka…idem sa hanbit do kuta.. :-)
MARU super denik…no ako vzdy!

Evka1
Povídálka 15 příspěvků 13.12.04 10:33

Ahoj, já k vám sice nepatřím ale zkušenost mám naprosto stejnou, tak ti to píšu. Byla jsem po roce a půl neúspěšného snažení na svojí žádost v Pronatalu. Byla jsem tam sama, bez muže. Skutečně mě taky jen prohlédli a „vyslechli“. Bylo mi řečeno, že příští cyklus, mám hned první den zavolat, přijít si pro injekce, které si budu píchat a podle ultrazvuku během cyklu tam pak přijdem s manželem a provedou nám inseminaci. Žádné vyšetření manžela, nic. Rovnou na věc. My ale dopadli úplně jinak, protože já jsem ten den, co jsem byla na tomto prvním vyšetření otěhotněla doma ;o), takže se ostatní „akce“ nekonaly. Přeju moc štěstí ve snažení.
 Eva

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 13.12.04 11:32

Ahojte.

Tak tu máme ďalší týždeň, ale hned mi je lepšie, ked si pomyslím, že za 2 týždne sú vianoce.

Maru ? denníček je prekrásny a nápaditý, pripomenula si mi, že je najvyšší čas dokúpiť darčeky. Pre netere a synovcov máme už všetko dokúpené, ešte naším a svokrovcom (ešte neviem čo, ale ked to zbadám, budem vedieť ? presne takto nakupujem každý rok).

Claudia ? ten môj je taký istý, nenápadne mu musím naznačiť, čo by som chcela (pretože on je predsa dokonalý a vie čo chcem!), a a potom robím veľmi prekvapenú. Niekedy sa mu ale podarí prekvapiť ma ? napríklad na meniny mi kúpil vázu ? takú tú s čínskym motívom ? ja osobne tieto gýče rada nemám, ale môjmu Marekovi sa veľmi páčila, tak som jej musela nájsť čestné miesto v obývačke. Ale je zvláštne, že po čase si na to zvyknem.

Katia ? vitaj! Vybrala si si dobre, dievčatá dokážu vždy dobre poradiť.

Kaitlin ? ja som perníky zdobila minulú nedeľu, ale ostatné budem piecť až budúci víkend. Neviem, ale ako tak čítam, mám pocit, že som dosť pozadu. Tak sa v piatok poobede vrhnem na pečenie a narobím vanilkové rožky, zlepované pečivo, rozmýšľam že aj šuhajdy ........... no skrátka, všetko čo sa mi v kuchárskej knižke zapáči ........ potom budeme len priberať…

Baruška ? ja som bola u dr. Pred ½ rokom a chodila som na folikulometriu, potom ma poslala na endokrinológiu (zvýšený prolaktín, testosteron). Teraz mám prolaktín dobrý a od januára budem brať Clomhexal. Manžela poslala dr. Na spermogram až ked som sa jej opýtala........ ale zakaždým ked tam príde povie, že je veľmi rada že ho má. Každopádne držím palce, aby všetko dopadlo tak ako má ? s //.

Tak ja zatiaľ bežím pracovať, ešte sa ukážem.
Prajem krááásny dnik. Lucka

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 13.12.04 11:39

Mimochodom, meriam si bazálnu teplotu, a od konca ms som mala 36.8 až dnes ráno som mala 36.6 - to by celkom zodpovedalo, nakoľko som 14 DC, uvidím, či mi ráno vystúpi teplotka na 37. Dnes poobede si budem robiť ovulačný test, tak tajne dúfam.

Tento mesiac sa prekonávam, na bábo takmer vôbec nemyslím (aj ked je to ťažkééé).

Lucka

Katia
Stálice 88 příspěvků 13.12.04 14:06

Tááák to nejdůležitější mám splněno-hotovo. Uff. Zítra pokračování.
Holkýýýýý, uúúúúúúúúúú , kde jste?
Maru: jojo díky, vzkaz jsem si přečetla.

No jinak k vánocům. Tak letos jsem tak nějak v pohodě… :-) Asi je to věkem :-) hihi. Né teď vážně, minulý rok jsem dělala ještě školu , do toho zaměstnání, domácnost. Letos je to opravdu pohodička. Okna umyté už asi 14 dní, uklízím pravidelně zodpovědně, takže extra nějaký čoro-moro úklid nehrozí. Jediný úkol jsem si dala a to uklidit v účtech (složenky, výpisy, doklady, ) to znáte ne? Potom úklid ve fotkách, protože jak jsem otevřela skřín, všechno se na mne padalo , takže doklady jsem dělala v pátek a fotky udělám tento týden. Půdu mám taky uklizenou je tomu asi měsíc vč. školních potřeb do budoucna hihi. Oblečení jsem přebrala na podzim, takže skřín je doplněná novým šatníkem a ležáky jsem rozdala, nebo vyhodila.
Co se týče pečení, tak mám to dobře zařízené. Něco mi napeče mamka a jinak hlavního pečení se ujala kamarádka, která si s tím opravdu pohraje a u toho i přibere na váze :-).
Jinak dárky mám pro rodiče už nakoupené, poslední nákupy jsem poskákala včera a jsem taková trubka, že jim to i tento týden zabalím… Když už to tak všechno v poho stíhám že:-) Od svatby se svým mužíčkem si kupujeme společný dárek, ať už něco do bytu, nebo na zahradu , takže to jediné ještě není, nějak se časově nedokážeme domluvit.No uvidím..zase na poslední chvílku..jak jinak… Jediné co bych do vánoc chtěla opravdu stihnout je ŽEHLENI..Holky jak já nerada žehlím… Mám tam neskutečnou kopu prádla ale mě se do toho nechce… Máte taky takový problém, nebo jsem v tom jediná? No nic, budu končit, musím poskákat maily..

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 13.12.04 14:49

Ahoj katia,
ja som tiež tento rok skončila školu, takže tiež mám prvé vianoce bez učenia.
No a čo sa týka žehlenia, som na tom rovnako, takže v tom nie si sama. Žehlenie nenávidím, niekedy mi bielizeň visí aj dva týždne na balkóne a potom sa mi ďalší týždeň vála v obývačke. Niekedy ked mám veľa práce, ožehlí mi aj manžel. Žehliť sa naučil, ked som sa učila na štátnice.

Ahojte, Lucka

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 13.12.04 14:58

....... vrámci zvyšovania príspevkov...­.......

Všetko najlepšie si prajem, veľa zdravia, šťastia, lásky a detí.....

Tak ja už práve končím v práci a bežím domkov oslavovať.
Pa, Lucka

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 13.12.04 15:02

LuckoD, moc se omlouvám, jsem to ale koza. Všechno nejlepší, hodně štěstíčka, zdravíčka, kupu dětí a tak dále, a hlavně ať se ti splní všechno po čem toužíš.

Bára

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.12.04 16:37

ahojdaaaaaaaa,
jelikož opět nestíhám psát, tak se jenom hlásím, že žiju :-). Sice sem se na jízdách nenabourala, ale musela jsem si dát sprchu, když jsem se vrátila domů - byla sem mokrá až na pr… :-) Stále platí to, že auto a já nejde dohromady.

Omlouvám se, že na vás nereaguji a slibuji, že jak zítra ráno zasednu k počítači, vše napravím :-). Jenom krátce - Maru, deníček jak jikak než bez chybičky :-), já mám snad fakt nějako vyjímku, mně se zatím dárkem vždy trefil. A Maru, přeji ti ať mykozu brzo bobulemi přemůžeš.

Ať jste holky veslý, vkládám pár ftípků (bez kosmetických úprav, tak jsou trošilinku rozházený řádky) :DD

Takhle se jeden fotřík ráno doma probudí, v hlavě buší permoníci, v puse jak v torbě na zmije; otevře oko a na nočním stolku dva aspiríny a

sklenice

vody.Po:,–(í se a vidí na židli vyžehlená košile, kravata, kalhoty, vedle stojí vyblýskané boty. Nahoře leží cedulka: "Miláčku, snídani máš na

stole,

jela jsem nakupovat. Miluji Tě!" Pak se oblékne, jde do kuchyně a na stole slanina s vejci, čerstvě upečené rohliky a noviny vedle talíře. Jeho syn snídá, tak se ho ptá: „Co se tady, proboha, stalo?“ "Přišel's domů ve tři ráno, ožralý na plech a vůbec jsi nevědel co děláš. Vyvrátils dveře,

rozbil

židli, nablil v předsini a udělal sis monokl o roh stolu." „No ale to nedává žádný smysl, proč mám připravenou snídani a to všechno?“ „Jó
tohle? To když tě máma odvlékla do koupelny a snažila se tě svléknout, tak's ji řekl: Ruce pryč, dámo, já jsem šťastně ženatý.“


Po dlouhé noci plné vášnivého milování se chlap svalí na bok a všimne si, že na stolku stojí zarámovaný obrázek jiného chlapa. Přirozeně se zalekne a nervózně se zeptá partnerky: „Poslyš, to je tvůj muž?“ „Ale kdepak, hlupáčku,“ tulí se k němu partnerka. „Tak přítel?“ ptá se chlap dál. „Ale vůbec ne,“ šišlá partnerka a cumlá mu ucho. "Tak kdo to teda

je?"

vyzvídá chlap. Partnerka: „Ale to jsem přece já, před operací.“


Prijde pán do drogerie: „Prosím jeden kabátek na chlapecka!“ Paní vedoucí mu podává balícek prezervativu se slovy: "Tady máte kabátek na

chlapecka! A

pokud by jste si prál na nej kožešinový límecek, tak zavírám v šest!"

Krásný zbytek dne,
Lostris

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.12.04 17:08

Claudie, rozená básnířka :- ). V tak nekřesťanskou hodinu bych tě nepředběhla, ani kdybych měla internet doma ? mám půlnoc :- ). To je bezva, že když už mu napíšeš, co si přeješ, že udělá průvan v penežence : -).

Katia, vítám tě mězi náma, doufám, že se ti tu bude strááášněěě líbit :- ).

Kaitlin, no jistě, tady se vždycky najde nějaká provokatérka :D. Dárky už i zabalené. A to já nemám ještě ani jeden dárek, no to bude sranda na poslední chvíli?:- ). To by bylo moooc hezký ? akvarium a v něm nějakého obřího chlupatého pavouka :DD. Já vím, to by bylo terrarium, no mě nedala ta představa dostat pavouka ? mě osobně by kleplo : -).
Zácvik v hlídání drobotiny není k zahození :- ).

Báro, take se divím tomuto postupu. Správně by měli provést základní vyšetření tebe a tvého manžela a podle těchto výsledků zvolit postup léčby. Já a můj muž jsme byli posláni do centra až po vyšetření spermiogramu, průchodnosti vejcovodů a imunologii. Takže v centru už věděli co dál s námi. Take přeji pevné nervy a hlavně štěstí.
My jsme byli s manželem v ISCARe se vstupním pohovorem spokojeni, čas si na nás udělali..

LuckoD, přidávám se k tvému blahopřání :D. Přji hodně zdravíčka a štěstí a hlavně co nejdříve malinkaté stěstíčko do bříška :- ).

Tak jsem to nevydržela do rána :DD, Musela jsem vám napsat ještě dneska.

Lostris

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 13.12.04 18:18

BUdeme moc ŕády Katio!!!!Vítej!!!

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 13.12.04 18:27

HOlky taky mám pocit, že jsem chodila z centra vždy s jinými pocity. Hlavně ten největší pocit byl, že budu zase platit o polovinu víc, než mi řekli. Ale co bych pro mimi neudělala a když už jsem tam byla, že? A přesně s tím oni počítají. Ví, že my stejně zaplatíme, to co si řeknou. Jo a taky mi můj gyn. nejprve nabídl kontrastní tekutinu než laparo. A předtím vším samozřejmě vyšetřil manžela!!
Vendelina

Katia
Stálice 88 příspěvků 13.12.04 18:36

LuckoD : Přidávám se k blahopřání k narozeninám. Přeji Ti především hodně zdraví, štěští, lásky a pomácí pohody. V neposlední řadě hlavně potomky.

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 13.12.04 18:59

Tak ahooooj, už jsem zase tady.
V prvéé řadě vítám Katiu, ikdyž už jsem jí odpovídalal na komentář, ale přesto. Vítej KAti! Já tady taky nejsem dlouho, ale můžu říct, že mi tady holky mnohokrát (možná i nevědomky) pomohly.
Holky ani nevíte jak mám letos klid. Vánoce nedělám ani nepeču, prostě jsme se na to s manžou vyprdli. Já jsem si včera koupila autičko abyh se měla jak dostat do práce.Je to sice Škoda 120, ale v moc hezkém stavu. Mám z ní velkou radost.
Koupíme něco málo rodičům a místo Vánoc si uděláme hezkou večeři s vínkem.Přece si neodepřu salát a řízek!No a musím uznat, že tak klidné svátky jsem ještě neměla. Uklizeno mám taky soustavně tak co.

Claudi: musím říct, že ta básnička byla bomba! Mohly bychom zavést to, že když bude nějaká z nás první v deníčku, musí vymyslet nějaký verš!!
Co vy na to? Takové oživení deníčku by se hodilo?!

HOlky já prostě nikdy nezareaguju na vás všechny. Když to čtu, tak si říkám, musím jí odepsat a pak už si nepamatuju jméno, tak na to prostě prdím. A jsem líná otevřít si int.podruhé, protože to dlouho trvá.
Tak se nezlobte, ale na všechny z vás moc myslím.
Capri: zajímalo by mně jestli máš pořád pozitivní těhu testy?
Tak pište pište aŤ mám co čitat

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 13.12.04 19:45

Nazdar zlatíčka moje,
tak jsem si v neděli udělala radost a nakoupila si pár drobností pro dobrou náladu a to jmenovitě: vánoční hvězdu, protože byla prostě nejkrásnější a volala na mě, ať si ji vezmu domů, že se ji vtom květinářství nelíbí; aromatický olejíček vanilka, protože tahle vůně se skořicí prostě k Vánocům patří a jmelí. A udělalo mi to strašně dobře, někdy jsou to maličkosti co potěší.....
MARU jako vždy chvála tvému deníčku, zase jsem se zasmála. Mykoza fuj, jsem ráda, že se mi tahle potvora teď dlouho vyhýba a snad to tak zůstane.Přeji brzké uzdravení.
VENDELÍNO vítej do klubu taky jezdím ve stařičké škodověnce, láskyplně ji říkám želvička Lojzík. Mám ji na plyn, takže je to levný provoz a dostanu se s ní všude. Jen se těš na zimní startování :-D
KAITLIN já má teď z tebe hrozný deprese, jdu se někam zahrabat a posypu si hlavu pískem.......... :-))))) Ehmmmm kdy tě tedy můžu očekávat na výpomoc? :-D
KATIO vítám Tě mezi námi.
BÁRO možná by nebylo od věci si domluvit schůzku ještě jednu s jiným lékařem a uvidíš co ti řekne. Doufám, že ti tam pomůžou. Taky si myslím, že nejdřív by měl jít na řadu spermiogram.
Bosorka

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 14.12.04 07:31

Ahojte!

tak som si včera spravila 1. ovulačný test. Najskôr sa mi tam neobjavila ani jedna / (teda ani kontrolná), no a potom asi po 5 minútach tam boli obe, ale strašne slabé, no a po desiatich minútach boli už obe silnejšie ale stále slabé (teda nie tak ako na tehotenských testoch tá kontrolná). Na ale aj tak boli rovnako slabé, teda silné.....
Tak neviem, žeby som predsa len mala dosť LH hormónu a čakám ovuláciu?

Inak včera som mala klesnutú teplotu, 36.6, ale dnes namiesto toho aby stúpla aspoň o 3 stupne, ale mala som len 36.7.

Takže stále neviem, na čom som - ale nezúfam a za tri dni si spravím ďalší test.

Ahojte, Lucka

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 14.12.04 08:59

Ahoj HOLCINY ZEBRATY,

jak se mate? NO tak jsem konecne prelouskala denicek a vase prispevky. Moc se omlouvam ze jsem minuly tyden nezvysovala pocet prispevku, alefakt jsem nestihala. V praci mame hroznej frmol, rusila se jedna pozice a ukoly se prerozdelovaly mezi ostatni lidi - samozrejme jsem toho vyfasovala nejvic ja :) Takze jsem v podstate „povysila“ ale platove teda NE :((( No, ale prace me bavi, tak aspon, ze sem nechodim s hnusem.
Vcera odjela konecne „tchyne“ s „tchanem“ - jsou sice strasne mili, ale proste soukromi je soukromi…:) Je fakt ze se vidime hrozne malo, tak jsme se ted jeden druheho nabazili a myslim, ze i oni uz se tesili domu „do sveho“.
HOLKY, tak o vikendu jdeme konecne nakupovat vanocni darky. Huraaaaa. KONECNE!!! Uz je na case, ne? Ja se strasne tesim. Akorat teda budu muset obrnit nervovy system, abych nechytla amok z tech davu lidi. To mi nedela moc dobre.

Claudia: Pridavam se k Lostris, zavedla bych taky tohle nepsane pravidlo prvniho VERSOVANEHO prispevku, tobe to jde :))) Moc hezke.

Lostris: Diky za vtipky, moc se mi libily, zvlast ten prvni :) Super, zvedla jsi mi naladu po ranu. Musim ho zkopirovat a poslat znamym.

LuckaD: Vsechno nej nej nej k svatku!!!!

Katia: Vítej mezi námi! Preju hodne stesticka, a hlavne at mezi „snazilkami“ nezustanes moc dlouho (treba jako jaaaaa - neeeeeeeeee, pomooooc :(((( )

Kaitlin: Ty jsi sikulka. No, ja se teda taky pochklubim, mam v podstate hotovo (dneska jeste vyzehlim tu hromadu pradla), ale je fakt, ze cukrovi jsem nepekla. Dostanu od babicky a mamky, a pro nas dva je to az nad hlavu.

Baruska: Nic si z te navstevy nedelej. Je teda fakt, ze nam se nikdy nestalo, ze bychom cekali vic nez 10 min. Ty chodis do Pronatalu? Tam jsem byla jen na genetice, jinak chodim do ISCARE. Zkus jim verit, podle me vedi co delaji :) Uz maji zkusenosti. U nas jsem neplodna ja, to bylo jasne z UTZ i z laproskopie, ale i presto udelali pro jistotu spermiogram Tomasovi. Dokonce uz 2 x. Aby si byli jisti, ze on nepotrebuje zadnou lecbu (NO, samozrejme ze ne - on je proste v tomhle superman…:))) )
Uvidis, ze se vsecho v dobre obrati :) Hlavne tomu musis verit a nedelej si vrasky.

MARU: samozrejme tobe patri dik za tvuj krasny denicek :)))

Holky, budete nektera pracovat i mezi svatky. Ja jo. Budu mit asi volno jen 27.12. a pak budu normalne makat. :((( Ach jo.....

Tak se mejte krasne, nevim, jak na tom budu v pristich dnech a jestli budu jeste prispivat. Kazdopadne vas budu cist… tak piste piste.....

Zatim ahojky,

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 09:36

Ahoj zebřičky,

Maru, to bylo počtení :-). Chlapi jsou všichni stejní, já už jsem taky zjistila, že co si neřeknu, to nemám. A nějaký trucování a zaryté mlčení vůůůbec nepomáhá, jim to prostě samo od sebe nedojde. Jinak vánoční dárky už taky pár let řešíme tak, že dáváme si spíš společné a k tomu nějakou drobnost, aby bylo aspoň malé překvapení pod stromečkem.

Maru: tak ty bez té paní doktorky nevydržíš ani týden, jo? :-) Tak s tou mykózou pěkně zatoč, musí to být nepříjemný.

Claudie: básnické střevo se probudilo? No v jedenáct večer? teda fakt obdivuju, jak ti to v tuhle hodinu ještě pálí :-)

Katia: vítej na palubě a přeju brzký přesun mezi těhulky. Vstupenkou je || testík :-).

Kaitlin: si piš, že ?zas budou kecy? :-). Ale náááhodou perníčky už mám nazdobené taky, s dárkama už je to horší? ale taky už se něco málo rýsuje. Ale balící papír nechávám ještě v klidu. A neteřinky závidím ;-).

Baruska: to mě mrzí, že máš z centra všelijaké pocity? ale přesně jak psaly holky, jednou je člověk z doktorů na větvi, podruhé ho třeba zase potěší. To, že neudělají napřed spermio mě celkem udivuje, ale je fakt, že s tímhle zkušenosti teda nemám. Jen by mi to přišlo logické a asi bych taky chtěla nejdřív vědět, jestli není problém i u manžela, než se začnou vrtat ve mně. Jinak u mě laparoskopií všechno začalo, takže ani tady nedovedu posoudit, jestli je po 1. IUI brzo.

LuckaD: jé, to jsem ráda, že tu mám někoho, kdo taky měří BT. Já jsem zatím asi bez ovu, testy mi párkrát čárečku ukazovaly, ale vždy byla slabší, než kontrolní (což je bráno podle návodu asi jako negativní) a BT se drží pořád nízko. Tak čekám a každé ráno přemlouvám teploměr, ať mi udělá radost. Jinak jsem taky byla celkem překvapená, že čárečky na ovu testech jsou oproti těhu testům tak světlé ? i ty kontrolní. Jo a opožděně taky přeju všechno nejlepší ke včerejšímu svátku.

Capri: kdepak jsi? Jak to vypadá? Doufám, že nesmutníš a přijdeš brzo za námi. A třeba bude nějaká radostná novina k Vánocům ;-).

Marka: já taky budu mimo svátky v práci, dovolená nehrozí :-(

Jinak se vám ? zebřičky ? musím svěřit, že nějak nevím, co dál. Dneska je to 9 týdnů od poslední injekce a moje tělo i nadále stávkuje. Dr. mi řekl, že během 6-8 týdnů mám čekat první MS? vím, že to není přesně na den, ale už jsem týden přetáhla a podle BT ještě neproběhla ani ovulace. Váhám, jestli mám čekat nebo šupajdit k dr. pro radu. Prostě nevím? leží mi to v palici a nemůžu se toho zbavit.

Tak jsem si ulevila a jdu dělat, že myslím na práci :-).

Tina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 09:39

A ještě nástěnka…

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex ? IUI (leden 2005)
baruskaII - IUI (leden 2005)
Beruska7 ? IUI (4.12.)
Bohun - IVF (leden-únor 2005)
Bosorka
Caprina - ???
Claudie (červen 2005)
Ed (duben-květen 2005)
Ivanka- IVF (leden)
Iveta- IVF (leden)
Jarča
jusa
Kaitlin ? KET s DO (6.12. genetika ? výsledky za měsíc)
Katia
Koculka
Lostris - IVF (leden 2005 ? stimulace)
LuckaD
Maru - IUI (3.12.)
Marka - KET s DO (duben-květen 2005; 19.1.2005 genetika - dárkyně)
MirkaM
Pajinkaa
Rafuska
Semeda
Terezička
Tinna
Vendelina - IVF (květen-červen 2005)
velchi
zabucha
zdenca - IVF (29.12. kontrola a UTZ)

--------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Monicka (21.12. UTZ ve 20tt) - neschopenka
Slanka**
Adelinka
 *Marie

Tina

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.12.04 09:57

Ahojky zebřičky,
Včera jsem na převaz čekaly hodiny, bylo tam děsně lidí :-((((, ale už to mamče nezavazovaly, jen jí to zapatlali tou zelenou vodičkou Novikov, takže už je zase frajerka. Dokonce když si to hezky začeš tak není nic poznat, tak už se jí i zlepšila nálada.

Barusko to je škoda, že manžela naštvali hned při první schůzce, ach jo, no jo jsou to taky jen lidi??? neboj nic určitě to při příští návštěvě bude lepší, musíš jim věřit, ajk už tu holčinyk psaly, to je nejdůležitější.

Lucko s bazálnít epltoou nemám zkušenosti, ale bacha až budeš papkat clomhexal,t yhle léky tomůžou zkreslit. Přeji a´t tu mršku ovulaci odlapíš. Všechjo nejlepší k svátku a ať se ti vyplní nejtajněší přáníčko (že vím co to je :-))))

Katio teda pořádek v účtech a ve fotkách????.. jak dlouho se já už na to chystám :-O a pořád není čas. Ale naplánovala jsem to zase až budu doma odpočívat po IVF, minulý rok jsem takhle udělala pořádek ve všech restíkách,t akže to bude muset ještě chvilku počkat, lepší tu zásuvku ani neotvírat a dělat,ž e tam není .-DDDD
A o žehlení mi ani nemluv, manžel chodí do práce v bílých košilích,t akže je to moje noční můra, ale člověk si zvykne na všechno.

Lostris super vtípky, musela jsem je přečíst kolegyním, protože jim bylo divný čemu se tu tak směju u počítače, líbily se jim.

Vendelíno jojo škodovčička, taky jsem v ní jezdili a taky jsme jí měli na plyn. V zimě je to opravdu někdy zábava nastartovat, ale zase tohle auto člověka tak vycvičí,ž e už ho pak nic nepřekvapí. Jen nám vůbec netopila mrška jedna, takže to byl někdy zážitek jet někam dál.

Bosorko maličkosti umí potěšit, já jsem si v neděli věšela na okna papírové hvězdičky a měla jsem z nich velikánskou radost. Vánoční hvězdu mi (světe div se :-D) přinesl manžel. Měli firmení párty a dostávali je tam jako dárek. Divila jsem se , žejí tam nezapoměl, ale potěšilo to.

Marko teda koukej si vykřičet zvýšení platu, takhle by to nešlo!!!!! Jinak na ně vlítneme :-D
Já v práci mezi svátky určitě nějaký den budu, ale ještě se musíme domluvit na oddělení.
Přeji ti příjemné nákupy a málo lidí v obchodech.
Máš super nápad s tím veršování, už se těším

Tino to mě mrzí,že tě tělíčko napíná a zlobí. Já bych se asi zašla poradit s dr., ale znáš mě já bez ní týden nevydržím :-DDDDD Jojo mykozka si mě trápí a trápí, jindy jsem měla léky a po třech dnech bylklídek. TeD´mi dala nějkaé jiné, kdyby se mi náhodou klubalo v bříšku mimi a ty mám dávat týden a zabírají fakt pomalu, ach jo :-( Manža už je z toho taky otrávenej, žádný tuleníčko???.. Tak to doženeme o vánocích :-DDDDD

Jejda to jsem se zase rozpovídala :-O tak já půjdu pracovat :-( mějte se pa Maru

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 14.12.04 10:49

Ahoj zebřičky,
moc moc děkuji za povzbuzení, pomohlo to a já se konečně uklidnila. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

Lostris: Moc hezké vtipy, hlavně ten první, ten je super.

Marka: Tak to je za trest jít do práce mezi svátky. Snad ani nebudu říkat, že mi máme volno od 23. až do 3. ledna, konečně si odpočinu.

Jinak už mám všechny dárky nakoupené a hlavně zabalené, perníčky už jsou taky nazdobené a další 3 druhy cukroví jsem taky už stihla. Jsem já to ale holčina šinkovná. Tohle se mi už dlouho nepodařilo. Každý rok všechno na poslední chvíli - úklid, dárky, vaření. Letos to snad už tak hektické nebude.

Začátkem ledna zkusím zavolat do Pronatalu a zeptám se pana doktora, jestli by nebylo nejlepší nejdříve udělat spermiogram abych se zbytečně neládovala práškama.

Bára

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 14.12.04 12:02

Ahojte.

Dnes je utorok a čo to znamená? No predsa, že idem k zubárovi...­...zasa......­.bojim, bojim.

Takže píšte, píšte, píšte, píšte… aby som mala zajtra čo čítať a aby tento týždeň 100 padla čo najskôr.

Pa, Lucka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.12.04 12:09

Ahojky, rozesílala jsem aktualizaci seznámku a nejde mi doručit na tvůj email. mrkni jestli náhodou nemáš plnou schránku nebo pošli jinou adresu. Děkuji Maru

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.12.04 12:10

Ahojky, rozesílala jsem aktualizaci seznámku a nejde mi doručit na tvůj email. mrkni jestli náhodou nemáš plnou schránku nebo pošli jinou adresu. Děkuji Maru

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 14.12.04 12:18

Ahojky!

Vendelíno, díky tvému návrhu o veršování v prvním příspěvku již vím, že už nikdy nebudu první :-). Básnické střevo nevlastvím, takže než bych něco vymyslela, nekdo mě vysvobodí prvním příspěvkem.:- )
Jo a k tomu reagování, stačí si spolu s emiminem otevřít třeba word, tam psát jednotlivé komentáře a potom do emimina zkopírovat :- ).

LuckoD, je mi líto, ale s ovu testama nemám zkušenosti, takže nemůžu poradit.

Marko, no to je sprostý, ty povýšíš v práci a přitom ti peníze nepřidají. Na druhou stranu ti závidím, že tě práce baví, ani nevíš jak.
S veršováním to fakt nebyl můj nápad, já která v životě nevymyslela jediný verš :- ). No navrhla Vendelína.
Mezi svátky jsem další do party. Také budu v práci, ale jestli budu pracovat si ještě rozmyslím : -)).

Tinno, aby jsi se zbavila své nejistoty, navštiv doktora, nebo aspoň se zkus poradit telefonicky. Určitě ti bude hned líp :- ).

Maru, to je bezva, že se maminka cítí dobře :- ). I u nás na chirurgii to čekání je vetšinou na pár hodin :- (.

Caprinko, kdepak jsi?????

Moje staronová písnička, dnes mám opět jízdy - šesté, jen doufám, že se neopotím tak, jako v sobotu. Komu jinému také o tom mám říkat, když to má být kromě vás a manžela, pro všechny překvapení.

Hezký den,
Lostris

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 14.12.04 12:24

Luci, myslím ne tebe a přeji, ať zubař netrápí.

Lostris

Mariska
Kecalka 172 příspěvků 14.12.04 14:07

Ja sa teda k vam tiez pridavam, snazime sa sice „len“ 6 mesiacov, a tieto dni sa ohlasuje „mrcha“, ale dala som si zavazok, ze ma aspon niecim potesi, tentokrat sa budem na nu tesit, pretoze aspon budem moct oslavit silvestra a budem moct lyzovat a pripit si s lasockou na narodeniny. Minuly mesiac som sa tesila, lebo som bola vyskusat novu lekarku.
Vitam sa medzi vami, uz vas asi tri mesiace citam, tak teraz sa odvazujem aj napisat.
Mariska

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.12.04 14:19

Ahoj holky,
pekne se cinite, jen tak dal. Ja byla koncem minuleho tydne na konferenci v Brne a vcera jsem mela promoci. A dneska jsem hned spechala precist si novinky!
Uplne nejvic blahopreju byvale sefove Monticce k narozeni Filipka. Jeste, ze jsi to Maru napsala, ja bych to zpetne uz asi nikdy nedohledala.
A jak dopadla Capri? Ten gynekolog mi prijde divny, ze to s ni poradne neprobral, vzdyt to muze byt mimodelozni tehotenstvi. Jedine o cem by to mohlo svedcit je potrat, To by mohlo byt hCG v moci a v krvi uz pomalu ne, ale stejne je to divne.
Barusko, ja taky chodim do Pronatalu a je to vzdycky na dlouhe cekani. A z toho spermiogramu si myslim nemusis delat hlavu. Protoze pokud uz manzel ma deti, tak asi predpokladaji, ze ho ma v poradku (pokud mezitim neprodelal nejakou rakovinu s ozarovanim nebo cytostatiky, ale to se vas urcite ptali). A stejne mu ho budou delat pri IUI, tak ho pritom zkontroluji. Takze si myslim, ze ta pravdepodobnost, ze chyba bude u nej je mensi a proto zacali rovnou s IUI. Ale myslim, ze kdyz o nej pozadas, tak vam ho urcite udelaji.
Jeste v rychlosti novinky u nas - poslali nas na genetiku, ve ctvrtek jdeme na odbery a do tydne by mel byt vysledek a IVF bude tak v breznu. Pani doktorka to zhodnotila, ze s takovou odpovedi na stimulaci, jako mam ja, nema ani IVF cenu a mluvili jsme o darcovstvi embryi a proto jdeme na genetiku. Jeste vymyslela nejaky ultrakratky protokol a uvidi se jestli zaberu. Mam predposledni pokus a dle Dr nema cenu si je placat, ale zkusit to s darovanymi embryi (s darovanymi oocyty je to slozitejsi) a posledni pokus si nechat na druhe, treba bych pak lip reagovala.
Musim letet, pokusim se pozdeji napsat vic.
Bohunka

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 14.12.04 14:20

Narzdárek holky,
hle další nová dušička :-D. Vítám Tě mezi námi Marisko.
Lostris neboj se, já se v autě strachy potím dodnes, obzvláště, když se na mě nalepí pořádný tirák a já si v hlavě začnu přehrávat scénu, jak musím zabrzdit, on to neubrzdí… Asi si dám na auto nápis - NELEP SE MI NA ZADEK NEJSEM TVOJE STARÁ!!!

Luci1
Kecalka 241 příspěvků 14.12.04 15:06

Ahoj Marusatka,
nevim, jestli si na mne jeste pamatujete, ale jeste v lete jsem k vam pravidelne prispivala, tak snad ano.
Ted uz jsem v 19 tydnu tehotenstvi a dnes vecer si jdu pro vysledky triple testu a na vysetreni. Vzdycky se moc bojim, aby vsechno bylo v poradku a mimco nazivu. Snad to zase dobre dopadne.
O miminko jsme se snazili skoro rok, nez se zadarilo. Snazila jsem se jist zdrave, prispusobit zpusob zivota tomu, ze uz jsem treba „v tom“. Nikdy jsem nebyla vazneji nemocna a tak jsem si myslela, ze jsem na mimco skvele pripravena.
ALE
Kratce po otehotneni se mi na tele udelal cerveny flek, ktery nekdy byl videt, jindy vubec ne. A protoze jsem cetla, ze se zacatkem tehotenstvi ruzne kozni projevy souvisi, nevenovala jsem tomu prilis pozornost. Kdyz flek nezmizel ani po dvou mesicich, sla jsem na kozni, kde se z nej vyklubala borelioza. Nasledoval mesic s antibiotikami z toho 14 dni v nemocnici, kde mi maxi davky antibiotik aplikovali kapackou. Sice mne lekari ujistuji, ze ani takove „konske“ davky penicilinu miminku neuskodi, ale dobry pocit z toho nemam. Snazim se, ale prilis se tim nezabyvat, protoze s tim stejne uz nic nenadelam. Tu boreliozu jsem v tele mela schovanou mozna i nekolik let a tehotenstvim se „probudila“. Kdyby se na ni neprislo, mohlo by se nakazit i miminko. S jakymi dusledky presne nevim. Borelioza, ale napada vnitrni organy, jatra, ledviny, muze se projevova i jako bolest kloubu, unava a mnoho jinych priznaku.
Casto se v souvilslosti t tehotenstvim mluvi i o toxoplazmoze …
Ja uz s tim ted moc nenadelam, ale chtela jsem vas vsechny trochu varovat. Jste v obdobi, kdy se na miminko pripravujete, nepodcente to a prinutte sve lekare, aby vam udelali krevni testy i na infekcni nemoci jeste driv, nez otehotnite. Mozna si tak usetrite zbytecne starosti. Kdybych mela druhou moznost, urcite bych to udelala. Mimichodem boreliozu prenasi i komari!
Vsem vam drzim palecky, aby jste uz brzy byly bezproblemovymi tehulkami. Obcas k vam nakukuji a mam velkou radost z kazdych //. Vzdyt i ten muj rok snazeni se tak hrozne vlekl…
 Luci

Marky_4
Kecalka 115 příspěvků 14.12.04 15:15

Ahoj žebřičky,
Zatím k vám nepatřím, ale dovolím si napsat taky jeden příspěvek. Jsem občasná nakukovatelka neboť se považuju taky za snažilku :o)

  1. Vánoční dárky ? Vyzkoušejte adresu www.milyjezisku.cz . Tam si vytvoříte seznámek dárečků, které byste si přály, napíšete k nim popis nebo dokonce přiložíte i obrázek. Aby to neztratilo to kouzlo, je tam prostor i pro klasický dopis Ježíškovi, tak se pochvalte, jak moc hodné jste byly :o) No a pak stačí toto odeslat na e-mailovou adresu vašich manžílků (nebo dalších Ježíšků) a vyčkávat. U mě to loni fungovalo, tak to letos zkouším znovu :o)
  1. Řidičák na staré jméno ? Nedávno jsem byla na školení řidičů a zaujala mě tam informace, že když se ženská vdá a pak jezdí s řidičákem na jméno za svoboda a způsobila by nějakou dopravní nehodu, pojišťovna by ji pak vyplatila 50% odškodněného !!! Prý je ze zákonná lhůta 8 dní, do kterých by si ten řidičák měla vyměnit. Což mi přijde trošku na hlavu padlý, neboť z vlastní zkušenosti vím, že jen převod karty řidiče z Prahy na okres Praha-západ trvá měsíc a další měsíc mi pak trvalo vytvoření nového řidičáku. Tak kdo jezdí na starý, tak šup šup na výměnu :o)

Mějte se
Marky

PS: Maru, nepřinesl si manžílek z párty taky ještě růžovou šálu? Ať žijou firemní párty. Já a manžel jsme dostali každej svojí, tak jsme jednu vánoční hvězdu darovali tchýni.

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 14.12.04 17:05

Ahoj holky.
Tak jsem se konečně podívala na toho prcka prckatýho od Montičky!Je moc krásný!Ach jak jí to závidím!Ale v dobrém!
Dneska jsem si konečně domů dovezla svpu škodověnku. Zkušební jízda byla v poho, ale byla mi pěkná kosa.Jinak jsem se cítila jakov tanku. Jsem zvyklá na Punto a to je oproti tomu o dost menší. Ale bylo to fajn.
Teď se jdu dívat na Přátele!Papa

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 14.12.04 19:15

Ahoj ještě jednou.
Konečně jsem se na rodině.cz podívala jak některé vypadáte, ale mám problém. Založila jsem si vlastní rodinu a v ní album. Myslela jsem si, že je to nutné abych pak s albem mohla dál manipulovat.Jenže teď nevím, jak se dostat k vám, abych i já mohla u snažilek doplňovat fota!!Holky jestli to jde, poraďte mi pprosím!!!!!!!!!
Jo a moc vám to tam sluší, třeba Maru, Lotris atd…
Představovala jsem si vás jinak, ale to už tak bývá. Kdyby ste se chtěly podívat na moje fota, tak rodina.cz/kocinci
Pa Venda
PS: CO JE S TOU CAPRI? JEN ABY TO FAKT NEBYLO TO MIMO.......:-(((((

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 14.12.04 20:52

Ahoj Bohunko,

tak to jsme na tom podobne… uz jsi treti (ja, Kaitlin a ty) kdo se bude pokouset o oplodneni darovanymi vajicky (nebo embryi). Ja chodim do Iscare, tak si aspon muzeme vymenovat pocity a zkusenosti…

Marka

Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.12.04 21:18

Ahoj Zebřičky!
Zase je tu nový týden a já mám pořád pocit, že jsem jako šnek a nic nestíhám nebo že bych toho mohla zvládnout ještě víc. Ale o víkendu jsem domyla poslední okna a tak alespoň něco.
Zítra dopoledne už bude náš Bajkonur kompletní. Zítra budeme mít svou postýlku. Já se tak strašně těším. V sobotu jsem viděla části a víc nenalakované než nalakované. Ať už je zítřek. Docela špatně v poslední době spím, budím se v noci a pak nemůžu usnout. Budí mě hlavně pes. Ale každý večer věřím, že to bude lepší.
Přeju nádhernou středu. Už je to polovina týdne.
I já budu mezi svátky pracovat, ale nemělo by to být tak hrozné. Určitě písnu.
Rafuska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 22:17

Ahoj zebřičky,
v tomto týdnu jsem poněkud zahálela s příspěvky, ale nemám nějak mnoho času. Dala jsem se tak trochu do uklízení ( ovšem nic nepřeháním) jen peru a žehlím potahy ze sedací soupravy, odnesla jsem láhve do skla a ještě mě čeká odnést papír do sklepa. Ten se hromadí závratnou rychlostí, protože těch reklam, které nám dávají do schránek je v posledních dnech mnoho. Tomu říkám masáž obchodníků:-).

Včera jsem konečně pořídila manžílkovi dárek. Vyhrály to dvě košile a k nim tři kravaty. Ještě jsem chtěla koupit němého sluhu, aby se nám nepovalovalo sako tam kde nemá, což se občas stává, ale zatím jsem nepořídila. Hold budu sluhou asi zase nadále já:-))), ale věřte nebo ne němá rozhodně nejsem:-))).

Také jsem se objednala na druhou mobilizaci na 20.12., ale ještě tam musím pro jistotu 20-tého zavolat, aby tam někdo vůbec byl.

Marisko, Katio : Vítejte a přeji Vám v krátké době //tlustice.

Maru : Mykózu pošli na mráz, přeji ať Tě už netrápí.

Bosorko: To bych si na auto nalípla klíďo taky:-).

Báro: Rozhodně se neboj doktora zeptat na vše o čem pochybuješ, že je správné. Nesmíš se nechat vmanipulovat do něčeho o čem nejsi na 100% přesvědčená. Já se snažím na vše se informovat i mimo něj (internet, knihy)a vše s ním pak konzultuji a funguje to, ovšem výsledek se ještě nedostavil:-))).

Pá Alex

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 15.12.04 07:06

Ahojky zebřičky,

Marisko, zdravím tě, vítej mezi námi. Věřím, že se již dlouho snažit nebudete a brzo se dočkáte svého pokládku :- )

Bohun, přeji ať vám genetika dopadne dobře, pak jen ať moc dloho nečekáte na darovaná embrya.

Bosorko, díky za tip :D. Pokud řidičák udělám, poohlédnu se po takovém nápisu :- ). Taková situace se mi stala při druhé hodině jízd, už jsem to tu psala. Nebyl to sice tirák, ale nákladák a já idiot jsem zabrzdila při jízdě z kopce (nevím, co mě to napadlo). No a idiot č. 2 ? řidič náklaďáku, řádně na nás nalepený (nehleděl na to, že jede za autoškolou), měl co dělat, aby do nás nenarazil ? musel vjet do protisměru.

Marky, co není může být :- ). Jen se k nám přidej

Luci, přeji ti moc a moc štěstíčka, aby miminko bylo zdravé.

Zatím pa
Lostris

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 15.12.04 07:59

Ahojte, prajem Vám krásne uzimené ráno.

Návšteva u zubára dopadla… no, tak ako mala. Od rána ma bolí zúbok - totiž polovica mi vypadla a dr. sa ho snažíl nejako opraviť, teda z toho čo tam zostalo sa snažil spraviť zub - aspoň tak do stratena, ked nebolo plombu o čo oprieť. No a na „kresle“ som strávila rekordných 30 minút (už som myslela že nebudem môcť zavrieť pusu - xi).

No a hned zrána mám pre Vás takú malú anketku:

Kedy zdobíte vianočný stromček a kto z rodiny má akú úlohu.

Svoju odpoveď Vám dám neskôr.
Pa, Lucka

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 15.12.04 08:43

Ahoj zebřičky,
nestíhám, nestíhám, tak jen krátce.
Včera jsem byla pokukovat po Tescu a jak naschvál všude bylo spousta rodičů s miminky, taky jsem potkala jedny dvojčátka. Mám pocit, že mi to všichni dělají naschvál. Tatínkové na ty svoje drobečky dělali děsný ksichty a děti se jim smály. Je to tak moc krásný se na ně dívat, ale pak přijde probuzení a vy zjistíte, že to není váš manžel (přítel) ani vaše miminko. Tak doufám, že příští rok bude úspěšnější a na další vánoce už bude mimi na světě nebo alespoň v bříšku.

Včera jsem vzpomínala na Monicku, doufám, že se jí i klíšťátku daří dobře a všechno je v pořádku. Capri se nám taky už dlouho neozvala.

zatím páčko
Bára
P.S. doufám, že jsem vám nepřinesla smutnou náladu, to bych fakt nerada.

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 15.12.04 14:01

Ahojky moje zebřičky zlatý:-)
dneska jen v rychlosti, protože v pátek si Vás vynahradím:-)
U mě ( tedy nás ) je vše OK - bříško už roste- no vždyť jsem v pátek 20 tt - to je vlastě polovina co?

Co se děje s Capri - docela jsem z toho v šoku, ale to bude určitě dobré :-)

Báro - teda s tím pronatelem si me dostala - první co bylo u mě byl spermiogram muže ( poznamenávám, že je nezajímalo, že už má děti - prý se to mohlo zhoršit )Je pravdou, že se nejdřív zkouší clostilbegyt a pak nastupují další kroky. Já bych se IUI nebránila - je to zadarmo a určitě to vyjde - pak bys to měla za s sebou a byla šťastná :-) Jinak jsou tam i lepší než Hulvert - ten je takovej nemastej - neslanej. Já jsem byla nejspokojenější s Dr. Vobořilem, ale taky záleží na povaze každé z nás. Jinak máš pravdu - je to smutné, ale bohužel opravdu je to jak na běžícím páse. No ber to tak, že důležité je, aby se to povedlo a držela si mimi v náručí - na to ostatní pak šlověk ani nevzdechne.

Holky nezlobte se, že jsem nereagovala více, ale vše napravím v pátek.
Mějte se krásně a hodně pozitivní energie :D)))))

Posílám PRSKANEČEK a přeji spoustu II jako dáreček od ježíška :_)

Monika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »