Zebřičkový deníček - Maru 37.díl

Snažení

Ahojky Zebřičky, Tak tu máme posledních pár dnů do Štědrého dne. Těšíte se????? A jaké pak symboly nás o vánocích provázejí????? Tak právě o tom bude dnešní deníček.

Jmelí - stále zelená rostlina, která parazituje na stromech. Odedávna byla předmětem pohanských obřadů a dnes je nezapomenutelným symbolem Vánoc. Našim předkům připadala tato rostlina tajemná. Věřili, že jmelí ztělesňuje živoucího ducha. Stalo se tak ochranným talismanem a symbolem života.
Jmelí je tajemné i z jiného důvodu - roste vysoko v korunách stromů a její plody, bílé bobule, se podobají perlám a dozrávají právě v prosinci. Podle Keltů zajišťovalo jmelí i plodnost, proto se pod ním lidé dodnes líbají (takže zebřičky nezapomeňte na pořádnou pusu pod jmelím, ať to na příští rok pojistíme :-). Navíc dle starých zvyků přináší do domu štěstí, odvahu a lásku. Dodnes se v mnoha rodinách věří, že když se zelené, postříbřené nebo pozlacené jmelí pověsí nad štědrovečerní tabuli, přinese do domu požehnání. Latinský název pro jmelí je lepidlo, tedy viscum, protože jeho semena lepí. Proto se mu také přikládala moc udržet lidi pohromadě.

Vánoční stromeček - původně vznikl vánoční stromeček jako pomůcka pro šíření víry. Na naše území se vánoční stromeček dostal celkem pozdě, sporadicky se u nás začal objevovat na začátku 19. století. Poprvé ho prý v Praze vystrojil pro své přítele ředitel Stavovského divadla Jan Karel Lieblich. O jeho ?stromečku? se sice mluvilo po celé Praze, ale zvyk se zde rozšiřoval jen velmi pomalu. Nejdříve se v Praze objevoval vánoční stromeček v palácích a měšťanských domech, o hodně později už i na venkově. V některých oblastech se ujal až na začátku dvacátého století. Stromky se tenkrát zdobily jako univerzálně plodné stromy ? tedy sušeným a čerstvým ovocem, perníkem, pentlemi, ořechy, křížalami, rozinkami a papírovými ozdobami. Hvězda na vrcholu stromu připomínala Betlémskou hvězdu a narození Ježíše Krista. Až postupem času přibývaly na stromečcích ozdoby z perníku, slámy, nakonec i papírové ozdoby ? řetězy a košíčky. Vedle trvanlivých ozdob se stromečky asi před sto lety začaly přizdobovat ještě cukrovými a čokoládovými figurkami.

Betlém - František z Assisi postavil v lese živoucí jesličky, vystlal je senem, ke stromu přivázal osla a vola a sloužil štědrovečerní mši. Když sloužil toto vánoční ?mystérium?, zjevilo se mu prý Jezulátko a on si je mohl v náručí pochovat. Tato vánoční půlnoční mše, ale i výjev z betlémského chléva, který prožil František z Assisi v roce 1223, se postupně staly tradicí, která zmohutněla zhruba v patnáctém století. V Čechách, později i na Moravě a ve Slezsku se obrazy Kristova vtělení rozšířily poté, co byly první jesličky postaveny koncem šestnáctého století v Praze v kostele sv. Klimenta. Podoba betlémů se časem měnila a zároveň i způsoby, jak byly v kostelech vystavovány ? přibyly různé hry s náboženskou i světskou tématikou. V roce 1780 je nakonec Josef II. zcela zakázal a betlémy z kostelů zmizely. Rozšířily se tak v domácím prostředí, protože si lidé dojímavý příběh o narození Ježíše Krista oblíbili. Obliba betlémů byla daná snad i tím, že byl Ježíšek prostým motivem chudým lidem blízký. Proto se k ústředním postavám biblického příběhu připojily další, které byly lidem milé a výjev se přesunul z exotických krajin palem mezi smrky a sníh, což v Ježíšově rodišti nedaleko Jeruzaléma nebylo vůbec možné.

Tak a teď už mě napadá jen bramborový salát, smažený kapřík, rybí polévka, cukroví??????? pak taky kuba, černá omáčka???????.. doufám, že se hezky rozepíšete jaké papání vede u vás a jestli je to kuchyně tradiční nebo netradiční.
U nás je jasná rybí polévka, kapřík s bramborovým salátem. Kubu neděláme, není nám po česneku moc dobře :-O A cukrovíčko samozřejmě nesmí chybět, vždyť jsem si ho taky s mamčou napekli dost a dost :-D

A co nového u nás? Bohužel se ten nejkrásnější vánoční dáreček nebude konat ani u nás. Hádáte správně, MS dorazila přesně v termínu a už se rozjíždí. Takže ani má trošičku nešvindlovaná 100 v minulém deníčku nepomohla :-) No nebudu Vám tu nic nalhávat, tentokrát mě to pěkně sebralo. Po dlouhé době jsem to pořádně obrečela. Snad na mě dolehl ten předvánoční čas, naděje?????????.
Už se mi to dlouho nestalo, poslední dobou jsem s každou přicházející MS byla hrdinka, která to přece překoná, tak se to ve mně asi všechno nahromadilo a teď to muselo ven. Ale jednou za čas si prostě člověk pobrečet musí. Hlavní je se pak zase zvednou a jít dál, i když je to moc a moc těžké. Takže já si myslím, že tu vánoční depresi jsem si překonala a teď už se jen a jen soustředím na přípravu krásných vánočních svátků a už nebudu smutnit.
Holčinky a především Vy, které už tu se mnou válčíte dlouhatananáskou dobu, společnými silami to zvládneme a prostě ten rok 2005 pro nás musí být tím nejšťastnějším, jinak už fakt nehraju :-DDDDD
Takže holčinky hlavinky vzhůru, žádné depresičky a když tak jen pár slziček, oklepat a jít dál. Přece se nedáme a jsme zebry bojovnice.
A abych nekončila tak smutně???. Tak ještě trochu té vánoční atmosféry.
Na adventním věnci už mi krásně hoří všechny 4 svíčičky, celý byt je provonění vanilkou a cukrovíčkem. Teď ještě uklidit a krásně načančat byteček, nazdobit stromeček a vánoce můžou přijít. Ale aby to nebylo až tak idylické, tak manžel nám právě spravuje postýlku, kde nám vypadly nýtky a náš bojler si dělá co chce, chvíli hřeje až moc a chvíli nějak málo, takže ho pořád sledujeme a potvora jedna si vynucuje pozornost :-DDDDD Tak vidíte, humor mě ještě neopustil, takže chci vidět úsměv na tváři vás všech, domluveno????
Mějte se moc krásně, přeji ať všechen ten předvánoční shon zvládnete bez problémů, krásně zabalíte dárečky (některé už to mají za sebou viď Katilin :-DDDD) a hlavně Vám všem přeji pohodičku, krásné prožití vánočních svátků a spoustu dárečků pod stromečkem, protože já vím, že jste byly všechny moc hodné :-)
Mějte se moc krásně ahojky Vaše Maru

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 19.12.04 20:38

MARU tak zas super denicek!Mas pochvalu.Ja toho mojho pod tym imelom snad aj znasilnim,keby sa nahodou nechcel bozkavat :-))..za tu plodnost to stoji,nie :-)Maru tebe to tiez doporucujem a vlastne vsetkym,aspon to v praxi overime ;-)Maru a zahod smutok rok 2005 je na plodenie a rodenie ovela zaujmavejsi ako 2004.A uz len verit ze posledna pribudne pod ciaru do konca roka…maximalne­.Napecene ako tak mam,darceky este ani jeden dokonca ani vhodnu inspiraciu :-( ale aj napriek tomu sa na vianoce tesim.A dufam ze ma ta radost neprejde ani po utornajsej kontrole :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.04 20:54

Maru,

opet jen nakukuju, a horela jsem zvedavosti, jak dopadne testik, o kterem jsi se zminovala v minulem denicku. Ale netruchli, jak pises jste zebry bojovnice, a ja se za tu bojovnici tez povazuju a stale verim.
Tento cyklus si davam oddech, zadne prasky na ovu, zadne mereni teploty, proste nic a v lednu to zacne zase nanovo.
Preji vsem Zebrickam krasne Vanoce, snazilkam uspesne snazeni v podobe mimiska v brisku a tehulkam krasne tehulkovstvi.
Andrea Dede od holek z diskuze Tehule

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.12.04 06:59

Ahojda zebřičky!!!

Vím, že vás všechny v poslední době zanedbávám, ale bohužel, ačkoliv jsem si snažila spoustu věcí připravit dopředu, tak nestíhám… V práci likdvidují všichni své stoly a tak chodí ke mně vyúčtovat do pokladny a tím mě zdržují od normální mojí práce… A doma? Ani nemluvím. Sice mám umytá okna, zabalené dárky, napečené cukroví, ale nějak jsem nezvládla to klasické uklízení, včera jsem vyprala tři várky, ale ještě minimálně čtyři mi tam zůstávají, pak to musím vyžehlit, je potřeba utřít prach, umýt koupelna a záchod… no znáte to… Ale já se znám, tohle zvládnu :-) (jenom nevím kdy, asi nastavím noc…)
Tak jsem si vám tady hezky postěžovala, ale je mi jasné, že v podobném kolotoči se nacházíte v podstatě všechny :-)

Protože takto nestíhám a nevím, jestli se mi povede se sem podívat do vánoc, tak už teď bych vám chtěla moc a moc popřát kráááásné vánoce, užijte si je se vším všudy, užijte si rodičů a prarodičů, vždyť až budeme mít ty naše drobečky, tak už na to nebude tolik času :-) A zároveň vám přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a pohody do nového roku a věřím, že ten příští rok bude ten rok s velkým R :-)

Kaitlin

PS: Maru, je mi moc líto, že to zase nedopadlo, moc jsem ti přála nádherné překvapení k vánocům. A že sis to obrečela? No tak na tom není nic divného, vždyť jsi byla tolik měsíců statečná, že to by nevydržel nikdo… Foukám ti nadálku dušičku a usmívám se, a víš proč? Protože ten příští rok bude jenom o radosti a štěstí!!!! :-) …

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 20.12.04 07:50

Ahoj zebřičky,
Maru, moc krásně napsaný deníček, ale i slzička mi ukápla na konci. Ani nevíš jak jsem se těšila, že už konečně bude pořádné překvápko pod stromeček. Holčinko hladím tě po dušičce a posílám trošku optimismu do nového roku 2005, neboj, tomu těhotenství už v novém roce určo neutečeš.

Jinak se musím přiznat, že tento měsíc moc tuleníčka u nás neprobíhalo. A jsem docela ráda, protože jsem v klídku a užívám si vánočních příprav a běsnění s čistou hlavou, protože vím, že tetka přijde a nějak mi to tím pádem nevadí.

U nás se na vánoce baští rybí polívčička a to rovnou na 2×, protože můj taťka s manžou se předhánějí, kdo jí bude mít lepší a my ostatní jim sloužíme jako porota. Každý rok jsou obě výborné, tak dostanou pochvalu oba. Pak přichází smažený kapřík. Kapříky máme z protekce, protože kamarádi prodávají před vánocemi kapříky, tak mi vždycky vyberou ty dva nejhezčí. Salát dělá táta na dva způsoby, jeden ostrý a jeden normální. mňam mňam mňam.

Taky Vám musím povědět jak jsem se tuhle syděla před tchýní. Má rakovinu plic a chodí na chemoterapii. Je jí moc špatně, ale stejně je to velká bojovnice, protože se snaží i péct cukroví, tak po chviličkách, kdy se jí udělá alespoň trošku přijatelně. Říká, že se bude snažit tady být co nejdýl jak to jen půjde a že se rozhodně nehodlá tak lehko vzdát. Moc jí obdivuju a zjišťuju, že proti tomu je můj problém táááákle malinký.

Příští rok budeme snad kupovat novější auto, tak se moc těším. Zčínáme v lednu s IUI. Určitě doděláme kuchyň a obývací pokoj a koupelnu. Takže v novém roce toho bude dost a dost, tak doufám, že i mimi k nám přijde.

Nevím jestli budu mít ještě čas abych vám napsala. Tak raději vám teď: přji hodně zdraví, štěstí, lásky a k dalšímu roku kloučka s černými vlásky (nebo holčičku nebo i blonďaté mimi - jak která toužíte, ale hlavně aby bylo zdravé).

Bára

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.12.04 09:28

Ahoj holky,
prvne pochvala Maru ze pekny denicek. A nebud smutna, vsak se to podari a pristi rok uz urcite budeme vsechny stastne!
Ani nevim, kdy jsem psala naposledy. Byla jsem na dva dny na konferenci v Brne, pak jsem jeste mela prednasku v Praze, minuly tyden jsem mela promoci a sef obhajoval docenturu a pak bomba - sehnali jsme domecek. Uz jsme ho shaneli dlouho a museli jsme trochu slevit z nasich pozadavku (kdyz nemuzeme hybat s cenou), ale zahradka tam bude, tak se moc tesim. Je sice jeste nedodelany (rekonstruuje se), ale to snad zvladnem. Minuly tyden jsme podepsali rezervacni smlouvu a zitra jdeme podepisovat kupni. Tak snad to vyjde. Jeste to delame vsechno narychlo, chceme zkusit pozadat o statni podporu pro mlade, co ted vlada rozdava (nez jim dojdou prachy a nebo si to zase rozmysli) a nejlepe jeste letos. Takze nejaky vanocni uklid nebo peceni jsem uz davno pustila k vode, ale vubec mi to nevadi. Do prace chodim do stredy, v utery mame vanocni besidku spojenou se soutezi v sipkach, tak jeste dodelavam vsechny resty a snad se jeste stihnu ozvat.
Mejte se holky moc fajn a pokud uz se neuvidime - tak si pekne prozijte vanoce a pristi rok at je pro vsechny stastny.
Bohunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 09:41

Ahojte Zebricky.o)

Maru, krasny dennicek, az na ten smutny zaver:o( Nesmieme to vzdat, miminko na nas urcite niekde caka,ver mi! Tym,ze som tento mesiac nebola na nijakom IUI ani IVF,tak sa citim celkom pokojne......
Az na moju kamosku, bola na IVF a mala prvykrat pozit. TT aj z krvi , velmi sa tesila,ale HCG mala len 35 jednotiek.­.....o 3 dni na to dostala MS, velmi ma to polozilo…z toho vyplyva,ze ani pozit. test z krvi po IVF pre nas neznamena vyhru…Velmi ma to sklamalo…nevedela som ,ako ju potesit…ani seba:o(

Zdenka: co budes vediet po utorkovej kontrole? Nech dopadne,ako si prajes.o)

Kaitlin: tusim sme mali rovnaky vikend,az na to,ze ja som este piekla…straaa­aaaaaaasne ma boleli ruky.....ale aspon budem mat nejake svaly.o) Caka ma este zaverecne upratovanie a jeden vacsi nakup…Vraj hlasili snezenie na Vianoce,tak dufam,ze nam naozaj nasnezi:o)

Bara: pozdravuj svoju svokru,nech ten boj vyhra…aj ja si vzdy uvedomim,ze na svete su ovela vacsie problemy ako mame my…,aj ked ten nas sa nam zda ten najtazsi.....Ba­ruska,tak januar je nas- zebrickovy.....,ked budeme bojovat vsetky pekne spolu,tak ten osud urcite prelomime a miminka k nam nalakame.o)

Bohunka: tak vela stastia pri podpisovani KZ…po takom malom domceku tuzime aj my,ale..:o) Sme spokojni s tym,co mame:o)

Majte sa krasne
Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 10:18

Ahoj Maru a zebřičky,
deníček je opět moc krásný, samozřejmě až na ty dvě čárečky, které jsme tam všechny chtěly moc vidět a moc Ti je přály.
Skoro jsem deníček obrečela a natahovala jsem i u nového Missorčina s těmi rodiči co měli děcko na dece a zase jsem viděla ty naše vánoce bez deky a bez miminka. No nic, musíme být veselejší.

Holky, všechny vás obdivuju co už všechno máte na Vánoce nachystané, umyté a naklizené. Já jsem ráda že jsem v neděli urvala v lítém boji před Bauhausem jednu severskou jedličku ( fakt se tam bojovalo, to nekecam) a že mám nazdobené perníčky a půlku vánoční výzdoby, asi tak. Pračka sice taky jela celý víkend a se svařákem v ruce jsem v neděli balila dárky, bohužel ty manželovo a ty svoje zase jak se znám budu balit v pátek odpoledne :--)))
I tak bych mohla ještě tak 2 noci a dva dny nepřetržitě kmitat a mooožná by to v bytě začalo vypadat jinak než po boji.
Jinak jsem po pěti týdnech od zákroku dostala MS, takže „učebnicově“ , aspoň že něco, že jo. Jestli stihne odkráčet do Vánoc, tak manžel dostane k Ježíškovi první tulení a je to :--)))

Všem co už se v následujících dnech budete „flákat“ :--)))) na dovolené přeju co nejkrásnější Vánoce a o těch patnáct druhů cukroví fakt nejde, hlavně si to pěkně užijte, zapálíme si každá svíčku za ta naše miminka co někde čekají aby podle světýlka trefila kam mají a doufám, že v novém roce se přejmenujete ze snažilek cobydup.

Ahoj
Claudie

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 20.12.04 11:24

Ahoj holčiny,
tak jsem si z Prahy přivezla asi angínu, není nic lepšího než být na Vánoce nemocná. Do práce stejně musím, tak jsem zvědavá jak to všechno zvládnu. O víkendu jsem neuděla nic, protože jsem byla v práci a dneska mám ještě noční. Jemlí má ale pověšené, takže manžílka hned jak příjde pod něj zatáhnu a budeme se tam líbat každý den :-))))
MARU hlavu vzhůru bude lépe, je mi to líto moc jsem ti to přála…
Holky moje přeji Vám všem krásné svátky a do nového roku všem „Jéžiška“ do bříška :-)))
Bosorka

zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 20.12.04 11:52

No Ivanka zajtra vlastne idem na UZV pred IVF.Tak zajtra sa dozviem ci sa ide na „vec“.MS sa ma dostavit okolo 3.1.tak dufam ze aj zacnem stimulovat.Nebudem ale predbiehat pockam co mi povie dr.zajtra.
BARU obdivujem aj ja teke „silne“ zeny,ktore „taka“diagnoza nepolozi len tak.Klobuk dole…my mozme skusat kazdy mesiac,ale…
BOHUN no tak domcek…to je teda krasny splneny sen a este aj vianocny darcek..blahozelam a nech vam dlho „neziva prazdnotou“…nech sa mozu uz coskoro vsetci „stazovat“ ako tam u vas"hucia deti" :-)
CLAUDIE tak zas dalsi typ na pekny lacny darcek! :-)Dufam ze bude aj plodny!
DOVOLENKARKAM prajem krasne vianoce
SNAZILKAM prajem k tomu aj plodne TEHULKAM zdravo rastuce bruska a MAMINKAM obrovsku radost z „certikov“ ci „anjelikov“ a este vsetkym tie najspokojnejsie sviatky a novy rok bez smutku!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 11:58

Zdeni, dáreček plodný určitě nebude, jednak jsem ještě v šestinedělí a musíme se chránit a za další už budu brát HA, protože stejně nesmím půl roku otěhotnět.
Ahoj
Claudie

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 20.12.04 16:11

A co se týče jídla, u nás bude k štědrovečerní večeři hrachová polívka (rybí neradi), obalená rybička (amur), vinná klabáska a vařené brambory (salát nemám ráda)
Bosorka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 20:06

Ahoj Zebřičky!
Zase je tu nový týden a já jsem moc ráda. Do Vánoc je to už opravdu jenom kousíček. Ještě nemám dárek pro manželovy rodiče, ale snad to zvládneme. tedy, musí být ten nápad.
Dnes tu byla kamarádka a Bajkonur nám pochválila. Tak je mi moc dobře. A Manžel mi teď donesl oloupanou mandarinku. Jsem na vrcholu blaha.
Mějte se i vy moc hezky.
Tantokrát nepřihlášená Rafuska

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.12.04 00:58

MARU - to je mi táááák líto. My dokonce kvůli té naději, že to tentokrát výjde u nás překonaly 100 příspěvků a holky těhulky plivaly přes chodbu až sem do deníčku a ..... :o(
Drž se holčinko - když ne teď, tak třeba příště to výjde? Nemůžu říct, ale jednou snad určitě !! Myslím na tebe.

Děkuju moc za seznámek, ten okopírovaný v mailíku už došel v pořádku a omrkla jsem si konečně i vaše fotky. Holky vypadáte každá úplně jinak než jsem si vás představovala :o) Já ani nevím, jak jsem si vás představovala - ale prostě podle fotek bez jmen bych vás nepoznala hi hi.
Brzyčko vám tam přihodím svou držštičku, ikdyž několik fotek je zde na Emimi a některé mě stejně znáte.

Musím říct, že všechny jste moc sympatické a s bříškem vám to bude slušet !!
Kdepak jsou fotečky Claudie? Claudí ty se stydíš ?? :o)

Maru, ještě bych chtěla poděkovat za ten recept na perníčky. Ony se nám táááák povedly !!! Byly doubroučké (byly, jelikož jsou už spráskané) a několik jich vysí na památku na stromečku. Byly fakt skvělé a recept jsem si už založila, protože tyhle teda já budu péct i přes rok, nejen na vánoce - velkým hitem byly u Polinky, a ta teda sní fakt máloco. Navíc jí hrozně bavilo vykrajovat a zdobit, byla zamazaná až za ušima zlatíčko moje.

Holky zebrovatý, mě moc mrzí, že se tu za váma nedostanu častěji. Veškerý čas zabírá má opravdová rodinka, malinko volného času zbyde na deníček štěstíček a tak k vám budu jen sem tam zaskakovat. Doufám, že vám to nevadí, že nebudu přispívat pravidelně (číst samozřejmě budu pořád). Pokud by vás zajímalo jak se nám vede, najdete mě „vedle“ :o)

Přeju vám všem vánoce plné pohody, doufám, že pro některé z vás i s malým balíčkem v bříšku, však vím, že by jste si nepřály na celém světě nic jiného.

Ahoj Váš maskot
Ed xxx

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 21.12.04 08:03

Ahojte. Tak sa konečne môžem pochváliť, že mám napečené čo som chcela. No, vlastne ani nie, ešte budem robiť ľadové kocky, ale to stačí aj vo štvrtok.
Tak som si popiekla tie medovníčky, vanilkové rožky (robím ich bez orechov), zlepované orechové keksy, včera som dokončila kokosové tyčinky a dala chladiť nepečenú roládu (piškóty, orechy, mňamko krém).
A stromček máme tiež už vyzdobený, manžel sa činil a viazal salonky (ja to nerada ...... )

Maru, z toho že prišla mrcha si nič nerob, ja osobne som sa zmierila s tým že podľa BT som ovuláciu nemala (hoci ovu testy vraveli niečo úplne iné) a začiatkom budúceho týždňa čakám aj ja. Takže tak, nenecháme si predsa skaziť vianoce.

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 09:35

Ahoj Zebřičky-Marušátka a vůbec všechny nakukovatelky!!!

Jelikož jsem v letošním roce dneska naposledy v práci a asi od 3.1. nastupuji na mateřskou,

chci vám Maru, Kaitlin, Ivanka, Bohun, Barbucha a ostatním, které už ani neznám popřát hezké a pohodové svátky a do nového roku ať se vám všem splní to nejkrásnější a nejtajnější přání, které nosíte v srdíčku. Přeji vám hodně sil, pevnou vůli, co nejméně hořkých slziček a hlavně se moc těším, že v tom roce 2005 Zebřičky udělají obrovský boom a hlášení testíků s // bude na denodenním pořádku.

Tak ještě jednou, „krásné vánoce“ vám přeje

Evulefka + Vašík 32tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 09:58

Ahoj zebry zebraty,

nezlobte se, ze tak malo prispivam, ale ted na konci roku mam fakt frmol. Proste nestiham. A doma se uz ani nepripojuji, protoze to zase uklizim, balim darky atd.

V sobotu jsme byli nakupovat v Letnanech v Tescu, no a vyhnali nas ven, protoze tam nejaky blazen nahlasil bombu. Ach jo… Nastesti jsme uz meli nakoupeno a jeli jsme pak jeste do Ikea na Cernem moste.
Darky mam vsechny. Juchuuuu.

Na stedry den rano odjizdime k nasim, takze budeme pohromade s rodinou. Letos to ani neslo jinak udelat. Obvykle sice jezdime az prvni svatek vanocni, ale tentokrat to vychazi tak blbe na vikend a my oba musime mezi svatky do prace, tak by se to nedalo technicky zvladnout. Mame to 300 km.

Vsem vam, ktere uz do noveho roku „neuvidim“, preju krasne vanocni svatky, hodne pohody a bohatou nadilku pod stromeckem, no a to nejlepsi do noveho roku 2005, at se vam splni vsechna tajna pranicka :)))

Uz zase musim letet, tak nemuzu reagovat jednotlive, ale holky, ctu vas, tak se snazte, at zase pokorite tu magickou 100!!!

Drzim palce a treba se jeste do konce tydne (tentokrat do CTVRTKA :) jupiiii) ozvu, jestli bude chvilicka casu.

Papaaaaaaa

Marka

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 21.12.04 10:05

Jeee, byla jsem neprihlasena, tak jeste ze jsem se podepsala :)

Cauuuu,

Marka

PS: To vam nenapadne zvysuju prispevky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 21:34

Ahoj Zebřičky!
Tak vy už Vánocujete? Ale nehaním, přeju Vám to.
Já jsem si dnes pochovala čtyřměsíční dceru kamarádů, byla báječná. Ani ji nenapadlo plakat, když se rodiče kochali našim novým autem. Jsem nadšená.
Krásné Vánoce všem a splnění všech nejtajnějších přání.
Rafuska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 23:35

Ahojky zebřičky,

vzhledem k tomu, že už se v tomto týdnu přehouplo datum na dvacáteho prosince a vánoční svátky se kvapem blíží, jsem tu i já se svým přáním.

  • * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
    Všem zebříčkám, těhulkám, (ne)snažilkám i nakukovatelkám přeji krásné a pohodové svátky. V příštím roce mnoho radosti a již žádné starosti. Splnění i těch nejtajnějších přá­ní.
  • * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

U nás doma už je naklizeno a dnes jsem dokoupila poslední dárečky. Ve sklepě je obrovský stromek na který budu muset ještě koupit pilku:-), a spodní větve trošku ořezat. Nějak jsem to letos přehnala:-))), ale zato zbyde i na svícny a nebudu muset nic čochnit v okolí:-).
V pondělí jsem byla na 2mobilizaci a byla jsem pochválena za vzorné cvičení. Tak z toho mám takový dobrý pocit, že pro to opravdu dělám maximum. Dnes jsem začala užívat opět Proveru a v lednu se uvidí jak dál.

Krásné vánoční svátky, milujte se a množte se.
Pá Alex

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 21.12.04 23:53

No Zdenco!!!!!!!Byla jsi první a nenapsala jsi verš?Tak já to vezmu za tebe.........­............

Zase je tu deníček,
plný tajných přáníček.

Všechny víme jaká to jsou,
tolik tajná nebudou!!!

Věříme, že Bůh je slyší,
počet čárek jenom zvýší!!!!

Táááák, jak se máte holčinky? Já jsem před chvilkou dorazila z práce a bylo mi strašně smutno, tak jsem vůbec nehleděla na peripetie s připojením internetu atrpělivě jsem čekala až se mi Emimčo rozjede.
No a tak musím Maru pochvlit, že deníček je poučný, ale ten konec mi nahnal slzičky do očí ( kam taky jinam, že?)No ale co. Ty to zvládneš, jako každý měsíc a budeš zase silná holka, protože jinak to nejde, že?:-(

Báro: vy ale budete mít doma krásně!Ten binec ti ale nezávidím. My jsem něco podobného dělali minulý rok ( i letos) a je to teda maso, ale aspoň budeš mít míň času myslet na mimi a třeba se to povede!!!!

Bohun: moc blahopřeju k domečku!!!kromě velkých starostí, je to i velká kupa radostí, ale hlavně ti to vyplní volný čas!JAk máte ten domek starý?

Claudi: ach jo.Další učebnicový případ.Co bysme daly za to kdyby to jen jednou za devět měsíců byl anomál, že?:-)

Jinak pozítří, jelikož mám až do neděle volno, budu děla tdruhý Vánoční úkid, protože už se mi to tady zase nabordelilo a v Tescu si koupím bramborový salát a teď mám koupeného lososa. Já vím, je to tročku netradiční, ale moje mamka měla minuký rok salát z Tesca a byl supr.Lepší než ten můj!A já jsem letos fakt líná, fůůůůůůůj až se stydím.To jo, chichi:-)))))))

Jinak vesměs nic nového. Zítra si jdu přihlásit na sebe svou škodovku, kterou jsem mimochodem včera vyvařila, protože........mům drahý muž mi dal dopředu na chladič krabice, aby mi prý nefoukalo do auta, takže se to pěkně zahřálo a vyvařila se všechna voda. Tak jsem tam pohotovostně dolila obyč. abych mohla dojet domů, no a přes noc to zmrzlo!!Tak jsem vzala manželovo auto a to jsem si do práce mohla vzít i sukni, protože Fiatek topí!!
Jinak holky, přesně v ovulaci jsme se tulili ( teda nevím jestli přesně, protože já BT neměřím, ale podle tělních znaků jsem to poznala) a zatím čekám. Nedávám tomu velkou naději, ale tentokrát jsem se fakt snažila i podkládat poctivě zadek.Prstíčková metoda u mně nezabírá, protože když to chci hned po styku provést, tak to abych ty prsty měla půlmetrové!:-))))
Jinak zatím pa a dobrou noc, zítra se ozvu, teď už bych fak t měla jít spinkat!!
Pappaapa Vendelina

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 21.12.04 23:56

HOlky když budete číst se zavřenýma očima, tak snad přehlédnete ty chyby!!!

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 22.12.04 00:00

No a ještě jeden kameňák, co byl na Impulsu:

Říká kamarád druhému:
„Ty ta moje žena je v posteli tak chladná až je mi z toho na nic.“

Druhý: " No ale v létě by to mohlo být docela fajn,ne?

.......tak to bylo trošku ze slabšího soudku.
Vendelína Vezekmína

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.12.04 08:56

Ahoj holčiny,

protože jsem dnes naposledy v práci v tomto roce, chtěla bych Vám všem tímto popřát.

Veselé vánoce, hodně štěstí, zdraví a lásky a do nového roku jen samé // testíky

To Vám všem moc moc přeje

Petra + beruška 29tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 09:57

Ahoj Zebřičky,

omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale měla jsem spoustu práce. Od té doby, co jsem odešla z práce, mám pořád co dělat :-).
Dělaly jsme velkou vánoční sbírku pro Kojenecký ústav, Dětský domov a Ústav sociální péče. Bylo s tím spoustu práce, ale všechno dobře dopadlo a dětičky snad budou mít radost.
A tak chci popřát vám všem, abyste si Vánoce taky krásně užily. Hlavně v klidu, pohodě a láskyplné atmosféře. Zároveň přeju všem do nového roku hlavně hodně zdraví a úspěchů - hlavně v tom našem zebřičkovém snažení!

Mějte se vánočně krásně

Ejdela

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 22.12.04 10:27

Ahojte.

Na úvod sa aj ja pripájam k prianiam:
Prajem Vám krásne, bohaté a požehnané vianočné sviatky, zdravie, šťastie a radosť do rodiniek a splnenie všetkých najtajnejších prianí.

Tak Vám poviem, že už som bola zmierená s anovulač. cyklom, včera sa mi však teplota vyšplhala z 36.7 na 36.9. Dnes ráno som mala 37.2°C, tak vážne neviem.

Prajem pekný predvianočný deň.
Lucka

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 22.12.04 11:21

Ahoj holky,
tak jsem dneska naposledy v praci, tak vam chci taky poprat prijemne proziti vanocnich svatku a oslavu Silvestra a pristi rok splneni toho nejvetsiho prani!
Zitra pekne pujdeme koupit kaprika, udelame salat a muzou zacit pohadky. Jeste teda do toho asi pojedeme zmerit domecek, abysme mohli planovat, co kde jak… Uz se tesim.
Takze holky ahoj v pristim roce!
Bohunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 13:10

Mile Zebricky,

chcem Vam vsetkym velmi pekne podakovat za podporu, priatelstvo, pozitivne myslienky, za kazde vase slovicko,ktore mi vzdy velmi pomoze a potesi.

Dakujem aj za vsetky vianocne a novorocne priania.

A zaroven Vam zelam krasne sviatky,vela stastnych a pohodovych chvil a nacerpajme silu pokracovat v nasom boji,aby sme ho v novom roku doviedli do uspesneho konca.

Majte sa krasne a nech nam slzicka spadne pocas sviatkov len z radosti......

Ivana

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.12.04 13:32

Ahoj HOLKY,

tak koukam, ze uz se vsechny postupne loucite a prejete krasne vanoce..... to je skoda. Tak v tomto denicku rozhodne „stofku“ nepokorime :(

Nekoukaly jste nahodou vcera vecer na CT2 na dokument: Delohy k pronajmutí (Wombs to rent)? Byl to velice zajimavy kousek z USA.....

No nic, tak zitra uz jste vetsinou doma, ale ja ne - ja musim jeste pracovat… uf. Ale zase mam v pondeli 27 volno. Jupi. aspon neco.

Tak jeste jednou preju bohatyho jeziska

papa,

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 14:12

Pomoc!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!! u nás v práci se taky všichni zbláznili....­......... vůbec nestíhám přispívat, tak vás jdu alespoň v rychlosti pozdravit. Snad si večer najdu chviličku a něco napíšu. Mějte se krásně pa Maru

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 22.12.04 18:03

Holky neříkejte mi, že tady zůstanu úplně sama?Tak si tu stovku pokořím sama a tudíž na ni budu mít největší nárok!!
TAk se mějte já vyjíždím na firemní papání!!!Mňam mňam..............
Vendelina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 20:40

Ahoj Zebřičky!
Mám pocit, že to strašně utíká. Ale všechno musí kupředu.
Zítra jedeme ke kamrádovi na víno. Už se moc těším. Dokoupímě ještě něco na jídlo a je všechno hotovo.
Já se těším. Miluju bramborový salát a můžu ho i samotný.
Hezký den.
Rafuska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 23:51

Ahoj holčiny,

tak honem honem aspon ve zkratce Vám chi všem pořát krásné svátky, bohatého ježíška a hlavně když to nestihneme letos tak příští rok na 100% // . To jsem teda popřála i sobě jeslti můžu :D … hodně zdraví a lásky v celém novém roce.

Jarča a Kačenka

já sepřiznávám že jsem už nervozní… ještě ted pečeme cukrový, letos opravdu nestíhám… ale už vypínám a věnuji se pouze rodině…těším se na vánoce, na kačky reakci… budu vyprávět

tak ahoj a moc moc moc si to všichni užijte

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 09:12

Ahoj zebřičky snažilky,

přijměte pozdrav od Barbuchy, mám tu tolik áček, že doufám si na mě ještě vzpomenete.Byla jsem celý podzim úplně mimo, tolik starostí,že jsem ráda, že už je to za námi,říkala jsem si, že než přenášet depky mezi vás,raději se na chvilku odmlčím,ale nemyslete v duchu jsem s vámi byla často.
Tolik jsem se těšila až vám napíšu,že je ze mě konečně od půlky listopadu opravdová snažilka, že už jsme se do toho s manžílkem dali a ono je to všechno najednou úplně jinak?.představte si, já už nejsem snažilka,ale t ě h u l k a !!!!!! Ještě na to koukám jak puk, na ty dvě modrý čárky ?jasný a zřetelný, ve snu by mě nenapadlo, že se to povede napoprvé.
Vím,že je to začátek a raději budu stát nohama na zemi,těch zkušeností mám už bohužel dost,ale raduju se jak malá, tak snad ze mě bude v srpnu trojnásobná maminka???.

Holčinky, krásné svátky všem, hodně a spoustu štěstíčka v Nové roce a všem zebřičkám jednočárkovým, tu další čárečku přeji ze srdce!!!! Ahoj vaše štastná BARBUCHA-Evča

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 23.12.04 09:14

Ahoj holky,
naposledy před Vánoci, ale pokud ještě některá budete číst, musím obšlehnout výrok Esterky, který se objevil už ve dvou deníčcích jako inspiraci pro ty, které nestíháte:
Ježíšek se stejně narodil ve chlévě, tak se u nás aspoň bude cítit jako doma. :--)))))))
Já si řekla, že to sedí a zahodila lux hooodně daleko. Tak žádný stresy.
Ahoj všem
Claudie

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 23.12.04 09:16

Evi, já Ti moooooc gratuluju, no tomu říkám vánoční dárek, je to fakt bezva a super a přeju Ti to nejpohodovější těhotenství, páni, to je skoro miminko od Ježíška!!!!!! Mám radost, už dlouho jsme tu čerstvou těhuli neměli!!!!
Claudie

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 23.12.04 09:31

Evčo,
moc gratuluji ke //, je to ten nejkrásnější vánoční dárek. Přeji Ti pohodové těhotenství. Krásné rostoucí bříško a v něm toho nejzdravějšího mimíska ať už je to holčička nebo chlapeček.

Všem snažilkám od Vás z deníčku přeji zdraví, štěstí, lásku, ale hlavně hoooooně // testíků.

Nakukovatelka Dana od holek z diskuze těhule

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 23.12.04 09:42

Evčo!!!Móóóóc gratuluju!!!!!!
Přeji klidné a pohodové těhotenství a v létě zdravého mimíska!!!!!!!!!!!
Když to bude holčička, vím krásné jméno!!!!
Vendulka :-)))))))))))))))))chichi
Papa Vendelina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 10:32

Ahojte všechny zebřičky,

i já sem ještě narychlo spěchám, abych popřála každé z vás krásné a pohodové vánoční svátky v kruhu těch nejbližších a nejmilejších a do nového roku jen samé radosti, žádné starosti a „kulaté přednosti“ :-). Věřím, že v příštím roce se postaráme o těhu-boom, vždyť už jen samotný leden máme tady u zebřiček natřískaný, tak všechny vykročte do nového roku tou správnou nohou, ať se zadaří hlavně to, co si všechny přejeme ze všeho nejvíc…

PF 2005!!!

Tina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 10:35

Evi, obrovská gratulace, to je aspoň Ježíšek, jak má být :-). Přeju pohodové těhulkovství a přijď na nás občas prsknout těhu bacílky.

Tina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 10:59

Holčinky moje přeji vám krásné vánoce, hodně dárečků pod stromečkem a hlavně svátky prožijte v pohodičce a vesele, nezapoměňte žádné slzičky :-)))) já si to taky beru k srdci a cchi si tyhle svátky krásně užít.

Evičko to je super zprávička, přeji ti moc moc štěstíčka a doufám, že nás budeš informovat jak se máte s mimískem v bříšku :-)

Těšíms e v příštím deníčku, dofuám, že se tu alespoń někdo ukáže :-O Ahojky Maru

zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 23.12.04 20:23

BARBUCHA moc gratulujem a nech vsetko ide hladko a zdravo!
MARU uz sa tesim na denicek taku super vec si veru nenaham ujst.
Moje „umelkovanie“sa zacne az vo februari :-( moj dr.ma dovolenku do polovice januara,tak mi na:,–(il antiko na jeden mesiac a s februarovou MS/niekedy zaciatok mesiaca/zacinam­.V spajzi vedla kolacikov uz sa chladi sampanske a Merional s decapeptylom :-))Dufam ze na mna „nepridu“ako na drogoveho dilera :-))

Takze pekne vianoce,krasny start a cely novy rok,pre nase babenka rok 2005 ako vysity na narodenie :-),tak sa snazme! A dobru chut k zajtrajsej veceri!

Katia
Stálice 88 příspěvků 24.12.04 00:26

Ahooooj holčinky,
omlouvám se, že jsem nepřišla dříve, ale jak jsem byla vysmátá, že je to v poho, tak jsem to zařekla. Výsledek : dneska vše hotovo jen pračka nám ude dělat společnost celé svátky. Cukroví od kamarádky mám nádherné, manžílek zabral marcipán a nevydrží nám dlouho. Jinak cukroví je tak náááádherné, že je mi líto ho sněst.
Dárky nakoupené, našim manžílek už dárky odvezl a náš společný dárek je větší nákup Ikei takže zase do domečku… Taky mi koupil velkého plyšového medvěda v tescu, protože se mi strašně líbil a při každém nákupu jsem se na něj šla dívat, takže mi už dělá společnost. Je taaaak heboučký…
Jinak se na příští rok docela i těším a zároven mám z nj hrůzu, jde se na tvoření mimíska a obavu mám jen z toho, aby to opravdu vyšlo. Snad se nám to tady bude dvoučárkovat o 106 , přeji to vážně všem..Dívala jsem se s manželem na ten pořad na ČT2 děloha k pronajmutí…ááách jo, že to nejde třabs u nás co? Myslím, že by bylo více dětí…a šťastných manželksých párů…
Barbucha gratuluji k těhotenství.
Maru , chtěla bych se zeptat ohledně toho seznámku. Jak to chodí, nebo funguje?
Holčinky jedny zebrovaný, jdu spát, peřinky krásně voní, jako celý domeček, pejska slyším z přízemí jak si občas zachrupká , takže tu čumákuji už jediná…Během svátků se tu každopádně ukážu.

Příjemné prožití vánočních svátků.
Do nového roku přeji zdraví, štěstí, lásky mnoho osobních a pracovních úspěchů a rod. pohody.A hlavně holkýýýý ty dvě tlustice //
(Jak já říkám stačí když kape, nemusí pršet, ale dvojčátka je můj sen hihi , jsem to ale najivní katia co? ) :o) Dobrouuuuu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.04 11:05

Ahoj Evi,
gratuluji Ti k tvé mu těhulkovství a přeji Vám mnoho zdraví.

Pá Alex

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 11:17

Tak jsem tady, jak jsem slíbila. A jak tak na to koukám, budu tu sama. Kdepak všechny jste?????

Deníček také nikde … Maru, kampak se nám zatoulal ? :-). Abych nezapomněla, mrzí mě, že jste si s manželem nenadělili pod stromeček ||. Věřím, že už tě depka opustila, příští rok - což je cobydup, se na to všechny vrhneme (IUI, IVF a hlavně přirozenou cestou :-))).

Lostris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 12:27

POMOOOOC, to fakt není ani jedna jediná zebřička na netu :((. Chcete mít do nového roku čistej stůl, co? :-)

Lostris

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 27.12.04 13:05

ahoj lostris, sme tu dve, skúsime to nejako zachrániť. Lenže mám tu kopu práce.....

Tak aký bol ježiško? Rodinka spokojná?

Lucka

P.S.: Strašne tu prší, to sú „vianoce“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 15:05

ahooojdaaaaa Lucko,
tak přeci se tu jedna dobrá dušička našla :-). Snad byli všichni spokojeni, doufám. My jsme od rodičů dostaly finanční dárek, jak jsme si přáli. Příští rok nás čeká IVF, tak hned víme, kam s ním :-). A co u vás, byl Ježíše bohatý ? :-)

Lostris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 15:06

… opravdu mám za manžela chlapa, takže dostali a ne dostaly :DD.

Lostris

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.12.04 15:51

Ahoj holčiny…

tak Vám trocha pomůžu s temi komentári :D
Tak jaký byli svátky??? U nás bylo krásně veselo, těším se na přiští rok, to to bude určitě ještě lepší. Kačce očka svítili…dárky zvladala rozbalovat sama… až se mi chtělo brečet jakou měla radost… fakt paráda.
U nás tady vcera pršelo..ted poletuje sníh nesníh…takové nic… ale snad něco napadne, když už Kačka dostala od toho ježíška boby… tak at to vyzkoušíme.
Ja si dala takovou malou pauzu s obchudkem… teda vecer mi to konci… zase zacnu fotit a pracovat, ale nejak mi to pomohlo… byla jsem totalne unavena a nevedela co driv… uz je mi zase fajn…
Uz se muzu zase sedrit :D

Tak se mejte krasne…
Uzijte si silvestra a s alkoholem to neprehanejte at nemate bolehlav…
ja bych ted melanemela dostat rudou mrchu… snad zitra…tak jsem zvedava jestli pujdu do noveho roku // nebo ne… jeslti jo tak snad me v tom nenechate samotnou :D… vsem to moc preju

AHoj Jarca a Kacenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 16:56

Tak další dobrá duše se našla :-), která nenechá deníček padnout :-). Ahojky Jarčo! Moc ti přeji, at vstoupíš do příštího roku se dvěma pořádnejma || :-).

Za chvíli už konečně vypadnu. Jsem tady sama, kolegyně mají dovolenou, takže bojim, bojim. Ne fakt, je to takové nepříjemné nemoci si s nikým pohovořit. Ke všemu venku je už pěkná tma, makám prostě od nevidim do nevidim :-).

Doufám, že se tu ještě některá z vás ukáže.

pa Lostris (stále se mi nedaří se přihlásti)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »