Zebřičkový deníček Maru - 59.díl

Snažení
  • 23.05.05

Ahojky zebrundy, tak je po víkendu, který jsem si nádherně užila. Jednak relaxací s kamarády a taky prací. V pátek jsem odpoledne doslova prořvala smíchy......... s kamarádem jsme jeli nakoupit na sobotní grilovačku a to je vždycky o zábavu postaráno. Nevím jak to děláme, ale vždycky se v obchodě naprosto odbouráme smíchy a pak už to nejde zastavit a ani tentokrát to nebylo jinak.

Prostě jsem uprostřed Hypernovy brečela smíchy, očička jsem měla jak alergik......­.............­... Ale nakonec jsme dokonce i nakoupili :-O
V sobotu odpoledne jsme se sešli celá patra, opékali klobásky, chlebíček, hráli pinpong, petang, houpali se :-DDDD klouzali na klouzačce( jen se nám tam špatně vešly zadečky :-O)............­........ hráli jsme si s dětičkami..­......... prostě odpoledne jak má být.Pak se ještě část party přesunula k nám domů, kluci koukali na Hvězdné války a já s kamarádkou jsme u skleničky vína plánovali co si hezkého ušijeme. Prostě sobota jak vymalovaná.
A neděli jsme na oplátku strávila prací - uklidila jsem mamince byteček, navařila papání, aby až se rodiče vrátí vyhladovělí měli co zakousnout, upekla jsem buchtičku -Hraběnčiny řezy, mimochodem to už byla tenhle víkend druhá buchtička, tu první snědla banda už v sobotu. No prostě jsem zase řádila v kuchyni a odpoledne na zahradě. Pak jsme jeli na krátkou návštěvu ke tchánovcům a te´d honem honem doháním deníček :-O

Tenhle týden by měly přijít výsledky z imunologie, tak jsem napnutá a zvědavá jak to dopadne a jestli nám tam něco našli........­.............­.....
No a ve středu mám nástup do nemocnice na laparoskopii. Doufám, že manžílek nakluše večer s notebookem protože jinak to bez vás nepřežiju. Snad na mě nebudou sestřičky koukat moc divně, musím je nějak ukecat, jako na potvoru jsou u nás návštěvy ve středu jen do 15-16 hod a pak až o víkendu. A já to prostě nevydržím tak budou muset udělat výjimku :-DDDDDDDDDD Kdyby mi to nevyšlo tak nebojte, budu informovat SMSkama.
Doufám, že mě v pátek pustí domů jak mi slíbili......­.............

No a teď trochu té lékařské hatmatilky co že to vlastně ta laparoskopie je...........­........

Co to je diagnostická laparoskopie?
Diagnostická laparoskopie je operační zákrok, který lékař provádí v případě, že z výsledků ostatních vyšetřovacích metod neurčí Vaše onemocnění břišních nebo pánevních orgánů. Laparoskopie se stala v posledních letech běžnou diagnostickou i léčebnou metodou. Důvodem je výrazně lepší výsledný kosmetický efekt. Narozdíl od klasické operace se rány rychle hojí a nezůstávají prakticky žádní jizvy. Důležitější ale pro operovaného je, že se pro něj zkrátí pobyt v nemocnici a sníží se i riziko možných komplikací.
Jak vypadají operační nástroje?
Laparoskopie se provádí pomocí miniaturních nástrojů, videokamery a zviditelňujícího média. Miniaturní nástroje a kamera se do břišní dutiny zavádějí přes tzv. trokary (5-12 mm silné duté trubice). Aby bylo možné sledovat na obrazovce přenesený obraz z dutiny břišní, je třeba vyšetřovaný prostor nejdříve zviditelnit. K tomuto účelu se používá CO2 (oxid uhličitý).
Mám se vyšetření obávat?
Při vyšetření mohou nastat některé komplikace. Může dojít k poranění střeva operačními nástroji. Tato komplikace je naštěstí vzácná. Častěji dochází k tzv. konverzi výkonu, to znamená že lékař přejde plynule z výše uvedené operační techniky v klasickou břišní operaci. Jde o situace, kdy nalezne v dutině břišní srůsty, změněné anatomické poměry, krvácení aj. Stavů, při kterých laparoskopický výkon není možné provést, je v poslední době čím dál méně. Jsou to například závažnější plicní a srdeční onemocnění, poruchy srážení krve, těžké záněty pobřišnice, rozsáhlé nitrobřišní srůsty apod.
Co je třeba před laparoskopickým zákrokem udělat?
Obvykle se dostavíte do nemocnice den předem nebo přímo v den výkonu. Do nemocnice přicházíte s interním předoperačním vyšetřením a s věcmi osobní potřeby (hygienické potřeby, oblečení, doklady). Vaše poslední jídlo před tímto výkonem bude večeře. Do půlnoci můžete ještě pít a brát nejnutnější léky. Pokud jste diabetik na inzulínu, dostanete s ranní dávkou inzulínu ještě infůzi glukózy do žíly. Od půlnoci do zákroku jste již kvůli anestezii nalačno! Večer nebo ráno ještě přijde za Vámi lékař a pohovoří s Vámi o Vašem aktuálním zdravotním stavu.
Jak vypadá vlastní vyšetření?
Operace se provádí v celkovém znecitlivění. Po dezinfekci kůže břišní stěny lékař provede asi 1,5 cm dlouhý řez v kůži těsně pod pupkem. Tímto přístupem se pak pomocí plnící jehly zavede plyn (kysličník uhličitý) do dutiny břišní. Poté stejnou cestou zavede trokar a optiku, pomocí které sleduje operační pole na obrazovce. Z jednoho, dvou až tří pomocných asi 0,5 až 1 cm dlouhých kožních řezů v obou podbřišcích se zavádějí operační nástroje, je-li to nutné. Během operace automatika udržuje stálý tlak plynu v dutině břišní, aby byl zaručena přehlednost a prostor nutný k provedení operace. Laparoskopické nástroje umožňují širokou škálu úkonů - střihání, řezání, stavění krvácení, šití, oplachování, odsávání, použití laseru a další. Po skončení výkonu lékař trokary ze stěny břišní vytáhne a plyn opět vypustí. Kožní řezy sešije několika stehy.
Co bude po laparoskopii?
Obvykle se pacient (ka) večer v den operace po:,–(í, postaví nebo plně mobilizuje. Rehabilitace závisí na délce i rozsahu operace a zdravotním stavu pacientky. Práce střev je obnovena podstatně dříve než po klasické operaci. První, druhý nebo třetí pooperační den (dle rozsahu operace a stavu pacienta) je možné propuštění do domácí péče. Pracovní neschopnost trvá cca 1 - 2 týdny.

Tak a to je teorie a já vám pak napíšu jak jsem to všechno prožívala já, těšíte se???????????? Já teda vůbec :-D ale protože už jsem pro miminko udělala lecos (a zbývá už jen překusovat žížaly :-DDDDD) tak i tohle bude nakonec brnkačka........... no nebudu vám nalhávat, že jsem v úplné pohodičce, před usnutím se mi to všechno honí hlavou a přemýšlím a na dnešek se mi zdály jeden sen zad druhým a všechno se mi to motalo dohromady - nejdřív jsem zase jela s Kaitlin do lázní, odtud jsem rovnou šla na laparokospii a bylo to hrozná legrace............ a pak už si to nepamatuju, ale bylo toho dost :-DDDDD Takže pomalu ale jistě začínám plašit, ale skříťáka depkoidíka nepouštím přes práh :-DDDDDDDDDD Čeká tu na mě hromada žehlení, jak už v neděli tradičně, takže se s vámi loučím, mějte se krásně užívejte sluníčka papá Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  23.05.05 21:53

jejda sotva napíšu do předchozího deníčku tak se objeví nový, jupí hurá konečně...........

tak přeji dobrou noc a zítra se na vás těším, dneska jsem nestíhala a 2 hodiny proseděla u dr,. v čekárně když jsme čekala na předoperační vyšetřní,a le už to mám v kupě a teď hurá do nemocnice a ať už je to rychle za mnou a jsem zpátky doma.
Jo a pustila jsem do šití sukýnky, abych nemyslela na kravinky .-DDDDD

mějte se krásně papá Maru

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 23.05.05 22:11

Ahoj zebrušky!
Tak jsem si počkala a dočkala. Víkend byl hezký. Sice dorazila mrcha a včera nechtěl zabrat prášek, ale dnes už to bylo lepší. Včera slavil strýc 50 a bylo to moc fajn. usurpla jsem si 3měsíčního synovce a bylo to skvělé. také jsem si pohrála s neteří a skoro neteří a bylo mi báječně. Škoda, že je chtěli rodiče vrátit. Synovce bych si nejradji vzala domů.
Dnes jsem se snažila pilně pracovat a zítra nejdu, jsem objednaná k doktorovi. Dietologovi. Snad se nebudu muset propadnout hanbou.

MARU, já jsem na laparoskopii byla v únoru. Budu na tebe intrnzivně myslet, protže vím, co ti budou dělat. A pokud ti to nebude vadit, písnu ti i sms. Už ve středu operace nebo jenom nástup?
LOSTRIS, v minulém deníčku ses ptala čím krmím psa. Stejným co ty. Na snídani granule a ne vešeři naso z konzervy s těstovinami. Až na granule má kočka to samé. A pes granule nežere, pokud mu je „nepocukruju“ kočičími.

Mějte se jenom hezky v úterý.
Rafuska

 
Anonymní  23.05.05 22:54

Rafusko každá SMSka bude vítáná a budu pilně odpovídat.
Ve středu vpoledne mám nástup a ve čtvrtek, dofuám,ž e hned ráno jdu na laparku.
Tak nějka už tuším o co jde,a le stejně se tak trošku bojím............. nemám ráda nemocnice a zatím moje jedináoperace kterou si pamatuju bylo vyndání krčních mandlí :-O

už se opravdu těším až budu doma ve svém pelíšku......­........
Děkuju Maru

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 24.05.05 07:52

Ahojky!!

Maru - hezky jsi to sepsala! :-) Tak hlavně, aby to všechno klaplo a ty už konečně mohla hlásit vytoužené // :-))))))

Já jsem tu dnes ráno jenom na skok a mizim do CARu k Apolináři na vstupní pohovor. Jsem zvědavá, co mi řeknou. Naštěstí se mi podařilo ráno vyhrabat nějaké staré zprávy z Gestu pro mou doktorku, takže tam jsou nějaká vyšetření rozepsaná. Alespoň něco budu mít v ruce. Není mi úplně jasné, co jim tam budu blekotat - zatím jsem se definitivně nerozhodla pro přestup do jiného centra, takže to bude fakt zajímavé :-) Držte mi palce! :-)

Dnes se už neobjevim, takže vám to vypíšu zítra :-)
Pa Kaitlin

 
jasmine
Kecalka 219 příspěvků 24.05.05 08:39

No sláááááva,
denicek se nasel. Kde ses toulal, ty neposlucho.

MAru,
udeme ti vsechny zebricky drzet kopytka zarolovana. Ted nevim jeslti by bylo lepsi, aby ti neco zjistili nebo ze jsi v poradku? Asi aby nasli nejakou prkotinu, kvuli ktere nemuzes mit miminko a ktera se da lehce odstranit.

Holky moje pruhovany,
ja nestiham. UZ me to v te praci vazne nebavi. Dneska psali na rodine mejlik pro miminko, ze psychicka prace taky vycerpava a ze se mam se zamestnavatelem domluvit ka castecnem uvazku. Jen par hodin denne. HAHAHA jednak kdo by tu za me byl a za druhe to bych pak mela tu prvni materskou asi jen par korun, takze musim makat jak sroubek.

Jak jste se bavili o hafusacich v minulem denicku, tak taky prispeju se svou troskou do mlyna. NAs hafusak ma operovane oba kolenni vazy na zadnich nohach, proste mu nevydrzely. Takze kazde koleno 8 tisic. Taky uz nas stal dost, ale od te doby je nastesti klid. Kolinka ma jako nove, az na ty jizvy. To je mi lito, takovy krasny pejsek a pres cele zadni nohy ma dlouhe jizvy.
Jinak pres leto ma takove bolaky mezi prstama a mokvaji. NIkdo nevi z ceho to je a nevi jak odstanit tu pricinu, aby s emu to nedelalo. Jen prej vypalit, vystipnout, ale stejne s emu to udela zas. Je divne, ze pres zimu to nema.
A granulky papa jednou denne vecer, ale neni to jeho salek caje. Radsi ma, kdyz mu udelame ryzicku s uvarenyma hovezima srdcema a markvickou. Holky, to byste neverily jaky je to smrad, kdyz se to vari.

TAkze tak. Omlouvam se, ze nereaguju jednotlive, ale tocim se v praci jak camrda a nestiham.

Jasmine

 
Anonymní  24.05.05 08:42

Kaitlin držím palečky ať je pohovor v pohodě ............. teda to mi nedělej, musím vymyslet jak si zítra přečíst deníček......­............. tuším, že ze mě budou mít v nemocnici fakt radost, bduu vypadat jak workoholik který nevydrží bez notebooku :-O

Ale já jim přinejhorším vysvětlím,ž e jste moje psychická podpora a že prostě potřebuju emiminooooooo­ooooooooooooo­o)
pa Maru

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 24.05.05 09:01

Ahojki tak len v rychlosti Maru drzim palce.Ja tiez viem do coho ides :-) nie prakticky na sebe ale odpozorovane z inych vlastne som na tej druhej strane :-) ktora ich uspavala :-)Tak pekne snicky!

KIATLIN tvar sa ako by si prestupit chcela a po pohovore sa rozhodnes :-)Moc ti drzim palce!

JASMINE nic ine len vydrzat posledne tyzdne budu najhorsie :-) a ten prvy z babenkom zas najkrajsi :-)ale aj tie dalsie…:-)

MARU pochvala za denicek…ach to vase „smiesne“ nakupovanie.Moj chlap povie tu mas kartu mas 10 minut a nakup co potrebujes.On by najradsej nakupoval cez net aj potraviny a vsetko :-( Prechadzka po obchodaku pripadne zabava pri tom to nam nehrozi :-)

RAFUSKA no nadherny vikend.Uz coskoro sa budes hravat so svojimi.

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 24.05.05 09:15

Ahoj holky pruhovaný,
fakt Maru skvělý deníček. Díky za popis laparky, protože mě hrozila taky a vlastně jsem o tom moc nevěděla. Jinak ti držím všechna kopýtka, aby ti to dobře dopadlo.
Jinak holky víkend byl fakt super:-) Ale slibovaná OVU (měla přijít v sobotu) nedorazila. BT je pořád nízká. Tak fakt nevím. No nic. Musím si na výsledek ještě počkat. Už z toho začínám zase smutit.
Tak hlásím změnu do seznámku - předpokládána MS 4.6.2005.
Jdu něco dělat. Pá Karla

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 24.05.05 09:16

Ahoj holky,
Zdravim v novem tydnu. Je mi moc lito, ze mate problemy s pejsky. Moji rodice mají taky psa, vzdycky byl zdravy (ani to jinak nejde, na vesnici se psi k doktorovi nevozi, ani se neptejte, co se dela s nemocnym, i když uz i tam se ta pece zlepsuje), ale ted je mu skoro 12 a zacina obcas zvedat packu a knucet, tak nevim, jestli ho boli klouby nebo ma nejaky zanet slach. Tak ted s brachou budeme asi taky obvolavat veterinare, co by to mohlo byt. Nejhorsi je, ze Danik nezvlada jizdu autem, vezli jsme ho jednou asi 10km na zameskane ockovani a celou cestu zvracel.
Jinak jsem rada, ze tady za minuly tyden pribyla další tehulka - Zabucho, moc blahopreju. Nam v laborce taky pribyla další, minuly tyden na konferenci se „priznala". A taky moc blahopreju Barusce ke dvema bublinkam. To teda bude dvojcatek. A třeba hned další cekaji v mrazaku na Marku. Budeme na tebe myslet a povzbuzovat.
Jinak ja jsem včera byla v Pronatalu - na konzultaci a aby mi dali nejaky souhrn, co se mnou delali pro Apolinare. Ja jsem jim na rovinu rekla, ze se jdu 7.6. poradit ještě nezavisle do jineho centra, co delat dal. Oni uz stejne moc nevedi, co se mnou. No ale slo to včera dost rychle, hned ve ctvrtek měli volno na imunologii (zakladni vysetreni z krve) a hned 3.6. mi nabizel termin na laparoskopii. Takhle rychle to nikdy neslo. No ale 3.6. mame objednane auto a budeme se stehovat a navíc si chci prvne dojit za tou holkou k Apolinari. Ale strategie zustava porad stejna - laparoskopii s pripadnou koagulaci, pak 3-6 mesicu preruseni cyklu, pak podle toho jak se rozjede cyklus za 1-2 cykly IVF, mezitim si muzu dojet do lazni, pokud budu chtit. Takze nase snazeni bude pokracovat asi az na konci roku. Ještě uvidim, co mi reknou u Apolinare, třeba vymyslej něco noveho a prejdu k nim. V Pronatalu byl sice ten doktor dost skepticky, ze nevi, jestli ta laparoskopie a lecba endometriozy pomuze, ze pripadny vliv na uhnizdovani embrya nebyl primo prokazan, jen se predpoklada. Takze to muzeme zkusit a nebo jen pokracovat v IVF dokud to jednou nevyjde. U me uz by to byly prirozene cykly, protože stimulace nemá efekt (a stoji asi 40000,–!!). Ja mam sice z preruseni cyklu hruzu, ale asi to zkusim. A taky jsem se ptala na darovana embrya a zase me „odpalkoval" - uz jsem se ptala trikrat (pokazde nekoho jineho, jednou dokonce samotneho Madersice) a nikdy jsem nedostala konkretni odpoved. Vzdycky me zacnou presvedcovat, ze to je az krajni reseni a ze ještě mame moznost mit svoje. Nevim proc si myslej, ze je takove nestesti mit geneticky nevlastni dite. My jsme s tim oba smireni. No ale musim se pochlubit, ze jsem si uz vyzvedla formulare k zadosti o adopci, akorat porad lezi doma, ted se balime na stehovani, protože manzel bude pristi tyden pryc a tak to budeme resit az potom.
Kaitlin, takze se tesim na tvoje zprávy od Apolinare, ja tam jdu taky jako ty - jen na konzultaci.
Je, to uz jsem toho napsala, radeji to rozdelim.
Bohunka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 24.05.05 09:28

Pokracovani:
Lostris, doufam ze jsi to ty, kdo vede tak uzasne nastenku, prosim o zmenu - toho 7.6. jdu k Apolinari, ne do Pronatalu. A kdybys jela do lazni tak za pul roku, tak bych se k tobe pridala, ale to ty uz budes tehulka a budes mi akorat posilat tehuprskance.
Maru, drzim palce na laparoskopii, aby nic vazneho nenasli. Ale obavam se, ze notebook ti nepovoli. Nam sotva povolili mobil. Ja jsem nastoupila den predem (protože pozadovali nastup do sedmi rano a to bych mela se stresem a musela brzo vstavat, tak jsem radsi nastoupila den predem) a během odpoledne jsem musela hodne pit a vypit dve davky projimadla. Pročistilo to pekne. Pak od pulnoci se nesmi jist ani pit. Ja sla az odpoledne, asi ve dve, a uz vecer jsem chodila sama na zachod a rano další den me propustili domu, a to hned rano po vizite, takze jsem se musela dozadovat snidane (protože veceri jsem zaspala a stejne nevim, jestli by mi ji dali) a to uz moji postel povlikali a mela jsem věci jen na zidli vedle sebe. Lezela jsem celou dobu na pooperacnim a telefonovat smel jen ten, kdo mohl odejit s mobilem na chodbu a notebook by urcite nepovolili. Je fakt, ze tam bylo osm posteli, pritmi, ticho a nektere zenske po vyoperovani celeho vnitrku potrebovali vetsi peci a vic spaly. Ale laparoskopie byla v pohode, ja pak ještě doma asi dva dny lezela (boli ramena jako kdybys nesla tezky batoh - pry jak zbytky toho oxidu uhliciteho nez se vstrebaji tlaci na branici, tak se to prenasi na nejake svaly u ramen) a tyden po nastupu do nemocnice jsem sla do práce. Stehy jsem si vyndavala sama doma, akorat uz nevim kolikaty den, ale to ti reknou. Tak zadny strachy, za par dni budes sama rozdavat zkusenosti.
Zdenco, nakupovani i potravin pres internet neni spatne, par lidi od nas z laborky to dela. Neni to pry drazsi a navic oni ti musi nakup odnosit az pred dvere bytu (coz treba u ctvrteho patra bez vytahu oceni i manzel, ze se s tim nemusi tahat na nekolikrat). Bohuzel ten dovoz maji zdarma jen po Praze, takze treba my mimoprazsti mame smulu. Ale ja bych to jinak taky vyuzivala - vzdycky jezdime na nakup do Prahy na Cerny most nebo do Mlade Boleslavi a to je tak 30 km, takze i na tom by se usetrilo. A hlavne si usetris ty davy lidi, coz je pro me dost k nezaplaceni, treba pred vanocema.
Je, ale uz toho bylo dost, musim jit neco delat. Preju vsem pekny tyden a same dobre zpravy.
Bohunka

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 24.05.05 10:07

Ahoj zebřičky,

tak ještě k minulému deníčku:

Lostris, my máme dva pejsky, ten jeden nám zůstal po dědovi a oba dostávají pouze granule, snažíme se je obměňovat, ale kupujeme spíš ty lepší. Občas se nad nimi ustrnu a jednou za měsíc jim udělám třeba rýži s konzervou, ale oba to tak hltají, že se pak dusí a to mě šíleně děsí, tak mě to tak na měsíc zase přejde. Nám pan dr. vysvětlil, že není moc dobré tyhle dva druhy stravy kombinovat a to pan dr. není žádný cimprlich. Sára je na granule zvyklá už odmalička a i když jsme v neděli dostali vynadáno, že je hubená, tak my víme, že jí nijak nešidíme, ona taková byla i její máma a Sára je celá po ní. Jediné s čím hřešíme je, že dostává rohlíky, nejlépe dva dny staré, po tom se může utlouct. Taky jí kupujeme jogurty nebo třeba Lipánka a tak. Děsí mě představa, že z ní bude psí koule, která se nemůže ani hnout, protože má displázii zadních kyčlí (což už se u ní částečně v malé míře prokázalo na levé zadní), tihle psy to mají dost často. Moje kamarádka má tak fenu ZR a je šíleně tlustá, že skoro ani chodit nemůže na zadních má displázii 4-4, což je hodně děsný a prý jí doktor řekl, že to má z toho jak je přežraná, že se jí to hodně zhoršilo. Omlouvám se, že jsem se takhle rozepsala. A jak to děláte vy?

Jinak Lostris uděluji řád zlaté nástěnky, výborně nám to holka vede.

Lenusko, u nás nic neobvyklého protože hafuša má nějakou genetickou vadu a vyráží jí to kde může, jako malá musela na výškrab víček v očích (hnus), neustálé hnisavá na kůži, ale na to máme takový lék, jenže na hlavě se jí to hrozně rozlezlo, tak pro jistotu, no a ty uši s tím zápolíme měsíc co měsíc, manžel vždycky říká „jo holt přešlechtěnej pes" a má pravdu.

a teď k novému deníčku:

Maru, krásný a hodně poučný deníček, já myslím, že se té laparky vůbec nemusíš obávat, hlavně na tebe bude myslet celé stádo zeber tak to bude v pohodě.

Rafusko, co to slyším k dietologovi a můžu se zeptat proč? Koukám, že jsi jinak hezky užila s mimískama, to já si je vždycky taky chtěla brát domů a holky mi vždycky říkaly, že mě to přejde až budu mít vlastní, tak jsem zvědavá.

Kaitlin, jsem děsně zvědavá s čím přijdeš, docela mě to zajímá, hlavně přístup a prostředí. Takže čekám na zprávičky.

Zdenco, ti chlapi jsou skoro všichni stejní, ale náš táta je hroznej, protože děsně rád nakupuje a je jedno co - potraviny, nářadí atd. Mamka z něho někdy šílí.

Bohunko, to mě moc mrzí, že se ti to tak komplikuje. Já jsem v Pronatalu hodně spokojená, ale asi je to tím, že to zatím (ťuk ťuk ťuk) šlo skoro bez větších problémů. Moc ti držím palečky, aby se to všechno srovnalo a ty jsi brzo byla další těhulka v našem deníčku. Já sice na boha nevěřím (nebo alespoň ne tak doslovně) a vím, že jsem dostala velikananánský dar, že se to povedlo na poprvé, alespoň otěhotnět. Vím, že všichni ti, které jsem měla moc ráda a už jsou teď v nebíčku, mi hrozně pomáhali a nějak to tam nahoře pro mě zařídili. Neboj, jednou se i na tebe to štěstíčko usměje, to se mi to teď říká co?

Tak zatím ahojda

Bára

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 24.05.05 10:45

Ahoj zebrušky!
Tak si zatím užívám doma. Vyřídila jsem několik restíků a za hodinu už jedu. Jsem moc ráda, že v noci popršelo, hned je lepší vzduch.
BARUŠKO, k dietologovi chodím proto, že jsem tlustá a už tak to dál nejde. Původně jsem chtěla zhubnout, protože jsem si myslela, že kvůli tomu nemůžu otěhotnět. Teď hubnu, abych se cítila lépe. Mám pořád kolem 80-ti kil a připadám si hrozně. I když jsem měla i víc.
MARU, já jsem šla na operaci druhý den. Nástup byl v neděli. Na pokoji jsme byly čtyři a já jsem šla na řadu poslední až kolem jedné. Někdy kolem šesté jsem s pomocí sestřičky a s piruetkou ve dveřích šla na záchod, nebyl na pokoji. A jak píše Bohun, ramena bolely hodně. Až do pátku.
Mějte se jenom hezky.
Rafuska

 
Anonymní  24.05.05 11:01

Holčinky děkuju za vyčerpávající informace o laparce, tak trochu se už bojím,ale to je asi normální, nejsem ten správný „nemocniční typ" :-DDDDDD
S tím notebookem jsem to nemyslela tak, že bych ho tam měla celou dobu :-O jen třeba ve středu až za mnou přijde manža bych mrkla co je tu nového. Jinak si počkám na doma a pak si to všechno pročtu. Ale na mobílka se někomu ozvu jen co to půjde.

Jé musím prchnout, kolegyně přišly.......­............. Ma­ru

 
Anonymní  24.05.05 11:46

Ahoj, ja k Vam nepratrim, ale obcas si procitam Vase komentare a chtela jsem ti napsat neco k tem packam Vaseho hafana. My mame sarpejku a ta mela kazde leto takove bolaky na packach a ne a ne to vylecit. Nejdriv, ze je to hormonama, tak jsme ji nechali vykastrovat, pak ze ma stafilokoka, tak ji davali kazdy 2. den autovakcinu. Stalo to neskutecny prachy a nic. Kazde leto to same. Pak jsem se nastvala, zmenila veterinare a najednou bylo po problemu. Proste se ji v lete zakousaly do pacek svilusky, coz jsou takove musky, co zijou v trave. Staci to vymackavat, jsou dobre v tom balu videt, vydezinfikovat a je to. Snad jsem ti trochu pomohla, pokud uz jste i tuto variantu zkouseli a nic, pak je mi to lito. Ale snad je to ono. Pa a dej dyztak vedet, jak to vypada. Pavla (chodova@ringi­er. cz)

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 11:55

Ahoj Zebry,

Tak hlásím, že jsem si o víkendu poctivě opálila dva proužky na nohách. Krátký kalhoty jsou holt krátký kalhoty. Víkend jsme si užívali v Krušných horách nad Jáchymovem a celý na kole. Ještě dnes mě bolí zadek a namožené svaly na stehnech.

M a r u - kdo taky je menocniční typ, toho bych ráda poznala. Já se sice doktorů nebojím, nemám z nich hrůzu, ale do nemocnice se taky nehrnu. Jinak moc poučný deníček.

L o s t r i s - my pejska nemáme a nikdy jsme doma žádného neměli a musím říct, že ho ani neplánujeme. Já bych radši kočku. Manžu už jsem tady přesvědčila, už nic nenamítá :-)) Jen jsem si to naplánovala tak, že kočku až bude mimi. To budu stejně doma a nebudu pro ni muset shánět náhradní pečovatelku, když někam pojedeme. My víkendy trávíme většinou někde pryč a to by byla ta kočka chudák. To jí nemůžu udělat. Tak teď už jen to mimi a jdu vybírat kočičku :-))

R a f u š k o tak ať to hubnutí jde. Když je to takhle pod dohledem tak to bude určitě fajn. Tady v práci máme kolegyňku, která je a byla také při těle. Pak se dala na hubnutí s Herbalifem - zhubla cca 25 kg (to jsem ji ještě neznala) - otěhotněla (aniž by to chtěla) tudíž začala jíst normálně a během těhu nabrala 35 a už je bohužel neshodila. Teď už zase od února zkouší herbalife a zhubla už 10 kg. Musím říct, že vás obdivuju já se bojím, že bych neměla výdrž na hubnutí. Já sice nejsem typ co by mohl jíst všechno a v jakémkoliv množství. Ale když se nepřecpávám sladkým tak jsem pohodě a svojí váhu si držím (plus sem tam nějaký výkyv). Tak držím palečky.

B o h u n - třeba u Apolináře vymyslí něco co jste ještě nezkusili.

K a i t l i n ať je pohovor v pohodě a přijdou s něčím novým co by vám pomohlo.

Jdu si sehnat něco k papu. Už mi začíná kručet v bříšku.

Jinak už jsem zase začala špinit MS by měla být za týden. Tak nevím jestli mám jít otravovat na gyndr, když mi minulý měsíc řekla, že to je v pohodě a otěhotnění to nebrání (žádné testy a rozbory krve, nic nedělala jen zkoukla moji BT a že je to OK pokud teplota neklesá). No ale když pak někde načtu, že to může být špatná funkce žlutého tělíska (což by teda pro otěhotnění moc dobrý nebylo) tak nevím. Holky řekněte jak by jste postupovali. Mám to nechat (ráda bych tedy odjela v srpnu na dovolenou) na září (to už bude rok co se snažíme) nebo teď trvat ať se mnou začne něco dělat a případně se podívat po jiném gynekologovi. Jsem v takovém stavu, že prostě sama nevím jestli ji věřím (no už asi moc ne) když se mnou nic nedělá.

Ryšavka

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.05.05 12:06

Ahojda zebrušky,
teda dnes je po mě úplný houby. V Brně je pod mrakem no prostě fuj počasí. A tomu odpovídá i moje aktiva úplně nulová takže se válím a vůbec nic se mi nechce.

Maru skvělý deníček, zítra držím kopýtka ať ti to dopadne na výbornou.

Teď jsi vás jdu přečíst :-)

Lotranda

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 13:07

Tak Zebry! Kde se touláte? Ještě na pastvě? Ach jo to je otrava. Mě to tady nebavííííí. A vy nikdeee. Pomooooc. Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 13:13

Nepovídejte mi, že všechny pracujete. Nebo po pastvě spíte? Tak to asi bude! Dáváte si dvacet a mě jste neřekli! No tak když si nikdo nechce povídat tak já jdu tedy pracovat. Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 13:16

Jo a ještě minulý týden někdo povídal, že bude rozdávat pluska za cvičení. A nic.
Já cvičila včera - a musím říct, že mi dalo mooooc práce se ukecat. A dens jsem si vzala plavky, že si zajdu do bazénu. No a tam co chodím je v tu dobu co bych tam dorazila aquaarobic a na ten ja nechci. Takže plavat nejdu :-((
No není to smůla!
Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 13:18

Já ale fakt půjdu pracovat! Jestli se ke mně někdo nepřidá.
A pro koho vůbec tentokrát zvyšuju počet příspěvků? Hlašte se zebry ať vím pro koho to dělám.
Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 13:22

Nevím co to se mnou dneska je, že se tady takhle vykecávám. Hm, to bude asi tím, že manžílek je pryč a nemůžu se vykecat doma. No to je my vás zebry dost líto, protože se vrací až v sobotu :-))
Ryšavka

Tak a jdu pracovat!

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.05.05 13:50

Ahojky holky,
tak se k vám dostávám až teď, doufám, že to stihnu dopsat než dorazí návštěva. Tak ještě k minulému deníčku.

Lostris, byla jsem na Románu pro ženy. Mám ráda knížky od Viewegha, tak jsem si to nemohla nechat ujít :o) Viděla jsi to? Byl to fajn film. Ale nevím jak by se mi líbil, kdybych předtím knížku nečetla.. Teda to vám s Lenuškou nezávidím, nezbývá než popřát aby se hafíci vzchopili a dělali vám radost ještě hodně dlouho.
My si s krmením našich hafíků moc hlavu nelámem. Krmíme obyč granulema a občas jim přilepšíme něčím od masa. Ale milují úplně všechno - třeba brambory v kapustě nebo suchou rýži. Prostě občas dostanou i něco zdravějšího a chutná jim to.

Verčo, kopýtka držím, aby výsledky byly ok! Určitě budou :o)

Baruško, to plánuješ, že budeš chodit místo ke gyn jen do Gennetu? Je to tam úžasný, vůbec to tam nevypadá jako nemocniční prostředí, fakt jsem byla překvapená. Nemocnice Chicago hope hadr…
Jen hezky spinkej a papej zdravě, já v 1. trimestru taky jedla jen ovoce a zeleninu a tmavé pečivo (a nanuky) ze všeho ostatního mi bylo blbě a doktor se mě pak ptal jestli zvracím, že podle moči to vypadá na nedostatečnou výživu… Tak se zase tak moc nešiď. Já začala jíst všechno na co mám chuť a mám od začátku těhu 3 kila navíc (a to ty 2 za poslední 2 týdny!). Přitom jsem nebyla žádná hubenina. Papej na co budeš mít chuť, tělo si samo řekne. Jen ať je to hodně pestré, ne abys celý den jedla bůček a zapíjela smetanou :o)) Jinak bych to moc neřešila.
Hlavně se neboj ničeho, to je to nejhorší pro mrňousky - stres. Raduj se, že tam jsou dvě bublinky a mysli jak půjdeš na další ultrazvuk a těš se jak se zase uvidíte :o) Je to nepopsatelně nádherný..

Tak zatím pa, jdu pročíst nový deníček, snad to stihnu, Adka

 
Marky_4
Kecalka 115 příspěvků 24.05.05 14:06

Ahoj holky,

včera jsem nějak nemohla natrefit na nový deníček, ale už je tu, díky Maru.

Musím se nahlásit, že Prčice byly fajn. Šli jsme trasu 22km z Petrovic, tentokráte byla hodně kopcovitá, ale celkem rychle to utíkalo. Jen to vedro bylo trošku moc velký. Takže mám výroční hliníkovou botičku - tento rok se šlo po čtyřicáté. Já šla celkem asi 7×, poprvé snad v sedmi letech a to byla síla. Všichni udělali jeden krok a já musela udělat dva. Ale ušla jsem to :o)
No a aby toho pohybu nebylo málo, tak nám v neděli volal kámoš, jestli nechcem jet na chvíli na kolo, tak jsme nakonec jeli - takový kolečko 27km zakončený zmrzkou ve večerce, takže v neděli večer jsem byla úúúúúúplně hotová.
Jinak si musím postěžovat, že mě pěkně bolí prsa, na kolo jsem měla 2 sportovní podprsenky na sobě a stejnak mě to nezachránilo, při nerovném terénu jsem pěkně trpěla. Nebo seběhnout schody dolů je taky síla, vždycky na to zapomenu a vyrazím a pak musím rychle brzdit, to se nedá vydržet :o( Nikdy jsem na bolesti prsou před MS netrpěla ( i když na začátku roku už se mi to jednou stalo), tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. Kdyby mimi, tak budu jedině ráda, když by náhodou ne, tak jedem na dofču. Oboje pozitivní, takže děj se vůle boží :o)
 Marky_

 
Marky_4
Kecalka 115 příspěvků 24.05.05 14:07

No a teď - M A R U - ať ti ta laparka dopadne dobře a díky za informace. Ty už budeš za chvíli vzdělaná jak nějaký medik :o)

RAFUSKO a OSTATNÍ PSÍ MAMINY :O) - naše fenka Shiba Inu si teď oblíbila ovesné vločky zalité vařícím vývarem. Může se po nich umlátit a je to dost levný jídlo - v Lídlu stojí pytlík vloček asi 6,90:o) Jinak má různý granule třeba i Eukanubu, ale nějak z ní nadšená není, jakmile může, vyluxuje kočičí granule.

RYŠAVKO, tak až budeš schánět koťátko, tak se ozvi! Máme teď dvě malinký - něco málo přes 14 dní. Právě začínají chodit a jsou děěěsně roztomilý :o)

ŽABUCHO, gratuluju k těhu, doufám, že tě budem všechny brzo následovat :o)

Marky_

 
Anonymní  24.05.05 14:12

Ahoj zebrušky! Ještě jsem všechno nepřelouskala. Jen vám tady chci zkusit vložit obrázek pokud to půjde. Jinak se na něj budete muset podívat do nové fotogalerie do snažilek. mě se moc líbí a je to trošku náš maskot!!!

Vendelina

 
Anonymní  24.05.05 14:13

Tak se nevložil. Musíte se naněj kouknout, je tam u něj pro vás i vzkaz!!!
Vendelina

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 14:22

Marky_ koťátko jedině až budu těhu. Takže nevím jestli to stihnu než odrostou. Věř tomu, že bych byla moc ráda :-))) To bych klidně vzala obě. Ony ty víkendy co jsme pryč by jsme ho neměli kam dávat.
A ty příspěvky tento týden jsou pro tebe je to jasné držím palečky ať brzy nahlásíš //.
Ryšavka

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.05.05 14:36

Vendelíno krásný zebrušky :-))

Na fotku tvého bříška jsem nezapoměla ale zlobil mě doma o víkendu net tak jsem neměla jak ale dnes to udělám tak se nezlob :-))))

Lotranda

 
Marky_4
Kecalka 115 příspěvků 24.05.05 14:59

Ryšavko, nesmutni, i kdybys tyhle koťátka nestihla, tak budou další! Naše kočka je v tom hned jak slyší mňouknout kocoura :o) Takže si pro tebe napíšu rezervaci na jedno (případně dvě) heboučký koťátka :o)

Díky za palečky (kopýtka - aby nás hned někdo neopravoval :o), jsem sama zvědavá, jak to dopadne. Pokud budu testovat, tak nejdřív v sobotu, čtvrtek a pátek jedem od práce na teaming a polezem na Sněžku. Já se těch aktivit nezbavím a ještě zhubnu - což bych fakt nerada :o)
 Marky_

PS: holky, přidejte se, nebo si tady budem povídat jen s Ryšavkou :o)

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.05.05 15:01

Zebrušky na rodince je fotečka od Vendelíny vystrkuje na nás pupík 10tt :-))
tak koukněte.

Lotranda

 
Anonymní  24.05.05 15:05
 
Anonymní  24.05.05 15:07

Jé Lotrando já jsem na to úplně zapomněla!!!Jakto že já tam nemám odkaz přidej fotku? Měla jsem to tam jen jednou:-(((

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 24.05.05 15:09

Moc bych ti to přála. Ty bolavý prsa o něčem určitě svědší, když na to jinak netrpíš.

Já si myslím, že jsem v září byla taky chvíli těhu. Boleli mě prsa, byla jsem pořád unavená pak mi bylo i blbě, ale nezvracela jsem. Mám cyklus celkem pravidelný 30-32 dní. No ale já byla tenkrát v takovém kalupu a moc jsem to ještě nesledovala takže když jsem zjistila, že už jsem 36DC tak ve mě pořádně hrklo. Ale než jsem si stihla koupit testík tak 39DC přišla mrcha.
Od té doby se pořád sleduju a těhu příznaky mám každý měsíc :-))) no jsem prostě střelená. Ale prsa mě tedy od té doby neboleli.

Na kotátka už se těším. Já si jako malá doma vždycky nějakou kočku vybrečela. No ono to mamce ani moc nevadilo, měla je tady moc ráda. Jen nesměli být zrzavý. Ty se jí prostě nelíbili a do baráku by je nepustila. Jak jsou barevná?

Ryšavka

 
jasmine
Kecalka 219 příspěvků 24.05.05 15:37

RYsavko,

no ja nevim jeslti je dobry si poridit kotatko az budes tehu. Bud hodne predtim nebo az radsi potom. Kvuli toxoplazmoze, vis? Tu nemoc prenaseji kocky. A pak by to bylo nebezpecne.
Radsi s enekde poinformuj u doktora nebo holky tady jsou uplne vsevedky.

Jasmine

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 24.05.05 16:36

ahojky všem zebřičkám :-)
Maru moc hezký deníčeka zítra držím palečky, ať je vše OK :-))
jinka já si těhu užívám - celé dopo blinkám, pka jsem amlátná a odpo ležím a skoro pořád spím :-)) fakt je se mnou zábava. v pátek jdu na UTZ tak uvidíme, jak to bude pokračovat. samozřejmě po špatných zkušenostech se pořád sleduju a zkoumáma bojím, ale snad už to štěstí musí vyjít :-)
holky posílám všem, který si to zasloužíte velký prrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr­rrrrrrrsssssssssska­nec a ještě jeden prrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrsk
a honem hlašte //
papa žabucha

 
Anonymní  24.05.05 17:28

ahoj zebrundy,
zdravím vás všechny takhle při odpoledni? Copak všechny děláte? Já jsem právě stihla takový mini úklid a čekám na manžu, pak jdeme k našim na návštěvu. Jéjé, to zas bude vínečka:-)) Dneska jsem si zašla místo oběda plavat, bylo to suuuper. Akorát jsem si připadala jak v klubu důchodců.
Jak tady tak pozoruju jste všechny velké milovnice psů. Já bohužel žádného nemám, ani jsem neměla. Ale mám ho slíbeného od miláčka, až budeme bydlet jednou v domečku. Ale chtěla jsem vám doporučit jednu knížku, jmenuje se Psí život, napsal ji Peter Mayle. A je fakt úžasná. O svém životě vypráví pes. Já se u toho válím smíchy. Manža si myslí, že jsem trhlá.-)) Je fajn si přečíst, co si ti psi o nás vůbec myslí, a jak nás berou.
Pa Karla

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 18:08

Ahojky zebřulinky,

tak jsem se k vám dostala až teď, protože jsem dnes byla na školení a jsem teď chytrá jako rádio :-D.

Maru, deníček jsi opět zvládla na 1 s *, třeba se i mě někdybudou tyto informace hodit.
Valím oči, co všechno se dá o víkendu zvládnout - opékat s kamarády, uklidit, navařit, napéct mamině a ještě stihnout návštěvu u tchánovců :-). Je to, jako kdyby jsi popisovala program na celý týden.
Laparka dopadne dobře a navíc jen proto, že na tebe bude myslet stádo zebřiček a bude ti posílat pozitivní energii :-).
Jesli budeš chtít můžeš mě zahrnout SMSkama.
Ten kdo by se tešil z nemocnice musí být dočista blázen, je úplně normální, že se bojíš.

Kaitlin, doufám,že ti dnešní návštěva centra vnesla jasno a máš rozhodnuto mezi centry.

Rafuško, za nedlouho si budeš užívat svého drobečka :-).
Věřím, že ti dietolog pomůže a budeš se zase cítit dobře.

Kaitlin, třeba se dnešním pohovorem rozhodneš, jestli přejdeš nebo ne.

Jasmine, to máte s hafušou taky problémy. Hlavně,žekolínka jsou v pořádku (cena je teda síla), teď ještě vyřešit ty boláky mezi prstama, třeba má pravdu Pavla a problém bude vyřešen.
A snaž se šetřit jak jen to půjde, aby jsi byla ty i mimísek v pohodě. V tvém případě se asi lehce řekne, ale bohužel hůře vykonává.

Karlo, žádné smutnění, když tě bude přepadat, rády pomůžeme skřeta depkoidníka umlátit :-).
Tak si to u rodičů hezky užij a u vínečka přijdeš na jiné myšlenky.

Bohun, tak další, kdo získá miminko jinou cestou - adopcí. Přeji hladký průběh všech potřebných formalit.
Kéž by vám u Apolináře poradili a pomohli k mimču.
Proč ti chtějí znovu provádět laparoskopii? Kvůli té endometrióze?
O lázních nejsem ještě přesvědčená, zda ano a kéž by jsi měla pravdu, že za půl roku na tebe budu prskat těhuprskance :-)

Baruško, hezky jsi se rozepsala, čím víc informací, tím lépe.
Díky za řád zlaté nástěnky, to už mi byl udělený druhý :-D. Předtím to byl řád zlaté zebry :-).
Ani jsi nám nenapsala jak se cítíte :-)?

Ryšavko, tak proužky na nohách nemá každý, jsi orgininál :-). A z kola tě bolí jenom zadek, mě bolela vždycy i kačenka :-D. Hezky jste si to užili a udělala jsi něco pro své tělo.
Tak to já zase radši psi než kočky, ty mi nepřirostly k srdci. Možná, až bude mimi si na kočičku ani nevzpomeneš, jak budeš zaneprázdněná :-)
Když máš pochyby o své gynekoložce, změň ji. Nebo zkuš poprosit jiného dr. o telef. konzultaci. Já se na základě telefonické poradě s jinou dr. rozhodla pro změnu a udělala jsem dobře.
Zkusit se má všechno, tak proč ne aquaarobic nebo jsi již vyzkoušela? :-)
Jen se vykecávej, my rády čteme, takže nás není proč litovat.

Adko, Román pro ženy jsem neviděla, nějak jsme se na ten film nedostali. Většinou bývá knížka lepší než film. Taky si občas přečtu něco od Viewegha, pokud mají v knihovně.

Marky, ty jsi zdatná chodkyně :-). Mě nejdřív napadlo, jak jsi psala o hliníkové botičce, že jsi si něco udělala s kotníkem :-O.
Třeba bolest prsou znamená, to co si myslíme… Držím kopýtka :-).

Žabucho, tak to si chudinko užíváš, bleee stavy, tak snad brzo přejdou a budeš se ze svého těhu jenom těšit.
Páteční utz dopadne dobře, uvidíš.
Díky za těhuprskanec :-)

všem zebřičkám, děkuji za popis stravy pro své čtyřnoho miláčka. Chtěla jsem vědět, jestli jsem neudělala chybu tady - proto to onemocnění ledvin. Jak vidím, skoro každá, kromě Barušky, která krmí správně, také jsem o tom četla a slyšela, že by se krmivo nemělo kombinovat, krmíte různou stravou. Já tedy do teď krmila pouze psí stravou, né jako občas slýchám, že pes dostává od stolu co zbyde.
Problém ale teď je, že nám ty dietní granule odmítá jíst, já se mu nedivím, nevypadají vábně a ani ta vůně není lákavá. Lenuška mi to může potvrdit :-O. Zkusím mu do toho nalít trochu kuřecího vývaru.

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 18:10

Změny (snad podchyceny všechny): Karla, Bohun, Žabucha

Nástěnka:

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex - hysteroskopie?, IUI, 22.5. 54DC
Babu
becy
Bohun - 26.5. imunologie (zákl. vyšetření z krve), 7.6. Apolinář
Claudie - konec května snaženíčko snažení
Ed Falco - 2.IVF červenec, 23.7. svatba v Hradci n. Moravicí
Iveta- 1.IVF květen
Joly - 12.5. předoperační vyšetření a genetika, 20.5. zač.stimulace
Kacovka - 9.7. svatba
Kaitlin - 24.5. v 10:00 vstupní pohovor do CARu, cca 25.5. výsledky krev=imunologie, hormonální hladiny
Kajdula
Karla - 21.5.-22.5. tuleníčko, očekávaná MS 4.6.
Kati - 5.5. genetika-čekání na výsledky, 2.IVF+ICSI červenec 2005
Katia - 1.IVF (červen-červenec),8.8­. imuno
Lenuška- 6.5. zahlášeno, že snažení se bude konat za 1 1/2 roku
Lostris - 23.6. imunologie
LuckaD - 25.5. kultiva­ce+sono
Maru - 26.5. laparos­kopie, v týdnu 23.-27.5. výsledky imunologie, cca 17.6. výsledky genetiky
Marka - 21.5. oplodnění darovaných ovocytů (2 zamražená embryjka), 1.6. konzultace v ISCARE, svatba 4.6.
Marky - 20.5. 30DC
Patricie - 11.5 předoperační pohovor, diletace čípku-konec května
Rafuska
Rysavka
Sima - 24.5. výsledky vyšetření (hormony)
Tinna
Verča - 24.5. výsledky genetického vyšetření,1.IVF konec května
zdenca - IVF (červenec-srpen) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 27.4. 17tt, 30.5. velký utz 2D
Ajjaa (Adelinka) - TP Adámka 13.5.
Andrea2 - 26.5. utz, TP polovina července
BaruskaII - 19.5. dva mimísci, 26.5. utz
barbucha - bublinka 17.3. 17+2
Bosorka - TP 11.9.2005
Caprina - TP 7.9.2005
Ivanka- 2.5. 15 tt
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9.
Jasmine - 11.5. 25 tt, TP Filípka 20.8
Lotranda - 16.5. 7 tt+6, dvě bublinky, 25.5 . utz ve 13 hod., TP 3.1.06
Olivia - 27.4. 13tt
Slanka** - Marianka Vendelina - (neschopenka), 9 tt, 25.5.kontrola
Wilma - 5.5. ||, 25.5. utz *Žabucha
- 21.5. 7 tt, 27.5. utz -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky:

Monicka - 10.5. v 10,56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 18:14

Vendelínko, promiň, skočila jsi mi do řádku ke Slance, příště už to bude v pořádku :-O.

Lostris

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.05.05 18:15

Nefungovalo mi emimino a pak jsem se k netu nemohla dostat, takže vkládám až teď :o(

Tak a k novému deníčku… :o)

M a r u, deníček je opět nádherný na pochvalu! Fajn, že sis víkend užila a netrápila se co bude ve středu. Každopádně jsi statečná zebřička a trochu strachu a myšlenek před usnutím je přece normální! Budu na tebe moc myslet, ať je všechno ok. Hlavně žádný strach. Miminko je opravdu strašlivě zasloužené a moc ti přeju aby už to bylo poslední vyšetření. Pak už jen s miminkem v bříšku :o)
Sestřičkám to určitě vysvětlíš!
Z nemocnice mám taky obavy, nikdy jsem tam neležela, jen vždycky ambulantní vyšetření a pryč. Myslíš, že by se dalo i porodit ambulantně? :o)))

R a f u š k o, to chápu, že jsi synovce nechtěla vrátit! Ale brzy budeš mít své štěstíčko :o)

K a i t l i n, držím palečky ať jsi u Apolináře spokojená.

B o h u n k o, moc ti přeju, ať u apolináře pochodíš a ať něco navrhnou, co už konečně povede k miminku. U mě to bylo obráceně, já od Apolináře utekla do Pronatalu.

L o t r a n d o, tak odpočívej a nic nedělej ať je brzy dobře:o)

Tak jsem včera navštívila specializovaný obchod pro těhotné… Bída. Měli jednu sukni dlouhou na gumu, která se dá povolovat, ale mě guma na bříšku strašně vadí, pak měli krátkou sukni s laclem, ale i ta nejmenší mi byla velká a navíc nemám hezké nohy a pak měli šaty, ale ty se bohužel nedaly povolavat, takže bych je měla max. na 1-2 měsíce. Fakt mě to zklamalo. Asi budu muset hledat na netu a něco risknout… Škoda že jsem na šití nemehlo…
Tak zatím pa, tady to zas vypadá na déšť a začíná mě bolet hlava…
 Adka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.05.05 18:30

Juuu vy jste se zase činily, tak mám další restík než to přečtu…

M a r k y, ty jsi teda sportovkyně :o)
To by bylo krásný, kdyby důvodem bolestí bylo miminko! Posílám PRSKANEČEK!!!!!!

Ž a b u ch o, to je mi líto, že takhle trpíš… Mysli na to že to brzy skončí a budeš si užívat rostoucího bříška :o)

A jen pro info - manželovy rodiče jsou pořád trochu naštvaní, to nejhorší je pustilo, teď je zas vytáčí, že jsem si nechala svoje jméno… Ach jo. Doufám, že se vyprskají. A našim jsem se to rozhodla říct až přijedou. Měli by se objevit příští víkend. Tak mi držte palečky. Měla by přijet i ségra se synovečkem, ty jo už má 3 měsíce a já ho ještě neviděla. :o(( Asi ho umačkám a celý víkend nedám z ruky :o)
 Adka

 
Anonymní  24.05.05 18:32

AHoj zebřule
lotrando děkuji za vložení fotečky, jsi moc hodná!!Ať ti to pánbůh oplatí na dětech!!:-))

Lostris a všechny pejskařky: ty sice říkáš, že strava se nemá kombinovat, ale co pak ten pes z toho života má? Navíc pes který je krmený granulema má o 5 let kratší život než pes krmený masem. Ťoť studie nějakých veterinářů. Navíc ty granule jsou fakt odporné a jediné, které jsou chuťově dobré a voňavé jsou darling. Navíc vyhráli před rokem v testu jako nejlepší krmivo. Představ si, že bys celý život od rána do večera jedla kukuřičné lupínky bez chuti. Jsou ohromně zdravé a dietní, ale umíš si to představit?????A tak nějak se asi cítí ten pes.Však ty granule zkus:-))Je to fakt hnusné, my jsme to s manžou zkoušeli aby ta naše fifinka měla ty nejlepší:-))))a taky si je vybrala, takže chutě nemáme až tak rozdílné!:-)))

Vendelina

 
Anonymní  24.05.05 18:41

Adko: je mi moc líto, že nemůžešna sebe nic sehnat. Holky s diskuze na rodince mají ten samý problém. Všechno je prý jak pro staré babky a ne pro mladé maminky Mohli bysme si zařídit obchod,ne?Byli bysme v balíku, protože ani v Praze není výběr!
Já zatím oblečení neřeším, ale už asi brzo budu muset. Naštěstí mám sestru, která krásně šije a tak minašije co budu potřebovat!

Vendelina

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 18:55

VendelínoAdko, takže těhuoblečení je bída, snad tedy na netu najdeš něco slušivého.
Až přijedou vaši, budeme na tebe myslet a držet kopýtka, aby setkáni proběhlo co nejvíce v poklidu.
A jestli máš příjmení po manželovi nebo své, je zase jenom a jenom tvá věc a tchánovci se stím budou muset stejně smířit.¨
Přeji, ať bolest hlavy brzo odezní.

Tak ty hnusné granule namočené v kuřecím vývaru s nakrájeným kuřecím prsíčkem měly úspěch, oblizoval se až za ušima :-).

Dnes jsem si udělala radost, vzpomněla jsem si až po neúspěchu nákupu těhuoblečení Adkou. Já jsem si úspěšně koupila tři trička celkem za 260,–Kč :-). Doufám, že něco vydrží, že se brzo nerozpadnou :-O. Materiál vypadá docela kvalitně.

Lostris********

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 19:01

ACH JO, zase se mi ztratil komentář pro VENDELÍNKU, stalo se mi to i prvě u Maru.

Psala jsem o té stravě pro hafuši. Souhlasím s tvým názorem, že je to jednotvárné krmit psa pouze granulema. Já také do nedávna jak už jsem psala krmila Robinka ráno granulema a večer masem z konzervy a rýží nebo těstovinami, proto jsem se ptala na váš názor, jestli také dáváme pejskovi různorodou stravu.
Vidím, že co veterinář, to názor. A to, že se psovi zkrátí život o pět let jsi se dozvěděla od koho? To jsem ještě neslyšela.
Lostris

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.05.05 19:11

Lostris děkuju, snad to naši vezmou o trochu líp. Tchán si prostě vzal do hlavy, že je hlava rodiny (i té naší!) a měl by o všem rozhodovat - tím spíš o svatbě a mém příjmení, tak je strašně uražený, ale je to jeho problém, já to řešit nebudu.
Nejvíc mě na tom celém štve, že jejich chování v nás vyvolává pocit viny, i když jsme nic špatného neudělali. Nechápu je, zvlášť když to pro mě i pro manžela byla už druhá svatba. Co čekali? Že pokorně přijdeme pro požehnání a já budu v bílých šatech hrát pannu nevěstinku? Ach jo, je to fuk, už mě to zas vytočilo, ale až vychladnu, tak jsem v tom v pohodě, mám to srovnaný a ostatní neovlivním.
A o tom psím papání - řešili jsme to s veterinářem, když nám Sára porodila štěňátka, tak nám výslovně doporučil kombinovat granule občas s masem a občas s běžnou stravou co jíme my. Říkal, že je to pro něj nejlepší, když je to pestřejší, je to jakobysme jedli celý život tatranky. Takhle to řekl doslova. I kdyby nám to chutnalo, jíst to celý život by bylo děsný. Že jde přeci i o to, aby si pejsek pochutnal a byl spokojený. Takže krmíme takhle a zatím opravdu vše ok a hafíkům chutná všechno.
To je skvělý kup a určitě ti sluší :o)

Vendelíno, to máš štěstí, že je sestra švadlenka. Já budu muset pátrat asi na netu, ale nevím nevím jak to odhadnout, jsem dost malá a číslování velikostí je dost různé.

Adka

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.05.05 19:30

Adko nerozčiluj se, nech ať to vstřebají. Přece s váma nebydlí a Vám to tak vyhovuje. Koneckonců na jméně přece nezáleží.
Moje kamarádka udělala úplně něco jiného a taky se to nelíbilo. Se svým partnerem žila asi pět let když otěhotněla tak se domluvili že žádná svatba nebude a ona jen skočila na matriku a nechala se změnit příjmení podle partnera. Ani nevíš jaký to byl ruchec u partnerových rodičů. Přestali s něma mluvit a začali až se narodil prcek. Prostě to potřebovali vstřebat. A ty se mamino nerozčiluj !!!!

Lotranda

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 24.05.05 19:49

Ahoj holky,

to je mazec, nestiham nestacim :))))

O vikendu jsme byli u rodicu, mame to daleko, takze jsme pul patku a pul nedele stravili v aute.
Pro ty z vas, ktere jste uz nenahledly do minuleho denicku: v nedeli rano jsem volala do Iscare a mame dve zamrazena embryjka (tak malo? - ale i tak jsem stastna, ze alespon neco).
lostris diky za vlozeni aktualizace do nastenky, jsi skvela, jak to vsechno stihas :)

Vcera jsem mela navstevu, byla u nas moje prateta ze Nemecka s manzelem a muj deda a jeho nova zena (nevideli jsme se snad 10 let). Bylo to nakonec strasne prima setkani, hrozne jsme se nasmali.

Dneska jsem byla po praci na hodinku na spinningu. Nevim, jestli nektera z vas chodi pravidelne, ale nezaregistrovala jsem, ze ano. Je to teda MAZEC - strasna drina, ale bavilo me to.
Mame objednanou dalsi hodinu v patek. Budu mit prdelku jak dva kminky (no, nemam velky zadek, ale zpevnovat neni nikdy na skodu)
Zitra mam dovolenou a jedu do Prahy. Mam tam nejake vyrizovani s kamaradkou. No a ve ctvrtek zas do prace… :)

Maru: Vim, ze po bitve je kazdy kralem, ale vazne se te laparoskopie neboj. Dneska jsou lekari fakt profici, jizvicky jsou male.Me udelali vlastne krome jizvy v pupiku dalsi 4 vpichy, ty uz nejsou vubec videt. Jizva v pupku trosku jo, ale ja se hodne opaluju, takze je to mozna tim. Budu ti moc drzet palecky, at vsechno dobre dopadne a at mas v brisku vsechno v poradku. Mne tenkrat delali biopsii vajecniku (odebirali mi vzorek vajecnikove tkane na rozbor). Budou ti take neco takhle zkoumat? Nebo jen chteji kouknout dovnitr?

No, ja jdu neco delat… pak sprcha a jupi do pelisku.

Preju dobrou noc a krasne sny…

Marka

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 24.05.05 20:11

Vendelínko, tvůj pupíček je naprosto kouzelný, ale myslela jsem si, že uvidíme nejen pupíček, ale i obličej naší zebřičky :-).

Adko, tchán by jsi měl uvědomit, že je to váš život, do kterého nemá co mluvit. Říci svůj názor, poradit, ale to je tak vše.Rozhodnutí, jak se svými životy naložíte je jen na vás :-). Pocit viny si vůbec nepřipouštějte, protože to je nesmysl. Přeji pevné nervy s tchánovci i s rodiči. Hlavně by si všichni měli uvědomit, že potřebuješ být v klídku a pohodičce, že zbytečné nervování ti nebude prospívat. Stačí to nervování, přinášející těhotenství - už jste si prožili své.

Lotrando, jak je vidět, tak všude to rodiče špatně nesou, když to není klasická svatba se vším všudy :o. Jak ti vám je s Kikinkami? :-)

Lostris

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.05.05 20:20

Lostris je mi dobře :-))) jen probíhají nervičky před zítřejším UTZ :-) Asi bych ten utz potřebovala doma abych se mohla kontrolovat :-) Docela mám strach. Zítra musíme držet kopýtka Wilmě jde taky na UTZ a je na tom stejně jako já taky se bojí.

Já vím že bych si měla říkat že to bude v pořádku, ale nějak mi to nejde.

Lotranda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama