Zebřičkový deníček Maru 70. díl

Snažení

Ahoj zebrušky, hlásí se jedna hlídací tetka, ze které doslova vysávají energii neteřinky :DDDDD Ba ne dělám si legraci, právě jsme se vrátili z dlouhé procházky, nachodili jsme asi tak kolem 10 km. Rozhodli jsme se s manžílkem neteřinky pořádně utahat a tak jsem vyrazili kolem řeky Lužnice a ťapali a ťapali a i moje 5 letá neteřinka to celé uťapala :D a po únavě skoro ani vidu ani slechu :DDD V polovině cesty jsme se zastavili v lesní restauraci a holčičky dostaly odměnu v podobě horké čokolády :) a cestou jsme stihli i zmoknout. Ale moc se nám to všem líbilo a jsme příjemně unavení.

Jinak u nás víkend probíhal v pohodičce, v pátek jsem byla s přáteli v restauraci na našem oblíbeném Mojitu a totálně jsme se tam odbourali smíchem, až jsem slzela a nemohla se přestat smát. No já budu jednou na odstřel, jestli platí, že za každou minutu smíchu je něco navíc v životě, tak to mám jasný :-DDD
Pak už jsem jen dělala takové ty klasické „oblíbené" domácí práce - praní, uklízení, vaření........... no znáte to, v kuchyni na mě provokativně mrká hromada prádla na žehlení..........

A budeme pokračovat v našem prázdninovém miniseriálu o cestování po České republice,takže dnes to bude o městě Tábor (čerpáno z informačních letáků).

Tábor je jihočeské město se slavnou historií a množstvím architektonických památek i přírodních krás. Je neodmyslitelně spojeno s husitským hnutím a jeho velkými osobnostmi - zejména Janem Žižkou z Trocnova, spoluzakladatelem husitského T8bora.

Na místě dávného osídlení byl ve 13. Století vybudován hrad a město Hradiště. Strategické polohy města využili zradikalizovaní husité - stoupenci učení velkého reformátora katolické církve Mistra Jana Husa, kteří převedli zbytek obyvatel z nedalekého Sezimova Ústí na místo bývalého Hradiště. Založili zde roku 1420 vojenské město, odkud pod vedením táborských hejtmanů vedli své vítězné výpravy. Tábor vznikl na mimořádně výhodném místě - z jihu jej obtéká řeka Lužnice, do níž se hlubokým údolím vlévá Tismenický potok. Vodní toky spolu se skalnatými srázy a vybudovaným opevněním vytvořily proslulou nedobytnost husitského Tábora.

Po porážce radikálních husitů v bitvě u Lipan došlo ke smíru Táborských s císařem Zikmundem a roku 1437 byl Tábor povýšen na královské město. Během staletí prošlo město mnoha stavebními proměnami,ale svůj středověký charakter si uchovalo až dodnes. Historické jádro je díky systému zástavby a množství zachovaných památek městskou památkovou rezervací.

Zbytky rozsáhlého opevnění a malebná zákoutí Starého města stále připomínají bohatou minulost na každém kroku. Návštěvník, který nezamířil na Žižkovo náměstí, jemuž vévodí pomník slavného vojevůdce Jana Žižky, a nezavítal do Husitského muzea, jehož expozice jsou umístěny v prostorách pozdně gotické radnice, jako by v Táboře ani nebyl. Krásný pohled je i na fasády starých měšťanských domů, v jejichž výzdobě se harmonicky mísí stavební slohy - pozdní gotika s renesancí, barokem i rokokem. Mnohý z vás ani netuší, že pod většinou domů, prakticky v celém středu města, byly na počátku 16. Století vyhloubeny sklepy, které byly postupně propojeny, a vznikl tak spletitý labyrint chodeb, jejíchž část je dnes přístupná veřejnosti. A v několika domech na náměstí jsou výborné restaurace s předzahrádkami, které lákají k příjemnému posezení.

Příjemnou procházku křivolakými uličkami Starého města mohou návštěvníci zakončit výstupem na jedinou zachovalou věž původního hradu Kotnov, ze kterého se nabízí výhled nejen na historické jádro města, ale i na nedaleký barokní chrám v Klokotech - známé poutní místo.

V samotném centru města se rozprostírá nejstarší údolní nádrž ve střední Evropě, zvaná Jordán, která vznikla v době, kdy Kolumbus objevil Ameriku, r. 1492.

Tak tolik historie a nápadů na výlet a kdyby jste náhodou přijeli tak nezapomeňte,že tu bydlím a přijďte navštívit i mojí maličkost :-)

Těším se na Vaše povídání jak jste se měly o víkednu apřeji V8m krásný týden plný pohodičky ahojky Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 08.08.05 10:41

Ahoj zebrušky!
nevěřím tomu, že bych byla první, ale asi to tak bude. Víkend byl docela hezký. Včera jsem byla s tátou na hřiby, bylo to fajn. Na začátku jsme našli 3 kozáky a pak nic, ale vůbec nám to nevadil. Cestou domů, jsme zobali ostružiny. Příště už na ně pojedu s kyblíkem od hořčice.
Manžel dnes musí brzy odjet, tak jdu dělat obídek. Nádherný den všem.
Rafuska

 
Anonymní  08.08.05 10:47

Jé nový deníček se tu objeví jen co napíšu do starého - tak já to jsem ještě zkopíruju. A jdu číst.
Ryšavka

Ahoj zebřule těhule i netěhule,
Tak je tady pondělí a další pracovní týden před námi. Ach jo už aby byl zase pátek.

Lenu je mi líto, že to asi nevyšlo, ale počkej ještě na tu krev.

Karlo - užijte si dovolenou.

Babů - super, že se ti u nového dr. líbilo. To je hodně důležité. Tak přeju ať to tak i zůstane.

Lotrando a kde jste byli na výletě?

Báro - držím palce ať ti to „dobře" vydrží až do porodu. To by bylo skvělé ne?

V neděli se mi vrátil manžílek a moc odpočatě z dovelené tedy nevypadal :-)) Dokonce jsem byla tak statečná, že jsem sedla do našeho nového autíčka (zatím jsem ho ještě neřídila a musím říct, že neřídím, když nemusím, radši se nechávám vozit) a dojela si pro něj až na Pankrác. Stála jsem sice u Bauhausu přes dvě parkovací místa, ale bylo mi to úplně jedno. Hlavně, že jsem ve zdraví dojela. Nakonec jsem si i říkala, že je možná lepší, že jsem první jízdu jela sama a musela si na všechno přijít sama. Protože při vyjíždění i parkování na mě autí výhružně pípalo, že jako něco není v pořádku. Když jsem vyjížděla tak jsem měla zataženou ručku a když jsem parkovala tak jsem zase nevypnula světla. Holt chybami se člověk učí a manžílek to náležitě ocenil. Ráno mě odvezl na krev - nalačno bych tam tedy nedojela ani náhodou. A jak jsem snídala až později tak je mi pořád nějak divně. A pak jsem zjistila, že jsem ráno trošku špinila (ale teď už nic) ale asi radši zavolám k dr. a uvidím co mi poví.
A už vím co mi pověděl - mám přijít zítra ve 12.10 a kdybych začala krvácet tak do porodnice. Tak doufám, že to nebude potřeba.

Zatím se mějte krásně.

Ryšavka

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 08.08.05 10:59

Ahojky zebřulky,

tak jsem zpět z dovolené a musím přiznat, že se ale vůbec nechtělo do práce. No takže dovolená se vyvedla, bylo to nádherný. Byli jsme v Chorvatsku na Krku. Bylo krásně, jen 2 dny pršelo. MOře na začátku teplé, ale pak byl vítr a najednou se moře hrozně ochladilo. No a to bych nebyla já ,kdych samozřejmě nenastydla od „spodu“ takže mě krásně bolí břicho a jsem nafouklá jak balón. Jinak snažení probíhalo o 106 ale tím že jsem nastydlá, tak stejně asi nic. Tak se mějte krásně.

Míšenka

 
Anonymní  08.08.05 11:35

Ahoj holčiny, hlásí se Bosorka. Stále jsem u našich a minulý týden jsme byli na horách - Horní Maxov. A příští týden mě čeká hlídání synovce -bude to něco pro věčně unavenou těhulku :-)))) Zítra jdeme s manžou na ten předporodní kurs, tak jsem zvědavá jak se na to bude tvářit. Jinak jsem z toho střídání teplot chytla pořádnou rýmu a je mi zle, doufám že to brzy přejde. A taky popíjím čajíček z maliníku a chystám se na masáž hráze - pokud si tam teda přes to óbr břicho dosáhnu. Mějte se moc hezky.
Bosrka + myšáček jež to má za pár :-))))

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 08.08.05 11:50

Ryšavko: Snad to bude v poradku,kdyby neco tak hnedka jedte do ty porodnice.Ono je asi tezky se nestesovat a nebat,ale zase se to nesmi podcenovat,pak to konci i tragicky.

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 08.08.05 12:24

Ahojda holky,

tak jsem zas tady. Jeden komentar jsem dala brzy rano jeste do stareho denicku. Jak se vsechny mate? Asi mate hodne prace, ty prispevky nejak nepribyvaji. Ja jsem akorat dorazila domu. Rano jsem byla na krvi, videla jsem i svoji tehuprukazku, ale zatim mi ji sestricka nedala, pry az toho 24.8. v 9.15. Tojdu i na UTZ a budou uz vysledky z krve, tak mi tam vse dopise a da mi ji pak. Jeee, ja se tesim. Pak jsem sla na chvilku do prace, nastesti jsem vsechno zvladla bez nevolnosti (trosku spatne je mi porad, ale to se da zvladnout i pri praci…). Sefik me pak hodil autem domu, at se nemusim courat mestem. Za chvilku dorazi moje kamaradka „na kafe“ a tak jdu trosku poklidit.

Manzel opet odjel na sluzebku do SRN, takze jsem slamena vdova, ale snad jen do stredy.

Moc na vas myslim a vecer jeste pisnu, tak piste piste, at je co cist, zebrusky.

Maru - diky za dalsi pekny denicek… u nas vcera padaly kroupy, dokonce dvakrat za den, tak to moc na prochazky nebylo…

Papa
Marka + koblizek 8tt

 
Anonymní  08.08.05 12:45

Maru, krásný deníček, od Tábora bydlím asi 60km, ale tohle jsem si přečetla moc ráda a dost jsem se dozvěděla.

Zebřičky, jak jste na tom s pověrčivostí? Snažilky, kupujete už nějaké oblečeníčko? Já dneska neodolala a koupila dvě tričíčka:-)))

Lenu

 
Anonymní  08.08.05 12:55

Ahoj Lenu,
pověrčivá jsem a musím říct, že jako snažilce mi šlo nakupování mnohem líp, z té doby mám doma asi pět bodyček, co jsem těhu neodvážila jsem se zatím koupit vůbec nic. Strašně se bojím, chápu že to spolu nemůže nijak souviset, ale zatím nekupuju a i když vybírám kočárky očima na netu cítím se divně.:--))) Jinak ale není důvod proč nekupovt, pak to bude pěkná ďaha (finanční) tak se šikne mít něco dopředu.
A hlavně když jsem měla snažilkovskou depku, tak jsem vytáhla dupajdy a hned jsem roztála :-) a bylo líp!!!
Ahoj
Claudie 16tt

 
Anonymní  08.08.05 13:14

Claudie a to byla ještě super akce, taková malá bodíčka s krátkým rukávem za 39,–
tak jsem vzala čistě bílé a potom žluté s bílým rantlíčkem a kačenkou na prsou, no krása

Lenu

 
Anonymní  08.08.05 13:18

Úúúúúúplně chápu!!!!!!! :-) taky bych je tam nenechala :--)))
Claudie

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.08.05 13:33

Vendelíno - to já zase nevzala tak, že bych za to mohla já, jen, že jsem byla první, které se to zase nepovedlo! Myslím jen, že si matka příroda řekla, že nás zase přesvědčí o tom, že to přece jenom záleží na ni, kdy si umane nám dát to štěstí být těhu. Určitě jsme my tři - já, Karla a Lenu (I když možná přece jenom zahlásí//, pořád věřím!) byly poslední.
Ty budeš mít 7.9. tři roky od svatby? My taky! Krásné datum, že? Tehdy bylo strašně krásně, u nás to byl poslední pěkný víkend.

Lenu - i když to nevypadá dobře, naděje umírá poslední, rozhodnou až testy. Když to jde u UIU hned další měsíc, tak hurá do toho!!!
Tak trošku pověrčivá jsem. Já nemám vůbec nic miminkovského. Oba s manželem nevěříme na zázraky, takže dokud to nebude černé na bílém, tak se u nás žádné změny, ani nakupování nekoná!

Marka - takže nevolnosti jsou pomalu na ústupu?To se teď bude přibírat! Těším se až dáš fotečky na rodinu!!!

Míšenka - věř, že to tulení bylo na tolik silné, že i přes nachlazení se mimísci zabydlují!!!

Ryšavka - moc držím kopýtka, aby to nic neznamenalo! Kdyby něco, hned jeďte do nemocnice! Ale věřím, že to nic není a Dr. to zítra potvrdí!

Maru - Tábor je krásné město. Já tam sice byla loni jen na skok, ale můj manža tak byl na vojně. A pořád by chtěl se tam někdy zase podívat. Možná někdy příští rok si uděláme výlet (já napsala výtel - ale raději jsem to opravila) do Tábora.

Zítra mi přijede moje nej kamarádka (moje svědková). Vídáme se tak 3-4× do roka. Bude tu do středy, takže se jí budu naplno věnovat a na vás mi asi nezbyde čas. Ve středu jedu do centra na kontrolu sliznice a jak přijedu, tak vám dám hned vědět, jestli nám ten KET tento měsíc vyjde.
Dnes se určitě ještě za vámi mrknu. Začala jsem si šít sukni, tak nevím, jestli se mám do toho vrhnout, nějak se mi nechce.

Pa Kati

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.08.05 13:51

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex - 27.7. 9 DC, IUI srpen
Amalie - 22.6. dvouměsíční hormonální léčba + tělísko, poté test na průchodnost vejcovodů
Becy
Cami - návrat z dovči 29.8.
Falco - 2.IVF srpen
Hanina - zahlášena absence od 25.7. do 5.8.
Iveta - 11.7. stimulace Gonalem, cca 22.7. odběr oocytů, 3. IVF
Kacovka
Kaitlin - 5.9. genetika-dárkyně
Kajdula
Karla - 8.8. zahlášena 14-ti denní absence, 12.9. laparoskopie
Kati - 10.8. v 8.00 UTZ-kontrola sliznice
Lenu - 23.7. ve 13 hodin IUI, 7.8. testování
Lenuška- 6.5. zahlášeno, že snažení se bude konat za 1 1/2 roku
Lostris - 16.8. konzultace v ISCARE
LuckaD
Maru - 10.6. za tři měsíce kontrolní vyšetření na imunologii a snažení o mimi
Marky - 2.8. 6DC
Mikaa - snažení od února 2005, absence do půlky srpna
Míšenka - 28.7.2005 zahlášen začáte snažení
Monalisa
Narcisek
Nothingn - 9.8. konzultace s doktorkou
Patricie - diletace čípku-konec května
Pavca
Rafuska
Sima
Verča - 1. IVF, začátek stimulace 7.6., 13.6. utz
Zdenca - 23.8. UTZ, poté stimulace, IVF září
 Zuzka

Žabucha - 9.8. návštěva u dr.

Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 27.5. 21tt, TP 12.10.2005
Babů - 8.8. 10+1 tt (bublinka), 25.8. kontrola
BaruskaII - 8.8. 17+1 tt špuntíci, 24.8. velký UTZ, TP 13.1.2006
barbucha - bublinka, 6.6. 30tt
Bohun - 1.8. 12+3 tt, 9.8. těhuprůkaz­ka, TP 10.2.2006
Bosorka - 29.6. 30 tt (myšáček), 30.7. nástup na MD, 9.8. předporodní kurz, TP 11.9.2005
Caprina - TP 7.9.2005
Claudie - 5.8. 16+2 tt (Skipísek), 31.8. kontrola, TP 21.1.2006
Ed - 28.7. 12+5 tt, 9.8. kontrola, 27.9. UTZ, TP 5.2.2006
Ivanka- 2.5. 15 tt , (holčička) TP 24.10.2005
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9. 2005
Joly - 18.7. utz
Katia - 25.7. 10 tt (Bob a Bobek), 16.8. kontrola, TP 22.2.2006
Lotranda - 8.8. 20+5 tt (Kikinka nebo Kikínek), 15.8. UTZ ve 20 tt, 23.8. kontrola, TP 28.12.2005
Marka - 8.8. 8tt (Koblížek), 24.8. UTZ + těhuprůkazka
Olivia - 8.6. 20 tt, 16.6. UTZ ve 20tt
Rysavka - 4.8. 9+6 tt, 9.8. kontrola, 16.8. kontrola, 24.8. UTZ ve 12-13 tt
Tinna - 29.7. 10+4 tt, TP konec února 2006
Vendelina - (neschopenka), 5.8. 22 tt, TP Emičky 16.12.2005
Wilma - 5.8. 18 tt (Motýlek), 23.8. UTZ, 30.8. poradna, TP 9.1.2006

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka - 10.5.2005 v 10,5­6 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa (Adelinka) - 10.5.2005 ve 13.45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2 - 8.7.2005 v 6,15 h­od. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka** - 8.7.2005 v 12,0­5 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
*Jasmine
- 19.7.2005 v 1­.10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g

 
Anonymní  08.08.05 13:58

Kati, budu Ti držet palečky, tedy rolovat kopýtka:-))))), určitě vám to vyjde a já pak půjdu příští týden a taky nám to vyjde, všem nám to vyjde:-)

Zebřičky dneska jedu domů busem a koupila jsem si Betynku, ani nevím proč:-)))) upoutal mě na stánku, tak vám řeknu co tam píšou.
Kupujete si nějaký miminkovský časopis???

Lenu

 
Anonymní  08.08.05 14:07

Kati - Jé a co si šiješ za sukýnku? Nějakou letní? No nevím nevím to asi letos moc neužiješ :-)) Je to hrůza s tím počasím.
Já bych potřebovala ušít závěsy do jednoho pokoje. Látku už mám asi půl roku ve skříni a ne a ne se k tomu dostat. My ten pokoj nepoužíváme, jen když přijde návštěva tak mě nic nehoní a pořád to odkládám. Teď jsem si říkala, že ještě počkám až jak dopadne moje těhu a koupím nějakou látku s dětskými motivy - bude to totiž dětský pokoj.

Lenu - já asi pověrčivá jsem a zatím nic nekupuju a ani nikde moc nešířím, že jsem těhu. V práci jsem to chtěla oznámit až budu mít za sebou těch 12 týdnů a teď mě přepadají chmury jestli mi to těhu tak dlouho vydrží, když jsem začala špinit. No nebudu plašit a uvidím co mi zítra řekne gyndr.

Ach jo v Praze už zase prší.

Ryšavka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.08.05 14:13

Ryšavka - vždyť ten 12 tt, budeš mít na konci prázdnin, to je co by dup! A potom už to bude brnkačka!
Ta sukýnka je univerzální, krátká s volánkem, ale černá, abych ji mohla nosit i na koncerty a do práce. Ty se do těch závěsů už nepouštěj a poohlídni se po dětských motivech!
 Kati

 
Anonymní  08.08.05 14:26

Ryšavko chmury stranou, to je jasný, že Ti to vydrží, já taky v práci nic neřeším, tady o ničem vědět nesmí, nechci aby se mě někdo furt ptal. Ale těm věcičkám jsem neodolala:-)))))))))

Lenu

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 08.08.05 14:28

Kati, doufám, že si ji šiješ větší, aby ses do ni za tři měsíce oblíkla:-)

lenu

 
Anonymní  08.08.05 14:32

Ahojda zebruše :-)))

Jak se tady bavíte o té pověrčivosti tak já jsem taky pověrčivá :-). I když už jsem něco koupila, ale vždycky po prohlídce u doktora, který mě ujistí že je všechno v pořádku, takže zatím mám jen dvě bodyčka a jedno tričánko. Další věcičky mám slíbený od švagrové má dvě hokly jednu 4 letou a druhou sedmiměsíční. Kočárek koupí manža až budu v porodnici a nechám to na něm. Když mi řekl co si představuje tak se mi přesně trefil do toho co od kočárku chci i já, tak jsem spokojená.

Ještě vám musím prozradit kam mě vytáhl na výlet. Jeli jsme do Lednice, prošli se po parku a pak si dali super obídek. Bylo to bájo.
Tento týden mi odletí synátor na 11 dní i s obouma babičkama na dovču. Holky i když je mu 12 a je to už tak trochu puberťák a mazlit se už nechce tak mě po něm bude asi smutno :-))

Tak zatím čauky

Lotranda

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 08.08.05 14:43

Lotrando, to je jasný, ještě si pamatuju mojí mamuli když jsem odjížděla na soustředění a to mi bylo i 18 let:-))

Hezky si odpočineš a budeš se chvilku starat jen o sebe a ono ti to rychle uteče, uvidíš, aspoň je vidět, že jsi super mamka a máš svoje děti moooooooooooo­oooooooooc rá­da.

Lenu

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.08.05 17:12

Hezký podvečer holčiny,

Ryšavko, statečná to zebřule, není nad to pěkně se postavit a mít okolo sebe hooodně místa, takže, dvě místa jsou O.K. :). Já zase ráda parkuju tak, aby vedlejší řidič měl zábavnější nastupování přes dveře spolujezdce, zatím se mi povedlo jednou, ale určitě si to zase někdy vyzkouším :).
Zítra uslyšíš dobré zprávičky, věřím, že spinění nebude nic závažného. Budu držet kopýtka.

Míšenko, vítej zpět z dovolené a brzké zdolání nastydnutí, i když v těchhle nízkých teplotách… pěkně teple se oblékej :).

Bosorko, Horní Maxov? Tak to jsi byla asi někde nedaleko Jablonce, pokud tedy není Horní Maxov ještě někde jinde.

Marko, do středy to uteče a slamněného vdovství si ani moc neužiješ…:). Hlavně mezi zebřičkami ti to uběhne.

Zatím pa
Lostris

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.08.05 18:46

Vy snad všechny spíte, to počasí tomu nasvědčuje.
U nás prší a je strašlivá zima 15°C.

Tak jsem teda ušila tu sukýnku, teď bych si k ní musela vzít silonky. Snad ji ještě užiju. Lenu - taky jsem myslela na to, jestli se do ní vejdu, když budu těhu. Ale asi ty první 2 měsíce by se to dalo. A když ne, tak ji s radostí dám do skříně a vytáhnu až příští rok!

Mám nachystané těsto na vídeňský štrůdl, tak končím! Za chvíli juknu, jestli jste tu! Kati

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 08.08.05 19:13

ahojky zebřičky :-)
jak se vám daří? Maru o Táboře jsem psala na nástavbě závěrečnou práci :-)) hezký deníček.
jinak co u mě? dostala jsem MS! ale dost drastickou, vybírám si to za ty 4měsíce bez až do dna :-(( zítra jdu k Mudr, uvidím, co na to řekne.
myslím na vás a držím všem snažilkám palečky a těhulkám hladím bříška :-))
papa žabucha

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.08.05 20:00

Lenu, myslím si, že nejde ani tak o pověrčivost, ale dosud mě nenapadlo nakoupit nějaké oblečení na mimi. Až to bude aktuální, začnu být akční :)

Kati, máš omluvenku na úterý a středu :))). To chápeme, že na nás nebudeš mít čas.
Doufám, že sliznice bude ukázková, aby mohl proběhnout KET.
Také stále věřím, že letní věci ještě budu moci vytáhnout, snad se to letní sluníčko uráčí nás pořádně zahřát,než definitivně zůstane za mraky…

Žabucho, já hladím bříško tobě, aby MS co nejdříve odkráčela a netrápila bolestama naši zebřulku.

Hezký večer,
Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 08.08.05 21:34

Tak ještě popřeji hezkou dobrou noc všem zebřičkám, jdu pod sprchu a poté nejspíš pod peřinu, zahřát se. I když jsem dnes opět nevydržela a při 19 st. se mi tu nechtělo být a zatopila jsem si.

Takže dobrou noc,
Lostris

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.08.05 22:53

Začínají se mi také zavírat očka!
Jen pořád hledám na netu něco, co by pomohlo té mé sliznici, aby přijala embrijka. Už jsem aspoň zjistila, jak to funguje. Hlavně záleží na progesteronu, ten nám po ET dávají v Utrogestanolu. Taky jsem se teď dočetla, že snad kontryhel by mohl pomoci. Dokonce holky v diskuzi psali, že má prý Mojžíšová i směs bylinek na neplodnost? Jestli o tom některá víte, přivítám návod nebo recept nebo info, kde to získám!
Taky pokud víte, které bylinky nebo vitámíny posílí děložní sliznici. Rozhodla jsem se, že nanejvíše 3.IVF bude poslední a že se to prostě podaří, takže musím udělat opravdu vše!
Dnes už mám i cvičení za sebou! Docela poctivě jsem dnes cvičila!

Zebry pomalu odpadám, tak pac a pusu na dobrou noc!
Jestli to ještě zítra zvládnu, tak se ukážu, jinak ve středu hojky!!! Kati

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 09.08.05 07:58

Dobré ráno zebřičky, jakpak se vám dnes daří??

Lenu

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 08:20

Ahoj zebřičky,

tak včera večer mi bylo zase hrozně blbě a do toho mě ještě bolela hlava, takže hrůza. Ale stihla jsem si cestou domů vyzvednout objednaný kojící polštář, je možné ho využít už během těhotenství.

Kati, to jsi tedy šikulka, že jsi poctivě cvičila, já myslím, že když se do toho pouštíš s takovou vervou, tak to určitě vyjde.

Žabucho, tak foukám, aby MS odletěla honem někam jinam.

Lostris, tak to jsi ty, co mi neustále blokuje dveře u auta a já se tam s tím břichem pak snažím vcucnout, ba ne to byla jen legrace, ale někdy jsem dost naštvaná, když mi někdo zablokuje dveře a já se tam s tím břichem nemůžu dostat, mám pocit, že to ten dotyčný ví, že jsem těhule a dělá mi to schválně. Ještě prosím opravu na nástěnce, až dnes jsem 17+1. Díky

Bára (3in1) 17+1

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.08.05 08:22

Dobré ránko,

celé zebří stádečko někde spinká… ani se nedivím, za okny se zase předvedli…:o. Úplnej podrzim.

Krásný den, pokud to jde

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.08.05 08:31

Baruško, rozchechtala jsi mě :), i když v praxi to k smíchu není, pokud se chceš dostat do auta a nějaký stejně „šikovný“ řidič jako já ti zatarasí vstup. Ještě že nejsem v Pha, to bych se přiznala bez mučení, že to jsem určitě já :D.
Doufám, že dnes je ti lépe, hlava snad dostala rozum a dá ti pokoj. A jak se takový polštář dá využít, nejspíš k odpočinku, že…

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.08.05 08:32

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex - 27.7. 9 DC, IUI srpen
Amalie - 22.6. dvouměsíční hormonální léčba + tělísko, poté test na průchodnost vejcovodů
Becy
Cami - návrat z dovči 29.8.
Falco - 2.IVF srpen
Hanina - zahlášena absence od 25.7. do 5.8.
Iveta - 11.7. stimulace Gonalem, cca 22.7. odběr oocytů, 3. IVF
Kacovka
Kaitlin - 5.9. genetika-dárkyně
Kajdula
Karla - 8.8. zahlášena 14-ti denní absence, 12.9. laparoskopie
Kati - 10.8. v 8.00 UTZ-kontrola sliznice
Lenu - 23.7. ve 13 hodin IUI, 7.8. testování
Lenuška- 6.5. zahlášeno, že snažení se bude konat za 1 1/2 roku
Lostris - 16.8. konzultace v ISCARE
LuckaD
Maru - 10.6. za tři měsíce kontrolní vyšetření na imunologii a snažení o mimi
Marky - 2.8. 6DC
Mikaa - snažení od února 2005, absence do půlky srpna
Míšenka - 28.7.2005 zahlášen začáte snažení
Monalisa
Narcisek
Nothingn - 9.8. konzultace s doktorkou
Patricie - diletace čípku-konec května
Pavca
Rafuska
Sima
Verča - 1. IVF, začátek stimulace 7.6., 13.6. utz
Zdenca - 23.8. UTZ, poté stimulace, IVF září
 Zuzka

Žabucha - 9.8. návštěva u dr.

Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 27.5. 21tt, TP 12.10.2005
Babů - 8.8. 10+1 tt (bublinka), 25.8. kontrola
BaruskaII - 9.8. 17+1 tt špuntíci, 24.8. velký UTZ, TP 13.1.2006
barbucha - bublinka, 6.6. 30tt
Bohun - 1.8. 12+3 tt, 9.8. těhuprůkaz­ka, TP 10.2.2006
Bosorka - 29.6. 30 tt (myšáček), 30.7. nástup na MD, 9.8. předporodní kurz, TP 11.9.2005
Caprina - TP 7.9.2005
Claudie - 5.8. 16+2 tt (Skipísek), 31.8. kontrola, TP 21.1.2006
Ed - 28.7. 12+5 tt, 9.8. kontrola, 27.9. UTZ, TP 5.2.2006
Ivanka- 2.5. 15 tt , (holčička) TP 24.10.2005
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9. 2005
Joly - 18.7. utz
Katia - 25.7. 10 tt (Bob a Bobek), 16.8. kontrola, TP 22.2.2006
Lotranda - 8.8. 20+5 tt (Kikinka nebo Kikínek), 15.8. UTZ ve 20 tt, 23.8. kontrola, TP 28.12.2005
Marka - 8.8. 8tt (Koblížek), 24.8. UTZ + těhuprůkazka
Olivia - 8.6. 20 tt, 16.6. UTZ ve 20tt
Rysavka - 4.8. 9+6 tt, 9.8. kontrola, 16.8. kontrola, 24.8. UTZ ve 12-13 tt
Tinna - 29.7. 10+4 tt, TP konec února 2006
Vendelina - (neschopenka), 5.8. 22 tt, TP Emičky 16.12.2005
Wilma - 5.8. 18 tt (Motýlek), 23.8. UTZ, 30.8. poradna, TP 9.1.2006

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka - 10.5.2005 v 10,5­6 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa (Adelinka) - 10.5.2005 ve 13.45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2 - 8.7.2005 v 6,15 h­od. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka** - 8.7.2005 v 12,0­5 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
*Jasmine
- 19.7.2005 v 1­.10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 09.08.05 08:38

LOSTRIS ja nespim uz od 6.00 :-( Mame tu hotovu jesen a Sisa sopel a na mna tiez daco lezie/ziadny rozvasneny milenec,aby si si nemyslela :-))) /
BARUSKA II tak kojaci vankus.Je to ten naplneny gulockami v tvareU?Vraj je ozaj dobry aj na relax aj na kojenie ale nikto z kamosiek ho nema,tak to mam len z netu.ale dufam ze nam ho otestujes!

ZABUCHA vydrz averim s tebou ze ten nasledujuci pokus uz bude ten pravy.

KATI tak snad si sukienku uzijes este aj bez siloniek.Tu adresu skusim pozriet na tie bylinky mala som ju od dievcat na rodine je to nieco z nadeje a atak ale pozriem to…je to na prirodnej baze ziadna chemia,moj nazor je ze ak nepomoze tak isto neublizi :-)

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 09.08.05 09:03

Zdenco, myslím, že snažilkovský deníček, ten poslední od Missorky je tako o bylinkách, pro snažilky i pro těhulky.

Lenu

 
Anonymní  09.08.05 09:12

Ahoj holky!!
Jen v rychlosti, mám mi přijet kamarádka.

Tak co se týče oblečků pro mimi, tak to už pověrčivá nejsem. Mám už skoro všechno. Chybí mi jen pár mako kabátků a potom spousta věcí, jako nůžky, odsávačka atd.
Na poslední chvilku nechávám kočárek, ikdyž ho už objednáme v září nebo v říjnu, postýlku taky a autosedačku asi dřív.

Baruško, Lotrando, Bosorko, BAbů, Katio atd: vždycky když kouknu na t¨ýdny, které uvádíte, ohromí mě, jak šíleně to letí! Taky je začnu psát:o)

Chchi se vám jen pochlubit, jak m ám poslušnou Berušku. Už pravidelně kope. N o a dneska ráno nic. Tak jí domlouvám, že se maminka bojí a ona mi dala takový krásný kopaneček až jsemse musela smát. Maža jí taky chválil, jak je hodná, no sranda.

Jééé a už jse zapomněla, co kdo psal:o)

Vendelina + Ema 21+6

 
Anonymní  09.08.05 09:22

Ahojky jen v rychlosti se hlsáím, že žiju, včera na mě padla nějkaá chmurná nálada, je kolem mě moooooooooooo­oooooooooc těhulek, manželovi to v práci těhotní jedna za druhou :-O tak k němu asi nastoupím :-DDDDDD Ale už je mi zase dobře, včera jsem šli na náměstí na Kinematograf Bratří Čadíků na Fimfárkum s přáteli takže jsem se skvěle pobavila a protože byla zima tak jsme měli v termosce svařáček,t akže pohodička a už je dobře. Nebojte skře´táka depkoidníka si přes práh nepustím.
Nestihla jsem všechno pročíst, tak budu reagovat později.........
Jen pro Kati:
Kati dostaly mě tvoje příspěvky nabité pozitivní energií, já jsem teď byla v útlumu, skoor jsem přestala i cvičit Mojžíšku :-O (stydím se stydím..........) ale když čtu jaká jsi bojovnice tak mě to nabíjí energií a začnu taky zase pořádně bojovat.
O tom čajíku se myslím psalo v deníčkách když je psala Brusinka, myslím, že ta směs se jmenuje VZ, ale kdyžtak večer popátrám a napíšu přesnější info.
Jinak v lázních nám dr. doporučil užívat bylinkový preparát Femigard, který taky napomáhá růstu sliznice. A s Kaitlin jsme se shodly, že jsme měli obě sliznici jako pořádnou peřinu, když jsme ho užívaly. Jen nevím jak to kombinovat při IVF, já jsem pak radši přestala, abych to nepřekombinovala. Ale před KETem by to snad nevadilo.

Tak jsem se rozpovídala a nevím jestli to nepíšu moc zmateně :-O protože chvátám a zase mizím z kanceláře ven do té hrzoné zimy, brrrrrrrrrrrr­rrrrrrrr jestli nezmrznu tak napíšu :-DDDDD ahojky Maru

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.08.05 09:53

Ahoooj,

rano jsem mela trosku problem se sem dostat, ale uz to nezlobi:) jupi. Tio bych mohla mit abstak :)

Vcera jsem sla spat uz v 9 a vzbudila jsem se v 8 rano, takze jsem vyhajana do ruzova :)
Rano jsem hned zacala pracovat na PC, poslala jsem do prace nejake mejliky apod.

Barusko - chudacku, je mi lito, ze je ti tak spatne, me to stale drzi sem tam za den, ale uz to zdaleka neni tak hrozne jako minuly tyden… zaplatpanbu. No jo, dvojcatka ti proste davaji zabrat …

Lostris - ty vzorna nastenkarko…:) Taky je u vas takova zima? Tady od rana prsi, no hnus fialovej :))) Takze jsem stale v pyzamku a zupanku a v ruce caj (bez teinu, odlehceny.....).
Pripadam si, jako kdyz jsem nemocna a musim zustat cely den v pelisku. jupiii.

Maru - skřeta depkoidniho jsi pekne umlatila svarackem… hmmm, teda ty si uzivas :)

Vendelino - ja koukam na kocarky a na autosedacky na netu uz ted, ale nakup taky necham az na posledni chvili. S manzou se domluvime na znacce a typu a on to pak koupi sam. Jsem asi poverciva. Ale uz mam 2 bodycka (to jsem neodolala), koupila jsem je po tom prvnim UTZ, kdyz jsem byla ujistena, ze Koblizek je v poradku. Tak asi z te euforie…:)

No nic, tak ja jdu asi do postele s knizkou.

Moc vas zdravim a tesim se na dnesni prispevky.

Marka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.08.05 09:54

Ahoj holky,
letos to vypada, ze nekomu nahore vypadlo z kalendare leto. Takova strasna zima, taky jsme v domecku vcera zatopili.
JInak my jsme si vyroci docela uzili. V patek vyslo i pocasi, tak jsme byli po dlouhe dobe na Karlstejne (uvnitr ne), pochodili jsme po okoli, zjistila jsem, ze kopce uz me docela zadychavaji. Taky jsme se byli podivat u lomu Amerika, ani jsem netusila, ze tam neco takoveho je. Prespali jsme v malem hotylku u Berounky, zrovna tam taky byla svatba (a nevesta vypadala, ze tam snad porodi), takze jsme to meli i s hudbou. V sobotu jsme se byli podivat v Konepruskych jeskynich a v Beroune na medvedy z vecernicku. Dokonce jsem si dala i puldeci cerveneho, poprve od doby, co vim, ze jsem tehotna, tak snad to prckovi nevadilo. Jinak ja jsem taky poverciva. Tesila jsem se, jak hned az budou //, tak zacnu obhlizet a nakupovat vecicky, ale ted mam nejak porad vetsi strach a tak jsem si zakazala do 21. tydne cokoli koupit. Jenom mi dneska rano prisla rict kolegyne, ze davaji malou z postylky do velke postele, jestli ji nechci (tu postylku). Zatim zustane ulozena u ni. Doufam, ze se toho takto sejde od kamaradek vic. Ja jsem si zatim sla koupit akorat kalhoty a jsem pekne nastvana. Oni se snad uz vubec nevyrabeji laclace. Vsude maj samy bokovky (pod ktery mi neustale tahne), ale laclace nic. Ani v tehotenskem tech laclacu neni zrovna vyber, jen sem tam nejake, natoz takove, aby ted vypadaly jako netehotenske. Dneska mi prinesla jedny kamaradka (tehotenske, ale nevypadaj tak), tak doufam, ze mi budou. Jinak si objednam nekterou z vas svadlenek (Maru, Kati) a necham si je usit, co vy na to?
Jo a nekdo se ptal na plesnive syry - ty se v tehotenstvi opravdu nesmi, kvuli listerioze. Dokonce by se mely hodne omezit i tavene syry, protoze je v nich hodne soli (a ty ja zrovna mela moc rada).
Mejte se holky moc fajn a at to v praci rychle utika.
Bohunka

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 09.08.05 09:56

Zebřičky, tak jsem v takovém úsporném režimu, že nemůžu ani udržet prstíky na klávesnici, asi tady každou chvilku usnu, co vy? U nás se začíná klubat sluníčko. Finito, jdu si udělat druhou kávu, sice bez kofejnu, ale třeba zafunguje placebo efekt.

Maru, ty si to tak krásně užíváš, jsi asi největší optimista, to je paráda.

Lenu

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.08.05 09:56

Jo a jeste, kdyz vsechny pisete ty tydny, tak nase mimi je dneska 13+4. B.

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 10:03

Ahoj zebřičky,

Lostris, to jsem ráda, že jsem tě rozesmála. Jinak ten polštář se dá použít při spaní, dají se sním podkládat nohy, nebo když sedíš tak ti to podpírá záda. Jsem z něho nadšená a doufám, že i při kojení bude tak super.

Zdenco, máš pravdu, jsou v něm takové malé polystyrenové kuličky a je do podkovy, manželovi se taky hrozně líbil. No doufám, že u vás ty nemoci brzo zaženete a Sisa bude brzo jako rybička.

Vendelinko, už se opakuji asi po sté, ale hrozně ti závidím ty kopanečky, já už se nemůžu dočkat, až si bud úplně jistá, že kopou, někdy mám fakt pocit, že se nedočkám. Ale je fakt, že jsem tlusťoška, tak to bude asi dýl trvat.

Maru, takže skřet, no hlavně že máš kolem sebe lidičky, kteří ti ho pomohou vyhnat.

Jinak na pondělí jsem se objednala na rehabilitace, protože mě tak děsně bolí záda, že umírám, sedět nemůžu, ležet nemůžu no zkrátka hrůza. Taky doufám, že konečně dr. přemluvím, aby mě pustila na těhu tělocvik a těhu plavání, tak uvidíme, ale chodila bych hrozně ráda, protože snad po porodu bych zase začala s aerobikem, abych do léta nějak vypadala.

Bára

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 10:22

Marko, je fakt, že to asi bude těmi dvojčátky i dr. to říkala a co ty? No hlavně, že je to alespoň o kousíček lepší, pak až budeš ve 2. trimestu tak to bude úplná parádička. Jinak já si koupila taky dvě bodyčka a než jsem je stačila ukázat mamce, tak mi někde zmizely, asi máme doma černou díru, tak se po nich musím podívat, protože je to divné. Jinak už mám el. chůvičku, dvě rychlozavinovačky, vaničku, ohrádku, teploměr do ucha a dvoje malilinkatý ponožky, ale mám to všechno u mamky právě z pověrčivosti. Kočár budeme kupovat až opravdu po narození, protože si myslím, že se může ledacos stát (ťuk ťuk abych to nezakřikla) a co potom s kočárkem pro dvojčata. Autosedačky budeme kupovat příští měsíc po výplatě, no a postýlky mám objednané u nás v bazaru z druhé ruky, ale koupíme nové matrace asi rákosové.

Bohunko, já na Ameriku jezdila už za totáče na vandry, takže to tam hodně dobře znám i štolama jsme prolézali, dokonce jsme jednou na Americe trávili Silvestra a byla to fakt bomba, protože ten rok Velká Amerika celá zamrzla, tak jsme i bruslili. Já v Praze objevila takový super krámek, vede to tam cizinec a jsem hodně spokojená s výběrem, sice ty ceny jsou strašný, ale výběr má poměrně slušný a lacláčů tam měl fakt hodně, mám odtamtud dvoje letní tříčtvrťáky lácláče a jsou super i do práce v nich chodím.

Lenu, taky jsem ráno myslela, že usu na klávesnici, ale už mi začíná zabírat prášek na tlak tak to snad bude dobrý. Já si dala ráno ledovou kávu (kupovanou), protože vím, že v ní moc kafe není, ale občas si dám normální kávu tu rozpustnou s mlékem, ale prý to dle dr. není až zas tak velký prohřešek, když je to jen jednou za čas.

Bára (3in1) 17+1

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 09.08.05 10:34

Bohu to jsem byla já, docela mě to překvapilo, tak jsem zase o něco chytřejší, dík

Lenu

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 09.08.05 11:03

Ahojky

to je ale hnusný počasí, úplně říjen. Já mám pocit že jsem si ještě léto ani neužila a už snad končí. ale dofejme že ne. Při nejhorším jedu ještě v září do Itálie tak snad tam. Břicho mě pořád pobolívá,ale už je to každopádně lepší. Jen jo víkendu chceme jet na výlet a přespat pod širákem, tak to abych si vzala pod sebe nějakou pořádnou duchnu.

Lostris - ty jsi vlastně někde z Jablonce že? Já se tam narodila a žila 20 let. To město miluju. A co dietka? To prostě jen nejíš? Já se teď na dovolený tak rozežrala až jsem nechutná.

Lenu - já se chodím dívat zatím jen na kočárky,a le spíš jen tak abych orientačně věděla. Oblečení nekupuju ale dívám se a rozplývám se.

Ryšavko - zažeň chmury, 12 týden je tu coby dup, uteče to jako voda a bude dobře.

Žabucha - že MS dorazila je dobře, aspoň víš, že je vše na dobré cestě. Jen přeju aby ta rudá mrcha brzy přebolela.

Tak se mějte krásně, já pádím na obídek. Dneska mám rajskou s kolínkama. Ňam.

Míšenka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.08.05 11:32

Barusko - koukala jsi uz na kocarky pro dvojcatka? Ja (kdyz jsem si jeste myslela, ze by se nam mohly povest take dvojcatka), jsem si delala pruzkum. Zalibil se mi Deltim Duo (hlavne tedy i cenove), ale jinak ma vse co jsem od kocarku ocekavala. Tak treba se ti bude hodit kazda rada. Musim rict, ze jsem byla prekvapena, jak malo dvojcecich kocarku je na trhu.....
Preju ti, aby byli mimiskove v poradku, aby jsi co nejdrive pocitila prvni kopanecky (mozna ze to nebude dlouho trvat, prece jen tam maji mene mista nez jedno mimi) a at je ti co nejvic dobre.

Marka

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 12:03

Koukala jsem a zatím jsem si vybrala od Freeline - Spider Swing, ale určitě se jedeme v září podívat na výstavu kočárků do Havlíčkova Brodu, tak se podívám, jak ve skutečnosti vypadá, protože jsem ho zatím viděla jen na netu. Tak snad kdyby někdo z Prahy nebo nejbližšího okolí chtěl jet, tak se můžeme domluvit, máme velké auto.

Bára

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.08.05 12:07

Ahoj, prosim te, kdy je ta vystava kocarku presne? Ja bych teda¨mela zajem tam jet s manzelem. (Jeli bychom ale sami, jsme zvykli se spolehat sami na sebe).
Diky za info,

Marka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 09.08.05 12:46

Zebřičky moje,
Všechno je v pořádku. Srdíčko tluče jak má a máme už 3,4 cm. Doktor byl moc fajn, prý mě radši pětkrát vyhodí než abych jednou nepřišla.
Ryšavka

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 13:03

Je to 7 a 8 září a více informací je na www.kocarky.com.

Bára

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.08.05 13:04

Jé Ryšavko, jo je krása, tak už jsi konečně viděla bít srdíčko. To je fajn, že máš tak super doktora, tak by to mělo být všude a kdy jdeš na další kontrolu?

Bára

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 09.08.05 13:09

RYSAVKA blahozelam a nech sa dari aj nadalej!

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 09.08.05 13:13

Ryšavka, to je krása.

Už se těším až se budu moct podívat na ty vaše fotečky, taky tam potom jednu vložím, abyste věděli jak vypadám:-)))

Maru, jak to vypadá s mým přístupem??
Dík za info.

Lenu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »